PDA

צפייה בגרסה מלאה : למכירה: 1180 טון לוף

Tourist
28-07-13, 12:21
יש מקום יותר טוב לידיעה הזו מאשר פורום רכב צבאי ?!

http://mobile.mako.co.il/pzm-magazine/Article-af522fb90712041006.htm?sCh=3d385dd2dd5d4 110&pId=565984153

וזו ההזדמנות לתת כמה מתכונים...

אמיר ב.א
28-07-13, 13:04
יש לי הרגשה שאנחנו נקבל את זה חזרה , עם שם אחר ...ועוד יהיו שיקנו את זה :)

דרור ברלי
28-07-13, 13:14
זה מזכיר לי נשכחות.

היינו אוכלים את זה רק כשלא היתה ברירה ולא היה משהו אחר. מטגנים את זה עם ביצה או צולים על "פלנצ'ה" (מכסה של קופסת תחמושת).
בסתיו 1985, במוצב נידח וזרוק אי שם בלבנון, כל האספקה נגמרה וחיינו כמה ימים טובים על קופסאות זיתים, עד שהגיעה שיירה... בימי הרעב האלה היינו מוכנים לתת הרבה תמורת שקית לחם פרוס צה"לי משלשום וקופסת לוף...

בתקופה ההיא היתה לי אז כלבת אייריש-סטר גרגרנית מאוד, ובאחת היציאות הביתה הבאתי לה כמה קופסאות - היא סירבה לנגוע בזה - וזה אומר משהו.

Tourist
28-07-13, 15:23
אנחנו היינו מכינים חביתת לוף. אני אהבתי מאוד.
רק לזכור לא להוסיף מלח, העסק מספיק מלוח בלי תוספות.
אבא שלי היה מתחנן שאביא לו כמה קופסאות מהצבא והוא היה מתעקש להכין את זה בתוך קופסאת השימורים עצמה ועל גזיה. למרות שהיינו בבית....

היתה גם ״רולדה הודו״ - את זה לא סבלתי, יש גבול לכמה מלח אני מסוגל לעכל...

savyon
28-07-13, 15:38
יש גבול לכמה מלח אני מסוגל לעכל...

זה לא מלח...

eysham
28-07-13, 15:46
נוסטלגיה... לאכול את זה בשטח אחרי יום שלם של חימום בתריסים.... אחחח....
(זה בטח בריא בערך כמו לדוג בקישון... אבל למי איכפת...)

boaz avrahami
28-07-13, 15:47
אוכל חתולים משובח.
רק להחליף תוויות ואף אחד לא ידע שזה היה פעם אוכל לחיילים

77596

נמרוד
28-07-13, 16:08
אפשר לעשות מזה כסף טוב באיביי, אני בטוח.

Original IDF "Loof" battle rations
Collectors edition
No expiration date

http://img.mako.co.il/2012/01/12/luuuuuuuuuuf_c.jpg

איפה ג'ו - כמה החברים שלך מטקסס, אלו שמתכוננים לאפולקליפסה ובונים מקלטים אטומיים - ישלמו תמורת קופסה?

דרור ברלי
28-07-13, 16:19
המגעיל מכולם - בולי ביף, מין תערובת בשר נחות+שומן שנראתה נא לגמרי, עם ריח מזעזע. גם את זה הכלבה האיסטניסית שלי דחתה בבוז... היה לי איש צוות שמן, מה זה שמן? שמן!!!! 130 ק"ג של חן, קפלים וריח זיעה חמוץ, שהיה אוכל את זה קר(!), בכפית(!!!) בבוקר (!!!!!!!...............) הריח הנורא של התערובת הזו גבר אפילו על ריח הזיעה החמוץ שלו, ואתם כבר מתארים לעצמכם כמה כיף היה להיות איתו בצריח...

רולדה הודו היה מגעיל בפני עצמו אבל סביר בהשוואה לבולי ביף (טוב נו, גם לגרד פגר של חתול מהכביש זה סביר בהשוואה לבולי ביף)
הבא בתור היה הלוף. אני לא השתגעתי על זה אבל כשלא היתה ברירה, אכלנו את זה. אחרי חימום/צלייה/טיגון זה היה בסדר איכשהו.
אבל במקום הראשון במצעד הגועל המשומר - "רולדה עוף" - קןפסה נדירה בהרבה, שכבר היתה ממש לא רעה. (יחסית כן?...)

