PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון פשוט איך לא לשכוח תינוק ברכב

boaz avrahami
15-07-13, 20:25
רעיון שראיתי מזמן בנוגע למניעת השארת ילדים ברכב.
הכינו צמיד רחב וצבעוני ליד וסגול נוהל פשוט בעת קשירת הילד לערסל:
ענדו את הצמיד על היד כשאתם מכניסים את התינוק לרכב ומסירים כאשר אתם מוציאים את הילד.

כאשר הרצועה ברכב אז שתהיה צמודה לאבזם.

פחות טוב אולי מאלקטרוני אבל הרבה יותר קל ליישם החל מהיום.

kobiarava
15-07-13, 20:48
יש לי גם רעיון מעולה, שאנשים יוציאו את הראש מהת#ת ויתמקדו בזה שיש להם ילדים! איך לעזאזל אפשר לשכוח שילד, הילד שלך, נמצא באוטו? כשאני נוהג עם הילדה שלי באוטו, בטח כשאני לבד עם הילדה באוטו, זה הדבר היחיד שאני חושב עליו, שיש לי ילדה באוטו! אני באמת לא מצליח להבין את זה, ובטח שלא את הצידוקים בעניין, ואת זה שכולם ממהרים להציע פתרונות טכנולוגיים, והנה כבר יש מי שמציע חקיקה שתחייב אנשים להתקים את האמצעים הנ"ל כדי להסיע ילדים ברכב, וכל זה כדי להחליף את החובה הבסיסית שלנו כהורים, לזכור שיש לנו ילדים, ויש לנו אחריות עליהם!
דא"ג, אני לא חושב שזה מה שימנע את המקרה הבא, אבל אני בהחלט חושב שצריך להעמיד לדין ולהעניש הורים שגרמו ברשלנותם החמורה למות ילדיהם, בין אם במקרים של שיכחה ברכב ובין אם במקרים אחרים, דומים ושונים, ואין כל צידוק לטעמי לטיעון שההורה סבל מספיק בכך שאיבד ילד והוא יישא בעונש הזה לעד, כי את הסבל הזה הוא הביא על עצמו במו ידיו.

מצטער על הטון הצעקני אבל הנושא פשוט מרתיח אותי...

קובי

lizard
15-07-13, 20:56
אפשרות נוספת היא TO FUCKING LOOK WHEN YOU CLOSE THE CAR!!!!

moshik999
15-07-13, 20:57
נראה לי סיכוי הרבה יותר גדול לשכוח לשים את הצמיד מאשר לשכוח את הילד באוטו.

בכל מקרה אי אפשר להתעלם מהעובדה שזה קורה.
בארה"ב מעמידים לדין אנשים ששוכחים ילדים באוטו.77008

boaz avrahami
15-07-13, 21:10
מישהו באמת חושב שעונש יגרום למישהו לא לשכוח את ילדו שלו ברכב?
בחיאאת, מה זה השטויות האלו?

זה יכול כנראה לקרות גם להורים הטובים ביותר ובאמצעים פשוטים יחסית אפשר לשים תזכורת.
כמה פשוט להכניס לנוהל קשירת הילד באוטו

sos4u
15-07-13, 21:23
מישהו באמת חושב שעונש יגרום למישהו לא לשכוח את ילדו שלו ברכב?
בחיאאת, מה זה השטויות האלו?

זה יכול כנראה לקרות גם להורים הטובים ביותר ובאמצעים פשוטים יחסית אפשר לשים תזכורת.
כמה פשוט להכניס לנוהל קשירת הילד באוטו

בועז,
אני בעד לקשור לו את החוט לז*ן. שיכאב למי שיוצא בלי הילד פעם אחת, והוא לא ישכח יותר.

באופן אישי אני חושב שכל התזכורות זה חארטא.
מי ששוכח את הילד ישכח לשים תזכורת
מי ששוכח את הילד ישכח לקבוע תזכורת בטלפון.
מי ששוכח את הילד ישכח לקשור את החוט שיזכיר לו.

צריך פשוט לזכור שיש לך אחריות על ילד. זה הכל. כמה זה כבר מסובך?

ממליץ לקרוא ולהחרד מהתיאורים הזוועתיים של YNET (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4405306,00.html) שגורמים להקיא. וזה בדיוק מה שצריך. לגרום לאנשים להבין שילד קטן, אחרי 10-15 דק ברכב חם בקיץ מאבד את ההכרה. זמן קצר אחרי כן הוא מתחיל להתבשל. והנזק בלתי הפיך.

רק כך , ע"י מסע תקשורת מחריד, אנשים יבינו מה הם עושים לילדים שלהם כשהם משאירים אותם סגורים באוטו.

זה ממש לבשל ילד על אש קטנה!!

sos4u
15-07-13, 21:29
זה יכול כנראה לקרות גם להורים הטובים ביותר

בועז, על זה , אל תחזור שוב.

הם לא הורים "טובים ביותר" אם היה להם משהו חשוב יותר מהילד שיושב בכסא האחורי. ועם כל המקרים שכבר קרו, אגב מעל 200 כאלה בשנים האחרונות, [ לא כולם הסתיימו במוות למזלנו, אבל זה רק מזל ] זה גם לא משהו שקורה פעם ראשונה , ומפתיע את ההורה. [ הגבר, אגב חשוף הרבה יותר לבעיה ]
ומה שאתה אומר , מנציח מעשה שלא ייעשה. לשכוח ילד חי באוטו.

