PDA

צפייה בגרסה מלאה : עיצה בקשר למגורים בארה"ב לחודשיים

lizard
14-07-13, 11:49
אני ואשתי טסים לארבב לאיזור בולטימור לחודשיים לפחות. האם מישהו פה מכיר אפשרויות מגורים חוץ מבתי מלון? הדרישה היא מטבח אמיתי כולל מקרר נורמלי ואמבטיה נורמלית. מצידי שיהיה דירת חדר. אבל גדול :-)

שאלה נןספת היא האם לשכור לא לקנות רכב?
הנסיעה היא לצרכי טיולים. את הטיול נעשה בניו יורק ני ההגעה לאיזור בולטימור.

תודה מיכה

thebips
14-07-13, 12:11
אני ואשתי טסים לארבב לאיזור בולטימור לחודשיים לפחות. האם מישהו פה מכיר אפשרויות מגורים חוץ מבתי מלון? הדרישה היא מטבח אמיתי כולל מקרר נורמלי ואמבטיה נורמלית. מצידי שיהיה דירת חדר. אבל גדול :-)

שאלה נןספת היא האם לשכור לא לקנות רכב?
הנסיעה היא לצרכי טיולים. את הטיול נעשה בניו יורק ני ההגעה לאיזור בולטימור.

תודה מיכה

מגורים את יכול לבדוק ב:
https://www.airbnb.com/

lizard
14-07-13, 15:38
מכיר את האתר הזה. הבעיה העיקרית היא שבאיטנרנט הכול יפה ונחמד ואז מגיעים למקום ומגלים שהוא חורבה.

נפלו לי כמה טעויות בהודעה.
הנסיעה היא -לא- למטרת טיול, את הטיול נעשה בשבוע הראשון בניו יורק. השאיפה היא להיות 5 ימים- שבוע בניו יורק ואז לשכור או לקנות מכונית ולנסוע לבולטימור.

תודה
מיכה

יקיר גרין
14-07-13, 18:12
אתה לא יכול לקנות רכב בלי רשיון נהיגה אמרקאי.
אתה לא יכול להוציא רשיון אמריקאי בלי כתובת, וגן אז זה לוקח כמה שבועות.

מי מממן את השהות?

Bernard
14-07-13, 20:23
אתה לא יכול לקנות רכב בלי רשיון נהיגה אמרקאי.
אתה לא יכול להוציא רשיון אמריקאי בלי כתובת, וגן אז זה לוקח כמה שבועות.

מי מממן את השהות?
לא מדוייק.
לא מדוייק.
ו... לא מדוייק.

אתה כול לקנות אוטו.. תמיד, גם ללא רשיון מקומי וגם ללא רשיון בכלל.
אם אתה קונה רכב בליסינג, דורשים רשיון וכו', בגלל המימון וממלא לא צוכל לעשות את זה, משום שאין לך "ציון קרדיט" (ואם יש לך, אז יש לך ביטוח לאומי ואז תתעלם מכל מה שכתוב בהמשך..).
אם אתה קונה במזומן, אתה צריך ת.ז. - למקומיים זה ר.נ. אבל לזרים אפשר גם דרכון.
אם אתה קונה רכב משומש, אין בכלל עניין של ר.נ. - יש עניין של רישויי הרכב (TITLE) מול משרד התחבורה המקומי (במקום מגוריך.. לעניין הכתובת) אבל ללא קשר לר.נ. אמריקאי.

חייבים כתובת לכל דבר - לחשבון בנק, לחשבון טלפון סלולארי וכו'.
אתה יכול לספק איזו כתובת שאתה רוצה(ושם, במדינה/מחוז בו נמצאת הכתובת צריך לרשום את הרכב).
הרכב ירשם במקום בו נמצאת הכתובת ואליה ורק אליה ישלח בדואר מספר הרכב (ה-TITLE) ורשיון הרכב.

זה לעניין הקנייה. לעניין הרישום והוצאת רשיון הנהיגה (ר.נ.) האמריקאי, זה קצת יותר מסובך.
משום שר.נ. הוא אמצעי מקובל לזיהויי פה, כשאתה מבקש להוציא ר.נ. אתה צריך להמציא מסמכי זיהויי - מה שמקובל, לפחות בניו ג'רזי (ואני מאמין שבכל מקום), הוא זיהויי ע"י 5 מתוך 6 אמצעי זיהויי. יש רשימה של 6 ואתה צריך "לעמוד" לפחות ב-5 מהם.
אחד האמצעים הוא כתובת "מאושרת" - יענו כתובת מגורים שנכונותה והעובדה שאתה גר בה, אושרה ע"י רשות אחרת. לצורך העניין אם אתה מציג עיתון/מגזין (FOUR WHEELER???) שאתה מנוי עליו ועליו מודפסים השם והכתובת שלך וחותמת דואר, שהמגזין אכן נשלח/התקבל בדואר או מכתב מבנק/חב' חשמל/מים/ארנונה ועליו שימך והכתובת - זו כתובת מאושרת - מוזר אבל אמיתי לגמרי.
כמובן, שאם אתה זר, אחד המסמכים הנדרשים הוא דרכון וויזה, שמכסה את התקופה המדוברת.

אם וכאשר עברת את כל השלבים האלה (הבדיקות נעשות במקום!) ויש לך רשיון מוכר/מקובל בארה"ב (רשיון ישראלי מקובל), יושיבו אותך מיד לעשות "תיאוריה" (ממוחשב - 10 דקות) אם עברת, אתה מצולם מיד ודקה אח"כ מקבל רשיון נהיגה מקומי, בו מצויין שאתה זר/שוהה זמני.

עכשיו לבעיות.
במשרד הרישויי, בהליך הוצאת הרשיון, אתה צריך לספק את מספר הביטוח הלאומי המקומי שלך. אם אין לך, לא יתנו לך להוציא רשיון - חוק פדראלי.
אבל..
אם אתה מציג להם מכתב מהביטוח הלאומי שבקשתך למספר ביטוח לאומי נידחת (?!?!), לא מחייבים אותך בזאת וההליך נמשך ללא יטוח לאומי - הזויי אבל ככה זה.. בחוק.
את המכתב הזה מקבלים במשרדי הביטוח הלאומי בלי בעייה ובלי תור (הליך מוכר)

דבר נוסף.
אתה יכול להשתמש ברשיון הזר שלך עד 3 חודשים, מיום כניסתך ואז אתה מחוייב להוציא רשיון מקומי - אם תצהיר (ותוציא ויזה מתאימה) שאתה מגיע ליותר משלושה חודשים, תחסוך הסברים לרשויות השונות (האמריקאים מזה מרובעים... על סף האהבלות..) - יותר מ-3 חודשים = צריך רשיון וזהו. את זה הם יבינו מהר.

עיצה.
אחרי שסיפרנו את כל הסיפור הזה (נשמע מסובך - לקח לי יומיים להוציא רשיון. בגלל שלא היינו מודעים להליך, אחרת היה לוקח 1/2 יום, כולל לחכות בתור במשרד הרישויי), בהתחשב בעובד שאתה מגיע רק לחודשיים וצריך רכב לפחות (בניו יורק אין מה לעשות עם רכה) הייתי מציע לך:

אם אתה קונה, תקנה בשם חבר/בן משפחה מקומי, שיוכל גם למכור כשתחזור לארץ - חוסך את כל התעסקות.
אל תקנה - תשכור. יותר יקר אבל פחות בלאגן בירוקרטי, לא צריך טובות מאף אחד ואם יש תקלה/קילקול/תקיעה יש מי שישבור את הראש במקומך...

בהצלחה ותעשה חיים.

lizard
14-07-13, 20:29
לא ידעתי אבל יש סיכוי לעקוף את זה. אנחנו ממנים את השהות.

gp1
14-07-13, 22:10
ברנרד .
אל תיתן לזה שאתה כמה חודשים שם באמריקה, לשפוט אותם אם הם הבלים או לא. תחיה שם מספר שנים ,(בין אמריקאים ולא בין הישראלים ) ואז תבין שהם בכלל לא אהבלים . ומי שאהבלים ברברים מסורבלים ומסובכים , זה אנחנו העם הנבחר שחושבים שכל העולם עסוק בנו יום ולילה וששניים שלושה אקזיטים וקצת המצאות טכנולוגיות שאהבלים מעבר לים זוכים לראותם ולהשתמש לפנינו.
ורק לדוגמה : בתחביב האהוב עליך. תראה מה להם מותר לעשות וכמה זה פשוט בתחום 4X4.

Bernard
15-07-13, 06:24
א) אני לא חי בין ישראלים..

ב) ההבנה במי ומה מדובר, לא צצה אצלי במהלך השנה שאני גר פה אלא במהלך ביקורים חוזרים ונשנים, של בערך פעמיים בשנה (ויותר), במשך יותר מעשרים שנה.

ג) ברור לחלוטין שהם עושים משהו נכון - בכל זאת המעצמה הגדולה והחזקה בעולם, במשך יותר ממאתיים שנים...אבל. אין מה לעשות. רוב אלה שאתה נתקל בהם ביומיום, במיוחד עובדי המדינה נותני השירות, הם לא העפרונות המחודדים ביותר בקלמר... והם גם לא מתיימרים ולא רוצים להיות...

