PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצלמת וידאו חצי מקצועית - מה מומלץ

אייל
04-08-13, 23:33
הגיע הזמן להצטייד במצלמה חדשה.
המטרה:
צילומי ספורט מוטורי.

נקודות להתייחסות:
משקל - אסור שתהייה כבדה מדי אבל לא מחייב את הקטנטנות.
מיקרופון - זקוק לכניסה חיצונית לראיונות).
FullHD - היום אי אפשר פחות...

מחיר:
החלק הכאוב... לא הוגדר תקציב אבל לא משהו שיכול לעבור את ה-5000 ש"ח (אשמח אם יש פתרונות זולים יותר ועדיף כמה שיותר).

אמינות כמובן.

raanan
04-08-13, 23:43
פנסוניק TM900 או TM700 (זולה יותר).
אמינות גבוהה של פנסוניק. איכות תמונה ללא פשרות בעיקר בתאורה חלשה.

רענן

asafk
05-08-13, 22:09
כשאני רואה את המחירים של מצלמות וידאו קטנטנות עם אופטיקה בסיסית... קח DSLR משומשת. D7000 עם עדשה טובה תעלה לך פחות מ2500 ויש ערמות של אביזרים שיגרמו לה להיראות כמו מצלמת קולנוע אם תרצה, החל במיקרופון סטראו, דרך עיניות וגריפים, וכלה במוניטורים חיצוניים ומנשאי כתף. ושום דבר לא יקר מדי.
היתרונות? אופטיקה ברמה הכי גבוהה שיש, HD מלא, עומק שדה קטן יחד עם אוטופוקוס עוקב תלת מימדי (שלא היה במצלמות DSLR הישנות יותר)... לא סתם ככה מצלמים פיצ'רים.

אסף.

boaz avrahami
05-08-13, 22:16
אסף, אתה בטוח שאתה לא טועה בתחשיב?
איזה עדשה טובה לקחת בחשבון ?
המחירים שאני מכיר לעדשה טובה בלי גוף מתחילים מ 2500 שח וצפונה.
ועל זה גוף ואביזרים.

JEEP Grand Cherokee ZJ V8 98
IR 3.5"

asafk
05-08-13, 22:21
מהסתכלות בלוחות... מצלמה + עדשת קיט (שהיא יותר טובה מרוב העדשות של מצלמות הוידאו הקטנות) עולה עוד פחות מזה. ועם עדשות קצת יותר טובות מעדשות הקיט המחירים סביב 2500. אני לא מדבר על עדשות ברמה גבוהה או עדשות 2.8 מקצועיות.

אסף.

zivo
06-08-13, 00:22
אני בכיוון של אסף אבל מציע לך ללכת צעד אחד קדימה - תסתכל על מצלמות mirror-less הן נותנות ביצועים של DSLR אבל הרבה יותר קטנות פיזית.
אתה יכול לשים עדשה קטנה (וזולה) או לשים עדשה גדולה (ויקרה) הכל לפי התקציב והשימוש.
אני עם Sony Nex 6 אם אתה מתפשר על חלק מההתחכמויות של האלקטרוניקה (כמו WIFI) אתה יכול ללכת על ה NEX 5 ולקבל אותה איכות צילום.
מצלמה חדשה תעלה $500-600 והשאר תשקיע בעדשות כמה שאתה מוצא לנכון.
דרך אגב, ב NEX 6 מיקרופון חיצוני הוא נקודה כואבת (אין שקע 3.5 מ"מ וצריך להתחבר דרך קומבינציה מהתושבת של פלאש חיצוני).

לא פחות חשוב - האם יש לך מצלמה ישנה עם עדשות טובות? שים לב שמצלמות ה mirror-less יודעות לקבל עדשות סטנדרטיות של דיגמי DSLR \ SLR, אתה צריך רק לבדוק איזה דגם מצלמה יודע לעבוד עם העדשות שכבר יש לך. אם תצליח להנציל עדשות קיימות, זה החיסכון הכי גדול.

motorica.net
07-08-13, 10:12
כשאני רואה את המחירים של מצלמות וידאו קטנטנות עם אופטיקה בסיסית... קח DSLR משומשת. D7000 עם עדשה טובה תעלה לך פחות מ2500 ויש ערמות של אביזרים שיגרמו לה להיראות כמו מצלמת קולנוע אם תרצה, החל במיקרופון סטראו, דרך עיניות וגריפים, וכלה במוניטורים חיצוניים ומנשאי כתף. ושום דבר לא יקר מדי.
היתרונות? אופטיקה ברמה הכי גבוהה שיש, HD מלא, עומק שדה קטן יחד עם אוטופוקוס עוקב תלת מימדי (שלא היה במצלמות DSLR הישנות יותר)... לא סתם ככה מצלמים פיצ'רים.

אסף.

זאת לא המלצה טובה.
בטח לא כשמדובר במצלמות DSLR משומשות בתקציב נמוך.
מהסיבה הפשוטה ביותר. אוטופוקוס, או העדר אוטופוקוס.