דרור ברלי
28-07-13, 16:32
מתכון מנצח לבשר צה"לי משומר - קבלו את ה"מחבת":

לוקחים כל מה שיש בחמישיית מנות הקרב - לוף, רולדה הודו, בולי ביף, רולדה עוף, אפונה, תירס, שעועית במיץ עגבניות, גרעיני חומוס וכו'. קוצצים את הבשר לקוביות. ומערבבים את הירקות לכדי תערובת צבעונית.
קוצצים כמה בצלים גדולים, חותכים כמה עגבניות לקוביות.

מחממים שמן במחבת גדול (כשאנ יאומר "גדול" אני מתכוון למחבת גדול! = מחבת צבאי שסחבתם מהמטבח הגדודי) הבישול מתבצע כמובן על כלב גז (שום גזייה/כירה שאנחנו מכירים, למעט הגזיות הגדולות באמת, לא משיגה את האפקט של כלב גז צבאי) וזה אומר שצריך לשתף את הרס"פ בחגיגה.

כשהשמן לוהט מזהיבים בו את הבצלים, מוסיפים את תערובת הבשרים ו"סוגרים" אותם בטיגון, אחר כך מוסיפים את העגבניות והירקות המשומרים. אפשר לשפר עם רסק עגבניות. מתבלים במה שיש - פלפל, הרבה פפריקה (לא צריך כמעט לשים מלח אם בכלל -הבשר כבר מלא במלח). אם יש בצוות מישהו תימני או מרוקאי אסלי שמביא מאמא שלו פלפלים חריפים - אז לקצוץ ולהוסיף (שהחריפות תחפה במשהו על הטעם...). מדי פעם לטעום - כשזה מרגיש מוכן, מורידים מהאש ואז כל הצוות יושב על האדמה מסביב למחבת עם כיכר לחם צבאי פרוס ומנגב בתנועות סיבוביות ישר מהמחבת.

זה חם, משביע ומנחם ויש לזה פוטנציאל להיות להיט. בכל פעם שהכנתי, החבר'ה ניגבו את המחבת עם הפרוסות-לחם וניקו אותו עד הסוף.

מי שיודע להכין את זה טוב, יכול בתנאים מסויימים להביס את מיטב השקשוקות. ("תנאים מסויימים" - מוצב באיזור הר דב, קור כלבים בחוץ ולא אכלתם שום דבר כבר יומיים).

boaz avrahami
28-07-13, 16:34
חזק נמרוד...
קרעת אותי עם התאריך תפוגה

shmil
28-07-13, 16:37
"רולדה עוף" - קןפסה נדירה בהרבה, שכבר היתה ממש לא רעה. (יחסית כן?...)
זה הרולדה עוף, שהיו בה גם עצמות שהיית יכול לאכול בדיוק בטעם ובמרקם של בשר העוף עצמו?
לזה אתה קורא "לא רע"? :rolleyes:

דרור ברלי
28-07-13, 16:43
זה הרולדה עוף, שהיו בה גם עצמות שהיית יכול לאכול בדיוק בטעם ובמרקם של בשר העוף עצמו?
לזה אתה קורא "לא רע"? :rolleyes:

אף פעם לא נתקלנו בעצמות... בכל מקרה, כולם העדיפו את זה על כל בשר משומר אחר. הכל יחסי בחיים, כן?...
בכל מקרה, בשביל ה"מחבת" זה היה מצויין. היינו צעירים ואופטימיים ואחרי יומיים-שלושה בהר דוב או בלבנון שאתה אוכל רק זיתים, זה מרגיש כמו מעדן.

Tourist
28-07-13, 16:54
אני כזה ׳צעיר׳ ?
לא מכיר בולי-ביף ולא מכיר רולדה עוף
מאידך, גם טונה אף פעם לא ראיתי

דרור, בפגישתנו בכרמל, החרמתי לחיילים את קופסאות הבוטנים ממנות הקרב, אני יכול לאכול כאלה כל היום (וזה בטח היה יכול להוסיף סטייל ל׳מחבת׳ שלך...)

