PDA

צפייה בגרסה מלאה : 4 נעצרו בחשד שירו לעבר רכב פקח רשות שמורות הטבע בנחל תבור

thebips
28-07-13, 10:11
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4410445,00.html

דרור ברלי
28-07-13, 10:58
עוד עליית מדרגה.
ועוד אחת.

אחרי שהרביצו לפקח עם קסדה, עכשיו יורים לכיוון שלו.
בפעם הבאה מה? יירו לו בראש?

ניר ל
28-07-13, 11:07
מן הסתם צייד לא חוקי ,
יש אוכלוסייה גדולה שלא שמה על חוקי המדינה ולא חוששת מעימות אלים עם אוכפי החוק,
ככל שאוכלוסיית המטיילים הנורמטיבים נעלמת מהשטח , ימצאו עצמם יותר פקחים ויותר מטיילים בודדים או חסרי הגנה מול קבוצות אלימות וחמושות שבמקרה הטוב רק ישדדו אותם .

בהצלחה !

דרור ברלי
28-07-13, 11:14
אוכלוסיית המטיילים הנורמטיבים נעלמת מהשטח

ולזה הרשט"ג עצמה אחראית במידה מסויימת.

boaz avrahami
28-07-13, 11:16
לא עליית מדרגה ולא נעליים.
כבר המון שנים שבצפון יש כנופיות ערבים שיורות ומרביצות על אנשי חוק ולחקלאים.
אירגון "השומר החדש" לא נולד סתם.

אני מכיר אישית כמה חקלאים שרק בנס ניצלו אחרי שחטפו מכות רצח או שירו עליהם במטרה להרוג בשביל לגנוב בקר או בריבים על שטחי מרעה.
מי שחושב שזה חדש פשוט לא יודע מה הולך בשטח באמת.

קבל סתם אחד שאני מכיר מ 2006 בשביל להבין שזה לא חדש
אגב - הבחור מטכלי"סט לשעבר - לא פראייר...

http://www.haaretz.co.il/misc/1.1548643

ניר ל
28-07-13, 11:37
אגב - הבחור מטכלי"סט לשעבר - לא פראייר...

http://www.haaretz.co.il/misc/1.1548643

מטכליס"ט או לוחם שייטת , אבל פראייר בדיוק כמו כולנו -

המדינה הזו לא מספקת לאזרחיה בטחון אישי . נקודה.
היא גם לא מאפשרת להם להגן על עצמם . נסו לקבל רשיון לשאת נשק להגנה עצמית.... נראה אתכם. ואם תצליחו - נסו להשתמש בו ... (אפילו בסיטואציה כמו זו שבכתבה).
אבל כל עוד יושבי בתי הקפה בת"א מרוצים , זה גם לא הולך להשתנות .
גם אני יושב בבתי קפה בת"א , זה לא עניין של מיקום אלא של השקפת עולם - ישנה אוכלוסייה גדולה שלא מעניין אותה מה קורה מעבר לדלת, ערבות הדדית לא קיימת בעיניה , בעיית המסתננים מסודאן היא לא שלה, גם לא בעיית אלימות הבדואים בנגב והגליל , האוכלוסייה הזו היא כ"כ מפולגת , כך שגם אם היא עצמה נפגעת (פריצה לרכב, שוד אלים , אונס בחדר המדרגות) זה קרה למישהו אחר וזו לא בעיה שלי...
אז שהשר לבטחון פנים ימשיך להיות מובל ע"י ארגונים כגון "האקדח על שולחן המטבח" וההפקרות תמשיך לחגוג.

zerez
28-07-13, 12:02
זה מאוד פשוט, לא מטפלים באלימות קלה ואז יש עליות מדרגה - אני לא מבין מה מפתיע כאן?