יש לי חבר פה (עשה עלייה לארה"ב, מישראל בשנת 1963), שהיה במשך יותר מעשרים שנה סגן שריף, במדינת ניו יורק.
הוא אומר שהשוטרים פה מאוד מקצועיים וגאים במיקצועיות שלהם - שוטר מקוף יכול להיות שוטר מקוף 25 שנים, עד הפנסיה, באותו מקוף - מכיר את כולם וכולם מכירים אותו ויודע על כל זבוב שנוחת בפח בתחום שלו. רק בישראל, כך סגן השריף, כולם רוצים להתקדם ולהיות קצינים וגנרלים... ואולי זו הבעייה, בעיניים ישראליות. הם כ"כ מרוצים במקום שלהם שאין שום "ימינה-שמאלה". מקובעים. אין מה לשכנע ואין מה להתווכח ואין לצפות למילימטר יותר ממה שכתוב בספר שצריך לעשות, גם אם בספר כתוב דבר והיפוכו - ראה לדוגמא המכתב הזה מהביטוח הלאומי - סיפור אמיתי לגמרי ואפילו הפקידים בביטוח הלאומי ובמשרד הרישוי צוחקים על ההליך הזה..

יש עוד הרבה דוגמאות למרובעות ומקובעות - התורים האין סופיים של ה- DRIVE THRU.
לידינו יש דאנקין-דונאטס. בבוקר תורי ענק של... מכוניות לחלוניות ההזמנה-קבלה של הקפה של הבוקר, בדרך לעבודה...
אתה נכנס לחנות עצמה - שלושה עובדים מטפלים בחלונות, אחד מקבל את ההזמנה, שני מכין ושלישי מוסר בחלון הבא.
יש עוד 4 עובדים, לשירות הנכנסים לחנות (אני ועוד איזה חכמולוג או שניים... כל בוקר) - נכנסים מתלוצצים עם העובדים על התור שבחוץ, לוקחים את הקפה (מגעיל אבל "אמריקה רצה על דאנקין...") ויוצאים לדרך. שתי דקות ויש מגרש חנייה גדול וריק....
מקובעים: העובדים שלא עוזרים זה לזה (הרי לכל אחד יש תפקיד שלו...) והלקוחות, לא מחנים שנייה ונכנסים לחנות...

עוד סיפור, אמיתי לגמרי.
יש שוק אוכל נהדר בפילדלפיה (15 דקות ממני). ביקשתי (בעוונותי...) לקנות חתיכת בייקון מעושן שם - אתה יודע, כמו בטיב טעם. הבחורה הצעירה והנחמדה שם לוקחת את הנתח והולכת לכיוון מכונת הפריסה. אני עוצר אותה ואומר לה שאני רוצה חתיכה אחת ומראה לה באיזה עובי (משהו כמו 10 סמ'..). היא מרימה גבות (מזל שלא חיברה עלי גבות..) ושואלת "אתה לא רוצה את זה פרוס?" אני עונה שלא . שאני רוצה בחתיכה אחת ואני כבר אחתוך בבית כמה שאני רוצה.
אחרי עוד פעמיים ששאלה, לוודא שהיא שומעת נכון, קראה לאחראי שמצידו חקר אותי שוב שוב אם ההיא הבינה נכון.
כשהגיע למסקנה המרעישה שכן כך הדבר, קרא לבעל החנות וההליך חזר על עצמו.
בסופו של דבר בעל החנות "לקח אחריות" וחתך לי את הנתך בעצמו, כשהוא מוודא פעמיים שאני אכן רוצה נתח לא פרוס, כשהעובדים עומדים בצד ומסתכלים ואומרים שזו פעם ראשונה שמישהו לוקח לא פרוס....
25 דקות לקח הסיפור... סיפור אמיתי לגמרי ויש לי חבר עד לכך...

אז נכון, סוג של פטרנליזם ושחצנות וזילזול ו"יודע הכל" ישראלי, נכון. אתה צודק. אבל ראבק....:mad:

מצד שני, איפה אנחנו ואיפה הם....:(

lizard
15-07-13, 08:25
לשכור יעלה בסביבות ה2000-3000 דולר, עדין שווה לשכור או לקנות?
מה בקשר למגורים? יש לכם המלצה? אולי פשוט להיות באיזו מלונית זולה? נהיה עם זוג תינוקות....

tzagi
15-07-13, 19:07
כמעט בבכול עיר גדולה תמצא מקומות שמשכירים לפי שבוע, תקבל דירה קטנה עם 2 חדרי שנה, סלון ומטבח.
בעניין הרשיון נהיגה, לא נראה לי, עכשיו אני צריך להחליף רשיון ממדינה אחרת, ואני חייב להביא דרכון אמריקאי להראות חוקיות.
לברנרד, לכול דבר יש היגיון אפילו עם אתה לא מבין אותו.
ניקח לדוגמה את נושא הבייקון, אף אחד לא קונה לא פרוס ולכן, אם תבקש לא פרוס לא ירצו למכור אותו ככה כי הסיכוי הוא שלא תצליח לפרוס לבד ואז תחזיר לחנות, יזרק לפח והם יפסידו כסף.

boaz avrahami
15-07-13, 19:14
תמיד התפעלתי מישראלים שיוצאים לגולה ומגלים שאזרחי כל העולם תמימים ו/או טפשים והנה אפשר לתחמן, לקמבן ולקצר את התור...

גאווה לאומית :-(

lizard
15-07-13, 19:29
כנראה שיש קהילה יהודית בבולטימור שעוזרת במציאת דירות "כשרות" וכאלה. נבדוק.
אז אני מבין שאין לי ברירה אלא לשכור רכב? להוציא רשיון נהיגה אמריקאי אני לא אוציא.

תודה

Saar
15-07-13, 19:32
ג׳ו,
מותר להחזיר אוכל לחנות אצלכם?

tzagi
15-07-13, 19:37
כמובן, אפילו אם אכלת אותו. אפילו בלי קבלה, כמו כול מוצר אחר.
מיכה, לשכור רכב לטווח זמן כזה מממש לא פרקטי, וזה לא עלות השכירות אלא עלות הביטוח.
כשתגיע לך שכור לשבוע וקנה משהו זול מקרייגסליסט.

lizard
15-07-13, 20:55
ג'ו אני לא צריך רשיון נהיגה אמריקאי בשביל לקנות רכב? כבר יצאתי מבולבל מכל העניין.
מה אני אעשה איתו אחר כך? בהנחה שלא יהיה לי זמן וכוח למכור בעצמי ? לשלוח לך אותו בפדקס? :-) או זה רעיון, אני אקנה איזה ג'יפ, אשלח לך לאחר שאשתמש בו ואתה תפרק ותשלח לי אותו בחלקים:-) הולך?

tzagi
15-07-13, 21:18
ברנרד כבר הסביר לא צריך כלום והוא יותר בקיא ממני בחוקים המקומיים בצפון מזרח.
. שבוע שבועיים לפני שאתה חוזר שים חזרה למכירה, לא י מכר תשאיר למישהו שימכור בשבילך. עצה אישית לך, תתרחק מהשכרת רכב, עם המזל שלך זה יעלה לך כמו מרצדס חדשה.
אה...לצערי אני מחוץ לעסקי עגלות...אין מקום.

Bernard
16-07-13, 03:26
תמיד התפעלתי מישראלים שיוצאים לגולה ומגלים שאזרחי כל העולם תמימים ו/או טפשים והנה אפשר לתחמן, לקמבן ולקצר את התור...

גאווה לאומית :-(

תגיד, לכולם אתה כזה "נחמד" או רק אלי (ולעוד מספר מצומצם של נבחרים)? :rolleyes:

אני לא מתחמן ולא עוקף תורים ואני הכי מנומס שרק אפשר - כמו שאמרתי לג'ו, אני אורח כאן ואני מתנהג כמו אורח מנומס.
בגלל זה, אני לא קופץ לראש תור המכוניות (למרות שברווח בניהם אפשר לדחוס 2 אקספדישן כמו שלי..) אלא חונה כמו ילד טוב, בחנייה של המקום ונכנס ועומד בתור (אם יש) וקונה בתורי וגם, תתפלא, משלם ומשאיר להם דולר טיפ (נראה לי שאני היחיד שעושה את זה...).

אני גם לא מקמבן וגם בארץ לא עשיתי את זה - מפחד פחד מוות שיתפסו אותי... תמיד.

ג'ו.
ברור לי שלכל דבר יש הגיון (ובנושאים האלה, אני מודה, לאמריקאים יש הגיון בריא) וכל תקנה/חוק/קוד, מה שנקרא "נכתב בדם" מנסיון מר. ברור לי לחלוטין. הכל כאן גם הרבה יותר ברור ואתה יודע בדיוק מה מגיע לך ומה מצפים ממך ואף אחד לא יעז לפגוע לך בזכויות - הכל ברור.
יחד עם זאת ("אבל" לא מתאים פה וגם נשמע לא טוב - "אבל" בד"כ מבטל כל מה שאמרת קודם וזו לא הכוונה שלי), לעיניים ישראליות (כן בועז, במיוחד לישראליות. ישראליות נורמטיביות, כמו שלי, ולא צ'חצ'חית/מתחכמת/לועגת, כמו שרמזת..) זה נראה קצת מגוחך ודי מצחיק (לפעמים) והרבה פעמים, למרות שאתה מבין את ההגיון, מיותר לגמרי - הכל בהומור וברוח טובה... מה שנקרא במקומותינו "קטעים"..

