PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיוון קורונה פיניון

lindner
20-07-13, 10:55
אני מחפש מדריך לכיוון קורונה/פיניון בסרן GM 10 בולט , אבל גם כל מדריך אחר יעזור
אחרי החלפת מיסבים וקראש סליב בפיניון והתקנת נעילה אוטו של פאוור טרקס התבנית שאני מקבל על השיניים של הקורונה לא נכונה ויש רעשים.

אני מחפש את המדריך לכיול הנכון ע״פ התבנית שאני מקבל ממריחת צבע על הקורונה.

savyon
20-07-13, 11:14
יש את זה: http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1337
ואת זה: http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1180

ובאופן כללי, בצד שמאל למעלה יש מקום לעשות חיפוש בכתבות ובתוכן האתר,
השתמש בו.
זה מה שהחיפוש הציג ל"כיוון קורונה פיניון (http://www.google.com/cse?cx=017543450353996775878%3A5k4x-1pm5fy&q=%EB%E9%E5%E5%EF+%F7%E5%F8%E5%F0%E4+%F4 %E9%F0%E9%E5%EF&submit.x=0&submit.y=0&ie=ISO-8859-8#gsc.tab=0&gsc.q=%D7%9B%D7%99%D7%95%D7%95%D7%9F%20% D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94%20%D 7%A4%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%9F&gsc.sort=)"

סביון

tooshey
20-07-13, 11:40
בכיוון קורונה פיניון יש הרבה טריקים קטנים ודקויות שצריך לשים לב אליהם.
קורונה פיניון משומשים נותנים לפעמים חתימת צבע מבלבלת בצד השחוק, ולפעמים הצד ההפוך לכיוון הנסיעה נותן את האינדיקציה הנכונה.
האתר של זוק מתייחס בעיקר לדיפרנציאלים של טויוטה, אבל נותן המון חומר בהבנת הדיפרנציאל באופן כללי.
http://www.gearinstalls.com/dana44install.htm

אנמנם אני עושה בעיקר דיפרנציאלים של טויוטה, ולא של אמריקאיות, אבל אם יש לך שאלה ספציפית אתה מוזמן לצלם ולהעלות

בברכה,טושי

lindner
20-07-13, 15:40
תודה רבה סביון וטושי ,
הדבר הזה מאוד מתסכל אותי קיבלתי תבנית אחרי הצביעה שלא מופיעה בשום טבלה ואני לא מצליח לכוון את צמד הנכבדים קורונה פיניון כדי להגיע למצב נסיעה נכון ושקט.
אני אנסה להעלות תמונות כדי להיעזר בכם.

tooshey
20-07-13, 19:37
סרן אחורי ?
איך כיוונת עומק פיניון ? השתמשת בשימ המקורי ?
איך כיוונת פרלואוד למיסבי הפיניון ? מה הערך ?
איך כיוונת בקלאש ? מה הערך ?
איך כיוונת פרלואוד למיסבי הקייס ? מה הערך ?
תתאר בבקשה את תהליך בדיקת תבנית המגע שאתה מבצע.
תעלה תמונה של התבנית בשני הצדדים. (נסיעה והפוך ).

האם אתה משתמש באינדיקטור לבדוק בקלאש ? יש לך מספיק שימסים לכיוון ? המיסבים שהחלפת, חדשים או משומשים ? מקורי או חליפי ?

תתקדם בשלבים ואולי אצליח לעזור לך

בברכה,טושי

lindner
20-07-13, 22:10
7712077121http://www.jeepolog.com/forums/album.php?albumid=700
סרן אחורי GM 10 BOLT
שימס מקורי , מיסבים חדשים קראש סליב עד שאין חופש ורבע סיבוב אחורה לשחרר עומס מהמיסבים
קייס מיסבים חדשים שימסים מקוריים
הזמנתי מוואגס קיט מיסבים , שימסים וכו' קומפלט מקורי GM
צירפתי תמונות מקווה שיעזור

tooshey
20-07-13, 23:04
האם הדיפרנציאל היה בכיוון מקורי או שכבר התעסקו איתו בארץ בעבר ?
לה החלטת להחליף מיסבים ? בגלל בעיה ושחיקה או על הדרך עם התקנת הנעילה ?
מהו הבקלאש המוגדר ע"י היצרן ומהו הבקלאש שאתה כיוונת ?

אני לא מכיר שיטה של להדק את אום הפיניון ואז לשחרר. אני מהדק, בודק פרלואוד מתגלגל, ובסוף מהדק עוד 1/8 סיבוב כדי להגביר פרלואוד.