הכוכב הכחול
29-07-13, 20:13
כל עוד יושבי בתי הקפה בת"א מרוצים , זה גם לא הולך להשתנות .
גם אני יושב בבתי קפה בת"א , זה לא עניין של מיקום אלא של השקפת עולם - ישנה אוכלוסייה גדולה שלא מעניין אותה מה קורה מעבר לדלת, ערבות הדדית לא קיימת בעיניה , בעיית המסתננים מסודאן היא לא שלה, גם לא בעיית אלימות הבדואים בנגב והגליל , האוכלוסייה הזו היא כ"כ מפולגת , כך שגם אם היא עצמה נפגעת (פריצה לרכב, שוד אלים , אונס בחדר המדרגות) זה קרה למישהו אחר וזו לא בעיה שלי...
אז שהשר לבטחון פנים ימשיך להיות מובל ע"י ארגונים כגון "האקדח על שולחן המטבח" וההפקרות תמשיך לחגוג.

עצוב אבל אתה צודק
+1

gp1
03-08-13, 19:53
שתהיו בעניינים. המשרד לבטחון פנים ומשרד הפנים יצרו מערכת מעורפלת מאוד שמי שרוצה להוציא אקדח יתייאש וירד מהענייןן, בנוסף הם כל יום משנים את הנהלים והדרישות ממחזיקי האקדחים כדי להטריד , להקשות ולהכשיל וכך גורמים לאנשים להיות על סף פתיחת תיק פלילי או לוותר על האקדח . והרשעות הטבע לוחצת עוד יותר עליהם שייקחו מהחקלאים את הנשקים .

לפקחים הללו מגיע . הם גיבורים על החקלאים ועל האזרחים הפשוטים . מול אנשים לא נורמטיביים או מהמגזר הם פוחדים.
לדוגמה : שטחי הזייתים של דליה ועוספיה גדלים מערבה ודרומה בהדרגה . על חשבון יערות הכרמל .

lizard
03-08-13, 21:19
היום אם אתה רוצה אקדח אז לך תהיה מאבטח, אתה יכול לעשות איתו מה שאתה רוצה...

סולי
05-08-13, 01:01
לפקחים הללו מגיע . הם גיבורים על החקלאים ועל האזרחים הפשוטים . מול אנשים לא נורמטיביים או מהמגזר הם פוחדים.
לדוגמה : שטחי הזייתים של דליה ועוספיה גדלים מערבה ודרומה בהדרגה . על חשבון יערות הכרמל .

בימים אילו גם מאנשים "נורמטיבים" אני מפחד, לא רק מהמגזר.
אתה תקרא לזה גיבורים גדולים ואני אקרא לזה אוכפים.
לחקלאים אנחנו נותנים שירותים של טיפול בנזקי חקלאות שנגרמים ע"י חיות בר ומזיקים, ולמטיילים בשמירה על ערכי הטבע והמורשת של המדינה, גם אם לפעמים זה לרוחם. כל אחד והמקצוע שלו ולא תמיד למטייל הידע המקצועי/ רמת המודעות / היכולת לראות את התמונה הכוללת בניהול ושמירה על תא שטח/בית גידול.

פקחי רשות הטבע והגנים מתוקף תפקידם וכעובדי ציבור ומשרתי הציבור ימשיכו לגלות אפס סובלנות כלפי המבצעים עבירות ופוגעים בטבע , מטיילים "נורמטיבים" (מירידה משבילים ומארגני חפלות לדוגמא)/בני המגזר (ציד לדוגמא)/חקלאים (שנפטרים ממזיקים ע"י הרעלות לדוגמא).
המטייל הנורמטיבי, הוא מטייל אחראי שמכבד את העובדה שהוא אורח בטבע ומקומו ביישוב ובטבע ינהג ע"פ החוק לשמירת הטבע.
וגם במעידה ובעבירה בשוגג ישתף פעולה מול האוכף יכבדו ויזכה לאותו כבוד בדיוק גם יינקטו מולו צעדי אכיפה, העירעורים יכולים להתנהל בבית המשפט ע"פ חוק במידה ושיקול הדעת של הפקח לא ראה לנכון לתת אזהרה.

זה יהיה מקובל אם אני גם יאחל לך שירו עליך?

Bernard
05-08-13, 06:08
אתה מצטט את הספרים, כאילו שאתה חי בהם.

