PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה על סמארטפון?

נמרוד
20-07-13, 20:45
נשברתי, חייב טלפון חדש.

הדרישות לא יוצאות דופן - טלפון, מייל, אינטרנט, וויז.

בעבר השתמשתי באייפון (3) והייתי מרוצה, כיום עם בלקברי שנשאר בגדר סוס מתנה, ואני לא סובל אותו. הייתי שמח לחזור לאייפון אבל אני רואה שאין מה לעשות, הרבה יותר יקר, ואני שומע דברים רעים על אייפון 5 - לא יודע מה בדיוק, אין מסביבי הרבה משתמשים באייפון, אבל השמועות אומרות שמי שיש לו לא מרוצה. ימי הזוהר חלפו.

קיבלתי המלצה על נקסוס 4 בתור תמורה טובה למחיר (אני מדבר על קנייה בארץ) בסביבות 1,800 שקלים.

אשמח לשמוע דעות (ברור לי שמדובר על דעות סוביקטיביות ובכלל שהדיון נכון לרגע הכתיבה, ולפני שמבול של מכשירים חדשים מגיע לקראת סוף השנה - נשכח מהם).

asafk
20-07-13, 20:49
אני לא יכול להשוות, אלא רק להמליץ על הגלקסי 2 שיש לי. נכון שהוא מיושן ורחוק מלהיות המילה האחרונה, אבל הוא קטן מספיק ועמיד מספיק ומאוד אמין..
כל המשוכללים יותר - גדולים יותר, וזה היה השיקול העיקרי שלי בזמנו.

אסף.

boaz avrahami
20-07-13, 21:01
למה לא אייפון 4 או 4S ?
אני מתקן:
דגם ה4 8 גיגה נמכר כיום כ ח ד ש בפחות מאלפיים שקל אצל רמי לוי תקשורת
ה 4S יותר קרוב ל 3000.

אתה לא ילדה בת 16 שחייבת את הדגם הכי חדש שיש

דרור ברלי
20-07-13, 21:03
כל מה שחדיש ומגניב היום, יהפוך לפרהיסטוריה שקצת מביך לחשוף בפרהסיה בעוד חצי שנה....
אבל אם הקטע שלך מעשי נטו - כשראיתי איך האייפונים נשברים ומתפוררים כשנושמים לכיוון שלהם, הפכתי חסיד של סדרת גלקסי של סמסונג. בעיקר בגלל העמידות והאמינות - זה סמארטפון שמחזיק מעמד כבר שנתיים וחצי בג'יפ פתוח עם כל האבק, הקפיצות, טיולים, נופל, קם וכאילו כלום (אני עם גלקסי 1 ארכיאולוגי...)

ברור ל ישגם הטלפון הבא יהיה סמסונג גלקסי כלשהו. 3 או 4, עוד לא החלטתי.
וחוץ מזה אני אנטי-אפל מוצהר. ההתנהלות הכוחנית של אימפריית התפוח הרקוב מעצבנת אותי. וכשאני מתעצבן, אני מחרים.

savyon
20-07-13, 21:06
גם אני עם אסף,
לי יש גלקסי 2 ואני מאוד מרוצה.

ishc
20-07-13, 21:09
אני עם אייפון 4 כבר שלוש שנים (בדיוק מסיים לשלם אותו :) ) את כולם הוא בילה בג'יפ פתוח בטיולים, עובד נהדר, אין מה להשוות לדעתי לסמסונג של זוגתי, במיוחד בתפעול. יש TOPOMAP שזו אחלה אפליקציה זולה וטובה לניווט שטח (וזו הסיבה שקניתי אותו) והיום הוא גם יחסית זול.
ובקשר למה שדרור כתב, הוא נפל אין ספור פעמים ושרד (עם כיסוי סיליקון פשוט) ורק לאחרונה נכנס בפעם הראשונה לתיקון (החלפת רמקול אחרי שהקודם התמלא בשוקולד, אל תשאלו)

שגיא S
20-07-13, 21:10
אני עם אייפון 4 כבר שלוש שנים
עוד לא היה צריך תיקון אחד
וגם אני עם רכב פתוח - אפילו פחות נוח ויותר קופצני מסופה.
והוא נפל, ואפילו עליתי עליו פעם אחת עם האוטו (סמוראי לא נחשב) ולא קרה לו כלום...אבל זה יותר מזל משכל.

אחרי שנתיים וחצי החלפתי סוללה לחדשה בעלות של 12 דולר - ומאז גם הסוללה חזרה להחזיק יום שלם :/

פלג_
20-07-13, 21:11
גם אבא שלי בדיוק מחפש עכשיו מכשיר חדש, הדרישות מאוד דומות.

אני עם נקסוס 3 כבר שנה ומאוד מאוד מרוצה.
אבל לאבא שלי המלצתי לקנות את הגלקסי 3, לדעתי הוא היה יותר נוח למשתמש הסטנדרטי.
בכל מקרה זה ההמלצה שלי.
המחיר שלו היום באזור ה 2100 ש"ח.
הנקסוס לא זול בהרבה ולכן המלצתי על הגלקסי מהסיבות שרשמתי.

מעבר לזה אני לא רואה סיבה לשלם היום על איפון S4 ובטח לא 4 מחיר דומה ולקבל טלפון נחות מכל הבחינות.
זה עוד לפני שדיברנו על גודל מסך, שלא מקדם אותו בדבר לעומת הדיפיי שיש לו עכשיו, גודל מסך מאוד קריטי בטח ובטח בשימוש במקלדת.

עירא
20-07-13, 21:25
מה שאסף וסביון כתבו נכון. משיקולי גודל ועלות, גלקסי 3 מיני.

נמרוד
20-07-13, 21:29
אני עם נקסוס 3 כבר שנה ומאוד מאוד מרוצה.
אבל לאבא שלי המלצתי לקנות את הגלקסי 3, לדעתי הוא היה יותר נוח למשתמש הסטנדרטי.
בכל מקרה זה ההמלצה שלי.
המחיר שלו היום באזור ה 2100 ש"ח.
הנקסוס לא זול בהרבה ולכן המלצתי על הגלקסי מהסיבות שרשמתי.

מעבר לזה אני לא רואה סיבה לשלם היום על איפון S4 ובטח לא 4 מחיר דומה ולקבל טלפון נחות מכל הבחינות.
זה עוד לפני שדיברנו על גודל מסך, שלא מקדם אותו בדבר לעומת הדיפיי שיש לו עכשיו, גודל מסך מאוד קריטי בטח ובטח בשימוש במקלדת.

אתה יכול להרחיב על ההבדל בין נקסוס לגלקסי? מה ההבדלים שהופכים אחד ליותר נוח לך ואחר לאביך?

Saar
20-07-13, 21:33
הי,
אני כבר שנה וחצי עם גלקסי נקסוס (גוגל גלקסי נקסוס), נמכר כיום ב 1500 ש״ח בערך.
מבחינת ביצועים ומסך הוא קרוב מאוד לגלקסי 3.
אני מאוד מרוצה ממנו (וגם אשתי שקנתה אחד כזה לפני שנה)
סער

OFF-RoaD
20-07-13, 21:38
הנקסוס הוא טלפון הדגל של גוגל, וככזה מפותח ונתמך על ידה ישירות. זה אומר שהממשק ספרטני יותר ומאפשר הרבה יותר אפשרויות, במחיר של סיבוך פוטנציאלי למשתמש הלא מנוסה. אם יש לך יכולת לתפעל מחשב ברמה טובה, ואני מניח שכן, אתה תסתדר נהדר עם שניהם.

הנקסוס 4 טלפון מדהים. מבחינת חומרה הוא נותן יחס תמורה למחיר שאין לו מתחרים, אבל יש לו כמה חסרונות:

1. אין לו אפשרות לכרטיס הרחבה. יש לו 16 גיגה זכרון פנימי, מתוכם 6 אני חושב משמשים לצורכי מערכת ההפעלה, והשאר שלך. אם תשים מוזיקה ואפליקציות כבדות (כגון תוכנות ניווט עם קבצי מפות שיושבים על המכשיר) תגיע לקצה מאוד מהר.

2. אין לו אפשרות להחליף סוללה (כמו באייפון).

אלו לדעתי החסרונות העיקריים שלו. לדעת אם תסתדר איתו? לך שחק עם אחד. אם השניים האחרים לא רלוונטיים - הוא יהיה אחלה בחירה.

אישית הייתי חושב על הגלקסי 3. הוא גם נמכר באזור ה2000 שקל, וישרת אותך נאמנה לדעתי. ההבדל בינו לבין ה4 לא כזה תהומי...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 2

IlanHadar
20-07-13, 21:41
נמרוד - אתה משתמש מתקדם, לדעתי מערכת הפעלה פתוחה מתאימה לך יותר.

לגמרי אנדרויד, הנקסוס 4 מעולה, כנל ה S3 ו S4.

bizon
20-07-13, 22:00
עד לפני כמה ימים הייתי עם הHTC ONE X כיום עם הגלקסי נווט 2 ממליץ בחום רב על הHTC מכשיר מאוד נוח וידידותי למשתמש מתקדם ביותר ומהיר לגבי הגלקסי אני מאוד מרוצה אבל אני איתו רק כמה ימים ככה שזה לא נחשב :)

מור

אלדר
20-07-13, 22:37
מה שאסף וסביון כתבו נכון. משיקולי גודל ועלות, גלקסי 3 מיני.

+1
תמורה טובה לכסף

snirjeepdreamer
20-07-13, 22:41
בעלים מרוצה של נקסוס 4 .. ממליץ.
אגב: מכשיר עם זיכרון 8 ג'יגה 1700 ₪
מכשיר עם זיכרון 16 ג'יגה 2000 ₪

ofiredri
20-07-13, 23:13
דרור, גלקסי 1 אמנם מכשיר עמיד יחסית. לעומת זאת גלקסי 3 ו 4 הרבה פחות עמידים מהאייפון גם בשל המסך הגדול ביחס לאייפון וגם בשל עדינותו של המסך בפני עצמו.
סתם לידיעה, המסך של הגלקסי 4 שביר יותר משל ה 3. בדוק.

אם אתה מחפש מכשיר בעלות נמוכה, לך על אייפון 4 / 4S או גלקסי 2.
ואם הכל זאת בא לך על הצעקה האחרונה, דאג למגן את המסך כיאות. היום יש מגיני מסך בצורת זכוכית מחוסמת. המסך לא נשבר גם אם נופל על פינה חדה של סלע וכו'.
עלות באזור ה 100 ש"ח.

Asaf-a
20-07-13, 23:36
נכוותי עם שני נקסוס3 שונים מבחינת האמינות למרות שלא נפלו / הורטבו, אחד אחרי חודשיים והשני אחרי כשנה, סכיות חומרה, נקסוס3 הוא מתוצרת סמסונג.
לאחרונה קניתי גלקסי 3, בתמורה לכסף הוא מצויין.
מאידך הממשק של הנקסוס משובח וטוב יותר.

פלג_
20-07-13, 23:42
אתה יכול להרחיב על ההבדל בין נקסוס לגלקסי? מה ההבדלים שהופכים אחד ליותר נוח לך ואחר לאביך?

ממה שאני מכיר לדעת רוב האנשים אני חושב שהממשק של סמסונג טיפה יותר ידידותי מאשר הסטוק.
וגם פה אני מדבר על המשטמש הסטנדרטי, ואבא שלי יושב בדיוק על המשבצת הזאת.

אגב לגלקסי 3 יש מספר מעבדים.
בחנויות השונות ניתן למצוא כל מיני סוגים, כל אחד ומאיפה שהוא מביא את המכשיר.
יש מומלצים יותר ומומלצים פחות.

boaz avrahami
21-07-13, 01:38
אני לא משתגע על אפל בכללי אבל מצד שני, אחרי שנתיים עם אייפון 3 ועוד שנתיים וחצי עם אייפון 4 אני חושב שאפשר לפרגן להם על המכשירים שלהם.

זה טלפונים שעובדים ולא צריך להיות סופר יוזר ולהבין במערכות הפעלה בשביל שיהיה לך ביד כלי מנצח.
אני רואה את אח שלי עם גלאקסי כל הזמן משדרג ומשנמך ועסוק במודיפיקציות של מערכת ההפעלה.

באייפון אין את השטויות האלו.
למעט פריצה שעשיתי על מנת שהיהו לי שתי אפליקציות שהיו לי חשובות ( igotya ,sbs toggels). וזה גם לא הכרחי...

האיפון 3 עדיין מתפקד אצל אישתי.
הארבע אצלי והוחלפה לו סוללה לפני כמה חודשים לאחר שהמקורית נפחה נשמתה עקב שימוש במטען לא מקורי.

האביזרים שהיו לך ל3 מתאימים גם לארבע.
אח אהבת את השלוש, הארבע יהיה לך עוד יותר נעים.

OFF-RoaD
21-07-13, 08:03
לא כל מי שיש לו אנדרואיד משחק עם רוט ורומים למיניהם. כמו שלא כל מי שיש לו רכב שטח מתעסק בהגבהות ואחוז חמצן במי המתזים. זו אפשרות, ואפשר להסתדר נהדר גם בלעדיה.

בעברי הייתי מחליף רום (=מערכת הפעלה) אחת לשבוע בערך. היום אני עם הרום המקורי של סמסונג, אולי לא מנצל את ה100% של המכשיר, אבל עובד נפלא גם בלי זה.

במכשירי אפל כל כך הרבה מקרים של מחיקות וסנכרונים לא נכונים בחיבור למחשב, אי אפשר "סתם" להוריד מההמייל או מהדרופבוקס מסמך וורד או אקסל ולפתוח אותו, ואין תאימות לשום דבר שלא בא להם טוב בעין. אימפריית תוכנה מהזן הגרוע ביותר.

היתרון הכי גדול של מכשירי האנדרואיד, הוא שהם מותאמים להכל. כמעט כל מה שתחלום לעשות - אפשרי. סנכרון והתאמה עם כל תוכנה, אתר או סוג קובץ. רק צריך למצוא את הדרך - ולא תמיד זה פשוט.

boaz avrahami
21-07-13, 08:17
לגבי הדרופבוקס אני לא יודע להגיד כי אצלנו בארגון אסור להשתמש בו ( יש שם פירצת אבטחה רצינית)

לגבי פתיחת אקסלים וורד מהמיל כולל גם pdf זה ממש ממש לא נכון!
גם הסנכרון עם השרת אקסצינג׳ נפלא.
האייפון וגם האייפד הם כלי עבודה נהדרים ואני עושה איתם מיילים שבהם אני לא צריך להקליד הרבה.

לגבי הסנכרון מול המחשב עם כבל אני מבצע רק לצורך התקנת מפות או מוסיקה וגם אז לא נותן לו לסנכרן הכול מול המחשב.
כל המידע הרלוונטי מסתנכרן מול השרת ואין לי צורך לגבות דבר.

לאפל מוניטין מספיק בשביל שטענות כאלו לא יעלו נגדה.
מצד שני טענות על זה שלא כל יצרן אפליקציה יכול להעלות תוכנה וגם לא כל מוסיקה אפשר להוריד מהרשת נכונות.
בגלל זה אבל המכשירים שלהם הרבה הרבה יותר יציבים מהאנדרואיד.

אגב - פלאש לא ניתן להציג באייפון.
מגרעה!
מצד שני בגלל הכוח של אפל הרבה מאוד אתרים לא משתמשים בפלאש...

asypeer
21-07-13, 09:55
מתעלק על השרשור -
מחפש לקנות סמסונג גלקסי 2 חדש (עם אחריות וחשבונית - חובה) לאחד העובדים שלנו.
יש לי את המכשיר, הוא לא גדול מדי ודי עמיד - מושלם למישהו שצריך לדבר ולנווט.
מישהו מכיר מקום שעדיין מוכר אותם?
אסף

נימי
21-07-13, 10:35
כאחד שהתחיל עם ה Nexus One, אחרי זה עבר ל Galaxy 2 ולפני כמה חודשים קניתי Nexus 4

אני מאמין שגם הטלפון הבא שלי יהיה של גוגל, תמיד הראשון לקבל את המערכת הפעלה העדכנית (שבסמסונג קצת פישלו בנושא הזה עם המכשירים שלהם), את הנקסוס הנוכחי (בניגוד לנקסוס הראשון ולגלקסי) אפילו לא הרגשתי צורך לפתוח, מסתדר איתו נהדר גם ללא רוט (בעבר הייתי משחק המון עם רומים)

ומבחינת תמורה למחיר אני לא חושב שיש לו מיתחרים

כמו ש OFF-RoaD כתב, יש לו שני חסרונות מרגיזים, אין אפשרות להרחבת זיכרון ואין אפשרות להחלפת סוללה (מזכיר את אפל), אם אתה יכול לחיות עם זה לך על זה, אבל קח בחשבון שמערכת ההפעלה לוקחת בערך 3 גיגה מהנפח של המכשיר, ככה שמכשיר עם 8 גיגה, בפועל לך ישאר בערך 5 גיגה
אני קניתי את ה 16 גיגה ובפועל יש לי לשימוש 12.92 גיגה

