PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עושים כשמוצאים תחמושת נטושה בשטח ?

ניר ל
19-07-13, 19:27
כדי לחדד - נבהיר שמדובר בתחמושת קלה לא שמישה ( כדורי נק״ל עקומים / חלודים) ולא באמצעים שדורשים קריאה לחבלן משטרה באופן מובהק.

איציק - 4X6ZH
19-07-13, 20:05
אספתי את כל התחמושת לארגז
הגעתי ל ש"ג בבסיס הקרוב
והשארתי לו את הכל

omri_t
19-07-13, 20:42
קחו בחשבון שלחומרי נפץ יש נטייה להפוך להיות רגישים עם השנים בשטח- לכן יש לנהוג מדנה זהירות.

במקרה של תחמושת נק"ל על בסיס אבק שריפה- בקטנה...

asafk
19-07-13, 21:43
תלוי. בעקרון לא נוגעים. מדווחים למשטרה.
אגב, יש אספנים של תחמןשת עתיקה... אחד מהבולטים בהם הוא חבלן המשטרה שמשלב תחביב ועבודה

אסף.

ניר ל
19-07-13, 21:49
אסף, תהיה רציני ... או לפחות תקרא גם לי בפעם הבאה שתזעיק חבלן או תדווח למשטרה שמצאת כדור 5.56חלוד 10 ק״מ דרומית לצומת ציחור . *

ד ו ר ו ן
19-07-13, 22:16
אסף, תהיה רציני ... או לפחות תקרא גם לי בפעם הבאה שתזעיק חבלן או תדווח למשטרה שמצאת כדור 5.56חלוד 10 ק״מ דרומית לצומת ציחור . *

בנגב אפשר למצוא עדיין תחמושת קליעית קלה גם ממלה״ע הראשונה.. תרמילים וכדורים שלמים שנשארו בשטח.

בכמה מקומות יש גם פצצות אויר שנראות כמו קריקטורות בצורת כדור עם סנפירים מסרטים ישנים.

asafk
19-07-13, 22:38
ניר... לכן כתבתי "בעקרון"....

אסף.

אמיר ב.א
19-07-13, 23:44
אצלי אספתי הרבה דברים בסיגנון הזה בשטח , ובאחד המבצעים של החזרת ציוד לצה"ל ,
החזרתי גם ארגז קטן כזה שכתבתי עליו "תחמושת"... היה שם כל מיני דברים מעניינים...

ניר ל
20-07-13, 01:53
בשטחי אש מועדים לנפלים אני לא מתעסק . אבל אם אני נתקל בתחמושת במקום שמישהו עלול להבעיר בו מדורה או שילד עלול לאסוף ,אני נוהג לנטרל אותה אם אפשרי בצורה בטוחה ע״י פירוק הקליע. אני לא מתכוון לאסוף את זה לרכב ולטלטל את זה איתי. אני מניח שאם הייתי נתקל בכמות גדולה של תחמושת תקינה, הייתי מרים טלפון למשטרה כדי שירשם ביומן ומעביר לתחנת המשטרה הקרובה על הדרך הביתה. זה זכר לאירוע בעבר שבו ״כלב גז״ (אאל״ט זה השם של הלהביור שהיה משמש בצבא לחימום סירי מים בשטח) הצית תחמושת שהתמזגה עם הקרקע ועשה לנו שמח ...
הסיבה שהעליתי את השאלה היא שישנה תחמושת ״מציתה״ - אלו כדורי המקלע המסומנים בתכלת, משום מה לא נראה לי בטיחותי לפרק אותם , מישהו יודע מה בדיוק הכניסו לשם ומה דרוש כדי לעורר את זה ? אם מדובר בחומר נפץ כלשהו או רק במגנזיום ?
את ההשראה שגרמה לי לחשוב על זה פתאום , קיבלתי אגב מסרטון השלל המצרי שהועלה כאן , ראיתי את הטנקים הרוסיים עם חביות הדלק שהיו צמודות אליהם ונזכרתי בסיפורים של לוחמי ששת הימים שהיו יורים עליהם עם המק״כ כדורים מציתים כשלא היה משהו יותר כבד בסביבה ... השעמום....
אפשר לענות לי בהודעה פרטית אם מישהו חושב שזה לא אחראי לדבר על זה בפורום פתוח.

ד ו ר ו ן
20-07-13, 03:30
אני מכיר מקרה שבדואים השתמשו בבונגלור בתור עמוד תמיכה לחצובת בישול..
האורז והכבש עפו רחוק מאד.

PW
20-07-13, 10:46
אני מכיר מקרה שבדואים השתמשו בבונגלור בתור עמוד תמיכה לחצובת בישול..
האורז והכבש עפו רחוק מאד.
"כהן קנה מרצדס"
1. זה לא כהן, זה לוי.
2. זה לא מרצדס, זה סובארו.
3. ולא קנה - נדרס...

כלומר:
1. זה לא בדואים, זה דרוזים.
2. זה לא עמוד תמיכה לחצובת בישול, אלא משקוף עליון במקלחון
3. ולא אש (זה לא מספיק) אלא מה שיזם את כל העסק היה הפיק הראשון של הרתכת.....
(חצי רחוב כולל כל תכולת הבתים לפני ואחרי הבית הנ"ל - התפרקו לחלוטין)

בכבוד
PW

נ.ב.
לא קר לך?

נמרוד
20-07-13, 12:50
תשאיר בשטח, שיהיה לארכאולוגים מה למצוא עוד אלף שנה. תאר לך שיפי נפש כמוך היו אוספים את כל ראשי החץ מהתקופה הפלאוליטית כדי שילדים לא ידרכו עליהם בטעות?

ניר ל
20-07-13, 15:03
"כהן קנה מרצדס"
1. זה לא כהן, זה לוי.
3. ולא קנה - נדרס...

כלומר:
1. זה לא בדואים, זה דרוזים.
2. זה לא עמוד תמיכה לחצובת בישול, אלא משקוף עליון במקלחון
3. ולא אש (זה לא מספיק) אלא מה שיזם את כל העסק היה הפיק הראשון של הרתכת.....
(חצי רחוב כולל כל תכולת הבתים לפני ואחרי הבית הנ"ל - התפרקו לחלוטין)

בכבוד
PW

נ.ב.
לא קר לך?

אם ככה, אז אני תוהה מי שרד כדי לספר את זה ?

ד ו ר ו ן
20-07-13, 18:33
?

אם כך היה יותר ממקרה אחד, מה אני מכיר היה בבקעת ערד, הכנות לחתונה, ורעיון הריתוך ליזימה דוקא מסתדר.

דוקא חמים ונעים.

זרקו
20-07-13, 21:48
"כהן קנה מרצדס"
1. זה לא כהן, זה לוי.
3. ולא קנה - נדרס...

אהבתי..

-->