PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירים מופרכים לחלפים וערכות הגבהה - קצת להוציא קיטור

omribe
18-07-13, 19:47
קיבלתי היום הצעת מחיר מגתוס לקיט הגבהה 2" של OME - קפיצים ובולמים. 8260 ש"ח כולל התקנה ומע"מ.

בכמה זמן התקנה מדובר? לא יותר מ-4 שעות עבודה של מכונאי מנוסה?
נעגל למעלה ונגיע ל-1500 ש"ח עבודה.

הקיט נמכר ב-650$, מחיר לצרכן, בארה"ב. להם מן הסתם זה עולה פחות.
אם אזמין את הקיט לבד ואשלח אותו לארץ, במקרה הגרוע ביותר, לא אגיע ל-4000 ש"ח.

אז למה הם מבקשים כאלו סכומים?
לא מוצא שום הצדקה...

אגב, עוד מחירים שנתקלתי לאחרונה:
תופסן לסוכך שמש (כן, הקליפס הקטן) - 231 ש"ח ליחידה לפני מע"מ אצל היבואן. 11$ לזוג כולל משלוח מארה"ב.
בוכנות הרמה לדלת אחורית ולחלון שלה - 260 ש"ח ליחידה בינוביץ. 100$ לכל הארבע כולל משלוח מארה"ב.

עמרי

שגיא S
18-07-13, 21:06
ברוך הבא ;)

savyon
18-07-13, 21:21
למה כל כך יקר?
אז ככה, ליבואן עולה סוכן בחו"ל, משלוח, עמילות מכס, ביטוח למשלוח, מיסי נמל, מיסי מדינה, אחסנה, שכירות, ארנונה, שילוט, פרסום, עובדים, רכבים, הפצה לסדנאות השונות ועל הכל מגיע להם להרוויח %X
הסדנה השונה רוכשת את המוצר (השקיעה כסף, וכסף עולה כסף), שכירות, ארנונה, ביטוח, שילוט, פרסום, מס חברות, מיסי מדינה, פקידה, עובדים, פינת המתנה וקפה, רכישת ציוד, אחזקת ציוד ועוד ועוד ועוד וגם להם מגיע להרוויח עוד %X.

בגדול, זו הסיבה שלך כאזרח פרטי (לא בהכרח שומר חוק) המחיר הוא רק 650$ כי אתה לא משלם מיסים, מע"מ, מכס, ביטוח, עובדים ועוד ועוד ועוד...

אני לא אומר שהמחיר מוצדק, אני לא יודע כמה % בוחר כל אחד מהידיים שבדרך להרוויח, אם הוא שוחט תאב בצע או הוגן, אבל בגדול, אלו הסיבות שבגינן אלו מחירי ההגבהה...

סביון

hadtomer
18-07-13, 21:43
לא הבנתי איפה הבעיה. לא טוב? קנה במקום אחר. השוק תחרותי להפליא-ויש מי שחושבים שהצרכן פראייר. פשוט תזמין מחו"ל ותביא לבד. לפני כמה זמן רכשתי פנס הצפה -בישראל הוא עולה כ400 שקל. בחנות הסבירו שמדובר בפנס יחיד במינו, כזה שמיוצר על ידי חברה סינית ידועה (...) וכו וכו וכו - וגם טרחו להדגיש שטויות מאין כמוהן-שהמשלוח מאיביי עולה יותר, המיסוי קטלני וכו וכו. אז קניתי באיביי ב39 דולר את אותו הפנס -משלוח חינם. אם בעל עסק חושב שאתה פראייר, למד אותו אחרת וקנה לבד.

tzagi
18-07-13, 22:05
[QUOTE=omribe;525382

הקיט נמכר ב-650$, מחיר לצרכן, בארה"ב. להם מן הסתם זה עולה פחות.
אם אזמין את הקיט לבד ואשלח אותו לארץ, במקרה הגרוע ביותר, לא אגיע ל-4000 ש"ח.

עמרי[/QUOTE]

למה לנחש,
ניקח את הקיט ב $650, נוסיף משלוח של לפחות $250 (ואני עדין) קיבלנו $800, הגיע לארץ והמכס(והמע'ם) יהיו בערך כ%50 אז אנחנו כבר ב$1200 (כול זה הערכה מאד נמוכה ואופטימיסטית)
עכשיו מגיע החלק הכיפי....לקבל אישורים לשחרור מהמכס (חלקים בטיחותיים) כמה שעות בריצות וכמה הזמן שלך שווה?

foxy
18-07-13, 22:07
היום קיבלתי את העונש הגדול והידוע לעשות טסט לגיפ אישתי הפנתה את מבטי לסכום 2333 שח ואני שואל על מה ולמה בשביל שאיזה אידיוט במכון הרישוי יבלבל לי את המוח אז אני מבין את המחירים של היבואנים בארץ אם למשרד האוצר מותר לעשוק אותנו אז למה להם אסור הרי אנחנו הפראירים הכי גדולים במדינה ועוד לא הגענו לביטוח חובה עוד 2000 שח והמקיף כבר סיפור אחר לגמרי אז מה עכשיו יש לך לומר על איזה הגבהה שיפור אתה מדבר זה מותרות אתה רוצה לשחק במכוניות וגיפים תכניס את היד לכיס ותתחיל לשפוך מדינה של גנבה וזילות וניצול מעמד הבינים

foxy
18-07-13, 22:13
אם מחיר הקיט מופיע 650 דולר זאת אומרת שזה מחיר שעולה באופן רגיל לכול אדם אחרי שהיצרן הרויח והסוכן הרויח והחנות מרויחה עכשיו כמו שכולנו יודעים בתןר יבואן של מוצר ולא משנה איזה העלות רכישה של אותו יבואן היא הרבה יותר נמוכה מ650 דולר אז לא תמיד אפשר להבין את העלויות המוזרות בארץ

boaz avrahami
18-07-13, 22:16
2333 זה לא מחיר הטסט אלא האגרה השנתית שמרשה לך להשתמש ברכב ולנוע כחוק על הכביש.