אתה באמת לא מבין על מה דיברו פה?
איש לא איחל שירו בך ואיש לא מאחל את זה לאף אחד אבל "אפס הסובלנות" הסלקטיבית שלכם והחוקים והכללים הדרקוניים וחסרי ההבחנה והמתעלמים והחד צדדיים מה"לקוחות" לא בדיוק יוצרים סימפטיה אליכם, ככלל.

ואפרופו "אפס סובלנות".
אסרתם שהייה/לינה לצד נחלי הצפון, מסיבות אקולוגיות מתחסדות ואתם מגלים "אפס סובלנות" לכל אחד שנוטע שימשיה עגולה ליד אחד מהם אחרי השעה 16:00. לא נראה שאתם כ"כ נחרצים עם ה"אפס סובלנות" המתנשאת שלכם מול כל המשתלטים על גדות הנחלים, שמנחסים לעצמם את השטח ופותחים צימרים וקיימפינגים וקיוסקים וגובים על כך תשלום.. הרבה יותר קל לעבוד מתחת לפנס - בחושך הרבה יותר מפחיד..

אסור לפגוע/לאיים/לירות באיש ובעובד ציבור על אחת כמה וכמה אבל אל תצפה ליותר מידי סימפטיה ובטח אל תטיף מוסר צדקני ואוטופי...

סולי
05-08-13, 08:32
לא ציטטתי שום ספר אמרתי את שהיה לי על הלב שמישהו אומר שמגיע לפקחים שירו עליהם כי הם עושים עבודתם נאמנה, זאת חוצפה ואף הסטה.
לפקחים הצפון הציתו את הרכב מחוץ לבית וניסו להוריד אותם בירי תוך כדי נסיעה. אין שום דבר מתחסד או צדקני בתגובה הזאת.

הלינה אסורה במקומות שהם גנים לאומיים ושמורות טבע מתוקף החוק.
הסיבות הן לא אקולוגיות מתחסדות. הן אקולוגיות נטו. הן באות לייצר איזון בהתאם לאיומים הרבים והגוברים על הטבע במדינה לצד ציד, זיהומים ופיתוח תשתיות ובנייה.
גם אם לדעתך זה על חשבונך או על חשבון הנופש והפנאי שלך.. לבעלי החיים זה עניין של הישרדות.
ואני לא יודע מה ההכשרה שלך לבטל החלטות של אנשי מקצוע שלמדו וחקרו עשרות שנים את הטבע של מדינת ישראל.
או שבטח אתה חושב שאת החוקים והתקנות כתבו הפקחים שאתה נפגש איתם בשטח.

הישראלי הממוצע גם כשעבר עבירה במודע וגם בשוגג ייספר כל סיפור או תירוץ על מנת להימנע מקבלת דו'ח כספי, ואם הפקח לא יקבל זאת... אז זה לגיטימי לירות עליהם בגזרות אחרות, כי פעם היה לי ויכוח עם פקחים ונתנו לי דוח.

talw
05-08-13, 09:25
בוקר טוב לכולם,פה המזרח התיכון,לא הולנד,לא שוודיה וגם לא קנדה. למרות שמנסים ע"י רגולציות חד צדדיות לשנות .זה לא ילך.
זה מין אזור על הגלובוס שמועד לפורענות. תמיד היה וכנראה תמיד יהיה.
צריך למצוא שריף עם בייצים. לרוב זה היה פה כך וכנראה תמיד יהיה.
(לצערי)

אמיר ב.א
05-08-13, 09:34
מניסיון שלי עם שהייה בנחלים בצפון כשמחשיך ,

היגענו למיקום מסויים על גדת נחל , פרקנו הציוד , הגיע פקח קצת אחרי , אמר שאי אפשר שם ,
שאלתי בנימוס איפה כן אפשר , לאחר שיחה ידידותית קצרה , המליץ לנו על מקום אחר עם מים כמה עשרות מטרים ליד ששם מותר,
ובזה ניגמר העניין.