לעניין הזיהויי.
אולי אתה פשוט נראה להם חשוד, שם בווגאס ואולי הם פשוט לא אוהבים טקסנים (הבנתי שאף אחד לא אוהב אותם ב-US OF A וגם שהם לא אוהבים אף אחד ובמיוחד לא אמריקאים. יש להם שם תנועה/מפלגה שרצה לקונגרס ולסנאט ואפילו אספו יותר ממאה אלף חתימות ל... התנתקות מארה"ב!!! קטעים. הם גם היחידים שיש להם רשת חשמל נפרד מהשתיים של ארה"ב ובכלל, אף פעם לא רצו להיות חלק מארה"ב (למעשה הכריחו אותם) והם גאים בכך... קוקיות לגמרי!..) אבל פה הדברים ברורים לגמרי - יש 6 נקודות שאתה צריך לצבור, בדרך לזיהויי ולאימות כתובת. כל מסמך "שווה" ניקוד מסויים וצריך, כאמור, לצבור 6 נקודות.
לדוגמא, דרכון אמריקאי שווה 4 נקודות... למי שאין דרכון אמריקאי, יכול להזדהות בישראלי והוא זוכה לניקוד לפי שיקול דעתו של הפקיד (אצלנו היה שווה 4 נקודות - כבוד!!!)
לא יודע מה הדליק אותם עליך אבל אולי כדאי שתשלח עליהם את האישה...:)

אני מצרף, לדוגמא, קישור למסמך הנדון - צריך לבדוק איך זה בבולטימור אבל בד"כ כל שלוש המדינות, ניו-ג'רזי, פנסילבניה ומרילנד/ג'ורגיה (כך הם קוראים לאיזור הזה, פעם מצרפים את ג'ורג'יה ופעם את מרילנד) יש כללים דומים לבירוקרטיה שילטונית.

אני לא בטוח לגבי השכרת/קניית הרכב, כפי שג'ו אמר.
יש בעייה עם כל מיני דברים למי שאין לו ניקוד קרדיט. מאוד בעייתי - ביטוח משלמים יותר, משכנתא בריבית גבוהה יותר ויותר מקדמה, תנאי קניית רכב (בסוכנויות) קשים יותר וכו' - לא יודע כמה יעלה לך ביטוח לרכב קנויי ומי יסכים לעשות לך (באינטרנט תמיד עושים, אבל המחיר..).

בכלל, עניין הקרדיט פה, למי שלא יודע, פשוט מגוחך (ויסלח לי בועז).
אתה צריך קרדיט (ניקוד) כדי לקנות דברים אבל את לא יכול לקנות... בגלל שאין לך קרדיט..
אתה צובך קרדיט (ניקוד) רק אם יש לך חובות (?!?!?) ואתה משלם אותם, כמובן - אם אתה עשיר ואפילו יש לך בחשבון הבנק סכומים גדולים מאוד (:rolleyes:) ואפילו אם תלושי המשכורת שלך מעוררים קינאה בבנק, לא תקבל שום הלוואה ולא תוכל לקנות רכב (אלא במזומן) מעיין מילכוד 22 כזה...
ההצעה של מנהלת הבנק - קחו הלוואה קטנה (גדולה לא תקבלו, גם אם תשעבדו סכום כפול מגובה ההלוואה.. אין לכם קרדיט) לכמה חודשים ואחרי שתחזירו אותה ו"הם" יראו שאתם מחזירים, זה יתחיל את הליך צבירת הקרדיט... הזויי (ושוב, מתנצל בפני בועז..)
עכשיו, ברור לי ההיגיון (העקום וזה כבר, בועז, קונצנזוס כלכלי בינלאומי, שהרבה מחכים וחוששים, שהשיטה הזו תתפוצץ..) שבדבר - מי שמחזיר חובות ומצליח לעמוד בהתחיבויותיו הוא "אמין כלכלית" (תירגום חופשי של המונח המקצועי..) וניתן לסמוך עליו ולתת לו... עוד קרדיט/אשראי לקנות דברים (ולצבור עוד חובות..).
דוגמא קטנה - למי שיש בית בבעלותו והוא סיים את תשלום המשכנתא ו/או שלא היתה לו משכנתא (יענו אין לו חוב לבנק ויש לו המון רכוש ..שלו) יהיה לו "קרדיט-סקור" מאותו אדם שחייב לבנק 90% מערך הבית ומשלם $3000 בחודש וחי מהיד לפה (בעיקרון, ללא לקחת בחשבון חובות אחרים)....

בכל מקרה.
החיים פה הרבה יותר קלים ונוחים וזולים ושקטים ורגועים מאשר בארץ (לכן אני לא מרחם לרגע על ג'ו, עם כל "הצרות" שלו...) ו..כן - גם יותר מצחיקים.. בועז (הכל ברוח טובה, אין כוונה לפגועhttp://www.jeepolog.com/images/smilies/smile.png)

רצ"ב הלינק להסבר על תכנית 6 הנקודות...

http://www.state.nj.us/mvc/pdf/Licenses/ident_ver_posterpint.pdf

Bernard
16-07-13, 03:41
ג'ו אני לא צריך רשיון נהיגה אמריקאי בשביל לקנות רכב? כבר יצאתי מבולבל מכל העניין.
מה אני אעשה איתו אחר כך? בהנחה שלא יהיה לי זמן וכוח למכור בעצמי ? לשלוח לך אותו בפדקס? :-) או זה רעיון, אני אקנה איזה ג'יפ, אשלח לך לאחר שאשתמש בו ואתה תפרק ותשלח לי אותו בחלקים:-) הולך? אני הייתי מציע לקנות משהו שתוכל להכניס כאספנות ואז לא צריך לפרק. יש פה מציאות שכואב הלב...

שכחתי לגמרי לציין (משום מה נראה לי טרוואלי - הדביקו אותי האמריקאים האלה...).
כל מה שאני אומר, זה ההליך החוקי - יענו, אם אתה בא לעבוד, אתה צריך להציג ויזת עבודה, לתקופה הרלוונטית.
פעם, לפני 09-11 (כמו שהם קוראים לזה), לא היה שום קשר בין הרשויות השונות. עכשיו זה שונה לגמרי - כולם מקושרים לכולם... בעייה (תאמין לי. אני עסקתי בנושא, לפני הפנסייה, ויש לי חברים בכל מיני רשויות "פדראליות").

שוב, אני מציע: אם יש לך מישהו באיזור, שהוא יקנה את האוטו וכו' - חוסך את כל הבלאגן (והסברים, במידה שאין לך את הויזה שהם "רוצים") - גם לא צריך להתעסק אם מכירה, בשבועיים האחרונים. ימכרו בזמנם החופש (אפשרות אחרת - אמרו לי שחב"ד פה, בניו ג'רזי, שולחים מיילים שהם מבקשים תרומות של כלי רכב תקינים/נוסעים...).

תבדוק גם מה מכסה ביטוח הבריאות של הגמדים שלך ואל תתקמצן בתוספות/כיסויים... חשוב מאוד ובכלל לא טרוויאלי.

lizard
16-07-13, 05:52
ביטוח של הגמדים זה נושא כואב ולא אפשרי...נעזוב את זה.
ראיתי בקרייגליסט כל מיני דברים מעניינים אבל לא יודע אם יהיה לי כסף לשלוח את האוטו לארץ כאספנות. אשמח לדבר איתך אם זה אפשרי.

תודה
מיכה

Bernard
16-07-13, 06:09
רכב עדיין לא שלחתי לארץ - היתה תוכניתוקניתי אוטו ושילמנו הובלה אבל בסופו של דבר הרכב נשאר פה, לשימושו של חבר שלי בניו-יורק (היה אצלי לכמה שבועות, עד שקניתי את האקספדישן).

אבל.. יש לי חבר (בארץ) שהביא ואני אבקש את רשותו למסור לך את הטלפון שלו - בחור מאוד נחמד.
אני אתקשר אליו מחר בבוקר, שלנו ואעדכן אותך.

בכל מקרה, עלות הובלת רכב לארץ היא בסביבות $2000...

רמי גלבוע
16-07-13, 07:21
יש לי מעט ניסיון בנושא, אבל הנהו לפניכם - ב-2009 קניתי מוטורהום בקליפורניה, ארץ הרגולציה הגדולה. אף אחד לא דיבר איתי על רישיון נהיגה אמריקני - ואני עוד טרחתי לוודא. לא צריך. צריך הייתי לצאת את גבולות אמריקה כל 3 חודשים (מקסיקו, קנדה, זה קרוב אלייך), ובזאת נגמר הטיפול ברישיון. במהלך הניסיון נבדקתי 3-4 פעמים על ידי שוטרים (פעם כי נהגתי מהר מידי, פעם שנייה על כי נהגתי לאט מדי, פעם על כי אפשרתי ליותר מ-5 מכוניות להצטבר מאחורי ולא עצרתי בצד, פעם רביעית על כי רצחתי את רוזוולט).

לגבי הקניה - חברת המוטורהומים רשמה את האוטו על שמי, בכתובת שלה ב-LA. לשם גם הגיעה לוחית הרישוי הקבועה, אבל לך זו לא בעיה, אתה נשאר במקום. נסה לחפש סוחר מכוניות שנראה לך ישר (+בדוק באינטרנט), ולהגיע איתו להסכם של buy back, בתום התקופה. עם קצת מזל הוא יחזיר לך 60% מערך הרכב, במידה ולא תכסח אותו. זה לא מונע ממך לנסות למכור אותו למישהו אחר במחיר גבוה יותר, אבל לפחות אתה בטוח שלא תמצא את עצמך בנמל התעופה, עם מפתחות ביד ושלט FOR SALE...

