PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט מאוד - good yearMTR או BFG MUD ?

LIOR B
18-05-05, 11:54
שלום לכולם.
בשעה טובה ומוצלחת נעלתי את הדיסקו מאחור והותקנה מערכת מתלים שמגביהה את הרכב ב2" .
כעת אני מעוניין להכניס צמיגי 245/75/16 ( 30.5 אינץ) לדיסקו .
יש לציין שרוב ימות השבוע והשנה הרכב משרת את משפחתי וגם זוגתי נוהגת והחלטתי בכל זאת ללכת על צמיגי MT אגריסיבים מהסיבה הפשוטה שאני אתאכז מ AT .
וכעת לעיקר השאלה - על מה אתם חכמי הפורום ובעלי הניסיון ממליצים?
BF אחד יעלה לי 900 ש"ח וMTR כ 850 ( אין חשיבות להפרש במחיר ) אני חובב סלעים מושבע אך נוסע גם בכביש ולכן איני מעוניין בצמיג שיהווה בעיה לאיזון לאחר שחיקה וירעד על הכביש.
אשמח מאוד לתגובות עיניניות מניסיון , ליאור.

גיא
18-05-05, 13:24
תקנה צמיגים זולים יותר

למשל דנלופ MT2 Grandtrek אגרסיבים בטרוף, אחיזה עצבנית

ורק בסביבות 550 שקל לצמיג ...

גם האלו של 900 שקל ניקרעים בשטח .... הבזנ"ט לא בודק תגית מחיר של הצמיג.

ותמונה ... http://www.dunlop.co.nz/tyres.asp?tyreCatID=3#tyrecloseup

במציאות זה ניראה אפילו עוד יותר קטלני.

אריק זמר
18-05-05, 13:48
גיא,
זה סוג של התלבטות בין רולקס לברייטלינג...זכותו ורצונו של הבחור לשאול להשוואה בין השניים בדיוק כפי שהוא מודע למחירים של הקסיו...ולא, הוא לא אוהב את הG-SHOCK.

לענייננו,
ולו בגלל המידה הייתי בלי לחשוב פעמיים מכוון אותך לBF...אם אתה מכוון לאגרסיביות וזאת מכיוון ובמידה הזו, הMTR בנויים בצורה פחות אגרסיבית עם מרווח קטן יותר בין הקוביות.
מעבר לזה, באורך חיים שניהם מצטיינים ויתרונו הגדול ביותר של הBF יגיע דווקא בבוץ. בשאר הם נוסעים ביחד ומסתכלים האחד לשני היטב בעיניים...

בברכה.

LIOR B
18-05-05, 13:55
אריק תודה רבה על ההסבר המפורט.
גיא ידידי - הינני מעוניין בצמיג איכותי לדיסקו בעל 3 שכבות בדופן .
האם הבדלי האגרסיביות בין השניים יהוו גם הבדלים מהותיים באחיזת הכביש הרטוב?
כלומר יכול להיות שיהיה הבדל משמעותי באחיזת כביש רטוב בין MTR וב BF MUD ( שניהם באותה מידה ולחץ אוויר זהה כמובן).
שוב תודה רבה , ליאור.

יוני5
18-05-05, 14:17
על פניו הMTR יאחוז יותר טוב בכביש רטוב, אבל אין לי נסיון על ה BF.
הMTR אכן אוחזים יפה יחסית בכביש רטוב. (יחסית ל MT)

יוני5

ori4x4
18-05-05, 15:46
חבר טוב עם טרופר זרק את הMTR אחרי 25,000 ק"מ בטענה שלא ניתן לאזן אותם בשום אופן הם רועדים ורועשים מאוד ואינם אחוזים כשורה בכביש רטוב. מצד שני יכול להיות שכל הבעיות הנ"ל נובעות מהעובדה שאין לרכב שלו סרן חי מלפנים מה שגרם לבעיות.
שאלה מענינית , יהיה נחמד לקרוא את המלצות החברים.
בהצלחה , אורי.

אריק זמר
18-05-05, 15:54
אני דווקא לא נכנס להשוואות ששמעתי מחברים, כי כל החברים שלי שנוסעים או נסעו עם MTR, היו מרוצים לחלוטין מ50-90 אלף ק"מ...בדיוק כפי שאני הייתי מרוצה בזמנו מהMTR שהיו לי (33")

כמו שרשם יוני, במידות הללו בתאוריה, הMTR יתנו יותר בכביש רטוב, אם זה זניח או לא, אם ההפרש מוחשי או לא - אין לי את היכולת לומר לך.

קח השוואה קלילה ותשתדל להכנס גם לREVIEWS
http://www.epinions.com/compare.html?submitted_form=side_by_side &prod223869375361=on&prod158916=on&previ ous_page=%2Fauto-Tires-All-Truck_and_SUV-Mud_Traction_subtype&Compare=Compare

הצפרדע
18-05-05, 17:30
התרשמות אישית (בלבד):

1. הגודייר כבדים יותר, מרעישים יותר, גמישים הרבה פחות ולעניות דעתי אוחזים פחות טוב, כאשר בבוץ אני חושב שאין מחלוקת על כך שהם פחות טובים.

2. אמה מה? הבי.אפ. יותר עדינים, בעקר בצדדים ולכן פגיעים יותר.

3. אם אתה מציב במקום הראשון קשיחות ועמידות, לך על הגודייר, אבל אם כל השאר חשוב לך, לך על הבי.אפ.

גיא
18-05-05, 22:20
אריק - זה שהוא שואל על משהו אחד ספיציפי אומר שאסור להציע משהו אחר ?

ליאור - בהצלחה ,

asafk
18-05-05, 22:57
במידה הזו, שניהם מצויינים. הגודייר טיפה פחות אגרסיבי (חריצים מעט פחות עמוקים, הקוביות מעט יותר צפופות), אבל זהו, פחות או יותר- אין הבדלים אמיתיים.

אסף.

LIOR B
18-05-05, 23:11
אני חושב שבסופו של דבר אקנה את הBF , הם המועדפים על הג'יפאים האמריקאים ועושים רושם של צמיג פשוט טוב יותר.
דבר שני על פי טבלת צמיגים של שני החברות הBF יתן לי 30.8 אינץ והMTR 30.5 לא משמעותי אבל עוד סיבה למה ללכת על היקר יותר :lol: .
תודה , ליאור.

-->