דרור ברלי
28-07-13, 16:59
לא מכיר בולי ביף?....טוב נו, לנצח תישאר צעיר לח ודביק.

המחבת סובל הכל.
ואני מתכוון להכל - כשאתה באמת רעב לא אכפת לך מה יש בתוכו, וכל מה שהיה בקופסת מנות הקרב נשפך למחבת - גם מלפפונים חמוצים, גם חלבה. גם שפופרת ריבת שזיפים (למי זוכר).

eysham
28-07-13, 17:01
אף פעם לא נתקלנו בעצמות... בכל מקרה, כולם העדיפו את זה על כל בשר משומר אחר. הכל יחסי בחיים, כן?...
בכל מקרה, בשביל ה"מחבת" זה היה מצויין. היינו צעירים ואופטימיים ואחרי יומיים-שלושה בהר דוב או בלבנון שאתה אוכל רק זיתים, זה מרגיש כמו מעדן.

דרור, אתה סתם מלכלך...
היו גם מנות מארבים עם שוקולד ורד הגליל וקבנוס משובח...

דרור ברלי
28-07-13, 17:07
דרור, אתה סתם מלכלך...
היו גם מנות מארבים עם שוקולד ורד הגליל וקבנוס משובח...

זה מעדן מסוג אחר. היינו דוחסים פרוסות נקניק, קוביות שוקולד, בוטנים, סוכריות וכו' לאחד הפאוצי'ם באפוד ואחרי כמה שעות היה מתקבל גוש של "חטיף אנרגיה" משובח מהסוג שאפילו חיים רכס בימים הטובים שלו היה מוריד את הכובע.... מיותר לציין שבזמן מארב, אף אחד לא עיקם את האף והכל נזלל בתיאבון.

יואב פולס
28-07-13, 21:24
בולי ביף - פרה שעלתה על מוקש. נארזה AS-IS
לוף - מגעיל. אוכל של אין מוצא, ולא יהיה מה לאכול גם מחר.
רולדה הודו - כבר אכיל.

קובי-ערד
28-07-13, 21:30
באחד הימים בסדיר כשלא היתה ברירה פתחנו קופסא.
אני לא זוכר מה היה כתוב על המדבקה אבל בתוך הקופסא ראינו בברור נוצות וטופר של עוף מסוג כל שהוא...

הבדיחה אז היתה: איך בסביבת המפעל של ריכרד לוי (למי שזוכר) אין בעיה של בע"ח משוטטים......

יואב פולס
28-07-13, 21:37
היתה כמובן הבדיחה (?) שבצוואה הוא ציווה את גופו ל...מפעל.

עידו לוריה
28-07-13, 22:03
אצלנו חתכנו אותם עיגולים ולמחבת המנה קיבלה את השם " בוגים " כמובן , גועל נפש מרוכז כל הסוגים בלי יוצא מן הכלל .

עידו

talw
28-07-13, 22:59
המחבת סובל הכל.
ואני מתכוון להכל - כשאתה באמת רעב לא אכפת לך מה יש בתוכו, וכל מה שהיה בקופסת מנות הקרב נשפך למחבת - גם מלפפונים חמוצים, גם חלבה. גם שפופרת ריבת שזיפים (למי זוכר).

שחכת את השפופרת של התרכיז החלב הממותק ?
ואיך לא ,את אבקת הזיפ המגעילה !!! תפוז או לימון ,אם אני זוכר נכון,היינו שופכים את האבקה לתוך המימיות,וזה ממש לא הלך טוב עם מיים חצי רותחים מעוקב צהל"י .
הריח של הדרעק הזה לא היה מתנדף מהמימיה שבועות לאחר מכן.

