PDA

צפייה בגרסה מלאה : יומני הבאגי הוירטואלית - פרק II

סולי
20-05-05, 18:25
תענוג רצוף!
תודה לך אסף...

ושבת שלום.

הצפרדע
22-05-05, 21:58
עדיין לא הבנתי - יש החלטה עקרונית לאן התכנון העתידי הולך, או עדיין לא?
אם המטרה תכנון טוטאלי, מושלם ופרטני עוד בטרם ייחתך הצינור הראשון,
עם שרטוטים מדוייקים המתייחסים בפרוטרוט לכ תושבת, בורג ומומנט סגירה,
רצוי להגיע להחלטה זריזה, אם אתם מעונינים לנהוג אי פעם פעם ברכב.
להזכירכם - בישראל צריך להביא אישורים רפואיים לצורך חידוש רשיון הנהיגה,
לאחר גיל מסויים. אתם לא רוצים לפספס, נכון? :lol:

עכשיו ברצינות - אם שירותי הצנועים יכולים להיות לעזר, אשמח להעמידם
לרשות אבות הפרוייקט.

ומענין לענין באותו הענין - נמרוד, אין לך מושג עד כמה נהניתי מביקורך
ב"סדנתי" :twisted: . אני גם מחכה וגם מצפה לביקורך הבא(הלא וירטואלי,
לשם שינוי....:( )

נמרוד
23-05-05, 12:46
ומענין לענין באותו הענין - נמרוד, אין לך מושג עד כמה נהניתי מביקורך
ב"סדנתי" :twisted: . אני גם מחכה וגם מצפה לביקורך הבא(הלא וירטואלי,
לשם שינוי....:( )

תשמע... וידוי קטן.

אני פחדן.

ברגע ששמעתי שבשביל לראות את הסדנא שלך אני צריך להכנס לחולון... :twisted: התחלתי לרעוד. אבל זו בעייה שלי, אף אחד לא יכול לעזור לי. אני אמצא את האומץ הפנימי.

טוב, וברצינות -

השורה האחרונה כתובה בכתבה - אבטיפוס T1 2X4, בתצורה של באגי. תכנון פרטני הוא דבר שלוקח זמן, אבל הרבה פחות זמן מאשר בנייה במציאות - אני מקווה שברור לך שבזמן שאתה מכופף, חותך ומרתך צינור אחד, אפשר לבנות חצי שלדה במחשב? ולבחון אותה, ולמחוק אותה, ולבנות שוב, ולתקן שוב, והעבודה אף פעם לא יורדת לטמיון. וגם לא עולה כסף. יש הרבה דברים שאי אפשר ללמוד מהמחשב, וחייבים לבנות אבטיפוס - אבל אני כותב לך מתוך ידיעה, ש90% מהטעויות שיש לך, הן טעויות שאפשר היה לעלות עליהן בתכנון מסודר, בלי להתאמץ יותר מדי. זה מוזר להגן בכלל על עמדה כזאת, בשבילי זה ברור מאליו, בכל פרויקט שעבדתי עליו (כולם מכאניקה פרופר) 10-20% בלבד מהתקציב והזמן הולכים על ייצור. לרוב אפילו פחות.

ולכן, התשובה לשאלתך היא כן, אני מתכוון לפתח גם רכב כמו כל מוצר אחר - קודם כל מודל שלם עד כמה שרק אפשר במחשב. שרטוטים מושלמים אם תרצה, רשימות חלקים, בהחלט. כמה שיותר (שאיפה ל100%, אבל זה לא יקרה) מתוכנן על המחשב עוד לפני שנחתך הצינור הראשון.

וכיוון שמימון עדיין אין, אנחנו קודם כל מתעסקים ב80-90% שלא דורשים להדליק את הרתכת.

asafk
23-05-05, 14:34
כיוון שאני "קצת" מתכנן וגם בונה בזמן האחרון כל מיני מוצרים שעולים על כלי הרכב של חלק מהחברים כאן, אני יכול להעיד שהשיטה של קודם לתכנן, ואח"כ לבנות- עובדת. אם למוצר מסויים, בשיטה ה"מסורתית" היו 5-6 אבי טיפוס- במקרה שזה מוצר פשוט כמו פגוש, היום יש אבטיפוס אחד, אחרי שתכננתי ועשיתי אנליזת חוזק (להרמה של הרכב עם הייליפט, למשיכה עם כננת עם ובלי מכפיל כוח וכו') על התיב"ם, ובד"כ התיקונים בו הם קטנטנים.
אין לי ספק שגם אם וכשיהיה מימון- הרכב לא יהיה מושלם במכה ראשונה. אבל הוא יהיה קרוב לזה, והתיקונים לא יהיו קריטיים. בניהול פרוייקטים אנחנו קוראים לזה "סיכון פיתוח"- ועל ידי תכן מפורט לפני שמתניעים את הרתכת, הסיכונים קטנים באופן משמעותי. זה לא חדש. ככה כל העולם עובד. ואם אין לנו כסף לקנות חומרים ולהתחיל לבנות.... יש לנו הרבה זמן לשחק עם התיב"ם.

אסף.

Tom Bril
24-05-05, 17:17
אבל מה הכיוו,ן יש קונספט?! אולי תפרסמו תמונות?

הפרוייקט הזה ממש מענין אותי .
כל כמה זמן היו חדשות על הנושא?

asafk
24-05-05, 20:48
ציטוט:

השורה האחרונה כתובה בכתבה - אבטיפוס T1 2X4, בתצורה של באגי.

אסף.

-->