אז תעשו טובה, תקשור לכם מה שאתם רוצים, תזכורת בטלפון, תשימו את הנעל ליד הילד, את הטלפון את הארנק, רק אל תשאירו אותם לבד .

shmil
15-07-13, 21:32
בועז, תבורך.
ומי שחושב שלו זה לא יקרה - שימשיך לחשוב. וגם שיתפלל.....

פהושם
15-07-13, 21:51
כמה דברים:
לגבי פתרונות low-tech, הכי טוב שמצאתי זה לשים את התיק ליד הילד.
לגבי פתרונות הי-טק, מצאתי 2:
1) היקר: מערכת kidetect (כ 800 ש"ח) http://www.youtube.com/watch?v=8ggfOA27vrM
2) הזול: רצועה נגד שיכחה (כ 30 ש"ח) החיסרון זה שעדיין צריך לזכור לעשות משהו...
http://www.amazon.com/Safety-Wristband-Anti-Lost-Protect-outdoor/dp/B00DMAPS16/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1373914205&sr=8-1&keywords=safety+wristband+anti+lost+prot ect

riko
15-07-13, 21:58
אין ספק שזה מזעזע אותנו עד עמקי נשמתנו
אין ספק שכל ההורים האלה אוהבים את ילדיהם לא פחות מאף אחד מאיתנו
אין ספק שזה לא נתפס במוחנו כשאנחנו יושבים בחדר הממוזג מול המחשב
אבל וזה אבל גדול , לא הייתי שופט בחיים אף הורה כזה , וחס ושלום שאף אחד מאיתנו לא יצטרך לעמוד במבחן המחורבן הזה .
ואותו אבא שזה קרה לו , אין לי דבר אחר לעשות , חוץ מלחבק אותו חזק ולבכות איתו את מר גורלו , ולבקש ממנו שלא יהרוג את עצמו , כי יש לו עוד ילדים שזקוקים לו .
איך יראו לילותיו ואיך יראו ימיו ???????????????????????????????????????? ?? איך ?????????

זרקו
15-07-13, 22:12
אולי לשים את הכיסא של הילד ליד הנהג?

Pageup
15-07-13, 22:19
אין הצדקה לשכוח ילד ברכב. קשה לסלוח על כזה דבר, אבל אני גם לא מקנא בהם.
אבל תגידו לי, לא קרה לכם שנסעתם בכביש בצורה אינסטינקטיבית למקום הלא נכון
כי בהרגל שלכם אתם נוסעים משם למקום ספציפי 90% מהזמן?
אין לכם הרגלים קבועים בבוקר?
רוב המקרים האלה בסופו של דבר הם מקרים של סטייה מהשגרה. אבא שלקח את
התינוקת לגן בנוסף לשני הגדולים, דבר שהוא בד"כ לא עושה. התינוקת נרדמה 20
שניות אחרי שנכנסה לאוטו הוא מוריד את הגדולים וממשיך אינסטינקטיבית לעבודה.
שמעתי על מקרים של הורים נורמטיביים לחלוטין, משכילים, אוהבים ומשקיענים פתאום
באמצע הדרך נזכרו שיש להם תינוק מאחורה. זה לא עושה אותם הורים פחות טובים,
אוהבים ומשקיענים. אצלהם זה 5 ס"מ שהם עולם ומלואו!

Tourist
15-07-13, 23:36
חאלאס, זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו ח״ו.
אין עונש גדול יותר בעולמנו מאב שקובר את ילדו. אין.

צריך לצאת בקמפיין, להעלות מודעות, עאכו״כ לקראת החופש הגדול.
אבל ענישה ? חיישנים חובה ברכב ? נו באמת...

לדעתי, כל אחד צריך לעשות לעצמו סימנים לזכרון.
אני, למשל, אף פעם לא סוגר לגמרי את הרכב. חלון תמיד פתוח.
אני לא מדליק רדיו כשיש ילדים ברכב, זה משאיר אותי מודע.
כיסא תינוק, תמיד במושב האמצעי, כל מבט למראה האחורית - רואים ילד.
כשיש ילדים ברכב, אני לא סוגר דלת לפני שאני פותח אחרת - ראיתי כבר סרטונים ביוטיוב של הורים מאוד אחראים שהנעילה המרכזית נעלה להם את הילד באוטו. מדובר במס׳ דקות של אימה.
הכל עניין של הגברת המודעות - וגם אז, אין ערבות שלא נטעה ונשכח.

ה׳ ירחם :(

tallevi
16-07-13, 00:24
עד כמה שזה לא מתקבל, ולא נתפס לרובנו, ועד כמה שאני לעולם לא אבין איך אפשר, עובדתית זה קורה!
אז כן, אני תומך בכל הדרכים המחייבות ,חוקית, להצטייד באמצעים טכנולוגיים כאלו ואחרים ושאולי יצליחו למזער את התופעה ההזויה-טרגית הזו.

לגבי ענישה, כסדיסט לא קטן, אני לא מצליח לחשוב על עונש חמור יותר, כואב יותר ומרתיע יותר מהעונש שכבר קיבלו.

טל.

boaz avrahami
16-07-13, 01:03
מי שחושב שזה לא יכול לקרות לו נמצא כנראה בסיכון הגבוה ביותר שזה יקרה לו.
בכלל, עודף בטחון/ בטחון מופרז הוא אחד מאבות הסכנה.

