PDA

צפייה בגרסה מלאה : בטיחות כביש 6

boaz avrahami
04-08-13, 16:38
בהמשך לתאונות האחרונות בכביש 6:

האמת היא שאני די מוטרד.
אני נוסע בשש כל יום כמאה ק"מ בין מחלף קסם לשורק.
הכביש הזה בעיניי טומן בחובו כמה מחדלי בטיחות חמורים.
ק"מ רבים אין שולי עצירה בטוחים, אין מספיק ניידות של הכביש שמאבטחות נהגים שנתקעים או מפנות חפצים שנפלו על הכביש.
אין אכיפה של נהגים תקועים בצד שמאל ויותר מדי נהגים מוצאים את עצמם מזגזגים בין הנתיבים בגלל נהגים לא מיומנים שתקועים בנתיב הכי שמאלי כאילו זה של אמא שלהם.

בקטעים של השני נתיבים נהגי משאיות מרשים לעצמם לצאת לעקיפה שלוקחת לעיתים עשר דקות בגלל הפרשי מהירות של קמ"ש או שניים מהמשאית שהם עוקפים.

לעיתים מוצאים גם איזה רכב שמרוח בשולי הכביש בלי מעורבות של רכב אחר ואת זה בכלל אני לא מבין.
בסה"כ מדובר בכביש שאמור להיות מהבטוחים בארץ ובפועל בקרוב יהיה אולי לכביש אדום.

sos4u
04-08-13, 16:56
צודק לחלוטין.
אתמול חזרתי על 6 מהצפון למרכז, ממחלף תות לקסם, נסיעה שגרתית, מוצ"ש.
יצאתי ב 22:00, אחרי כל הפקקים של המטיילים. עירני אחרי מס' שעות שינה ומקלחת.
כמו חדש.

אחת הנסיעות ההזויות שהיו לי אי פעם. ממש סכנת נפשות, ולא מדובר בנהגי משאיות, אלא בנהגים שנוסעים עם בני משפחותיהם, רכבים עם ילדים, אני נוסע עם רכב לא קטן, די בולט, מואר היטב, בנתיב הימני, וכמות הפעמים שבהם היה לי הצורך לבלום ע"מ למנוע תאונה, מדהימה.
נהגים חותכים מכל הכיוונים, מחליפים נתיבים בלי להתחשב בעובדה שהם מקצרים לי את מרחק הבלימה, [ ואם אני חש עם זה לא נוח, לא מקנא בנהג משאית שמתכנן בלימה לאורך מס' עשרות מטרים ומגלה שהנתיב מתמלא אט אט במכוניות שרוצות להרוויח עוד מטר לרמזור] .
אין ולא הייתה ניידת אחת לאורך כל הכביש. לא ייאמן. במדינת המשטרה בה אנו חיים, אין אכיפה. אז מה הפלא ?! שביום ראשון , שתי תאונות, שחוסמות את הכביש לרוב שעות היום ?!

אז, בחייאת, קחו לתשומת לבכם, ליבנו. סעו בזהירות, קחו בחשבון מה קורה עם הרכבים האחרים על הכביש...

8ball
04-08-13, 17:00
אין שום קשר לפיקוח ויש מספיק נקודות בטוחות לעצירה על הכביש כולל מפרצי חירום משולטים. הבעה היא בנהגים הגרועים וחסרי כל יכולת בסיסית להשתלב בתנועה במקום להשתלט על התנועה. כדי להכניס רכבי חילוץ והצלה הים לזירת התאונה היה צורך בשוטרים שיצרחו על נהגים ויזיזו פיזית רכבים של כל עמך ישראל שהושארו במרכז הכביש כשבעליהם הלכו להסתקרן להם בשאר מחזות משמחים כמו גופות מרוטשות ודם על הכביש. ברגע שיתחילו להכשיר תלמידי נהיגה לנהוג ולא לעבור טסט בהצחה אולי תראה שינוי

boaz avrahami
04-08-13, 17:20
אין שום קשר לפיקוח ויש מספיק נקודות בטוחות לעצירה על הכביש כולל מפרצי חירום משולטים. הבעה היא בנהגים הגרועים וחסרי כל יכולת בסיסית להשתלב בתנועה במקום להשתלט על התנועה. כדי להכניס רכבי חילוץ והצלה הים לזירת התאונה היה צורך בשוטרים שיצרחו על נהגים ויזיזו פיזית רכבים של כל עמך ישראל שהושארו במרכז הכביש כשבעליהם הלכו להסתקרן להם בשאר מחזות משמחים כמו גופות מרוטשות ודם על הכביש. ברגע שיתחילו להכשיר תלמידי נהיגה לנהוג ולא לעבור טסט בהצחה אולי תראה שינוי

אני עדיין מחפש את המפרצים הרבים שאתה מדבר עליהם.
פעם אחת יצא לי להחליף פנצ'ר בחינמוביל אחרי התחנת דלק הדרומית במעט.
אחרי שנסעתי לא מעט בלי אוויר וחיסלתי את הצמיג הגעתי לבסוף למקום שבו נגמרת גדר ההפרדה ואפשר לרדת מעט מהכביש.
הפנצ'ר היה בגלגל שמאלי אחורי - ז"א לצד הכביש.
עם כמה שהתרחקתי זה עדיין לא היה בטיחותי וכל משאית שהתקרבה היתה נראית לי כאילו היא עומדת לדרוס אותי.חוויה שלא אשכח איך זה לשכב על הכביש כשבמרחק של 50-100 ס"מ ממך חולפות משאיות במהירות של מעל 100...
במשך כל ה 10-15 דקות מרגע שעצרתי, שמתי משולש במרחק גדול ועד שסיימתי לא הופיע ולא ניידת אחת לאבטח אותי.

אני רואה מקרים כאלו כל יום שרק בנס נגמרים בלי תאונות אבל בשבועות האחרונים כבר אין ניסים.

אגב - אתמול בבוקר היתה ניידת אחת לפחות בשש ליד ראש העין.
אתם יכולים לנחש שפעולת האכיפה שלה הצטמצמה למהירות עם אקדח לייזר....

8ball
04-08-13, 18:13
לגבי אבטחת אדם שמחליף גלגל, אתב זכאי לשירות הזה מטעם המשטרה. מצד שני אתה לא מצפה שינחשו שנתקעת עם פ נצר. תתקשר ותראה שניידת תגיע.
מניסיון של לא פעם סיוע לרכב שנתקע בין אם בגלל תקלה מכאנית ובין אם פנצר פשוט מעולם לא הייתה בעיה עם העובדה שעצרתי גם במחיר איחור למשמרת.
מפרצי הבטיחות קיימים הקרוב ביותר אל קו הנסיעה שלך הוא בין מחלף קסם לניצני עוז בשני הכיוונים יש לפני מחלף נחשונים. מול מפעלי טבע ועוד ועוד, לא כולל תחנות הרענון. מכאן ועד להגיד שהתכנון בכביש מעולה ומדהים, אנחנו עדיין לא גרמניה ואני מסכים עם הערותייך לגבי הכביש.
מבחינת האכיפה סיפור ארוך שלא אני האיש לענות עליו, אבל במידה ויעניין אני מוכן להפנות את השאלה לאגף התנועה ולחזור עם תשובה מוסמכת מהם. עד כמה היא תספק פה את החברים ואותי ביניהם, לא יודע.