אוייש ,אני מצליח להריח את זה.
בעעעעע

דרור ברלי
28-07-13, 23:37
זה לא הלך טוב גם עם מים קרים מהקולר.
אבל אחרי בולי ביף זה הרגיש כמו נקטר.

zviki
28-07-13, 23:51
אם היה משהו באמת מגעיל-זה הסירים הענקיים מאלומיניום מלאי המים שיצקו לתוכם ריבה ובחשו עם ידית של טוריה.
הזיפ- מעדן מלכים לעומת הדרעק הזה.

amit1
28-07-13, 23:57
חברים,עד כמה שזכור לי , הלוף היה אחד ממאכלי הגורמה היותר טובים בזמן שירותי הצבאי. דרך אגב לא מזמן באחד הטיולים ברמה, נתקלתי בחבורת צנחנים צעירים שהפגינו יכולת קולינרית מקורית ביותר. הם לקחו קופסת טונה והבעירו בתוכה פלנלית הטבולה בשמן של הטונה. לטענתם, מדובר במאכל תאווה, "טונה מעושנת"

דרור ברלי
29-07-13, 00:34
טונה מעושנת זה באמת טעים - למי שאין כוח להתעסק עם פלנלית בוערת - יש כזה אורגינל בסופר, עולה כפול מקופסת טונה רגילה.
אבל להבעיר פלנלית בקופסת טונה זה מתכון צה"לי מקובל ואפילו ישן.

yes1952
29-07-13, 00:37
מה ועל מה המהומה?
פאיד 1973 שקט מסביב-היינו במבנה של קצינים מצרים אני חושב ושעמוס מ מצא
היה שם מן ווק ענק ואני הכנתי לחברה פרוסות לוף עם חתיכות שומן כבש ומטוגות בשומן כבש היה לא רע
אפילו אבא שלי שהיה בסביבה מצא דרך להגיע ולטעום
לפני כן בשרות ארוך כשרוך בעזה הייתי מכין מעדנים מהלוף-הבולי ביף אכן היה זיפט
את קופסאות העוף שהיו במחוז שלנו נדירות היינו מניחים על רשת וגחלים לכמה דקות עם כמה זילופי קוניאק--מעדן
רוצים תחרות בישול לוף??לא תדעו אפילו שזה לוף ואני מוכן להתערב על צילום עם סופי הירוקה

חנן-ג'יפולוג
29-07-13, 00:37
מאז ומעולם היגעלות מאוכל צבאי היתה המיין-סטרים.

מיין סטרים על ה... שלי. הלוף טעים. כמו גם שאר הבשרים בשימורים במנות הקרב וכמו הגפילטע פיש בשימורים שקיבלנו באחד החגים בקאוקבה. הייתי שמח לקבל חלק מהעודפים המדוברים.

עמי
29-07-13, 01:04

מיין סטרים על ה... שלי. .

+1

אבל לא צריך להסחף. אמנם לא זוועה, אבל גם לא גורמה. משרת את הצורך שלשמו הומצא - לא הרבה יותר מכך.

דרור ברלי
29-07-13, 01:07
לוף זה כמו ג'יפ סופה - פלטפורמה לשיפורים.
המקור לא ראוי לשימוש/מאכל אדם (תרתי משמע), אבל אחרי שמשחקים בו קצת, זה יוצא חבל על הזמן.

zviki
29-07-13, 01:22
שניצל מלוף אחלה דבר.
[אם נתעלם מהמקורים,ציפורניים,נוצות,שיער,קישקעס]

פירורי לוף על פסטה חמה מטובלת בבנדורות-הולך לא רע.

Tourist
29-07-13, 03:31
דרך אגב לא מזמן באחד הטיולים ברמה, נתקלתי בחבורת צנחנים צעירים שהפגינו יכולת קולינרית מקורית ביותר. הם לקחו קופסת טונה והבעירו בתוכה פלנלית הטבולה בשמן של הטונה. לטענתם, מדובר במאכל תאווה, "טונה מעושנת"

התלמידים שלי מכינים כאלה כל הזמן.
פותחים את הקופסא, מניחים שכבה יפה של נייר טואלט מעליה שתספג בשמן ומדליקים.
10 דקות ויוצא באמת מעדן.
(רק אל תספרו שאמרתי, כי אסור להבעיר אש בשטח המוסד ואם הם מדליקים אני מכבה... :( )

קובי-ערד
29-07-13, 06:21
על טילי לוף שמעתם?
לוקחים כמה קופסאות סגורות שמים במדורה ומתערבים על כל דבר:
מי הכי גבוה
מי עף לכיוון שבחרת
תוך כמה זמן יהיה שיגור
וכו' וכו' כיד הדימיון...