זכרו שההפתעות תמיד מגיעות מהמקום הכי לא צפוי!

יונתןמצפה
16-07-13, 06:52
כשאני צריך לשים לעצמי תזכורות בנסיעה אני כותב על השמשה הקדמית עם טוש מחיק (לא תו"כ נהיגה).
אם מישהו ממש חושש שישכח את הילד באוטו, שירשום על השמשה בגדול- תינוק....

asafk
16-07-13, 08:35
אני שם את הילדים מגיל אפס במושב הקדמי לידי.
יותר קל ככה.

אסף.

ניר ל
16-07-13, 08:45
מי שחושב שזה לא יכול לקרות לו נמצא כנראה בסיכון הגבוה ביותר שזה יקרה לו.
בכלל, עודף בטחון/ בטחון מופרז הוא אחד מאבות הסכנה.

זכרו שההפתעות תמיד מגיעות מהמקום הכי לא צפוי!

+1

זאת בדיוק הבעיה , אלו גם בדיוק האנשים שגורמים לתאונות דרכים ״ לי זה לא יכול לקרות ״ הוא האוייב המר ביותר .

GodsFather
16-07-13, 08:49
(זה הולך להיות דיון אבוד....)

אסף, גם אני בדעה שלך ונוהג כך אבל לדעתי יש מגבלת חוק עד מתי אפשר לשים את הילד מקדימה. מעבר לזה שממה שיודע לי, הסל-קל (שהוא לא באמת קל) פחות בטיחותי מכסא בטיחות. הכל בגדר שמועות אבל יש בהן שכל.

ועם כל זאת - אני לא מוצא שום הצדקה לשכוח ילד באוטו. וכן, אני לא מקנא בכל ההורים שסובלים סבל שאי אפשר לתאר בכלל וזה גם עונשם שילך איתם עם יומם האחרון.

רוצים מנגנון "אי שיכחה" ?
1. תתחברו לילד שלכם! זה יעזור לו בחיים ויחסוך כמה שעות פסיכולוג כשיגדל וגם לשמור עליו בחיים כדי שיגיע לפסיכולוג אם יצטרך בכל זאת.
2. שבן/בת הזוג יתקשרו אליכם בטווח השעה שבה הייתם אמורים לשים את הילד בגן/מעון/קניון/השד יודע איפה - זה גם ירתום את בן/בת הזוג למהלך וגם יחזק את הקשר. (כמובן שיבואו אלה ויגידו "אבל לא הזכרת לי" והופס הלכה ההאשמה, אבל נקווה שלא נצטרך להגיע לשם)

shahav
16-07-13, 09:09
+1

זאת בדיוק הבעיה , אלו גם בדיוק האנשים שגורמים לתאונות דרכים ״ לי זה לא יכול לקרות ״ הוא האוייב המר ביותר .

+2

זה קרה לי - המשכתי לכיוון העבודה אחריי שהורדתי את שני הגדולים, ואז הקטנה התחילה לשיר מאחור, בסך הכול הספקתי ליסוע 200מ לכיוון הלא נכון, אבל זה קרה. באותו רגע הבנתי כמה מסוכן הדבר.

אני אישית לא צריך להשקיע בפיתרונות, כי אני משאיר את הרכב פתוח, בחניון תת קרקעי, שמור וקריר. אבל צריך פיתרון לבעייה. לדעתי צריך לחייב כל כיסא תינוק במנגנון הגנה כל שהוא.

רבין

חנן-ג'יפולוג
16-07-13, 11:15
אני בטוח שזה יכול לקרות לי. מזועזע מהמקרים הנ"ל ומבוהל. ביקשתי מאשתי להרים אליי טלפון זמן קצר לאחר הזמן המיועד שבו אני אמור לקחת את הילדה. אני מעודד מאוד את הבת לדעת לחגור את עצמה וגם לשחרר, ולפתוח את נעילת הדלת ולפתוח את הדלת. היא בת 4.5.
אבל מה אם השכנה מקפיצה לבית את הילדה ביחד עם הבן שלה? ומנגנון הנעילה/פתיחה של הדלתות ברכב שלה שונות מאשר ברכבים שלנו?
מפחיד.

אגב, מכל העצות ששמעתי ביומיים האחרונים, שתיים מהן נראות לי יעילות במיוחד (בהסתייגות שזה כמובן לא מתאים לכל מקרה):
אם התנעת הרכב היא ללא מפתח אלא עם כפתור, אז להשאיר את מפתחות הרכב בכסא התינוק.
להשאיר את הסלולארי שלך אצל התינוק.

GodsFather
16-07-13, 11:50
לסלולרי שלי אני לא מתייחס כשאני ברכב, בין אם לבד ובין אם אני עם אנשים ואו ילדים.

חנן-ג'יפולוג
16-07-13, 12:10
זה לא מפחית מיעילות השיטה כי אם תשאיר אותו אצל הילד אז לאחר שתצא מהרכב אתה תחפש אותו.

GodsFather
16-07-13, 12:29
הנקודה שלי הייתה שהסלולרי לא מהווה גורם מסיח דעת.

יתרה מזאת, אם הילד ישחק בזה, הוא יכול להזיק לו או יותר מזה - להשליך אותו עליי ולהפריע למהלך הנהיגה

Tourist
16-07-13, 12:54
הנקודה שלי הייתה שהסלולרי לא מהווה גורם מסיח דעת.