אגב גילוי נאות, כן אני איש קבע במשמר הגבול. כן בהגדרתי אני שוטר למרות שתפקידי רחוק מהתנועה והשיטור הקלאסי מיליום שנות אור, ולא תמיד אני מסכים ומקבל את החלטות הארגון. אבל מכאן ועד להגיד שניידות לא סייעו למישהו כאן, אני יותר מאשמח להאמין שזה לא כי חלפו על פניכם סתם כך, אלא כי פשוט לא יידעתם את מוקד המשטרה על הצורך בעזרה.

בכל מקרה אחרי היום אני רק מאחל לכולנו נסיעה בטוחה ורגועה ובלי כל מיני חוויות מפוקפקות כמו זו שזכינו לה היום.

Tsafrir
04-08-13, 19:26
אני עדיין מחפש את המפרצים הרבים שאתה מדבר עליהם.
פעם אחת יצא לי להחליף פנצ'ר בחינמוביל אחרי התחנת דלק הדרומית במעט.
אחרי שנסעתי לא מעט בלי אוויר וחיסלתי את הצמיג הגעתי לבסוף למקום שבו נגמרת גדר ההפרדה ואפשר לרדת מעט מהכביש.
הפנצ'ר היה בגלגל שמאלי אחורי - ז"א לצד הכביש.
עם כמה שהתרחקתי זה עדיין לא היה בטיחותי וכל משאית שהתקרבה היתה נראית לי כאילו היא עומדת לדרוס אותי.חוויה שלא אשכח איך זה לשכב על הכביש כשבמרחק של 50-100 ס"מ ממך חולפות משאיות במהירות של מעל 100...
במשך כל ה 10-15 דקות מרגע שעצרתי, שמתי משולש במרחק גדול ועד שסיימתי לא הופיע ולא ניידת אחת לאבטח אותי.

אני רואה מקרים כאלו כל יום שרק בנס נגמרים בלי תאונות אבל בשבועות האחרונים כבר אין ניסים.

אגב - אתמול בבוקר היתה ניידת אחת לפחות בשש ליד ראש העין.
אתם יכולים לנחש שפעולת האכיפה שלה הצטמצמה למהירות עם אקדח לייזר....

הסיטואציה שאתה מתאר היא אחת המסוכנות על אם הדרך.
על מנת לא להתברבר יותר מדי עם חיוג ל-100, כדאי לחייג למוקד את"ן (המשל"ט בבית דגן) למספרים הבאים:
משל"ט את"ן - כללי - 03-9685835
שלוחת את"ן - שפלה- 03-9685822
שלוחת את"ן - י-ם - 03-9685894
שלוחת את"ן - ת"א - 03-9685819
שלוחת את"ן - שרון - 03-9685821
במקרה כזה בוודאות תשלח ניידת שתעמוד לפני רכבך ובכך גם תסמן את המקום וגם תהווה חציצה.

ככלל, במקרה תקר עדיף לנסוע על הג'אנט עד למקום בו אפשר לרדת באופן מלא מהכביש ולהתרחק מהתנועה.
לא להשאר ברכב! זו מלכודת מוות או מתכון לפגיעה אנושה במקרה תאונה (ראה המקרה של השדרנית בר בלפר בכביש 20 שנותרה בחיים אבל נפגעה קשות).
יש לעזוב את הרכב ולעבור מעבר לגדר הבטיחות ולהמתין שם (למרות השמש הקופחת או הגשם בחורף).

השוליים הם מלכודות מוות, לא לעמוד שם! הם צרים מדי וחסרים מאד מפרצי חניה (במיוחד בכביש 1 בדרך לירושלים).

דרור ברלי
04-08-13, 20:48
הבעיה היחידה שלי עם בטיחות בתשתית של כביש 6 היא היעדר מפרצי עצירה בטוחים. באירופה כל 2-3 ק"מ יש מפרץ של ממש, כזה שכמה וכמה מכוניות יכולות לחנות בו בשקט - לעשן סיגריה, להשתין, לשתות משהו או לתפוס תנומה של כמה דקות. אצלנו מין הסתם ניסו לחסוך. וככה זה נראה.

Tsafrir
04-08-13, 21:23
הבעיה היחידה שלי עם בטיחות בתשתית של כביש 6 היא היעדר מפרצי עצירה בטוחים. באירופה כל 2-3 ק"מ יש מפרץ של ממש, כזה שכמה וכמה מכוניות יכולות לחנות בו בשקט - לעשן סיגריה, להשתין, לשתות משהו או לתפוס תנומה של כמה דקות. אצלנו מין הסתם ניסו לחסוך. וככה זה נראה.

אכן!
גם השוליים בעייתיים ונדמה שלא עומדים בתקן.
וזה בכביש אגרה.

YosSima
04-08-13, 22:14
ברגע שיתחילו להכשיר תלמידי נהיגה לנהוג ולא לעבור טסט בהצחה אולי תראה שינוי

+1000000000000

boaz avrahami
04-08-13, 22:29
כשכתבתי ניידות הכוונה היתה לצהובות של כביש שש ולא למשטרה .
חסכו במפרצי עצירה אז לפחות שיתנו חלופה ראויה.

לא ברור לי איך המכרז עבר ככה ולמה לא מתקנים את זה היום.
פעולה טכנית משוטה וזולה.

כמות הקורבנות מדברת בעד עצמה אבל כרגיל אף אחד לא עושה את המינימום המתבקש.

bizon
04-08-13, 22:35
"לא ברור לי איך המכרז עבר ככה " באמת לא ברור לך ? :)

מור

דרור ברלי
04-08-13, 23:18
בחברת "דרך ארץ" מיהרו להגיב ש"השוליים תקניים" ושהמחסור במפרצי עצירה מכוסת"ח היטב באישור משרד התחבורה. נשמע מאוד אמין, נכון?...:confused:
זה עדיין לא פוטר את נהגים מאחריות ומרמת נהיגה מינימלית, בוודאי כשמדובר בנהגים "מקצועיים" - רכב ציבורי ומשאיות. כאמור - הנהיגה בישראל מזכירה לפעמים את הודו.

boaz avrahami
04-08-13, 23:30
דרור,

חיפשתי ולא מצאתי הגדרת תקן לשול.
אם נחתן, מהו שול תקני מבחינת הרוחב?

