PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה "רכה"

Elazar Godinger
28-07-13, 14:08
שאלה טכנית קטנה...

איך גורמים לסופה להיות יותר "רכה"?

האם זה רק קשור בעלים או שיש עוד דברים נילווים? (יש לי בולמים של PROCAMP)

yoav21
28-07-13, 16:37
שאלה טכנית קטנה...

איך גורמים לסופה להיות יותר "רכה"?

האם זה רק קשור בעלים או שיש עוד דברים נילווים? (יש לי בולמים של PROCAMP)

קונים גראנד :cool:

דרור ברלי
28-07-13, 17:02
איך?

מחליפים קפיצים לסחורה טובה (ויקרה).

יונימוג אדום
28-07-13, 18:28
הפיתרון הנכון והיקר (כ: 15000 ש"ח ) קיט קפיצים של רוביקון אקספרס - פשוט תענוג : רכות ומהלכי מתלה מעולים .
תתחיל עם החלפת הבולמים - ישנם בולמים של מונרו בצבע צהוב - הבולם שמן/גז , מעולים .
אצלי בסיקס היו מותקנים בןלמי פרוקומפ 1000 - פשוט בטונדה ועוד עם קפיצי רוביקון אקספרס .
החלפתי בולמים והרכב פשוט מגהץ את השביל - הבדל תהומי רק בהחלפת בולמים .

אילן

omri_t
28-07-13, 22:06
רק כדי לאזן, בין הפרוקומפ לבין הרוביקון יש הרבה באמצע.
הכל תלוי בעומק הכיס.

יריב קלר ברוך
28-07-13, 22:13
זה לא מגיע אפילו לעשירייה רוביקון דרור לא צריך להגזים !

דרור ברלי
28-07-13, 22:35
אני לא ציינתי סכומים.
אין לי מושג כמה עולה.
כבר כמה שנים שאני לא מתעסק בזה יותר.
אני רק יודע שלבנות מערכת מתלים טובה כמו שצריך (קפיצים מתאימים, בולמים איכותיים) זה יקר, וכל מי שמחפש קיצורי דרך ודרכים לחסכון, בסוף משלם יותר.

IlanG
29-07-13, 06:35
רק כדי לאזן, בין הפרוקומפ לבין הרוביקון יש הרבה באמצע.
הכל תלוי בעומק הכיס.

אז מה יש באמצע חוץ מסט אצל חמלבסקי או BDS ?

פיני גרנות
29-07-13, 07:20
בוקר טוב אליעזר
תפנה למתלם , יש לו קפיצי עלים ארוכים (4-5 עלים) ולא 7 כמו בסטנ'
כמו כן חובה להחליף בולמים .
תקבל רכה יחסית רך . על תשכח זו עדין סופה
פיני

יונימוג אדום
29-07-13, 20:38
מניסיון שלי ושל חבר , לא ממליץ על סט אצל חמילבסקי - מאכזב למדיי וגם עולה כסף .
סט של BDS יותר זול מרוביקון אך יותר קשה ( בגדול ) ומהלכי מתלה לא משהו .

אילן

JustDoB
29-07-13, 20:46
וכל מי שמחפש קיצורי דרך ודרכים לחסכון, בסוף משלם יותר.

. +1

דרור ברלי
29-07-13, 22:44
אני לא משתגע מ"קפיץ רך".
מתלה רך מדי משמעותו - התנהגות כביש גרועה, נדנודים, זויות גילגול משמעותיות בפניות, "צלילה" בזמן בלימה, סגירת מהלך על כל באמפ בינוני בכל מהירות שאינה ממש נמוכה, שקיעת קפיצים מוחשית תחת עומס. התעייפות מהירה של הקפיצים.

בסופו של דבר כל קפיץ הוא פשרה בין כמה דרישות משתנות.

בתקופה שהסופה הירוקה תנצב"ה שלי שימשה את "מתלם" לבדיקת סט-אפים של קפיצים ייעודיים לסופה, עברנו עשרות רבות של סטים עד שהגענו לסט-אפ שהיה אופטימלי מבחינתי - לא קשה מדי אב לגם רחוק מלהיות "רך" כשהג'יפ ריק, אבל עבד מדהים תחת משקל של רכב עמוס לטיול (סופה סגורה). אב הטיפוס הזה משמש אותי עד היום ועל סופה פתוחה וריקה מציוד הוא בפירוש קצת קשה. אבל מהלכי המתלה מצויינים, הוא לא שוקע, ואחרי שמעמיסים ציוד לטיול ושניים-שלושה אנשים, האוטו משתנה לגמרי ונוחו תהנסיע השלו הופכת לטובה מאוד, יחסית לקפיצי עלים. (הסט הראשון של רוביקון שנבנה לפי אב הטיפוס הזה, נגנב יחד עם הסופה הירוקה. רבים וטובים שחוו אותו הודו שזו היתה הסופה הכי נוחה שניסו אי פעם) זה הסט-אפ לפיו תוכנן ומיוצר היום קיט קפיצי רוביקון אקספרס שמיועדים לסופה - שימו לב היטב - לא קפיצים לרנגלר YJ (שמצריכים התאמות למיניהן) אלא קפיצים לסופה שאמנם מבוססת על רנגלר, אבל היא אוטו אחר לגמרי מבחינת שילדה, מידות, משקלים וכו'

כמובן שלאיכות הבולמים יש חשיבות עליונה. ושוב - כדי להוציא מהמתלים שלכם ביצועים אופטימליים, תשקיעו גם בבולמים. ותעשו לעצמכם טובה - רק סחורה איכותית, אל תתקמצנו כי ההבדל מורגש. כל הזמן.

-->