PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול ג'יפים: חולות מערב הנגב, מניר יצחק לבאר משאבים

IlanHadar
24-07-13, 22:44
ניתן לצפות בעמוד זה ב-http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=3033-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%97%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%91-%D7%94%D7%A0%D7%92%D7%91-%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%A8-%D7%99%D7%A6%D7%97%D7%A7-%D7%9C%D7%91%D7%90%D7%A8-%D7%9E%D7%A9%D7%90%D7%91%D7%99%D7%9D

IlanHadar
24-07-13, 22:56
בתודה לשי גיל מוביל הקבוצה שלנו (sgill) שניווט בלילה את המסלול וגם צילם.

זהו זה ולא אחרת
26-07-13, 19:19
כיצד ניתן להצטרף לטיולים כאלה?

HAMM_V
28-07-13, 00:41
כיצד ניתן להצטרף לטיולים כאלה?

מצטרף לשאלה הקודמת - נשמע ממש כיף!

savyon
28-07-13, 08:33
פשוט,
גולשים בפורום, מכירים את האנשים בפורום, ומידי פעם אנשים מזמינים חברה להצטרף לטיול שהם יוצאים אליו...

אין פה הצטרפות לטיולים בתשלום אלא קהילה שמכירה אחד את השני ומתארגנים לטייל יחד, זהו.

סביון

זהו זה ולא אחרת
28-07-13, 16:31
תודה רבה סביון, יש לי ג׳יפ כבר כמה חודשים, יונדאי גאלופר קצר, אני חדש בתחום ומחפש קבוצה להצטרף אליה. מהתגובה שלך אני יכול להבין שאתה די ותיק פה והייתי שמח לדעת מתי ואם ניתן להצטרף לטיול שאתה מארגן או משתתף.

savyon
28-07-13, 17:51
צר לי לאכזב אוך אבל נכון להרגע אני ללא ג'יפ :mad:

סביון

asafk
28-07-13, 20:36
המלצה שלי - היכנס לפורום הטיולים. שם מדי פעם תוכל לראות קהתארגנויות של טיולי חברים, וגם תוכל להעלות הודעה בה אתה מבקש להצטרף לטיולים. זה בד"כ עובד..

אסף.

itayt
28-07-13, 23:18
זה נראה כאילו חלק גדול מהמסלול עובר בשמורה, איך אפשר לעשות בשמורה טיול לילה ?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

IlanHadar
28-07-13, 23:39
איתי,

המסלול לא עובר בשמורה (חוץ מקטע קטן באור יום), הדבר נבדק על מספר מפות כיוון שסימוני השמורות באזור הורחבו.

השביל האדום הוא על גבול שמורה, אין לסטות ממנו ימינה.

נמרוד
29-07-13, 00:13
כמעט כל המסלול אינו עובר בשמורה. כל תא השטח שממערב לכביש 222 (וכמעט כל השטח שממזרח לו) ומצפון לכביש 211, הוא שטחי האש של בסיס צאלים. למעט סמוך מאד לנחל הבשור (ציר "פעמונית") בחלק הדרום מזרחי, השטח אינו שמורה ונטחן באימונים במשך כל לילות השבוע, בכל הכיוונים האפשריים, על גלגלים וזחלים... אם מסתכלים על המסלול של אילן - רק הקטע שסמוך לעתיקות חלוצה הוא שמורה.

itayt
29-07-13, 08:01
תודה על ההבהרה.

זהו זה ולא אחרת
29-07-13, 11:00
תודה רבה על התשובות..

ofervan
30-07-13, 01:27
לגבי שטחי שמורות אתם טועים ומטעים: במרץ 2011 הוכרזה שמורת חולות עגור, שהדיונה הגדולה נמצאת בתחומה, כך שחלק לא מבוטל ממסלול הלילה שאתם מציעים עובר בשטח שמורת טבע. במפות ישנות וגם בגרסה האחרונה של נוויגייד היא אכן מופיעה כשמורה מוצעת ולא מוכרזת, אבל במפות מועדכנות או במפות של שבילנט אפשר לראות שהשמורה כבר הוכרזה.

asafk
30-07-13, 01:39
עופר, למיטב הבנתי ונסיון גם מהזמן האחרון באימונים בשטח, השמורה היא רק מעבר לשביל האדום (ציר "מצדה") והדיונה הגדולה גם היא מובלעת של "אין שמורה". אני טועה?

אסף.

ofervan
30-07-13, 10:23
על פי המפות החדשות הדיונה הגדולה בתחום השמורה. אם תסתכל במפות הישנות, מה שרשום כשמורת "חולות עגור צפון" כלולה כולה בתחום השמורה החדשה, ובחלק שמוגדר כשמורת "חולות עגור" יישרו את הגבול המזרחי של השמורה עם הציר האדום, כך שהוא אכן מחוץ לגבולות השמורה. בהמשך, קן הגבול של השמורה מתיישר דרומה לכיוון הר קרן שכלול גם הוא בתחומה, כמו גם חלק מנחל לבן. אני אנסה להעלות מפה של השמורה, למרות שהיא ענקית...