שאלה במישור אחר לגמרי - What is a nice guy like you, doing in a place like that? למה בולטימור? אם זה עבור משפחה או עבודה, אולי הם יוכלו לעזור לך בקנייה ובמכירה? אם אין סיבה כזו, אז למה לא מערב ארצות הברית? הרי שם היא הארץ המובטחת, לשם נסעו החלוצים הראשונים...

רמי גלבוע
16-07-13, 07:24
ואגב - אם זה 3-4 חודשים, האם שקלת קניית מוטורהום? משומש יכול לעלות כ-15 אלף או אף פחות. אתה מוצא את עצמך עם אוטו מחורבן וצרחן דלק, אבל יכול לישון בכל מקום, במחיר של 15-35 $ ללילה, אלא אם זה בתוך עיר גדולה, ואז זה כבר יקר מאוד, כמו מוטל

lizard
16-07-13, 08:12
חשבתי על מוטורהום אבל זה לא מעשי לדעתי. כלומר, אם הייתי שנה בארה"ב במטרה לטייל, אז כן בטח.

תאמין לי שאני ממש לא מתלהב להיות בבולטימור אבל זה לא בשליטתי, אנחנו לא נהיה 3 חודשים, כנראה רק חודש וחצי - חודשיים מספיק בשביל שהגמדים יגדלו בשביל טיסה ולהוציא להם דרכונים.

בקשר לקנות רכב ולהביא לאחר מכן לארץ, אני לא אומר שלא הייתי רוצה אבל חבל לי על הכסף. הרעיון הוא לקנות משהו בסביבות ה1000-2000 דולר, חשבתי על ג'יפ צ'ירוקי אבל אין לי מושג אם זה מעשי גם כן. מצידי כל סופר מיני עם 4-5 דלתות תספיק.

shmil
16-07-13, 08:17
אם המסקנה שלי לגבי הופקינס נכונה, תרים לי טלפון.

נמרוד
16-07-13, 12:05
מיכה תתעסק בעיקר. מכוניות - זה התפל. תשכור דירה סבירה ונוחה במרחק הליכה מאיפה שאתם צריכים. רכב - תשכור - אם וכאשר אתה צריך, ליום, ליומיים, לשבוע. לפי מה שאתה מתאר זה לא שאתם הולכים לטייל מעבר לשבוע הראשון. בכל מקרה רכב שכור יעלה משהו כמו 350 דולר לשבוע, ואין סיבה להחזיק רכב שכור אם לא באמת צריכים אותו.

זאביק
16-07-13, 12:28
אין שום בעייה לקנות רכב בלי רשיון נהיגה מקומי. אתה רק צריך כתובת, ואם יש לך דירה/שכורה או מלון, זה מספיק טוב.
לגבי שכירות של רכב, ההוצאה העיקרית היא הביטוח. ביטוח רכב בארה"ב הוא אישי, ולא לפי רכב (למעט ביטוח נגד גניבה).
יש חברות ביטוח שמציעות ביטוח רכב שנקרא non-owned. כלומר, אתה עושה ביטוח לעצמך, גם אם אין לך רכב, וזה תופס גם לגבי רכב מושכר. אני לא יודע אם אתה יכול לבקש הצעת מחיר (quote) דרך האינטרנט עבור ביטוח כזה. אנחנו עשינו ביטוח כזה ב-statefarm.

יש מוטלים שמציעים מטבח מלא, בשכירות ליום, שבוע, חודש. רשת שאני מכיר היא extended stay america. לא הכי מפואר בעולם, רשת מוטלים שממוצבת זול.
בנוסף, רוב הקומפלקסים מציעים דירות מרוהטות לתקופות קצרות.

דבר נוסף, אתה יכול לפתוח חשבון בנק גם בלי אזרחות/ויזה/רשיון נהיגה מקומי, ואפילו לקבל כרטיס אשראי "מאובטח" (secured credit card).
זאת אומרת שאתה נותן לבנק נניח 1000$, והם נותנים לך כרטיס אשראי עם תיקרה של 1000$ (כלומר, אתה נותן לבנק הלוואה של עד 1000$)
הרווח שלך מזה הוא עבודה קלה יותר מול כל בית עסק, כי זה כרטיס מקומי, וגם אין לך עמלות המרה או התעסקות עם מזומן.
התיקרה היא לא לחודש, אלא קבועה. אתה יכול לפרוע את החשבון שלך אפילו כל יום, ואז יש לך תיקרה של 1000$ כל הזמן.

lizard
16-07-13, 14:12
נמרוד כנראה שרכב כן יהיה MUST, כי אמנם לא נצא לטייל אבל נצטרך לנסוע מהמגורים לבית חולים כל יום וכנראה גם להרבה מקומות אחרים כדי לעשות קניות, סידורים מול הרשויות וכדומה. לא בטוח שאפשר לעשות את זה בצורה טובה בתחבורה ציבורית אבל אני אבדוק.

השאלה היא האם לקנות רכב ב1000 דולר שווה משהו או שזה לזרוק את הכסף לפח. כי לפחות דרך קרייגליסט ראיתי כל מיני רכבים מלפני 20 שנה בערך בסכום הזה.

רמי גלבוע
16-07-13, 14:41
תבדוק כמה עולה שכירות רכב בבולטימור; זה הכי פשוט בעולם. בדוק דרך האינטרנט, אני מצאתי מחירים טובים להפתיע דווקא אצל יורופקאר ישראל, שווה לבדוק. שכירות תתן לך תמיד הכי הרבה שקט, תצרוכת דלק נמוכה, וכיו"ב. תיאורטית, אם יש שבוע בו אתה בטוח שלא תיסע, אתה יכול להחזיר את האוטו. אבל בינינו - באמריקה תרצה תמיד אוטו לידך, תחבורה ציבורית זה קשקוש למרכזי הערים בלבד.

אם שניכם הרפתקנים במידה מסויימת, אתה יכול לקנות גרוטאה ב-1000 $. היא עשוייה להפתיע לטובה, להשאיר אותך עם חווייה כיפית, ואולי גם למכור בחזרה (לאותו סוחר?) תמורת 300-500 $. זה אחלה, אבל תמיד יש קצת לחץ, התעסקויות עם ניירת וכיו"ב.

אם האוטו הולך והפסדת מחיר של שבועיים-שלושה השכרה, זה גם בסדר.

lizard
16-07-13, 15:23
נראה לי שאת סוגיית הרכב אני אפתור רק כשאהיה שם.

תודה לעונים. אני אדווח אם יהיו התפתחויות מעניינות.

Bernard
16-07-13, 16:18
...
. במהלך הניסיון נבדקתי 3-4 פעמים על ידי שוטרים (פעם כי נהגתי מהר מידי, פעם שנייה על כי נהגתי לאט מדי, פעם על כי אפשרתי ליותר מ-5 מכוניות להצטבר מאחורי ולא עצרתי בצד, פעם רביעית על כי רצחתי את רוזוולט).
...
לא גדולים האמריקאים האלה? אדיר! הלואי בארץ. ואני בטוח שגם נתנו לך "פור" של איזה רכב, לפני שעצרו אותך בצד...

...
דבר נוסף, אתה יכול לפתוח חשבון בנק גם בלי אזרחות/ויזה/רשיון נהיגה מקומי, ואפילו לקבל כרטיס אשראי "מאובטח" (secured credit card).
זאת אומרת שאתה נותן לבנק נניח 1000$, והם נותנים לך כרטיס אשראי עם תיקרה של 1000$ (כלומר, אתה נותן לבנק הלוואה של עד 1000$)
הרווח שלך מזה הוא עבודה קלה יותר מול כל בית עסק, כי זה כרטיס מקומי, וגם אין לך עמלות המרה או התעסקות עם מזומן.
התיקרה היא לא לחודש, אלא קבועה. אתה יכול לפרוע את החשבון שלך אפילו כל יום, ואז יש לך תיקרה של 1000$ כל הזמן.
מסכים לחלוטין.
עדיף להביא כסף מזומן, כמה שיותר (מעל $9K זה אומר יותר ניירת בשדה התעופה, בכניסה ((עוד 20 דקות. לא שווה לא להצהיר!) ועוד ניירת בבנק (חובת דיווח של הבנק על הפקדת מזומן מעל הסכום הזה..).
לא צריך כרטיס אשראי, גם לא "מאובטח".
זה חשוב לצבירת "קרדיט-סקור" לעתיד אבל לתקופה הזו זה ממש לא רלוונטי.
מיד עם פתיחת החשבון,במקום, אתה מקבל כרטיס "דביט" (DEBIT). זה כרטיס שנראה ומתנהג כמו כרטיס אשראי אלא שהוא לא אשראי, שיורד/משולם בעתיד אלא סכום הקנייה/תשלום יורד מיד מחשבון הבנק.
כך אתה לא צריך ל"סגור"/לשעבד/לאבטח שום סכום - חשוב לבדוק את מגבלת הסכום ליום (יש מגבלה) ולהגדיל לפי הצורך, שלא תתקע מול המוכר/ת ב-GAP ללא יכולת לשלם (אין אשראי בכלל - הגעת לגבול, נסגר ברז, גם ם יש לך מליון $ בחשבון. - עדיף להגדיל את הגבול היומי).