נכון שאפשר להרכיב עדשה אולטרה רחבה ולהסתמך על עומק שדה ולוותר על פוקוס בכלל.
אבל זה לא תמיד אפשרי או מתאים לעדשה, תנאי התאורה והאובייקט המצולם.

יש מספר point&shoot בתקציב של 1000 שיכולות לצלם ווידאו FHD עם AF רציף באיכות מעולה.

כל זה מנסיון.

asafk
07-08-13, 12:09
לא סתם כתבתי d7000.
כי יש לה אוטופוקוס עם עקיבה תלת מימדית שזה בדיוק מה שצריך לספורט מוטורי, גם בצילום וידאו.

אסף.

motorica.net
07-08-13, 16:13
אני לא מכיר את הניקון הזאת (מצלם במערכת של קנון)
בכל מקרה בשביל להרים ריג מלא שכולל עדשות , זרוע , מיקרופון חיצוני ועוד זה לגמרי מיותר, מסורבל ויקר.

זאת ההמלצה שלי לצילום ווידאו איכותי ובזול.
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=818376

zivo
08-08-13, 00:32
לא סתם כתבתי NEX 6 :-)
לא רק שיש לה אוטופוקוס גם בווידיאו ולא פחות חשוב, גם בצילום רצף של 8 תמונות בשניה (מה ששום מצלמת DSLR לא יכולה להתקרב בגלל המכניקה של המראה).

http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921666488065

Sony's advanced Fast Hybrid AF combines two technologies for outstanding performance: Phase detection autofocus for quick response that is ideal when tracking fast-moving subjects and contrast-detection autofocus for added precision. It's a perfect match that delivers fast, precise, focusing anywhere and everywhere.

וזו גם הסיבה שכתבתי במפורש "
אתה צריך רק לבדוק איזה דגם מצלמה יודע לעבוד עם העדשות שכבר יש לך" , SONY יודעת לקבל את כל העדשות, אבל תומכת באוטופוקוס רק לחלק מהיצרנים.

raanan
10-08-13, 12:02
עבור צילום וידאו משתמשים במצלמת וידאו נ-ק-ו-ד-ה !
נכון שעם DSLR איכותית (5D MARK3 , D800 ) אפשר להוציא קליפים כשל חברת הפקות. אבל,
הסירבול, המשקל, אחיזה ממש לא נוחים שלא מאפשרים צילום רצף ארוך (עוד לא דיברנו על המחיר שחורג מהתקציב שהוגדר).
גם מל"מ (למציעי ה NEX ושאר המותגים) אינה נוחה לאחיזת צילום ממושך .

רענן

יקיר גרין
10-08-13, 13:06
אני עם רענן!
קניתי canon Vixia HF R30 ואני מרוצה עד הגג.
חשוב לקנות סוללה גדולה יותר, אבל אין תחרות לאיכות הווידאו או העדשה (זום אופטי 32X ...)
יש כניסה למיקרופון חיצוני ויציאה לאזניות.
דומה לזה:
http://www.camera4less.co.il/product.asp?f=4906
שוקלת 250 גרם, ומאוד נוחה.

Pageup
10-08-13, 14:22
עבור צילום וידאו משתמשים במצלמת וידאו נ-ק-ו-ד-ה !
נכון שעם DSLR איכותית (5D MARK3 , D800 ) אפשר להוציא קליפים כשל חברת הפקות. אבל,
הסירבול, המשקל, אחיזה ממש לא נוחים שלא מאפשרים צילום רצף ארוך (עוד לא דיברנו על המחיר שחורג מהתקציב שהוגדר).
גם מל"מ (למציעי ה NEX ושאר המותגים) אינה נוחה לאחיזת צילום ממושך .

רענן

רענן,
יש לי חבר שצילם כמה סרטים שסביר להניח שראית. וגם כמה סדרות ישראליות
שאותן ראית. חלק מהסצינות צולמו עם ה Canon 5D. אני מבטיח לך שאתה
לא תדע להבדיל בינהן. הוא מעולם לא אמר שהמצלמה לא הייתה נוחה לתפעול.
ברור שבהשוואה ל RED Epic זה לא אותו דבר. אבל דיברו על מצלמה חצי מקצועית.
אם אתה יכול לשלב איכות טובה במערכת אחת זה יתרון גדול מאוד.

zivo
10-08-13, 18:43
http://www.imaging-resource.com/PRODS/panasonic-gh3/panasonic-gh3VIDEO.HTM

תתעוררו חברים הטכנלוגויה רצה קדימה.
אני לא חולק על נוחות ההחזקה לצילומים ארוכים, אבל רק אל תנמקו את זה באיכות התמונה, כולם פה מדברים מהבטן.
יש השוואות מקצועיות בשביל זה יש אתרים מקצועים (לא בתחום ה 4X4 ) ושמה המסקנות מאוד ברורות.

-->