יתרה מזאת, אם הילד ישחק בזה, הוא יכול להזיק לו או יותר מזה - להשליך אותו עליי ולהפריע למהלך הנהיגה

אני חושב שפיספסת את הכוונה.
לא התכוונו לומר שבגלל הסלולארי תשכח את הילד, אנשים מציעים לשים ליד הילד דברים שתמיד תקח כשאתה יוצא - סלולארי, ארנק, תיק לפטופ וכו׳.

GodsFather
16-07-13, 13:06
לא פספסתי שום כוונה ידידי. אני מנסה להמנע מהסחות דעת, זה הכל.

אגב, חלק מאלה ששכחו את הילדים שלהם היו כאלה שדיברו בסלולרי... אז אולי להם זה היה עובד, אני לא רוצה לנסות לשחק ב"מה היה קורה אם".

.
.
.
.

ריבונו של עולם, ההתעסקות בנושא הזה מביאה לי בחילה מעצם המחשבה על המקרים שקרו.

אוקטבה
16-07-13, 14:07
אני היום הורה לילידים גדולים (הקטנה בת 15) אבל ישב אצלי היום חבר עם ילדים קטנים ודיברנו על המקרים האחרונים.

מספר החבר שהוא הורה מודע פעיל מועיל ובחור מוכשר שזה קרה גם לו לפני כמה שנים.

הוא שינה את כיוון חלוקת הילדים וחזר הביתה עם הבן הקטן (היום בן 6-7) באוטו נכנס הביתה ונעל את האוטו.

זה היה חורף.

אחרי עשרים דקות האזעקה פעלה והוא יצא החוצה לכבות אותה.

אחרי ארבעים דקות הוא נזכר שהוא לא הוריד אותו בגן...

לא קרה כלום כי היה חורף.

ואני מזכיר בחור רציני הורה משקיע וטייס פעיל..

ולא הוא לא היה אחרי טיסה ועייף סתם יום בין טיסות...

אם זה קרה לו זה יכול לקרות לכל אחד!!!

אז כל מי שחושב שלו זה לא יכול לקרות - באמאשלכם תחשבו עוד פעם...

צחי

sos4u
16-07-13, 15:00
מביא לכם דברים חשובים שכתבה אשה בשם שרית מלמד:

ערב תשעה באב, אני שומעת חדשות ומתקשה להאמין,עוד תינוקת נשארה במכונית.
מיד כפטריות אחר הגשם צצים פוסטים שמגנים את ההורים שמכריזים שלעולם,אבל לעולם לא נשאיר תינוק במכונית
והפראקטים נותנים עצות; לשים את התיק והפלאפון ליד הכיסא, להתקין מד נפח למכונית שיאותת ויזכיר שנותרה ברייה חיה במכונית.

רגע.

לעצור.

זה לא האבא ההוא ששכח.
זאת לא האמא חסרת האחריות.
זה לא הדוסים (שמה אכפת להם יעשו ילד חדש,כן ,שמעתי גם מזה)

מדברים כאן אלינו.

בעולם בו הפרעות הקשב נחשבות סוג של נכות.
וילדים עם הפרעות קשב לא מוצאים סביבה מכילה מלבד פתרון תרופתי.
זה העולם בו אנחנו כל כך טרודים,כל כך מוצפים, רודפים אחרי הזנב שלנו כדי לשרוד,לנסות להתפרנס,להספיק ,להגיע.
בעולם כזה נשמעת עכשיו זעקה גדולה ומרה.
לעצור.
עכשיו.
לשים לב למה שנמצא סביבינו.
לנשום.
איך אני מרגישה?
מה אכלתי היום? שתיתי?
מה הילד שלי אומר לי ?
מה הוא רוצה באמת?
מה קורה במוסדות החינוך? יש שם מי שרואה מה הילד שלי באמת צריך? הם מקבלים חום? אהבה ?
כמה תינוקות יש בקבוצת המעון? ובגן? ובכיתה?
מתי פשוט חיבקתי כל אחד מהילדים שלי ? הסתכלתי לתוך עיניו ושאלתי, מה שלומך ? באמת.
ומה שלומי ?
מה ישמח אותי עכשיו?
פשוט לתת תשומת לב למה שסביבי, למשפחה שלי, ליקרים לי.
רצף האסונות לא בא כדי שניתלה מישהו בכיכר העיר.
הוא בא לקרוא לנו להתעורר.

מתפללת ובוכה שנתעורר,שאתעורר.

riko
16-07-13, 20:48
מביא לכם דברים חשובים שכתבה אשה בשם שרית מלמד:

ערב תשעה באב, אני שומעת חדשות ומתקשה להאמין,עוד תינוקת נשארה במכונית.
מיד כפטריות אחר הגשם צצים פוסטים שמגנים את ההורים שמכריזים שלעולם,אבל לעולם לא נשאיר תינוק במכונית
והפראקטים נותנים עצות; לשים את התיק והפלאפון ליד הכיסא, להתקין מד נפח למכונית שיאותת ויזכיר שנותרה ברייה חיה במכונית.

רגע.

לעצור.

זה לא האבא ההוא ששכח.
זאת לא האמא חסרת האחריות.
זה לא הדוסים (שמה אכפת להם יעשו ילד חדש,כן ,שמעתי גם מזה)

מדברים כאן אלינו.

