PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת ג'יפ חדש - יש פרטים בתוכן ההודעה

Keyser
22-07-13, 08:45
שלום לכולם,

אני מעוניין לעלות מרכב משפחתי לג'יפ. גם ע"מ שאוכל לטייל לבד, וגם כדי שאוכל להצטרף לקבוצות טיול שאני מכיר. התקציב לכל הסיפור עומד על 250K, דהיינו רכב חדש מהחברה.
הדברים החשובים לי הם
- נוחות
- אבזור (כולל קיום של מיגון, או קלות התקנה של מיגון לצד דברים כמו מזגן חזק וכו')
בטיחות
- התנהגות כביש סבירה (יחסית).

הרכב יהיה רכב יומיומי, והטיולים ישמרו לסופש"ים, או גיחות קצרות באמצע השבוע (לא למשהו מאתגר, אלא סתם סיור. בסופ"שים כבר אפשר "להתפרע").
מבחינת נוסעים, צריך מרווח סביר ל4 אנשים (2 זוגות) עם ציוד טיול מן הסתם. אם כבר מדברים על נפח אחסון - נדרש רכב שיכול לספק אזור העמסה גדול. כזה שיאפשר שימוש נוח כרכב יומיומי כשאין עוד אנשים בנסיעה, או אם יש צורך שתהיה האפשרות לקפל את המושבים האחוריים.

*ה*תנאים הם שיהיה רכב אוטומטי. אם בנזין - מעולה. אם דיזל - לא נורא. העיקר שיהיה אוטומט.
שכחתי לציין בנוסף שמדובר אך ורק בדגמי 5 דלתות

הרכב הראשון שהסתכלתי עליו הוא הwrangler. כדי להגיע לגרסא הבכירה צריך עוד כ40,000 שניתן לקבל דרך מימון של היבואן. מביקורות שקראתי, הבנתי שהדגמים החדשים עברו שינוי מאוד טוב - החל במנוע וכלה באבזור כך שהרכב אינו ספרטני כפי שהיה פעם.

בכ"א, אשמח להמלצות לפה ולפה

תודה

raanan
22-07-13, 09:26
ראשית, ברוך הבא !
שנית, שקלת להחזיק פרייבט מפנק ליום יום לצד ג'יפ ישן יותר לטיולים בלבד ?
יש לזה המון יתרונות. אפילו במקרים רבים זה כלכלי יותר.
מציע שתבצע חיפוש בנושא, דנו בזה בעבר.

בהצלחה
רענן

נמרוד
22-07-13, 09:41
הדרישות שלך בהחלט מכוונות לכיוון אחד - ג'יפ רנגלר אנלימיטד. רגיל יכנס בתקציב שלך כחדש, תצטרך להוסיף באמת משהו כמו הסכום שרשמת בשביל גרסאת הרוביקון.

הרוביקון בנוי עם מכלולים מצויינים ומשודרגים לשטח! אבל, כדי להתמודד באמת עם שטח ברמה שהוא בנוי אליו, צריך גם להגביה ולהגדיל צמיגים (זה דברים שהחברה פשוט לא יכולה לעשות בעצמה כי אז הוא לא יעבור את התקינה כרכב חדש בכל העולם) וזה עוד סכום.

ללא השיקול של הסכום הנוסף - ברור שרנגלר רוביקון אנלימטד הוא רכב השטח הטוב ביותר שאתה יכול לקנות כחדש בשנת 2013 במדינת ישראל. ויש יאמרו, בכלל.

Keyser
22-07-13, 11:00
ראשית, ברוך הבא !
שנית, שקלת להחזיק פרייבט מפנק ליום יום לצד ג'יפ ישן יותר לטיולים בלבד ?
יש לזה המון יתרונות. אפילו במקרים רבים זה כלכלי יותר.
מציע שתבצע חיפוש בנושא, דנו בזה בעבר.

בהצלחה
רענן

לא אוכל להחזיק שני רכבים למטרות שונות. לכן אני מעוניין בג'יפ שיוכל להיות רכב כביש סביר. הג'יפ הוא זה שצריך "לתת קצת מעצמו", כי בראש ובראשונה אני רוצה לצאת לטיולים. יש גבול לכמה פעמים אפשר להידחק עם משפחה של מישהו :P

הדרישות שלך בהחלט מכוונות לכיוון אחד - ג'יפ רנגלר אנלימיטד. רגיל יכנס בתקציב שלך כחדש, תצטרך להוסיף באמת משהו כמו הסכום שרשמת בשביל גרסאת הרוביקון.

הרוביקון בנוי עם מכלולים מצויינים ומשודרגים לשטח! אבל, כדי להתמודד באמת עם שטח ברמה שהוא בנוי אליו, צריך גם להגביה ולהגדיל צמיגים (זה דברים שהחברה פשוט לא יכולה לעשות בעצמה כי אז הוא לא יעבור את התקינה כרכב חדש בכל העולם) וזה עוד סכום.

ללא השיקול של הסכום הנוסף - ברור שרנגלר רוביקון אנלימטד הוא רכב השטח הטוב ביותר שאתה יכול לקנות כחדש בשנת 2013 במדינת ישראל. ויש יאמרו, בכלל.

שמע, בנוגע לשדרוגים והגנות - אני חושב שכדאי לי לקחת צעדים קטנים פה. יש איזשהם מיגונים שהם א-ב שכדאי לשים?

במקרה ומישהו יודע: freedom top - נוח ומהיר לפירוק, או שזו התעסקות? זה עמיד במים או שיש נזילות?
כ"כ בעלון של מכשירי תנועה מציינים שיש אפשרות להתקנת מערכת בהתקנה מקומית. מישהו יודע מה הם נותנים - או הפתרון המועדף, האם הם מאפשרים הזמנה מיוחדת עם דגם מקורי?