מה היה רוחבה של המשאית?
האם ידוע אם אמבטית המשאית חרגה לתוך הנתיב ?
נדמה לי שהאמבטיה היא החלק הרחב ביותר ולכן רק רכב גבוה עלול להתקל בה.

דרור ברלי
04-08-13, 23:53
אם אני לא טועה, שול אמור להיות ברוחב 3 מטרים.
רוחב המשאית 2.5 מטרים.

בפועל המשאית חרגה לתוך נתיב הנסיעה, אם כי כנראה היא גם לא ממש נצמדה לגדר הבטיחות.

לנהג המשאית שנתקל בבעיית התחממות המנוע, לא היה איפה לעצור - כי בכביש 6 המודרני והנפלא אין מפרצי עצירה - כאמור זה "באישור משרד התחבורה".

נהג האוטובוס חסר האחריות לא שמר מרחק ממשאיות שנסעו בנתיב השמאלי וכשאלה האטו הוא שבר ימינה על מנת לא להתנגש בהן, והתנגש במשאית הזו שעמדה בשול וחרגה לתוך הכביש.

יורם-דרומי
04-08-13, 23:58
צודק לחלוטין.
אתמול חזרתי על 6 מהצפון למרכז, ממחלף תות לקסם, נסיעה שגרתית, מוצ"ש.
יצאתי ב 22:00, אחרי כל הפקקים של המטיילים. עירני אחרי מס' שעות שינה ומקלחת.
כמו חדש.

אחת הנסיעות ההזויות שהיו לי אי פעם. ממש סכנת נפשות, ולא מדובר בנהגי משאיות, אלא בנהגים שנוסעים עם בני משפחותיהם, רכבים עם ילדים, אני נוסע עם רכב לא קטן, די בולט, מואר היטב, בנתיב הימני, וכמות הפעמים שבהם היה לי הצורך לבלום ע"מ למנוע תאונה, מדהימה.
נהגים חותכים מכל הכיוונים, מחליפים נתיבים בלי להתחשב בעובדה שהם מקצרים לי את מרחק הבלימה, [ ואם אני חש עם זה לא נוח, לא מקנא בנהג משאית שמתכנן בלימה לאורך מס' עשרות מטרים ומגלה שהנתיב מתמלא אט אט במכוניות שרוצות להרוויח עוד מטר לרמזור] .
אין ולא הייתה ניידת אחת לאורך כל הכביש. לא ייאמן. במדינת המשטרה בה אנו חיים, אין אכיפה. אז מה הפלא ?! שביום ראשון , שתי תאונות, שחוסמות את הכביש לרוב שעות היום ?!

אז, בחייאת, קחו לתשומת לבכם, ליבנו. סעו בזהירות, קחו בחשבון מה קורה עם הרכבים האחרים על הכביש...
וואלה יוסף,,,הזוי זו הגדרה עדינה, הייתי לא מעט לפניך באותו הציר מתות לב"ש, כל מספר ק"מ הייתה מכונית בשוליים - מפחיד. בנס לא אירעה שם תאונה
אולי ההגדרה ל: "נהגי מוצ"ש" היא הגדרה נכונה!! (מבלי לפגוע)

8ball
05-08-13, 00:54
המשאית הייתה במרחק של עשרים עד שלושים סנטימטר מהמעקה. הבעיה היחידה היא שהשול הוא בלחץ שני מטרים, וגם זה לא בטוח. לא מדדתי עם מטר אבל להעביר שם אמבולנס שברולט סוואנה היה די צפוף עד ליטוף מראות ומדובר על רכב שמקצה מראה לקצה מראה הוא 180-190 סנטים.

איך המכרז עבר, כמו כל דבר פה. שמור לי ואשמור לך. סמוך יהיה בסדר.. ישראבלוף בהתגלמותו

tzagi
05-08-13, 03:08
אני לא מבין על מה ההתלהמות, נסעתי על הדבר הזה וממש לא ראיתי (או ציפיתי) הבדל מכול כביש אחר בארה'ק

מה הטענה, בגלל שמשלמים על התענוג (המפוקפק) יש ציפיה למשהו מעולם אחר?

nir.samo
05-08-13, 07:23
התמונה הזאת אומרת הכל
http://images1.ynet.co.il/PicServer3/2013/08/04/4778114/477810501001599640360no.jpg

אין שוליים = סכנת מוות. למה לעזזל הגדר צריכה להיות כ״כ קרובה?

amit1
05-08-13, 08:11
הבעיה היחידה שלי עם בטיחות בתשתית של כביש 6 היא היעדר מפרצי עצירה בטוחים. באירופה כל 2-3 ק"מ יש מפרץ של ממש, כזה שכמה וכמה מכוניות יכולות לחנות בו בשקט - לעשן סיגריה, להשתין, לשתות משהו או לתפוס תנומה של כמה דקות. אצלנו מין הסתם ניסו לחסוך. וככה זה נראה. כמה שאתה צודק!

Tsafrir
05-08-13, 08:26
כשכתבתי ניידות הכוונה היתה לצהובות של כביש שש ולא למשטרה .
חסכו במפרצי עצירה אז לפחות שיתנו חלופה ראויה.

לא ברור לי איך המכרז עבר ככה ולמה לא מתקנים את זה היום.
פעולה טכנית משוטה וזולה.

כמות הקורבנות מדברת בעד עצמה אבל כרגיל אף אחד לא עושה את המינימום המתבקש.

הסיירים ("הניידות הצהובות") גם אמורים לבצע סימון אבל יש סייר אחד בקטע האמור משורק דרומה.

הכביש מתופעל כעסק מסחרי כשבהגדרה מנסים לצמצם עלויות ולחסוך ככל שניתן.
ככה זה נראה.

באשר לרוחב שול זה מה שהצלחתי למצוא:
""שול הדרך" - השטח שאין לצדו מדרכה הסמוך לשפת הכביש, עד לרוחב של שלושה מטרים או עד לקצה תעלת ניקוז, כאשר דופן התעלה מצוי פחות משלושה מטרים משפת הכביש;"
http://www.maasa.co.il/Traffic+Regulations/599.aspx

מיכה100
05-08-13, 08:42
התמונה הזאת אומרת הכל
http://images1.ynet.co.il/PicServer3/2013/08/04/4778114/477810501001599640360no.jpg

אין שוליים = סכנת מוות. למה לעזזל הגדר צריכה להיות כ״כ קרובה?
צודק, צודק, צודק.
הנגע הזה של גדרות "בטיחות" שמחסלות את מרווח הנטישה בכבישים הפך להיות גורם עקרי לתאונות עם רכב חונה.
אין לי מושג איך עבר התקן המסוכן הזה, אבל אנחנו משלמים עליו בדם.
אין צורך בגדרות הפרדה לימין כביש פתוח באמצע השפלה!!!

boaz avrahami
05-08-13, 09:40
הסיירים ("הניידות הצהובות") גם אמורים לבצע סימון אבל יש סייר אחד בקטע האמור משורק דרומה.