יותר מאוחר ניתקלנו בו הרבה מאוד פעמים , כל פעם שבא להעיר לאותם האנשים שיעזבו את המקום שאנחנו היינו בו קודם ,
כאשר כל פעם הבטיחו לו שעוזבים ולא עזבו , הוא חזר משהו כמו 6~7 פעמים לאותו מקום לוודא את זה - עד 1:00 בלילה ,
ולא נתן להם קנס ...בסוף פשוט עמד לידם עד שהלכו (משהו כמו שעה)

לדעתי היה מתחשב ביותר בהתחשב בנסיבות.

דיברתי איתו אחרי , ואמרתי לו כל הכבוד על הנחישות והיחס הטוב - והוא אמר שאין בזה שום דבר מיוחד - כל יום זה ככה.

mate
05-08-13, 14:49
אז נפלת יעל צדיק, או על מישהו ביום טוב...
בלי להכנס לכמה קשה הם עובדים, ומול מי וכו וכו וכו,
בדכ מפגשים שלי עם פקחים, לא היו בנעימות, ואני סהכ אדם נחמד...
הם לעד יטפסו על מי שקל להם לטפס.
וכשהם מנסים ללכת מול העבריינים האמיתיים- זה נגמר בירי

Bernard
05-08-13, 15:25
לא ציטטתי שום ספר אמרתי את שהיה לי על הלב שמישהו אומר שמגיע לפקחים שירו עליהם כי הם עושים עבודתם נאמנה, זאת חוצפה ואף הסטה.
לפקחים הצפון הציתו את הרכב מחוץ לבית וניסו להוריד אותם בירי תוך כדי נסיעה. אין שום דבר מתחסד או צדקני בתגובה הזאת.

הלינה אסורה במקומות שהם גנים לאומיים ושמורות טבע מתוקף החוק.
הסיבות הן לא אקולוגיות מתחסדות. הן אקולוגיות נטו. הן באות לייצר איזון בהתאם לאיומים הרבים והגוברים על הטבע במדינה לצד ציד, זיהומים ופיתוח תשתיות ובנייה.
גם אם לדעתך זה על חשבונך או על חשבון הנופש והפנאי שלך.. לבעלי החיים זה עניין של הישרדות.
ואני לא יודע מה ההכשרה שלך לבטל החלטות של אנשי מקצוע שלמדו וחקרו עשרות שנים את הטבע של מדינת ישראל.
או שבטח אתה חושב שאת החוקים והתקנות כתבו הפקחים שאתה נפגש איתם בשטח.

הישראלי הממוצע גם כשעבר עבירה במודע וגם בשוגג ייספר כל סיפור או תירוץ על מנת להימנע מקבלת דו'ח כספי, ואם הפקח לא יקבל זאת... אז זה לגיטימי לירות עליהם בגזרות אחרות, כי פעם היה לי ויכוח עם פקחים ונתנו לי דוח.

אני לא מתכוון להכנס איתך לויכוח - את מה שהיה לי להגיד על הצדקנות של המערכת שלך והרגשת ה"שימוש בקודש" של העובדים בה והקיצוניות של האמונה בצידקת הדרך, אמרתי בשירשור אחר בנושא - כמו עם כל הקדושים והמאמינים באופן מוחלט בצידקתם ו"בילטם איין", שום דבר לא יחדור את שריון האמונה שלכם.
ואני מכליל (כי אי אפשר אחרת, מצטער) ועם כל ה"אחרים, במערכת שלך, התנצלותי הכנה.

ברור לי לחלוטין שאתה לא מרגיש "מטיף" וברור לי שאתה מביע את שעל ליבך וברור לי שאתה עובד מתוך אמונה מוחלטת שהדבר החשוב ביותר הוא החוק - ואתה צודק.
אתה צריך לחיות באותה ארץ שנקראת "אוטופיה" ואני בטוח שש בכלל לא יצתרכו את אותם חוקים ובטחלא מי שיאכוף אותם - בנתיים אתה בישראל והדרישות שלכם (כמובן אחרי הוועצות במומחים וחלילה לא מתוך שאיפות של העומדים מראש המערכת שלכם) הן בערך לכלוא בכלוב את כל חובבי הטבע והטיולים והשטח, על מנת שחלילה לא יפריעו ל... טבע ולשטח הטיבעיים..