IlanHadar
22-07-13, 14:27
לא מסכים עם הכיוון.

האם האדון מכיר טיולי שטח? נניח לא יתחבר אז יהיה תקוע עם רנגלר? זה הרכב שטח אבל פשרה גדולה לטעמי.

רכב שטח ראשון, רוצה נוחות, פוזה אז SUV, לטעמי יש רק אחד...

Keyser
22-07-13, 15:44
כן, מכיר טיולי שטח - למרות שכמו שציינתי זה לא היה עם רכב שלי.
אולי אני לא ג׳יפאי גב-גבר כמוך, אבל צריך להתחיל איפשהו.

בכ״א, אמרתי שאני פתוח להצעות.

balmog
22-07-13, 16:14
אולי אני לא ג׳יפאי גב-גבר כמוך, אבל צריך להתחיל איפשהו.

עם גישה כמו שלך אני לא בטוח שיעמדו בתור על מנת לתת לך עצות.

שגיא S
22-07-13, 16:19
חבר'ה לא צריך להתלהם....
אני בטוח שפותח השרשור פשוט לא הבין נכון את אילן...

אילן הדר לדעתי התכוון להמליץ על JEEP GRAND CHEROKE

מה שהוא אומר, אם הוא ירשה לי לפרשן, זה שהרנגלר אכן רכב שטח מצוין, אך היכולת שטח שלו באה על חשבון ויתור גדול בנוחות והשימושיות כרכב כביש/משפחתי.

הוא ממליץ לך להתחיל ממשהו שהוא פחות הארדקור - לדוגמא הגראנד צ'רוקי.
אתה יכול גם להסתכל על טויוטה לנד קרוזר לדעתי.

Keyser
22-07-13, 17:17
לצ׳רוקי אצטרך להוסיף יותר וגם לשלם יותר ביטוח. השדרוג לא נראה לי משתלם. הלנדקרוזר בכלל רחוק מהתקציב

dorobo
22-07-13, 17:29
+1 על לנד קרוזר
אחלה אוטו חזק ואמין וגם יכולת שטח טובה

klam
22-07-13, 18:49
הרנגלר הארוך יענה לצרכיך.
אם אינך מתכוון לצאת לשטח קשה, לפחות בתחילה, תוכל "להסתפק" בגירסת הספורט. גם הוא רכב שטח מכובד מאוד.
שידרוגים אפשר להשאיר לשלב מאוחר יותר והשמים הם הגבול. הבעיה הראשונה הם הצמיגים (אצלי נקרעו פעמיים בטיול הראשון, שהיה ממש רגוע).
ניתן להשתמש כרכב ליום-יום. בהחלט נוח ומספק - מניסיון. המושבים הקדמיים מצוינים - האחורי בעייתי למבוגרים בנסיעות ארוכות.
הגג פריק - לא בקלות. צריך עוד זוג ידיים חזקות. מניסיון של אחרים - יש חשש שלאחר פירוק והרכבה תגענה נזילות. יחד עם זאת, יש אחריות מלאה של החברה.
מערכת? למה הכוונה?
בהצלחה, חן

Keyser
22-07-13, 19:15
בכל הנוגע לשדרוגים - קודם כל אמגן את הרכב. אחר כך, שיפורים עם הנסיון.

בעלון של הרכב מצויין כי "ניתן להזמין מערכת מולטימדיה בהתקנה מקומית". השאלה אם זה משהו ששווה את השקעה (מבחינת מותג, איכות הרכבה ויכולות המכשיר) או שעדיף להישאר עם הuconnect שמגיע סטנדרט.

klam
22-07-13, 19:44
יש להם שתי אפשרויות למולטימדיה: פיוניר וג'י וי סי. אני לקחתי פיוניר.

IlanHadar
22-07-13, 20:04
חבר'ה לא צריך להתלהם....
אני בטוח שפותח השרשור פשוט לא הבין נכון את אילן...

אילן הדר לדעתי התכוון להמליץ על JEEP GRAND CHEROKE

אכן שגיא אתה כרגיל צודק :cool:

ולפותח השרשור:
אל תבין לא נכון, כמו שנאמר כאן הרנגלר הוא אכן רכב השטח הטוב ביותר הקיים היום בישראל (בעולם?), לא משנה הדגם, יש שיפורים ללא סוף לכל הדגמים זה רק עניין של טעם.

אבל, בקבוצת המטיילים שלנו יש שלושה בעלי רנגלר (ואני מכיר עוד אחד) - חוץ מאחד, אף אחד מהם לא עושה שימוש ברכב כרכב יום יומי, למחפש הנוחות עם משפחה הפשרה גדולה מדי. אני לא אומר שאי אפשר, אבל אם אתה לא בקטע ממש של טיולי ג'יפים, שאני אומר ממש, זה אומר טיול רציני בתדירות גבוהה, לא פעם בחצי שנה, וגם צריך להבין שעם רכב כזה בא התיאבון, לכל אתגר יש את המחיר, גם בשיפורים האין סופיים ברכב וכן גם בשבירת מכלולים, אם תרצה אפרט את רשימת השבירות שאני מכיר מהחברים.

לך תעשה נסיעת מבחן על הרכב, אם אתה יכול תבוא לטיול עם רכבים שונים ותקבל החלטה, להתחתן עם רנגלר זו החלטה, הלוואי וכולנו היינו יכולים. אבל באמת שהרכב הזה מתאים למורעלי השטח, אלה שחייבים לעלות את המעלה שנמצא ב 0.1% של המסלולים בארץ.

לגבי המערכת ברכב, ה Uconnect היא מערכת מעולה אבל ללא אפשרות ניווט בישראל. מציעים לך להחליף אם בא לך מערכת עם ניווט, כיוון שרובנו משתמשים בוויז, לא בטוח שההחלפה כדאית.