בעולם בו הפרעות הקשב נחשבות סוג של נכות.
וילדים עם הפרעות קשב לא מוצאים סביבה מכילה מלבד פתרון תרופתי.
זה העולם בו אנחנו כל כך טרודים,כל כך מוצפים, רודפים אחרי הזנב שלנו כדי לשרוד,לנסות להתפרנס,להספיק ,להגיע.
בעולם כזה נשמעת עכשיו זעקה גדולה ומרה.
לעצור.
עכשיו.
לשים לב למה שנמצא סביבינו.
לנשום.
איך אני מרגישה?
מה אכלתי היום? שתיתי?
מה הילד שלי אומר לי ?
מה הוא רוצה באמת?
מה קורה במוסדות החינוך? יש שם מי שרואה מה הילד שלי באמת צריך? הם מקבלים חום? אהבה ?
כמה תינוקות יש בקבוצת המעון? ובגן? ובכיתה?
מתי פשוט חיבקתי כל אחד מהילדים שלי ? הסתכלתי לתוך עיניו ושאלתי, מה שלומך ? באמת.
ומה שלומי ?
מה ישמח אותי עכשיו?
פשוט לתת תשומת לב למה שסביבי, למשפחה שלי, ליקרים לי.
רצף האסונות לא בא כדי שניתלה מישהו בכיכר העיר.
הוא בא לקרוא לנו להתעורר.

מתפללת ובוכה שנתעורר,שאתעורר.

!!!+1

moshik999
17-07-13, 09:23
צריך לשים מיקרוסוויטש על הכסא של הילד
שמחובר לסוויטש של האורות
יהיה צפצוף בפתיחה של הדלת.(אם הילד עדיין יושב בכסא)

או פיתוח יותר מתוחכם של הרעיון.

GodsFather
17-07-13, 10:43
צריך להוריד סטירת חיבור למציאות להורים. אם סלולרי יותר חשוב מהילד שלך ורק אם תשכח אותו באוטו אז תשים לב - אתה בבעיה. עם כל היהירות שבדבר.

חנן-ג'יפולוג
17-07-13, 11:12
התגובה הזו ממש לא מכבדת אותך, אמיר, ואני עדין.
אתה מדבר מפן רומנטי שאין לו כל אחיזה במציאות. במציאות יש אנשים שלהיות עם ילד ברכב זו לא השגרה שלהם. הם כן משתמשים בטלפון ובתיק או בחפצים אחרים במהלך יום עבודה ולכן ישימו לב כשזה לא יהיה איתם. הם לא רגילים להיות עם ילד במהלך יום העבודה ולכן הוא לא חסר להם. אין לזה שום קשר לסדר עדיפויות בחיים שלהם. נסיון לצייר את זה כך הוא ילדותי במקרה הטוב.

sos4u
17-07-13, 11:52
עצם האמירה, "זה יכול לקרות לכל אחד" – פסולה. למרות שכל אחד מאיתנו הגברים בסיכון כפול ומכופל.
ולא בגלל שזה לא עלול לקרות, כפי שאוליי נשמע מדבריי, אלא משום שכשאומרים כך, מקבלים את העניין כ"גורל" או כ "מכת שמים". ולא כך הוא.

מי שיודע שראשו טרוד, שאינו מורגל כשיש לו ילד באוטו, שהוא עלול להיות בקבוצת הסיכון של השכחנים,
ראוי שיקשור לעצמו סרט ליד, שיוריד נעל, שישיר שירי שבת אפילו אם זה ביום חול,
כל מה שיגרום לו לחשוב על התינוק שישן מאחור.

מי שמוביל תינוק צריך שיעשה כל פעולה שתעזור לו לזכור ולא יגיד אח"כ הייתי טרוד. כי אין לזה סליחה. אין גם דרך חזרה.
ב 8 מקרי המוות הראשונים , זו הייתה הפתעה, עכשו זו תופעה שצריך למגר. להלחם בה, ולא לקבל אותה כ" מתנה משמים " ושלא ימכרו סיפורים שאי אפשר.

אני בטוח שמטרתנו, של כולם היא אחת. אנחנו אולי, חלוקים על הדרך לפתרון. וזה בסדר.

מאחל לכולנו שלא יקרו מקרים שכאלה. בין אם ע"י אפליקציה, או הגברת ה מודעות, או כל פטנט אחר.

77042

GodsFather
17-07-13, 11:53
חנן, כמו שאמרתי - משפט יהיר במכוון, ושכל אחד יקח את זה איתו. אני שמח שהצלחתי להוציא תגובה כזו ממך ואני מניח שיש עוד כאלה.

אני לא מנסה להתייפיף או להגיד "לי זה לא יקרה" נהפוכו, אני חי מתוך החשש התמידי שלי זה עלול לקרות, גם לפני שהיה לי ילד משלי.
בדיוק כשם שאני לא מבקר את אלה שזה קרה להם וזה לא משנה אם אני טייס , נהג קטר, איש הייטק לחוץ או כל דבר אחר.

המשפט שלך "הם לא רגילים להיות עם ילד ... ולכן הוא לא חסר להם" - פשוט מקומם אותי, כי זה כמעט ונותן לגיטימציה למעשים. והנה, גם אני עדין.

shachar
17-07-13, 12:08
http://kiddokeeper.com/en/buy-kiddo-kidkeeper.html?page=shop.product_details&flypage=yagendoo_VaMazing_2.tpl&product_id=17

http://www.alibaba.com/showroom/child-distance-alarm.html

ניר ל
17-07-13, 12:12
אני מקווה שיטילו עונש מוות על מי ששכח פעוט ברכב וגרם לו לנזק.