הכביש מתופעל כעסק מסחרי כשבהגדרה מנסים לצמצם עלויות ולחסוך ככל שניתן.
ככה זה נראה.

""שול הדרך" - השטח שאין לצדו מדרכה הסמוך לשפת הכביש, עד לרוחב של שלושה מטרים או עד לקצה תעלת ניקוז, כאשר דופן התעלה מצוי פחות משלושה מטרים משפת הכביש;"

את זה גם אני ראיתי.
לפי מה שדרור כתב הם טוענים שהשול תקני.
אם יש תקן זה בוודאי כולל גם אספקט בטיחותי.
רציתי לדעת מהו כי נראה לי שהוא צר מדי.

sos4u
05-08-13, 09:45
צודק, צודק, צודק.
הנגע הזה של גדרות "בטיחות" שמחסלות את מרווח הנטישה בכבישים הפך להיות גורם עקרי לתאונות עם רכב חונה.
אין לי מושג איך עבר התקן המסוכן הזה, אבל אנחנו משלמים עליו בדם.
אין צורך בגדרות הפרדה לימין כביש פתוח באמצע השפלה!!!

זה כדי שהחוליגנים עם הג'יפים לא יעקפו מימין לדרך.
וזו בהחלט סיבה מצויינת לזה שאנשים ייהרגו כשהם עוצרים בצד הדרך.

ול 8BALL, ואללה כשראיתי את התגובה שלך על "אין צורך באכיפה", המחשבה הראשונה שעלתה לי בראש הייתה "תראה מה זה, בן אדם מן השורה עם חשיבה של שוטר ..".

אז לדעתי, ניידת או שתיים נוספות לכל מקטע תשנה את ההרגל המגונה ואת החשיבה המוטעית שבכביש 6 אין ניידות ומותר לנסוע 220 קמ"ש כשרוצים, או שמותר לחתוך מנתיב לנתיב, או שגרוע מכך מכוניות איטיות נתקעות ללא סיבה בנתיב השמאלי ועוד צרות של "נהגי מוצ"ש".

וכן, אני ממליץ שתעביר בקשה ממני למי שמקבל החלטות, להגדיל את כמות הניידות בכביש 6 במוצ"ש, מבטיח לך, שכמות התאונות תפחת.

Tsafrir
05-08-13, 09:53
וכן, אני ממליץ שתעביר בקשה ממני למי שמקבל החלטות, להגדיל את כמות הניידות בכביש 6 במוצ"ש, מבטיח לך, שכמות התאונות תפחת.

המחשבה בבסיסה נשמעת כנכונה.
רק שיש בעיה "קטנה": המגזר הציבורי מיובש באופן קבוע (תודות לאגף התקציבים/הממונה על השכר) ובכלל זה המשטרה.
בבסיסו של דבר אין שוטרים ומנסים לחפות על זה עם מתנדבים שעוסקים בשיטור ואכיפה, ככה זה נראה וגם זה לא מספיק.

zerez
05-08-13, 10:05
אני מסתכל בתמונות בעיתונים ורואה משאית צמודה לשול עד כמה שאפשר וכמעט לא חורגת לכביש, יום בהיר ויפה ונהג שלא רואה את המשאית,
בחיאת רבאק - זאת משאית ולא איזה מיני מיינור!!!

הבעיה הכי חמורה של כביש 6 אלו הנהגים הישראליים,
נכון שהתשתית שם לא משהו ונכון שלא ברור איך המכרז עבר, אבל עדיין - איך אפשר לפספס משאית עומדת בשולי הכביש?

zerez
05-08-13, 10:06
אני לא מבין על מה ההתלהמות, נסעתי על הדבר הזה וממש לא ראיתי (או ציפיתי) הבדל מכול כביש אחר בארה'ק

מה הטענה, בגלל שמשלמים על התענוג (המפוקפק) יש ציפיה למשהו מעולם אחר?

ההבדל הוא שבארה"ב רוב הנהגים הם אמריקאים ובארץ רוב הנהגים הם ישראלים

tzagi
05-08-13, 10:24
נו ו....
ספר לי משהו שאני לא יודע.

אבל בשיא הרצינות, ומנקודת מבט מאד מערבית, הכביש צר, אין שוליים ואין לאן לברוח במקרה חרום, כול הצאצאים של מריו אנדרטי רק מוסיפים לבעיה.

דרור ברלי
05-08-13, 10:56
זה כדי שהחוליגנים עם הג'יפים לא יעקפו מימין לדרך.
וזו בהחלט סיבה מצויינת לזה שאנשים ייהרגו כשהם עוצרים בצד הדרך.

ול 8BALL, ואללה כשראיתי את התגובה שלך על "אין צורך באכיפה", המחשבה הראשונה שעלתה לי בראש הייתה "תראה מה זה, בן אדם מן השורה עם חשיבה של שוטר ..".

אז לדעתי, ניידת או שתיים נוספות לכל מקטע תשנה את ההרגל המגונה ואת החשיבה המוטעית שבכביש 6 אין ניידות ומותר לנסוע 220 קמ"ש כשרוצים, או שמותר לחתוך מנתיב לנתיב, או שגרוע מכך מכוניות איטיות נתקעות ללא סיבה בנתיב השמאלי ועוד צרות של "נהגי מוצ"ש".

חס וחלילה.
יש צורך בנוכחות של שוטרים כדי להרתיע, אבל גם אתה יודע מה יקרה - זה ברור לך שהם לא יאכפו עבירת נסיעה איטית בנתיב שמאלי, ולא עבירת שמירת מרחק, ולא מעברי נתיבים ולא עצירות מסוכנות בשוליים, אלא רק את מה שהכי קל, נוח ומשתלם לאכוף - מהירות ומהירות ומהירות.

לעניין שוליים וגדרות - זה לא מסלול מירוצים. במערב אירופה המתקדמת בהרבה מאוד כבישים אין שוליים כלל. כולל כבישים מהירים. והכוונה היא שאין איפה לעצור. תקלה? אתה עומד באמצע הנתיב!!! זה מטורף אבל עובדה. ועובדה שהם לא מסטולים ולא מתנגשים כמו כאן. מבחינת שוליים דווקא המצב אצלנו טוב יותר. הגדרות אצלנו מסכנו תרוכבי אופנועים, אבל זה טוב יותר מאשר האין-גדרות ואין שוליים בכלל של דרום צרפת למשל...