אתה בטוח שזה הרכב בשבילך, תתחדש ותהנה, רק בדוק עלויות מדוייקות (ביטוח, מיגונים, שיפורים וכו') לפני שחתמת על טופס ההזמנה.

eysham
22-07-13, 22:50
לגבי המערכת ברכב, ה Uconnect היא מערכת מעולה אבל ללא אפשרות ניווט בישראל. מציעים לך להחליף אם בא לך מערכת עם ניווט, כיוון שרובנו משתמשים בוויז, לא בטוח שההחלפה כדאית.

אילן,

בינגו!
כאן בדיוק ההבדל...

רוב בעלי הגראנדים משתמשים בוייז.... לעומת זאת רוב בעלי הרנגלרים משתמשים באדמה/נוויגייד/עמוד ענן/2NAV.... :)

Bernard
22-07-13, 23:10
אילן,

בינגו!
כאן בדיוק ההבדל...

רוב בעלי הגראנדים משתמשים בוייז.... לעומת זאת רוב בעלי הרנגלרים משתמשים באדמה/נוויגייד/עמוד ענן/2NAV.... :)

לזה בדיוק אילן התכוון, ולפי מה שהשואל ציין, נראה לי שאילן גם צודק - הוא נראה יותר מבעלי הווייז ולא השאר.
אני גם מסכים עם אילן, לגבי השימושיות/הנוחות היומיומית - הרנגלר לא נוח ליומיום, בלשון המעטה, במיוחד מאחור -ונכון, תמיד יש את ההוא שנוח לו מאוד ויש גם את אלה עם הסופות, כרכב יומיומי - אני לא מדבר עליהם.

אני לא מסכים עם אילן, שהרנגלר הוא רכב ה-4X4 הטוב בעולם - אולי הוא "מדבר" את אותה שפה (אנגלית) אבל המבטא וההגייה אחרים לגמרי... עניין של מעמד (-:...

Keyser
22-07-13, 23:15
אכן שגיא אתה כרגיל צודק :cool:

*אם זה אכן כך אז התנצלותי הכנה*

ולפותח השרשור:
אל תבין לא נכון, כמו שנאמר כאן הרנגלר הוא אכן רכב השטח הטוב ביותר הקיים היום בישראל (בעולם?), לא משנה הדגם, יש שיפורים ללא סוף לכל הדגמים זה רק עניין של טעם.

אבל, בקבוצת המטיילים שלנו יש שלושה בעלי רנגלר (ואני מכיר עוד אחד) - חוץ מאחד, אף אחד מהם לא עושה שימוש ברכב כרכב יום יומי, למחפש הנוחות עם משפחה הפשרה גדולה מדי. אני לא אומר שאי אפשר, אבל אם אתה לא בקטע ממש של טיולי ג'יפים, שאני אומר ממש, זה אומר טיול רציני בתדירות גבוהה, לא פעם בחצי שנה, וגם צריך להבין שעם רכב כזה בא התיאבון, לכל אתגר יש את המחיר, גם בשיפורים האין סופיים ברכב וכן גם בשבירת מכלולים, אם תרצה אפרט את רשימת השבירות שאני מכיר מהחברים.

לך תעשה נסיעת מבחן על הרכב, אם אתה יכול תבוא לטיול עם רכבים שונים ותקבל החלטה, להתחתן עם רנגלר זו החלטה, הלוואי וכולנו היינו יכולים. אבל באמת שהרכב הזה מתאים למורעלי השטח, אלה שחייבים לעלות את המעלה שנמצא ב 0.1% של המסלולים בארץ.

אתה בטוח שזה הרכב בשבילך, תתחדש ותהנה, רק בדוק עלויות מדוייקות (ביטוח, מיגונים, שיפורים וכו') לפני שחתמת על טופס ההזמנה.

אני לא בטוח שזה הרכב בשבילי, לשם כך באתי לשאול כאן.
בתאבון לטיולים יגדל - כי עכשיו אוכל להצטרף בעצמי, בלי לשחק פאזל אנשים עם הרכבים. כ״כ אני יודע שלא מדובר ברכב שקונים מהסוכנות וש ו, אלא רכב שצריך לשדרג עם הזמן וכהתאם בתפיסת התחביב שלך. זה חלק שיקח לי זמן להגיע אליו, אז שיפורים פחות יושבים לי על הראש. מה שיותר חשוב זה לשים בפעם אחת מערכת הגנה טובה (אספיר מציעים קיט של 8 חתיכות ב9000) ומשם ללמוד ולהתפתח.

אז כן, אני יודע שתהיה איזושהי פגיעה בנוחות בנסיעה בעיר זה משהו שאני מוכן לבוא לקראתו, כי השורה התחתונה משתלמת לי (קצת פחות נוח בדרך לסופר, אבל הרבה יותר כיף עם החברים).

אם למישהו יש המלצה אחרת שעומדת בתנאים אז בכיף

אילן,

בינגו!
כאן בדיוק ההבדל...

מצטער, לא סובל את וויז. האם הם מציעים מערכות עם ניווט של אייגו או משהו בנוסח?

שגיא S
22-07-13, 23:30
אני לא בטוח שזה הרכב בשבילי, לשם כך באתי לשאול כאן.
אספיר מציעים קיט של 8 חתיכות ב9000) ומשם ללמוד ולהתפתח.

9000 שקל? זה הרמת מחירים ברנגלרים החדשים?
מצד שני אני זוכר שהמוסכניק שלי אמר לי שקיט הגבהה לרנגלר משהו באיזור ה4.5" עולה 20000 שקל.
פגוש קדמי 2500 וכו'.