נמרוד
30-07-13, 10:52
כמו שאסף כתב, השמורה עוברת מערבית לציר האדום הראשי, והמסלול שאילן העלה עובר על האדום ומזרחית לו. שאלת הדיונה הגדולה מעניינת, במפה הישנה היא מחוץ לשמורה המוצעת.

אגב בדקתי עכשיו באתר govmap ושם אין זכר לשמורת "חולות עגור" - בשום צורה... וזה אמור להיות האתר הרשמי של מדינת ישראל.

IlanHadar
30-07-13, 13:12
אכן כמו שנמרוד כתב, המסלול נבדק באתר הזה:
http://beta.govmap.gov.il/
פרסום רשמי של ממשלת ישראל. המסלול תוכנן לפי סימון השמורות שם, זה האתר הקובע.
כדי לראות את סימון השמורות יש לבחור מפות 50:000 בלחצן "מפת רקע" ולסמן שמורות טבע בבחירת השכבות.

כמו שכתבתי תחילת המסלול עוברת בשמורת חולות עגור צפון, את הקטע הזה עושים באור יום בהגעה לדיונה הגדולה, באור אחרון יש לצאת מהשמורה ולהמשיך על הציר האדום שהוא מחוץ לשמורה.

בנוסף יש לשים לב לרחובות בנגב שהיא גם שמורה, פשוט לחנות מחוץ לגבול השמורה בעצירה.

מי שחושש לעבור על החוק יכול לעשות את המסלול באור יום, אנחנו נסענו צמודים ל GPS בהקפדה יתרה על עניין אי הכניסה לשמורת טבע בחשיכה, למרות שהמפות שבידינו, כולל בעמוד ענן ומפות 50:000 לא תואמות לאתר הממשלתי.

zerez
30-07-13, 13:35
עם כל הכבוד לאתר הרישמי של ממשלת ישראל הוא לא מעודכן ויש שמורות טבע שלא מופיעות בו (למשל שמורת הטבע בניצנים), השאלה נשאלה בשירשור שאלדד פתח ועד היום לא נענתה.

האתר של סביבתי נראה מעודכן יותר אבל הוא לא רישמי.
http://www.svivati.org/maps/

IlanHadar
30-07-13, 14:45
זרז - מי שרוצה להחליט אם הוא עושה מסלול כלשהו לפי אתר של אדם טבע ודין זכותו המלאה, יכול לעשות את המסלול לאור יום.

אני מחליט לפי התקנות והפרסומים הרשמיים של ממשלת ישראל, לפי זה עשינו את המסלול, חוויה ענקית.

sgill
30-07-13, 15:18
תכנון המסלול נעשה תוך המנעות מכוונת מכניסה לשמורות בשעות החושך.
את המסלול שרטטנו על עמוד ענן כשכל הזמן ברקע נמצאת המפה הרשמית שהצבעתם עליה http://www.govmap.gov.il/
אם לרשות הטבע יש מפות אחרות, מעודכנות יותר או מורחבות, עליה לפרסם אותם ברבים ולדאוג שגם האתר הרשמי של המדינה יתעדכן.
גם רשות הטבע כפופה לחוק, היא לא ממציאה את החוקים אלא אוכפת אותם. אם הרשות או פקח זה או אחר מותח את החוקים / גבולות השמורה מכל סיבה שהיא (בצע כסף, שמירה יתרה על ערכי הטבע, חוסר ידע וכו). הוא יצטרך להגן על מעשיו בבית המשפט.
לעניות דעתי, בית המשפט ישתמש במבחן האדם הסביר. אם בדקנו בעמוד המפות הרשמי של מדינת ישראל, השתמשנו בעמוד ענן שסורק את מפות הסמ"ש ואפילו בדקנו באתרים נוספים - עשינו יותר מאשר מצופה מהאדם הסביר על מנת שלא לעבור על החוק.
גם אני מחכה לתשובתו של אלדד בנושא הזה. עד אז אשתדל לשמור על החוקים והטבע כמיטב יכולתי וע"פ האינפורמציה הנגישה לציבור.
אגב, לפני תכנון הטיול, היתה לי מחשבה על טיול באזור אחר שע"פ המפות הרשמיות הוא שמורת טבע וע"פ עמוד ענן רק חלקו שמורה. הרמתי טלפון למרכז המידע של הרשט"ג ושאלתי אם מותר לנסוע שם בלילה. ענו לי שאין בעיה בכל האזור, רשמתי את שם המוקדנית על פתק ושמתי בכיס. בסופו של דבר הוחלט על המסלול שפורסם. לדעתי הפתק בכיס שווה פחות בבית המשפט מאשר המפות הרשמיות של המדינה.

ד ו ר ו ן
30-07-13, 17:07
הדיונה הגדולה היא חלק מהמנחת, איך בדיוק תהיה שמורה?
ברווחים של הגלגלים?