אני מניח שהאגרה יקרה כי לא שילמו מעל מאה אחוז מיסים בקניה הראשונית וגם כי אין מעל מאה אחוז מיסוי על הדלק.
אתה יודע, המצב של המדינה קצת קשה לאחרונה

zerez
18-07-13, 22:17
40$ בסין תוסיף על זה הובלה, עמילות מכס ומע"מ ועוד קצת רווח ותגיע ל 400 ש"ח,
במדינתנו הקטנה זה לא הרבה.

foxy
18-07-13, 22:23
לא מדויק ידידי אני בעלים של wj מודל 2004 שזה מגניב אחלה גיפ מהיום שהתחילו להגיע הwj לישראל הוא ניחשב בהגדרה הביטוחית כ פרטי ובשנת 2002 ידידנו יצחק לוי החליט לשנות את ההגדרה של הרכבים מסוג זה למסחרי ואז קפץ מחיר האגרה השנתית נכון להיום מ1280 שח ל2333 שח ולמה כי מישהו החליט שגראנד צירוקי הוא רכב כמו טויוטה הילקס אותו השימוש מדינת חלם שמנוהלת בידי אפסים גמורים ויסלחו לי חברי הפורום על דעותי אני פשוט מוציא קיטור קצת

IlanHadar
18-07-13, 22:28
תקראו את השרשור לגבי יבוא עצמי ותתחילו להביא.

מאז שהתחלתי לא הפסקתי, חלק שבמוסך עולה 450 שח עלה 50 דולר.

בסוף ננצח ויבינו שהתחרות היום גלובלית.

נמרוד
18-07-13, 22:40
אין מה לחפש צדק או הצדקה בנושא של מחירים. המחירים הם מה שהם כי מישהו מסכים למכור ומישהו מסכים לקנות במחירים האלו. אם יש לך אלטרנטיבה - לך עליה! במקרה של קיט הגבהה - עלות המשלוח הגדולה, והצורך באישורים, מסבכות את היבוא העצמי. במקרה של פנסים ואביזרים קטנים ובגדים ועוד הרבה דברים - ברור שאין בעייה להזמין ואכן יותר ויותר אנשים קונים בשוק הגלובלי. אבל דווקא בדברים הקטנים, הרבה פעמים יותר נוח לך לקנות במקום בחנות בארץ, גם במחיר שאתה יודע שהוא כפול ומשולש ממה שהייתה יכול להזמין ברשת - כסף קטן כאמור.

בכל מקרה, שוק מוצרי הצריכה משתנה, חד משמעית! יותר ויותר ישראלים קונים יותר ויותר מוצרים דרך הרשת מחו"ל, יש כבר לא מעט אתרים ולא מעט תחומים שבהם משלוח חינם גם לישראל הוא לא נדיר. התחום של חלקי רכב כבדים ובטיחותיים הוא באופיו בעייתי. אבל כמעט כל דבר לג'יפ שאינו משהו דחוף או חלף בטיחותי שדורש אישורים - אני מזמין מארה"ב. מראות, אנטנות, ידיות, שטיחונים, בוכנות גז, חלקי פלסטיק שונים, מסבי קצה, נורות... בוודאי שציוד קמפינג קטן כמו פנסים, וכבר לפני כמה שנים הזמנתי אוהל מסוג וגודל שלא מצאתי בארץ במחיר תחרותי.

היתרון של קנייה בארץ - השרות. ולדעתי גם זה משתנה לטובה, בגלל התחרות מהאינטרנט. עסקים שמצליחים ושורדים הם אלו שמבינים שהם חייבים להצטיין בשרות, ויש מצטיינים כאלו, ואז פער המחיר הראשוני הוא כזה שאתה מוכן לשלם.

asafk
18-07-13, 22:55
מי שיכול - שיזמין מחו"ל.

אבל זו טעות להשוות מחיר בארה"ב למחיר בארץ. פשוט כי ליבואן יש עלויות שלך אין ולעולם לא יהיו, בנוסף לזה עליו חלים חוקי הגנת הצרכן שלא חלים על ייבוא אישי, ועוד ועוד... ובסוף הוא גם צריך להרוויח. אל תשכח גם שהדילר בארה"ב קונה בחודש מה שהיבואן בארץ לא קונה בשנה, אז מראש המחירים שלו הרבה הרבה יותר טובים - ככה העסק עובד.

ולכן, אם אתה יכול ומסוגל להתמודד - תזמין מחו"ל. אף אחד לא מכריח אותך לקנות בארץ. אבל כשיתקעו לך בולמים במכס, ותתחיל לאבד ימי עבודה על לשחרר אותם - אולי תנסה להבין שגם אצל היבואן עובד מישהו שכל התפקיד שלו זה לרוץ כדי לאשר את החלקים ולקחת אותם למכון התקנים לאשר גם שם (וכל אישור כזה עולה גם אלפי שקלים), ועמילות מכס על ייבוא מסחרי שהיא יותר מסובכת ועוד ועוד... ותחליט אם בפעם הבאה אתה מוכן לשלם על השירות הזה, או שאתה שוב רוצה לייבא לבד ולהסתכן בזה שהחלקים שלך ייעצרו.

אסף.

foxy
18-07-13, 23:34
לא מסכים חד משמעית ליבואן בארץ יש אמין מכס והוא זה שמריץ את הדברים כמובן בתשלום וגם אתה יכול בתור לקוח פרטי להישתמש בשרותים האלה ולא תאלץ לשרוף זמן וימי עבודה כול התירוצים האלו לגבי עלויות זה ממש לא מצדיק פערים של אלפי אחוזים לדוגמא במקרה שלי קיט הגבהה עם זרועות בחול בערך באתר היצרן 2500 דולר בארץ 40000 שח אני חייב להבין משהו כמה היבואן מעונין להרויח 10 20 אלף מישהו חייב לנסות להעיר את עיני

