PDA

צפייה בגרסה מלאה : מונגוליה גן עדן לא נגוע טיפים לנסיעה רבת משמעות

צור
20-07-13, 07:34
שבועים של שמיייים בילתי נגמרים והגשמת חלום ישן
ארץ יותר גדולה מארופה עם בערך 4 כבישים וכל היתר דרכי עפר.
3 מליון תושבים שחצי מהם גרים בעיר הבירה והיתר הם מעין בדואים מונגולים נוודים שלכל משפחה עדר של כבשים או סוסים או יאקים / פרות או גמל דו דבשתי
כולם לאותו יעוד בשר חלב צמר הקונספט הזה לגבי סוסים זר לנו לגמרי אבל בהחלט מגניב
לצערי לא הצלחתי במסגרת הלוז הצפוף לשכור רכב לנהיגה עצמית ולמיטב הבנתי האפציה לא כלכך זמינה אז נסענו במיצובשי ואן רב מינוע עם נהג.
להפתעתי בדרך נפגשנו בכל סוגי הטיילים רוכבי אופניים ( משימה שאני לא יכול להבין לאור גודל המדינה)
3 קבוצות מטיילות על אופנעים שכורים עם צוות מלווה ומדריך.
אופנענים עם אופנעים ארופאים
(ואפילו שניים שטילו עם אופנוע וסירה) וכמה תרמילאים שמתארגנים על ואז ואן ארוך עם נהג ושוכרים אותו לכל תקופה שתעלה על הדעת
וגם אפילו כמה רכבים ארופאים ממרצדס קראון ועד טויטה עם אוהל גג מגניב.
כל הבורגנים המקומיים נוסעים עם טויוטה שלא חשוב איזה דגם היא נקראת לנדקרוזר
והגה בדומה לגארוגיה שלמרות שנוהגים בצד ימין הוא לרוב בצד שמאל.
הניוט בהחלט מאתגר מאחר וכאמור אין כבישים הכל דרכי עפר שגם אותם זה לא שמוטור גרידר עשה אלא מישהו נסע בערבה ואחכ כולם נוסעים במקביל.
אין אף שלט! סע לפי מפה גם אין את מי לשאול .
אבל יש מפות לא רעות ובהחלט ייתן לפצח את הענין בהערכות מוקדומת נכונה.
הרועים נוהגים את העדרים על גבי סוסים והמון עג אופנעים ממש לא אופנעי שטח אבל ביצועים שאנו היינו מקנאים.
(ראיתי איך רועה בין 12 אוסף עדר סוסים מתוך נחל תוך צעקות ניפנוף שוט והכל בנחל זורם שאין סיכוי שהוא יכול לראות את הסלעים בקרקעית ללא ניפלה למים)
לא התיחסתי לנופים והכי חשוב לאנשים לא לאוכל הדל ולא לחגיגות הנאדם שהיו ארוע שיא
אלא במבט מוטרי יותר כיאה לאתר
אבל כרגיל אם יש התענינות אז אשמח לפרט כאן יותר
ולמי שרוצה פרטים לפני נסיעה ממשית מה לקחת מה מיותר לדעתי איפה שוכרים מה וכמה עולה אשמח לשתף גם בטלפון.

talilim
20-07-13, 08:00
נשמע מסוג ההרפתקאות של פעם בחיים.
אולי תיזרוק לנו כמה תמונות ?

צור
20-07-13, 08:43
נשמע מסוג ההרפתקאות של פעם בחיים.
אולי תיזרוק לנו כמה תמונות ?

בשמחה אחרי שאורנה תעלה אותם לפיקסה אוכל לבצע זאת ביתרר קלות מההמחשב הקבוע נקווה שביום ב יש למה לחכות :)

boaz avrahami
20-07-13, 08:54
צור,
זה כתוב מרתק ואתה יותר מוזמן להרחיב.

שגיא S
20-07-13, 09:20
מצטער שאני נדחף לשרשור...

הייתי במונגוליה בקיץ של 2010, חוויה מדהימה..למי שרוצה להבין מה זה לחזור כמה דורות אחורה.
אנשים מחוץ לעיר שחיים בלי חשמל, בלי מים בבית, בלי כל הטכנולוגיה שיש היום.

הבאנו שם לילדה קטנה עט - לא ידעה מה לעשות איתו. כנל לגבי מצית...

