PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת העשור - פק"ל קפה בתיק או הקופסא?

torchak
16-07-13, 23:01
בשנים הרבות שאני נוסע בג'יפים, אני מחפש את השיטה הנוחה ביותר לארגן את פק"ל הקפה וכבר זיגזגתי בעבר לא פעם בין "אריזות קשיחות" (ברוסים/ארגזי תחמושת/ארגזי כלים וכו') לבין "אריזות רכות" (תד"לים/תיקים מרופדים/שקיות בד...) ולא הגעתי להחלטה חד משמעית בענין. בימים אלה אני בתהליכי רה-אורגניזציה של חלל הרכב (בקטנה) והסוגיה הזאת מכה אותי שוב.
המצקצקים יגידו "קטנוני" המחמירים יגידו "חפש לך חיים" אבל האמת היא שמדובר בסוגיה די סבוכה: לפק"ל קפה חשיבות עליונה ומקום של כבוד ברשימת האבזור חובה ומצד שני לא מעט דרישות ומגבלות - מצד אחד שלא ישברו הכוסות, מצד שני שלא ירעיש. מצד אחד, שיהיה אפשר לדחוף אותו בכל מני מקומות, למילוי חורים ומצד שני הפינג'אן תמיד גדול מדי (או קטן מדי בשביל הקפה, תלוי מאיפה מסתכלים). מצד אחד, שיישב כמו שצריך, מצד שני שיהיה אפשר לקחת אותו קומפלט ולהוציא אותו החוצה, גם אם צריך להתרחק קצת מהאוטו.

בקיצור - איך אתם "אורזים" את הפק"ל שלכם, בתיק רך? בארגז קשיח? מה עושים כדי שהוא לא ירעיש? שלא יישברו הכוסות (חד פעמי זאת לא תשובה. גם נמאס לי לחפש כל פעם את הזוג של הגרב הבודדת ולהזכר מאוחר מדי שהיא משמשת כמגן כוסות. אגב, הן נשברות גם בגרב)?

תודה!

נמרוד
16-07-13, 23:05
רצו שרשורים כאלו של רעיונות לקפ"ל קפה - למשל http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=31152

zviki
17-07-13, 00:58
היו לי ארגזי תחמושת,פעולה, בנייה עצמית וכו'. המבנה הקשיח שלהם מאלץ למצוא מקום מתאים. אף פעם לא הייתי מרוצה מהסידור הזה.
אף פעם גם לא היה לי חשק לסדר את ה"מטבח" הזה בשטח בגמר השתיה,למקם כל פריט בארגז- במקום הנכון.

החלטתי לזרוק הכל בתיק טניס מקנבס [או משהו דומה], זרקתי את כוסות הזכוכית והגרביים, עברתי להשתמש בחד פעמיות המאוחסנות בזביל קרטון קשיח, 60 ס"מ אורך.
אצלי הכנת הקפה זה לא פולחן,מתאים לי מאוד גם קפה בוץ ואני שותה הרבה.

לפני כ-5 שנים התקנתי בג'יפ ממיר 1000 וואט ,העפתי את הגזיות ומאז מרתיח מים בעזרת כף חשמלית [500 וואט]בתוך פינג'אן הנירוסטה.

ברור לי שהסידור הזה לא מתאים לכל אחד,אני מבחינתי פתרתי את הסוגיה אחת ולתמיד,מתאים לי.

הכוכב הכחול
17-07-13, 07:59
תיק גב פשוט.
נכנס לכל פינה ברכב ועושה את העבודה.
למרות שאין לו משקל עדיין פעם בחצי שנה בערך הוא נקרע ומוחלף במשומש חדש.

ד"א, אותו הפתרון מיושם גם על "ארגז" הכלים, כל מה שלא מגיע כסט יעודי (בוקסות) נכנס לתוך תיק גב נוסף
הבעיתיות שעדיין לא מצאתי את תיק הגב שיחזיק את משקל כלי העבודה בלי להיקרע

לא תופסים מקום (סמוראי) וקל לאיתור וסחיבה על הגב כשמכינים/מתקנים במרחק מהרכב

Tourist
17-07-13, 09:50
גם אני עם תיק גב פשוט.

אם תשיג תיק ישן של מצלמה או מצלמת וידאו - זה מושלם לדעתי.

opl
17-07-13, 10:38
77035

משתמש בתיק שבתמונה, מאוד נוח לי התאים בצדדים - לכוסות.

GodsFather
17-07-13, 10:46
אם תשיג תיק ישן של מצלמה או מצלמת וידאו - זה מושלם לדעתי.

בול!

למרות שאני בעד קופסאות התחמושת, אם כבר יש כאלה במלאי.

torchak
17-07-13, 11:15
קופסאת תחמושת עושה רעש. אגב, ממחקר לא רישמי שעשיתי עם עצמי, נדמה לי שדווקא כשהפק"ל היה בברוס, הכוסות נישברו יותר מאשר שהוא היה בתיק רך.

GodsFather
17-07-13, 14:33
קופסת חימוש עושה רעש כשהיא יושבת כמו שצריך ברכב ?

כי שאר הנסיעה בדיפנדר שלך שקטה עד כדי כך שאתה שומע מוצארט UNPLUGGED מהזאפה בפטיפון, נכון ?

-->