Pageup
21-07-13, 10:44
קצת סדר עם כל הבלגן:
אני משתמש באנדרויד למעלה מ 4 שנים. אייפון לא תראו אצלי בבית בחיים בגלל
הקוד הסגור, בגלל הגמישות (סידור המסכים, הווידג'טים ואפשרויות השליטה במכשיר)
ובגלל הדורסנות של החבורה מקופרטינו. בנוסף, עד ה 5, כל המכשירים כוללים גם זכוכית
בגב המכשיר, זה יפה בדיוק יומיים אבל בנוסף: זה שביר, זה כבד ותכלס די מציק.
בנוסף לטלפון שלי (S3) יש גם טאבלט אנדרויד, לשתי האחיות שלי יש S3, לאמא שלי
שהיא המשתמש הכי פחות מתחוכם שאפשר יש גם S3, לאבא שלי יש S2
והקודם שלו היה S1. בת הזוג שלי עברה מאייפון ל S2.
כולם מרוצים, כולם מתפעלים את המכשיר בדיוק לצרכים שלהם, כל מי שאני
מכיר שעבר מאייפון לאנדרויד מרוצה עד הגג ולא יחזור לשם לעולם. אף אחד
לא סובל מבעיות יציבות או כל בעיה אחרת.
עוד הערה: כולם עם רום מקורי (S2 - עם רום מקורי של 4.1.2) וכולם יציבים.
החזקתי S4 ביד - לא ראיתי הבדל, הסיבה היחידה שהייתי שוקל אותו זה
בגלל שיש לו IR - כמו פעם, רק בשביל להחליף את השלטים שיש לי על השולחן
ואני תמיד לא מוצא אותם, הטלפון תמיד, משום מה, בהישג יד.
לגבי חוסר היציבות, מי שמחליף רומים "מבושלים" זוכה לקבל לעיתים אי יציבות,
יחד עם פונקציות חדשות ושונות. הרבה פעמים זה גורם לשם ה"רע" של המכשירים.
תשארו עם הרומים המקוריים ולא יהיו לכם בעיות ובנינו, אין סיבה להחליף אותם ל 95%
מהאוכלוסיה (עשיתי את זה בעבר שהיו בעיות עברית, היום באמת שאין סיבה)
שנים הייתי עם טלפונים של HTC, הם הרבה יותר טלפון, הרבה יותר עמידים והממשק
שלהם הרבה יותר טוב. הבעיה היא שאי אפשר להחליף סוללה ולחלקם אין מקום
לכרטיס הרחבה. מי שזה לא מפריע לו, ממשק ה Sense הוא מה שכולם מנסים לחקות.
היתרון הגדול של הטלפונים מסדרת ה Nexus, שהם למעשה הטלפון של גוגל שמיוצר כל פעם
על ידי יצרנית אחרת (שגוגל בוחרת לחזק בכדי לייצר שוויון בין היצרניות), הוא שגוגל
תומכת בו בגרסאות ולרוב מקבלים עדכון למערכת ההפעלה הרבה יותר מהר, וגם,
מקבלים יותר עדכונים כי התמיכה של גוגל היא ליותר שנים אחורה.
לאחרונה HTC, LG וסמסונג התחילו להוציא גרסאות של הטלפון עם מערכת הפעלה נקייה
וללא ממשק המשתמש שלהם, אפשר לשקול גם את זה.
לכל היצרניות יש היום מכשירים אטומים למים ואבק (כולל גרסה של S4) שהייתי שוקל
בחיוב. בתכלס, מה שישתנה בשנים הקרובות יהיה בעיקר איכות המסך והחסכון בסוללה
במחשבים בבית יש לכם 4 ליבות ונגיד 4 גיגה זכרון. לטלפונים החדשים במרביתם יש
4 ליבות (למעט גרסה מסויימת שנמכרה בארץ של S4 עם 8 - לא ברור לי מי צריך את זה)
ו 1 גיגה זכרון. יש הבדלים פה ושם לגבי עוצמת העיבוד אבל זה ממש מיותר לבדוק.
כל השאר זה גימיקים של תוכנה שאני לא מוצא בהם עניין:
גלילה עם העיניים, הפסקה של הסרט שלא מסתכלים על המסך (יכול גם להציק), דיבור
לטלפון וכל מיני תחושות של הטלפון לגבי איפה הוא נמצא וכו'.
אני לא הייתי קונה טלפון שהייצור שלו התחיל לפני שנתיים כמו שלא הייתי קונה
מחשב לבית מלפני שנתיים, הוא פשוט מתיישן יותר מהר. לגבי המכשירים הזולים
לרוב התמיכה בהם מבחינת שדרוג מערכת הפעלה פחות טובה כי החברה לא רוצה
להשקיע מאמצים בשדרוג של טלפון "נחות" (חארות לא קטנות ויש התמרמרות לא קטנה
בנושא).

My 2 Cents

אורי ק.
21-07-13, 10:49
במכשירי אפל כל כך הרבה מקרים של מחיקות וסנכרונים לא נכונים בחיבור למחשב, אי אפשר "סתם" להוריד מההמייל או מהדרופבוקס מסמך וורד או אקסל ולפתוח אותו, ואין תאימות לשום דבר שלא בא להם טוב בעין. אימפריית תוכנה מהזן הגרוע ביותר.

פשוט לא נכון. כל קובץ אופיס או PDF ניתן לפתוח בקלות באייפון. גם מהמייל וגם מהדרופבוקס.

וחוץ מזה, אם אתה מסתדר עם החלפת רומים ומערכות הפעלה כל יומיים, תאמין לי שחצי שעת עבודה עם האייטיונס, והחיים שלך הרבה יותר נוחים בכל מה שקשור להעלאת מוזיקה וטעינת קבצים. בינתיים, כלי מי שאני מכיר עם אנדרואיד, כל המוזיקה שלו מג'וברשת במכשיר, ובאייפון זה הכי נוח קל ומסודר שיש.

נמרוד
21-07-13, 10:57
תודה על התשובות חברים!

אני לא הולך להתעסק על הטלפון, נקודה, לא רומים ולא רוטים ולא בטיח...

מישהו כאן השווה לג'יפים... אם בג'יפים אני חייב חייב שיהיה לי משהו מיוחד ומשופר ואני מתעסק בציפלינגים של הציפלינגים (אין עוד אחד כמו הצ'רוקי שלי בארץ!) הרי שטלפונים זה לא התחביב שלי - אני מחפש את הטויוטה לנדקרוזר של הטלפונים הסלולריים אם תרצו - אמין, מוכר, נפוץ, פשוט לשימוש, ועושה הכל.

אם להמשיך את האנלוגיה - אם יש שם ריינג'רובר של הטלפונים הסלולריים... גם אותו אני לא רוצה :D

erezgur
21-07-13, 11:04
זה מסוג הנושאים שקשה להגיע בהם להכרעה ברורה, לפחות ישנה חלוקה ראשונית בין חסידי אפל לחסידי מערכת ההפעלה אנדרואיד וכל אחד יכול להסביר למה כדאי לדבוק במכשירים מהקבוצה שלו.

בתוך משפחת האנדרואיד אני רוצה להציע אפשרות נוספת שאולי תעניין חלק מהאנשים - מכשירים סיניים עם מפרט חזק יחסית, מחברות שאינן מתביישות למכור את מוצריהם תחת שם החברה שלהם, אשר משיגים במבחנים השונים ציונים גבוהים מאד.

לפני שבועיים שבק מכשיר אצלנו במשפחה ולאחר שנחשפתי לעולם המכשירים הסיניים הנ"ל הוחלט לרכוש מכשיר THL W100 עם מסך 4'', מעבד מרובע ליבות של MTK6589 עם 1GB זיכרון אבל רק 4GB RAM, מקום לשני כרטיסי סים, אנדרואיד 4.2 (JB) במחיר של 152$ (פחות מ-600שח!). הרכישה נעשתה באתר שהומלץ עליו בפורומים של קהיליית האנדרואיד בישראל (China24shop (http://www.china24shop.com/thl-w100-45-inch-qhd-mtk6589-1gb-ram-4gb-rom-quad-core-android-42-gps-3g-wcdma-smart-phone-black-p-1482.html)) לאחר בירור מולם שהמכשיר במלאי לפני הרכישה. 9 ימים לאחר מכן המכשיר אצלנו ועובד נהדר.

ציון במבחן ביצועים (יישום AnTuTu למי שמתעניין) - מעל 12000, בדומה לסמסונג S3 שלנו והרבה מעל לגוגל גלקסי נקסוס (שכונה כאן "נקסוס 3") שברשותי.

דרך אגב - מאז הרכישה יצא כבר דגם THL W200, כאשר הדגמים החזקים יותר של החברה הינם THL W8 beyond ושאר הדגמים מסדרת ה- W8 שניתן לרכוש אותם עם 16GB RAM ורום של 2GB ומעבד מעט חזק יותר, מסך גדול יותר עם Full HD במחיר של 225$.

ישנן חברות סיניות גדולות יותר עם מכשירים מעניינים נוספים שמחירם בד"כ גבוה עוד יותר.

ממליץ לשקול גם אפשרות כזו.

ארז גור

amitaikl
21-07-13, 11:18
אני עם נקסוס 4 וממליץ בחום. קח בחשבון את מה שנאמר מעלי לגבי סוללה + נפח זיכרון. כמו כן - אין לו כמעט אביזרים. אתה בטח שואל את עצמך "מה, אני ילדה בת 12 שצריכה כיסוי ורוד?", אז התשובה היא שכתרצה כיסוי של Otter או של Griffin שיש לו Mil spec בכל הנוגע לעמידות, תגלה שאין.
בהחלט ממליץ בחום על Galaxy S2 - סוס עבודה, חזק, אמין, ים של אפשרויות וכיסויים. חדש בסביבות 1500 ש"ל (עדיין מוכרים כאלו חדשים, חפש בזאפ). משומש - 800-900 ש"ח ביד 2.
אם יש לך דרישות בסיסיות, מעניין לך ת'תXת איזה טלפון יש לך, העיקר שיהיה אמין, זריז בעבודה וכו'... אני מציע שתבדוק את GS232 של Gigabit. זיכרון מובנה של 4GB, מתוך 0.5 RAM. אפשרות להוסיף כרטיס זכרון עד 32GB. מסך 4.3", אין בעיה להחליף סוללה. מריץ אנדרואיד 4.0.4 שזה די סביר. הבונוס הגדול שיש לך מקום להכניס שני כרטיסי סים - אחד לטלפון ואחד לנתונים. זה שימושי בעיקר בחו"ל, שם אתה קונה כרטיס טעון של גלישה בכמה דולרים, ויכול להפעיל את וייז על כל היתרונות שלו

boaz avrahami
21-07-13, 11:24
עוד שתים שלוש נקודות שעלו בדעתי במידה ותחליט בסופו של יום על האייפון:

כדאי להשקיע עוד מעט לטובת 16GB ע"מ שיהיה לך מספיק מקום למפות ואולי גם מוסיקה.
(מאוד נוח לנגן מוסיקה דרך ה BT ברכב.)

כמו כן - אם בזמן האייפון 3 רכשת תוכנות - הן כולם נזקפות לזכותך במכשיר החדש וכך תחסוך את עלות הרכישה החוזרת.
(נניח אם היה לך עמוד ענן לאייפון - זה יחסוך לך הרבה כסף)

אם תוסיף גם אייפד תוכל להשתמש באותו הרשיון ע"מ להריץ את אותן תוכנות הניווט - שוב עניין של TCO שמרגישים היטב בכיס.

raanan
21-07-13, 11:34
תודה על התשובות חברים!

אני לא הולך להתעסק על הטלפון, נקודה, לא רומים ולא רוטים ולא בטיח...

מישהו כאן השווה לג'יפים... אם בג'יפים אני חייב חייב שיהיה לי משהו מיוחד ומשופר ואני מתעסק בציפלינגים של הציפלינגים (אין עוד אחד כמו הצ'רוקי שלי בארץ!) הרי שטלפונים זה לא התחביב שלי - אני מחפש את הטויוטה לנדקרוזר של הטלפונים הסלולריים אם תרצו - אמין, מוכר, נפוץ, פשוט לשימוש, ועושה הכל.

אם להמשיך את האנלוגיה - אם יש שם ריינג'רובר של הטלפונים הסלולריים... גם אותו אני לא רוצה :D

עד לאחרונה היה לי את המוטורולה דפיי+
מכשיר מצויין עמיד מאוד פיזית וגם אפילו להכנסה לבריכה.
שבק חיים לשבוע עקב הכנסתו לטבילה רצינית כשהמכסה האחורי פתוח (טעות שלי) .
בנתיים רכשתי סמסונג גלקסי S2+ מכשיר מצויין מסך גדול יותר מהדפיי .
כמובן שללא העמידות של הדפיי .
יתרון נוסף לדפיי, השמיעה והספיקר טובים יותר מהגלקסי.

בקיצור, מי שצריך ישומים פשוטים שלא דורשים מעבד חזק, ויכול להסתדר עם מסך 3.5" , הדפיי+ אחלה סמרטפון.
גלקסי S2+ לדעתי בחירה מצויינת למי שלא מעוניין להסתובב עם טבלט בכיס (4.3" לדעתי על הגבול הסביר למכשיר טלפון. מ S3 זה כבר מפלצתי).

רענן
נ.ב - הדפיי+ חזר לעבוד מושלם לאחר שבוע ומאז משמש את אישתי.

raanan
21-07-13, 11:38
מתעלק על השרשור -
מחפש לקנות סמסונג גלקסי 2 חדש (עם אחריות וחשבונית - חובה) לאחד העובדים שלנו.
יש לי את המכשיר, הוא לא גדול מדי ודי עמיד - מושלם למישהו שצריך לדבר ולנווט.
מישהו מכיר מקום שעדיין מוכר אותם?
אסף

רשת E-LINE
מאוד אמינים אני כבר רכשתי מהם מספר מכשירים לאורך השנים.

http://www.eline.co.il/items/136711-%D7%98%D7%9C%D7%A4%D7%95%D7%9F-%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%A8%D7%99-Samsung-I9105-Galaxy-S2-Plus-%D7%AA%D7%9E%D7%99%D7%9B%D7%94-%D7%91%D7%A2%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%95%D7%AA%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%98%D7% 99%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%99%D7% AA-4-1-2-Samsung

רענן

ytzur
21-07-13, 11:42
קודם כל תחליט על הגודל של המסך והמכשיר שאתה רוצה. - גלקסי 3 יותר גדול מהאחרים.
ההחלטה הבאה היא טיב המסך - לאייפון , גלקסי ואחרים יש מסך ברמה גבוהה לעומת מכשירים עם TFT שהתצוגה אינה טובה.
אם אינך מאוהב באייפון ( כפי שהתרשמתי ) אנדרואיד מערכת נוחה מאוד (אני עברתי אליה לאחרונה מאייפון) . היתרון הגדול שלה הוא שמחברים את המכשיר ב- USB למחשב וניתן להעביר קבצים ביניהם כמו בדיסק און קי. באייפון זה מחייב לעבור דרך ITUNES וכד'. האנדרואיד מבחינת ניהול הקבצים דומה לחלונות וזה מאוד נוח.
שאר ההבדלים בין הטלפונים לא כל כך חשובים ומיועדים ל-"פריקים".
אני סיימתי עם גלקסי 3 מיני במחיר של 1230 ש"ח ומאוד מרוצה. (חיסרון אחד - הרמקול ייחסית חלש לניהול שיחות באוטו )
ירון

עירא
21-07-13, 12:06
רק כדי לאזן את מה שרענן כתב, היה לי את הדיפיי הרגיל (לא דפיי +) והוא המכשיר טלפון הגרוע ביותר שהיה לי אי פעם.

פלג_
21-07-13, 12:11
רק כדי לאזן את מה שאתה כתבת, יש לי שני מכשירים, אחד דיפיי רגיל ואחד דיפיי פלוס.
מכשירים פשוט מצויינים ומאוד עמידים.

אחד עכשיו מוחלף רק בגלל גודל מסך.

kd2
21-07-13, 12:52
עוד קול לטובת משפחת גלקסי.
יש להם את השטויות והחארטות שלהם, אבל ממה שאני חוויתי - לאייפונים יש יותר כאלו.
הS1 עף לי מאופנועים / בריצות יותר פעמים "משאכפת לי לספור" והוא עדיין חי ובועט.
אני כמוך.... מתלבט כרגע למה להחליף אותו.

Pageup
21-07-13, 14:59
לגביי ה Defy לדורותיו וכל המכשירים היותר מיושנים.
אם קונים אז לקנות טלפון עם מערכת הפעלה 4.1 וצפונה
או כאלה שלפחות יהיה להם 4.1 (היצרן הצהיר שידאג לזה)
זה נראה שטותי אבל יש אפליקציות שפשוט לא תומכות
במערכות הפעלה ישנות (2.3 וחברותיה) ואז אתה ישר נכנס
לעולם הרומים המבושלים, רוט ויתר חבריהם.
עוד דבר לגבי משפחת הנקסוס - root ו unlock למכשיר כזה
לא מבטל אחריות.
ולגבי אנשי האייטונז, תמנון רע כזה לא ראיתי בחיי אתה מתקין
אותו על המחשב ואחרי זה שום דבר לא יעזור לך.
העתקת קבצים מהמחשב לטלפון: רק דרכו, העברת סרטים - שיהיה
לך בהצלחה, שירים זה יחסית קל. כמו שכתבו מעליי, באנדרויד
אתה פשוט מעתיק למכשיר כמו לדיסק און קי. במקרה הצורך, מוריד
איזה אפליקציה חינמית לשיפור האווירה.
בוא נראה את חברנו עם האייפון מעבירים MKV למכשיר וגם צופים
בו, אחד של 1080p (זה יותר נכון לגבי טאבלטים אבל עם עקרון זהה).

boaz avrahami
21-07-13, 15:21
אני מתמוגג מהירידות על אפל...
קוד סגור, תמנון רשע וכו׳.

אני קצת חשוף לעולם הפיתוח.
אם הייתם יודעים מה גוגל עם המידע עלינו.
כיום גוגל יודעת כמעט על כולנו הכול!
כולל תוכנות שיודעות לחזות מה נעשה לפי מה שחיפשהו ברשת, מקומות שהיינו בהם ועוד.

מבין השניים תפחדו יותר מגוגל מאשר מאפל.

החשיפה של הריגול של ממשלת ארה״ב אחרי אזרחיה זה רק הפרומו של מה שבאמת קורה ואפשר.
לפיתוח הטכנולוגיה הזו יש לישראל תרומה עצומה.
בקיצור, אתם אפילו לא מבינים כמה אתם תמימים

nirs
21-07-13, 15:34
אני עם אייפון 4, שעשה שחייה בבריכה, יובש וחזר לעבוד באופן תקין (וזה בנוסף לנפילות, נסיעות בג׳יפ ושאר תנאי הסביבה (סקי, טיולים במדבר וכו׳)).
אם זו לא אמינות אני לא יודע מה כן.

shahav
21-07-13, 17:00
איזה נושא פתחתה... ממש תיבת פנדורה.

השורה שלי :
גלקסי S2, מחזיק אצלי כמעט שנתיים, ועדיין רלוונטי.
למרות זאת, היתי קונה מכשיר מעט חזק יותר, כי בכול זאת הוא דיי עתיק.

בכל מקרה שיהיה מבוסס אנדרואיד - ככה תוכל להריץ אורוקס\אדמה ...
רבין

sos4u
21-07-13, 17:31
אני לא משתגע על אפל בכללי אבל מצד שני, אחרי שנתיים עם אייפון 3 ועוד שנתיים וחצי עם אייפון 4 אני חושב שאפשר לפרגן להם על המכשירים שלהם.