...
אבל בינינו - באמריקה תרצה תמיד אוטו לידך, תחבורה ציבורית זה קשקוש למרכזי הערים בלבד.

אם שניכם הרפתקנים במידה מסויימת, אתה יכול לקנות גרוטאה ב-1000 $. היא עשוייה להפתיע לטובה, להשאיר אותך עם חווייה כיפית, ואולי גם למכור בחזרה (לאותו סוחר?) תמורת 300-500 $. זה אחלה, אבל תמיד יש קצת לחץ, התעסקויות עם ניירת וכיו"ב.

אם האוטו הולך והפסדת מחיר של שבועיים-שלושה השכרה, זה גם בסדר.

מסכים לחלוטין.
אם אתה לא ממש במרכז העיר וכך גם העבודה (או מה שזה לא יהיה ושיהיה בהצלחה) , אתה חייב אוטו ,אחרת אתה פשוט כלוא במקום אליו הגעת (בית, בית חולים וכו'..).
תבדוק את התנאים של מקום המגורים ולפי זה תחליט ובכל מקרה, שוב אלא אם אתה גר במרכז העיר ו/או הכל במרחק הליכה או בלוק או שניים מתחבורה ציבורית טובה (כמו ניו יורק), קח אוטו.
אוטו קטן תוכל למצוא אצל הסוחרים, כמו שרמי מציע. חודש וחצי זה לא מספיק זמן להתחיל להתעסק בקרייג-ליסט. לך לסוחר מקומי וקח מה שיש לו - מקסימום תפסיד איזה דולר או שניים - במחיר/גודל שאתה מדבר עליו זה זניח - במיוחד במושגים ישראלים.
ושוב, תחשוב על שכירות - אתה לזמן קצר מאוד. חבל להתחיל לבזבז אותו על חיפוש, רישויי, תיקון וכל מיני כאלה... יעלה לך עוד כמה מאות דולרים אבל יתן לך שקט..

אם כל הסיפור הזה הוא לא בדיוק "טיול כייף" במסגרת העבודה או משהו כזה, הייתי בודק במוסד המדובר - אתם בטח לא הראשונים לקבל שירות ויש להם נסיון ואפילו אנשי מקצוע שמטפלים/מייעצים/מסייעים להתארגנות שכזו לפרק הזמן הנדרש...
ללמוד "תוך כדיי...", כשיש "דברים על הראש", זה לא כייף כ"כ גדול, בלשון המעטה ועדיף לבזבז/להפסיד כמה גרושים ולחסוך כאב ראש ולב..

asafk
16-07-13, 17:08
אני הייתי בטוח שזה כמו בסרטים... שנכנסים לסוחר מכוניות, שמים לו מזומן ויוצאים בנסיעה...

אסף.

Bernard
16-07-13, 17:28
אני הייתי בטוח שזה כמו בסרטים... שנכנסים לסוחר מכוניות, שמים לו מזומן ויוצאים בנסיעה...

אסף.

ולמה אתה חושב שזה לא ככה?
פשוט בסרטים לא רואים את הניירת.
ההליך די זהה לחדש או משומש:

מוצא את האוטו ומתווכח על המחיר (אלא אם אתה גולם כמוני..).
מסכימים על המחיר ומשלמים (מזומן, אשראי או צ'ק).
ממלאים פרטים בטופס בעלות.
מתקשרים בטלפון/אינטרנט לחב' ביטוח ועושים ביטוח (במקום, 5 דקות).
הדילר מדפיס לך מס' רכב זמני, תקף בד"כ לחודש (ממש כך - מכניס נייר מיוחד למדפסת ומדפיס ואם אתה עושה ביטוח לא באינטרנט, סוכן הביטוח מדפיס..).
נכנס לאוטו ונוסע... לתחנת הדלק הקרובה, ליתר ביטחון.

כל העסק - 1/2 שעה ואתה יוצא בנסיעה... גדול.

אחרי שבועיים בערך, אתה מקבל בדואר את מספרי הרכב ו"תעודת הבעלות" (אתה גם יכול להגיע לסוכן לקחת בעצמך - אני נוסע בעוד שעתיים לקחת עבור הגראנד החדש שקנינו לפני שלושה חודשים. היתה להם בעייה עם המספרים אז אחרי חודש שלחו לי מספר DEALER שלהם... כל הדוחות שאישתי-שתחייה צברה, עליהם. היא אומרת שעם אוטו כ"כ חזק ומהיר ושקט, לא נוסעים לאט ויעלה כמה שיעלה..)

lizard
16-07-13, 19:13
אני לא יכול להשתמש בכרטיס אשראי הבנלאומי שלי? אני חייב לפתוח חשבון בנק? איך אני סוגר אותו אחר כך?
נראה מה יקרה עם רכב. הבעיה היא לא ליפול על גרוטאה שיש לדילר ואחרי זה לאכול איתה חרא. במנועי חיפוש לרכבי השכרה שראיתי המחיר היה בסביבות ה2500 דולר לכל התקופה אבל לא ראיתי עלות ביטוח.

Bernard
16-07-13, 20:14
ברור שאתה יכול להשתמש בכרטיס הבינלאומי שלך אבל אז, כמו שזאביק אמר, תשלם עמלה והמרות וכל יתר ההמצאות של הכרטיסים הישראלים.
לדוגמא, ההמרה לא מחושבת לפי מועד הקנייה אלא עם "התאמות" קטנות ותמיד לטובת הבנק - המרה לפי שער של יממה או שתיים (אחרי 12 בלילה) לאחר מועד הקנייה, כשהשער הוא טיפל'ה יותר גבוה. אף פעם לא יותר נמוך, כמובן. וזה, למי שלא ברור, בניגוד לחוק.
כמובן שרובינו (כולל אני) בכלל לא יודעים ולא שמים לב לעוד כמה סנטים שניגבו מאיתנו - חבר בתחום גילה לי ואכן תמיד החישוב הוא לטובת הבנק.
אם תתקשר "לברר" מדוע חוייבת בשער כזה ולא לפי מועד הקנייה המדוייק, יתנצלו ומיד יחזירו לך את ההפרש (בחיוב הבא..) ואתה תרגיש כמו קמצן, שמתווכח על 30 סנט פה ועשרים סנט שם.
אבל בקניות גדולות/מרובות, זה מצטבר לאיזה המבורגר איכותי...
בנוסף, על כל משיכת מזומן, ומה לעשות, לפעמים צריך שיהיה, אתה משלם אחוז מסויים עמלה או $2.5, או משהו כזה - לגמרי סתם..

בקיצור.
אפשר להשתמש בכרטיס בינלאומי ולתקופות קצרות בכלל לא שווה להתעסק עם פתיחת חשבונות אבל לתקופה שכזו, כך נראה לי, שווה בהחלט לפתוח חשבון.

בסוף התקופה, אתה פשט סוגר את החשבון..
שלא כמו בארץ, חשבונות אשראי/תשלומים לא יורדים ישירות מהחשבון ולא יכולים להיות חובות "עתידיים" ולכן אין סיבוך בסגירת החשבון - מושכים את הסכום שנשאר, מודיעים שסוגרים ונפרדים כידידים...

פשוט וקל.

lizard
16-07-13, 20:25
אוקי אני אחשוב על זה. יש מדריך שלם על מה שאני הולך לעשות, כשאטרח לקרוא אותו בטח יהיו לי יותר תובנות :-)

שאלה אחרונה, הסמסונג גלאקסי 2S שלי (גרסת אינטרנשיונל) והסמסונג S4 של אשתי (לא יודע איזו גרסה, מניח גם אינטרנשיונל) יעבדו בארה"ב? אני חושב פשוט לקנות סים מקומי, משהו בסגנון טוקמן או PRE PAID. חשבתי לקנות שם נגלאקסי 4 חדש עבורי אבל אני לא בטוח שזה יתאים לארץ.

תודה

Bernard
16-07-13, 20:55
אוקי אני אחשוב על זה. יש מדריך שלם על מה שאני הולך לעשות, כשאטרח לקרוא אותו בטח יהיו לי יותר תובנות :-)

שאלה אחרונה, הסמסונג גלאקסי 2S שלי (גרסת אינטרנשיונל) והסמסונג S4 של אשתי (לא יודע איזו גרסה, מניח גם אינטרנשיונל) יעבדו בארה"ב? אני חושב פשוט לקנות סים מקומי, משהו בסגנון טוקמן או PRE PAID. חשבתי לקנות שם נגלאקסי 4 חדש עבורי אבל אני לא בטוח שזה יתאים לארץ.

תודה

וואללה, מיכה - יש לך מזל (ועל הדרך, אתה עוזר לי להרגיש מזה "עוזר" וחביב !!!)

כבר קניתי לחברים ומשפחה יותר מ-10 מכשירים פה:אייפון 5 (איכס..), S3 (חמישה ועוד 4 ממתינים. אני מחכה לדילים של $380, כמו שקניתי את היתר) נקסוס 4 (4 ועוד היד נטוייה) ועכשיו אני מחכה למחיר מתאים של S4 (עד $550 ויש, כל הזמן).
ובדיוק לפני שבועיים, חבר של אחי שאל אותי על כרטיס מקומי..