פתאום הסמוראי שלי מרגיש יותר טוב ;)

Keyser
22-07-13, 23:33
שופכים את דמי.
אני יודע לקרוא מפה ולנווט על פיה. השאלה אם מערכת המולטימדיה מגיעה עם ניווט שאינו תוצרת וויז

Bernard
22-07-13, 23:43
שופכים את דמי.
אני יודע לקרוא מפה ולנווט על פיה. השאלה אם מערכת המולטימדיה מגיעה עם ניווט שאינו תוצרת וויז

לא שופכים ולא נעליים - ין מה להתרגש/ז..
פשוט, לפי מה שהבנתי, הרכב אמור להיות יותר לכיוון אוריינטציה עירונית ונוח למשפחה והטיולים הם לסופ"ש.
אם אתה מוכן "למחיר" ביומיום - לך על הרנגלר (את הדיפנדר, הפסיקו לייצר...)

ובכלל.
עד כמה שאני יודע, ווייז בכלל לא מותקנים במערכות מולטי-מידיה - דורש אנדרואיד/ISO וחיבור סלולארי.
אני, אישית, לא הייתי משלם גרוש על מערכת מהיבואן או החלפתה - לוקח מה שיש והכי זול מהיבואן וקונה מחו"ל ומתקין - אין כמעט מיסים על מערכת "7 כזו.

IlanHadar
23-07-13, 00:12
על פיוניר דבל דין אין בעיה להתקין אייגו, דורש מודול נוסף, בטח גם על הקנווד.

raanan
23-07-13, 00:32
רק לי נראה השרשור מוזר ?
הבן אדם מתעניין ברנגלר (אולי אפילו בגרסת הרוביקון), אבל חצי מהשרשור על פקקטה מערכת !
טוב שההתלבטות היא לא על מכסה הוונטיל ...

רענן

Bernard
23-07-13, 06:17
אבל גם חשוב...

הדאבל-דין הסינים, שקונים ב$250, באים עם iGO אוריגינל...ולא צריך להוסיף שום מודול..

klam
23-07-13, 08:44
Keyser, אם אתה במרכז, אתה מוזמן לקפוץ אלי ולנסות. יש את הכול.
תוכל להרגיש אם זה מתאים לך.

רמי גלבוע
23-07-13, 09:00
סליחה חברים, אבל אני חושב שאתם לוקחים את הדיון למקום הלא נכון.

הקייזר לא אמר שהוא רוצה מותג "ג'יפ", הוא הגדיר ציפיות עירוניות למדי, עם אופציה לטיולי שטח. הוא לא צריך רנגלר, ולא דיפנדר (הייתי אומר לא דיסקאברי, אבל זה מתחרז פחות טוב, ובטח לא בתקציב). הוא בטח לא צריך להיכנס כרגע לשיפורים של רוביקונים, הלו, זה לא FOURWHEELER!

קייזר, הייתי ממליץ לך לבדוק ברצינות רבה גם את הפג'רו והלנד קרוזר, אפילו כמשומשים רעננים. רנגלר זה רכב הרבה יותר קשוח מכפי שאתה משרטט, ולכן לא מעניין אותך שיש לו ים של שיפורים. גרנד צ'ירוקי אחלה רכב, אבל כך גם היפניים. הרנגלר הוא אוטו די מבאס לנסיעה משפחתית ביום יום - רמת העידון, קלאוסטרופוביה מאחור, לא יודע מה לומר על אמינות. האנשים פה מורעלים (גם אני כזה, איני מתנשא עליהם, כמובן). זו לא הדוגמה עבורך.

תעשה סיבוב הדגמה על רנגלר וצ'רוקי, קח סיבוב גם על לנד קרוזר ופג'רו.
אם תידלק ותחליט על הרנגלר, זו ממש לא טעות. אבל אני חושב שלמשפחה יהיה הרבה יותר טוב בכל אחת מ-3 האופציות האחרות. לא בדקתי תקציב עדכני, אבל אני חושב שהפג'רו לא צריך להיות רחוק מתקציבך; בטח אם אתה מוכל לשקול משומש נקי ורענן. אין בעיה למצוא גם טויוטה משומשת במחיר שלך.

IlanHadar
23-07-13, 11:49

רמי - כבר טענתי את זה בתגובה החמישית בעמוד הקודם.

נמרוד - תגיד, זה לא פרסומת סמויה לרנגלר ? :rolleyes:

Keyser
23-07-13, 13:10
רק לי נראה השרשור מוזר ?
הבן אדם מתעניין ברנגלר (אולי אפילו בגרסת הרוביקון), אבל חצי מהשרשור על פקקטה מערכת !
טוב שההתלבטות היא לא על מכסה הוונטיל ...

רענן
לתומי חשבתי שמדובר בפורום בו ניתן להתייעץ בעניין רכישת רכב. פעם אחרונה שבדקתי, גם מערכת נכנסת בעניין הזה... באמת, אז אני שואל על המערכת. זה כזה big no-no כאן? אסור לדבר על שום דבר מלבד הצלבות/נעילות/יחסי העברה?

הקייזר לא אמר שהוא רוצה מותג "ג'יפ", הוא הגדיר ציפיות עירוניות למדי, עם אופציה לטיולי שטח. הוא לא צריך רנגלר, ולא דיפנדר (הייתי אומר לא דיסקאברי, אבל זה מתחרז פחות טוב, ובטח לא בתקציב). הוא בטח לא צריך להיכנס כרגע לשיפורים של רוביקונים, הלו, זה לא FOURWHEELER!