אם היה כיוון מהמפעל ואתה רק החלפת מיסבים, אתה אמור להיות בערך במקום הנכון, אבל לא בהכרח, כי כשמפרקים ומרכיבים מחדש הכל משתנה וגם יש להתחשב בבלאי של הקורונה והפיניון.

שימ הכיוון לעומק הפיניון, איפה נמצא ? מולבש על הפיניון או בקייס מתחת לקאפ ?
יש מצב שלא לחצת את המיסב או הקאפ עד הסוף ? אתה עובד עם פרס הידראולי ?

לפי החתימה נראה שהפיניון עמוק מידי, אבל יתכן שזו אשליה וניתן לתקן ע"י כיוון בקלאש.

בתמונה השניה זהו הצד שעובד בנסיעה קדימה (DRIVE )
בתמונה הראשונה זהו הצד ההפוך (COAST)

תן עוד נתונים

בברכה,טושי

איציק - 4X6ZH
20-07-13, 23:38
תנסה לסגור ( לחזק את הפניון ) ועוד קצת
ותבדוק את עצמך אפילו בנסיעה

איציק

lindner
21-07-13, 02:52
הרכב בן 19 והוא בארץ 14 שנים אצלי רק שנתיים כך שאין לי מושג מה ההיסטוריה , דבר אחד ברור לי שבעלי מקצוע טובים לא טיפלו ברכב הזה
היה רעש מהסרן לפני שפתחתי . הסיבה שהחלפתי מיסבים היא חלק מיישור קו ועל הדרך עם התקנת הנעילה.
השימס של הפיניון נמצא בין המיסב לגלגל שיניים של הפיניון , המיסב לחוץ עד הסוף .
לפני שפירקתי היה המון חופש ביוק למעלה ולצדדים ומשום מה לא היה רעש כמו עכשיו וחשבתי שהכל חדש הכל טוב אבל משהו השתנה לרעה , אולי השחיקה עם הזמן התאימה לחופש שהיה.

מה העיקרון לכוון את החתימה למרכז השן ? הקטנה/הגדלה בקלאש או הקרבה/הרחקה של הפיניון ? ע״פ החתימה בתמונות
עבדתי ללא אינדיקטור כך שאין לי מידות אני הולך לקנות השבוע .

עוד דבר שגם ניתן לראות בתמונה הראשונה הרעש בעיקר מתבטא בהאטה ונעלם כשאני מאיץ , הרעש מתחזק באיזור ה80 קמ״ש בהאטה ומתגבר כשאני בולם ואז יש גם יבבה אסימטרית עולה ויורדת של שחיקה.
הדבר היחיד שמצאתי שחוק בכל הקייס זה הדיסקה (חדשה דרך אגב) של הסטליט השמאלי .

tzagi
21-07-13, 03:06
עמוק מדי ברמה מטורפת,
יש לי הרגשה שלא החלפתה את ה CRUSH SLEEVE
צודק?

tooshey
21-07-13, 08:16
אהלן ג'ו
הבחור כתב בהודעה העראשונה שהשרוול הקורס הוחלף.
בכל מקרה, עד כמה שאני מבין, מה שקובע את עומק הפיניון זה רק השימס כיוון.
השרוול הקורס (או שרוול לא קורס, עוד יותר טוב ) אחראי רק על הפרלואוד למיסבי הפיניון.

לינדנר
יתכן והקורונה פיניון אכולים בצורה כזו שלא תצליח לכוון אותם כמו שצריך והם לעולם לא יוכלו לתפקד טוב ותאלץ לשים חדש או משומש תקין.
לו אני במקומך הייתי משקיע עוד נסיון בסרן הזה לפני החלפת קורונה פיניון.
צריך להתקדם לפי השלבים.
כוון פרלואוד במיסבי הפיניון
כוון בקלאש ומדוד בעזרת אינדיקטור, רצוי לפחות בארבעה מקומות שונים על הקורונה כדי לבדוק את הזריקה
עשה בדיקת צבע נוספת על 4 שיניים כאשר אתה מסובב את הקורונה הלוך ושוב עם מפתח בזמן שאתה מחזיק את פלנג' הפיניון עם סמרטוט

אולי כבר עדיף להחליף את כל הסרן, הבנתי שסרן 10 בורג אינו מציאה גדולה ואם כבר משקיעים אז כדאי להתקדם לסרן צף 14 בורג.