לשאלותיך:

כל מכשיר שעובד בארץ, יעבוד פה.
לא כל מכשיר שתקנה פה, יעבוד בכל החברות בארץ (תדרים...).
אפשר לקנות פה מכשירים "בינלאומיים" פתוחים.
S4, עדיף לקנות את הדגם I9505 ואל תקשיב לכל מיני עיצות/דיעות שהוא לא מספיק טוב לעומת ה-I9500 - ראה הלינק הראשון שאני מצרף לך.
כרטיס מקומי, לדעתי, הכי משתלם של STRAIGHT TALK - במחיר של $45 לחודש, יש לך שיחות (מקומיות, יענו ארה"ב וקנדה) ללא הגבלה ו-SMS ללא הגבלה ו-DATA 4G/LTE ללא הגבלה וכל זה ללא התחייבות וללא "חוזה" (PRE PAID). מבדיקות רבות, זה הדיל המשתלם ביותר והכיסויי הטוב ביותר בארה"ב (עובד על רשת של AT&T ושל T-MOBILE לפי האיזור והקליטה הטובה ביותר). אני עם שני סימים שלהם כבר שנה ולמרבה ההפתעה, כשלזוגתי (שתחייה) אין קליטה עם האייפון 5 ורשת AT&T, לי יש קליטה מלאה. - ראה הלינק השני.

השוואה בין דגמי ה-S4 באתר הנחשב המוביל בעולם: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_i9500_vs_i9505-review-930.php

פה הייתי ממליץ לקנות את הסים/ים. שים לב שהמחיר לא כולל מס (NJ-%7, NY-%8.25) ולא את המחיר החד פעמי של הסים עצמו (כמו בארץ) $15:
http://www.straighttalk.com/wps/portal/home/!ut/p/b1/04_SjzQ0MTM0NjExMDLTj9CPykssy0xPLMnMz0vM AfGjzOJdDLx8jQMdPYyCPMxNDTwDPJyD3c39DPzd jPTD9aPASgxwAEcDfT-P_NxU_dwoLwsAlvBUMw!!/dl4/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/

כדאי (מאוד) לקנות פה טלפונים.. באיביי.
אני קניתי, כאמור, כמה וכמה. מדי פעם יש את "מבצעים" האלה, במחירים מגוכחים. המבצעים הם ליום אחד ובד"כ הם נגמרים תוך כמה שעות - נגמר המלאי.
לקנות רק ממוכר שהמלאי שלו בארה"ב ואז הטלפון מגיע תוף שלושה ימים ואפשר מיד לבדוק שהכל עובד ואם צריך, מיד להחזיר (מיותר מ-10 שקניתי באיביי, בחודשים האחרונים (ובכלל) לא קרה אף פעם!).
לשים לב לא לקנות דגמים מיוחדים לשוק האמריקאי - הם בעלי מפרט חלש יותר ואין את כל התדרים שרלוונטיים לארץ. לקנות רק דגמים "בינלאומיים" ופתוחים במקור (FACTORY UNLOKED):

S3 - I9300 בלבד!
S4 - I9500/I9505 - יש גם דגם של גוגל אבל הוא יקר משמעותית ואין "מבצעים" - נראה לי מיותר..
NOTE 2 - N7300 אפשר גם את ה-LTE אבל לא יעבוד טוב בפלאפון או אורנג' (לא זוכר איפה).
NEXUS 4 - יש רק דגם אחד.

זאביק
16-07-13, 21:32

אסף.

כמו שברנרד כתב, זה בדיוק ככה. הבעייה היא לא לקנות, הבעייה היא למכור אחר כך.
אתה ניכנס לדילר ומוכר לו את הרכב, אבל הפערים הם בערך 1000$-2000$ שתפסיד על הסיבוב הזה (ויותר אם הדילר יריח שאתה לחוץ למכור). מה גם שבקנייה (לפחות בקליפוניה) הקונה משלם מע"מ על העיסקה - עוד 8.25% שאתה מפסיד.
בקיצור, נשמע שלמיכה יש מספיק דאגות על הראש בסיפור הזה, לא בטוח שהוא רוצה להוסיף עוד אחת (או במילים אחרות, נראה לי ששווה לו לקנות שקט בעבור עוד חופן דולרים)

מצד שני, לפחות בקליפורניה, יש את חוק "הלימון". אתה יכול להתחרט על עיסקת רכב תוך 72 שעות, אפילו בלי להסביר למה, ולקבל את כל הכסף חזרה (פחות איזה דמי טיפול, מאות בודדות של דולרים). אז אם בטעות נפלת על רכב "לימון" וזיהית בזמן, אתה מוגן.

לגבי טלפונים, אין בעייה להשתמש בטלפונים ישראלים בארה"ב, ברשתות GSM. ווריזון לדוגמא עובדים ב-CDMA וזה לא מתאים (לשני הכיוונים).
שים לב שהטלפון שלך לא יהיה נעול לרשת מסויימת (פה או שם).

Bernard
16-07-13, 23:45
בכל מקום יש את תוספת ה-TAX, למחיר.
גם אם קנית מאדם פרטי, בזמן הרישויי (כשאתה רושם או מקבל את הרשיונות) "מוצצים" את ה-TAX... חוץ מדלוואר (פה, קרוב) ונדמה לי שגם ווגאס (שם, רחוק).

זו היופי באנדרואיד - אפשר לפתוח בלי בעייה, בלי העין הרעה (או הרוח הרעה, במקרה זה) של האח הגדול, מיסטר ג'ובס, הצופה עליך...
אם הטלפונים שלכם "נעולים" לספק בארץ, אין בעייה לפתוח לשימוש בחו"ל ונדמה לי שאפילו החברות, בארץ, מחוייבות לעשות זאת.
הבעייה היא עם קנייה פה של טלפון נעול או טלפון שהיה נעול ונפתח (ז"א, לא פתוח במקור).
פה הם לא מחוייבים לפתוח ואפילו יצא חוק (אושר בקונגרס) שאסור לפתוח - עושים ממך פושע - וכמובן, כמו שג'ו אמר, יש הגיון מאחורי זה.
ישראלים נחמדים (כמו שבועז הזכיר) ואחרים, נחמדים לא פחות, קונים טלפון "בחוזה" ומשלמים משהו כמו $200-$100, מכריזים עליו כאבד/נגנב (יש ביטוח), פותחים אותו ומוכרים באיביי - החברות מפסידות וכך גם הקונה התמים, שאחרי כמה חודשים, לפעמים, אם החברות מתעקשות ומשקיעות, הטלפון ננעל ללא יכולת לפתוח..בריק.

lizard
17-07-13, 05:42
אוקי אז אני צריך לבדוק באיזו רשת סלקום עובדים ולקנות טלפון שמתאים לרשת הזו. כמובן צריך סים מתאים לרשת הזו...

תודה

moisofnik
17-07-13, 05:46
מיכה

אל תתבלבל משפע המידע זה.
קודם כל וודא מה רלבנטי למרילנד (כל מדינה מאפשרת שימוש למשך זמן שונה ברשיון הישראלי). שווה לך לבדוק גם על וירג'יניה, פנסילבניה וניו ג'רזי כי סביר שתסתובב גם בהן.
השכרת רכב הזולה ביותר בארה"ב לישראלי - דרך סוכן נסיעות או חברת השכרה מישראל. גם אם ישמע מוזר, מנסיון רב תמיד ניתן להזמין מהארץ, כולל ביטוחים מלאים במחיר שבארה"ב ייתנו לך ללא הביטוח. הביטוח יכול גם להכפיל מחיר פה.
לדעתי לפחות התעסקות בקניית רכב ישן שסביר מאד שיהיה לימון ואחר כך להיפטר ממנו לא שווה, אלא אם מישהו יכול לעשות לך עבודת הכנה ולמצוא דילר אמין שיסכים להתחייב על קנייה חזרה ויציע רכב שנראה טוב (כולל בדיקת קארפקס נקי).
כמו שנכתב, וודא ביטוח רפואי מקיף ככל האפשר. עלות ביקור פשוט אצל רופא על הצטננות או בדיקת דם יכולים בקלות להגיע להרבה מאות דולרים. ללא ספק זה חובה אם מעורבים ילדים.
יש בבלטימור קהילה יהודית מגוונת וקהילה ישראלית - מצא את הפורום המתאים ודרכו בד"כ תקבל את כל המידע האמין והמעודכן - יותר ממה שאני מכיר מניו אינגלנד או אחרים מג'רזי, טקסס, קליפורניה וכו'.
לגבי אשראי ובנק, אם תחשב את ההוצאות ותוכל להסתדר עם מזומן שתביא בגבולות המותר ועוד השלמות בכרטיס הקיים שלך ואולי בקניות ע"י PAYPAL - הכי טוב. אין לך צורך אני מניח בכרטיס אשראי אמריקאי וגם אין סיכוי שתקבל.
הטלפונים סביר שיעבדו עם סים מקומי (בדוק לפי מספר מודל מדויק) אבל לא בטוח ששווה לחודשיים - יש תוכניות בארץ שמקצות לך מספר אמריקאי או רומינג. שווה לבדוק מול עלות סים מקומי שהרבה פעמים מבוסס על תוכנית לשנתיים.

moisofnik
17-07-13, 05:58

תודה
S4 פתוח מהמפעל, גרסה בינ"ל שעובד בארץ (בוודאות מנסיון) נמכר באיביי ב 550 דולר ומצאתי גם ב530 לפני כחודש - צריך לעקוב באתרים המתאימים ולקנות את במודל שכתב ברנרד. אם תשיג כזה (מגיע תוך ימים בודדים לאחר תשלום PAYPAL) צייד אותו בסים או פרי פייד ואתה מסודר.

