PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצלמות הגאטסו החדשות שללו את החיים למישהו :

אמיר ב.א
27-07-13, 10:31
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4407938,00.html

יקיר גרין
27-07-13, 14:14
לא הבנתי את כל הכתבה ... נסע מהר מידי בצומת, קיבל 7 דוחות, לא היה משפט, לא שילם קנס ... ממש הלכו לו החיים ...

Pageup
27-07-13, 15:09
אותו מקום בהפרש של כמה ימים אותו דו"ח.
המדינה התחייבה לשלוח את הדו"חות תוך 72 שעות.
בפועל הם שולחים אחרי מספר שבועות.
מה יצא? בנאדם שלא היה לו שום ד"ח, קיבל 7 דו"חות
תוך מספר שבועות. כולם באותו מקום, כמות נקודות
שמביאה אותך לשלילה. קנסות בעלות מטורפת.
מאזרח לעבריין ב 4 שניות. והכל בחסות המדינה.
אז נכון שהוא עבר על החוק, אבל החוק גם צריך להיות מידתי.
זו הסיבה שה WAZE פתוח אצלי תמיד מהרגע שאני נכנס לרכב.

יקיר גרין
27-07-13, 15:27
הוא הפך מאזרח לעבריין בשניה שנסע מהר מידי בתוך העיר, ועוד בצומת.
72 שעות או כמה שבועות, זה סמנטיקה, ברור שהמטרה היא לגבות כמה שיותר כסף, ואין שום קשר לבטיחות בדרכים. אבל לא צריך להיתמם, האשם הוא הנהג!

אביעד פ.
27-07-13, 18:42
נכון הוא נורמטיבי, כמוני כמוכם, נכון העבירות כולן היו "קלות",
ונכון, תמיד דופקים את האזרח הקטן בישראל.
עם כל אלה אני מסכים בפה מלא,
אבל!
שאתה עובר על החוק, אל תתפלא אם תענש.
האם החוק הגיוני או לא? לא רלוונטי
אם העונש פרופרציונלי או לא? לא רלוונטי.
זהו החטא, וזהו עונשו.

בואו נשמור את העצבים שלנו למקרים כאלה. (http://www.youtube.com/watch?v=fZpUxmqqYE8)

אם הדברים היו יותר ברורים בכל תחומי ה"עבריינות" בישראל,
ואנשים היו יודעים שכשהם עוברים על החוק הם יענשו,
מצבנו היה יכול להיות הרבה יותר טוב.

בפעם המי יודע כמה בג'יפולוג,
תורידו את הרגל מהגז, תהנו מהנוף.
גם תחסכו דלק וגם עוגמת נפש גדולה כמו שהבחור הזה חווה.

shmil
27-07-13, 19:24
אביעד ויקיר - אתם טועים.
כל הרעיון של החוק, הוא במדיניות של שכר ועונש.
אתה יודע שעל פעילות מסויימת תקבל עונש מסויים (בערך), ולפיו מחליט אם לקיים את החוק או לא.
חלק מהרעיון, הוא גם שאתה מוכן לקחת צ'אנס, בידיעה שבפעם/פעמיים הראשונות שתתפס, יתחשבו בעובדה שזו העבירה הראשונה/ות שלך והעונש יהיה "אזהרתי".
כאשר קורה מה שקרה לבחור בכתבה, הוא אפילו לא הספיק להיות מוזהר.
זה לא שהיתה לו עבירה ראשונה ושנייה שהוא הוזהר בהן,
זה שביום אחד הוא הפך מאזרח שומר חוק לעבריין סדרתי.
כעבריין סדרתי, הרשויות מחמירות עימך.
זה לא המקרה של הבחור, ואני משוכנע שהוא בגדול אזרח שומר חוק, שאם היה נשפט, או מקבל דוח של 10 נקודות, הוא היה מבין את המשמעות ונזהר.
כאן - לא נתנו לא אפשרות להזהר.

ואני מזכיר, חלק מפרנסתי הוא מעברייני תנועה.

דרור ברלי
27-07-13, 22:11
אני היחיד שלא מסתדר לו שבעה דו"חות באותו מקום, יום אחרי יום? (ומי יודע כמה עוד דו"חות בדרך?....)
מילא דו"ח אחד, אבל שבעה והיד עוד נטויה?