זה טלפונים שעובדים ולא צריך להיות סופר יוזר ולהבין במערכות הפעלה בשביל שיהיה לך ביד כלי מנצח.
אני רואה את אח שלי עם גלאקסי כל הזמן משדרג ומשנמך ועסוק במודיפיקציות של מערכת ההפעלה.

באייפון אין את השטויות האלו.
למעט פריצה שעשיתי על מנת שהיהו לי שתי אפליקציות שהיו לי חשובות ( igotya ,sbs toggels). וזה גם לא הכרחי...

האיפון 3 עדיין מתפקד אצל אישתי.
הארבע אצלי והוחלפה לו סוללה לפני כמה חודשים לאחר שהמקורית נפחה נשמתה עקב שימוש במטען לא מקורי.

האביזרים שהיו לך ל3 מתאימים גם לארבע.
אח אהבת את השלוש, הארבע יהיה לך עוד יותר נעים.

מצטרף לבועז. אין בסיס להשוואה.
הפשטות, הנוחות והידידותיות של מע IOS לדורותיה שמה בכיס הקטן את כל יצירי האנדרואיד למינם.
אני משתמש מתקדם [ סופר יוזר בהגדרה ] . מחשבים תוכנות ומה שבינהם זה עיסוקי כבר שנים רבות.
אבל כשאני צריך לדבר בטלפון, או לקבל מייל אני מחפש משהו שיעבוד. ואחרי ניסוי, וטיפול בלקוחות המשתמשים גם ב IOS וגם ב אנדרואיד, לדעתי המוצקה, רק IOS.

מצד שני, אם אתה מחפש פתרון אקונומי יותר מ אייפון 5 - לך על 4 או 4S מכשירים מצויינים.
תוכל לרכוש מחודש בקופסא עם אחריות בפחות מ 1300-1400 ש"ח .
בהצלחה !

itayhi
21-07-13, 20:14
+1 למוטורולה דיפיי.

כבר שנה וחצי אצלי משמש כטלפון עבודה.
בגשם, בשמש, מתחת לדודי חשמל, נרטב, עף, מתרסק. ע מ י ד.
מסך לא רע בגודל 3.7 אינצ' (ולא 3.5 כמו שנרשם כאן בטעות. גדול יותר מהאייפון 3/4 עם מסך של 3.5) ספיקר איכותי.

לא הכי מהיר, לא הכי חכם, לא הכי יפה. הכי מתפקד! (ואני עם גרסת אנדרואיד מאוד ישנה...)
אם תרצה אחד להתנסות של שבוע/שבועיים אתה מוזמן לקבל, המסך היה קטן מדי לצרכים של זוגתי
והיא שידרגה לסמסונג S2 כך שיש לי אחד "ספייר" בבית שנשמר למקרי חרום.

אגב, היתרון העצום של הדיפיי בניגוד לכל השאר הוא הסוללה.
מחזיקה לי יום עבודה שלם. כולל WAZE, המון זיחות, אינטרנט ופייסבוק פה ושם ורק לקראת
שעת השינה בלילה הוא מתחיל לעשות קולות של אוכל....

איתי

OFF-RoaD
21-07-13, 20:23
אם בעמידים עסקינן:
סמסונג הוציאה גרסת "אקטיב" של האס4, שתהיה יקרה אומנם אבל אמורה להיות הטוב שמכל העולמות...

ויש לסוני גם איזה אקספריה שאמור להיות חזק מאוד ועמיד, אבל אותו אני לא מכיר.

מידבר
21-07-13, 21:02
מצטרף לממליצים על הגלאקסי S3 מיני. תמורה מצויינת למחיר.

zivo
22-07-13, 01:00
נקסוס 4 הוא מכשיר מצויין עם תמורה טובה לכסף.
איפון, חוץ מהעובדה שהוא סגור ומנוהל ע"י אפל, סובל מזמן סוללה קצר מהאנדרויאידים, ומחברים יחודיים.
על תסתבך עם כל הקישקושים של רום ושידרוגים (מה גורם לכל החכמים האלו לחשוב שהם טובים מגוגל?).
דפי (מוטורלה) שמוזכר פה, הוא אכן מכשיר עמיד, אבל טיפה מיושן, איטי, וחלש, לא הייתי קונה היום מכשיר כזה.

אם אתה מוכן להמתין כחודש, גוגל הולכים לשחרר את המוטו X שנראה כמו שילוב יותר עמיד מהנקסוס 4.
יש סיכוי טוב שבמחיר שלו יהיה שפוי (בסביבות הנקסוס 4).

נמרוד
22-07-13, 10:26
תודה לכולם...

המצב יותר גרוע מאשר בג'יפים :) עושה רושם שיש מבחר עצום של טלפונים טובים, יש יאמרו אייפון (המקביל לJeep או ללנדרובר???) וכל השאר, מה שבטוח הוא שכולם יעשו את מה שאני מבקש והרבה יותר.

raanan
22-07-13, 10:51
תודה לכולם...

המצב יותר גרוע מאשר בג'יפים :) עושה רושם שיש מבחר עצום של טלפונים טובים, יש יאמרו אייפון (המקביל לJeep או ללנדרובר???) וכל השאר, מה שבטוח הוא שכולם יעשו את מה שאני מבקש והרבה יותר.

לפי איך שזה נראה אנחנו פחות או יותר באותה המשבצת ...
אני העדפתי להחליף ל גלקסי S2+ בגלל המימדים (לא "מתחבר" למכשירים בגודל טלויזיה ניידת ...) אבל אם אתה מסתדר עם טלויזיה, אז גלקסי S4
ואם אתה גם מאלה שמעונינים בעמידות (פיזית, מים, אבק) , חכה לדגם שבקרוב מגיע S4 ACTIVE

בהצלחה
רענן

boaz avrahami
22-07-13, 11:24
להעמיד דברים על דיוקם:
אייפון הוא לא המקביל לג'יפ... ממש לא.
הוא יותר דומה ללנדקרוזר או כל רכב אחר שנותן המון נחיות ואמינות במינימום התעסקות..

דווקא המכשירים שמריצים אנדרואיד הם הדומים לג'יפ.
מאפשרים שיפורים ומשחקים מפה ועד טימבקטו וחזרה.
בגלל האפליקציות הלא מפוקחות ובגלל מגוון השידרוגים הם לפעמים לא הכי יציבים.

אגב - העירו פה לפני לגבי זמן הסוללה באייפון.
אכן סוגיה מכאיבה אבל בדגמי ה 4 זה יותר טוב מהשלוש שהיה לך.
לחלק מהסמסונגים יש אפשרות לסוללה מוגדלת שמנפחת את המכשירים בגב.

שגיא S
22-07-13, 12:12
אני חוזר וכותב - האייפון שלי אחרי שנתיים וחצי לא החזיק מעמד יותר מחצי יום של שימוש בלי הטענה.

אבל אז החלפתי סוללה והיום הוא מחזיק לי יותר מיום באותם תנאים.

סוללה עולה 12 דולר כולל משלוח באיביי. וזה כולל גם את המברגים להחלפה. פעולה פשוטה שלוקחת חמש דקות...
אז שזה לא יפחיד אותך.

Pageup
23-07-13, 13:15
לגבי סוללות. למי שיש בעיית טעינה הפתרון הוא טלפון עם סוללה נשלפת. כל המכשירי טעינה
שנראים כמו הארדיסק נייד הם לא פתרון קביל. דבר ראשון זמן הטעינה ארוך דבר שני זה
להסתובב עם משקולת בתיק שגם צריך לזכור לטעון אותה.
זו הסיבה שיש לי היום S3 ולא HTC ONE. סוללה נוספת בכמה דולרים ותוך 20 שניות
יש מכשיר עם סוללה טעונה.

נמרוד
24-07-13, 11:14
החלפת סוללה לא מפחידה אותי - באייפון 3 שהיה לי החלפתי סוללה וגם שני מסכים שנשברו (עלות של 15$ כל פעם). מה שכן אחרי שפעם ראשונה ושנייה מפרקים אותם אז הם כבר לא במיטבם, אני פחות מוצלח מהפועלים במפעל בסין. החלפת הסוללה במילא נדרשת רק אחרי שנה וחצי בערך של שימוש כשהטלפון מתחיל להתעייף ולהתיישן בכל מקרה, אז מאריכים לו קצת את החיים עד שעוברים למשהו חדש.

בבלקברי BOLD היתה לי בעייה - הוא לא הסכים להטען מכל מקור מתח ומכל מטען USB, וזה שיגע אותי, בפעם הראשונה שיצאתי איתו למילואים הוא לא הסכים להטען מכלום - לא מגנרטור ולא ממירי מתח ולא מהשקע של הסופה ולא מ"בתולה" של מ"ק 77 ... אבל עם טלפונים נורמליים שיכולים להיטען מכל מקור 12V, אני לא רואה בסוללה בעיה באופיין השימוש שלי.

Pageup
24-07-13, 11:23
נמרוד הכוונה היא לא החלפת סוללה תקולה (או לא נטענת).
הכוונה היא שאם אתה יוצא למילואים ואין לך איך לטעון אותו.
או שאתה יוצא מהמשרד לשטח ליום מאוד עמוס.
אז יש לך אופציה של עוד "יום עבודה" בלי לסחוב משקולת
שטוענת את הסוללה במשך הרבה מאוד זמן. 20 שניות ואתה
good to go

ליאור מ
24-07-13, 22:17
הי נמרוד.
היום ב TheMarker היתה כתבה השוואתית על סמרטפונים.

http://www.themarker.com/technation/1.2079745
בכל מקרה, לפני שבוע קניתי לבן שלי נקסוס 4. הבן מתמצא לא רע בעולם הזה. מתברר שמבחינת ביצועים ויחס ביצועים למחיר, הנקסוס 4 נותן תמורה מעולה.
המכשיר מהיר, חלק, מסך מעולה, חווייתי ביותר.
הוא זול בערך ב- 800 עד 1000 ₪ מהמקביל שלו לבית סמסונג.
החסרונות שלו:
1. שביר יחסית עקב מעטה קריסטלי- חובה הגנה גם על המסך וגם על הגוף.
2. זמן סוללה ממוצע, לא יותר, ולא ניתן להחליף סוללה בקלות
3. רמקולים לא הכי איכותיים- פחות רלוונטי עבורך

הבן שלי קיבל את המכשיר לפני שבוע, ומאז החיוך לא יורד לו מהפרצוף וכל כמה דקות הוא בא אלי ואומר איזה מכשיר מדהים/ מגניב/ מהיר וכו'.

sos4u
25-07-13, 17:07
כתבה נוספת (http://www.mako.co.il/nexter-weekend/Article-a56223edc3def31006.htm) שמשווה בין יכולות המכשירים

boaz avrahami
25-07-13, 22:25
אגב, עוד פקטור חשוב-
סמסונג הוא כנראה הטלפון היקר ביותר לתיקון

sasi b
25-07-13, 22:29
motorola atrix 2 זה "המכשיר" יש לי אותו שנה הסוללה עדין מחזקה יום המסך בגודל של S2
הוא לא נפוץ אבל שווה כל שקל (1600 שח היום)

נמרוד
29-07-13, 11:05
טוב, קניתי נקסוס 4, 1854 שקלים בחנות מקומית (16 ג'יגה). אייפון ואייפד מכיר, אני בעד לנסות משהו חדש. והתמורה למחיר בהחלט הייתה שיקול עיקרי בהחלטה. תודה רבה לכולם, ואפשר להמשיך את הדיון הזה שבטוח עוזר ויעזור לגולשים רבים.

(אגב, לגבי כרטיס SIM המוקטן - התקשרתי לפלאפון לברר את העניין והם רצו 49 שקלים עבור השרות של הנפקת כרטיס SIM קטן. למזלי הלכתי קודם לחנות לקנות את הטלפון, והבחור, כברור מאליו, חתך במקום את כרטיס הSIM הרגיל לקטן עם מחורר צורתי)

OFF-RoaD
29-07-13, 11:19
היית צריך להגיד להם "אה, 49? לכו ת******. אני מתנייד." היו נותנים לך חינם ואפילו מכניסים אותו לחור הייעודי... עשיץי את זה כבר כמה פעמים עם כמה לקוחות, בפלאפון ובאורנג.

ואני ממליץ על החלפה בכל מקרה. זה עובד, אבל אני לא סומך על החיתוך הזה. אין לי הסבר, זה פשוט לא נראה אמין (וגם מאילו שראיתי הכרטיס לא נחתך בול וקשה להוציא ולהכניס אותו

אה, ותתחדש ותיהנה. נשמח לענות על שאלות בתחום (שסוף סוף אני מבין בו)

raanan
29-07-13, 11:22
טוב, קניתי נקסוס 4

תתחדש !
אל תשכח לעטוף בצמר גפן, הידוק עם ספוג ולאפסן בתבנית ביצים ....

רענן

סופת המדבר
08-08-13, 17:04
מודה שלא קראתי את כל השרשור
אבל לדעתי מניסיון רק גלאקסי 2
גם אייפון וגם גלאקסי 3-4 עדינים מידי
ה2עונה על כל העולמות חזק עמיד זריז מתקדם

zivo
08-08-13, 23:54
תזדרז לפני שתתחרט -
http://www.ebay.com/itm/Rearth-Ringke-SLIM-for-Google-Nexus-4-SF-LF-Premium-Matte-Finish-Hard-Case-/271112150599?ssPageName=ADME:L:OC:US:316 0

Bernard
09-08-13, 01:01
תזדרז לפני שתתחרט -
http://www.ebay.com/itm/Rearth-Ringke-SLIM-for-Google-Nexus-4-SF-LF-Premium-Matte-Finish-Hard-Case-/271112150599?ssPageName=ADME:L:OC:US:316 0

אני מסכים. לחבר שלי נשבר הנקסוס... לא נעים. כולו מזכוכית. שביר מאוד.
בחנות של גוגל (אני לא יודע אם יש גישה מישראל, אם לא, תגיד) יש משהו שנקרא BAMPER, שהוא מין כיסויי הקפי כזה, ששומר בדיוק מנפילות על פינות.
נראה מאוד מאוד איכותי ויוקרתי - אפילו יותר מהטלפון עצמו - שלחתי כמה כאלה לארץ.

אתה כבר קנית, נמרוד אבל למי שנכנס לשירשור בחיפוש אחרי מידע, לטלפון הבא...
אני חושב שזו בחירה טובה מאוד אבל...
במחירים של היום, במיוחד של ה-S3, הנקסוס,שדי זהה ל-S3 מבחינת הביצועים והגודל, הנקסוס מאבד את יתרון המחיר שלו.

העברתי לחברים ומשפחה בסה"כ חמישה S3 ושלושה נקסוס 4 (אחד לבן, יפהפה) ויש "הזמנות לעוד שניים מכל סוג.. - כולם מרוצים עד הגג.
הנקסוס (במחיר של $388, כולל משלוח ומס) היה זול באיזה $100 מה-S3. בזמן האחרון קניתי שלושה S3 במחיר של $380, כולל הכל... כך שכבר עדיף טלפון שניתן להוסיף לו זיכרון ולהחליף סוללה..

לי יש S2, ישן נושן ואחרי השוואה בין כל הטלפונים, כולל אייפון 5 ו-4S, של זוגתי (מהעבודה, בחינם) - השוואה ממשית, מה שנקרא REAL LIFE, לא סתם בתמונות ובכתבות, האייפונים נופלים הרחק מאחור בהכל... מלבד הממשק החלק. נראה/מרגיש יותר איכותי מהאנדרואידים.
כאמור כל היתר, מהירות העלאת אפליקציות, גלישה, קלות שימוש (אין כפתור/אפשרות "חזור" - דבילי לגמרי ומתבקש..), קבצים (להעלות סרטים לגמדים באייפון, לקח לי יומיים של... המרות - הוא לא מקבל כלום שהוא לא MP4, דבילי) ועבודה (של זוגתי עם מצגות שהיא מקבלת וכו') - הרחק מאחורי האנדרואידים.
אבל מי שאוהב אפל, ממלא כל הדברים האלה משניים ל... אפל שיש לו..

דבר נוסף, הממשק של נקסוס אולי "נקי" יותר ומתעדכן ראשון (לפני כשבוע קיבלו 4.2.2) הוא גם "עני" יותר וחלק פחות, במעבר בין המסכים/אפליקציות.

עוד דבר, לכל מי שאמר וחושב שה-נקסוס וה-S3 וה-S4 גדולים מידי.
הנקסוס וה-S3 כמעט באותו גודל של ה-S2 (אני אחפש, צילמתי לחבר שלא ידע אם הוא רוצה טלפון "כזה גדול", במקום ה-S2 שלו) - הבדל של ממש מילימטרים.
ה-S4 קצת יותר קטן מהם - כן. קטן יותר מה-S3 ומהנקסוס.

אני מחכה ל-NOTE 3...:(

boaz avrahami
09-08-13, 06:01
החלטתי לשדרג את האייפון 3 של אישתי.
בהתאם להתלהבותכם ובניגוד להגיון של אחידות מטענים בבית הכנסתי צלם להיכל ( רכשתי נקסוס 4 16gb).
מחיר של כ 1800 שח עם אחריות בארץ אינו מצדיק יבוא אישי מחו״ל.

החלטתי לאמץ אותו לכמה ימים ולתת לו הזדמנות אמיתית.
אתמול בערב קצת שיחקתי איתו ואפילו נתתי לו הזדמנות לנווט קצת.
זה נחמד בעבודה שהמסך גדול אבל זה קצת גדול ביד ובכיס.
הממשק קצת מעצבן ולא אינטואיטיבי עדיין.
( קיבינימאט- למה הוא מציג לי שעון gmt אפילו שהגדרתי לו שאני מישראל ולהתעדכן מהרשת? )
למה צריך את שלושת הכפתורים הדביליים האלו בתחתית המסך?
לא יכלו לשים כפתור אחד ״בית״ ולסגור עניין?

בקיצור בנתיים, למרות שהוא חמוד, הוא עדיין לא ממש מסכן את האייפון.
נראה עד יום שלישי מה יהיה.