למה ?

כי אם זה יקרה לי אני לא אוכל לחיות עם הידיעה הזאת ומצד שני - להתאבד זה להשאיר עוד 3 ילדים יתומים , הורים שכולים וכו' - אז מצידי שיקחו ממני את ההחלטה הזאת.

להזכיר לקשקשנים הבטוחים בעצמם - נושא הדיון הוא "רעיון פשוט איך לא לשכוח תינוק ברכב" , אז כל המלעיזים והבטוחים שבחיים לא היו טרודים בעניניי החיים עד כדי ששכחו לבצע משהו , או ששכחו משהו איפשהו ולא נזכרו בזה זמן רב ... תרגיעו .

זה נכון שילד זה לא ארנק או טלפון , זה אפילו לא נשק או חיית מחמד , בחיים לא הייתי קרוב להפקיר ילד בצורה כזו או אחרת , שגרת היום שלי היא להביא ולהוציא את הילדה מהפעוטון , כשהיא נמצאת מאחוריי במושב הבטיחות אני משתדל לדבר אליה ולהנות מזמן האיכות הזה , אני משתדל לקחת את החיים בקלות, אני גם לא דברן גדול בסלולרי ובאופן כללי אני מרוכז במה שאני עושה ובמטלות שיש לי לבצע - כנראה שאני לא נמצא בקבוצת סיכון. עדיין הייתי מעוניין ליישם פתרון פשוט שיזכיר לי שיש ילד ברכב - כמו זמזם האורות . אם אפשר אז גם כזה לארנק ולטלפון אבל פחות דחוף.

torchak
17-07-13, 12:14
אותי האמת מאוד מפתיע פרק הזמן שההורה לא נזכר בזה. אני יכול להבין איך קורה שמישהו שוכח להוריד את הילד בגן ונוסע איתו לעבודה (כמו שכתב פה מישהו, שהוא נזכר אחרי 200 מטר) אבל אני באמת לא מצליח להבין איך בן אדם מעביר 7 שעות בעבודה, מבלי לחשוב אפילו פעם אחת על הילדים שלו ולתהות לשלומם או כמו שאמיר כתב, לא יוצא לו לדבר עם בן/ת זוגתו ולשאול לשלום הילדים - אז אולי הוא היה נזכר שיש אחד באוטו. השיכחה ברכב היא דבר אחד, והיא כמעט רגעית - העובדה שהאנשים גם לא נזכרים בזה בפרקי זמן כל כך ארוכים (אנחנו מדברים על שעות), היא שמתפיע אותי יותר מכל דבר.

ניר ל
17-07-13, 12:36
חנן, כמו שאמרתי - משפט יהיר במכוון, ושכל אחד יקח את זה איתו. אני שמח שהצלחתי להוציא תגובה כזו ממך ואני מניח שיש עוד כאלה.

אני לא מנסה להתייפיף או להגיד "לי זה לא יקרה" נהפוכו, אני חי מתוך החשש התמידי שלי זה עלול לקרות, גם לפני שהיה לי ילד משלי.
בדיוק כשם שאני לא מבקר את אלה שזה קרה להם וזה לא משנה אם אני טייס , נהג קטר, איש הייטק לחוץ או כל דבר אחר.

המשפט שלך "הם לא רגילים להיות עם ילד ... ולכן הוא לא חסר להם" - פשוט מקומם אותי, כי זה כמעט ונותן לגיטימציה למעשים. והנה, גם אני עדין.

אמיר,
לך אני מציע לחכות קצת עם הנחרצות עד שכן יהיה לך ילד ,

מה לעשות - החיים זה לא "בית קטן בערבה " (סדרת טלויזיה משנות ה 70 על משפחה מושלמת והרמונית שחייה לה בעיירה נידחת וכולה שופעת מתיקות ועדנה למרות קשיי החיים נ.ל. ) , אנשים שמגדלים ילדים נוטים להיות טרודים יותר מאשר אלו שלא , ילדים קטנים זה משהו שעלול להפוך למטלה מייגעת , שגרתית ושוחקת שדורשת תחזוקה שוטפת ועצבים של ברזל, הם גם אחד הגורמים העיקריים לחוסר בשעות שינה וחוסר ריכוז , כשהם נרדמים במושב האחורי אתה בהחלט עלול לשכוח לרגע שהם איתך (כי כשהם ערים אין סיכוי שתשכח) . אם אתה עדיין לא נשוי , אני אתאר לך גם איך נראים חיי הנישואים אצל הרוב המוחלט , אחרי החתונה.
מצטער שזה לא נשמע טוב , אם אתה תוהה מדוע אנשים מקימים משפחות אם זה באמת המצב - א. כי הם לא יודעים / לא מאמינים ב. כי זה כנראה עדיין טבוע בגנים .

בנימה יותר אופטימית אני יכול לספר לך שלמרות שזה בד"כ ככה - זה לא חייב להיות ככה , אבל לפעמים דרוש סיבוב נוסף כדי לגלות את זה ולהסתכל על החיים בצורה קצת אחרת . מי שעוד לא הקים משפחה - שלא ינסה בכלל להבין על מה אני מדבר , מי שכן ואין לו מושג מה אני מקשקש - אשרייך - אתה בר מזל ! דא להעריך את זה !

נ.ב. מעניין שברלי עוד לא הגיב בדיון .... אולי כי בג'יפ פתוח זה לא תופס...