אמיר ב.א
27-07-13, 22:25
דרור - לא שאני מצדיק את הבחור , אבל תחשוב על המצב הבא :

יש צמתים שנהוג בהם לנסוע יותר מהר - כי זו המהירות הממוצעת של כולם.
למשל , צומת שפייה ליד זיכרון יעקב , מהירות הנסיעה הממוצעת בכביש היא 100 ~

בצומת המהירות אמורה להיות 70 למיטב ידיעתי , ומכיר מישהי שקיבלה דוח מהמצלמות החדשות , על נסיעה בצומת במהירות 90.
תחשוב על מישהו שעובר כל יום בצומת ב90 קמ"ש.
ושמים בצומת מצלמה חדשה - והוא לא שם לב.
לא מקבל דוחות , וממשיך כרגיל. פתאום מקבל 7 דוחות - זו לא הייתה כוונת המשורר.

אם היה יודע - היה לו דוח אחד , 1000 ש"ח ו10 נקודות לומד את הלקח וזהו.

דרור ברלי
27-07-13, 22:42
אותי אתה לא צריך לשכנע שהמצלמות האלה הן סמל מובהק לרשעות השלטון כאן ומקומן בפח הזבל, ומי שהורה על התקנתן צריך להימרח בזפת ובנוצות בכיכר העיר...

המצלמות הללו לא נועדו למנוע תאונות אלא לעשות קופה. זה פח ומלכודת לנהגים - הן מותקנות בצורה שמבטיחה תפוקת דו"חות מירבית - ועדיין, לפי מה שאתה מתאר, מקרים כאלה היו צריכים לקרות על ימין ועל שמאל מדי יום ביומו למאות אלפי נהגים, ועובדה שזה לא קורה ולא שמענו על עוד מקרים כאלה, אלא רק על מקרה יחיד ועודו אחד כזה שמעולם לא היה מעורב בעבירות תנועה - לי זה בפירוש לא מריח טוב. גם מערכת ממוחשבת משוכללת יכולה לסבול מתקלות.

דרור ברלי
27-07-13, 22:44
עוד דבר - אם אני לא טועה, המהירות המותרת בתוך צומת זהה למהירות המותרת בכביש שבו הצומת נמצאת. אם קיבלו דו"ח על 90 בצומת, כנראה שבאותו כביש אסור לנסוע 90.

boaz avrahami
27-07-13, 22:50
הערה קטנה-
מותר להמשיך במהירות הנסיעה החוקית על הכביש בחציית צומת מרומזר.
הסיפור עם מהירות של 70/80/90 מצוץ מהאצבע

זאביק
28-07-13, 00:54
כמה צריך לנסוע מעל המותר בדרך עירוני בכדי לקבל 10 נקודות וקמס גדול ? 25 ? 30?
ז"א שהוא נסע לפחות 75-80 קמ"ש בדרך עירונית !!!
וכדי שנרחם עליו, או שנחשוב שזה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, הכלבתבים של YNET מסתירים את המידע הנ"ל (צינעת הפרט, אלק)

GodsFather
28-07-13, 00:58
רק לשם הדיון - אולי זו הפעם היחידה (+6 ) שהוא נתפס... מי יודע בכמה פעמים הוא עוד נסע מעל המהירות המותרת ולא נתפס בכבישים אחרים? מדובר פה בקלות דעת די אופיינית לנהג הנורמטיבי ורובנו חוטאים בה, אני בתוכם, אם כי מאז 2008 פחות.

אגב, זה שלא קראנו/שמענו על עוד אנשים לא אומר שהם לא קיימים, הוא פשוט מחובר לאנשים בתקשורת אז יצא שפרסמו את הסיפור שלו. יש כאלה שאין להם את הקשרים האלה או לא חושבים לעשות מזה סיפור. יש כאלה שמקבלים רק דו"ח אחד או שניים ואומרים "נספוג את זה, המערכת צודקת, שיט תפסו אותי" וכן הלאה.