זרקו
29-07-13, 07:24
בחצר של המסייעת היתה לנו מרגרמה בתור פסל.
עם קצת חנ"ה וכיוון גס היית מצליח לירות קופסאות לוף לצד השני של הבסיס-
מודה שבד"כ ניסינו לפגוע בש"ג אבל גם הקמב"ציה אכלה לא מעט מזה...

המשוטט
29-07-13, 07:41

מיין סטרים על ה... שלי. הלוף טעים. כמו גם שאר הבשרים בשימורים במנות הקרב
1+

אצלנו במחלקה הלך חזק הצ'ילי קון קרנה (תאורטית יש שם בשר ..לא ? :rolleyes: )
והפסטה בולונז

וזכור לי עד היום הקציצות במיץ עגבניות שעשינו בעינבי זעם אי שם בארץ הארזים.

אכן געגועים
ביחוד שפותחים מנת קרב עכשוית וחוטפים צרבת מהטונה ...
מה לעזאזל עושים עם הטונה ???

asypeer
29-07-13, 08:58
אנחנו בהיאחזות היינו עושים סחר-מכר עם בסיסי הטירונים של גולני (על ציר מחולה-בקעות): הם נתנו לוף וקיבלו מדים ושאר אוצרות מהרס״פיה.
צריך להאכיל את הכלבים איכשהו לא?
גם מי ש״איחר״ בימי ראשון לאוטובוס תמיד פיספס את ארוחת הצהריים המפנקת שהכין טבח רגע לפני היציאה לשבוע בבית: לוף מטוגן או נקניקיות של הר ריכרד לוי..

tooshey
29-07-13, 09:02
לפני כארבע שנים חבר בפורום פרסם לוף פג תוקף למסירה.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40154

קיבלתי ממנו כ 50 קופסאות, כשהיעוד היה עבור הכלבות שלי.

ברוח הנוסטלגיה הכנתי גם איזה "מעדן" צבאי בבית פעם פעמיים כדי שהילדים שלי יטעמו.
טעמו, אכלו, אפילו נהנו. אבל הם ילדים, מה הם מבינים באוכל...

להפתעתי, כל מיני חברים שבאו לבקר אותי התחננו לקבל קצת לוף .
עוד יותר להפתעתי, הם אפילו לא היו "מהירוקים" , והחשיפה שלהם ללוף במהלך הצבא היתה אפסית. לך תבין.
הגדיל לעשות הבן של השכנים שהיה גונב מהמזווה של אמא שלו קופסאות טונה ומנסה להחליף איתי על לוף...

הכלבות שלי , לעומת המפונקת של דרור, אכלו את הלוף בתאווה, ונבחו "לוווףףף לוווףף " זמן רב אחרי שנגמר המלאי...

בברכה,טושי

oferg22
29-07-13, 09:36
וואלה מדהים שיש שריונרים בכל מקום..

ואת הסיפורים של לוף על הממסרת אני מניח שמכירים. בכל מקרה גם לנו בגדוד (בנפח) היתה כלבה שהיתה מסרבת בתוקף לאכול לוף. היתה כלבת אשפתות שחורה,
אבל לוף היא לא היתה מוכנה לאכול.

עופר

eysham
29-07-13, 10:21
וואלה מדהים שיש שריונרים בכל מקום..
עופר

ג'יפ זה המשך ישיר וטבעי לטנק... לא?? אנחנו על המפה ונישאר במפה! (גם אם גנץ יסגור אותנו.... :( )

אפרופו אוכל צבאי, יש עוד כמה היילייטים... BEST OF THE 90s

כמו שניצל שעיר (מישהו הבין מה הסיפור של השערות ביצה בשניצל הצבאי??)
ביצים קשות שעושים במים רותחים שאח"כ הופכים לתה
טוסט גבנצ (שנגנבה בהרואיות ע"י תורן מטבח) על תנור ספירלה
בורקס "חגיגי" עם רוטב צהוב לא מוגדר, לעתים עם קוביות לוף קטנות...