asafk
19-07-13, 00:28
אתה לא מסכים - בסדר. אל תסכים.
אני עוסק בייבוא (למזלי לא של מוצרים שנמכרים ללקוחות פרטיים) ואני מכיר לא רע את העלויות שמסביב לייבוא למדינת ישראל. עמיל מכס בסך הכל מטפל בשחרור מהמכס. בלהזיז ניירות. לא בלרוץ למשרד התחבורה להחתים אישורים. לא בלקחת דוגמאות למכון התקנים ולחכות לבדיקה שעולה אלפי שקלים של כל מוצר, יש או אין לו תקינה בינ"ל. בטח לא בסימון המוצרים בחו"ל בעברית (בטח חשבת שהיצרנים עושים את זה בחינם כדי לשפר את העברית שלהם). ועוד הרבה דברים בשם "הגנת הצרכן". בנוסף קח בחשבון שהיבואן לא תמיד קונה הרבה יותר בזול ממה שהדילר בחו"ל מוכר, תחשוב על מיסים (בערך 60% הכל כולל הכל), תחשוב על עלויות של מלאי (תלוי במוצר, אבל זה לא מעט אחוזים ממחיר המוצר), תחשוב על המשכורת שהוא צריך לשלם למזכירה, למנהלת הייבוא, למנהל הטכני, למחסנאי ולמפיץ, תחשוב על השכירות שהוא צריך לשלם, ותחשוב על זה שהיבואן צריך להרוויח כסף... ואם הוא לא הרוויח לפחות 20% זה כאילו הוא הפסיד. אני לא כותב את זה כדי שתרחם על מישהו.על כל הדברים האלה מישהו צריך לשלם... ובסוף זה הצרכן.

אבל שוב - אתה לא חייב. חושב שיבואן זה או אחר הוא חזיר - אל תקנה ממנו. ויש חזירים... הרבה חזירים.

תחשב כמה עולה לך להביא לבד - כולל מחיר ימי עבודה (תבדוק כמה עולה לך יום חופש) שתצטרך כדי להביא אישורים ולשחרר מהמכס, ותחשוב אם זה משתלם. אם זה משתלם, ואין לך צורך בשירות - תביא לבד. העולם גדול. אתה לא צריך לרחם על אף יבואן.

(אגב... 40 אלף שקל זה לא אלפי אחוזים. רק 400 אחוז מ 2500 דולר. לא כל כך נורא לקיט שהוא גם גדול וגם כבד וההובלה שלו עולה כמה מאות דולרים)

ואני מסכים שזה מתסכל לפעמים לחיות בארץ. מה שבמדינות רבות זמין ורק צריך לבחור להזמין ולקבל למחרת בבוקר, אצלנו זה ויה-דולורוזה.
אני, אגב, מביא כמעט הכל לבד... אבל יש יוצאים מהכלל- חלקים לפז'ו, למשל, גיליתי שיותר זול לי לקנות בארץ חלקים מקוריים מאשר באיביי או בחנויות באירופה. אז אני קונה בארץ.

אסף.

yes1952
19-07-13, 08:28
את סיפור הקניות באינטרנט אני פוגש כל יום בחנות
מצית מופעל גז של זיפו-הזמנה מיוחדת עולה בארץ לצרכן כמעט 400 ש"ח
לקוח הגיע עם חיוך מנצח והראה לי מצית-עלות המצית 150 ש"ח,רק עיניו נפערו לרווחה שאמרתי לו "הרי החשבון ששילמת הינו 396 ש"ח" הוא לא התייחס לעלות המשלוח
ובסוף זה גם לא זיפו אלא חברה אחרת
יש מוצרים שכדאי להביא-אני לשימושי האישי רוכש פריטים באיביי-כאשר אני מראש יודע שאין לי "אחריות"על המוצר
את הפריטים שאני מחזיק בחנות אני קונה מיבואנים(ספקים)
צריך לשקול בזהירות את מהות הקנייה והמוצר-
אך לנסות להכנס לכיס של היבואן?זו חוצפה
טוב לך המחיר תקנה-לא טוב?אל תקנה
אך להתחיל עם ההשוואות כמה זה עולה בחו"ל?
למה לא קנית את הרכב בחו"ל?הוא עולה שם פחות והפער אדיר-
תפנימו-זו מדינה קטנה למעשה אי בודד במזרח התיכון-עולה הרבה כסף לייבא מוצרים לארץ
רבע מהזמן כאן בפורום מתעסקים בכמה מרוויחה החנות-
אני הצעתי להברי הפורום עיסקאות והצעות טובות,למזלי אני לא מסתמך על יושבי פורום זה שבקניות מעניין אותם כמה אני מרוויח-
תודה לאל אני מרוויח מצויין ונותן שירות יותר ממצויין-אך לכם זה יותר מידי
השרשור הזה הזוי לחלוטין-אולי כדאי לפתוח שרשור של-אכלו לי שתו לי
ועוד מילה קטנה-הזהרו בדרך שאתם מחשבים את רווחי היבואנים והסדנאות ובמיוחד כאשר אתם מעלים את הטענות לכאן
זה גובל בהוצאת דיבה ולשון הרע(סתם חומר למחשבה)

omribe
19-07-13, 09:19
בעיני חבל שכך המצב. אני ברושם שעסקים רבים מעדיפים למכור מעט לפראיירים מאשר לתת מחיר הוגן ולהתחרות עם יבוא אישי.
מבחינתי, כשמוצר עולה יותר מפי 2 מהמחיר שלי עולה להביא אותו עד לפתח הבית, ההרגשה היא שמנסים לעשוק אותך. אגב, דווקא הבולמים והקפיצים "זולים" יחסית לדברים הקטנים, בעיקר בגלל עלויות ההובלה הגבוהות לאדם פרטי (עסק מייבא מכולה שלמה, ואז עלויות השילוח זניחות).
אני הייתי שמח לשלם מעט יותר ולקנות בארץ, ולו בשל רגשות פטריוטיים משהו.

שאלה קונקרטית לגבי יבוא בולמים+קפיצים -
כמה כבר ציינו שזה בלאגן והתרוצצויות. אפשר קצת פרטים?
הזמנתי בעבר כמה חלקים בטיחותיים וכאלו שדורשים אישור לאופנוע שהיה לי (פנסים, בלמים וכו').
כל שנדרשתי הוא להצהיר בפני משרד התחבורה על החלקים ולהוסיף קבלה מהספק. משרד התחבורה בתמורה הנפיק לי אישור ושלח אותו אלי כעבור שבוע שבועיים.
את האישור לקחתי לדואר ויצאתי עם החבילה.
משהו יהיה שונה ביבוא של ערכת הגבהה? כי אם לא, הסיפור לא נורא כ"כ.