אנקדוטה - מקרה כמעט דומה היה לי עם המצלמות "הישנות" באיזור קרית גת לפני כ6 שנים, ניסו להלביש עליי/אבא שלי עבירת מהירות בכביש 40. זוכיתי כשהתעקשתי ודרשתי הוכחה מצולמת לטיעונים ולא הייתה להם, לא הגעתי למשפט אפילו, פשוט מכתב אחד לאגף התביעות וקיבלנו תשובה במכתב חזרה "הוחלט לזכותך".
אבא שלי שהיה רשום כבעלים של הרכב (ליסינג) היה מוכן לשלם את הקנס ולהודות בכל הסיפור וכמובן להכתים את הגליון הנקי שלו ועצרתי אותו כמעט ברגע האחרון כשהבנתי שמשהו לא מסתדר שם.

דרור ברלי
28-07-13, 01:06
רק לשם הדיון - אולי זו הפעם היחידה (+6 ) שהוא נתפס... מי יודע בכמה פעמים הוא עוד נסע מעל המהירות המותרת ולא נתפס בכבישים אחרים? מדובר פה בקלות דעת די אופיינית לנהג הנורמטיבי ורובנו חוטאים בה.

על זה בדיוק אנחנו בוכים כאן כבר שנים - על הגישה הפסולה הזו של "אתה אשם כל עוד הוכחה חפותך" שמאפיינת את גישת המימסד כאן לאזרחיו/נתיניו.
תפנים - כל עוד לא נתפסת והורשעת בביצוע עבירה - אינך עבריין. נקודה. אז אל תאשים ב"קלות דעת" בצורה קולקטיבית.

אמיר ב.א
28-07-13, 01:33
דרך אגב , בדקתי עם הבחורה לגבי צומת שפייה ,
המהירות המקסימלית בכביש ובצומת - 90 קמ"ש
היא נסעה 110... והרבה נוסעים שם במהירויות כאלה כל יום,
כניראה שגם שם קיימים אנשים עם עשרות דוחות.

boaz avrahami
28-07-13, 01:54
אני מתפלא איך עוד לא שמענו על מצלמות שרופות כפי שהיה במלחמה נגדם באנגליה למשל....

אני משתדל לא אפילו לשרותים בלי וויז.
התוכנה הזו חסכה ממני הרבה צרות שכמעט קרו לי ב 50 אלף הקילומטרים שאני עושה בשנה.

ד ו ר ו ן
28-07-13, 08:02
מי שנתפס 7 פעמים הוא לא ״אזרח שמעד״, אלא עבריין סדרתי או חתיכת חיגר, זה כבר דפוס התנהגות.

דרור,
ומי שרוצח אינו ״עבריין״ עד שנתפס?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

hadtomer
28-07-13, 08:38
אני מתפלא איך עוד לא שמענו על מצלמות שרופות כפי שהיה במלחמה נגדם באנגליה למשל....

http://www.gfn.co.il/index.php?option=com_content&view=article&id=19249

http://www.mako.co.il/cars-cars-news/local/Article-6387782c5f2cf31006.htm

http://www.edkunim.co.il/6-6899/%D7%A2%D7%95%D7%93_%D7%9E%D7%A6%D7%9C%D7 %9E%D7%AA_%D7%9E%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%95 %D7%AA_%D7%A0%D7%94%D7%A8%D7%A1%D7%94_%D 7%91%D7%A6%D7%A4%D7%95%D7%9F;_%D7%94%D7% A2%D7%9C%D7%95%D7%AA_%D7%A2%D7%93_300_%D 7%90%D7%9C%D7%A3_%D7%A9%D7%A7%D7%9C.html

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000733980

זה כן קורה- פשוט התופעה עדיין מוגדרת "בשוליים".

לגבי העבריין - תסלחו לי אבל הוא הטמבל. מצב נתון חדש צץ במדינה וצריך לדעת כיצד להיערך לקראתו. אם אתה לא מודע לקיומן של המצלמות, כנראה חיית על הירח. זה נושא שהתקשורת מפמפמת כבר שנים.

אני אישית מתעסק עם המצלמות האלה כבר שנתיים והסוף בכלל לא נראה באופק
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3596159,00.html

בתכלס....יש מצב חדש במדינה- יש מצלמות - וצריך לדעת איך להתמודד איתו. אני לא מניע את האוטו - שום אוטו - בלי:
1. וולנטיין - בשביל הדבורה והלייזר
2. צ'יטה - בשביל המצלמות - שיתן גיבוי למקרה שהווייז קורס
3. ווייז- בשביל המצלמות, הלייזר וכל מרעין בישין אחר.
4. בימים שבהם היתה בבעלותי מכונית מהירה והיה אפשר להתקין באופן קבוע - אי אלו אמצעים אלקטרוניים אחרים שעושים עוד דברים מלבד רק להתריע על איום אלא גם להתמודד איתו.