קייזר, הייתי ממליץ לך לבדוק ברצינות רבה גם את הפג'רו והלנד קרוזר, אפילו כמשומשים רעננים. רנגלר זה רכב הרבה יותר קשוח מכפי שאתה משרטט, ולכן לא מעניין אותך שיש לו ים של שיפורים. גרנד צ'ירוקי אחלה רכב, אבל כך גם היפניים. הרנגלר הוא אוטו די מבאס לנסיעה משפחתית ביום יום - רמת העידון, קלאוסטרופוביה מאחור, לא יודע מה לומר על אמינות. האנשים פה מורעלים (גם אני כזה, איני מתנשא עליהם, כמובן). זו לא הדוגמה עבורך.

תעשה סיבוב הדגמה על רנגלר וצ'רוקי, קח סיבוב גם על לנד קרוזר ופג'רו.
אם תידלק ותחליט על הרנגלר, זו ממש לא טעות. אבל אני חושב שלמשפחה יהיה הרבה יותר טוב בכל אחת מ-3 האופציות האחרות. לא בדקתי תקציב עדכני, אבל אני חושב שהפג'רו לא צריך להיות רחוק מתקציבך; בטח אם אתה מוכל לשקול משומש נקי ורענן. אין בעיה למצוא גם טויוטה משומשת במחיר שלך.

בדיוק. זה שהתייחסתי לרנגלר, זה כי זה מה שעלה לי בראש - לא כי "חייב רנגלר ויהי מה".
מסיבות כאלו ואחרות לא יכול להיכנס לרכישת רכב משומש.

רמי - כבר טענתי את זה בתגובה החמישית בעמוד הקודם.

נמרוד - תגיד, זה לא פרסומת סמויה לרנגלר ? :rolleyes:

עזוב, תמליץ למנהלים לשים באנר "משתמשים חדשים אינם רצויים" וחלאס. את הרמיזות שלך תשמור לעצמך.

ננסה לחזור לנושא המקורי:

אני מחפש ג'יפ, שיכול לשמש כרכב יום יום. לא מעוניין בפתרון של החזקת שני רכבים.
הטיולים שאני מתייחס אליהם נערכים בצפון הארץ (גליל). טיולצ'יקים באמצע השבוע זה בד"כ לא משהו מעבר לשבילי קק"ל ופארקים כאלה או אחרים.
אני מודע לכך שקניה של ג'יפ גורמת להקרבה של נוחות. זה משהו שאני מוכן לקראתו, אם סך הדרישות מתמלאות. אני מעדיף ג'יפ (ולמען השם, אני מתייחס לג'יפ כמותג גנרי, לא ספציפית לjeep) כי אני לא רוצה להידחס ברכבים של אחרים.

מה כן צריך:

אוטומט
5 דלתות (כלומר לא דגמים קצרים)
רכב שיאפשר לי להיכנס לשטח בידיעה שאני אצא ממנו (כלומר לא משהו סטייל פוררד אקספלורר עם מערכת ההנעה המצחיקה שלו, אלא 4X4 של ממש).
צריך להיות מקום ל4 אנשים בוגרים (2 זוגות) כי בכ"ז, כמו שלקחו אותי יהיו אנשים שיצטרכו טובה דומה.
תא מטען סביר לציוד של 4 אנשים - בנוסף, בחלק של ה"יום יום" נדרש תא מטען גדול יחסית - מושבים מתקפלים זה בונוס מעולה.
הרכב צריך להיות נוח בשימושי כביש, במגבלות דלעיל. אני לא מנסה לאכול את העוגה שלמה - דהיינו, לא מחפש ג'יפ עם נוחות של רולס רוייס.
מבחינת אבזור - לא מחפש פורשה קאיין, אבל גם לא מעוניין בסופה. בחלק הזה נכנס גם כל עניין המיגונים. מיגונים בלבד כרגע. אני לא מתכוון לשפר עד שאצבור נסיון בעצמי ואראה מה מתאים לי ומה לא.

שיהיה בטיחותי
שתהיה התנהגות כביש סבירה. שימו לב(!!!!) - סבירה.
אפשר בנזין, אפשר סולר. אישית אני מעדיף בנזין אבל זה לא deal breaker
רכב חדש בלבד
תקציב עד 250K.

עכשיו, התעניינתי ברנגלר (התעניינתי! לא הלכתי לסוכנות ונמרחתי על הרוביקון והצעתי לרכב נישואין במקום). הוא נכנס בתקציב, ולפי הבנתי הוא עונה על הדרישות. שוב רק התעניינתי - אם יש המלצות למשהו אחר אני אשמח לשמוע.

הרכבים שנסעתי בהם (דהיינו מה שיש לאחרים) הם פג'רו, לנד קרוזר וג'יפ (כאן הכוונה היא למותג עצמו) בדגמים השונים של הרנגלר.
לנד קרוזר, ארוך (חובה 5 דלתות) עובר את התקציב בהרבה.
גרנד צ'רוקי זה אחלה, אבל הוא מעבר לתקציב, אני לא יודע עד כמה הוא באמת יאפשר לי להשתלב עם האחרים ומעבר לתוספת בתקציב יש קפיצה בתשלומי ביטוח.

מקווה שזה עשה סדר בדברים.

תוספת: בנוגע למערכת - כשהתעניינתי (שוב - התעניינתי!!!!!) ברנגלר נאמר לי כי הוא מגיע עם uconnect, שאין לי בעיה עם זה. הנציג אמר שיש אפשרות להתקנה של מערכת מולטימדיה - כל מה ששאלתי בעניין הזה, זה מי המתקין ומה האופציות שנותנים. אישית, אני נגד כל התקנה שדורשת התעסקות עם חשמל הרכב, אך עדיין אני רוצה לדעת מה האופציות שלי. זהו. לא ביקשתי חו"ד להתקנה של 20 רמקולים ו100 סאבוופרים ומערכת DVD ומסך לכל מושב. סה"כ מה מתקינים בארץ.

