PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשימת המעלות לפי קושי

גבי פ.
22-07-13, 16:36
אני זוכר שבעבר התפרסה רשימה של המעלות לפי דרגת קושי
איפה אני יכול למצוא את זה?

דרור ברלי
22-07-13, 18:10
המעלות עדיין במקומם. אבל דרגת הקושי משתנה חדשות לבקרים.

נמרוד
22-07-13, 21:12
דרגת הקושי לא תלויה במעלות, כמו שהיא תלויה בשואל ובעונה. אני יכול לתת לך את הדרוג שלי - ואז בוודאות יקומו אלו שמבחינתם מה שאני תיארתי כבינוני הוא קל, ואחרים יגידו שהוא קשה... חסרה שפה משותפת בנושא הזה.

עוד עניין - איזה מעלות ראויים להכלל ברשימת המעלות? פעם זה היה ברור, והרשימה כללה עשרות בודדות של "מעלות" לכל היותר. כיום, אם תציץ בעמוד ענן, כל מסלול פורק לגורמים כך שכמעט כל שיפוע של מעבר לכמה מעלות זכה לתואר "מעלה" וקיבל גם שם - לעיתים קרובות יותר משם אחד, וזה רק בעמוד ענן, שמעבר להיותו אתר נהדר אינו מחייב. לרוכבי האופניים למשל שמות משלהם והגדרות שונות כמובן של עצם המושג מעלה. ואז מדובר על רשימה של מאות רבות של מעלות, מה שלא ממש שימושי, כי רובם הם לא באמת אטרקציות ששווים בפני עצמם להניע את הג'יפ, כמו המעלות הקלאסיים של הנגב.

ד ו ר ו ן
23-07-13, 01:20
יש אינספור שבילי אש קצרצרים ברמת קושי גבוהה בהרבה מכמה מהמעלות הרשמיים.

מה גם שהמצב משתנה כל הזמן.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

דרור ברלי
23-07-13, 10:12
לטעמי האישי, וזה נכון לתקופת "תור הזהב" של הג'יפאות הישראלית - מאמצע שנות ה-90 ועד כמעט סוף העשור הראשון של שנות ה-2000, רשימת המעלות ה"קלאסיים" בנגב/מדבר יהודה מהקשה לקל היא כזו:

1. חצרה - הכי קשה והכי מסוכן. גבה קורבנות בנפש ועל כן אסור בכניסה משני הכיוונים, סגור ומסוגר. לא להתקרב אפילו.
2. גרופית
3. מחמל (שוטח על ידי קצא"א, אבל המדרגה המפורסמת מרימה ראש וחוזרת לבצבץ. תוך שנה-שנתיים יהיה שוב קשה כמו פעם)
4. חווה מצד שמאל (צמוד לקיר)
5. בוקר
6. מצלעות בעליה
7. עמיעז
8. זיק
9. ורדית
10. שלוחת צלמון (לא קשה כמו שמסוכן)
11. זרון
12. עוזי (שוטח והפך לאוטוסטרדה)
13. רמון
14. עשוש

כאמור, זה רק לטעמי ונכון ללפני עשר שנים בממוצע - מאז, אני אישית מיציתי את העניין שבנסיעה ארוכה לקצוות הארץ רק לכבוד כיבוש איזה מעלה - אני נוסע לטייל ואם יש אתגר בדרך - בכיף. אם אני צריך לבחור בין שוטטות של יומיים בכיף בנחלים הגדולים לבין התפוצצות חסרת תכלית על איזו עליה? הבחירה שלי ברורה.

סביר להניח שיהיו מי שיחלקו על הדירוג שלי וזה גם תלוי בסגנון של כל נהג וגם באוטו שלו ובשיפורים שמותקנים בו. תיקונים ודירוגים שונים יתקבלו בברכה! תרגישו חופשי.

חוץ מזה, השטח משתנה, המעלות משתנים. חלקם שוטחו והפכו לאוטוסטרדות, חלקם טופלו והפכו לקלים ואחר כך הטבע עשה את שלו והם חזרו להיות קשים, אולי יותר מאשר פעם. חלק מהמעלות הקלים נחרבו והפכו למאתגרים יותר, וחוזר חלילה.

כמו שהוזכר כאן, לרשימה הקלאסית נוספו עוד עשרות מעלות, רובם במרכז ובצפון, וחלקם/רובם קשים הרבה יותר מכל כוכבי הרשימה הזו ובעיקר מסוכנים יותר. אלה בעיקר מעברים טכניים ושבילי אש קצרים יחסית, תלולים ביותר, רצופי בולדרים ענקיים ובעיקר - לא סלחניים לטעות נהג או לכשל טכני - שיגרמו להתגלגלות קטלנית למטה.

רשימה חלקית של ה"כוכבים חדשים", שוב, רק לטעמי. בטוח שאחרים ידרגו אחרת:

1. מעלות יער אלעד/החלק הדרומי של יער קולה
2. מעלות הר טוב (סמוך לבית שמש)
3. הר שוכה (עמק האלה) מעלה קצר ואכזר + שביל אש אופקי, אבל איזה שביל...
4. מעלה הצינור (גליל מערבי, רכס חניתה)
5. מעלה בית זית
6. מעלה 6 (על כביש 6, סמוך לתל חדיד)
7. נ.ג. 186 (הר חורשן, נחל דליה. סכנת נפשות. גבה קורבנות. יש צירים עוקפים בטוחים שמטפסים לאותו מקום)
8. מעלה הנזירים (נחל ציפורי)
9. מעלה נורי (שער הגיא, נסגר לאחרונה)
10. משלט 21
11. ואדי אל חושנה (שמורת נחל בזק עילי, צפון הבקעה. אחד מצירי העבירות היפים בארץ, לא מדובר במעלה אלא בציר אופקי, יחסית. נכון ל-2010 ובכיוון מערב (עליה) נחשב קשה, טכני מאוד ומהנה ביותר. הציר שוטח ונהרס במאי האחרון על ידי צה"ל, אבל אני סומך על הטבע שתוך שנים ספורות יתקן את המעוות)

כמובן שכל צלע הר בתולה שמישהו מחליט לפתוח ולקחת ב"דוך" יכולה להפוך ל"מעלה" חדש. קשה, מלהיב ואקסטרימי יותר מכל אלה שהוזכרו, אבל... אנחנו יכולים רק לבקש ממכם לא לעשות את זה - ולא רק בגלל סיכון בנהיגה (אתם כבר ילדים גדולים ואחראים למעשיכם) אלא בגלל שמירת הטבע - גם אם לא מדובר בשמורה, סתם חבל לכער את הנוף בקוליסים מיותרים.

השמשוני יחיעם
23-07-13, 11:50
דרגת הקושי של המעלה הנה ביחס הפוך לכמות הבירה שאתה שותה !!!!!!!!!!!!!!!!!

יריב קלר ברוך
23-07-13, 12:03
המעלה אחד הקשים והיפים שאני עליתי מעלה אנריקה ליד בית שמש ארוך יפה וטכני
יש כמובן את הנסתרים פינחס פסיכים עקרבוט הבנים ועוד

grand
23-07-13, 13:12
מעלה לזר.

shahav
23-07-13, 16:31
חפש פה

http://hebrew.israelbiketrails.com/tabid/59/Default.aspx

קובץ בשם מעלות.WPT

או נסה את
http://hebrew.israelbiketrails.com/LinkClick.aspx?link=http%3a%2f%2fwww.sen dspace.com%2fpro%2fdl%2fbnp0vv&tabid=59&mid=584

טען את קובץ ה WPT לtownav או אדמה

רבין

-->