בברכה,טושי

איציק - 4X6ZH
21-07-13, 09:00
עכשיו אני מבין שהיה רעש לפני ההחלפות
איזה סוג של רעש ?
בדרך כלל שמקור הרעש הוא חוסר התאמה במיקום הקורנה פניון והרכב נוסע במצב כזה נגרם נזק בלתי הפיך לשיניים
המשך עבודה ממצב כזה מבלי שהורידו מידות לפני הפרוק הכללי
או המשך עבודה מבלי שמנסים להגיעה למידות שכתובות על הפניון
הוא בזבוז זמן \ נזק \
בנתונים כאלה אני הייתי מוציא את הקרש סליב מכניס במקומו שרוול חרוט יותר קטן במידה
ומתחיל לעשות נסיון על ידי משחק עם שימסים
אתה צריך לעשות כמה נסיניות לרשום לפניך מה המצב לפני ואחרי ולפי זה ניתן להבין איפה אתה נמצא
התיחסות רק למיקום לפי הצבע בצד אחד של שיניים אינו מספיק
עליך להתיחס לצד השני צד שמושך את הרכב לנסיעה קדימה וצד שנדחף בנסיעה בירידה .
הצבע הוא כלי עזר לבדיקת הכיוון
קשה מאד לכוון דפרנציאל ממצב אפס רק על ידי שימוש בצבע .

תפקיד השרוול הקורס הוא לבטל חופש
השרוול הזה אינו יכול לכוון את מיקום הפניון
הכיוון החשוב ביותר והכיוון הראשון שעושים הוא מיקום הפניון ( במישור מרכז ציר האקסים ) המידה כתובה בגב הפניון !!
הכיוון השני הוא הבקלש ( החופש בין שיני הקורנה לפניון )
סוגרים הכל למידות ( לא מחזקים עדין )
עושים בדיקה עם צבע
ורק אחרי שהבדיקה תקינה חוזרים מפרקים מנקים מרכיבים מחזירי שמן ןסוגרים סופית חיזוק למידה הנכונה
כדי לא לבזבז שרוולי קריסה כדי לא לגרום נזק לכל גוף החלק
משתמשים במיסבים טובים שעברו ליטוש קל המאפשר פרוק והרכבה מהיר ( או בכלי יעודי של היצרן )

איציק

tzagi
21-07-13, 11:47
טוש, צודק ולא שמתי לב, בכול מקרה להדק את הקראש סליב כמו שצריך זה סוג של אומנות (ומי כמוני יודע- הרסתי הרבה מהם)
מנסיוני,
לפי מה שאני רואה בצבע, צריך לפרק ולהתחיל מאפס כי לפי המצב הנוכחי הפיניון עמוק ברבע אינץ' לפחות(אם לא יותר) ולפחות לי, זה סימפטום של קראש סליב שסגרו עם פטיש אויר.
.

lindner
21-07-13, 11:50
בוקר טוב

אני מבין שכנראה ישנה שחיקה מסויימת עוד לפני שפתחתי בכלל את הסרן , הדיסקות של הסטליטים בספיידר גיר היו שחוקות לגמרי וכנראה שגם ישנה שחיקה בקורונה והפיניון.
נגיד שאני הולך לקנות בשלב זה קורונה ופיניון חדשים , קיט של שימסים מכל המידות יש לי כבר והמיסבים חדשים .
מה התיאוריה של הכיוון ?
איך מביאים את הסט למצב שהחתימה בדיוק באמצע ? אם הפיניון סגור למידות של המקורי עם השימס המקורי אז נותר לכוון רק את הקורונה ?
איך אתם מתרגמים את התבנית שהתקבלה בתמונות שלי ?
כדי שתתקבל זריקה אסימטרית של הסט משהו צריך לצאת מאיזון במהירות מסויימת , יכול להיות שהקורונה לא מאוזנת עקב שחיקה ?
כשמורחים צבע אפילו רק על 4 שיניים אחרי כמה סיבובים רואים את הצבע על כל שיני הקורונה והתבנית זהה לכל הדרך.
אני מנסה פשוט להבין למה בצד הcoast השחיקה היא בחלק הפנימי העליון של השן ואיך לתקן את זה יחד עם כל המדידות והכיוונים כפי שתיארתם.

lindner
21-07-13, 11:56
צגי הלוואי שפטיש אוויר היה מספיק חזק לכווץ קראש סליב , כדי ללחוץ אותו ולבטל חופש וכבר עשיתי 3 כאלה אני נעזר בצינור מאריך באורך 1.5מטר
אבל השימס בפיניון שנמצא מתחת למיסב הראשון הקרוב לקייס הוא זה שיקבע את עומק הפיניון לא ככה? אם סגרתי יותר מדי פשוט יהיה עומס גדול על מיסבי הפיניון.