גדרות - כשלא היו בארץ גדרות, יכולנו לחתוך עם הג'יפים לשדות ומהשדות מתי שרצינו והיה כיף. אבל החבר'ה של המשפחתומטיות שמאבדים שליטה לפעמים גם בעמידה או כשהם מנסים לחנות, היו עפים מהכביש במאותיהם ומתגלגלים לתוך תעלות, או שעפים לתוך נתיב נגדי ושם מתנגשים חזיתית והורגים עוד כמה חפים מפשע. קמה צעקה גדולה להקים גדרות בטיחות. אז בנו גדרות וזה מצוין. כמובן שחסכו פה וחסכו שם ואז התברר שהגדרות עורפות אופנוענים וקוצצות אותם לחתיכות. או שהן נגמרות פתאום ומכוניות משתפדות עליהן... אבל דווקא לחלק הזה של התשתיות אין לי טענות. הן לא מושלמות, אבל בהשוואה למה שקורה בעולם מצבנו לא בדיוק רע. כמ ושכתבתי קודם - כל מה שכביש 6 צריך כדי להיות בטוח לגמרי אלה מפרצי עצירה כל 2-3 ק"מ.

תבינו. מכל הדיון הזה אני מבין רק דבר אחד - יכול להיות שהתשתית לא מושלמת. יכול להיות שהמשטרה מתעסקת בקקה. אבל לא הכביש אשם ולא הגשם אשם ולא שר התחבורע אשם וגם המשטרה לא אשמה. לכל הכאוס הזה בכבישים יש רק אחראי אחד - הנהג הישראלי. אין לו תרבות נהיגה, הוא לא יודע לנהוג, הוא לא שולט ברכב שלו, אין לו מושג ואין לו רצון לדעת את הדברים הכי פשוטים כמו אחיזה נכונה בהגה, תמרון חירום, בלימת חירום, מעבר נתיב בטוח, שמירת מרחק, שמירה על ימין. ולא יעזרו מיליון שוטרים בכביש - כי תמיד ייפלו ארגזים עם עגבניות מאיזו משאית ואף אחד לא יטרח לשטוף את זה, ואח"כ יחליק על זה אוטובוס לתהום, ותמיד מישהי תאבד את השליטה על המשפחתומטית שלה באמצע האיילון כי התינוק מאחורה צרח לה, ותמיד איזה נהג אוטובוס יסמס לחברה שלו תו"כ נהיגה ויהרוג 30-40 איש. כל הנהגים האלה לא נולדים בני אדם רעים - הם פשוט לא מחונכים ולא מתורבתים. הכל מתחיל מחינוך ותרבות.

אורי ק.
05-08-13, 11:32
תבינו. מכל הדיון הזה אני מבין רק דבר אחד - יכול להיות שהתשתית לא מושלמת. יכול להיות שהמשטרה מתעסקת בקקה. אבל לא הכביש אשם ולא הגשם אשם ולא שר התחבורע אשם וגם המשטרה לא אשמה. לכל הכאוס הזה בכבישים יש רק אחראי אחד - הנהג הישראלי. אין לו תרבות נהיגה, הוא לא יודע לנהוג, הוא לא שולט ברכב שלו, אין לו מושג ואין לו רצון לדעת את הדברים הכי פשוטים כמו אחיזה נכונה בהגה, תמרון חירום, בלימת חירום, מעבר נתיב בטוח, שמירת מרחק, שמירה על ימין. ולא יעזרו מיליון שוטרים בכביש - כי תמיד ייפלו ארגזים עם עגבניות מאיזו משאית ואף אחד לא יטרח לשטוף את זה, ואח"כ יחליק על זה אוטובוס לתהום, ותמיד מישהי תאבד את השליטה על המשפחתומטית שלה באמצע האיילון כי התינוק מאחורה צרח לה, ותמיד איזה נהג אוטובוס יסמס לחברה שלו תו"כ נהיגה ויהרוג 30-40 איש. כל הנהגים האלה לא נולדים בני אדם רעים - הם פשוט לא מחונכים ולא מתורבתים. הכל מתחיל מחינוך ותרבות.

לא מסכים איתך על עניין מהותי אחד. בני אדם טועים. טעויות קורות לכולם. תחשוב על כמות ההחלטות שאתה מקבל במהלך נהיגה, לפעמים בתת מודע, ותבין שאין בן אנוש מושלם שיכול לקבל מאות החלטות בנהיגה בלי טעות אפילו בקבלת החלטה אחת. לא כל טעות כזאת מסתיימת בתוצאה קטלנית. אחת למיליון- כן. ולכן על התשתיות להיות סלחניות לטעויות נהגים, מתוך הבנה והפנמה שנהגים טועים, כמו שכל אדם בכל מקצוע טועה לפעמים. ותשתיות סלחניות זה אומר אספלט ברמה גבוהה (לא רלוונטי לכביש 6 אבל מאוד רלוונטי לכבישים אחרים) שוליים רחבים, מעקות בטיחות בתקנים המחמירים ביותר וכו'. אתה צודק רק בעניין של החינוך לנהיגה ותרבות מוטורית כאן שהיא לקויה וחסרה וגורמת ללא מעט תאונות. אבל אני לא חסיד של הגישה "הנהג הישראלי אשם", זוהי בדיוק גישת המשטרה בכל העניין של האכיפה הכבישים שאתה לא פעם יוצא נגדה.

tzagi
05-08-13, 11:46
לא מסכים איתך על עניין מהותי אחד. בני אדם טועים. טעויות קורות לכולם. תחשוב על כמות ההחלטות שאתה מקבל במהלך נהיגה, לפעמים בתת מודע, ותבין שאין בן אנוש מושלם שיכול לקבל מאות החלטות בנהיגה בלי טעות אפילו בקבלת החלטה אחת. לא כל טעות כזאת מסתיימת בתוצאה קטלנית. אחת למיליון- כן. ולכן על התשתיות להיות סלחניות לטעויות נהגים, מתוך הבנה והפנמה שנהגים טועים, כמו שכל אדם בכל מקצוע טועה לפעמים. ותשתיות סלחניות זה אומר אספלט ברמה גבוהה (לא רלוונטי לכביש 6 אבל מאוד רלוונטי לכבישים אחרים) שוליים רחבים, מעקות בטיחות בתקנים המחמירים ביותר וכו'. אתה צודק רק בעניין של החינוך לנהיגה ותרבות מוטורית כאן שהיא לקויה וחסרה וגורמת ללא מעט תאונות. אבל אני לא חסיד של הגישה "הנהג הישראלי אשם", זוהי בדיוק גישת המשטרה בכל העניין של האכיפה הכבישים שאתה לא פעם יוצא נגדה.

סתם שאלת תם
פעם ראיתה איך נוהגים במערב?
קנה כרטיס TLV-JFK
LAX-TLV
שכור רכב בינייהם ודווח על מה שעברתה.

דרור ברלי
05-08-13, 11:48
אני מסתייג מהמשטרה כי מאחוריה עומדת מדיניות שבכלל לא באה למנוע תאונות אלא רואה במשטרה זרוע לגביית מיסי דרכים.