עמרי

lizard
19-07-13, 09:35
כשתהיה בעל עסק שעוסק בייבוא והתקנ אני בטוח שתשמח לתת מחירי רצפה....

עידו לוריה
19-07-13, 14:08
שועלון ( foxy (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=23016) ) בגלל שהעסק כול כך רווחי ( לפחות לפי ראות עינך ) אני מצעיה שתפתח עסק ליבוא חלקי רכב אני בתוך שתצליח לשבור את השוק גם במחירים וגם בשרות .
וזה לא נאמר בנימה צינית בכלל אלה מתוך הבנה שעד שלא תעשה את זה אף אחד לא יצליח להסביר לך את מה שניסו כמעט כולם בשרשור המגוחך הזה להסביר .

עידו

foxy
19-07-13, 14:30
שועלון ( foxy (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=23016) ) בגלל שהעסק כול כך רווחי ( לפחות לפי ראות עינך ) אני מצעיה שתפתח עסק ליבוא חלקי רכב אני בתוך שתצליח לשבור את השוק גם במחירים וגם בשרות .
וזה לא נאמר בנימה צינית בכלל אלה מתוך הבנה שעד שלא תעשה את זה אף אחד לא יצליח להסביר לך את מה שניסו כמעט כולם בשרשור המגוחך הזה להסביר .

עידו

אז אני יענה גם בנימה לא צינית ורצינית מאוד אני מתפרנס מיבוא טלפונים איפונים סמסונגים ועוד מערכות סאונד ועוד אז אנא ממך עם ציניות או בלי ציניות חלק מהיבואנים אצלנו ממש גובים מחיר גבוה משמעותית ללא סיבה אז כול עינין השרשור הזה שיש דברים שהם מאוד יקרים וללא הצדקה בין אם תסכים או לא

lizard
19-07-13, 14:38
תן מחיר לסמסונג גלאקסי 4 ונראה אם פיך וליבך שווים...

עידו לוריה
19-07-13, 15:03
תן מחיר לסמסונג גלאקסי 4 ונראה אם פיך וליבך שווים...

או כמו שאומרים "נאה אומר נאה מקיים "
פוקסי (
foxy (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=23016) ) אין בליבי על אף אחד אבל זה עולם קטן ותחרותי וחופשי כך שאין סיבה לכול השרשור הזה .

עידו

foxy
19-07-13, 15:24
או כמו שאומרים "נאה אומר נאה מקיים "
פוקסי (
foxy (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=23016)
) אין בליבי על אף אחד אבל זה עולם קטן ותחרותי וחופשי כך שאין סיבה לכול השרשור הזה .

עידו

או כמו שאומרים מה קשור מחט לתחת מה הקשר בין מה שאני מגיב לזה שנהייתי חייב לתת מחיר כזה או אחר לאיש זה או אחר בסך הכול רשמתי אחרי הזלזול שהופגן באנשים לגבי אתם לא מבינים אתם לא יודעים נכון יש יש פה אנשים שלא מבינים ביבוא ויש שכן אז בואו לא ניתמם יש רעבים יותר ויש רעבים ממש בקיצור כול אחד יעשה מה טוב לו ואגב לא עובד מול אנשים פרטים סוחרים בלבד אז שיהיה אחלה שבת לכולם

lior_b.s
19-07-13, 15:31
אני הזמנתי ביבוא אישי מערכת הגה שלמה לרכב.. המחיר באתר רבע ממה שהיה עולה לי לקנות את החלקים בארץ.. אממה, החלקים הגיעו, נתקעו במכס,,ולא , תצהיר למכס מה שאתה רוצה זה לא מספיק לשחרר את החלקים, אתה צריך להביא אישור מוסך מורשה שהחלקים שהזמנת אכן מתאימים לרכב שלך בלי קשר למה שרשום שם, אתה צריך צילום רישיון של המוסך.. ולא כל מוסך ייתן לך את זה, בטח לא בחינם.. ואז תחכה עוד שבוע שבועיים עד שנציג המכס יחליט אם לשחרר.. והכי חשוב, כמה מכס אתה משלם על זה... רמז: הם עושים חישוב לפי עלות של חלק דומה בארץ..בסופה של כל הסאגה שנמשכה 3 שבועות ומלא ריצות, המחיר לחלקים אחרי תשלום מכס יצא לי זול ב-70-80 שקלים ממה שהיה עולה לי בארץ וזה בלי הפסד של 400-500 ש"ח יום עבודה..המכס לא ישחרר לך את החלקים ללא תשלום נוסף גם אם תביא תמונה של בר רפאלי מרכיבה את הקיט טופלס...חלקים בטיחותיים עדיף לקנות בארץ...

boaz avrahami
19-07-13, 15:48
ליאור

1. אתה כנראה לא מתורגל ביבוא כי אחרת לא היית נתקע.
2. בתור אחד שמייבא המון אני יכול לתת לך דוגמא שקיט הגבהה לרכב שלי עלה לי 4000 שח במקום כמעט 20000....

אם יודעים מה ואיך לעשות אפשר לחסוך כסף.
אין לי לרוב טענות כלפי שום יבואן.
הם הולכים לרוב במסלול אחר ומשלמים תשלומים שונים ומחזיקים מלאי זמין ( כמה זה חשוב כשאתה תקוע) .
הם גם צריכים לשמור לעצמם ולמוסכים רווחיות.
הרווח בענף הזה למוסכים קצת גבוה אמנם.
הנחת מוסך היא בממוצע 30 אחוז מלמעלה(!).

מצד שני, בתור אחד שיש לו כבר מספיק נסיון לנתח את המבנה העסקי והרווחיות של מגוון עסקים אני יכול לומר די בבטחון שהמדינה אשמה.

היא אשמה בגלל הגבלות היבוא ובגלל המיסוי הגבוה.