מוני אורבך
17-07-13, 12:38
עוד דרך פשוטה וטובה, במיוחד טובה לגיפאים שמקורבים לנושא הרכב.
בדיקות חובה לפני תחילת נסיעה ובסיום הנסיעה.
ברגע שמכנסים זאת לרוטינה (בלי קשר ליש ילד או אין ילד) זה נחקק.
לפני תחילת תזוזה, בדיקה שהצמגים מלאים, אין משהו שבור, וכל ילדים עם חגורות הבטיחות.
בעזיבת הרכב, בדיקה שהרכב ריק מאדם, אף חלון לא פתוח, כל הדלתות נעולות.
חובה להקפיד על זה בכל הגעה, עזיבה של הרכב, אחרת זה לא יכנס לרוטינה.
אצלי זה עובד יופי.

torchak
17-07-13, 12:47
ניר - תיקון קטן. אמיר גם נשוי וגם יש לו ילד מקסים בן שנה+. אני בטוח שהוא מכיר על בוריים את חיי הניושאין וגם חיי ההורות

ניר ל
17-07-13, 13:02
ניר - תיקון קטן. אמיר גם נשוי וגם יש לו ילד מקסים בן שנה+. אני בטוח שהוא מכיר על בוריים את חיי הניושאין וגם חיי ההורות

וואלה ? בעייה שלי בהבנת הנקרא ...

טוב, אצלי אחרי 4 שנים כבר היו 3 ילדים ומיגרנה , אולי זה הזמן לייעץ לו לירות בבודדת ולא באוטומט ולהנות מהגידול של כל ילד בנפרד :)

Tourist
17-07-13, 13:19
אולי זה הזמן לייעץ לו לירות בבודדת ולא באוטומט ולהנות מהגידול של כל ילד בנפרד :)

אווווווווווווו.....
פתחת דיון חדש.....?

coas
17-07-13, 14:34
ילדים או מטען? מסיעים חפצים לגן? קו חלוקת מוצרים?

לא יודע איך זה אצל אחרים, כשאני נוסע עם הילדים אני מדבר איתם, מראה להם דברים, משמיע להם מוזיקה....
הסיכוי שאשכח מי מהם קטן משמעותית כשמתקשרים, אם אני לא מדבר הם מדברים, מראים לי רכב משונה או טרקטור גדול, שרים שירי גן אינפנטילים או כל דבר אחד.
כשהיו קטנים יותר, חודשים, היו בכיסא לידי או, בגיל מאוחר יותר, מאחור. גם אז תקשרנו.

אחרי שכולם בגן/בית ספר, מתקשר לדווח לבוסית איך היה, מי היה שמח ומי היה עצוב. אם היא הסיעה אז היא מתקשרת לספר.

אין שיחות טלפון כאשר אני איתם בבוקר, יש לי חצי שעה לבלות איתם, שהעולם יזדיין בסבלנות.

אמיר ב.א
17-07-13, 15:25
לדעתי האישית זה קשור מאוד לעניין הזיכרון ,
יש שני סוגי זיכרון , לטווח קצר ולטווח ארוך ,כאשר היכולת של אדם לזכור לטווח קצר לא קשורה ליכולת לזכור לטווח ארוך,

אצלי למשל , הזיכרון לטווח קצר ממש לא טוב , ומספיק הסחה אחת בשביל שאשכח במה התעסקתי ,
למי שמכיר את עניין - ללכת מחדר אחד לחדר שני ולשכוח למה הגעתי לשם.
באותה צורה , הרבה פעמים ברכב אני מפספס צומת , או נוסע לכיוון הלא נכון עד שאני ניזכר לאיפה הייתי צריך לסוע.

אני אחראי לקחת ולהחזיר את הילדים לגן , ובגלל החשש שאני אשכח אחד מהם במקרה וירדמו ,
אני גם מדבר איתם מתי שאפשר , וגם חושב על זה לאורך כל הנסיעה ,
פלאפון זה לא פיתרון טוב בשבילי כי ממילא אני שוכח אותו הרבה פעמים , ולמען האמת לא ממש חסר לי.
שיחות אני ממילא לא מנהל בנסיעה בכלל.
מפתחות זה אולי רעיון יותר טוב , צריך לחשוב על משהו בכיוון.

בכל מקרה העיקר הוא להיות מרוכז רק בזה - במיוחד למי שיש בעיה של זיכרון לטווח קצר.
לבדוק אחרי הגעה ליעד שהרכב ריק , ולוודא את העניין שוב אם צריך.

אני עם חנן , מי שטוען שזה לא יכול לקרות , במקרה הטוב עם ראיית עולם צרה מאוד.
אני גם מאוד מאוד מפחד שזה יקרה, ולכן נוקט את כל הצעדים שאפשר.

polar bear
17-07-13, 15:56
ביקורת עצמית. לא זכרון, לא אחריות הורית, לא נעל/תיק/פלאפון/אנטריקוט ליד הילד, לא זמזם אורות כלום - פיתוח ביקורת עצמית . כי רק ככה תמגר את התופעה לגמרי, רק ככה הילד שלך לא ימות - לא רק באוטו, אלא גם בבריכה/אמבטיה/ים/ונטילטור/ידרס בחניה ברוורס . אי אפשר להתכונן ספציפית לכל תרחיש. כן אפשר לפתח ביקורת עצמית על כל דבר שאתה עושה. ואם עשית או לא עשית בסדר.
איך אומרים הגששים? זו דרך חיים, זו צורת חשיבה, אני לא עושה את זה בשבילי אני עושה את בשביל הילדים שלי.