נושא התשתית הוא חשוב. אנחנו רחוקים מלהיות כמו גרמניה למשל, אבל לזכות ממשלות ישראל ייאמר שהשיפור בתשתיות בשנים האחרונות הוא תהומי, אבל אנשים עדיין "טועים" הרבה יותר מדי איפה שכל טעות קטנה משמעותה לעתים אבדן חיים. אני כבר מזמן לא חושב שיש כאן טעויות אנוש כמו שיש כאן זילזול, חוסר תרבות וחוסר מיומנות בסיסי.
המשטרה ומשרד התחבורה יטענו שהזילזול הוא בחוקי התנועה. אני חושב שזה גם זילזול בחיים, זילזול בזולת, זילזול בשכל הישר. הזילזול הזה מגיע ממקום של חוסר חינוך וחוסר תרבות.

תעשה בדיקה מדגמית - תבחר עשר, עשרים, מאה או חמש מאות מכוניות אקראיות. תבדוק להן לחץ אוויר בצמיגים. התחזוקה הכי בסיסית בעולם, נכון?

אני מוכן להתערב איתך ש-70 עד 80 אחוז לא נוסעים על לחץ נכון, או שבכל צמיג לחץ אחר. את זה המשטרה לא אוכפת ולא תאכוף. ההתעסקות היחידה שלה בצמיגים זה במידות הצמיגים של ג'יפים ובהורדתם מהכביש.

מבין אלה שחסר להם אוויר, תספר לי מה ענו לך כשהתרעת להם על זה.
"זה עושה ליכלוך על האצבעות" היא התשובה הכי נפוצה. בעיקר מפי נשים.
יודע כמה כאלה שאני מכיר שנסעו עם 12PSI במשך חודשים, עם ילדים באוטו, רק כדי לא ללכלך את האצבעות?
אחר כך מתפלאים למה כל יום מתרחשות כל כך הרבה תאונות עצמיות על כביש 6 - התהפכויות וכו' כתוצאה מפיצוצי צמיגים.
אנשים מעדייפם להסתכן ולסכן את יקיריהם, רק כדי לא ללכלך את האצבעות. זה זילזול וחוסר תרבות. במקרה הזה - תרבות נהיגה.

וזה רק נושא אחד קטן מני רבים. על הטמבלפון הסלולרי עוד לא דיברנו.

לך תעשה בדיקה ותחזור לספר לי מה מצאת.

מיכה100
05-08-13, 11:56
לעניין שוליים וגדרות - זה לא מסלול מירוצים. במערב אירופה המתקדמת בהרבה מאוד כבישים אין שוליים כלל. כולל כבישים מהירים. והכוונה היא שאין איפה לעצור. תקלה? אתה עומד באמצע הנתיב!!! זה מטורף אבל עובדה. ועובדה שהם לא מסטולים ולא מתנגשים כמו כאן. מבחינת שוליים דווקא המצב אצלנו טוב יותר. הגדרות אצלנו מסכנו תרוכבי אופנועים, אבל זה טוב יותר מאשר האין-גדרות ואין שוליים בכלל של דרום צרפת למשל...

גדרות - כשלא היו בארץ גדרות, יכולנו לחתוך עם הג'יפים לשדות ומהשדות מתי שרצינו והיה כיף. אבל החבר'ה של המשפחתומטיות שמאבדים שליטה לפעמים גם בעמידה או כשהם מנסים לחנות, היו עפים מהכביש במאותיהם ומתגלגלים לתוך תעלות, או שעפים לתוך נתיב נגדי ושם מתנגשים חזיתית והורגים עוד כמה חפים מפשע. קמה צעקה גדולה להקים גדרות בטיחות. אז בנו גדרות וזה מצוין. כמובן שחסכו פה וחסכו שם ואז התברר שהגדרות עורפות אופנוענים וקוצצות אותם לחתיכות. או שהן נגמרות פתאום ומכוניות משתפדות עליהן... אבל דווקא לחלק הזה של התשתיות אין לי טענות. הן לא מושלמות, אבל בהשוואה למה שקורה בעולם מצבנו לא בדיוק רע. כמ ושכתבתי קודם - כל מה שכביש 6 צריך כדי להיות בטוח לגמרי אלה מפרצי עצירה כל 2-3 ק"מ.

לחלוטין לא מסכים אתך. תסתכל על התמונה: בשביל מה צריך שם גדר? מקסימום מישהו יעוף לשוליים ויעצר בשדה אחרי כמה עשרות מטרים של האטה.
הגדר לעומת זאת תגרום לו להסתחרר, להתהפך או לעוף על רכב אחר.
אבל עזוב את הסצנריו הזה שהוא נדיר יחסית, בטח בכביש ישר ומשובח (מאיפה בדיוק הבאת את ה"עפים בכביש במאותיהם"?).
התסריט שקורה פי אלף הוא עצירה בצד לצורך תקלה, פנצ'ר, פיפי, טלפון - ואז נוצרת הסכנה הקשה באמת של התנגשות חזית אחור במהירות גבוהה.
בקיצור הנזק שהגדרות גורמות גדול עשרות מונים מהתועלת, אם בכלל יש תועלת כזו.
גדרות צריך להתקין רק היכן שסטיה מהכביש תגרום לאסון: תהום, עץ, גן ילדים, מסלול נגדי, תשתית קרובה וכו.

דרור ברלי
05-08-13, 12:05
גדרות צריך להתקין רק היכן שסטיה מהכביש תגרום לאסון: תהום, עץ, גן ילדים, מסלול נגדי, תשתית קרובה וכו.

נו? ו?....
בשנו תה-80 זה היה נושא בוער. כי כמעט כל מכונית שעפה מהכביש נמרחה על עץ או התדרדרה לתהום או נמעכה בתעלה. אז יכולת גם לפרסס באמצע כביש מהיר. מעשה התאבדות ממש.
ואז כל המומחים זעקו שגדרות ימנעו ממכוניות לעוף מהכביש. מה שנכון - אם הגדר תקנית ומתאימה. הגדרות ימנעו גם מכל אחד לעשות על הכביש מה שבא לו ולפרסס באמצע כביש החוף - וגם זה היה נכון.
אממה - אם יש גדר, אז עכשיו צריך שוליים מאוד רחבים, כדי שיהיה איפה לעצור.... או שיהיו מפרצי עצירה בטוחים כל 2-3 ק"מ. על זה כבר לא חשבו, או שחשבו ולא היה תקציב.