בשוק המחשבים למשל, כמעט ואין מחסומי יבוא ולכן הרווחיות שם היא בין 5 ל 15 אחוזים!

shmil
19-07-13, 15:52
או כמו שאומרים מה קשור מחט לתחת מה הקשר בין מה שאני מגיב לזה שנהייתי חייב לתת מחיר כזה או אחר לאיש זה או אחר בסך הכול רשמתי אחרי הזלזול שהופגן באנשים לגבי אתם לא מבינים אתם לא יודעים נכון יש יש פה אנשים שלא מבינים ביבוא ויש שכן אז בואו לא ניתמם יש רעבים יותר ויש רעבים ממש בקיצור כול אחד יעשה מה טוב לו ואגב לא עובד מול אנשים פרטים סוחרים בלבד אז שיהיה אחלה שבת לכולם
ראשית, אני מציע שתתקן את המקלדת שלך.
סימני הפיסוק בה לא עובדים.

שנית, נכון אמרו אנשים לגבי "נאה דורש ונאה מקיים". לא הרמת את הכפפה ולכן על תתפלא שיש כאלו שלא יתייחסו אליך ברצינות.

אלו היו שתי האגורות שלי.

lior_b.s
19-07-13, 15:59
בועז אתה צודק, אני לא מתורגל ולא מייבא על בסיס מסחרי.
הזמנתי מערכת הגה שלמה לרכב כי רציתי לחסוך את החיפושים של כל חלק פה בארץ, קיבלתי מכתב מהמכס עם פירוט של כל האישורים הדרושים ע"מ לשחרר את החבילה.
אחרי שהבאתי את כל האישורים והחבילה הגיעה לסניף הדואר הקרוב נדרשתי לשלם תוספת מחיר (מכס) שבסופו של דבר יצא די קרוב למחיר כל החלקים בארץ..
אם יש דרכים לחסוך את כל העניין אשמח לשמוע..
ד"א, מה הסיכוי ששנורקל יעבור בלי לעצור במכס?

boaz avrahami
19-07-13, 16:17
התפרסם פה נוהל של יבוא פרטי של חלקי רכב.
למד אותו היטב,זה שווה הרבה כסף.
חוצמזה יש כללי זהב של תעשה ואל תעשה.

לגופו של עניין-
שנורקל לא יתקע על בסיס אישור כלשהו.
השרלה היא רק כמה תצליח לחסוך/ כמה תשלם על בחירת מסלול משלוח שגויה.

חשוב לתת את הדעת לנקודות הבאות בטרם תזמין:

מהיכן אתה שולח אותו?
האם מחירו מעל 75 דולר כולל משלוח?
מה גודל החבילה?
כמה זמן אתה מוכן להמתין לו?

omribe
19-07-13, 16:30
בועז, אפשר קישור למדריך?
בחיפוש לא הצלחתי למצוא.

boaz avrahami
19-07-13, 16:40
מהסלולרי.
מקווה שזה יצליח

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=75947

nir.samo
19-07-13, 18:09
כשעסק מתמחר מוצר הוא רוצה מקסימום רווח, כמובן שככל שהמחיר עולה כך יורדות המכירות ומקסימום רווח כולל הוא באמצע רק שנראה לי שהרבה עסקים לא יודעים כמה לקוחות הם מפסידים (אלה שלא מתקשרים בכלל) ולכן המחירים הגבוהים.
ראו מקרה בטר פלייס.
תמיד יש את אלו שישימו 8000 על קיט הגבהה והפיתוי לשים תג מחיר גבוה גובר בהרבה מקרים. שאלת ה-1000000$ היא מהו המחיר ה״נכון״.

עידו לוריה
19-07-13, 21:21
ניר זה קיים גם הפוך , שנסגרת עסקה ואחרי אתה יודע שיכולת לסגור גם בפי 2 .

עידו

foxy
19-07-13, 22:39
ראשית, אני מציע שתתקן את המקלדת שלך.
סימני הפיסוק בה לא עובדים.

שנית, נכון אמרו אנשים לגבי "נאה דורש ונאה מקיים". לא הרמת את הכפפה ולכן על תתפלא שיש כאלו שלא יתייחסו אליך ברצינות.

אלו היו שתי האגורות שלי.
מצטער על חוסר הדיוק בכתיבה יש בעיות עם המחשב ועכשיו בוא נעשה סדר בעינין אני הבטחתי משהו הצעתי איזה שירות כזה או אחר ומי החליט פתאום שמישהו מבריק בחוכמת שקל וחצי זורק שטות לתוך דיון ועכשיו אני אמור ללכת לפי הגחמות שלו ואם אני לא מקבל את העינין אז אני לא רציני תגיד זה מדד לאיזה אמינות זה מדד לאופי האדם זה מדד למה ................ אני אומר לך מישהו ללא שמות ניסה לקבל מחיר ממני ובגלל שאני לא עובד מול לקוחות פרטים ובכלל לא מכובד לעשות עסקים ולפרסם ללא הסכמת הבעלים של האתר סירבתי בנימוס והסברתי את עמדתי עכשיו אני שואל עוד אתה מנהל הפורום ניראת לך התגובה שלך מה אני חייב למכור בשביל לצאת אדם ישר בעיניך אני חושב שמה שקורה פה מציא את החשק חשבתי שהפורום איכותי מילא אותו פלוני היה מפנה את הבקשה בהודעה פרטית בקיצור היה יותר טוב ללא כול התגובות והבקשות אני חושב שאני יפרוש בשיא לא תרמתי הרבה אבל למדתי שהמצב אצלך לא מציאה גדולה לילה טוב לא חוזר לכאן

shmil
19-07-13, 23:41
בעיות פיסוק אינן בעיות מחשב, הן בעיות משתמש.
אם אתה רוצה שנכבד אותך, אנא כבד אותנו, ודאג לסימני פיסוק. המאמץ בקריאה ללא סימני פיסוק הוא אדיר, שלא לדבר על אי ההבנות שהוא גורר עימו.