Bernard
17-07-13, 06:46
אוקי אז אני צריך לבדוק באיזו רשת סלקום עובדים ולקנות טלפון שמתאים לרשת הזו. כמובן צריך סים מתאים לרשת הזו...

תודה

בוא אני אחסוך לך עוד קצת התעסקות:
http://www.moc.gov.il/sip_storage/FILES/0/3050.pdf
או במילים אחרות, כל טלפון מהרשימה שרשמתי לך למעלה, יתאים לסלקום - בעייה אחת פחות...(-:
אין מה לבדוק "כרטיס מתאים" - כל כרטיס מתאים. כל רשתות GSM (אורנג', סלקום ובכמה השנים האחרונות פלאפון ובארה"ב) עובדות עם אותו כרטיס - במקרה שלך S2 עם סים רגיל וכל היתר (S4, אייפון ונקסוס) עם מיקרו-סים - באתר ששלחתי לך, אתה בוחר איז סוג אתה רוצה... 0אני קניתי אחד מכל סוג - לי ולגמד שלי).

כסף, מותר ואסור - מותר להכניס כל סכום.
אתה יכול להכניס כל סכום לארה"ב ותאמין לי, הכנסתי הרבה בשנה האחרונה. כשעניתי לשאלת המוכסים (שהרי הצהרתי בכניסה), שאני מכניס כל פעם קצת פחות מ-$10K בגלל המגבלה, הם צחקו עלי ואמרו ששמעו את הבדיחה הזו מהרבה ישראלים ושאנחנו פשוט לא מבינים שאין הגבלה...
מותר להכניס כל סכום אך מעל $10K צריך להצהיר = למלא טופס, ללכת למשרד המכס שצמוד למסוע המזוודות ולמלא טופס נוסף וזהו.
כנ"ל בבנק - מותר להפקיד כל סכום אך מעל $9K, ממלאים טופס נוסף..וזהו.
אם אתה מתכוון להסתובב עם מזומן, לבריאות. אני הייתי פותח חשבון (אפילו לחודש וחצי) ולוקח כרטיס DEBIT (לא אשראי, כאמור) - בירוקרטיה של 1/2 שעה ושקט נפשי לחודש וחצי.
אבל זה לא קריטי ותעשה מה שנוח לך.

PASYPAL.
לשים לב (גם בארץ) למטבע החיוב, כפי שהגדרתם בהגדרות המשתמש שלכם.
אם רציתם לחסוך קצת והחיוב בדולרים (השער של PAYPAL נמוך משל הבנק) ויש לכם כרטיס של ויזה כ.א.ל, סביר להניח שאתם משלמים על המרות כפולות:

PAYPAL מחייב בדולרים, ממיר לשקלים ושולח לחב' האשראי חיוב בשקלים.
ויזה כ.א.ל רואה שהחיוב (בשקלים) מגיע מ-PAYPAL, הופכת את הסכום לדולרי (או למטבע המקור במקום הרכישה) בשער הגבוה ואח"כ ממירה חזרה לשקלים (גם כן בשער הגבוה) ומחייב עמלת המרה על כל פעולה (פעמיים, למי שפיספס).

שוב, אותו חבר מהתחום (מהט'רד למעלה) עלה על זה. התקשרתי ל-PAYPAL ישראל, שאמרו לי שהם מודעים לבעייה עם ויזה כ.א.ל והציעו לפנות אליהם, משום שהם, PAYPAL לא יכולים לעשות דבר - הם מצידם שולחים חיוב שיקלי לויזה.
ב-PAYPAL אמרו לי שהבעיה היא רק עם ויזה כ.א.ל.
לי יש כריס עיסקי (בינלאומי) ולכן לא רבתי איתם יותר מידי - העמלות והשערים לכרטיס כזה נמוכים יותר ולא היה לי כוח להתעסק איתם.
אולי היום פתרו את הבעייה... לבדוק.

השכרת רכב - אני עם מואיז.
לחבר שלי (אותו חבר) שכבר ביקר אותי, פה בגולה, כמה פעמים יש איזה כרטיס הנחה של AVIS (אני אברר איתו איזה) והוא שכר, דרך AVIS ישראל (עשינו את ההזמנה מפה, באתר האינטרנט של AVIS ישראל) MID SIZE לשבוע, במחיר זול במאות דולרים (כמעט 1/2) מאשר אילו היה שוכר פה - כולל ביטוח מלא, שהיה עולה פה עוד $19 ליום (!).
עשינו את ההזמנה ביום ראשון בלילה (פה) ולקחנו את הרכב מהמשרד הקרוב אלי, ביום שני ב-11 בבוקר.
שווה לבדוק.

Bernard
17-07-13, 06:50
S4 פתוח מהמפעל, גרסה בינ"ל שעובד בארץ (בוודאות מנסיון) נמכר באיביי ב 550 דולר ומצאתי גם ב530 לפני כחודש - צריך לעקוב באתרים המתאימים ולקנות את במודל שכתב ברנרד. אם תשיג כזה (מגיע תוך ימים בודדים לאחר תשלום PAYPAL) צייד אותו בסים או פרי פייד ואתה מסודר.

גם אני עוקב וראיתי את המבצעים האלה.
חשוב מאוד לבדוק איפה נמצא הטלפון ואם יש TAX לכתובת שאתה רוצה שישלחו אליו.
ביומיים האחרונים מצאתי כמה מבצעים דומים אבל למרות שהטלפון יושב בניו יורק או בטנסי, היה TAX אלי (ניו ג'רזי), בגלל שלחברות יש משרד/מחסן/חנות בניו ג'רזי.
לבדוק - זו תוספת של 8.25-7 אחוז למחיר - חבל.

דבר נוסף.
כמו שאמרתי, יש שני סוגים של S4.
למרות ה"שמועות" וה"אגדות", רק I9505 תומך/משדר/קולט LTE/4G.
למי שזה חשוב, משום שבארץ עדיין אין LTE/4G...

moisofnik
17-07-13, 06:58
ב

PASYPAL.
לשים לב (גם בארץ) למטבע החיוב, כפי שהגדרתם בהגדרות המשתמש שלכם.
אם רציתם לחסוך קצת והחיוב בדולרים (השער של PAYPAL נמוך משל הבנק) ויש לכם כרטיס של ויזה כ.א.ל, סביר להניח שאתם משלמים על המרות כפולות:

PAYPAL מחייב בדולרים, ממיר לשקלים ושולח לחב' האשראי חיוב בשקלים.
ויזה כ.א.ל רואה שהחיוב (בשקלים) מגיע מ-PAYPAL, הופכת את הסכום לדולרי (או למטבע המקור במקום הרכישה) בשער הגבוה ואח"כ ממירה חזרה לשקלים (גם כן בשער הגבוה) ומחייב עמלת המרה על כל פעולה (פעמיים, למי שפיספס).

שוב, אותו חבר מהתחום (מהט'רד למעלה) עלה על זה. התקשרתי ל-PAYPAL ישראל, שאמרו לי שהם מודעים לבעייה עם ויזה כ.א.ל והציעו לפנות אליהם, משום שהם, PAYPAL לא יכולים לעשות דבר - הם מצידם שולחים חיוב שיקלי לויזה.
ב-PAYPAL אמרו לי שהבעיה היא רק עם ויזה כ.א.ל.
לי יש כריס עיסקי (בינלאומי) ולכן לא רבתי איתם יותר מידי - העמלות והשערים לכרטיס כזה נמוכים יותר ולא היה לי כוח להתעסק איתם.
אולי היום פתרו את הבעייה... לבדוק.
למה הפייפאל שלך לא מקושר לחשבון האמריקאי?!
גם אם פייפאל ישראל, מניח שאפשר לעשות העברה או הפקדה של סכום גדול ואז הפעולות נעשות מהיתרה מבלי לחייב כל פעם בכרטיס האשראי?
קניות בארה"ב בד"כ משתלם באינטרנט דרך אתרים שנותנים % של החזר כספי מעבר למבצעים שיש באתרי הסוחרים עצמם, תשלום פייפאל נותן ביטוח מסוים בנוסף לאחריות ולרוב אפשר למצוא משלוח חינם ומהיר (מומלץ להרשם לשופראנר לנסיון חינמי וכנ"ל אמזון פריים, לזכור לנתק בסוף הנסיון או להתמקח איתם שימשיך בחינם) שחוסך שעות וימים של חיפושים.

Bernard
17-07-13, 07:07
למה הפייפאל שלך לא מקושר לחשבון האמריקאי?!
גם אם פייפאל ישראל, מניח שאפשר לעשות העברה או הפקדה של סכום גדול ואז הפעולות נעשות מהיתרה מבלי לחייב כל פעם בכרטיס האשראי?
מקושר, מקושר.
גם זה היה סיפור - בתחילה אמרו שניתן לקשר שני חשבונות לאותו מייל אבל אח"כ התברר שטעו והייתי צריך לבטל את החשבון שהיה מקושר לכרטיס הישראלי/בינלאומי שלי ולפתוח חדש.
את כל הסיפור שכתבתי, גיליתי כשסיפרתי לחבר שלי על הבעייה והוא "האיר" את עיני לבדיקה של המרות ועמלות כפולות - ש-PAYPAL אישורו.. את הסיפור.
ויזה, מצידה, טענו בתחילה שקיבלו את כל החיובים בדולרם, טענה שהתבררה כלא נכונה ואח"כ אמרו שהם לא יכולים לקבל מ-PAYPAL חיוב שיקלי, משום שהיא חברה זרה (?!?!?!) ואז נמאס לי...