כי אם נניח הצלחת לפטור את כל הסחות הדעת אבל רק לרגע השארת את האקדח על השיש...או את הסכין של האבטיח על שולחן הפיקניק...או את האוטו על הג'ק.....ואז מה? תחבר את האייפון לאבטיח? תשאיר את הנעל מתחת לאוטו?

אם הדיון הזה הוא סקר - אז לא. לגמרי לא, זה לא יכול לקרות לכל אחד.

boaz avrahami
17-07-13, 19:27
אחרי שקראתי את מגוון הדעות ירד לי האסימון למה חייבים בחוק להתקין אמצעי מיגון לילדים.
עם כל החכמולוגים שממציאים שיטות פילוסופיות ותרוצים למה להם זה לא יקרה... ובסוף זה קורה גם להם.

ריכוז, אין טלפונים, לשחק ולדבר עם הילד.... הכול עובד - עד הפעם הנוראית שזה לא עובד....

אמיר ב.א
17-07-13, 19:54
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4406345,00.html

מעניין שלוקחים 20 ש"ח בשביל חתיכת חוט וקוראים לזה אביזר להצלת חיי אדם - בטוח שמישהו ירוויח מן המהלך הזה.

בכל מקרה , את אביזר הנ"ל שמחובר לבסיס ההגה אפשר לעשות לבד עם חתיכת חוט ,
השאלה האם זה באמת יזכיר ?

500 מעפ"ש
17-07-13, 20:31
כולם אשמים, גם האמא והגננת. לא מקובל שלא מחליפים מילה יום שלם. שמת את הילדה בגן? ספר לאשתך איך היה. הבעל לא התקשר לספר? למה האישה לא מתקשרת לשאול אותו מה נשמע? הרי גם מעניין אותנו איך הרגיש הילד, איך נפרד מההורה בגן. הגננת רואה שילד לא הגיע היום, לא מדליק נורה אדומה?

polar bear
17-07-13, 21:50
יש רק בעיה אחת בועז - אתה רוצה "להיכנס" בבעיה שבמקרה כרגע עומדת על הפרק, כאשר המוות של הילדים באוטו היא רק סימפטום למשהו הרבה יותר רחב שגורם להרבה יותר מקרי תמותה שאותם לא תמנע איזו מערכת שתגרוף רווחי עתק לכיסו של מישהו שאתה תקלל עוד שנתיים.

אורי ק.
18-07-13, 09:21
http://news.walla.co.il/?w=/15/2661656&m=1

סרטון להגברת המודעות מארה"ב (כנראה המצב שם חמור בהרבה מאצלנו, לא שזה מנחם...)

GodsFather
18-07-13, 09:43
לפי הסטטיסטיקות - 33 ילדים בשנה בארה"ב.
http://www.ggweather.com/heat/

shahav
18-07-13, 16:53
יש פה יותר מידיי יפי נפש, אנשים שאין להם מושג בגידול ילדים.
ילד רדום במושב יכל להיות נס בהרבה מובנים, וגם קטסרופה.

כמו שנאמר פה, צריך פיתרון טכני לבעייה.
אני חושב שכיסא בטיחות של ילד צריך להיות מחובר למחשב, בדיוק כמו אבזם של חגורת מושב, ובהתאם להתריע בזםזם\למנוע נעילת דלתות\להשבית כרית אוויר...

צריך תקינה\חקיקה

בואו ניזכר מה היה פעם: אותי בתור תינוק לא קשרו, ולא שכחו. אותי החזיקו ביידים, מצד שני,יש גם אחרים שנפגעו כי הוחזקו ביידים, אבל כמו שיש חקיקה בקשר לכיסא תינוק, צריך גם תקינה שמונעת את הבעייה הנוכחית. בעייה זו צצה רק ביגלל החובה לקשור ילד.

רבין

GodsFather
18-07-13, 17:24
זו בדיוק הבעיה רבין - שבלי חקיקה אנשים לא מסוגלים לקחת אחריות על המעשים שלהם וגם אז צריך איזה מישהו שיעשה להם "נו נו נו "

חברה מלאה בחוקים בגלל שהיא לא יכולה להתנהל בכוחות עצמה.

moshik999
19-07-13, 08:30
עוד חוק שיוביל לעוד ניידת של משרד התחבורה שיוביל לעוד "נעוץ" על מיקום הניידת.

boaz avrahami
19-07-13, 16:25
****סערה בדרום****

בדואי שכח את בנו בן ה-3 ברכב,
כאשר חזר הופתע לגלות, כי הילד פירק לו את הרדיו דיסק, הג׳אנטים, 8 קלו חשיש..ואת העודף במאפרה... :-))

karnaf
20-07-13, 16:33
לא מרבה להגיב פה בפורומים, אבל כהורה הדבר מעסיק אותי המון.
אני חושב שהפתרון הכי טוב שקיים הוא חיבור חיישן כובד שימוקם מתחת לעכוז העולל למתג ההצתה.
בדומה למנגנון האורות ברכב כאשר מתג ההצתה יכובה וחיישן הכובד מרגיש שיש תינוק יופעל זמזם שאי אפשר להתעלם ממנו עד אשר יורם התינוק מהכיסא.
זהו הפיתרון היחיד שאינו תלוי ביוזמת אנוש.

-->