Bernard
09-08-13, 06:41
עזוב בועז.
הוא לא בשבילך - יותר מידי כפתורים, יותר מידי מסך, יותר מידי גדול, יותר מידי אופציות ויותר מידי בחירות חופשיות..:confused:

פעם, לפני שנים, אבא של חבר שלי צחק עלינו שקנינו טלוויזיה חדשה (מץ 18 אינץ', צבעונית עם שלט) - "אתם כאלה טמבלים. סתם הוצאתם כסף. בשביל מה בכלל צריך שלט? אי אפשר לקום ולהעביר תחנה? מי צריך את כל הכפתורים האלה?"...

וכפתור ה"חזור" המטופש הזה, באנדרואיד - מי צריך אותו בכלל.
באפל הבינו שהוא מיותר לגמרי - "אין. מה שהיה, היה. אין לחזור אחורה. או לסגור את האפליקציה או להמשיך קדימה. אחורה זה ללוזרים..."
כמו גם כל מיני סוגי קבצים וקלות שימוש בממשק עם מכשירים אחרים ו...

כמו שאמרתי, יותר מידי...:)

boaz avrahami
09-08-13, 07:04
ברנרד?

אתה יודע מה ההבדל בין ממשק גאוני לממשק דפוק?

ממשק גאוני הוא קצר וקולע ואינטואיטיבי.

raanan
09-08-13, 07:50
לי יש S2, ישן נושן ואחרי השוואה בין כל הטלפונים, כולל אייפון 5 ו-4S, של זוגתי (מהעבודה, בחינם)http://www.jeepolog.com/images/smilies/frown.png
גם אני עם ה S2+ וחושב שהוא מצויין בפרט מול אייפונים הישנים.

עוד דבר, לכל מי שאמר וחושב שה-נקסוס וה-S3 וה-S4 גדולים מידי.
הנקסוס וה-S3 כמעט באותו גודל של ה-S2 (אני אחפש, צילמתי לחבר שלא ידע אם הוא רוצה טלפון "כזה גדול", במקום ה-S2 שלו) - הבדל של ממש מילימטרים.
ה-S4 קצת יותר קטן מהם - כן. קטן יותר מה-S3 ומהנקסוס. אני מחכה ל-...:(

לא יודע על מה אתה מדבר, ה S3 ממש ענק. אולי אתה מתכוון ל S3 MINI ?
בכול מקרה, מקווה שה S4 ACTIVE יהיה באמת קרוב במימדים ל S2 . אני מתלהב ממפרט עמידות ...

רענן

נימי
09-08-13, 09:36
החלטתי לשדרג את האייפון 3 של אישתי.
בהתאם להתלהבותכם ובניגוד להגיון של אחידות מטענים בבית הכנסתי צלם להיכל ( רכשתי נקסוס 4 16gb).
מחיר של כ 1800 שח עם אחריות בארץ אינו מצדיק יבוא אישי מחו״ל.

החלטתי לאמץ אותו לכמה ימים ולתת לו הזדמנות אמיתית.
אתמול בערב קצת שיחקתי איתו ואפילו נתתי לו הזדמנות לנווט קצת.
זה נחמד בעבודה שהמסך גדול אבל זה קצת גדול ביד ובכיס.
הממשק קצת מעצבן ולא אינטואיטיבי עדיין.
( קיבינימאט- למה הוא מציג לי שעון gmt אפילו שהגדרתי לו שאני מישראל ולהתעדכן מהרשת? )
למה צריך את שלושת הכפתורים הדביליים האלו בתחתית המסך?
לא יכלו לשים כפתור אחד ״בית״ ולסגור עניין?

בקיצור בנתיים, למרות שהוא חמוד, הוא עדיין לא ממש מסכן את האייפון.
נראה עד יום שלישי מה יהיה.

כל הכבוד על הניסיון\בדיקה של המכשירים "האחרים" :)
קח בחשבון שאתה רגיל למימשק ולאפליקציות של אפל וזה עושה הבדל עצום אבל תן לו הזדמנות, הוא מכשיר טוב (אם כי לא חף מבאגים)

אפל מצויינים בכל מה שהם החליטו שמותר לך לעשות במכשיר, אנדרויד קצת פחות טובים אבל מרשים לך לעשות הרבה יותר

נמרוד
09-08-13, 10:53
תזדרז לפני שתתחרט -

זיו, משהו מיוחד במגן הזה שאתה ממליץ עליו?

קניתי כבר איזה פלסטיק-גומי מסיבי בכמה דולרים, שבערך מכפיל את המשקל של הטלפון :D זה בזכות ההפחדות שלכם.

boaz avrahami
09-08-13, 14:07
תגיד נמרוד, הטלפון לא רותח אצלך ביד?
שלי מתחמם עד שממש קשה לאחוז בו בזמן גלישה.

נמרוד
09-08-13, 14:20
תגיד נמרוד, הטלפון לא רותח אצלך ביד?
שלי מתחמם עד שממש קשה לאחוז בו בזמן גלישה.

לא ששמתי לב.

boaz avrahami
09-08-13, 14:28
נראה שזו בעיה מוכרת...
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2303506

Bernard
09-08-13, 16:26
גם אני עם ה S2+ וחושב שהוא מצויין בפרט מול אייפונים הישנים.

לא יודע על מה אתה מדבר, ה S3 ממש ענק. אולי אתה מתכוון ל S3 MINI ?
בכול מקרה, מקווה שה S4 ACTIVE יהיה באמת קרוב במימדים ל S2 . אני מתלהב ממפרט עמידות ...

רענן

אין טעות.
היה גם מיני - לא הוספתי לרשימה, בגלל שחשבתי שהוא לא רלוונטי לפה - קטן ומאפן. לילדה של חבר.

אני אחפש את התמונה של הטלפונים, זה ליד זה..

קצר וקולע, יכול להיות גם כפתור "ענה" וכפתור "נתק"...
הממשק של אייפון חלק ומהיר אבל הוא בטח לא קצר וקולע וודאי לא אינטואיטיבי - למי שרגיל, ברור שהוא הדבר הטרוויאלי ביותר, כמו למי שרגיל לאנדרואיד או (לא עלינו) לנוקיה ולבלקברי...

boaz avrahami
09-08-13, 18:11
אני יושב כבר כמה שעות טובות עם הנקסוס 4 ולאט לאט אני מבין למה האייפון עולה כפול.
קודם כל יש לי כוויות בידיים, גם אחרי ששמתי כיסוי סיליקון.
הטלפון עובר 40 מעלות.

מיילים, התוכנה של המיילים הארגוניים של האנדרואיד אפילו לא מתקרבת לרמה של האייפון בכל הקשור לתצוגת תיקיות...

המסך מצויין מצד אחד אבל מצד שני המכשיר לא נח לאחיזה.

יש בו כמה פיצ'רים נחמדים אבל כמו שזה נראה כרגע, ביום שלישי אני מעניק אותו לאישתי.
זה לא נראה לי כמו כלי עבודה רציני וגם הסוללה מחזיקה לא יותר מאשר באייפון.

boaz avrahami
15-08-13, 11:24
נתתי לנקסוס.4 שבוע נסיון והיום נשברתי.
מסרתי אותו לאישתי בכבוד.

מי שיש לו כסף ומחפש מכשיר שעושה בדיוק מה שהוא צריך לעשות שיתאמץ וישקיע באייפון.

הנקסוס 4 בהשוואה לאייפון 4 הוא צעצוע.
צריך הרבה יותר לחיצות בכדי להפעיל אותו.
ממשק השיחות בלתי נסבל. התצוגה נעלמת בזמן חיוג ולך תחפש את הכפתורים.
המייל הארגוני מסורס.
זמן סוללה חצי יום עם מיילים ושיחות.
מסך המגע משתולל בזמן טעינה.
המכשיר רחב ולא נח ביד.

יש לו יתרון אחד שזה החדות של המסך.
אולי גם מגוון אפליקציות אנדרואיד רחב.
וזהו.

Bernard
15-08-13, 16:20
וכל זה לקח לך שבוע? בשבוע מחליפים את כל הממשקים של הטלפון בערך 14 פעמים, עד שיהיה נוח....

בכלל, חוץ מתארים קיצוניים ולא ממוקדים, לא ברור על מה אתה בדיוק מדבר,"הרבה לחיצות", "בלתי נסבל", "מסורס", "תצוגה נעלמת", מסך "משתולל"...

בכל מקרה, בניגוד לאייפון, פה אתה יכול להוריד/להתקין מערכות הפעלה (רום) ואפליקציות ואופציות שמשנות כל דבר לבדיוק למה שאתה רוצה:

לא טוב לך החייגן (ממשק השיחות) ו/או התצוגה בזמן השיחה/ניתוק/המתנה/אמו... אתה יכול להחליף חייגן לאחת מאלף האופציות הקיימות, עד שכל פסיק יהיה במקום שאתה רוצה ושתהיה מרוצה..
מסורס לך הדואר, תוריד אפליקציה שמסדירה את הממשק, למה שאתה רוצה.
משתולל לך המסך... טוב, לזה אני לא יודע אם יש פתרון... אולי לקשור אותו אבל חינוך זה הכי טוב - למה בכלל אתה מתכוון?
יותר מידי לחיצות (????) תגדיר קיצורי דרך למה שאתה משתמש בתכיפות - שלא תישחק לך האצבע..

בקיצור, נראה לי שזה סיפור הלנד רובר שלך, חוזר על עצמו - הגעת משוכנע באופן עמוק ביותר והצלחת, למרות כל מכשולים, להוכיח לעצמך ש... צדקת...

ד"א.
יש רומים (בדיוק לאנשים כמוך, שרוצים מכשיר באמת איכותי אבל שהממשק יראה כמו של האייפון שלהם..) שמדמים את מערכת ההפעלה של אייפון, כולל האייקונים והמסכים וסדר הפעולות (בערך..)...

Bernard
15-08-13, 16:32
מזכיר לי את חבר שלי מניו יורק.
היה לו צ'ירוקי ישן נושן (ליטר שמן בשבוע ונוסע כמו חיה!) וכל הזמן ביבלבתי לו את המוח שיחליף למשהו מודרני יותר.
כל פעם שהלך לנסיעת מבחן דיווח לי שאף רכב לא נוח לו כמו הצ'ירוקי וכמה דקות של נסיעה כבר עושות לו כאבי גב... כל פעם.

אחרי בערך 1/2 שנה, הגעתי לביקור (החצי שנתי..) וישבתי על הכיסא של הצ'ירוקי - קטסטרופה!!!
כל החלק השמאלי של המושב, קרס, המשענת שקועה לאחור, בדיוק בגב התחתון וחלק מהקפיצים בולטים מתחת לכיסא, שמתנדנד עם כל באמפ למעלה/למטה...

שאלתי אותו אם זה הרכב הנוח שלו וקיבלתי תשובה "כן. הרכב הכי נוח בעולם".
נסענו לאינשהו וכשיצאנו שמתי לב שהבחור הולך עקום! כל הגב שלו מעוקם לצד ימין!!
לקח לו כמה דקות טובות של הליכה עד שהתיישר - אמר שכל הזמן זה ככה והוא "לא מבין למה"....

הבחור ישב שעות, כל יום, על כיסא עקום שהרס לו את הגב, שניסה נואשות להתאים עצמו למצב... עד שהתרגל...
כל ישיבה על כיסא ,ישר" גרמה לו לכבאי גב, לעומת "הרכב הכי נוח בעולם".

בסופו של דבר, אחרי שקניתי שם את הריינג' ולא יצאלהביא לארץ, הוא אימץ אותו - לקח לו שבוע-שבועיים של כאבי גב ועכשיו הריינג' הוא האוטו "הכי נוח בעולם" והוא בכלל לא מבין איך יכל לשבת על הכיסא ההרוס של הצ'ירוקי....

בועז - אולי הנקסוס פשוט טלפון "ישר"... רק אולי..

boaz avrahami
15-08-13, 20:57
אתה חרטטן גדול.
הטלפון במצבו המקורי הוא חרא גדול בניגוד לאייפון.
מתחמם שאי אפשר לאחוז בו.
ממשקים גרועים.
הכול מתוסבך ולא זורם ודורש הרבה יותר לחיצות להפעיל כמעט כל דבר.
סוללה לא מחזיקה יותר מחצי יום...

להמשיך?
אולי ניתן לשדרג ממשקים או להתקין תוכנה שהמעבד ירוץ בפחות וולטים אבל רציתי רק טלפון שעובד טוב מהמפעל.
אני לא איזה פריק טלפונים.

דבר אחד כן יהיה חסר לי - זיהוי קולי של כתובות בוויז.
זה עובד פצצה!

חוץ מזה ברנרד, סימנתי אותך אחרי זה והלנדרובר כממליץ לא אמין :-)

foxy
15-08-13, 21:15
[QUOTE=boaz avrahami;530408]אתה חרטטן גדול.
מתחמם שאי אפשר לאחוז בו.
ממשקים גרועים.

להמשיך?
אולי ניתן לשדרג ממשקים או להתקין תוכנה שהמעבד ירוץ בפחות וולטים אבל רציתי רק טלפון שעובד טוב מהמפעל.

זה עובד פצצה!

חוץ מזה ברנרד, סימנתי אותך אחרי זה והלנדרובר כממליץ לא אמין :-)[/QU
מסכים לגבי הכול יש פה אנשים מאוד משועממים אל תיכנס לפינות ואל תתאמץ יותר להיתיחס מיותר

אלדר
15-08-13, 23:03
מכל המשועממים פה, יש משהו שמוכן להתקין לי רום בגלקסי y (תמורת תשלום סמלי).

Bernard
16-08-13, 01:19
פוקסי.
מה קורה?:)
מחכה להזדמנויות "להחזיר" לי (ועל מה בדיוק?)?
אמרתי לך, אתה מתרגש יותר מידי. חראם על הבריאות. תרגיע.
חוץ מזה, חשבתי שאתה מתפרנס ממכירת אנדרואידים, פתאום אתה יוצא נגד???
וד"א - אם היית מוכן לעשות טובה לחבר לפורום ולאתר (אני:rolleyes:) היית מוכר טלפונים לחברים שלי וחוסך לי המון התעסקויות. המון!... תחשוב על זה:)

אתה חרטטן גדול.
מתחמם שאי אפשר לאחוז בו.
ממשקים גרועים.

להמשיך?

זה עובד פצצה!

חוץ מזה ברנרד, סימנתי אותך אחרי זה והלנדרובר כממליץ לא אמין :-)

וואללה. אתה יותר גרוע ממני, בועז.
או איך שאני אומר (על עצמי, בד"כ) "כלב זקן, לא מלמדים טריקים חדשים"...:)

לענייננו.
אני לא ממליץ על הנקסוס. אני, אישית, מעדיף את סדרת הגאלקסי וגם את ממשק הטאצ'וויז של סמסונג..
ד"א - להעמיד דברים על דיוקם, ןעל מנת שלא לפגוע בשמי הטוב, אני גם לא ממליץ על הדיסקברי - כמו שאמרתי, אני חושב שזה רכב מ כ ו ע ר ברמות כאלה, שרק אמא שלו יכולה לאהוב אותו - אני פשוט לא מסכים עם הקטילה המוחלטת והמגמתית שלו, כרכב שטח וכלא אמין בצורה הקיצונית ביותר..

אחרי שהבהרנו את זה, אפשר להמשיך..

הנקסוס מציג/הציג מפרט שאין דוגמתו, ברמת מחיר מצחיקה - בהבדל של כ-$150 ומעלה, לעומת הסמסונג S3 ולמרות מחסור בזיכרון לשמירה וסוללה שלא ניתן להחליף, הוא (היה) הדיךל הטוב ביותר בשוק - ובטח מול האייפון (גם ה-4S וגם ה-5).
בזמן האחרון ניתן לקנות פה (באמריקה) S3 ב-$380, כולל הכל, לעומת מחיר אחיד של $389 של הנקסוס ואז, לדעתי, הדיל הטוב ביותר הוא ה-S3 וכך אמרתי..

יחד עם זאת כל מי שקנה ומשתמש בנקסוס (בדקתי עכשיו. קניתי ושלחתי לחברים בארץ 7 נקסוסים) מרוצה עד הגג, כולל שניים שערקו משורות אייפון 4S (לפני היה להם 4).

אף אחד מהם הוא לא "פריק" של טלפונים (או מחשבים או כאלה..)
לאף אחד המכדשיר לא מתחמם באופן שאתה מתאר.
לאף אחד הממשק לא מסורבל, כפי שניתן להבין מהתיאורים שלך.
אחרי תקופת הסתגלות קצרצרה (מקסימום יומיים שלושה) כולם אומרים שהממשק אינטואיטיב (עברו מגלקסי S, S2 נוקיה ובלאקברי) ואפילו ה"עריקים" אומרים שלא יחזרו יותר לאייפון (אלא אם ייצא אחד עם מסך כזה (גם בגודל) ומהיר ושאפשר להתאים).
לחבר שלי בניו יורק, הטלפון נפל (פעמיים) ונשבר - $17 באינטרנט והוא החליף לבד את הזכוכית הקדמית (הוא גם החליף בעבר ל-4S - $12) חוץ מזה, הוא מבסוט לאללה - גם בשל האפשרות לעבוד עם קבצי EXEL, בלי כל בעייה.
לאותו חבר, שהטלפונים שלו עובדים קשה מאוד (שיחות, מצלמה, אינטרנט, קבצים וכו') שבק הנקסוס אחרי חודש וחצי - כבה ולא נדלק יותר - תוך יממה נשלח טלפון חדש דנדש (דיבר אית בבוקר, ולמחרת בצהרים היה עם חדש) - זו היתה התקלה היחידה מ-11 נקסוסים שיצא לי "להכיר".
לשני בנים (16 ו-14) של אחותי שלחתי S3 אחד ונקסוס 4 אחד (לבן - יפהפה) ולאבא שלהם יש אייפון S4 - עד שקיבלו את הטלפונים ששלחתי להם - מאז האייפון מוזנח לגמרי (שיחות של האבא וזהו) ואף אחד בכלל לא חושב "לחזור" אליו.
היום ממש, לפני שלוש שעות, הגיעו אלי עוד 2 נקסוסים שאני צריך להעביר לחבר, שלפני 1/2 שנה קיבל לחיקו 2 נקסוסים - העובדה שהזמין שניים נוספים (לא היה מוכן לשמוע על ה-S3) מדברת בעד עצמה... אני חושב.

ואני רוצה להגיד לך, שאני קונה ושולח את הטלפון בהתנדבות, ללא שום רווח על נקסוס או על הגלקסי ואפילו לא על 2 אייפון 5 שחברות של אישתי התעקשו לקבל... אין לי שום אינטרס אישי בטלפון כזה או אחר וההמלצות שלי, מקורן במשתמשים נלהבים...

