PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת מערכת גז בג'ימיני - בעד ונגד או שאני משוגע?

Redoren
17-07-13, 17:17
שלום חברים יקרים,
המון זמן לא ביקרתי ולא הצקתי בשאלות אמוציונליות- אז הפעם דיון עם שורשים כלכליים.
בשעה טובה ומסיבות משמחות אני סוף סוף עוזב את העיר לכיוון הכפר. מקום העבודה שלי ממשיך להיות תל אביב.
אני הולך לגור במושב המרוחק כ 44 ק"מ מבבילון.
בחישוב מהיר מדובר בכ22,000 ק"מ בשנה, רק לעבודה בלי נסיעות מעבר.
אני מאמין שבסוף זה יצא משהו כמו 30,000 בשנה.
בהנחה והעיזה עושה 1 ל10 מדובר בכ3,000 ליטר בשנה, שבמחיר הנוכחי מדובר בכ22,500 ש"ח (כמובן שהכל מעוגל למעלה ומחושב בכלליות)
מדובר בג'ימיני שנת 2001, 185,000 ק"מ, צמיגי 50/50. מנוע מקורי.
עד כאן המידע, עכשיו השאלות:
1. האם בכלל יש כדאיות כלכלית להתקנת מערכת גז בג'ימיני משנתון כזה?
2. האם יש מניעה מכנית (מבחינת פגיעה באמינות המנוע) לעשות דבר כזה?
3. יש כאן מישהו שנוסע עם מערכת כזאת ויכול להמליץ/להזהיר בקשר לזה?

אולי למישהו מהאנשים המנוסים והמקסימים יש כאן רעיון אחר לחיסכון בתשלומים העצומים האלה?

אנצל את ההזדמנות לשאול 2 שאלות נוספות:
1. עד כמה צמיגי שטח 100% משפיעים באמת על צריכת הדלק?
2. בחודשים האחרונים יצא לי לעלות לירושלים לא מעט, ובכל פעם הרגשתי קצת לא נעים מהאוטו. לא אכפת לי לסוע לאט ולא לעקוף, אני רק רוצה לוודא - האם הג'ימיני באמת לא בנוי לנסיעות כאלה. פעם-פעמיים בשבוע לעלות את העליות לירושלים?

תודה לכולכם,
שיהיה יום נהדר.

(מה עם המפגש?!)

קובי-ערד
17-07-13, 21:37
גימיני וגז לא הולכים ביחד נקודה, ראיתי גימיני עם מנוע מפורק כי הגז דפק שם כל חלקה טובה.
צמיגי שטח מעלים את הצריכה בכמה אחוזים בודדים, שאר האחוזים באים מרגל כבדה.
מנוע 1300 בקופסא לא אווירודינמית - בטח שקצת קשה לו אבל הוא יעלה בלי חוכמות תרגיש רק בתדלוק.
בקשר לחיסכון - כרטיסיה לתחבורה ציבורית, אם היא נגישה לאן שאתה עובר, מאוד חסכונית ביחס לדלק. לדוגמא: מרחק די דומה ערד-ב"ש 49 ק"מ תחבורה ציבורית - כ-11 ש"ח
5 ליטר דלק 35-40 ש"ח החיסרון זמנים קבועים וזמן נסיעה ארוך יותר.

asypeer
18-07-13, 20:24
איפה בדיוק תשים את המיכל גז באין בגאז׳ של האוטו הזה?

אלדר
19-07-13, 12:03
[QUOTE=Redoren;525203]

אנצל את ההזדמנות לשאול 2 שאלות נוספות:
1. עד כמה צמיגי שטח 100% משפיעים באמת על צריכת הדלק?
2. בחודשים האחרונים יצא לי לעלות לירושלים לא מעט, ובכל פעם הרגשתי קצת לא נעים מהאוטו. לא אכפת לי לסוע לאט ולא לעקוף, אני רק רוצה לוודא - האם הג'ימיני באמת לא בנוי לנסיעות כאלה. פעם-פעמיים בשבוע לעלות את העליות לירושלים?

תודה לכולכם,
שיהיה יום נהדר.

צמיג שטח מלא במידה המקורית כמעט ולא משפיע על צריכת הדלק.
הנסיעה לירושלים קשה לג'ימני, אבל אפשרי קח בחשבון שאין עקיפות ובעליות נוסעים לאט לאט.
מכיר כמה שעשו את הנסיעה הזו 3 פעמים בשבוע תקופה ארוכה.