נמרוד
29-07-13, 10:51

מיין סטרים על ה... שלי. הלוף טעים. כמו גם שאר הבשרים בשימורים במנות הקרב וכמו הגפילטע פיש בשימורים שקיבלנו באחד החגים בקאוקבה. הייתי שמח לקבל חלק מהעודפים המדוברים.

ניסוי יפה בפסיכולוגית המונים בעידן האינטרנט. עד המודעה #27 זרם התודעה השלילי שהתחיל את השרשור הזה סחף את כולם. בא חנן והפך אותו ב180 מעלות. מהודעה #29 ועד #39 צצו כל חובבי הלוף והם רק מגבירים את המחמאות, עוד מעט יקום פה מישהו וישבע שזה הדבר הכי טעים בעולם והוא מוכן להחליף פילה עגל טרי קילו לקילו תמורת קופסאות לוף.

דעתי האישית? אני אוהב את המתכון של מבקר המסעדות שגיא כהן:

עכשיו, כשצה"ל החליט להוציא את הלוף ממנות הקרב, זו אולי הזדמנות אחרונה מבחינתכם להתקין אותו לפי המתכון החביב עלי: קוצצים בצל דק-דק, מטגנים עד שמזהיב, מוספים את תוכנה של קופסת לוף אחת. מערבבים היטב. מטגנים עד שהעיסה כולה מקבלת צבע חום-זהוב, עוטפים בנייר עיתון ומשליכים לפח.

(מתוך הצדעה ללוף עכבר העיר (http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,1018,209,47535,.aspx))

המשוטט
29-07-13, 11:11
טוסט גבנצ (שנגנבה בהרואיות ע"י תורן מטבח) על תנור ספירלה
...

מה אתה ג'ובניק? ;)
רק על תנור סולר ...... אין על הארומה

נמרוד
29-07-13, 11:13
מה אתה ג'ובניק? ;)
רק על תנור סולר ...... אין על הארומה

טוסט גבנצ - מה אתם מדריכות שריון? :p

המשוטט
29-07-13, 13:14

כשדוחפים לך בלבנון עשרות קג גבנצ בכל שיירה עושים גם טוסטים.........

ובכל השירות שלי לא ראיתי תנור ספירלה......

eysham
29-07-13, 13:48

מה שקורה בסיירים נשאר בסיירים...

עידו לוריה
29-07-13, 20:34
ניסוי יפה בפסיכולוגית המונים בעידן האינטרנט. עד המודעה #27 זרם התודעה השלילי שהתחיל את השרשור הזה סחף את כולם. בא חנן והפך אותו ב180 מעלות. מהודעה #29 ועד #39 צצו כל חובבי הלוף והם רק מגבירים את המחמאות, עוד מעט יקום פה מישהו וישבע שזה הדבר הכי טעים בעולם והוא מוכן להחליף פילה עגל טרי קילו לקילו תמורת קופסאות לוף.

המדהים זה שגם דרור התחיל שלילי ולאט לאט משנה כיוון :) עוד בסוף הוא יאהב גם את המשטרה / חברי כנסת / רט"ג / וכו' :cool:

עידו

דרור ברלי
29-07-13, 20:58
אני לא התחלתי שלילי.
רק דירגתי את קופסאות הדרעק לפי טעמי.

ה"מחבת" שלי מכיל את כל ארבעת הסוגים. ככה שאף אחד לא מקופח.

עם קצת השקעה, אפשר להוציא מהלוף משהו טעים. במצבו הגולמי מהקופסה, זה זבל שלא ראוי למאכל אדם ומסתבר שיש גם כלבים שנגעלים ממנו... אבל אם כולנו שרדנו את זה ומדברים על זה בנוסטלגיה, אולי זה לא כזה גרוע.

נמרוד
29-07-13, 21:05
יוסי כבר זרק פה רמז, וכולנו יודעים לאן זה הולך... "מלך הלוף",תחרות בישול מקופסאות שימורים... ואלוהים ירחם על השופטים :)

חנן-ג'יפולוג
29-07-13, 21:07
שנת 91, חג כלשהו, חבר לצוות ואני לאחר שחזרנו ממארב באיזור כאוכבה מצאנו במטבח קופסאות גפילטע פיש והתחלנו לטחון בהנאה.
לאחר כמה דקות מגיעים שאר חברי הצוות ומתחילים, כמוכם, לבאס לנו את התיאבון עם אמירות על כמה שזה דוחה.
לא להאמין, אבל תוך כמה דקות בוקי, החבר, מצטרף למקהלת המקטרגים.