וכך גם לגבי הדיסקברי...:)

אני בכלל אוהב את הריינג' שלי (כל היתר גרוטאות חסרות אמינות שלא שוות גרוש...:cool:) ומחכה שייצא ה-NOTE 3, שיחליף את ה-S2 הזקן שלי.

כל המגילה הזו, כמו שדרור בטח היה מכנה אותה, בא להציע, באופן עדין ביותר ועם כל הכבוד המגיע/נחוץ/נדרש (:rolleyes:), שאולי (אולי..) הבעייה לא בטלפון... אלא בטריק החדש, כהגדרה..

או, לחילופי חילופין, נפלת על איזה... לימון, קראתם לזה?

zivo
16-08-13, 01:22
זיו, משהו מיוחד במגן הזה שאתה ממליץ עליו?

קניתי כבר איזה פלסטיק-גומי מסיבי בכמה דולרים, שבערך מכפיל את המשקל של הטלפון :D זה בזכות ההפחדות שלכם.
אני לא סובל את כל המגיני גומי \ סילקון למיניהם בגלל כמה סיבות -
1- גודל- הם עבים ומסורבלים.
2- קשה להכניס, ובעיקר להוציא מהכיס.
3- חימום - הגומי מונע פיזור חום מהגב של הטלפון.
4- אני בעד המגינים מהסוג הזה (יש לי כזה למוטורולה דיפי, נקסוס S , ועכשיו גם בנקסוס 4 ).

מגן צריך להיות כמה שיותר דק, אם הוא נשבא, בעד 10$ נקנה חדש...

Bernard
16-08-13, 01:27
מכל המשועממים פה, יש משהו שמוכן להתקין לי רום בגלקסי y (תמורת תשלום סמלי).

כנס לפה. יעזרו לך בחינם (אם יש בכלל ל-Y..)
http://iandroid.co.il/forum/forum45.html?sid=f3bc69828e1623a6a9519c8 41e54758d

Bernard
16-08-13, 01:32
לא מצליח למצוא את כל התמונות אבל פה יש את ההשוואה בין הנקסוס 4 לבין הגלקסי S2 שלי..
ההבדל הוא בערך 5 ממ'.

7821378214

Bernard
16-08-13, 01:35
ועוד אחת, מאחור..

78215

boaz avrahami
16-08-13, 02:39
גם אישתי מחייכת.
בתור צעצוע לאישה ולילדים זה אחלה.
בתור כלי עבודה למיילים וטלפון מקומו כנראה באשפה.

ואני דווקא מאלו שמאמצים טכנולוגיה במהירות - כל זמן שהיא טובה.
לא שיש לי מניות באפל (לצערי).
חבל שמישהו יבזבז כסף על הצ'יקמוק הקוראני הזה כאשר בעוד קצת כסף אפשר לרכוש את הדבר האמיתי שגם עובד.

Bernard
16-08-13, 02:58
כנראה פיספסת.
חבר שלי בניו יורק עובד עם הטלפון - עובד קשה: מיילים, צילומים, קבצי וורד ואקסל, שירטוטים (בונה בניינים הבחור) ,שיחות טלפון (המון)... עובד.
אה- הוא גם אמר לי שהוא מנויי על NETFLIX וצופה בסרטים, בערב...

בימים האחרונים הוא היה עם אייפון S4, אחרי שהמסך נשבר לו בנקסוס - אמר שהיה קשה מאו, אחרי שהתרגל לנקסוס.

אני עדיין לא מבין למה התחמם לך כ"כ ובכלל, למשחקים וכו', אני בכלל לא הייתי לוקח נקסוס - הממשק של סמסונג יותר חביב..

boaz avrahami
16-08-13, 03:04
תהיה בריא ברנרד.
לא התכוונתי להיכנס להתפלמסות הזו אלא רק להזהיר את הקונה הבא מאכזבה.
כל המידע נמצא ברשת וצריך רק לחפור מעט.

למשל כאן
http://hwzone.co.il/gadgets/news/139805

Bernard
16-08-13, 03:54
קראתי מה ששלחת וגם את התגובות, שבהמשך ה"סקירה".
קראתי גם סקירות אחרות.
זה בדיוק כמו הויכוח בין לנד רובר ל.. כל היתר..

אתה "מכיר" טלפון אחד.
אני ,מכיר" 9 (יש עוד שניים בקופסה - עדיין לא ערכנו היכרות).
אני לא אוהב אותו (סוללה וזיכרון) אבל ה-9 שאני מכיר, מרוצים מאוד (עוד יותר, אחרי העידכון ל-4.2.2, מלפני שבועיים שלושה) ויתכן שבאמת מדובר בבעיית תוכנה ואולי שלך לא מעודכן או לא יודע מה.
"להזהיר את הקונה הבא.." נראה לי טיפל'ה מוגזם. לא נראה לי שמי שיקנה אותו יתאכזב ממשהו שלא ידע ולא לקח בחשבון (זיכרון וסוללה...).

ובכלל.
נמרוד קנה נקסוס - איך הוא בשבילך/אצלך?

tamir128
16-08-13, 06:38
גרטנר: סמסונג מכרה פי 2 יותר סמארטפונים מאפל ברבעון האחרון
(http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3610174,00.html) (http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3610174,00.html)לפי נתוני חברת המחקר, הענקית האמריקאית מחזיקה רק 14.1% משוק הסלולר כיום והיא שנייה בטבלת המכירות ליריבתה הקוריאנית. במקום השלישי ניצבת LG, שמכירותיה נסקו ב-96% בשנה האחרונה (http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3610174,00.html)

וזה רק סמסונג לעומת אפל, ולא אנדרואיד לעומת אפל.

boaz avrahami
16-08-13, 09:55
גם לצטט צריך לדעת.
מצ״ב הקישור עם הנתונים.

אפל, על אף המחיר הגבוה מוכרת כמות מכובדת ביותר והיא לא מכרה יותר מסמסונג מעולם.
בשוק העיסקי אין לי ספק שאפל לוקחת בגדול.
בשביל שימוש קל של מוסיקה סרטים ומשחקים אנדרואיד מספיק טוב.

http://www.themarker.com/mobile/1.2098621

Bernard
16-08-13, 15:55
ברור. בגלל קהל אוהדים (בייתרי) כמוך!!!:)
לא משנה מה "יזרקו" עליך, "אפל יותר טוב"...

אני רוצה להגיד לך, מאז האייפון הראשון (שאם מפשפשים טוב, הוא לא הראשון מסוגו - רק המשווק בגאונות והממשק הטוב ביותר, לזמנו... טוב גם עכשיו הוא "חלק" יותר), אפל כל הזמן דור אחד (לפחות) מאחרי המתחרים... עובדה, שחוזרת על עצמה בכל המבחנים של כולם.
אפילו המסך, שהיה הרבה זמן בראש, כבר לא "הכי".

שלא לדבר על מה שדרור הזכיר - הדורסנות וקשיחות כלפי ה... לקוחות - "אנחנו נגיד לכם מה טוב ואתם... אתם תשלמו" - וזכור את "הוראות אחיזת הטלפון" של סטיב ג'ובס, בשידור ישיר...

תראה.
כשגיסי רצה טלפון והגדיר "אני רוצה שיחות ומייל וווייז ולא מתכוון לשנות כלום ולא לשחק עם האופציות" אמרתי לו - "רק אייפון. אתה כלב זקן..."
הוא, דרך אגב, מאוד מבסוט מהטלפון. במיוחד מאז שהבנים שלו קיבלו את האנדרואידים שלהם.
מדי פעם, כשהוא שוכח את המשקפיים באיזה מקום, הוא בודק מיילים באנדרואיד (מסך גדול) אבל זה הכל..

נמרוד
16-08-13, 16:10
ובכלל.
נמרוד קנה נקסוס - איך הוא בשבילך/אצלך?

אני בהחלט מרוצה מהטלפון. לא נתקלתי בבעיות שבועז מתאר.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

Bernard
16-08-13, 17:08
בועז - להחליף/להחזיר.

קורה. חבל להתקע עם משהו לא תקין במקור...
בטח יש/ אחריות או שירות או משהו.

boaz avrahami
16-08-13, 17:22
הבעיות שבועז מתאר גם מתוארות בעוד הרבה פורומים ברשת כך שאני נוטה להאמין שמדובר בבעיות של הדגם ולא תקלה.

אגב, הגירסה של מערכת ההפעלה היא הכי חדשה שיש כיום - 4.3 וזה לא פתר את ההתחממות או זמן הסוללה הקצר.

בניגוד להרבה אחרים שכותבים פה, אני התנסתי בפועל במכשיר ויכול להשוות אותו ראש בראש לאייפון 4.
אם הנקסוס באמת היה כה מוצלח תאמינו לי שהייתי מאמץ אותו.

באתי עם ראש פתוח כי אחרת הייתי רוכש אוטומטית עוד אייפון.

אני גם לא אומר שהנקסוס כולו כשלון אלא שהוא לא מכשיר עיסקי ראוי.
לא מאמין שמי שיש לו דרישות של מכשיר עיסקי יכול להסתדר איתו.
מי שצריך טלפון בידורי פלוס, בהחלט ימצא אותו נחמד ואפילו משתלם כלכלית.

Bernard
16-08-13, 17:52
תגיד, ברצינות, על איזה דרישות עיסקיות אתה מדבר, שיש לאייפון ואין לאנדרואיד?
מתחמם, הבנתי.
זמן סוללה קצר, הבנתי.
מה לא עובד כמו שצריך? אין אפליקציות למה שאתה רוצה?
אני שואל ברצינות, משום שבסופו של דבר, הרי שתי מערכות ההפעלה מוציאות את אותה "תוצרת" ובד"כ לכל אחת יש "תשובה" לאיזו אופציה של האחרת...

raanan
16-08-13, 18:56
תגיד, ברצינות, על איזה דרישות עיסקיות אתה מדבר, שיש לאייפון ואין לאנדרואיד?
מתחמם, הבנתי.
זמן סוללה קצר, הבנתי.
מה לא עובד כמו שצריך? אין אפליקציות למה שאתה רוצה?
אני שואל ברצינות, משום שבסופו של דבר, הרי שתי מערכות ההפעלה מוציאות את אותה "תוצרת" ובד"כ לכל אחת יש "תשובה" לאיזו אופציה של האחרת...

הוצאת לי את המילים מהפה ....
אני גם מנסה להבין מה זה "דרישות עיסקיות" ?

רענן

boaz avrahami
16-08-13, 18:59
בעיקרון זמן סוללה, מילים ארגוניים לרבות תיקיות מאורגנות במייל, ממשק שיחות טלפון רציני, ניהול אנשי קשר.

בכל אחד מהפרמטרים האלו הנקסוס נחות

בנוסף הוא עובד חפ מאוד כך שגם קשא לאחוז בו לאורך זמן

raanan
16-08-13, 19:34
בעיקרון זמן סוללה, מילים ארגוניים לרבות תיקיות מאורגנות במייל, ממשק שיחות טלפון רציני, ניהול אנשי קשר.

סורי, הבנתי רק את עניין הסוללה.
כנראה אני מסתפק במעט / במה שיש (וגם לא צריך יותר).

רענן

OFF-RoaD
16-08-13, 20:12
אני לא מניח את הטלפון מהיד כל היום. במהלך 12-14 שעות עבודה אני מדבר בטלפון מעל שעה במצטבר, מאות הודעות אסאמאס ווואטסאפ כל יום, ערימות של מיילים, ובין לבין מצלמה, גלישה, ומוזיקה.
אני כותב מסמכים מהפלאפון, מספק אינטרנט למחשב נייד, מנהל, מקבל ומעביר קבצים, וכל שימוש "עסקי" או בידורי, שאתה יכול לחשוב עליו (מלבד משחקים. לא שורף על זה זמן יקר).
מלבד סוללה, שלא עומדת בעומס (יש לי שתי מקוריות, מחליף באמצע היום, וגומר אותו עם 20-40%, אין לי שום בעיה. הכל מקורי, הכל חוקי, בדיוק כמו שסמסונג וגוגל התכוונו. לא מחליף באייפון בחיים.

בועז, לא באמת באת אובייקטיבי. וזה לגיטימי. גם אם היית זורק לי עכשיו אייפון שני-עשרה של עוד 10 שנים, כנראה שלא אבחן אותו באובייקטיביות. אבל מכאן ועד לפסול (ולהטעות!) גולשים? הדרך רחוקה רחוקה...

Bernard
16-08-13, 20:27

וואללה, בועז - אני לא יודע איך "לאכול" אותך.. או שאתה סתם אומר את זה כדי להתגרות ו"לקדם" את השירשור... לגיטימי:)

הרי בדיוק בשביל זה יש את האנדרואיד!
בניגוד לאפל, שם אתה תקוע לעולמי עולמים, באנדרואיד אתה יכול לשנות את כל הדברים האלה.
אתה יכול לשנות אותם במקור - יענו, להחליף את כל הרום/מערכת ההפעלה א ו שאתה יכול להוריד אחת מעשרות האפליקציות היעודיות בדיוק לדברים שכתבת - נכנסים ל"חנות המשחקים" (אפילו במחשב הביתי), בוחרים, לוחצים על כפתור והופל'ה - זה מותקן לך בטלפון (גם אם אתה לוחץ על הכפתור במחשב בבית/בעבודה).
יש לך עשרות חייגנים (יענו ממשק שיחות), עשרות אפליקציות למיילים שונים וימבה אפליקציות לניהול אנשי קשר (שאת זה אני בכלל לא מבין - אתה יכול פשוט לארגן לך את אנשי הקשר במחשב בבית, בג'ימייל, וזה מסתנכרן אוטומטית עם הטלפון - קבוצות, קבוצות משנה, עבודה, בית, חברים, שונאים, חסומים, ימי הולדת, אזכרות הכל הכל הכל...

סוללה.
לא יודע מה להגיד לך.
כולם, כל הזמן ועל כל טלפון מתלוננים על הסוללות - לא מוכנים להבין/לקבל שככל שהטלפון בעל מסך גדול/חד/איכותי יותר ומעבד מהיר/חזק יותר ויותר שימוש באפליקציות זוללות משאבים (מייל בדחיפה, WIFI ו-BT שדלוקים כל הזמן (ומחפשים ומחפשים ומחפשים...) וGPS וכל הנוחיות (וגם טלפון דק יותר) כך זמן הסוללה מתקצר.
(גם) בגלל זה אני לא אוהב את הHTC והנקסוס והאייפון וכל אלה שלא מאפשרים לשאת סוללה רזרבית - למרות שאני לא מחזיק כזו אבל שתהיה האפשרות ושלא יקבעו לי...:)

אני מחבר את ה-S2 הזקן שלי למקור מתח בכל הזדמנות, לא בודק "כמה יחזיק" וגם לא מעניין אותי. הוא צריך להיות טעון כל הזמן - כל נסיעה באוטו, כל פעם שאני יושב ליד המחשב ... בכל הזדמנות הוא מחובר.

ולגבי החום - אני בטוח שמתוך כמה מאות אלפי-מליוני טלפונים, יש כמה עשרות אלפים שמתחממים ובטוח שכותבים על זה "ביקורות" - כותבים גם על "מוות פתאומי" של S3 והתפוצצות של S4 ואייפון נשרפו לא פעם ועכשיו מחליפים בחינם מטענים ו... יש המון סיפורים ומעשיות ובטוח שחלק נכונים... כמו על הלנד רובר..:)
אני, במקומך מחליף/בודק באחריות - מה יש לך להפסיד?

boaz avrahami
16-08-13, 20:30
ידידי, אני כתבתי על LG Nexus 4 ולא על סמסונג שאיתו אין לי שום נסיון.

אילו הייתי מעריך שאלו יהיו המסקנות שלי לאחר שבוע שימוש אז הייתי קונה אייפון מראש...

OFF-RoaD
16-08-13, 21:49
לא מניסיון אישי, אבל אני מכיר מספיק נקסוסים 3 ו4 שעובדים קשה מאוד.
לא יודע מה קרה למכשיר הספציפי שלך, אבל מדובר באחלה מכשיר.

יש לאייפון את היתרונות שלו. לכל מי ששואל אותי (ויש) ואין יכולת טכנולוגית טובה, אני ממליץ על אייפון בלי היסוס. אבל להגיד שהוא טוב יותר מהאנדרואיד? ושהאנדרואיד הוא צעצוע לילדים? שוב, אנחנו חוטאים למציאות.

Bernard
16-08-13, 22:12
יאללה. שיהיה.

העיקר שלנמרוד הוא טוב ומספק ונמרוד מרוצה...

אבל לא משנה מה יותר טוב - אין לי מושג איך אנשי האייפון (והאייפאד וכל החירטוט האחר של ג'ובס) מסתדרים בלי כפתור/אפשרות "חזור"...

boaz avrahami
16-08-13, 22:22
יאללה. שיהיה.

העיקר שלנמרוד הוא טוב ומספק ונמרוד מרוצה...

אבל לא משנה מה יותר טוב - אין לי מושג איך אנשי האייפון (והאייפאד וכל החירטוט האחר של ג'ובס) מסתדרים בלי כפתור/אפשרות "חזור"...

ברנרד,
אתה חוזר על השטות הזו בלי הפסקה.
הרשה לי לגלות לך שה"כפתור" הזה באנדרואיד הוא כפתור ווירטואלי על המסך ולא באמת כפתור.
אצל אפל יש את זה באפליקציות שבהם צריך זאת.
ובשאר יש את כפתור הבית.
עושה אותו הדבר אבל בנוחיות יתרה ובלי לבזבז שטח מסך לטובת כפתורים שרוב הזמן לא ממש צריך...

raanan
16-08-13, 22:37
נכנסים ל"חנות המשחקים" (אפילו במחשב הביתי), בוחרים, לוחצים על כפתור והופל'ה - זה מותקן לך בטלפון (גם אם אתה לוחץ על הכפתור במחשב בבית/בעבודה).

זה פלא שהשאיר אותי פעור פה.
לוחץ התקנה בטבלט והוא מתקין האפלקציה בטלפון .
לקח לי זמן לקלוט שהכול מקושר מהזנת כתובת הדואר של GMAIL .