למה? כי זה מה יש וזו המדינה ואני לא מתכוון שיזיינו אותי. פעם דוחות על מהירות היו רק נחלתם של מי שנוסעים מהר - כלומר כאלה שהמשטרה השקיעה מאמצים בלכידתם. היום מה לעשות, המערכת דיגיטלית וכל מי שבטעות עובר את ה60 קמ"ש בפאקינג ציר ז'בוטינסקי חוטף. אז בדיוק כפי שלמדנו לנסוע מסביב כשיש ניידת בדיקת תקינות, כך לומדים להתמודד עם המצלמות.

דרור ברלי
28-07-13, 09:32
מי שנתפס 7 פעמים הוא לא ״אזרח שמעד״, אלא עבריין סדרתי או חתיכת חיגר, זה כבר דפוס התנהגות.

דרור,
ומי שרוצח אינו ״עבריין״ עד שנתפס?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

כדי לקרוא למישהו "רוצח" תצטרך להוכיח שאכן הוא רצח. בשביל זה יש בית משפט ולא לינץ' בסגנון עיירה במערב הפרוע.
וחבל שאנחנו נגררים להשוואות של עבירות תנועה לעבירות פליליות קשות כמו רצח.

נראה לך הגיוני להיתפס באותו מקום, יום אחרי יום? שבע פעמים? לי נראה קצת מוזר ושווה בדיקה.
ומי שעד היום היה לו גליון הרשעות נקי הוא כנראה לא "עבריין סדרתי". אכיפת התנועה בישראל (לא רק מצלמות) היא ברזולוציה מטורפת שלא רואים בשום מקום בעולם המערבי כי כאן השלטון מתייחס לקנסות תעבורה כסעיף מתוכנן בתקציב המדינה (כבר ב-1996 דן מרידור שהתמנה אז לשר האוצר הודה בזה).
אם דפוס הנהיגה שלך עברייני לא סביר שתצליח לנהוג בישראל במשך שנים בלי להיתפס ולחטוף דו"ח על משהו.

GodsFather
28-07-13, 15:32
לי נראה הגיוני שמי שנוסע באותו כביש כל יום לעבודה ולא מכיר את החוק של הכביש הספציפי כמו למשל מגבלת המהירות עליו, שיחטא כל יום מחדש.

וכן, לצערי אנחנו חיים במדינה שמחייבת שתהיה דרוך כל רגע שאתה על הכביש לא מפני ילדים קטנים שקופצים אלא מפני אי ידיעת החוק.

ד ו ר ו ן
28-07-13, 20:06
דרור,
המצלמה היא ההוכחה.

האיש ביצע עברה בצורה סדרתית..
וזה לא בכביש 6 שאפשר לדון הרבה על משמעות דוח מהירות, אלא בצומת, שהסיכוי לאינטראקציה אלימה עם רכבים אחרים והולכי רגל גבוהה בהרבה.

אביעד פ.
28-07-13, 20:32
http://www.gfn.co.il/index.php?option=com_content&view=article&id=19249

לגבי העבריין - תסלחו לי אבל הוא הטמבל. מצב נתון חדש צץ במדינה וצריך לדעת כיצד להיערך לקראתו. אם אתה לא מודע לקיומן של המצלמות, כנראה חיית על הירח. זה נושא שהתקשורת מפמפמת כבר שנים.

בתכלס....יש מצב חדש במדינה- יש מצלמות - וצריך לדעת איך להתמודד איתו. אני לא מניע את האוטו - שום אוטו - בלי:
1. וולנטיין - בשביל הדבורה והלייזר
2. צ'יטה - בשביל המצלמות - שיתן גיבוי למקרה שהווייז קורס
3. ווייז- בשביל המצלמות, הלייזר וכל מרעין בישין אחר.
4. בימים שבהם היתה בבעלותי מכונית מהירה והיה אפשר להתקין באופן קבוע - אי אלו אמצעים אלקטרוניים אחרים שעושים עוד דברים מלבד רק להתריע על איום אלא גם להתמודד איתו.