אני הייתי שם עשרה ימים בטיול על סוסים + שבוע בטיול עם ג'יפ ששכרנו.
חוויה מדהימה, גם לא יקרה במיוחד - יצא לי 600 דולר לא כולל ההגעה לשם והיציאה משם, לחודש! אבל מצד שני חיינו כמו כלבים בשטח ;)

אני מצרף פה קצת תמונות...

revi3
20-07-13, 11:39
wow צילומים מדהימים.
חוויה ששווה סיפור (כתבה)
הראשוניות והנוף עוצמתיים מאוד,אני בכל אופן הייתי שמחה לקרוא עוד.
שחררו עוד תמונות :)

savyon
20-07-13, 11:45
נראה לי שנזרקת פה כפפה לאויר...

עם הידע של גולשי האתר אפשר לבנות מאגר כתבות למטיילים בחו"ל,
הבסיס כבר קיים (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=12)

צור ושגיא (וכל מי שיש לו מה לספר ורוצה לשתף את כולם)- הכדור בידיים שלכם

סביון

שגיא S
20-07-13, 12:32
אין לי בעיה לכתוב על הטיול שלי...אבל לא נהגתי שם או משהו כזה...הכל עם מדריך (דבר שכנראה גם הציל את החיים שלי פעמיים)
אם אתם רוצים סתם יומן מסע ומדריך על טיול במונגוליה אין לי בעיה...

talw
20-07-13, 13:04
שגיא(וצור),תמונות מדהימות,מידבר בצבע ירוק ומיים,אתה בטוח שזה מהכדור שלנו ? לא גלקסיה אחרת ? יש עוד ?

revi3
28-07-13, 21:54
צור מחכים לעוד....

צור
29-07-13, 09:43
חשבתי להעלות כתבה מסודרת אבל האויב של הטוב הוא הטוב מאוד....
מילת אזהרה כללית - אני לא מומחה למונגוליה היתי רק פעם אחת וזו כתבה סוביקטיבית לגמרי שמייצגת רק אותי.אז אני העלה סדרב של " טיפים " ואחכ אולי נערוך אותה נסגנן ונסדר אותם לכלל כתבה.
למה מונגוליה -
זה היה חלום ישן לארץ לא נגועה עם ערבות אין סופיות אנשים לבבים ופוטגנים סוסים וירוק.
אז החולם אכן התגשם רק שהמציאות טיפה יותר אפורה.....
כמה מילים על המדינה
יותר גדולה מאירופה
הארץ הכי פחות צפופה בעולם 3 מליון נפש כאשר 1.5 גרים בבירה אולן באטר או כפי שהיא מכונה עי החברה UB היתר רובם נוודים.....
מספר כבישים זעום כלומר בשבועיים נסיעה נסענו רק יומים על כביש אספלט . כל היתר על דרך עפר / בוץ ( קוליסים).
טבע - כמויות דורסים שלא נגמרות במרחק כף יד כולל להקת נשרים שהסתובבתי בינהם בעודם מהדסים על הקרקע - הנוף כמויות מספר יחידות נוף ממדבר גובי בגבול הסיני ועד גבעות ברום של 2000 מ' המכוסות בכרי דשא נמוך בצפון הגובל ברוסיה. תמונות ופרוט בהמשך.
איך מטיילים - לשכור רכב עצמאי - משימה קשה שאני לא הצלחתי לעמוד בה - מקובל לשכור רכב עם נהג.
הרכב הוא רב מינוע - או וואז מסחרי או מיצובשי ואן . הבעיה שולם שמים מדבקות הצללה על החלונות במסגרת הפינוקים לרכב ( בנוסף לשלל פנסים אנטנות וכו) מאוד פגם לי בהנאה ולכן נסעתי בכל מזג אורי עם חלון פתוח.
כמה עולה טיול כזה ( השאלה הישראלחית הלתי נמנעת) זה כמובן תלוי כמה למה ואיפה אבל בגדול
כרטיס טיסה ( טורקי ישיר עם עצירה של חצי שעה בטקיזקיסטן) 1300$
רכב + נהג + דלק לשבועים החל מ 1200$
מחיה ליום 25$
במידה ולוקחים "חבילה " הכוללת רכב נהג מדריך / מתורגמן לינה חלק מהזמן באתרי לינה ( אסביר אחכ ) טיולי סוסים , כניסה לאתרים באולן באטר מסעדות איפה שיש ( אין....)ומזון מלא לכל השבועים החל מ 3500$ ( צריך לחלק למספר האנשים ברכב ) ועד 6000$
תכוונו לאיזה כיוון אתם רוצים שאפרט והמשיך

צור
04-08-13, 08:39
להלן המצגת הקצרה שאינה קצרה כלכך

http://youtu.be/BbTm2bR6e6M (http://www.youtube.com/watch?v=BbTm2bR6e6M&feature=em-share_video_user)

עידו לוריה
04-08-13, 17:54
נראה טיול מלא חוויות , צור תן גם תמונות פה באתר .

עידו

-->