העובדה שמישהו פנה אליך בהודעה פרטית "לבקש מחיר", כדבריך, אינה מעלה ואינה מורידה דבר. ודאי לא אם אתה מדבר על תגובתו של הלטאה, שהיתה הכי ישירה שיכול להיות.
נכון שהפרסום באתר הינו בתשלום ובהסכמה, אך מאידך, מבצעי מכירה שהיו פה בעבר, אם היו ללא כוונת רווח מצד המציע, ככל שזכור לי וסביון יתקן אותי אם אני טועה, זכו להסכמת ההנהלה.
הטענה כנגדך לא היתה על כך שאינך "עושה מחיר". הטענה נגדך היתה שאינך מבין שעל יבואנים רובצות עלויות נוספות, שאינן רובצות על מי שמבצע יבוא חד פעמי בסכומים נמוכים, ומי שמיבא באופן פרטי, בדרך כלל לא מחשיב עלויות נוספות, שאינן ישירות. נטען שאינך מבין שביחס למוטל על יבואן, מרביתם לפחות, דורשים מחירים הוגנים והגונים על מרכולתם.
משהתברר כי אתה, לטענתך, יבואן גם כן, ניסו להראות לך כי גם מחיריך אתה אינם דומים למחירי חו"ל וכי אינך שונה מאלו עליהם אתה מתלונן.

איש לא פגע ולא עלב בך ולו היה מישהו עושה כך, היה נמחק ו/או מקבל הערה או אזהרה ואף יותר.
אני מבין שבמקום בו חולקים על דעתך לא נוח לך להיות. אין לי אלא להצטער על כך. בשבילך.

tzagi
20-07-13, 03:42
פוקסי, במקום לנסות להתגונן (ואין לי שמץ ממה)
הייתהי יכול לכתוב: אני סיטונאי ואינני מוכר לציבור, אבל אם הייתי יכול למכור לך(ואינני) המחיר היה X ג'ובות
ובזה זה היה מסתיים.
אבל סתם נפלתה(לא נפלתה...התפרצתה) למלכודת שמיכה שם לך והוכחתה לכולם את ההיפוכרטיה.
איך אומרים אצלכם? השום אמר לבצל: אתה מסריח.

Bernard
20-07-13, 09:08
פוקסי, במקום לנסות להתגונן (ואין לי שמץ ממה)
הייתהי יכול לכתוב: אני סיטונאי ואינני מוכר לציבור, אבל אם הייתי יכול למכור לך(ואינני) המחיר היה X ג'ובות
ובזה זה היה מסתיים.
אבל סתם נפלתה(לא נפלתה...התפרצתה) למלכודת שמיכה שם לך והוכחתה לכולם את ההיפוכרטיה.
איך אומרים אצלכם? השום אמר לבצל: אתה מסריח.

לא מכיר את האמירה הזו, עם השום והבצל אבל מתאים מאוד.

כל אחד בתורו, התלונן בשלב כזה או אחר על מחירים מופרזים בארץ ובהרבה מקרים בצדק.
אבל זו פעם ראשונה שאני נתקל במישהו "מתוך המערכת" (של היבואנים) עם ייללנות שכזו.

איזה תירוץ, בוא ננסה להיות עדינים... דבילי - לא מוכר לפרטיים, רק לסיטונאים.
מר פוקסי הנכבד, שטענות יש לך כרימון בשל ואדמדמם, אני מעוניין לקנות ממך 15 טלפונים,מספר סיטונאי לכל הדיעות, באותו מחיר שאתה מוכר ל"סיטונאים" - כמה?
ואני אומר לך מראש, שלא תרגיש שאני מנסה להפילך בפח - אני יודע כמה עולה טלפון כזה בארה"ב, כשמחירו כולל את רווח היבואן המקומי...
מה תגיד עכשיו, שאתה לא מוכר לכאלה ששמם מתחיל באות "ב" או "B" או "מ" או כל "חארטה" אחרת?

אף אחד לא מחייב אותך לעשות כלום - אתה מוכר/יבואן/מה שלא יהיה ואני מעוניין לקנות במחיר שאתה גובה. מה לא בסדר?
כמו שאתה מתמחר כך אחרים מתמחרים - לא טוב לך, לא צריך אבל אל תתחיל ליילל ולבכות ו"לשחרר קיטור" עם דמעות תנין - או, כלשון חז"לינו טול קורה מבין עינייך...

הנה לך הזדמנות לעשות מעשה ולתרום את חלקך ל"מלחמה" ביבואנים מפקיעי המחירים המאני*&%$ם - קדימה, תתחיל למכור במחירים נהדרים. לא שתפסיד חלילה, אלא באותם מחירים שאתה מוכר "לסיטונאים". תחסוך את פערי נושכי הנשך, כפי שהתלוננת נגדם. אל תפסיד, חלילה. תרוויח אותו הדבר וגם אנחנו נרוויח.
מה יש, למה לא? אני מוכן, לצורך ולטובת המקרה, למחול על כבודי הקמעוני ושתכנה אותי "סיטונאי" - עלי. קדימה.

ואם אתה נעלב ונוטש בכזו הפגנתיות והעלבות מעושה - הדבר אומר משהו עליך, יותר מאשר עלינו...

שא ברכה.

tzagi
20-07-13, 10:39
בואו לא נהיה צבועים,
כולם יודעים (ואלה שלא יודעים ראשם תמון חזק בחול) שהבעיה היא ממשלתית ומדינית
בניגוד לענפים אחרים (מחשבים, סליולרי) הממשלה עובדת קשה להגן על יבואני הרכב, זה סוג של פרוטקשן (פילוסופיה בגרוש) היבואנים רוכשים זכות בלעדית-המדינה מגינה עליהם מתחרות.
דוגמה בפועל שממש יוצאת דופן בעיני: לפני כשנה בחור פנה אלי לעזרה ביבוא סנדלי בלם חרום לסיירה, בUMI רצו כ6000 שקל, המחיר בארהב? $37 כולל משלוח אלי.
כמובן שמלאי, מיסים, עובדים,פרוטקשן וכולו וכולו עולים הרבה ואין ספק בזה, אבל גם יש גבול לחזירות, או אולי אין, בכול מקרה, זה ברור כשמש שהסיבה למחירים היא אשמת הממשל שלא מאפשר תחרות אלא מיצר מונופול בו הלקוח הוא קורבן מובל לשחיטה.
ממש אין להאשים את היבואנים, הסיבה למחירים נובעת מאותה סיבה שכלב מלקק את הביצים- כי הוא יכול.