ד ו ר ו ן
30-07-13, 17:11
ד״א, באר משאבים נמצאת מול הכניסה למשאבי-שדה, צפונית לכביש.
הבאר הרוסה ומלאה באדמה הרבה מאד שנים, ובשטח יש רק את מכסה הבטון שלה.

הבאר ליד גולדה נקראית ביר-עסלוג׳.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

נמרוד
30-07-13, 17:25
חידשת לי דורון. אני תמיד הייתי תחת הרושם שבאר משאבים זה השם המחודש של ביר-עסלוג'.

ד ו ר ו ן
30-07-13, 19:04
יכול להיות שמישהו חידש לבאר את השם..
מההכרות שלי עם האזור, לפני כמה עשרות שנים סתמו את הבאר שהיתה בדיוק צפונית לכניסה לקיבוץ.
תקופה ארוכה היה במיקום המסומן במפות הישנות מכסה הבטון שכיסה על הבאר, בדומה לשיפוץ הבריטי של בארות מים בנגב.

במקביל,
תמיד היתה ביר-עסלוג' המיתולוגית של האזור, עוד הרבה לפני שהאגם בגולדה חובר לצינור ונהיה "פארק".

ד ו ר ו ן
30-07-13, 20:11
אני רואה שבמפה אכן כתוב משאבים בביר-עסלוג׳.

בפועל, אני זוכר שהשם היה בשימוש לגבי מה שבמפה כתוב ״באר שדה״, ומצד שלישי יש הרבה זיופים באותה המפה..

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

asafk
30-07-13, 21:31
הדיונה הגדולה היא חלק מהמנחת, איך בדיוק תהיה שמורה?
ברווחים של הגלגלים?

לא מזמן, לצורך אימון, אושרה לי הנסיעה במנחת, כמובן, כולל הדיונה הגדולה (לבקשתי). מה שכן הובהר במפורש כי אסור לעבור את קו שיא הדיונה.
אני לא רואה דרך שהמנחת הוא חלק מהשמורה, וכאמור, הדיונה היא חלק ממנו

אסף.

ofervan
30-07-13, 23:50
את הרשימה המעודכנת ביותר של שמורות טבע מוכרזות תוכלו למצוא כאן
http://www.parks.org.il/ParksAndReserves/Documents/%D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%9E%D7 %95%D7%9B%D7%A8%D7%96%D7%99%D7%9D-2013.pdf
אמנם בלי מפות, אבל אפשר לסנכרן בקלות לשטח. תראו במסמך, שבסוף שנת 2010 הוכרזה שמורת "חולות עגור" על שטח של 176 אלף דונם.
בעקרון, כל שמורה שאינה מוכרזת והיא בסטטוס של מאושרת (כלומר בשלב תכנוני כלשהו) או מוצעת (כפשוטו - מישהו הציע להפוך את האזור המסוים לשמורה...) והיא מופיעה על המפות בפונט נטוי - אינה שמורה! תהליכים של הכרזה יכולים לקחת עשרות שנים ויש לא מעט הצעות לשמורות שלא הגיעו ולא יגיעו לכלל מימוש. אבל ברגע ששמורה הוכרזה - כל חוקי שמירת הטבע חלים עליה.

IlanHadar
31-07-13, 00:11
עופר,

שמורת חולות עגור נמצאת מדרום לשביל האדום, שמורת חולות עגור צפון נמצאת בתחילת המסלול, אלו בדיוק השמורות שהמסלול נמנע מהן בחשכה.

השמורות מופיעות במפות החדשות.

נמרוד - מערד
04-08-13, 22:14
אני מעונין לעשות את המסלול המדובר בלילה, פתחתי מפת סימון שבילים, והשביל האדום כמעט כולו בתוך השמורה. אז מה נכון, מי שאומר שזה לא בשמורה או המפה? דבר נוסף, האם ניתן לטייל בימי חול במסלול זה?
נמרוד

נמרוד
07-08-13, 10:43
השביל האדום במפת הסמנ"ש מהדיונה הגדולה דרומה הוא גבולה המזרחי של השמורה (ולא משנה אם היא מוצעת או מוכרזת, נכון מבחינתנו כג'יפאים ובני אדם ללכת לחומרה). עליו מותר לנוע... את זה מי שמתאמן הרבה בצאלים יכול להגיד בוודאות, וזה קשור לשאלה הבאה.

בימי חול - בשום פנים ואופן! אלא אם אתה במדים וקיבלת את שטח האש... המסלול הזה בימי חול הוא בפרוש סיור תחת אש, חוצה לרוחב את כל שטחי הנטירים של צאלים (כלומר, איפה שהפגזים שיורים הטנקים אמורים לפגוע).

נמרוד - מערד
07-08-13, 19:44
נמרוד
תודה כמו שחשבתי, לפי המפה נראה בעיתי בעליל.
נמרוד

boaz avrahami
07-08-13, 20:12
נמרוד, בתכלס גם אין גבולות למדינה (מבחינה חוקית בינלאומית ישראל לא הגדירה את גבולותיה הרשמיים).
וזו אמורה להיות מדינה...

לך תבנה מדינה ;)

-->