שוב - לא אמרתי שמצבנו מושלם. רחוק מזה. אבל גם לא כזה גרוע.
אבל אם תיסע בדרום צרפת, בכבישים כמו קול דה וואנס לדוגמה - שהוא מדהים לנהיגה ספורטיבית במכונית מתאימה, אבל אין גדרות ואין שוליים ואם אתה לא נוהג מדוייק כמו מנתח מוח, אתה מרוח על צוק או נופל לתהום.
למזלם של הצרפתים, הם פשוט נהגים מעולים - כביש כזה בישראל היה גובה עשרות הרוגים בשנה והיה נסגר, או מגודר מכל הכיוונים.

tzagi
05-08-13, 12:09
[QUOTE=דרור ברלי;528606
"זה עושה ליכלוך על האצבעות" היא התשובה הכי נפוצה. בעיקר מפי נשים.
יודע כמה כאלה שאני מכיר שנסעו עם 12PSI במשך חודשים, עם ילדים באוטו, רק כדי לא ללכלך את האצבעות?
אחר כך מתפלאים למה כל יום מתרחשות כל כך הרבה תאונות עצמיות על כביש 6 - התהפכויות וכו' כתוצאה מפיצוצי צמיגים.
אנשים מעדייפם להסתכן ולסכן את יקיריהם, רק כדי לא ללכלך את האצבעות. זה זילזול וחוסר תרבות. במקרה הזה - תרבות נהיגה.

וזה רק נושא אחד קטן מני רבים. על הטמבלפון הסלולרי עוד לא דיברנו.

לך תעשה בדיקה ותחזור לספר לי מה מצאת.[/QUOTE]

דרור יקירי,
כידוע יש לי מרוקאית ולקח לי כ 3 שנים להרגיל אותה לצורת נהיגה מערבית, משימה לא קלה בכלל, הזניט היה כשעקפה ניידת על US35 בגלל שדיברה בטלפון עם אמא שלה
(רכילויות על מגדל העמק).כמובן שהדו'ח לא היה על הטלפון אלא על החוצפה.(ומהירות)
כמובן ששטויות כמו לחץ בצמיגים לא מעניין אותה, ואפילו התקנתי חיישנים ....
יש לי רעיון סטארט אפ....חיישנים עם תמונה של הבבה סאלי...נראה לך שזה יעבוד?

זאביק
05-08-13, 12:09

טעות.
ציטוט מפי קצין הבטיחות הראשי במשרד התחבורה (או משהו כזה) שדיבר היום ברדיו - התקן מדבר של 3 מטר רוחב לשולי הכביש - שני הצדדים ביחד (צד ימין וצד שמאל ואותו כיוון נסיעה).
מספיק או לא זה סיפור אחר, אבל זה התקן.

asafk
05-08-13, 12:16
רוחב של משאית הוא 2.55, בלי מראות ובלי חריגות של בונה המרכבים.
ומה עם מקום לפתיחת דלת?

אסף

Tsafrir
05-08-13, 12:49
טעות.
ציטוט מפי קצין הבטיחות הראשי במשרד התחבורה (או משהו כזה) שדיבר היום ברדיו - התקן מדבר של 3 מטר רוחב לשולי הכביש - שני הצדדים ביחד (צד ימין וצד שמאל ואותו כיוון נסיעה).
מספיק או לא זה סיפור אחר, אבל זה התקן.

שזה אומר שאף כביש בארץ לא עומד בתקן הזה כאשר יש כבישים בהם השוליים הם בסביבות 40 ס"מ כולל הפס הצהוב... למשל כביש 1 לכיוון מזרח בו קטעים שלמים אין בהם זה רוחב השוליים.

מה שבאמת חסר אלו הם מפרצי חנייה רחבים בהם משאית שמתחממת תוכל לעצור בבטחה. אם דבר כזה היה קיים התאונה אתמול היתה נמנעת.
זה מה שקורה כש"חוסכים".

דרור ברלי
05-08-13, 13:09
או קי. אף כביש לא עומד בתקן.
אז מה זה אומר? שזה מוריד את כל האחריות מהנהגים? הכביש אשם, הגשם אשם?
זה הכביש. זה מה יש ברגע זה והעובדה שזה לא צריך להיות ככה, לא מעניינת כרגע. יש לך אחריות כנהג ועכשיו תסתדר עם זה. בטח אם אתה מוביל חמישים איש.

אנחנו כג'יפאים מבינים את זה טוב יותר כי אנחנו רגילים לשטח שמשתנה ולחוסר התוחלת שבויכוח איתו. קשה או לא - צריך לעבור.
אבל נהגי שבת - זו בעיה אמיתית. אנשים שלעתים בעלי נסיון של 30 שנות נהיגה ויותר. אבל רק בפקקים. אין להם מושג מה הם עושים במהירות תלת ספרתית. הם פצצות זמן מתקתקות - גם במכונית מודרנית ובטוחה - ורק מעטים מהם יודו בזה.

asafk
05-08-13, 13:53
אני נוהג בכבישים המהירים לא מעט. אמנם 30000 שאני עובר בכל שנה בשנים האחרונות זה בערך חצי ואפילו פחות ממה שהיה בשנים שלפני כן אבל בכל זאת...
והנהיגה ביולי אוגוסט קשה יותר... זה לא רק החום והקרינה והשמש. זה בעיקר עומס של נהגים עם תגובות איטיות ולא החלטיות, חסרי הבנה של מה שקורה סביבם ומודעות אפסית לכלי הרכב האחרים.

אז נכון שאפשר להאשים את כל העולם. נכון שבכל נסיעה בקיץ מתרחשות לפני כמה וכמה כמעט תאונות וגם תאונות ממש מדי פעם. אבל החשוב הוא לצאת לדרך רגוע יותר. מראש. להיות מוכן לקבל ו"להכיל" (מילה נורא אופנתית שאמרתי לעצמי שאני אהיה חייב לנסות מתישהו ועדיין לא נראה לי שאני אוהב אותה) את מה שקורה בכביש.
וכן... גם אם המנוע מתחמם או המזגן מפסיק לעבוד... לא עוצרים בצד הכביש. בכלל. ואם עוצרים - בורחים כמה שיותר מהר מאחורי הגדר ומתקשרים למשטרה.
הכבישים לא בתקן והנהגים גרועים והמדינה חרא... אבל המסקנה היא שפשוט צריך להיזהר יותר. או כמו שקיד אומר - עדיף לפחד ולא להיבהל.

אסף.

Tsafrir
05-08-13, 15:08
או קי. אף כביש לא עומד בתקן.
אז מה זה אומר? שזה מוריד את כל האחריות מהנהגים? הכביש אשם, הגשם אשם?
זה הכביש. זה מה יש ברגע זה והעובדה שזה לא צריך להיות ככה, לא מעניינת כרגע. יש לך אחריות כנהג ועכשיו תסתדר עם זה. בטח אם אתה מוביל חמישים איש.

אנחנו כג'יפאים מבינים את זה טוב יותר כי אנחנו רגילים לשטח שמשתנה ולחוסר התוחלת שבויכוח איתו. קשה או לא - צריך לעבור.
אבל נהגי שבת - זו בעיה אמיתית. אנשים שלעתים בעלי נסיון של 30 שנות נהיגה ויותר. אבל רק בפקקים. אין להם מושג מה הם עושים במהירות תלת ספרתית. הם פצצות זמן מתקתקות - גם במכונית מודרנית ובטוחה - ורק מעטים מהם יודו בזה.