שלא תבין לא נכון - אני לא טומי לפיד שלא איכפת לו מיערות הגשם והוא רוצה את הספרים שלו מנייר לא נטול עץ (כך אמר בעצמו) וכו' אבל איפשהו בדרך לעשות טוב, שכחו אצלכם דברים קטנים וחשובים כמו "מידתיות" ו"אלטרנטיבות" ו"שיוויון בפני החוק" ועוד מושגי "בניים". נשארתם עם התנהלות קיצונית, הן בחקיקה והן במגדל השן שלכם, על מה חשוב ומה תפקידכם ואתם, לצער כולנו, כל פעם מתפלאים מחדש על חוסר הפירגון שאתם זוכים לו.
אתם פועלים בגישה של "יש פרח חשוב (באמת) - נסגור את כביש גהה לאורך 4 קמ', לא ניתן אלטרנטיבה ושיילכו כולם להז...ן - אנחנו עושים עבודה חשובה, לדורות הבאים..

אני חוזר: אסור לירות ולאיים ולפגוע, בכל דרך שהיא, בעובד ציבור - נקודה.
אבל אל תתפלא ותאשים אחרים אם לא אוהבים/מפרגנים/מגבים אתכם - בעצמכם, אתם, מנהליכם והלוביסטים שלכם, הבאתם את זה על עצמכם וזכיתם בזה... בכבוד.

נימי
05-08-13, 17:28
מניסיון שלי עם שהייה בנחלים בצפון כשמחשיך ,

היגענו למיקום מסויים על גדת נחל , פרקנו הציוד , הגיע פקח קצת אחרי , אמר שאי אפשר שם ,
שאלתי בנימוס איפה כן אפשר , לאחר שיחה ידידותית קצרה , המליץ לנו על מקום אחר עם מים כמה עשרות מטרים ליד ששם מותר,
ובזה ניגמר העניין.

יותר מאוחר ניתקלנו בו הרבה מאוד פעמים , כל פעם שבא להעיר לאותם האנשים שיעזבו את המקום שאנחנו היינו בו קודם ,
כאשר כל פעם הבטיחו לו שעוזבים ולא עזבו , הוא חזר משהו כמו 6~7 פעמים לאותו מקום לוודא את זה - עד 1:00 בלילה ,
ולא נתן להם קנס ...בסוף פשוט עמד לידם עד שהלכו (משהו כמו שעה)

לדעתי היה מתחשב ביותר בהתחשב בנסיבות.

דיברתי איתו אחרי , ואמרתי לו כל הכבוד על הנחישות והיחס הטוב - והוא אמר שאין בזה שום דבר מיוחד - כל יום זה ככה.

מצטער אבל לפי דעתי זה לא צריך להיות ככה וזה חינוך לא טוב, בטעות\חוסר ידע הגעת למקום בו אסור לך להיות ופקח בא והעיר לך ללא דו"ח, מצויין, קח את הדברים שלך ולך משם (כמו שאתה עשית), אם הפקח הגיע פעם נוספת ואתה עדיין שם הדו"ח שאתה אמור לקבל הוא יותר ממוצדק, אני בטוח שלפקח יש דברים יותר טובים לעשות מאשר להיות ביביסיטר לכמה חבורות כאלו בכל לילה ובזאת שהוא מעיר להם כל כך הרבה פעמים מבלי לתת דו"ח הוא רק מחזק אצלם את זריקת הזין עליו, על הטבע וכנראה גם על האנשים סביבם

zerez
05-08-13, 19:17
מטכליס"ט או לוחם שייטת , אבל פראייר בדיוק כמו כולנו -

אבל כל עוד יושבי בתי הקפה בת"א מרוצים , זה גם לא הולך להשתנות .