Jacob80
23-07-13, 13:17
אילן,

בינגו!
כאן בדיוק ההבדל...

שאני אזכיר לך מי הכיר לך את תוכנת אדמה ובמה הוא נוהג?

eysham
23-07-13, 14:48
שאני אזכיר לך מי הכיר לך את תוכנת אדמה ובמה הוא נוהג?

רוב קובי.... רוב...
תסכים איתי שיש קצת יותר גראנדים (WK-WKII) בסימטאות צפון ת"א בואך קיסריה מאשר JKים.. והשטח הכי אקסטרימי שיגיעו אליו זה טיפוס מעלה מדרכה

ולגבי הבחור... נוהג בסקודילאק...

IlanHadar
23-07-13, 15:26
קייזר אתה בחור רגיש... על כל עקיצה קטנה קופץ, קח את זה בקלות זה שרשור מאוד נחמד :)
מה ציפית שתגיד שאתה רוצה רנגלר וכולם יגידו לך על זה? כסף שלך תעשה בו כרצונך, אנחנו מנסים לתת לך את נקודת המבט שלנו, כמו שאתה יודע שאלת דעה אצלנו בארץ תקבל הרבה...

לעניין התקציב, אתה אכן גבולי, כל רכב שתקנה, אם תרצה לטייל איתו רציני, אתה צריך עוד לפחות כמה עשרות אלפי שקלים, יש לי חבר קנה רוביקון עכשיו ביבואן, אני לא אספר כמה הוא שם בנוסף על הרכב כדי להביא אותו לרמת העבירות שהוא רגיל אליה, בוא נגיד שבכסף הזה היה קונה עוד רכב קטן חדש.

לעניין מערכת השמע: זה אחד החלקים החשובים ברכב (ברצינות) אני לא מבין גדול במוזיקה אבל שאני נכנס לרכב ומקשיב ל Uconnect עם רמקולים של בוסטון, גם אני מבין שיש איכות.
לעניין הוויז - מי שנוהג בגרנד חייב התראה על משטרה ומצלמות מהירות, במיוחד שבלי להרגיש אתה נוסע על 90 (.......מייל בשעה....) :rolleyes:
לעניין הניווט, אין טעם לקנות מערכת סגורה ברכב כמו פיוניר וכו', כל מה שתקבל זה IGO, מי שמנווט משתמש בתוכנת השטח הנוחה לו, ניסיתי את Topomap, Twonav, Orux ועמוד ענן, כל אחת על פלטפורמה שונה. באייפון אני מנווט על Topomap ובאנדרויד על Orux, על התוכנות האחרות עדיין להתבגר קצת.

לגבי ה WK-WKII רועי (לא רואי) מדרכות, בצפון ת"א ובואך קיסריה, כן ירבו, ככה נוכל לשדרג בעוד כמה שנים לבונבון חדש...

שוב - קייזר תרגע, קח את השרשור הזה בקלות, ממש נחמד לימי הקיץ החמים, אנחנו איתך, כל רכב שתקנה נשמח איתך, נייעץ לך וגם כן - נצחק ונרד עליך, זה מה שנחמד כאן בפורום, כולנו יודעים גבולות, צוחקים ויורדים אחד על השני, אבל גם מקבלים עצות באמת שוות!

Tourist
23-07-13, 15:40
רק הערה,
חזרת מס׳ פעמים על רצונך להתקין מיגונים ב-9000 ש״ח - דבר שחשוב לך.
אני מציע שתקפיד לקחת בחשבון גם החלפת 4 צמיגים לתוך התחשיב הכללי. זו הוצאה של 4000-6000 ש״ח ואינה זניחה כלל.

Keyser
23-07-13, 15:57
קייזר אתה בחור רגיש... על כל עקיצה קטנה קופץ, קח את זה בקלות זה שרשור מאוד נחמד :)
מה ציפית שתגיד שאתה רוצה רנגלר וכולם יגידו לך על זה? כסף שלך תעשה בו כרצונך, אנחנו מנסים לתת לך את נקודת המבט שלנו, כמו שאתה יודע שאלת דעה אצלנו בארץ תקבל הרבה...

לעניין התקציב, אתה אכן גבולי, כל רכב שתקנה, אם תרצה לטייל איתו רציני, אתה צריך עוד לפחות כמה עשרות אלפי שקלים, יש לי חבר קנה רוביקון עכשיו ביבואן, אני לא אספר כמה הוא שם בנוסף על הרכב כדי להביא אותו לרמת העבירות שהוא רגיל אליה, בוא נגיד שבכסף הזה היה קונה עוד רכב קטן חדש.

לעניין מערכת השמע: זה אחד החלקים החשובים ברכב (ברצינות) אני לא מבין גדול במוזיקה אבל שאני נכנס לרכב ומקשיב ל Uconnect עם רמקולים של בוסטון, גם אני מבין שיש איכות.
לעניין הוויז - מי שנוהג בגרנד חייב התראה על משטרה ומצלמות מהירות, במיוחד שבלי להרגיש אתה נוסע על 90 (.......מייל בשעה....) :rolleyes:
לעניין הניווט, אין טעם לקנות מערכת סגורה ברכב כמו פיוניר וכו', כל מה שתקבל זה IGO, מי שמנווט משתמש בתוכנת השטח הנוחה לו, ניסיתי את Topomap, Twonav, Orux ועמוד ענן, כל אחת על פלטפורמה שונה. באייפון אני מנווט על Topomap ובאנדרויד על Orux, על התוכנות האחרות עדיין להתבגר קצת.

לגבי ה WK-WKII רועי (לא רואי) מדרכות, בצפון ת"א ובואך קיסריה, כן ירבו, ככה נוכל לשדרג בעוד כמה שנים לבונבון חדש...