ד"א.
PAYPAL גם "מקבלת" כרטיס DEBIT, כך שאפשר, מיד, לקשר את הכרטיס שמקבלים עם פתיחת החשבון, לחשבון PAYPAL חדש (עם אימייל חדש או לבטל את החשבון הישן ולפתוח חדש עם המייל הרגיל..)- אי אפשר לקשר כרטיס שכתובתו במדינה X, לחשבון PAYPAL שבפרטי בעליו, הכתובת בארץ Y...

lizard
17-07-13, 07:49
מבלינת מזומן אני מעדיף לצאת עם מינימום ולהשתמש בכרטיס אשראי שלי. יש לי בנלאומי אבל אני אתקשר לישרכארד ואבדוק.
בקשר לרכב אני אבדוק גם כן. אולי אצליח להשיג דיל טוב. בניו יורק אני בטוח שלא צריך רכב. מניו יורק לבולטימור אשמח לנסוע ברכב. אולי אפילו עם עצירה או עיקוף לוושינגטון.
בקשר לטלפונים אני אקרא את מה שכתבתם ביסודיות ואבדוק דגמים. אני גם אבדוק בנושא מספר אמריקאי עם סים ישראלי.

תודה רבה.

זאביק
17-07-13, 08:59
בחינה זו, הטלפון לא נעול הכי זול שיש הוא נקסוס של גוגל. 300$ + מיסים, לטלפון עם 8GB אחסון.
עובד בארץ (השבוע הבאתי אחד לגיסתי).
אם אתה מביא סים מהארץ וקונה טלפון שם, שים לב לגודל הסים. יש רגיל ויש קטן. אפשר לגזור רגיל לקטן, לא עשיתי את זה אף פעם אבל ראיתי (בעיניים) שעושים את זה.
כל חברה בארץ תנפק לך סים קטן או רגיל בהתאם לדרישה.

tzagi
17-07-13, 11:57
תכף כול הטכנו נאצים יקפצו עלי
גאלאקסי S4 זה לא זבל, זה המיץ של הזבל שאפילו חולדות נרתעות ממנו.
מאז הסאמסונג הראשון שהיה לי לפני המון שנים, העתק של מוטורולה רייזר ששרד חודש וחצי לא היה לי אמון במותג
לפניי כחודשיים אישתי (לא מקשיבה כל כך טוב) הזמינה 2 חתיכות של הדרעק.
המכשיר שהיה בשימושי, שאגב הממשק זה הזבל הכי לא אינטואטיבי שניתקלתי בו אי פעם, (אבל אני מעדיף את ה סנס של HTC)
1.לפני 4 ימים הטלפון התחיל להשתגע בלילה והעיר אותי..הסוללה התחממה רצח(היה במטען)
מאז הפסיק להטעין, שקע המיקרו יואסבי הלך
2.יום אחרי המסך הלך, יש אור ירוק וזהו. המכשיר עובד, אבל אי אפשר להשתמש בו
היום חזרתי לארה'ב ומחר אצתרך להלחם בנבלות לנסות לקבל אחריות. נחיה ונראה.

מיכה לא להכנס לפאניקה, כול עוד יש לך מכשירים פתוחים יש סים שיעלה לך $45 בחודש להכול בלי הגבלה.

ואל תבזבז כסף על זבל.

נמרוד
17-07-13, 12:11
לא רוצה לחטוף את השרשור... אבל בעניין של סמארטפון - לשימוש רגיל, בארץ - על מה אתם כן ממליצים? מה הכי פחות זבל? אין צורך בדור האחרון והמשוכלל ביותר, אלא בתמורה טובה למחיר, שיעבוד שנתיים ברציפות בלי תקלות. לא למשחקים או לסרטים - לשימוש רגיל, כטלפון, לאינטרנט ומיילים וניווט (וויז, לא שטח). מבחינתי אייפון או אנדרויד, אין לי משהו אישי בעד או נגד אף אחד מהם, היה לי אייפון (3S).

lizard
17-07-13, 12:26
אם אין בעיה אז אני הכי מעדיף להשאר עם הקיים ולקנות סים או דיל כזה או אחר בארץ. אין לי כסף מיותר ובאמת שאני לא צריך.
אשתי קבלה אתמול galaxy 4 מהעבודה. נראה איך יחזיק.

Bernard
17-07-13, 15:40
אם אין בעיה אז אני הכי מעדיף להשאר עם הקיים ולקנות סים או דיל כזה או אחר בארץ. אין לי כסף מיותר ובאמת שאני לא צריך.
אשתי קבלה אתמול galaxy 4 מהעבודה. נראה איך יחזיק.

אין בעייה בכלל. אני עם S2 בן שנתיים בערך, שעבד בארץ.
שוב, חבר שלי קנה "דיל" - היה פה 4 שבועות - הלינק שהעלתי פה (ה-$45 לחודש, כולל הכל הכל) יוצא הרבה יותר זול ואתה מקושר לארץ כל הזמן עם וואטס-אפ, סקייפ, טנגו, גוגל הנג-אאוט וכו' - לא צריך מספר ישראלי (שבא עם הדיל) ולא נעליים.

אם בכ"ז אתה מחפש דיל (חבר שלי, אחרי סקר אינטנסיבי ביותר) הלך על רמי לוי (מחיר/תמורה) ו1/4 מהזמן אי אפשר היה לדבר איתו. לא עניין של כיסויי (רמי לוי עובד על רשת של AT&T) אלא בגלל הממשק - אתה מתקשר, מושמעת הודעה שמנסים לאתר את המנוי והרבה פעמים מקבלים הודעה שהוא מחוץ לתחום. כך אתה מנסה כמה פעמים, עד שתופס, כשהוא בכלל לא שינה מיקום.. (מסתובב עם גלקסי S3... שאני קניתי לו פה...) - בפעם הבאה ילך על ה-$45 ההוא...

ג'ו - הקידמה גדולה עליך...

lizard
17-07-13, 18:07
יש לי S2 שנמכר בארץ. האם הוא יתאים לרשת בארה"ב? הבנתי שלארה"ב יש מודל אחר שנקרא SKYROCK או משהו כזה. היה לי סיפור עם כיסוי לנייד ומשם הבנתי שיש הבדלים.

Bernard
17-07-13, 18:41
במילה - כן.

lizard
17-07-13, 20:14
סבבה לא חושב שאקנה נייד חדש. חבל לי על הכסף שאפשר לבזבז על חלקים לג'יפים :-P

tzagi
17-07-13, 21:14
לפני שאתה מתחיל לבזבז על חלקים תוודא שהמכשירים פתוחים, אם אתה עם אורנג' תכניס סים של סלקום, אם עובד אתה מסודר, אם לא קח שיפתחו אותם ל"סים פרי"

המשוטט
17-07-13, 21:34
בארץ חברות הסלולר מחוייבות לפתוח את המכשירים (בהנחה שניקנה אצלם כמובן).

אם איני טועה ניתן לעשות זאת גם טלפונית.

זאביק
17-07-13, 23:41
יש לי S2 שנמכר בארץ. האם הוא יתאים לרשת בארה"ב? הבנתי שלארה"ב יש מודל אחר שנקרא SKYROCK או משהו כזה. היה לי סיפור עם כיסוי לנייד ומשם הבנתי שיש הבדלים.
S2 יתאים.
S2 סקיירוקט הוא מודל אחר (יש לי כזה). אפשר לקרוא לו S2.5 ייעודי של AT&T... קצת יותר גדול, מעבד יותר חזק ובעיקר, תומך בדור רביעי 4G.

lizard
17-07-13, 23:52
תארתי לעצמי שצריך לפתוח את הטלפון לכל הרשתות. אני אטפל בזה כמובן. אני מניח שגם אשתי צריכה לעשות את זה במכשיר שלה? היא מנויה של פלאפון.

Pageup
17-07-13, 23:56
אם מדברים על שיחות לארץ. למי שיש קו של בזק NGN
האפליקציה שלהם נותנת עלות תועלת לא רעה. היא חייבת
לעבוד על WIFI ולא יכולה לעבוד על DATA בגלל רגולציה
בארץ, אבל, מעבר לזה, במלון או כל מקום אחר עם WIFI
אתה מפעיל אותה ומחייג לכל מספר בארץ במחיר עלות הקו
הרגיל. אתה גם מקבל שיחות נכנסות בזמן שהתוכנה רצה.

אם כבר מדברים על SIMים, ואני מתעלק, המלצות לתוכנית+סים
למי שבא לשבוע/10 ימים פעם בכמה חודשים? איזה תוכנית
פרי-פייד ושל מי עם דאטא, טלפונים נכנסים ומקומיים וקצת שיחות
חזרה לארץ במידת הצורך.

המשוטט
18-07-13, 01:24
תארתי לעצמי שצריך לפתוח את הטלפון לכל הרשתות. אני אטפל בזה כמובן. אני מניח שגם אשתי צריכה לעשות את זה במכשיר שלה? היא מנויה של פלאפון.

אם הטלפון נרכש לאחר 2011 הוא אמור להיות פתוח ,תכניס כרטיס של חברה אחרת....

-->