למה? כי זה מה יש וזו המדינה ואני לא מתכוון שיזיינו אותי. פעם דוחות על מהירות היו רק נחלתם של מי שנוסעים מהר - כלומר כאלה שהמשטרה השקיעה מאמצים בלכידתם. היום מה לעשות, המערכת דיגיטלית וכל מי שבטעות עובר את ה60 קמ"ש בפאקינג ציר ז'בוטינסקי חוטף. אז בדיוק כפי שלמדנו לנסוע מסביב כשיש ניידת בדיקת תקינות, כך לומדים להתמודד עם המצלמות.

מצטער, ואני לא מנסה להתייפף ולהיות צדקן, אני לא,
אבל אתה אשכרה מציע שכדי שתוכל לעבור על החוק ולא יתפסו אותך- אתה מתקין לפחות 3 אמצעים לא חוקיים ברכב שלך?

יש דברים שעדיף לא לכתוב על דפי הפורום. רק למקרה ובו בעתיד חס וחלילה, כן תצטרך להתמודד עם מערכת המשפט על העבירות שאתה מבצע ביודעין.

(לא מעביר ביקורת ולא ציני, אני כותב דברים אלו בכוונה טובה).

GodsFather
28-07-13, 20:50
סמוך על מר הדר.

דרור ברלי
28-07-13, 20:59
מצטער, ואני לא מנסה להתייפף ולהיות צדקן, אני לא,
אבל אתה אשכרה מציע שכדי שתוכל לעבור על החוק ולא יתפסו אותך- אתה מתקין לפחות 3 אמצעים לא חוקיים ברכב שלך?

יש דברים שעדיף לא לכתוב על דפי הפורום. רק למקרה ובו בעתיד חס וחלילה, כן תצטרך להתמודד עם מערכת המשפט על העבירות שאתה מבצע ביודעין.

(לא מעביר ביקורת ולא ציני, אני כותב דברים אלו בכוונה טובה).

בוקר טוב אביעד.
אנחנו ב-2013.
גלאי רדאר חוקיים בישראל כבר כמה שנים טובות.

אביעד פ.
29-07-13, 20:35
בוקר טוב.
כנראה שבאמת ישנתי כמה שנים טובות.
כמו שאמרתי, נכתב מתוך כוונה טובה...

חרגול1
29-07-13, 21:57
נוסיף עוד קייסם למדורה...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4411194,00.html

Bernard
29-07-13, 23:06
קראתי את הסיפור, כשהתפרסם.
הסתקרנתי מי המסכן ולמה מתעללים בו ועל מה - אני לא מבין מה היתממות הזו, של דרור ועוד כמה.
מה הבעייה של כמה דוחות באותו מקום, בגין אותה עבירה ובמועדים שונים?
תארו לעצמכם שבוקר אחד (לילה) מחליפים את אחת ממצלמות הדמי, בכביש 4, באחת אמיתית - יש כמה שאני מכיר (אזרחים שומרי חוק, בלי מרכאות) שיחטפו פעמיים ביום דו"ח מהירות ויצברו כמה מהם, בלי לדעת בכלל, עד שיגיע הביתה הדו"ח הראשון...
ומי שנוהג לעבור באותו צומת, כל יום, ו"לגנוב" אדום/אדמדמם ופתאום "שמים לו" מצלמה סמוייה? יחטוף גם יחטוף, עד שיקבל את הדו"ח הראשון..

רוב רובם של עברייני התנועה, הם אזרחים שומרי חוק... כאלה שעוברים רק עבירות תנועה ורובם עבירות קלות (מה שנקרא ברירות קנס).
אתם צריכים לראות איזה "עבריינים" עם גליון הרשעות יש בבתי המשפט לתעבורה - כל דו"ח חנייה (של שוטר) שאי פעם קיבלתם ושילמתם ושכחתם, מופיע כהרשעה (!!) - גם גבאי בית כנסת, תורם בסתר ליתומים ואלמנות, מחלק אוכל ובגדים לנצרכים ואפילו חסידי אומות העולם (עם המדליות והגימלה) "יוצאים" עבריינים מועדים.. בזיון. אבל ככה זה.. בכל מקום.