רענן

Bernard
16-08-13, 22:41
אתה ממש טועה.
יש טלפונים שה"כפתור" הזה נמצא על המסך אבל הוא לא כל הזמן שם ולא "תופס" מקום מסך. לפעמים הוא אכן שם ולפעמים הוא "נסוג" לתחתית ומופיע כשאתה לוחץ.
בסמסונגים, למשל, הוא לא חלק מהמסך בכלל...

דבר שני.
גם באנדרואיד יש "כפתור בית" (וירטואלי או לא, מה זה חשוב).

וזה בכלל לא שטות.
כשאני רוצה לחזור לפעולה האחרונה או המסך האחר בכל שלב של העבודה/משחק עם הטלפון, אני יכול - אתה לא!
אתה חייב לחזור ל"מסך הבית" ואם צריך, להכנס שוב לאפליקציה (שבה דווקא לסטיב לא בא לשים אופציה של חזרה, למעלה מצד שמאל - למה? כמו הכלב והביצים).
זה הבדל גדול מאוד - האופציה לעשות מה שאתה (ולא ג'ובס) רוצה. רוצה לחזור אחד אחורה - אפשר. רוצה מסך הבית (כמו באפל) - בבקשה. מה שאתה רוצה!

בשבילך זה יותר מידי לחיצות - אין בעייה. תפאדל - גם פה יש "כפתור הבית".

ושוב.
זו ממש לא שטות. זה ההבדל בין להאפשרות לבחור מה טוב לך לבין האפשרות לבחור מישהו, שיקבע מה טוב לך..
ולא תמיד בהצלחה רבה - למשל, על פי ג'ובס, האגודל (כן, זה שמפריד בנינו לבין 99% מהחיות והיווה את "ה"הבדל) מיותר ואפילו מפריע לתיפעול נכון של האייפון... החליט..

Bernard
16-08-13, 22:48
זה פלא שהשאיר אותי פעור פה.
לוחץ התקנה בטבלט והוא מתקין האפלקציה בטלפון .
לקח לי זמן לקלוט שהכול מקושר מהזנת כתובת הדואר של GMAIL .

רענן

והכל מגובה ואם אתה מחליף/מוסיף טלפון/טאבלט, אתה יכול בלחיצת כפתור לשחזר להתקין את כל האפליקציות חזרה/בחדש.

אתה גם יכול להכנס "לחנות" במחשב בבית ולעשות סדר - להתקין, להסיר, לשדרג, לעדכן את כל האפליקציות ומיד זה מתעדכן במכשירים (אתה גם יכול לקבוע באיזה מכשיר...) - הרבה יותר נוח מאשר להתחיל להתעסק בטלפון...

OFF-RoaD
16-08-13, 22:53
כל נושא הענן, הגיבוי, והאייטונז מאוד מפותח גם באייפון. פעם האנדרואיד ניצח בנוקאאוט. היום, למשתמשי אפל שמקפידים להפעיל את הפונקציה, יש שוויון מלא בתחום הזה.

Bernard
16-08-13, 23:25
זה לא ענן וזו לא פונקציה שצריך להפעיל.
זה פשוט המשתמש שלך בגוגל) ג'מייל ( וזה נעשה באופן אוטומטי. לא צריך להפעיל כלום.
ענן ושמירה וגיבוי, זה משהו אחר לגמרי...

erezgur
16-08-13, 23:42
נמרוד (או כל בעל נקסוס אחר) - אני מוצא שהחייגן הבסיסי בטלפון באמת לא נותן את כל האפשרויות של חייגן סמנסונג, למשל (למרות שבאנדרואיד 4.3 יש שיפור בנושא) - ממליץ להתקין יישום בשם ExDialer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=en)שנותן חייגן כמו של סמסונג:
1. אפשר להתחיל להקליד ספרות (או "אותיות" בעזרת המקשים המספריים, כמו בטלפונים של פעם) ומתבצע חיפוש באנשי הקשר, כך שניתן למצוא מייד את איש הקשר בעל הטלפון ולחייג אליו.
2. ניתן להתקשר לאיש קשר ע"י "החלקת" שמו ימינה ואילו החלקה שמאלה תיביר ישירות לכתיבת הודעה לאיש הקשר.
3. ניתן להגדיר מקשי קיצור לחיוג מהיר (לספרות 2-9)
ועוד

בחייגן המובנה בגרסה 4.3 אפשר כבר להגדיר חיפוש באנשי קשר וגם להגליד "אותיות" כחיפוש, אבל זה עדיין לא באותה רמה.

ארז גור

galdanieli
17-08-13, 07:48
נבלבל אותכם קצת:
לאחרונה חיפשתי נייד חכם לבנותיי בלי השקעה גדולה מידי.
הפופולרי בקרב הילדים הוא גלקסי 2 מיני (קטן, איטי ועולה כ 700 ש"ח)
חיפשתי, חיפשתי ולבסוף מצאתי את הנייד הבא: Thl w100 (http://www.china24shop.com/thl-w100-45-inch-qhd-mtk6589-1gb-ram-4gb-rom-quad-core-android-42-gps-3g-wcdma-smart-phone-white-p-1453.html). קצת נתונים: מסך 4.5"מעבד 4 ליבות, מהירות מעבד 1.2Ghz, זיכרון RAM 1GB, זיכרון ROM 4GB עם אפשרות הרחבה עם כרטיס ל 32GB, מצלמה קדמית 5M, אחורית 8M, מערכת הפעלה של אנדרואיד גירסה 4.2
דומה בצורתו לגלקסי 2 והכל במחיר של 152 דולר (540 ש"ח)!!!
קצת מחשיד נכון? כבר קבלתי את המכשירים כשלושה שבועות לאחר ביצוע ההזמנה מהקישור שצרפתי (בערכה יש אזניות, מטען, 2 סוללות, מגן מסך, מגן לטלפון מסיליקון (בצבע ורוד :)) ומגן נרתיק) . המכשירים מתפקדים מעל למצופה. נקנו בסביבתי כבר מספר מכשירים לילדים נוספים וגם למבוגרים וכולם מרוצים!
לא אומר שהם Hi End ויש להם חסרונות-
אין ממש After Market- כיסויים, חלקי חילוף (במחיר כזה אפשר פשוט להחליף את הטלפון).
יש בעיה בקליטת הGPS אבל בעזרת מדריך קצר העניין מסתדר- בדקתי WAZE ן ORUXMAPS
למביני האנדרואיד- מגיעים עם רום נקי, ניתן לעשות ROOT ולהחליף רומים.
מתפתחת קהילה תוססת לכלל הטלפונים הסיניים בכלל ולחברת THL בפרט (http://iandroid.co.il/forum/forum136.html?sid=0ad513282fd1462ad230cd bf09fc5f3a) גם בישראל
בשבילי כנראה אקנה את ה W8s (http://www.china24shop.com/ThL-W8S-Smart-phone-2GB-RAM-32GB-ROM-MTK6589T-5-0-Inch-FHD-Screen-Android-4-2-13-0MP-Camera-White-p-1531.html) עם מפרט מרשים.
יש לקחת בחשבון מיסוי של 30% בערך שיכול להיות שיידרש (לא בטוח) ועדיין המחיר משתלם+
תחשבו על זה...

<tbody>

</tbody>

erezgur
17-08-13, 09:44
נבלבל אותכם קצת:
לאחרונה חיפשתי נייד חכם לבנותיי בלי השקעה גדולה מידי.
הפופולרי בקרב הילדים הוא גלקסי 2 מיני (קטן, איטי ועולה כ 700 ש"ח)
חיפשתי, חיפשתי ולבסוף מצאתי את הנייד הבא: Thl w100 (http://www.china24shop.com/thl-w100-45-inch-qhd-mtk6589-1gb-ram-4gb-rom-quad-core-android-42-gps-3g-wcdma-smart-phone-white-p-1453.html). קצת נתונים: מסך 4.5"מעבד 4 ליבות, מהירות מעבד 1.2Ghz, זיכרון RAM 1GB, זיכרון ROM 4GB עם אפשרות הרחבה עם כרטיס ל 32GB, מצלמה קדמית 5M, אחורית 8M, מערכת הפעלה של אנדרואיד גירסה 4.2
דומה בצורתו לגלקסי 2 והכל במחיר של 152 דולר (540 ש"ח)!!!
קצת מחשיד נכון? כבר קבלתי את המכשירים כשלושה שבועות לאחר ביצוע ההזמנה מהקישור שצרפתי (בערכה יש אזניות, מטען, 2 סוללות, מגן מסך, מגן לטלפון מסיליקון (בצבע ורוד :)) ומגן נרתיק) . המכשירים מתפקדים מעל למצופה. נקנו בסביבתי כבר מספר מכשירים לילדים נוספים וגם למבוגרים וכולם מרוצים!
לא אומר שהם Hi End ויש להם חסרונות-
אין ממש After Market- כיסויים, חלקי חילוף (במחיר כזה אפשר פשוט להחליף את הטלפון).
יש בעיה בקליטת הGPS אבל בעזרת מדריך קצר העניין מסתדר- בדקתי WAZE ן ORUXMAPS
למביני האנדרואיד- מגיעים עם רום נקי, ניתן לעשות ROOT ולהחליף רומים.
מתפתחת קהילה תוססת לכלל הטלפונים הסיניים בכלל ולחברת THL בפרט (http://iandroid.co.il/forum/forum136.html?sid=0ad513282fd1462ad230cd bf09fc5f3a) גם בישראל
בשבילי כנראה אקנה את ה W8s (http://www.china24shop.com/ThL-W8S-Smart-phone-2GB-RAM-32GB-ROM-MTK6589T-5-0-Inch-FHD-Screen-Android-4-2-13-0MP-Camera-White-p-1531.html) עם מפרט מרשים.
יש לקחת בחשבון מיסוי של 30% בערך שיכול להיות שיידרש (לא בטוח) ועדיין המחיר משתלם+
תחשבו על זה...

<tbody>

</tbody>
דברים ברוח זו כתבתי בתחילת השרשור:

זה מסוג הנושאים שקשה להגיע בהם להכרעה ברורה, לפחות ישנה חלוקה ראשונית בין חסידי אפל לחסידי מערכת ההפעלה אנדרואיד וכל אחד יכול להסביר למה כדאי לדבוק במכשירים מהקבוצה שלו.

בתוך משפחת האנדרואיד אני רוצה להציע אפשרות נוספת שאולי תעניין חלק מהאנשים - מכשירים סיניים עם מפרט חזק יחסית, מחברות שאינן מתביישות למכור את מוצריהם תחת שם החברה שלהם, אשר משיגים במבחנים השונים ציונים גבוהים מאד.

לפני שבועיים שבק מכשיר אצלנו במשפחה ולאחר שנחשפתי לעולם המכשירים הסיניים הנ"ל הוחלט לרכוש מכשיר THL W100 עם מסך 4'', מעבד מרובע ליבות של MTK6589 עם 1GB זיכרון אבל רק 4GB RAM, מקום לשני כרטיסי סים, אנדרואיד 4.2 (JB) במחיר של 152$ (פחות מ-600שח!). הרכישה נעשתה באתר שהומלץ עליו בפורומים של קהיליית האנדרואיד בישראל (China24shop (http://www.china24shop.com/thl-w100-45-inch-qhd-mtk6589-1gb-ram-4gb-rom-quad-core-android-42-gps-3g-wcdma-smart-phone-black-p-1482.html)) לאחר בירור מולם שהמכשיר במלאי לפני הרכישה. 9 ימים לאחר מכן המכשיר אצלנו ועובד נהדר.

ציון במבחן ביצועים (יישום AnTuTu למי שמתעניין) - מעל 12000, בדומה לסמסונג S3 שלנו והרבה מעל לגוגל גלקסי נקסוס (שכונה כאן "נקסוס 3") שברשותי.

דרך אגב - מאז הרכישה יצא כבר דגם THL W200, כאשר הדגמים החזקים יותר של החברה הינם THL W8 beyond ושאר הדגמים מסדרת ה- W8 שניתן לרכוש אותם עם 16GB RAM ורום של 2GB ומעבד מעט חזק יותר, מסך גדול יותר עם Full HD במחיר של 225$.

ישנן חברות סיניות גדולות יותר עם מכשירים מעניינים נוספים שמחירם בד"כ גבוה עוד יותר.

ממליץ לשקול גם אפשרות כזו.

רק חייבים להביא נתון נוסף - לאחרונה נעשה מאמץ מוגבר במכס ונתפסו מאות מכשירים מיובאים מסין/הונג-קונג/סינגפור. בתמונה שפורסמה בעיתונות ניתן להבחיו בקופסאות רבות של חברת THL....

אבל גם אם תשלום המיסים (כ- 34% הכוללים מכס + מעמ) המחיר אטרקטיבי....

ארז גור

tzagi
17-08-13, 09:52
לא התערבתי בשרשור הזה....בכלל
הסיבות פשוטות, ב3 שנים האחרונות ממש לא היה ויתכן שגם לא יהיה שום דבר חדש בעולם הסליולרי, זה אותו זבל, רק המחירים עלו.
דוגמה בפועל:
לפני כ4 חודשים החלפתי את הHTC GLACER בן 3 (לא מבחירה) בS4
אז כן, הוא יותר גדול ובזה השידרוג מסתיים. אין דבר שאני יכול לעשות עם הS4 שלא יכולתי לעשות עם הHTC הישן, בנוסף קיבלתי רום מפגר ועצלן שאפילו לא עומד ליד ולא קרוב לHTC SENSE מבחינת שימוש חברותי, 4 ליבות...8 ליבות...למה זה מעניין? הביצועים בפועל לא השתנו, וזה האמת ל95% של המשתמשים בעולם.
כול השרשור הזה..זה עוד שרשור "שלי הכי גדול" ולא יותר מזה, המכשיר הסליולרי נהפך לעוד מוצר אופנה, תיק של קואטץ'-גוצ'י-או זבל אחר, חלילה מישהו יראה אותך-אותכה עם המודל של שנה שעברה.

תכף ברנרד יבוא ויקרא לי פרימיטיבי-תראו.

boaz avrahami
17-08-13, 09:53
נמרוד (או כל בעל נקסוס אחר) - אני מוצא שהחייגן הבסיסי בטלפון באמת לא נותן את כל האפשרויות של חייגן סמנסונג, למשל (למרות שבאנדרואיד 4.3 יש שיפור בנושא) - ממליץ להתקין יישום בשם ExDialer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=en)שנותן חייגן כמו של סמסונג:
1. אפשר להתחיל להקליד ספרות (או "אותיות" בעזרת המקשים המספריים, כמו בטלפונים של פעם) ומתבצע חיפוש באנשי הקשר, כך שניתן למצוא מייד את איש הקשר בעל הטלפון ולחייג אליו.
2. ניתן להתקשר לאיש קשר ע"י "החלקת" שמו ימינה ואילו החלקה שמאלה תיביר ישירות לכתיבת הודעה לאיש הקשר.
ועוד

בחייגן המובנה בגרסה 4.3 אפשר כבר להגדיר חיפוש באנשי קשר וגם להגליד "אותיות" כחיפוש, אבל זה עדיין לא באותה רמה.

ארז גור

ארז בוקר טוב,

התקנתי חיגן שמזכיר קצת את החיגן של האייפון אבל כלום לא משתנה אחרי ההתקנה. ניסיתי גם לכבות ולהדליק.
מה פיספסתי?

תודה

OFF-RoaD
17-08-13, 10:12
הגדרות--》יישומים--》ברירת מחדל.
תגדיר את החייגן החדש שלך שם.

קח בחשבון שקיצור הדרך לא יתחלף לבד ותצטרך להחליף ידנית.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 4

raanan
17-08-13, 10:17
ועוד

ארז גור

עכשיו אני מבין למה לא הבנתי על מה בועז מדבר (בעניין החייגן).
פשוט אצלי (גלקסי 2+ ) יש חייגן מובנה שעונה לי על כול הדרישות ואפילו מעבר.

רענן

Bernard
17-08-13, 18:16
לא התערבתי בשרשור הזה....בכלל
הסיבות פשוטות, ב3 שנים האחרונות ממש לא היה ויתכן שגם לא יהיה שום דבר חדש בעולם הסליולרי, זה אותו זבל, רק המחירים עלו.
דוגמה בפועל:
לפני כ4 חודשים החלפתי את הHTC GLACER בן 3 (לא מבחירה) בS4
אז כן, הוא יותר גדול ובזה השידרוג מסתיים. אין דבר שאני יכול לעשות עם הS4 שלא יכולתי לעשות עם הHTC הישן, בנוסף קיבלתי רום מפגר ועצלן שאפילו לא עומד ליד ולא קרוב לHTC SENSE מבחינת שימוש חברותי, 4 ליבות...8 ליבות...למה זה מעניין? הביצועים בפועל לא השתנו, וזה האמת ל95% של המשתמשים בעולם.
כול השרשור הזה..זה עוד שרשור "שלי הכי גדול" ולא יותר מזה, המכשיר הסליולרי נהפך לעוד מוצר אופנה, תיק של קואטץ'-גוצ'י-או זבל אחר, חלילה מישהו יראה אותך-אותכה עם המודל של שנה שעברה.

תכף ברנרד יבוא ויקרא לי פרימיטיבי-תראו.

למה פרימיטיבי, למה?
זה שהיית עם HTC ולא עם נוקיה "פליפ"/צדפה, כמו חבר שלי פה, כבר אומר שאתה מודרני!!!
אתה מדרני/פרימיטי בדיוק כמוני - עם גלקסי S2 כבר יותר משנתיים וחצי - מחכה כבר כמעט שנה שייצא ה-NOTE 3.

כבר אמרת לי שקיבלת גלקסי S4 ואתה לא מרוצה ושהוא מועמד רציני להדחה אבל למה בכלל לקחת S4?
היה לך HTC והיית מרוצה, קח HTC חדש (ONE, ביצועים וגודל ממש דומים לגלקסי הבכיר) ותישאר עם הממשק (שאמרים שהוא הרבה יותר נחמד משל סמסונג) שאתה מכיר, בלי זמן הסתגלות וכך תוכל להעריך את ההתקדמות שנעשתה בשלוש השנים האחרונות..