לא הבנתי את הקשר ליושבי בתי הקפה בתל אביב.
ההפקרות והזילזול בחוק רק מתגברת, רק היום נהג שדהר על כביש 6 בזמן שלילה שוחרר לביתו - אז מה הפלא שאזרחים שמים ז*ן על החוק?
בארה"ב בחור כזה היה נכנס לכלא ברגע שעצרו אותו,
בארה"ב אם מישהו היה מעיז לירות לכיוון של איש חוק הוא היה מסיים עם לפחות כדור אחד 0.45 בראש ויתכן שאפילו יותר.

במדינת ישראל אם הפקח היה מעיז לירות לכיוון שלהם הוא היה נעצר.

וזה ממש ממש ממש לא קשור ליושבי בתי הקפה בתל אביב - זה קשור לכל מערכת שילטון החוק במדינה.

gp1
07-08-13, 10:22
בימים אילו גם מאנשים "נורמטיבים" אני מפחד, לא רק מהמגזר.
אתה תקרא לזה גיבורים גדולים ואני אקרא לזה אוכפים.
לחקלאים אנחנו נותנים שירותים של טיפול בנזקי חקלאות שנגרמים ע"י חיות בר ומזיקים, ולמטיילים בשמירה על ערכי הטבע והמורשת של המדינה, גם אם לפעמים זה לרוחם. כל אחד והמקצוע שלו ולא תמיד למטייל הידע המקצועי/ רמת המודעות / היכולת לראות את התמונה הכוללת בניהול ושמירה על תא שטח/בית גידול.

פקחי רשות הטבע והגנים מתוקף תפקידם וכעובדי ציבור ומשרתי הציבור ימשיכו לגלות אפס סובלנות כלפי המבצעים עבירות ופוגעים בטבע , מטיילים "נורמטיבים" (מירידה משבילים ומארגני חפלות לדוגמא)/בני המגזר (ציד לדוגמא)/חקלאים (שנפטרים ממזיקים ע"י הרעלות לדוגמא).
המטייל הנורמטיבי, הוא מטייל אחראי שמכבד את העובדה שהוא אורח בטבע ומקומו ביישוב ובטבע ינהג ע"פ החוק לשמירת הטבע.
וגם במעידה ובעבירה בשוגג ישתף פעולה מול האוכף יכבדו ויזכה לאותו כבוד בדיוק גם יינקטו מולו צעדי אכיפה, העירעורים יכולים להתנהל בבית המשפט ע"פ חוק במידה ושיקול הדעת של הפקח לא ראה לנכון לתת אזהרה.

זה יהיה מקובל אם אני גם יאחל לך שירו עליך?

דבר ראשון לא אחלתי שיירו בכם. עדיין לא הגעתם לדרגה של אנשי הטוח הלאומי. אבל ...... לא מרגיש רחמים עליכם. את הבוס הגדול שלך אלדד הכרתי באופן אישי לפני הרבה שנים כשהיה פקח שמורה . רק שלא כהרבה מכם שהשתן עלה להם לראש , הוא היה נחמד ולכן גם זכה לסיוע מאיתנו השכנים לשמורה .. לעומת זאת היורשים שלו כשהגיעו , הצגנו עצמנו הסברנו להם איך עזרנו לו ואיך הוא עזר לנו (יחסי שכנות . יודע מזה ? ) אבל הם ברוב טיפשותם נשכו את היד שהושטה להם .(בזמן שריפה הם העדיפו להציל קוצים ואבנים על פני בתים של אנשים) מאז סובבנו להם את הגב ., בנוסף הרבה פקחים שפגשתי הם אנשים שרוצים את הטבע לעצמם בלבד .
וכמו בכל מוסד מקולקל , אתם גיבורים וחזקים על הטובים , שזה המטייל הנורמטיבי או זעל ה שגר בשכנות לשמורת הטבע ולא פוגע בה .
בכרמל הם מקרקסים אותכם , מפני שהם אלימים ומאורגנים ולא סופרים אותכם ממטר.
זה בסדר . זו רעה חולה בכל מוסדות המדינה . אתם לא היחידים.

-->