אתם רוצים שזה ישתנה לא? שלחו את ברלי לכנסת , אני בספק עם הוא יוכל לשנות משהו, הדינוזאור הבולשביקי חזק מדי...אבל לפחות יהיה אפשר להגיד שניסינו.

ג'מילה
20-07-13, 11:23
ממה שאני יודע כבר הרבה זמן על חלקים מאמריקה, מה עולה שם תכפיל ב10בערך וזה מה עולה כאן בשקלים אצל מי שמביא את הסחורה עם הרווח שלו, 650 בדולר זה 6500שקל ומה עם עבודה של המוסך בטח גם צריך להרויח. אם אתה יודע לעבוד לבד זה דבר אחר אתה יכול להביא ולעשות לבד יעלה לך פחות הרבה. דאוד

Bernard
20-07-13, 15:26
ברור שיש הוצאות וכו' וברור שיש חזירות וברור שלא בהכל אשמה הממשלה - ראה דוגמה ג'קי לעומת "המזרח", לעניין מחירי החלפים ללנד-רובר. לא פחות מחזירותלשמה, גם עם כל ההוצאות. הרי אתה לא יכול לצפות שחלק שאצל ג'ק עולה כמה עשרות שקלים, יעלה אצל היבואן יותר מאלפיים, רק על מנת לממן את ההוצאות. יש גבול ויש פרופורציות..

מה שאותי הרגיז (טוב, לא יותר מידי) בפוקסי הזה הוא, שכשזה נוגע אליו ולרווחיו, פתאום "מאלצים" אותו ו"סוחטים" ממנו מחירים... ממש הקוזק הנגזל.
הרי מה שהוא בוכה שעושים לו, ברכב - הוא עושה לאחרים עם עסקי הטלפון שלו - וסיבותיו עימו.
מר פוקסי לא מרשה לאחרים "להכנס" לשיקוליו ולמחיריו אבל באותה נשימה הוא מתבכיין על אותו יחס בדיוק, כשהוא בצד "המקבל"...

ועוד "נעלב"...

foxy
20-07-13, 16:01
אני לא ממש מבין מה יש לך ממני אני לא חייב לך כלום אין לי שום קשר אליך ובאופן די מוזר אני גם לא מכיר אותך בעצם אולי כן אבל זה לא משנה אני לא עובד מול לקוחות פרטים מה לא ברור אני לא עובד מול לקוחות פרטים ידעתי שברגע שעשיתי את הטעות ורשמתי במה עיסוקי ידעתי שיגיע הרגע שמישהו יפנה בשאלה וניסיתי לא ליפול לתוך הליכלוך הזה אבל כנראה שחיכית לעינין כזה אז נעשה סדר למרות שאני לא ממש חייב מי שמכיר אותי יודע מי אני הסיבה שאני לא מוכר ללקוחות פרטים הים חוסר היכולת שלי לתת שירות כמו אחריות ועוד העסק שלי עובד על כמות פר עיסקה ועכשיו אני יגלה לך משהו שבכלל יכעיס אותך העלות שלי למכשיר היא יותר זולה מחול זאת אומרת שאני יכול למכור לך במחיר של חול ועדין להרויח אמממממ לא בא לי לא חייב ואני חושב שמספיק דנתי בנושא ולמה אני מגיב כי אני לא אוהב שמלכלכים את שמי אז אני מקווה שמיצינו את השטות הזו ושתשחרר ממני לחץ אתה וחבריך המשך יום נעים

foxy
20-07-13, 16:15
ברור שיש הוצאות וכו' וברור שיש חזירות וברור שלא בהכל אשמה הממשלה - ראה דוגמה ג'קי לעומת "המזרח", לעניין מחירי החלפים ללנד-רובר. לא פחות מחזירותלשמה, גם עם כל ההוצאות. הרי אתה לא יכול לצפות שחלק שאצל ג'ק עולה כמה עשרות שקלים, יעלה אצל היבואן יותר מאלפיים, רק על מנת לממן את ההוצאות. יש גבול ויש פרופורציות..

מה שאותי הרגיז (טוב, לא יותר מידי) בפוקסי הזה הוא, שכשזה נוגע אליו ולרווחיו, פתאום "מאלצים" אותו ו"סוחטים" ממנו מחירים... ממש הקוזק הנגזל.
הרי מה שהוא בוכה שעושים לו, ברכב - הוא עושה לאחרים עם עסקי הטלפון שלו - וסיבותיו עימו.
מר פוקסי לא מרשה לאחרים "להכנס" לשיקוליו ולמחיריו אבל באותה נשימה הוא מתבכיין על אותו יחס בדיוק, כשהוא בצד "המקבל"...

ועוד "נעלב"...

אני חייב להוסיף לגבי הרכב שלי אני קיבלתי אומנם מחיר גבוה ושילמתי אותו אבל בפנים היו כלולים המון דברים נוספים וקבלתי שירות ועבודה שאין בכלל על מה לדבר ומענין אותי ספר במה אתה עוסק בוא שתף אותנו מענין אותי אולי יש פה אנשים שיהיו מעונינים בשירותים שלך או כמו שאומרים גיבור מאחורי המקלדת וסמרטוט במציאות חבל שאתה מתעצבן ומסמן אדם שאתה לא מכיר וסתם לרקע הכללי אני יחזור על דברי אתה לא מכיר אותי אל תלכלך שמור את דעותיך האישיות לעצמך

******נא כבד את כללי הפורום.
אין להתייחס לגופו של אדם, אלא רק לגופו של עניין.
עוד חריגה אחת, ותורחק
המערכת

Bernard
20-07-13, 16:30
זה בדיוק העניין, פוקסי.
אתה מודע להוצאות הנוספות ואתה בוחר לא להכנס לעיסקאות שייחייבו אותך לאותן הוצאות - אז מה אתה בא בטענות כלפי מי שנותן שירות ומחזיק מלאי וכו' וגובה מחיר על כך?
זה מה שמפריע בהתבכיינות שלך.