אני, אישית, לא כ"כ אוהב את HTC.
יש להם טלפונים יפיפיים, עם מפרט מרשים אבל בלזאת משהו צולע שם.
מצב החבר כ"כ גרוע, שהם ממהרים להוציא, לפני כולם, טלפונים לא "בשלים" והם לא מצליחים "להתרומם".
דבר שני, וזה למשתמשים קצת יותר... הרפתקניים, קהילת המפתחים ל-HTC קטנה, יחסית לאלה של סמסונג ויש הרבה פחות רומים ואפשרויות הרחבה/שינויים וכמובן.. חלקי חילוף.
חוץ מזה, אני מעיד על עצמי שאני כלב זקן וטריקים חדשים, הם לא בדיוק כוס התה שלי - אני רגיל לממשק (הצולע) של סמסונג ומעדיף את גישת העדר - יותר מכשירים=יותר נסיון=מכשיר עם פחות בעיות... לדעתי.

לעניין המכשירים הסיניים.
אני בעד!!
ממש כך - לקנות מכשיר סיני, עם חוו"ד טובות, לשימוש בסיסי+... אין ממש תחרות לפתרון הזה.
מי שלא "מתעסק" יותר מידי עם הטלפון, זה "ה"פתרון בשבילו - התמורה למחיר ... ללא תחרות.
בעייה אחת - לא כל רום מתאים לכל טלפון ובמיוחד לסיניים - התקנה של רום לא מתאים ואפשר, ברוב המקרים, לעטוף את הטלפון בנייר ולזרוק לים..
לכן, לקנות אחד מייצרן/דגם מוכר שיש לו מפתחים.

הגלקסי מיני (קניתי פה, ב-$200, לילדה של חבר - נראה נהדר... עד שמדליקים אותו - קטן, מסך מצ'וקמק, איטי... מתאים רק למי שיש לו ידיים קטנות במיוחד..

Bernard
17-08-13, 18:23
ארז בוקר טוב,

התקנתי חיגן שמזכיר קצת את החיגן של האייפון אבל כלום לא משתנה אחרי ההתקנה. ניסיתי גם לכבות ולהדליק.
מה פיספסתי?

תודה

בועז.
למה ללכת בחלקים?
יש רום (מערכת הפעלה) שמנסה להיות כמה שיותר דומה לאפל - תתקין אותו. תקצר מאוד אתזמן ההסתגלות לטלפון - כנס ללינק שרשמתי אי-שם למעלה. זה פורום ישראלי לכל מיני מכשירים סלולרים (גם סינים). יש שם המון מידע ונסיון "מקומי".

קצת יותר מסובך (אנגלית ומליון אפשרויות) הוא הפורום של XDA - שם יש הכל!!!
זה נראה יותר מידי אבל לא צריך להתפזר. מחפשים בדיוק מה שרוצים/צריכים ומתעלמים מכל היתר - שלא תיסחף .משהו כמו ללכת לסופר עם רשימת קניות של סלסלה קטה ולצאת עם שתי עגלות עמוסות...

boaz avrahami
17-08-13, 18:43
זהו, שם בדיוק לא רציתי להיות.
ציפיתי לקבל חבילה בשלה מהיצרן בלי להתעמק בקרביים של הטלפון.

יש לי מספיק טכנולוגיות שאני צריך להיות בקיא בהם בעבודה גם בלעדי זה.

אגב, את החייגן לא הצלחתי להפעיל וויתרתי אחרי כמה דקות של נסיונות.
הפיצ׳ר של להפוך אותו לדיפולט לא מואר בתפריט...

Bernard
17-08-13, 20:26
אני מבין אותך ומסכים שלא חייבים "לחפור" במערכת.
אבל..
אם אתה רוצה משהו מותאם אישית, ולצורך העניין "דומה למה שאתה מכיר ואוהב" זה מותאם אישית, צריך להכנס למערכת באופן בסיסי. לא יותר. משהו כמו להוריד אפליקציה ולהגדיר אותה כרירת המחדל.
וזה משהו שאף אייפון לא יתן לך (בנוסף למעבד/מסך/מחיר טוב יותר מהאייפון...:rolleyes:)

אני לא יודע מה הורדת ולמה זה לא מאפשר לך להגדיר את זה כבררת מחדל אבל אני מבין שאם זה לא מיידי - זה לא מתאים לך ואולי תופתע, אבל זה גם מקובל עלי.
להתאמה אישית יש מחיר - להתעסק עם זה עוד כמה דקות, עד שזה מתאים כמו שאתה רוצה - למי שרגיל/רוצה/התרגל למוצר אחר ויש לו את האלטרנטיבה "ביד", אין צורך להתעסק עם משהו אחר... מובן לגמרי.

כלמה שאני אומר הוא:

שיש כאלה שמתאים להם אייפון (עם כל היתרונות והמגבלות וההגבלות) וזה יופי להם - לבריאות.
האנדרואיד - כל טלפון "של אנדרואיד" - יהיה יותר מתוחכם ויותר חכם ויציע יותר אופציות ואפשרויות - יש כאלה שזה לא מתאים/מיותר להם.
לבוא ולהכריז על אחד הטלפונים המתוחכמים והוורסטילים שקיימים בשוק כעל "פלופ" ו"למשחקים בלבד"- קצת יומרני והרבה חוטא לאמת ולמציאות.
אפל, כפורצת דרך ומובילת שוק, היא נחלת העבר -אנשים לא טיפשים,. ברגע שהם מבינים מה האפשרויות ומה נמנע מהם, וכמה הם משלמים, הם לא ישארו הרבה זמן באפל... כמו שממש קורה..
מאז האייפון 3, אפל לא המציעה/הציעה שום דבר חדש/חדשני, מלבד אולי להכריז פטנט רשום על מלבן עם שוליים מעוגלים ושלמין האנושי יש יותר מידי אצבעות ואלה ממוקמות במקום הלא נכון.

אפיז
18-08-13, 00:01
אני מבין אותך ומסכים שלא חייבים "לחפור" במערכת.
אבל..
אם אתה רוצה משהו מותאם אישית, ולצורך העניין "דומה למה שאתה מכיר ואוהב" זה מותאם אישית, צריך להכנס למערכת באופן בסיסי. לא יותר. משהו כמו להוריד אפליקציה ולהגדיר אותה כרירת המחדל.
וזה משהו שאף אייפון לא יתן לך (בנוסף למעבד/מסך/מחיר טוב יותר מהאייפון...:rolleyes:)

אני לא יודע מה הורדת ולמה זה לא מאפשר לך להגדיר את זה כבררת מחדל אבל אני מבין שאם זה לא מיידי - זה לא מתאים לך ואולי תופתע, אבל זה גם מקובל עלי.
להתאמה אישית יש מחיר - להתעסק עם זה עוד כמה דקות, עד שזה מתאים כמו שאתה רוצה - למי שרגיל/רוצה/התרגל למוצר אחר ויש לו את האלטרנטיבה "ביד", אין צורך להתעסק עם משהו אחר... מובן לגמרי.

כלמה שאני אומר הוא:

שיש כאלה שמתאים להם אייפון (עם כל היתרונות והמגבלות וההגבלות) וזה יופי להם - לבריאות.
האנדרואיד - כל טלפון "של אנדרואיד" - יהיה יותר מתוחכם ויותר חכם ויציע יותר אופציות ואפשרויות - יש כאלה שזה לא מתאים/מיותר להם.
לבוא ולהכריז על אחד הטלפונים המתוחכמים והוורסטילים שקיימים בשוק כעל "פלופ" ו"למשחקים בלבד"- קצת יומרני והרבה חוטא לאמת ולמציאות.
אפל, כפורצת דרך ומובילת שוק, היא נחלת העבר -אנשים לא טיפשים,. ברגע שהם מבינים מה האפשרויות ומה נמנע מהם, וכמה הם משלמים, הם לא ישארו הרבה זמן באפל... כמו שממש קורה..
מאז האייפון 3, אפל לא המציעה/הציעה שום דבר חדש/חדשני, מלבד אולי להכריז פטנט רשום על מלבן עם שוליים מעוגלים ושלמין האנושי יש יותר מידי אצבעות ואלה ממוקמות במקום הלא נכון.

זה תמצית העיניין האייפון פשוט להפעלה לצרכים בסיסיים וזה מצויין למי שאינו בקיא בפילאי הטכניקה או לא מסוגל/רוצה להחליט אלה שמישהו אחר חושב ומחליט בשבילו , אבל.......כל זה מתגמד מול שפע האפשרויות שנותנים כל מתחריו אפילו סיני פשוט ב500 שח' מציע הכל טוב יותר והכי חשוב נוח יותר עם חופש בילתי מוגבל (ומחזיק אייפון 4S מצלמה חרא מסך קטן יחסית ולא קריא לעניים ערלות ,כל פעולה מצריכה 10 פעולות בייניים ואם פספסת תתחיל מחדש .לעומתו אופטימוס 2X עתיק עם מסך ומצלמה HD מדהימים שעושים עבודה בדיוק כמו ב-PC בבית בלי הגבלות והכי חשוב ניתן לתפעול עם הבוהן בלבד וגם בעניים ערלות ...וזה מה שעושה את ההבדל שימושיות ) מה עוד שהאייפון באותו שימוש מחסל סוללה באמצע היום ואילו לאחרים יש מבחר סוללות גם לשבוע ימים רצוף .כל אנדרואיד יכול (וזה מה שהוא עושה אצלי ) כדיסק און קי לכל דבר ,תנסה לאגור ולשלוף מהאייפון ........

Bernard
18-08-13, 01:46
דוגמא נהדרת.
לגמד שלי יש LG אופטימוס 2X, שקניתי לו לפני שנתיים בערך - לא שיא השיכלול וללא שום שינויי, מקורי לגמרי עם מערכת הפעלה 2.3.6.. עובד הרבה יותר טוב ומהר מהאייפון 5 של אישתי - שלא לדבר על חיבור HDMI מובנה, שמשדר סרטים לטלויזיה "55 בלי שום המרה!!!

הגמדה האמצעית, משתמשת ביומיום באייפון 4S (ללא סים - קמצנים) - רצתה שאני אעתיקלה כמה סרטים מהמחשב, שתוכל לצפות בנסיעות.
לקח לי יומיים להמיר 7 סרטים, לפורמט שמקובל על מר ג'ובס...

tzagi
18-08-13, 03:20
כבר אמרת לי שקיבלת גלקסי S4 ואתה לא מרוצה ושהוא מועמד רציני להדחה אבל למה בכלל לקחת S4?

זה לא היה ממש בבחירה, האישה בגלל שהיא עובדת במשרד עם עוד 6 בנות ישראליות, וכול אחת מהם מסתובבת עם עייפון5 (לפי צו האופנה) והיא הייתה חייבת משהו יותר גדול כדי להוציא עיניים בסגנון המזרח, אז הזמינה אותם, למה 2?? זה כמו עם לוחות הברית, אם אחד זה טוב אז 2 זה הרבה יותר טוב.
האמת, לא טוען שזה המיץ של הזבל כמו מכשירים מבית LG או הוואיי, יש בו כמה דברים נחמדים אבל אם אני משווה אותו למכשיר עתיק בן 3(בפועל, לא על נייר) אני ממש לא רואה את הערך.
יש מסך יותר גדול ומצלמה יותר חדה, זה לא מצדיק בזבוז של $700.

boaz avrahami
18-08-13, 08:02
עיניים להם ולא יראו...

ככול שאני מבין, ככול שקטן יותר ככה יקר יותר.
הממוזער הוא המתקדם ולא הגדול והמגושם.

אתמול אח שלי עם ה s3 העלה את הקשקוש הזה של הביצועים אז מדדנו מהירות גלישה ופתיחת אפליקציות מול ה אייפון s4.
בכל המבחנים יצא כמעט זהה או שהסמסונג היה איטי יותר למעט המצלמה.

תמשיכו לקנות בזול ולשחק עם כל מיני פיצרים שבגללם המשקולת שלכם קורסת ותמשיכו לשכנע את עצמכם שזה המכשיר הכי טוב שהיה לכם.
אנחנו יודעים שאם האייפון היה יותר זול לפני שהתבצרתם אז הייתם רצים אליו כי הוא הרבה יותר בשל ומוצלח.

בפריצה קטנה אפשר לקבל את כל היכולות שברנרד ממש מתפעל מהם באנדרואיד.
אם הוא רק היה יודע מה שיש בסידיה הוא היה חוזר בו מכל השטויות שדיקלם.

דבר אחרון - פקח את העינים.
האויב הכי מסוכן שלך זה גוגל ולא ג׳ובס ( ז״ל).

גוגל אוספים על כולנו מידע רב דרך האפליקציות החינמיות ומנועי החיפוש ועושים עם המידע הזה שימוש רע!
תתעורר.

tzagi
18-08-13, 08:21
בועז,
כולם אוספים מידע, בכול חור שתבקר...עוקבים אחריך.
לפחות בגוגל זה ידוע ופתוח, באפפל....טיפה פחות, ואגב ג'ובס הלך לעולמו (ידעתה שהוא ממוצא סורי??)

galdanieli
18-08-13, 08:48
מסכים עם בועז- אייפון עדיף!
אבל חברה, אנחנו בפורום ג'יפים ולא גאג'טים ולכן המוטו צריך להיות- נקנה את הסיני המשוכלל עם המסך הגדול (בשביל תוכנת הניווט) ואת מה שחסכנו נשקיעה בנעילה :-)

boaz avrahami
18-08-13, 09:23
בועז,
כולם אוספים מידע, בכול חור שתבקר...עוקבים אחריך.
לפחות בגוגל זה ידוע ופתוח, באפפל....טיפה פחות, ואגב ג'ובס הלך לעולמו (ידעתה שהוא ממוצא סורי??)

כולם אוספים אבל לגוגל רשת רחבה במיוחד.
בכל מקרה ציינתי את העובדה הזו בשביל להחזיר את ברנרד לקרקע.
הוא חושב שאפל הם האיש הרע. הוא עוד לא הבין את הסיפור.

וכן, ידעתי שלסויב היו שורשים סוריים...

itt8
18-08-13, 13:10
samsung s3 המכשיר הטוב בעולם,

Bernard
18-08-13, 14:37
בועז - מכיר את כל החברות.
כולם רעים באותה מידה ויש עוד כמה שמוסיפות על זה גם התנהלות כוחנית ומתנשאת וקטנונית ופטרנליסטית - אפל, למשל.
כמה שיש או אין לי בעייה ש"עוקבים" אחרי ו"מתעדים" כל צעד שלי, אין הרבה מה לעשות עם זה, כשאתה חי במאההנוכחית ורוצה לקבל את "הטוב" שיש לה להציע.

אל תשלה את עצמיך, כולם אוספים עליך - כרטיסי האשראי, חברות הסלולאר, וויז (גדולים החבר'ה האלה.. תעשה חיפוש, כתבתי על זה פה, פעם), אפל (!!), גוגל, יאהו, סמסונג, הוט, יס, NSA, CIA, המאגר הביומטרי, השב"כ (אם רק היית יודע).. והרשימה ארוכה.
לי, אישית, אין יותר מידי בעייה עם זה (מהסיבות שציינתי למעלה) ואין לי (כך אני חושב) מה להסתיר וזה המחיר.

לפחות הם לא צבועים ומתחזים ומסתתרים - אני עוד זוכר את הסערה שקמה כשאפל הכחישה שהיא "עוקבת ומתעדת" ואח"כ הכחישה שהיא "שומרת את המידע" ואח"כ הכחישה שהיא "חולקת את המידע" ובסופו של דבר הודתה בחצי פה וטענה שזה לצורך "שיפור חווית המשתמש..."

אז מבין כל "הרעים", כהגדרתך, אני מעדיף את הרעים "הטובים", שאומרים ומודים שהם "רעים" - זה לעניין "פקיחת העיניים" ועמידה על הקרקע.

לעניין האייפון.
אני לא אומר שהוא טלפון רע - אני אומר שהוא לא כ"כ טוב, ובטח לא כפי שאתה מציג אותו ובטח ובטח לא לעומת התחרות שצויינה ובודאי לא במחיר, שבו הוא נימכר.
ד"א, לא ברור לי מה ניסית להשיג בהשוואה הביתית הזו, מול הטלפון של אחיך - לא ברור מה מותקן אצלו (אפלקציות ורום) ומה מוגדר אצלו וגם לא אצליך. כל הדברים האלה, בין היתר, משפיעים מאוד על הביצועים - כל הביצועים. אבל אני מתאר לעצמי שאתה יודע את זה..

המשפט הזה שלך, על ה"פריצה הקטנה" הוא/היא הנקודה העיקרית שאני/אנחנו מדברים עליה.
אני מכיר פריצות ומכיר סידייה ומכיר גם מה קורא אם באפל מגלים שפרצת ונכנסת לסידייה (רמז - מתנערים ממך ומהטלפון שלך.. מיד. גם אם הוא בן שבוע... מקרה אמיתי).
העניין שבאנדרואיד לא צריך לפרוץ - הוא פרוץ מובנה...
ואם אתה רוצה עוד אופציות, אתה "פותח" אותו (המקבילה לפריצה לשל אייפון אבל בניסוח יותר "חביב" :)) ואז אתה בכלל משאיר מאחור את כל אופציות הסידייה שאתה (ואני) מכיר ואיש לא יגיד שבגלל זה אתה ילד רע ויעניש אותך בחרם...
שמעת שאפל רוצים/רצו להוציא מחוץ לחוק את מי שפורץ - עוד לא קלטו, שמרגע שקניתי את הטלפון, הוא שלי ואני יכול לעשות איתו מה שאני רוצה...
ולא, אני לא מדבר על טלפונים שנקנו נעולים, מחברות סלולאר ובסיבסודם...

מה למדנו מכל זה?
שאפילו שאני מכיר סידייה, זה לא מפריע לי לדבר "שטויות"...:rolleyes:
ושאולי אני לא ממש על "הקרקע" אבל אני בחברה טובה (בועז?)
ושחסידי האייפון/אפל לא נותנים לעובדות לבלבל אותם..:)

OFF-RoaD
18-08-13, 18:21
לא מדויק. גם סמסונג לא לוקחת אחריות על מכשיר שנעשה לו רוט והוחלף לו רום. תמשיך לקבל מהם שירותים, אבל אחריות, גם על חומרה, פגה תוקף ברגע שפרצת את המכשיר (ויש דרכים לזהות את זה גם לאחר שהחזרת לרום סטוק).