Redoren
22-07-13, 10:36
תודה רבה לכל העונים.
אז רק בשביל לסכם:
1. לא להסב לגז. (לנסות לנסוע בתחבורה ציבורית)
2. אין בעיה להחליף צמיגים. (רק לנסוע לאט יותר)
3. והכי חשוב: אין מניעה לנסוע פעם-פעמיים בשבוע שער הגיא-ירושלים, בהנחה שנוסעים לאט ולא עוקיפם.

עד כאן נכון?

נמרוד
22-07-13, 10:43
1. אכן, נראה לי שאין טעם להסב רכב שהוא יחסית חסכוני, ומצד שני אין בו הרבה מקום, לגז. הרכב גם אמין במקור, שומר על ערכו היטב, חבל להסתבך עם הסבה לגז. ועובדה היא שבשטח, הסבה של ג'ימני לגז היא לא פופלארית (כמה כאלו כבר יש בפורום, אם בכלל?).
2. החלפה לצמיגי שטח: כל עוד אתה המידה זהה, ההשפעה של פרופיל הצמיג על צריכת הדלק זניחה. צמיגי שטח מלא לרוב כבדים יותר, וזה בעצם מה שמעלה את צריכת הדלק, אבל כאמור - זה די זניח.
3. תוציא לך את השטות הזאת מהראש - לרכב לא קשה! שום בעייה. זה לא מזיז לא לג'ימני ולא לאף רכב אחר, בשביל לסוע בעליות ובירידות המציאו את תיבת ההילוכים נדמה לי כשהמציאו את המכונית השנייה. סע מהר, סע לאט, תעקוף איפה שאתה יכול ובא לך. לרכב, זה לא מזיז.

בכלל, מה הקטע הזה עם העליות לירושלים? מה מיחד אותן מכל עלייה אחרת? אולי לחמורים שמשכו את העגלות היה קשה...

raanan
22-07-13, 11:00
בכלל, מה הקטע הזה עם העליות לירושלים? מה מיחד אותן מכל עלייה אחרת? אולי לחמורים שמשכו את העגלות היה קשה...
פעם (כנראה שהיית בש"ש ...) היו מכוניות כדוגמת פרינץ וקונטסה.
נהגהם העדיפו לעלות לירושלים בלילה עקב התחממות מנועים.

בכול מקרה, כול עליה וירושלים לא יוצאת מן הכלל, קשה לכול רכב גם אם הוא מצויד במנוע 1000 כ"ס.
הכול שאלה של התאמת מהירות לסל"ד יעיל שבעקומת שיא המומנט.

רענן

נמרוד
22-07-13, 11:10
אני הקצנתי קצת... כן גם למשוריינים בדרך בורמה היה קשה. ולמען האמת, אני זוכר שגם אבא שלי שפך מנוע בחיפושית. וגם ברנו מודרנית הרבה יותר, ובכלל לא בעליה לירושלים.

אבל היום? ברכב מודרני? מה הבעייה? ואני חוזר - לחמור זה היה קשה. לרוכב אופניים (יש יאמרו, סוג של חמור) זה קשה. אבל למנוע הרכב? בשביל זה המציאו את ההילוכים.

הנעה של מכונית (תקינה, כן? כולל מערכת קירור, פאן קלאץ', וכו.) במהירות גבוהה בהילוך גבוה על כביש החוף, למשל, שקולה לחלוטין מבחינת המנוע להנעה של מכונית במהירות נמוכה יותר בהילוך נמוך יותר בעלייה לקסטל.

שגיא S
22-07-13, 11:27
נראה לי שהכותב מתכוון לקשה - לא במובן שלאוטו קשה, אלא שקשה לו לשמור על קצב נסיעה שמתאים לנהג.
גם הסמוראי שלי עולה את העליות לירושלים בלי בעיה - פשוט לא על 90...ולפעמים גם לא על 70 או 60...אבל בסוף מגיעים...
מקסימום יוצאים יותר מוקדם, ושומעים יותר מוזיקה בדרך.

בקשר לג'ימני על גז - לי יצא לראות שניים כאלו נוסעים ברחבי הארץ.
היתרון - מגדיל את טווח הנסיעה משמעותית. מצד שני, גם ככה הרכב הזה רגיש להתחממויות והוא עובד ביעילות בסל"ד גבוה יחסית..לא יודע כמה זה בריא עם מערכת גז
ובכלל - זה הרכב שטח הכי חסכוני שיש מבחינת תצרוכת דלק, אם זה לא מתאים לך - אז לצערי זה הכי טוב שיש לנו...

במיוחד שמחיר הטעות(נזק למנוע) הוא יקר...

-->