שוב - קייזר תרגע, קח את השרשור הזה בקלות, ממש נחמד לימי הקיץ החמים, אנחנו איתך, כל רכב שתקנה נשמח איתך, נייעץ לך וגם כן - נצחק ונרד עליך, זה מה שנחמד כאן בפורום, כולנו יודעים גבולות, צוחקים ויורדים אחד על השני, אבל גם מקבלים עצות באמת שוות!

אמרתי - לא ננעלתי על הרנגר, זה פשוט הדגם הראשון שחשבתי עליו. כתבתי מספר פעמים שאני פתוח לכל הצעה.

רק הערה,
חזרת מס׳ פעמים על רצונך להתקין מיגונים ב-9000 ש״ח - דבר שחשוב לך.
אני מציע שתקפיד לקחת בחשבון גם החלפת 4 צמיגים לתוך התחשיב הכללי. זו הוצאה של 4000-6000 ש״ח ואינה זניחה כלל.
לא כתבתי בשום מקום שאני רוצה להתקין מיגונים ב9000 שקלים. כתבתי שאספיר מציעים חבילה כזו. אני שאלתי מה נחשב לא'-ב' שצריך להתקין בתור התחלה, לא בתור בניה של rock crawler.

Tourist
23-07-13, 16:09
התכוונתי לענות שבתור התחלה, בתור הא׳ ב׳ כלשונך, ולא כשיפור קיצוני, כדאי להחליף את הצמיגים המקוריים שמגיעים עם הרנגלר ושזו הוצאה משמעותית שיש לקחת בחשבון.

כדאי לוודא שיש גם מזגן חזק, אתה עונה לא יפה לעיצה פשוטה וזהירה, אולי בגלל החום.

רמי גלבוע
23-07-13, 16:58
קייזר,
לעניות דעתי - אם אתה קונה רנגלר, אתה ממש לא חייב לשפר כלום, בתור התחלה. הצמיגים המקוריים טובים בכל מקום למעט בוץ (והחורף עוד רחוק). אתה בטח לא תתחיל את צעדייך הראשונים על סלעים ובולדרים, אז גם מיגונים לא צריך. אם הג'יפ יספק אותך ואת משפחתך בכביש, אז הוא בטח מספיק טוב בשטח. תרגיש שאתה נכנס לזה ברצינות? תתחיל לשפר בהדרגה, מיגונים, מתלים, צמיגים... אפשר לשים הכל, לא מוכרחים שום דבר.

יותר טוב, תשקיע אנרגיה וכסף בהדרכת נהיגה, כי זה המפתח לניצול מענג ובטיחותי של הג'יפ.

ועדיין - הייתי בודק בסוכנויות מיצובישי אם יש להם איזה דגם ספציפי זול שנכנס לתקציב שלך - שנת מודל אחרת, רכב הדגמה (יירשם על שמך יד ראשונה), משהו. על הכביש הוא טוב בהרבה מהג'יפ, אם כל סגידתנו למותג ולערכיו.

רמי גלבוע
23-07-13, 16:59
עם כל סגידתנו למותג ולערכיו, כמובן...

klam
23-07-13, 17:08
המזגן בסדר גמור. גם לאחור (עם ארבעה נוסעים ושני כלבים גדולים).
מקום בבגאז' גבולי, במיוחד ללא גגון.
המערכת של פיוניר לא מדהימה. בדיעבד הייתי נשאר עם המקורית.
לגבי מיגונים: יש גישות שונות. בגדול, רבים מבעלי Jeep "האמיתי" (ואני ביניהם), עם שני סרנים חיים, מרווחים טובים והגבהות, נוטים להמעיט ככל האפשר במיגונים. החשובים ברנגלר החדש, מייד בהתחלה הם מיגון הגחון ומיגון הקניסטר. השאר, לדעתי, יכולים לחכות קצת - אל תשכח שהרנגלר, לפחות בגירסת הרוביקון, מגיע עם מיגונים - לא מדהימים, אבל סבירים לפחות להתחלה. לגבי סוגים, מחירים שפויים והתייעצות - אני אוהב את העבודה של רוקסוליד.

BlackStar
23-07-13, 17:26
קייזר

גיפולוג מלא בקשקשנים שיש להפ גיפ רק בשומר מסך בלפטופ

רוצה גיפ אמיתי זה רק אחד ויחיד
http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=33&RecordID=373060&Code=1fb17bef2aacc665232f42c86b96e59b

אין לי קשר למודעה או למוכר בדרך כול שהיא
ואתה עוד נשאר עם עודף ואני לא חושב שתוכל למצוא משהוא ברמה הזו בנוחות הזו ובחשבון הכולל זה בהחלט הרכב שיוכל להפוך הולך לגב-גבר כמו החוכמולוגים\גיפולוגים
למינהם בהצלחה

רמי גלבוע
23-07-13, 21:18
לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא !
לא דיפנדר !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
לא בשבילך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

Keyser
23-07-13, 21:28
קייזר,
לעניות דעתי - אם אתה קונה רנגלר, אתה ממש לא חייב לשפר כלום, בתור התחלה. הצמיגים המקוריים טובים בכל מקום למעט בוץ (והחורף עוד רחוק). אתה בטח לא תתחיל את צעדייך הראשונים על סלעים ובולדרים, אז גם מיגונים לא צריך. אם הג'יפ יספק אותך ואת משפחתך בכביש, אז הוא בטח מספיק טוב בשטח. תרגיש שאתה נכנס לזה ברצינות? תתחיל לשפר בהדרגה, מיגונים, מתלים, צמיגים... אפשר לשים הכל, לא מוכרחים שום דבר.

יותר טוב, תשקיע אנרגיה וכסף בהדרכת נהיגה, כי זה המפתח לניצול מענג ובטיחותי של הג'יפ.