Bernard
18-08-13, 23:08
רק בארץ, עם סאני, זה נכון...
וגם במכשירים שנרכשו דרך/בסיבסוד חברות סלולאר (שזה די מובן).
מכשיר שנרכש "פתוח" במקור, זוכה לשרות ואחריות של סמסונג גם אם נעשה לו "רוט" וגם אם הוחלף הרום... בדוק :(

רק שאחרי ה"טיפול", אתה מקבל אותו בחזרה עם רום מקורי של סמסונג...

tzagi
19-08-13, 07:38
וכן, ידעתי שלסויב היו שורשים סוריים...

היה מאד מרתק לקרוא את האוטו ביוגרפיה(הלא "מוכרת"), הוא היה נוכל מלידה
דוגמה בפועל, כשג'ובס עבד באטארי הם הכריזו (אטארי) שיתנו $100 על כול צ'יפ שהעובדים יבטלו מהמעגל (המון כסף דאז) ג'ובס פנה עם זה לואזניאק, שביטל 50 צ'יפים
ג'ובס אמר לו שאטארי שילמו לו $700 על המעשה והוא יתחלק איתו חצי חצי, כלומר חזירות לשמה, כשואזניאק שמע על המחיר האמיתי 10 שנים מאוחר יותר אמר: אם היה אומר (ג'ובס) שהוא צריך את הכסף לא הייתי דורש ממנו כלום.
וזה לא הדוגמה היחידה, יש עוד הרבה, ובכלל, איפה וזניאק היום? (הוא היה המוח מאחורי הקלעים) הוא חי טוב ומרוצה מהחיים, את הכסף שעשה בעיקר תרם לקהילה .
טוב, אני מברבר, די.

tamir128
19-08-13, 15:19
היה מאד מרתק לקרוא את האוטו ביוגרפיה(הלא "מוכרת"), הוא היה נוכל מלידה
דוגמה בפועל, כשג'ובס עבד באטארי הם הכריזו (אטארי) שיתנו $100 על כול צ'יפ שהעובדים יבטלו מהמעגל (המון כסף דאז) ג'ובס פנה עם זה לואזניאק, שביטל 50 צ'יפים
ג'ובס אמר לו שאטארי שילמו לו $700 על המעשה והוא יתחלק איתו חצי חצי, כלומר חזירות לשמה, כשואזניאק שמע על המחיר האמיתי 10 שנים מאוחר יותר אמר: אם היה אומר (ג'ובס) שהוא צריך את הכסף לא הייתי דורש ממנו כלום.
וזה לא הדוגמה היחידה, יש עוד הרבה, ובכלל, איפה וזניאק היום? (הוא היה המוח מאחורי הקלעים) הוא חי טוב ומרוצה מהחיים, את הכסף שעשה בעיקר תרם לקהילה .
טוב, אני מברבר, די.

לא חכמה להשמיץ אדם שמת.
נכון שהוא סורי ונכון שאני לא סובל את החברה שלו והגישה שלו ושל אפל.
בכל מקרה, רמאים יש הרבה, לא כל אחד נהייה סטיב ג'ובס.

Bernard
19-08-13, 16:50
לא כל אחד (רמאי) יהיה ג'ובס אבל כנראה שרק רמאי נהייה כזה - גם ביל גייטס "עבד" על חברים שלו..

בכלל, כנראה שג'ובס (ואמרו את זה הרבה, גם לפני שמת) היה קוקיה לא קטן... בכל המובנים..ושלעבוד איתו/אצלו היה תענוג קטן מאוד..

tamir128
19-08-13, 17:23
לא כל אחד (רמאי) יהיה ג'ובס אבל כנראה שרק רמאי נהייה כזה - גם ביל גייטס "עבד" על חברים שלו..

בכלל, כנראה שג'ובס (ואמרו את זה הרבה, גם לפני שמת) היה קוקיה לא קטן... בכל המובנים..ושלעבוד איתו/אצלו היה תענוג קטן מאוד..

אני מהמר שעל גייטס זה סתם רכילות זולה. עבד עליהם? בפועל הפך אותם למיליארדרים והם נשארו לעבוד איתו כל החיים.
גם על צוקי אומרים שעבד על החברים, רק שהם נזכרו בכך רק כשהוא הפך למיליארדר.
רק על לארי אליסון אין רכילות כזו, כנראה בגלל שהוא מספק לכולם מספיק סיבות טובות לשנוא אותו גם ככה, ולא מנסה להיות נחמד.

אני מניח שעל כל אחד מאיתנו, אם וכאשר יהפוך למיליארדר, יבואו כאלה שיגידו שהם חברים מהעבר ועבדו עליהם בשנקל.

להבדיל, גם על משה רבנו התלוננו 40 שנה שעבד עלינו. ככה זה.

Bernard
19-08-13, 17:42
עלי לא!
אני נחמד..:rolleyes:

נראה לי שגם אין סכנה שאני אהפוך למילארדר...:(

raanan
07-10-13, 20:23
עד לאחרונה היה לי את המוטורולה דפיי+
מכשיר מצויין עמיד מאוד פיזית וגם אפילו להכנסה לבריכה.
שבק חיים לשבוע עקב הכנסתו לטבילה רצינית כשהמכסה האחורי פתוח (טעות שלי) .
בנתיים רכשתי סמסונג גלקסי S2+ מכשיר מצויין מסך גדול יותר מהדפיי .
כמובן שללא העמידות של הדפיי .
יתרון נוסף לדפיי, השמיעה והספיקר טובים יותר מהגלקסי.

בקיצור, מי שצריך ישומים פשוטים שלא דורשים מעבד חזק, ויכול להסתדר עם מסך 3.5" , הדפיי+ אחלה סמרטפון.
גלקסי S2+ לדעתי בחירה מצויינת למי שלא מעוניין להסתובב עם טבלט בכיס (4.3" לדעתי על הגבול הסביר למכשיר טלפון. מ S3 זה כבר מפלצתי).

רענן
נ.ב - הדפיי+ חזר לעבוד מושלם לאחר שבוע ומאז משמש את אישתי.

מצטער שאני מעלה מהאוב את השרשור,
הבת (14) מעוניינת בסמארטפון בעל ביצועים סבירים (לא גיימרית), מסך לא גדול מידיי וגם לא קטן (החליטה על 4" ).
לא מעוניינת באייפון. היא מגדירה את עצמה כקלמזית ומעוניינת במשהו עמיד (סטייל הדפיי) .

במקרה נתקלתי בדגם הגלקסי הזה שלא מיובא לארץ :
http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones/SGH-I547ZKAATT
http://www.youtube.com/watch?v=9WvXHLH3BQk

יש במקרה מישהו שהוא בעלים לטלפון כזה ? אם כן, אשמח למידע/התרשמות.
למיטב הבנתי, במידה וארכוש מכשיר פתוח ( sim free ), לא אמורה להיות בעיה בהתקנת תמיכה בעברית על אנדרואיד 4.04 , האם אני טועה ?

תודה מראש למשיבים
רענן

shachar
07-10-13, 21:33
יש היום בגלובס סקירה על גלקסי 4 אקטיב שעמיד במים ובחול IP67
אבל עולה 3300
נראה לי זעדיף לקנות שני נקסוס 4 באותו מחיר...

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

אלדר
07-10-13, 22:56
רענן, ממליץ על מכשיר סיני בשם Thl w100

tamir128
08-10-13, 00:11
רענן, ממליץ על מכשיר סיני בשם Thl w100

שקול גם את ה w200, חדש יותר ויקר יותר.

בכל מקרה, אם הייתי קונה היום מכשיר חדש, ללא ספק זה היה סיני (כלומר מותג סיני, לא אחד בלי שם. THL הוא מקום טוב להתחיל).

התמורה הטובה ביותר לכסף.

אה, ואם אני לא טועה, אין היום בארץ מכשירים שהם לא סים פרי, ובגרסאות העדכניות של האנדרואיד העברית בילט אין.

זאביק
08-10-13, 02:03
נראה לי זעדיף לקנות שני נקסוס 4 באותו מחיר...
Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

אין יותר נקסוס 4. הפסיקו לייצר והמלאי אזל.
הכל כהכנה לנקסוס 5 שיוכרז מתישהו החודש.

boaz avrahami
08-10-13, 08:12
אני קניתי נקסוס 4 בהמלצות מהשרשור הזה.
אכזבה גם מהטלפון וגם מההמלצות

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

erezgur
08-10-13, 09:34
בועז - מוכן לרכוש ממך את הנקסוס 4 במחיר שנמכר בחנויות גוגל בארה"ב עד שאזל מהמלאי לאחרונה.

אצלנו במשפחה יש THL W100 והמכשיר בהחלט נותן מעל ומעבר לתמורה מלאה. ה- W200 הינו חדש מעט יותר ונותן אף יותר מבחינת עלות תועלת ככל הנראה. נקודה אחת לשים אליה לב - יהיה קשה מאד למצוא כיסויים ושאר האביזרים המותאמים אישית למכשיר (לא מדבר על מטען, כבל USB וכו') כיון שבשאר העולם (לרבות בסין עצמה) החברה אינה ידועה ומוכרת.

ישנם מכשירים סינים אטרקטיבים נוספים מחברות ידועות יותר ועם מבחר אביזרים גדול יותר, אבל גם המחירים יקרים מעט יותר (מכשירים של Lenovo, ZTE, ZOPO ועוד). מציע לבדוק לגבי החברות הללו גם את ההיכרות של קהיליות המומחים כמו ה- XDA-Developers הבינלאומית וכמובן בקהיליות הישראליות לנושאי האנדרואיד שהן תמיד מקור מידע חשוב לנושאים המעניינים אותנו.

ארז גור

היפה והחיה
08-10-13, 11:29
אצלנו כל המשפחה על נקסוס.
לי יש את ה 3 ולילדים 4.
יש לו יתרונות וחסרונות כמו כל דבר אבל במחיר שלו שווה כל שקל.

Bernard
08-10-13, 14:01
אני קניתי נקסוס 4 בהמלצות מהשרשור הזה.
אכזבה גם מהטלפון וגם מההמלצות

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

שוב אתה מתחיל???
גמרתי את רוב השיפוץ ויש לי זמן להתחבר...
מאז שהויכוח הזה התחיל, שלחתי לחברים עוד 3 (שניים ממש לפני שהמחיר ירד ב-$100..) בנתיים כולם מרוצים.

אבל זה לא חשוב.
כמו שכתבו למעלה - אין יותר...

boaz avrahami
08-10-13, 15:36
שוב אתה מתחיל???
גמרתי את רוב השיפוץ ויש לי זמן להתחבר...
מאז שהויכוח הזה התחיל, שלחתי לחברים עוד 3 (שניים ממש לפני שהמחיר ירד ב-$100..) בנתיים כולם מרוצים.

אבל זה לא חשוב.
כמו שכתבו למעלה - אין יותר...

רשימת הדפקטים שיש במכשיר הזה באינטרנט ארוכה ומפוארת אבל אין טעם להתווכח - כל החומר גלוי באינטרנט.
למשל-
http://www.digitaltrends.com/mobile/nexus-4-problems/

בכל מקרה, אם מישהו בכ"ז חפץ במכשיר הזה, אז עדיין ניתן להשיגו כאן (עד הבית):
http://usa.buy2.co.il/BUY2USA/HotDeals/index/אלקטרוניקה%20ומחשבים

Bernard
08-10-13, 15:47
אוייש, בועז.
את זה אפשר למצוא על כל מכשיר - הנה מאותו אתר.
http://www.digitaltrends.com/mobile/iphone-5-problems/
לא התעמקתי אבל נדמה לי שיש כמה בעיות/דפקטים זהים..

raanan
09-10-13, 11:04
מצטער שאני מעלה מהאוב את השרשור,
הבת (14) מעוניינת בסמארטפון בעל ביצועים סבירים (לא גיימרית), מסך לא גדול מידיי וגם לא קטן (החליטה על 4" ).
לא מעוניינת באייפון. היא מגדירה את עצמה כקלמזית ומעוניינת במשהו עמיד (סטייל הדפיי) .

במקרה נתקלתי בדגם הגלקסי הזה שלא מיובא לארץ :
http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones/SGH-I547ZKAATT
http://www.youtube.com/watch?v=9WvXHLH3BQk

יש במקרה מישהו שהוא בעלים לטלפון כזה ? אם כן, אשמח למידע/התרשמות.
למיטב הבנתי, במידה וארכוש מכשיר פתוח ( sim free ), לא אמורה להיות בעיה בהתקנת תמיכה בעברית על אנדרואיד 4.04 , האם אני טועה ?

תודה מראש למשיבים
רענן
העלתי את השרשור מהאוב כדיי לשמוע דעות/ניסיון עם הגלקסי רוגבי פרו. לא המשך התנצחות על הנקסוס 4 ....
בכול אופן לא התאפקתי והזמנתי חדש את הרוגבי פרו (מחיר $238 ), נחכה למחיר הסופי עם השילוח של BUY2USA .

מבטיח לעדכן התרשמות מהמכשיר

רענן

raanan
18-10-13, 18:07
העלתי את השרשור מהאוב כדיי לשמוע דעות/ניסיון עם הגלקסי רוגבי פרו. לא המשך התנצחות על הנקסוס 4 ....
בכול אופן לא התאפקתי והזמנתי חדש את הרוגבי פרו (מחיר $238 ), נחכה למחיר הסופי עם השילוח של BUY2USA .

מבטיח לעדכן התרשמות מהמכשיר

רענן
הבטחתי לעדכן ...
אז הגלקסי רוגבי פרו נחת (תרתי משמע),
מבחינת עלות כוללת לדעתי זה לא משתלם. יצא כ 1300 ש"ח (מכשיר, מיסים ושילוח בעזרת BUY2USA ).
סה"כ הכול המכשיר נראה שבנוי חזק ויעמוד בדרישות (אטימות ונפילות). המכשיר מעט קטן יותר מגלקסי 2 אבל שמנמן יותר.
ביצועים זהים לגלקסי 2 .

עניין חשוב לרוכשים מחו"ל, מכשיר שבא עם רום של חברה מפעילה (AT&T ) אי אפשר להסב לו תפריטים לעברית (זה בכול אופן עם אנדרואיד 4.0.4 ).
ניתן רק לקבל תמיכה בעברית כולל מקלדת ומעט משמות האפלקציות מתורגמות לעברית.
אני מניח שעם צריבת רום חדש ונקי של אנדרואיד (אפילו בגירסה מתקדמת יותר), עניין התפריטים יפתר. אבל, אני לא בנוי להאקריות כזאת.

רענן

raanan
04-01-14, 18:15
המשך לשרשור שאולי יועיל לחברה בעתיד ....

השבוע הצטרף (לאחר חודש משלוח מסין) סמארטפון חדש למשפחתנו, lenovo s750 (לאחר שהקטנה העצבנית שלי ניפצה את המוטורלה דיפיי + ).
הבחירה בו הייתה בעיקר בגלל המפרט הטכני שכלל עמידות במים ואבק ומסך "גורילה 2" .
הסמארטפון תוצרת סין ובעל 4 ליבות ומסך 4.5" שנראים כמו 4.3" של סמסונג.
הסמארטפון מגיע עם אנדרואיד 4.2.1 כך שהמעבר לעברית ללא בעיה.
מאידך הרום שצרוב בו הוא סיני כך שמבחר הרינגטונים רשומים בסינית וגם הצלילים באוריינטציית המזרח הרחוק ...

הדברים הטובים,
משחקים וכול פעולה בו "טסים" ללא כול גימגום או תקיעות.
עיצוב נחמד
ספיקר עוצמתי אבל עם סאונד מתכתי מעט (כנראה בגלל האטימות למים).
אפשרות ל 2 סימים.
סוללה עם קיבולת מכובדת שמחזיקה אצלנו יום שלם של פעילות ללא טעינה.

הדברים הלא מלבבים,
לחצן הפעלה/כיבוי זערורי ועושה רושם שהוא ישבית הסמארטפון ראשון.
איכות ועוצמת המסך לא משתווה לזוג הגלקסי שיש לנו (גלקסי 2 וגלקסי רוגבי)
לא תומך בכול הרשתות (נדמה לי שרמי לוי לא נתמך).
לקח לי שעה להגדיר העברת נתונים ע"ג הרשת של אורנג (לא בטוח שבשירות לקוחות של אורנג' יתמכו בעזרה להגדרות הללו במכשיר).

שורה סופית, לא מציאה עבור 1000 ש"ח.

רענן

אלדר
04-01-14, 18:29
תובנות מהשרשור, קניתי מכשיר סיני thl w100 אצלי כבר 4 חודשים.
המכשיר הגיע עם עברית מלאה, אנדרואיד 4.2.1 .
כל האפליקציות רצות יפה וללא כל בעיות.
המכשיר נקנה ב ebay במחיר 590 ש"ח כולל משלוח!!

*היום יש כבר יבואן רשמי בארץ שנותן אחריות לשנה*

asypeer
04-01-14, 18:34
אלדד יש מכס או תשלומים אחרים בנוסף למה ששילמת למוכר באיביי?

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

erezgur
04-01-14, 18:50
למכשירי סלולר - אם עוצר במכס, צריך לשלם כ- 34% מיסים (כולל המעמ) על המחיר הכולל, כלומר עלות המכשיר והמשלוח.

למי שקונה מכשיר עם 2 סימים, בד"כ אחד הסוקטים מתאים לדור 2 בלבד (GSM) והשני גם לדור שלישי, שימו לב ויהיהו פחות בעיות גלישה :)

טיפ אחרון - יש יישום בחנות בשם APN ISRAEL, לבעלי רוט כמדומני, אשר דואג לכם לכל בעיות הגדרת נקודות הגישה.

ארז גור

אלדר
04-01-14, 19:03
אלדד יש מכס או תשלומים אחרים בנוסף למה ששילמת למוכר באיביי?

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

אלדרררר.
המכשיר לא נתפס במכס, ממה שידוע לי יש להוסיף 35% על מכיר הפלאפון+המשלוח.
ארז גור שוב תודות על ההמלצה למכשיר!!

avishon
04-01-14, 21:42
ארז גור...תודות על ההמלצה למכשיר!!

תודות להמלצת ארז גם ממני ;)...

בנוסף , עפ"י סקירת-מכשירים מהרשת :
עדיף לקנות את ה- W100S , שהוא כמו ה-100 ובאותו מחיר , אבל עם המעבד המתקדם יותר של ה-W200 :cool:...

אני קניתי אותו השבוע בארץ ב-1019 ש"ח (ב-MOBI הלא-מומלצת , לטעמי , בקניון מרום-נווה) .

-->