lizard
21-07-13, 11:57
דבר ראשון, אני בעד לעשות לבד וללמוד.
עם זאת, לא עדיף לך כבר לקחת את הרכב למישהו שמבין בסרנים האלה ושישפץ לך מה שצריך? נכון שיעלה לך יותר אבל אם אתה מתחיל להשקיע בציוד ייעודי ומבזבז על זה ימי עבודה וזה עדיין לא באמת מסתדר, הייתי ממליץ על אנשים שמבינים טוב מאוד בסרנים האלה. אישית אני מכיר אחד ואם תרצה אתן לך את השם שלו בפרטי כדי שלא יהיה רושם לא נכון.
שוב, אני בעד לימוד אבל גם אני צריך לסדר איזה 3-4 סרנים אצלי (2 לג'יפ אספנות ו2 לרכב עבירות) ועדיין כנראה שאתן לו לסדר אותם כי אני מעולם לא עשיתי או ראיתי איך זה נעשה.

lindner
21-07-13, 12:29
תשמע לכל דבר יש מחיר ואני אשלם כדי ללמוד את זה כי זה הכיף שלי בחיים , והכיוון הזה זה אתגר לא קטן ;)
פשוט רוב בעלי המקצוע שעובדים היום בתחום ולא הוותיקים של פעם ישר זורקים לך לא תקין תחליף הכל בחדש !!
לא קונה את זה , לכל דבר יש פיתרון אבל אי אפשר לקבוע שמשהו לא תקין עד שפותחים ורואים נכון ?
בלי קשר תשלח לי את המספר של הבחור נדבר איתו ונראה מה הוא אומר בנושא.

lindner
29-07-13, 23:37
הצלחתי :D
הפעם לפני שהתחלתי קניתי שעון אינדיקטור ובסיס מגנטי , הכנתי קיט של שימסים ומיקרו קליבר ומחשבון לתרגם מידות אינצ׳יות לממ .
מסתבר שהיה חסר לי שימס בפיניון . לא יאמן כמה דיוק צריך בכיוון הקורונה / פיניון כדי להגיע לרמה של נסיעה שקטה והעברת כח תקינה.
אז אחרי אין ספור פירוקים והרכבות ומדידות הצלחתי להגיע לרמה שהחתימה על שיני הקורונה היא בתחום הנכון ע״פ הטבלה , כיוון לא מושלם כפי שמומחה בתחום יעשה אבל משביע רצון.
הבקלאש גדול ב2 עשיריות כי בכיוון שמתקרב למידת יצרן יש רעש לא נעים של חיכוך כנראה בשל שחיקה לא נכונה מכיוון לא תקין אז העדפתי יותר חופש ופחות עומס,
האמת צריך עוד קיט שימסים במידות יותר עדינות כדי להגיע לכיוון יותר טוב.
את הפיניון החזרתי למקום עם 2 שימסים חדשים וסגרתי עם קראש סליב חדש ועדיין לא סגרתי עד הסוף , למי שמכיר את התחושה שבסגירה הזאת יש השפעה גדולה על הסחיבה של הרכב .
נסעתי היום בערך 500 ק״מ והרעשים הצורמים שהיו לי בעזיבת גז בערך באיזור ה50 מייל נעלמו כמעט לגמרי , בקושי שומעים משהו למעט יללה חלשה.
מחר אני אלחץ את הקראשסליב עוד קצת לביטול מעט חופש ביוק ( ככה זה שעובדים מהבוקר עד 12 בלילה בחצר מתחת לאוטו ואין ליפט) פעם קודמת שחיזקת/שיחררתי הרגשתי שינוי רציני בסחיבה .
מה אני אגיד לכם עבודה מתישה וזאת רק ההקדמה לפעם הבאה שאחליף את הקורונה פיניון לסט חדש, זה היה בית ספר לבאות אבל זה משתלם כשזה מצליח ;)

tooshey
30-07-13, 02:27
כל הכבוד על הסבלנות, ההשקעה וההצלחה.
בלי לקלקל לך את שביעות הרצון, שים לב לנושא העומס המוקדם על המיסבים (פרה לואוד ).
העומס המוקדם נועד כדי להושיב את המיסב במקומו, לבטל חופש ולמנוע תזוזה של הקייס והקורונה כנגד הפיניון תחת עומס גבוה.
ראיתי כבר מספר דיפרנציאלים שבורים, כולל שבר בקייס עצמו, שאני מאמין שכולם נשברו בגלל מיסבים רפויים .

בנסיעה רגועה בכביש אינך מטיל עומס אמיתי על הדיפרנציאל, בנסיעה ספורטיבית או בעבירות בשטח העומס הרגעי יכול היות גבוה מאד ואם ישנה תזוזה בין הקורונה לפיניון העומס כולו יוטל על קצה השן ויגרום לשבר.

אני ממליץ לך שוב לחפור באתר של זוק לעומק - יש שם הרבה מידע שימושי.

בברכה,טושי

-->