אף אחד לא מכריח אותך לעשות כלום ובטח לא לכתוב ולהעליב ולעשות ברוגז ולזרוק את זה על האחרים פה, זו זכותו של כל אחד.
אבל מה אתה מתבכיין ומתפלא, כשמסבירים לך מה עומד מאחורי יבואן/ספק שנותן שירות ומחזיק מלאי ומשלם לעובדים, כחלק ממחיר חלק ואתה טוען כלפי המסבירים שאתה יודע הכל כי אתה... יבואן כזה..
ובא בטענות על "סחיטה" כביכול בהודעה פרטית...
זו צביעות וזה (קצת) מעצבן ואנשים מגיבים.

ולא צריך להכיר אותך (או אותי או כל אחד אחר) על מנת להגיב - זה האינטרנט...

Bernard
20-07-13, 16:35
אני חייב להוסיף לגבי הרכב שלי אני קיבלתי אומנם מחיר גבוה ושילמתי אותו אבל בפנים היו כלולים המון דברים נוספים וקבלתי שירות ועבודה שאין בכלל על מה לדבר ומענין אותי ספר במה אתה עוסק בוא שתף אותנו מענין אותי אולי יש פה אנשים שיהיו מעונינים בשירותים שלך או כמו שאומרים גיבור מאחורי המקלדת וסמרטוט במציאות חבל שאתה מתעצבן ומסמן אדם שאתה לא מכיר וסתם לרקע הכללי אני יחזור על דברי אתה לא מכיר אותי אל תלכלך שמור את דעותיך האישיות לעצמך

פוקסי, אתה קצת "מאבד את זה"...
כל השירות שקיבלת ואתה עדיין מרגיש צורך להוציא קיטור?

ואני בכלל לא גיבור. לא מאחורי המקלדת ובטח לא לפנייה.
מה אתה רוצה לדעת עלי, שיניח את דעתך ואיזה שירות אתה רוצה לקבל (שלא קיבלת עד עכשיו) - אני לא גובה כסף, על כלום. הכל בחינם..

אבל עזוב, לא נראה לי שזה נושא הדיון ותכף ינעלו אותו...

foxy
20-07-13, 16:40
הבהרה לא פנו אלי בהודעה פרטית אם היו אז היו מקבלים דבר שני לא הבנתי במה כבודו עוסק מה זה חסוי או שאתה לא מעונין לחשוף בפני הכלל את עיסוקך והתגובה שלי היתה על היבואנים הגדולים ולא על הקטנים הכול כתוב ואולי היתה אי הבנה

Bernard
20-07-13, 19:06
מפחד.
אמרתי לך, אני רחוק מלהיות גיבור..

עכשיו אני מבולבל לגמרי - קיבלת שירות מעולה + תוספות מיבואן קטן ואתה, כך אני מבין, מבסוט לגמרי וזה היווה את הטריגר להתלונן על "היבואנים הגדולים" (שרובינו לא כ"כ מרוצים מהתנהלותם, של רובם), סתם כך באופן כללי...

מצטער שלא הבנתי.
מתנצל אם פגעתי בך.

lizard
20-07-13, 19:27
ועכשיו אני יגלה לך משהו שבכלל יכעיס אותך העלות שלי למכשיר היא יותר זולה מחול זאת אומרת שאני יכול למכור לך במחיר של חול ועדין להרויח אמממממ לא בא לי לא חייב

ובדיוק מאותה סיבה קיט שעולה 650 דולר בארה"ב עולה 20000 אלף בארץ.

Bernard
20-07-13, 20:12
ובדיוק מאותה סיבה קיט שעולה 650 דולר בארה"ב עולה 20000 אלף בארץ.

אתה מבין, מיכה?
והוא עוד מתלונן/מיילל.

אני כבר לא מבין אם הוא מתווכח איתי או עם עצמו... ועוד מנצח..

lizard
20-07-13, 20:27
נו שוויין אז הוא מתלונן, ביג דיל.
חפשתי עכשיו מלון במנהטן, מצאתי אחד עם ביקורות טובות של 9.7 (אבל זה היה קצת חשוד למען האמת כי היו בסה"כ 6 ביקורות) אז למה לא 10? כי למישהו הWIFI היה איטי אז הוא נתן ביקורת רעה....במלון אחר מישהו נתן ביקורת רעה כי הוא היה בזמן סנדי ןהמלון לא עבוד כמו שצריך או משהו כזה....אנשים יתלוננו על כל דבר.

Bernard
20-07-13, 20:32
תעשה חיפוש ב-KAYAK. נותן לך תוצאות של 4-5 אתרי הזמנות של מלונות עלי רכב להשכרה וכו'...
כך תוכל להשוות בין כמה שיותר..

boaz avrahami
20-07-13, 20:41
מה נסגר אתכם בסוף.... יש מחיר מיוחד על סמסונג או לא???

Bernard
20-07-13, 21:02
אתה לא קורא, בועז?
יש.. אבל לא בא לו.
למה? ככה - או כמו שג'ו אמר על הכלב וליקוק הביייצים ... :-)

lizard
20-07-13, 22:33
אחותי עובדת בשטיח המעופף, בנתיים יש כרטיסי טיסה בדלתא ומחר היא תארגן לי מלון במנהטן, כנראה ליד ברודווי. נדמה לי WEST 37 או משהו כזה. לא מבין כל כך ברחובות שלהם.
היא מחר תארגן לי גם מחיר להשכרת רכב. עכשיו נשאר רק למצוא מגורים בבולטימור...

אלדר
20-07-13, 22:42

+1
על שני מכשירי גלקסי

foxy
20-07-13, 22:47
[QUOTE=Bernard;525722]אתה לא קורא, בועז?
יש.. אבל לא בא לו.
למה? ככה - או כמו שג'ו אמר על הכלב וליקוק הביייצים ... :-)[/QUO

בכיין רציני אתה אהההה שאני יבוא ויתן לך טישו אח שלי או שאולי יש פה ילדים קטנים שמתחזים לבעלי רכבים חחחחחחח סתם בצחוק ולא במטרה לפגוע אמרתי עטבד מול ספקים בלבד מצטער

-->