ועדיין - הייתי בודק בסוכנויות מיצובישי אם יש להם איזה דגם ספציפי זול שנכנס לתקציב שלך - שנת מודל אחרת, רכב הדגמה (יירשם על שמך יד ראשונה), משהו. על הכביש הוא טוב בהרבה מהג'יפ, אם כל סגידתנו למותג ולערכיו.

אם ככה, אז בכלל מעולה.

המזגן בסדר גמור. גם לאחור (עם ארבעה נוסעים ושני כלבים גדולים).
מקום בבגאז' גבולי, במיוחד ללא גגון.
המערכת של פיוניר לא מדהימה. בדיעבד הייתי נשאר עם המקורית.
לגבי מיגונים: יש גישות שונות. בגדול, רבים מבעלי Jeep "האמיתי" (ואני ביניהם), עם שני סרנים חיים, מרווחים טובים והגבהות, נוטים להמעיט ככל האפשר במיגונים. החשובים ברנגלר החדש, מייד בהתחלה הם מיגון הגחון ומיגון הקניסטר. השאר, לדעתי, יכולים לחכות קצת - אל תשכח שהרנגלר, לפחות בגירסת הרוביקון, מגיע עם מיגונים - לא מדהימים, אבל סבירים לפחות להתחלה. לגבי סוגים, מחירים שפויים והתייעצות - אני אוהב את העבודה של רוקסוליד.

אחלה, תודה. כשאתה אומר שהבגאז' סביר - האם קיפול המושבים נותן אקסטרא נפח בצורה מהותית? בשימוש היום יום אצטרך בגאז' מעט גדול מהמשפחתית הממוצעת.

לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא !
לא דיפנדר !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
לא בשבילך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

אני חושב שדיפנדר זה קצת יותר מדי ספרטני בשבילי

klam
23-07-13, 23:33
הבגאז' גבולי. לטיול רציני עם שינה בשטח צריך כושר אילתור.
קיפול המושבים מלא, יוצר משטח ישר ולא רע - אפשר להשתרע לכל האורך עם ברכיים כפופות (וחריץ גדול בגב). העמסתי קורות, שקי מלט וכד' ללא קושי.
הבעייה היא שכדי לקפל מלא, המושבים מלפנים חייבים לזוז קדימה וקשה לנהוג, במיוחד אם אתה ארוך גפיים כמוני. אני מקפל לגמרי רק את החלק שליד הנהג, או מסתפק בקיפול חלקי שמספיק להעמסה - תלוי מה אתה מתכוון להוביל. פתח ההעמסה מוגבל למדי ע"י בתי הגלגלים האחוריים, כך שמכונות כביסה רחבות ומקררים לא באים בחשבון..

yehuda7
24-07-13, 01:14
הבגאז' גבולי. לטיול רציני עם שינה בשטח צריך כושר אילתור.
קיפול המושבים מלא, יוצר משטח ישר ולא רע - אפשר להשתרע לכל האורך עם ברכיים כפופות (וחריץ גדול בגב). העמסתי קורות, שקי מלט וכד' ללא קושי.
הבעייה היא שכדי לקפל מלא, המושבים מלפנים חייבים לזוז קדימה וקשה לנהוג, במיוחד אם אתה ארוך גפיים כמוני. אני מקפל לגמרי רק את החלק שליד הנהג, או מסתפק בקיפול חלקי שמספיק להעמסה - תלוי מה אתה מתכוון להוביל. פתח ההעמסה מוגבל למדי ע"י בתי הגלגלים האחוריים, כך שמכונות כביסה רחבות ומקררים לא באים בחשבון..

אנחנו אורזים ליומיים בשטח עם ג'ימני , ועוד הבאגז' ברנגלר גבולי....

klam
24-07-13, 10:57
אנחנו אורזים ליומיים בשטח עם ג'ימני , ועוד הבאגז' ברנגלר גבולי....
חחחה, צודק - הפכנו למפונקים..

Keyser
27-07-13, 00:44
טוב, זה קצת משעשע אבל משום מה אין לג׳יפ נעילת מכסה מנוע (תמוהה ביותר). מהצצה באינטרנט ראיתי שישנו מנעול של mopar שיש לקנות בנפרד ולהתקין - למישהו יש נסיון עם זה?

klam
27-07-13, 09:15
טוב, זה קצת משעשע אבל משום מה אין לג׳יפ נעילת מכסה מנוע (תמוהה ביותר). מהצצה באינטרנט ראיתי שישנו מנעול של mopar שיש לקנות בנפרד ולהתקין - למישהו יש נסיון עם זה?

רפי מרוקסוליד או קובי מנשר יתקינו לך מנעול בלי שום בעיה. רובנו לא מתקינים.

yes1952
27-07-13, 09:45
שבת שלום
ראשית זה אחד השרשורים היפים כאן לאחרונה
מר קייזר-לך לפי לבך-זה שרצית להציא "נישואין"לרוביקון זו לא טעות-לך על זה
זה רכב שטח מצוין וגם רכב יום יומי מהנה ביותר
לא אין לי רוביקון-כן יש לי סופה שגם משמשת לרכב יום יומי אין JEEP לחברות אחרות ,לאחרים יש 4x4 אם הם יותר טובים או לא?זה כבר מקום לשרשור אחר
ביננו?לפני שקניתי את הסופה שלי ,הציעו לי רנגלר,אך המינוס שלו היה -5 דלתות ואני רציתי משהו שיזכיר לי את ספרטה ושנות ה-70 העליזות
מתי אנו "שוברים"בקבוק וויסקי לרגל השקת הרנגלר החדש שלך?
בחתימה יש מס טלפון-אתה חופשי לצלצל ולנתייעץ

-->