פה, הבחור יודע (אלא אם חי על הירח בשנה האחרונה) שיש מצלמות ויודע שלמרות ההבטחות הראשוניות, הן לאדומים וגם למהירות ועדיין לא "נזהר" בשפע האפשרויות הקיימות..
איזו מן טענה זו "הבטיחו שישלחו תוך 3 ימים..." הבטחה כזו "מכשירה את השרץ"?
אם היו עומדים בהבטחה היו "תופשים" אותו "רק" שלוש פעמים (או חמש, תלוי ממתי מתחילים לספור) ואז הןא היה "בסדר"?
תסלחו לי - קישקוש.

אני, כמו רובכם, שולל את השיטה המטופשת והמכשילה ורודפת הבצע הזו אבל... היא חוקית (ולא שחוקקו חוק מיוחד בשבילה - החוקים היו קיימים מזמן) ואפילו קיבלנו מה שנקראה FAIR WARNING אבל יש מי שלא מתייחס/נזהר/מתעלם/נופל בפח..
עדיין, זה לא שמתעללים בו באופן מיוחד - מתעללים בו כמו בכולנו, רק שהוא ... כל מה שמופיע בשורה מעל..
שכל אחד יחליט אם הוא נוהג כחוק תמיד ומי שלא יכול/רוצה, שישמור על עצמו בכל האמצעים שהוא יכול להשיג... הכל.

שמיל.
עם כל הכבוד (ויש כבוד), הטענה שלך לא לעניין/במקום.
שכר ועונש, זה בדיוק מה שקורה פה - הבחור עבר על החוק ומקבל (יקבל) עונש.
במקרים חריגים וקלים וחד פעמיים וכאלה שהנסיבות מקילות (כולל "לא שמתי לב"), ראוי שיזהירו..
מה הקשר לפה?
אני בטוח שאם הדו"ח היה הראשון והיחיד שלו, היה מקבל (לבקשתו - אין שירות אוטומטי שכזה, לדוחות אוטומטיים) המרה לאזהרה.
גם, תלוי מה היה כותב בנסיבות (כמו שאמרתי, "לא שמתי לב" נחשב ומתקבל, בפעם הראשונה) - אם, לדוגמא, היה כותב שנסע מהר מידי מפני שלא ידע שיש שם מצלמה, לא נראה לי שמישהו היה "מוותר" לו - וכך גם לגבי ריבויי העבירות.
איזו אזהרה רצית שיתנו לו (שלא נתנו לכולנו, במהלך השנה + האחרונות - שעומדים לעשוק אותנו ולהתעלל בנו)? שיזהירו אותו לא לנהוג מהר? שהוא צריך ללמוד את החוקים? שאם יצולם/יתפש נוהג שלא כחוק.. "יטופל"?
נדמה לי שיש מספיק אזהרות ועדיין, למי שעבר על החוק, באופן חד פעמי (ואת זה בודקים רק בדיעבד...), לפעמים - לא תמיד, מוותרים - לא ידעתי שיש מצלמת מהירות, לא נופל לקטגוריה הזו.. לדעתי.
"הרסו לו את החיים עאלק"... הבחור נוסע מעל המהירות המותרת באופן קבוע, באותם מקומות, באותו רכב - כמו ברווז במטווח (באותו מטווח כל יום) ובא בטענות לציידים, שמיירטים אותו... כל פעם... בחייך.

על זה, כמו שכתבתי בשירשור אחר, היה אומר אחד ממפקדי "גם טיפש וגם מודה". והבחור עוד מפרסם את זה בעיתון, שאיש לא יפספס.
אני, במקומו,הייתי פונה אליך, שתפעל להקטנת הנזק ולא מדבר בכלל בכלל בבימ"ש - נותן לך לדבר עבורו.

Bernard
29-07-13, 23:09
נוסיף עוד קייסם למדורה...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4411194,00.html

נו, מה חדש?
הכלבים נובחים והשיירה עוברת והפוליטיקאים ממשיכים לגזור קופון, לכסות את הגרעון התקציבי...
אני כבר לא יודע אם לא עדיף שר כמו הגולם ההוא (שכחתי את שמו והוא לא שווה גיגול..) שהיה נותן קונטרה בהגה, במקום חגורת בטיחות.. זה לפחות היה גולם, ללא כוונה רעה.. (ויסלח לי מי שנפגע מהכתוב...)