אני בעד הקיטורים האלה. זה משאיר לי יותר.

Pageup
29-07-13, 21:16
אם יש דבר יותר נורא מלוף, זה להריח מישהו שאכל שבוע שלם לוף ממנת קרב בלי להתקלח בשטח.
היתרון היחידי בלוף הזה, זה שכשהיית מטגן אותו לא היית צריך שמן, כי הוא היה עטוף בשכבה מגעילה
של גריז לבן.
ת'אמת גם לא היית צריך סכין. פותחים משני הצדדים, המכסה העליון זה הסכין והתחתון זה תחתית המעלית.
רק מה, לך תנקה את הג'יפה מהידיים אחרי שפרסת 10 קופסאות ונגמרו המים בעוקב.
טוסטים רק על תנור סולר, תנור ספירלה זה לפ"פית.

דרור ברלי
30-07-13, 00:20
אם יש דבר יותר נורא מלוף, זה להריח מישהו שאכל שבוע שלם לוף ממנת קרב בלי להתקלח בשטח.
היתרון היחידי בלוף הזה, זה שכשהיית מטגן אותו לא היית צריך שמן, כי הוא היה עטוף בשכבה מגעילה
של גריז לבן.
ת'אמת גם לא היית צריך סכין. פותחים משני הצדדים, המכסה העליון זה הסכין והתחתון זה תחתית המעלית.
רק מה, לך תנקה את הג'יפה מהידיים אחרי שפרסת 10 קופסאות ונגמרו המים בעוקב.
טוסטים רק על תנור סולר, תנור ספירלה זה לפ"פית.

אותו תותחן שמנמן שסיפרתי עליו באחת התגובות הקודמות היה מין בחור חמד שכזה. נחמד, אבל מסריח ברמות על.
לא רק שאכל בולי ביף ולוף בכפית, קר, ישר מהקופסה, על הבוקר - ולא רק שהיה מאוד שמן ולכן גם הזיע בכמויות מסחריות ולכן תמיד היה חמוץ ומסריח - ולא רק שתמיד פיזר את כל התיק שלו על המיטה ותמיד ישן על הריצפה - אלא גם שנא להתקלח. אולי התבייש שיראו את הצמיגים שלו, מי יודע. אבל השיא שלו היה 17 ימים. שבעה עשר ימים ללא מקלחת. בחום של הבקעה.
עכשיו תוסיפו לזה טונות של לוף ובולי ביף שהוא טחן ותבינו איזה ריח נדף ממנו.

ד ו ר ו ן
30-07-13, 00:23
עכשיו רק נשאר לזווג בין חובבי הלוף לחובבי הג״פס..

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

המשוטט
30-07-13, 00:46

אני כמעט בטוח שהם מאוחדים .......

Pageup
30-07-13, 01:17
עכשיו נזכרתי שהיה דווקא פתרון לריח של הלוף בתוך המנת קרב.
אבל רק לריח מהפה. הסוכריות מנטה הכחולות של עלית. זה גם
היה במקום משחת שיניים. את החיידקים בפה זה בטוח הרג.
לכל מי שמודאג, המפעל של ריכרד לוי לא רק פשט את הרגל,
דאגו להוריד אותו לגמרי. היום יש שם חול ואיסכורית מסביב.
ולחשוב שכשהייתי קטן סבתא שלי הייתה קונה אצלם פסטרמה.

נמרוד
30-07-13, 11:11

כן, מה לעשות, בלית ברירה גירזנו צלבים עם לוף.