אני בהחלט לא מוריד את האחריות מהנהגים הישראלים. נהיגה למשל בנתיב המרכזי בכביש 1 על 80 זה באמת קשור למנטליות ולא לתשתית.
אבל, עד שיחנכו את הנהגים צריך ליצור מינימום של תשתית נורמלית שתתאים לנפחי התנועה שיש בישראל.
כביש 1 הוא הדוגמה הכי טובה לחוסר ההתאמה הזאת. הכביש משער הגיא במתכונתו קיים מאחרי מלחמת 6 הימים. 5 עשורים איש לא חשב שצריך שוליים שאפשר להסיט אליהם כלי רכב שנתקעים כדי לאפשר את התנועה. כל רכב שמתחמם ונעמד על הנתיב יוצר אחריו פקק שמשתרך לעיתים תכופות עד לטרון ויוצר כתוצר לוואי תאונות משנה.
בשם החיסכון והחישובים הכלכליים נמנעו מלשקיע כל השנים הללו וזה גבה מחיר בחיי אדם, פצועים, נזק לכלי רכב, הפסד כספי באובדן ימי עבודה ועוד.
רכב שתודלק בסולר ע"י מתדלק במקום בנזין נעמד על כביש 1 מול טלז-סטון כשאין איפה להעמיד אותו והתוצאה פקק. בעקבות קריאה נאלצתי למשוך אותו כמעט 2 ק"מ וזו דוגמה אחת.

לא הכל זה הנהג ואופיו (למרות שגם לו יש חלק נכבד).

polar bear
05-08-13, 16:52
ה נ ה ג א ש ם . גם אתמול השוליים היו צרים, גם שלשום הם היו צרים גם בשבוע הבא הם יהיו צרים. וכמו שאתמול נהג המשאית לא שם קצוץ על אף אחד ונהג האוטובוס חשב ששמירת מרחק זה לבחורות - כך גם מחר - יהיה נהג של אוטו אחר שלא שם קצוץ על אף אחד ונהג אחר שחושב שאיזה כלל בטיחות אחר הוא לבחורות - והופ - כבר אתמול נהרגה עוד אישה .
אם אתם זוכרים את הדיון על שיכחת ילדים? זו אותה תסמונת.

אגב, דרור, אתה רוצה לדמיין רגע מה יעשה אדון ישראלי ויותר מכך - גבר ישראלי - כשירצו לצאת באותו מפרץ שאתה כל כך מייחל לו?
ומיכה - כן - עפו, גם בכביש 6, שחשבו כמוך שהם יותר חכמים ולא עשו גדרות עד שמישהו מת בגלל זה { אני חושב איש מדא שטיפל בתאונה ורכב מהמסלול הנגדי עף עליו }

boaz avrahami
05-08-13, 17:58
התכנון צריך להיות כזה שבמבחן התוצאה הכביש ידע להכיל (אסף אני מאמץ...) את הטעויות של מרבית הנהגים. לא חוכמה מאוד גדולה לתכנן כביש שבו יותר מדי נוסעים משלמים בחייהם בגלל טעות. התכנון צריך לקחת בחשבון את המנטליות וצורת הנהיגה.

מיכה100
06-08-13, 07:59
דרור ופולאר, איכשהו אתם מחמיצים את הנקודה שלי:
תשתית נכונה באה לכפר על שגיאות של נהגים, ובכך להציל חיים.
גדר צמודה לנתיב הימני (מ י מ י ן) לכביש מהיר, ישר ומשובח העובר בין שדות מסוכנת הרבה יותר מאשר תורמת.
את הגדר בקטע שבו קרתה התאונה אסור היה לבנות, נקודה.
עדיף עשרות מונים להשאיר שוליים רחבים ובטוחים למי שבכל זאת מחליט מסיבותיו לעבור עבירה ולעצור בצד (ומי שעף לשדה מקסימום ינזק קצת. אתם יודעים מה, מצידי שימות - העניין הוא שעל כל אחד שעף לשדה יש מאה שמתעסקים בטלפון ברגע הלא נכון, סוטים מטר אחד ימינה ממרכז הנתיב ובום).
וזה עוד בלי לדבר על אופנועים.

asafk
06-08-13, 08:49
בעולם הגדול מטפחים שדות בצידי הכבישים המהירים כדי שיהיה לאן להחליק בלי נזק. יותר יקר מגדר... אבל יותר בטוח ויותר יעיל.

אסף.

boaz avrahami
06-08-13, 09:18
גדר כלשהי חייבת להיות בכל כביש מהיר על מנת לחסום בעלי חיים

tzagi
06-08-13, 09:29
נכון, אבל חצי מטר מהאספלט?

המשוטט
06-08-13, 09:40

אם תשים לב בקצה השטח המגונן (מלשון גינה) יש בד"כ גדר ושערים (בד"כ כי את השערים גונבים לברזל.... )

וכאחד שנוסע כל יום על כביש 6 ועל כבישים בכלל ,לא מובן לי איך כלכך הרבה רכבים עוברים טסט ללא וינקרים :confused::mad:

דרור ברלי
06-08-13, 12:56

במקרה של כביש 6, הגדר נמצאת גם כדי שלא יתפלחו לכביש/מהכביש מכל מיני שבילים שרצים לאורכו.

בפעם האחרונה שראיתי פירצה בגדר הזו, זה היה ליד מחלף קרית גת בדרך למפגש ג'יפולוג המדברי 2011 (שפך זוהר), כשבערך 100-150 מטר לפנינו, טנדר היילקס שישבו בו חמישה בדואים, התפוצץ לתוך משאית שהתפרצה לתוך הכביש דרך פירצה בגדר.

המשוטט
06-08-13, 13:19
טנדר היילקס שישבו בו חמישה בדואים, התפוצץ לתוך משאית שהתפרצה לתוך הכביש דרך פירצה בגדר.

חבר מכר פאג'רו לבדוואי מערוער ,
לאחר כשבועיים פגשנו אותו ושמתי לב שהוא התקין על הטמבון מהבהבי לד כחולים ,לדבריו רק כך הוא מעז לנסוע בלילה באיזור כדי למנוע מתפרצים למניהם.....

talilim
07-08-13, 20:11
אני נוסעת כל בוקר בקטע שמניצני עוז לאייל.
כל המפרצים הקיימים שם - וקיימי כמה - עמוסים לעייפה ב"טרמפיסטים."
כביש שש הוא כביש הובלות פועלים הגדול בישראל.
ה"איסופים" מתנהלים בנוהל המערב הפרוע ( מזכיר את כבישי הנגב ) והטירוף שהרכבים האוספים מתנהגים בו הוא לא נורמלי.אין להם אלוהים.
לאחרונה ראיתי כמה ניידות עומדות שם מוקדם בבוקר , אבל החבר'ה מסתתרים עמוק בעשבייה ויוצאים כשמצפצפים להם.
הם, כמובן, מצפצפים על כולם.

-->