shmil
29-07-13, 23:28
זה אמנם נופל כנראה תחת הקטגוריה של "The bastards changed the rules and didn't tell me" של ספירו אגניו,
אבל נוח לי לקחת דוגמא מעצמי, לא מקליינטים.
אחת לכל כמה שנים בעבר, נתפסתי על מהירות/חגורה/דיבורית, ונשפטתי/קיבלתי נקודות וקנס.
בכל פעם כזו, הקנס/נקודות/תנאי, גרמו לי להיות זהיר מאד לתקופת התנאי/צבירה.
האם אני אדם נורמטיבי? אני מניח שגם בעיניך התשובה חיובית.
האם אני נהג נורמטיבי? בהנתן תשובה חיובית לשאלה הקודמת, אני מניח שגם התשובה לזו חיובית.
מספר העבירות של הבחור ושלי דומה, אך אינו מתפרש על אותה תקופת זמן.

הבחור בכתבה לא קיבל הזדמנות להיות מוזהר, כפי שאני הוזהרתי.
אז נכון, הרשויות הזהירו, אבל מאידך הסיפור של משלוח תוך 3 ימים, נועד, בין היתר, למנוע מצבים כפי שקרה לאותו בחור.
אישית, אין לי ספק שהגעה עם הסיפור שלו לערכאות גבוהות, תגרור ביקורת על התנהלות הרשויות, רק שבשביל זה הבחור צריך להגיע לעו"ד המתאים ולהיות עם הכיס המתאים.

שתי הערות - "הרסו לו את החיים עאלק"..." - זה לא ציטוט שלי, ואני מסכים איתך ש"לא ידעתי שיש מצלמת מהירות" אינו נימוק מקל :)

למיטב ידיעתי, אגב, יש שניים או שלושה חברים בפורום הזה שלא עברו עבירת מהירות מעולם, אך הם לא הגיבו בשרשור הזה (וכתבתי "לא עברו", לא "לא נתפסו").

Bernard
30-07-13, 00:07
קשה לי להאמין שיש מישהו שלא עבר את המהירות המותרת, בכל אזורי המהירות המוגדרים... ואם יש, אני לא יודע אם זה כ"כ טוב...:confused:

הנה, אתה בעצמך אמרת, נתפשתי/נשפטתי ונזהרתי... אותך תפשו "במקום" והתייחסת לזה כאזהרה.
אותו תפשו במצלמה - מטבע הדברים, האזהרה מגיעה מאוחר יותר - שלושה, ארבע חמישה ימים, שבוע חודש...
אולי ינזפו ברשויות (וברור שימצאו וימציאו סיבות/תירוצים), איך זה עוזר לבחור שנוסע מהר מהמותר (ובלי להכנס לויכוח אם המהירות סבירה לנסיבות וכו' - ניסו את זה כבר, לא?), לא כ"כ ברור לי.
זכור לי מקרה שפורסם על בחור שצולם נוסע מהר בכמה מצלמות באותו כביש באותו יום - גם אותו לא הזהירו....
העניין הוא לא אם הזהירו אותו או צילמו אותו או תפשו אותו עם לייזר/רדאר - העניין הוא שהוא נסע/נוסע במהירות גבוהה (לפי החוק, דבילי ככל שאולי יהיה) הרבה פעמים - יש שיגידו "באופן סידרתי".
לרשויות, אולי, יעשו נו-נו-נו אבל העבריין (תנועה, רק שנהיה בפרופורציות, למי שהעלה פה רצח) מי שישלם זה הוא ורק הוא ואני בטוח שלפניו ואחריו יהיו עוד (ואולי בכל מקרה כזה, יעשו לרשויות נו-...וכו').
מזכיר לי מקרה של "בן טובים" (המרכאות זה ציטוט, לא ציניות) שנשפט על סחר בסם (אסף כסף מכנה חברים וקנה לכולם, כולל עצמו, חומר "נחמד") והסניגור שלו אמר שתפשו אותו כמה פעמים והוא בכה וויתרו, השוטרים הרעים - זה לא הוא שאשם. אם היו "נותנים לו בראש" בפעם הראשונה, הוא לא היה עושה את זה...
לא ממש עזר לו, הטיעון הזה..
או כמו שאבא שלי היה אומר לי (והרבה...:rolleyes:) "אל תסתכל על אחרים. תהיה אתה בסדר"...

ולא ציטטתי אותך..

-->