איציק - 4X6ZH
30-07-13, 15:25
דרור
גם אני אוכל לוף .
גם אני אוהב בשר קר בקופסאות .
אני לא משוגע על הלוף אבל במשך השנים למדנו לאוהב אותו ולעשות ממנו מזון טעים .
לגבי הבשר .
לזה יש טכניקה מיוחדת מוציאים את הקופסה מהחמישיה משאירים אותה שתתקרר עד כמה שאפשר
במיקרה ואתה פותח אותה כשחם אסור להפוך אותה
זה מבטיח שכל השומן יהיה למעלה ואז אתה פשוט מקלף אותו וזורק
נשאר לך כמה חתיכות בשר קר טעים .
וכל מה שנשאר מהחמישה אוגרים בכל מיני תאים בכל רכב שיש בסביבה
וכשחסר אוכל \ סתם רעבים \ סתם עושים החלפות עם יחידה אחרת
אז תמיד יש זולות להחלפה .
אני נותן פלחי תפוחי עץ תמורת פלחי אשכוליות .

ובאותו ענין של ריכרד לוי
יש איזה מוזיאון בבת ים הגיעו אלי במיוחד לקחת קופסת לוף
שיהיה כתוב עליה ריכרד לוי ( מתברר שזההיה מיוצר בעוד כמה מקומות ) .

יש עוד " מעדן מחריד " שלמדתי לאכול מהבדויים בסיני
את הסרדינים לא אכלנו היינו עושים החלפות עם הבדויים .
הבדויים היו מבקשים לימון ( לנו בדרך כלל היה לימון )
ואז ראינו שהם לוקחים קופסת סרדינים סוחטים לתוכה לימון ואוכלים
ואללה זה טעים

יללה שיהיה לכולם בתאבון
איציק

ד ו ר ו ן
30-07-13, 16:56
אני כמעט בטוח שהם מאוחדים .......
זיווג בתוך המשפחה..
טוב לא ייצא מזה.

השמשוני יחיעם
31-07-13, 10:48
אתם מה זה כפויי טובה (:,, תתבישו !!!!

סדר הפעולות הנכון לאכילת הלוף היה כדלקמן :

פותחים קופסת סרדינים,,לא מורידים את כל המכסה(חשוב להמשך)

לאחר שגומרים את הסרדינים,,משאירים את השמן בקופסא.

מניחים על מדורה קטנה.לשמור על אש נמוכה ואחידה (:

חותכים את הלוף לפרוסות,,ומניחים בזהירות ( שתי פרוסות בכל פעם) במחבת המאולתר.

את הטעם הזה לא אשכח לעולם,,,,,הולך נהדר עם ריח הגוויות של במצרים בסיני.

.

אריה פאהן
07-08-13, 01:43
לוף זה משהו שסחרנו בו עם הצדלניקים במוצב שומריה, מי בכלל חשב לאכול את זה ? :)

דרור ברלי
07-08-13, 09:32
לוף זה משהו שסחרנו בו עם הצדלניקים במוצב שומריה, מי בכלל חשב לאכול את זה ? :)

מתי היית בשומריה?

כי כשאני הייתי שם ולפעמים שיירת האספקה היתה מתעכבת בגלל כל מיני התראות מטענים או סתם מזג אוויר גרוע, היינו נשארים בלי אוכל בכלל כמה ימים טובים.
ואז דווקא אכלנו את הלוף ואפילו את הבולי ביף, וכשכלו כל הקיצין - אפילו את הזיתים.

אריה פאהן
08-08-13, 22:28
מתי היית בשומריה?
.

1987

דרור ברלי
08-08-13, 22:39
צעיר.
מסוף קיץ 1985 עד תחילת חורף 1986 היה נפלא בשומריה.
ואז לא היה מוצב אלא סתם סוללת עפר שמקיפה ארבעה אוהלים, פחון בול פגיעה ופחון למקלחת...

הרבה לוף אכלנו שם. כשהיה לוף. לפעמים היו רק זיתים.

DanK
08-08-13, 23:28

בקורס כלשהו שעשיתי, היה שבוע בו כמעט ולא יצאנו מהטנק וכמובן שגם לא ניתן זמן לארוחות. בסוף אותו השבוע, עמד בצריח סירחון לא ברור, מקורו התגלה כשבאנו לנקות את רצפת הצריח וגילינו את הקופסאות לוף ושות' החצי פתוחות ולמרבה הגועל גם... מצודדות.

-->