PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרומן עם המזגן

foxy
05-08-13, 00:24
טוב אחרי שפרסמתי בעבר הלא רחוק על הבעיות של המזגן אצלי ב wj וקיבלתי רעיונות ואפילו פיתרון שהחזיק מעמד בערך חודש ואחרי בדיקות הרי התוצאות אצלי הדליפה של הגז נובעת מהרדיאטור הפנימי שבתוך הגיפ ניסינו בעצת אנשים טובים את החומר שמזריקים למערכת אבל לא הצליח לימנוע את הבריחה מה גם שלא הצליחו להשיג רדיאטור פנימי בארץ בשביל להחליף אז שבוע שעבר ההיתי אצל קובי ממוסך נשר חבר טוב ובכיתי על מר גורלי אני אצטט אותו מה הבעיה תביא מספר שילדה אולי יש בחברה ניבדוק הבחור שלו לוקח שילדה וחוזר עם חיוך יש יחידה פה בארץ ופה ניגמר החיוך המחיר 3600 שח לפני מעמ ולפני הרכבה טוב ברירות הרבה אין וביחוד אחרי ההשקעה המטורפת שהשקעתי בגיפ הזמנתי יום למחרת מגיע הטלפון הגיע החלק וכול הזמן אני נוסע ומזיע כמו כלב בגיפ סיוט עם מושבים מעור שחור סאונה נידת סיוט טוב עכשיו הבעיה מי עושה את העבודה קובי לא יכול החשמלאי בחופש וקובי יוצא גם לחופש ואני עכשיו מתבשל בגיפ שלי עם היחידה הפנימית החדשה והמקורית שעדין בקרטון אז עכשיו בשעה 24.22 בלילה נפלה ההחלטה אני עושה לבד הכול נקווה שיצא טוב

shmulikbg
05-08-13, 00:28
ראשית, בהצלחה.

שנית, תתעד...והרבה.. גם בשביל לשתף פה,

ובעיקר, בשבילך. שתוכל להחזיר כל דבר למקומו.

foxy
05-08-13, 00:35
תודה על העידוד וכמובן הפרויקט יעבור תיעוד מלא ונטפל על הדרך בבעיית התריס או הדלת המחורבנת

shmulikbg
05-08-13, 00:43
אגב, אם יש לך כריות אויר, תשומת לב וזהירות מיוחדת
עם כרית הנהג והסליל שלה.

boaz avrahami
05-08-13, 00:50
זימברו אותך עם המחיר של החלק.
תביא לבד מארהב יצא לך חצי.
תוך שבוע זה פה!

יש ביוטיוב סרטוני הדרכה כיצד לבצע.
על הדרך תחליף גם את הצירים של הדלתות איוורור.

http://youtu.be/leskZBor0_o

boaz avrahami
05-08-13, 01:06
קצת יותר מפורט-

http://youtu.be/JM_oGK1DVXw

http://youtu.be/LF3puZU3F6c

http://youtu.be/41Mvwz8JpAk

בהצלחה!

foxy
05-08-13, 01:07
לא צריך לפרק כריות אויר ברכב וכן אני יודע לגבי המחיר מה לעשות מקורי בארצנו והיבואן ניקרא מכשירי תנועה והסיבה למה קניתי בארץ ולא הבאתי מחול כי יש 3 סוגים של צנרת וחיבורים בקיר אש מהרדיאטור הפנימי אז מה לעשות וראיתי את הסירטונים מהבדיקות כולם דורשים מעל 2000 שח על העבודה וטוענים ליומים עבודה ולפי מה שראיתי אמור להסתיים אחרי וואקום וגז תוך יום מקסימום אם הכול ילך חלק כמובן ולגבי התריס המחורבן נפתח וניראה כי לפי מה שקראתי במודל שלי אמור להגיע התריס ממתכת אז כמו שכתבתי נפתח ונגלה מה מסתתר שם

foxy
05-08-13, 01:14
אגב רדיאטור פנימי לגיפ מקורי בארצות הברית עולה 240 דולר היה ויכוח לא מזמן בפורום אם אתם זוכרים על המחירים שגובים בארץ חומר למחשבה

boaz avrahami
05-08-13, 01:27
תבדוק היטב התאמה לרכב אם אתה מזמין.
ישאר לך עודף מאלפיים שקל על חלק מקורי של מופר.

יש גם חליפיים אבל לא הייתי מסתכן.

עוד דבר, שקול לנקות מערכת ולהחליף מיבש אם אתה כבר פותח.
גם בגלל הדבק שהכנסת למערכת שמתקשה במגע עם האוויר!

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B0049ELCPA/ref=mp_s_a_1_1?qid=1375655025&sr=8-1&pi=AA75

tzagi
05-08-13, 02:46
אגב רדיאטור פנימי לגיפ מקורי בארצות הברית עולה 240 דולר היה ויכוח לא מזמן בפורום אם אתם זוכרים על המחירים שגובים בארץ חומר למחשבה

מה באמת? לא ידעתי, מאיפה המחיר הזה? באיזה מערכת כוכבים?
http://www.ebay.com/itm/New-A-C-AC-Evaporator-Jeep-Grand-Cherokee-2004-2003-2002-/251092397047?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&fits=Year%3A2002%7CMake%3AJeep%7CModel%3 AGrand+Cherokee&hash=item3a7645ebf7&vxp=mtr

תוסיף בהגזמה (ממש בהגזמה) $100 משלוח.

סליחה פוקסי, ממש לא התכוונתי לשפוך (עוד)מלח על הפצעים, ואפילו בלי ציניות. אבל הייתי חייב לתקן.

boaz avrahami
05-08-13, 06:31
ג׳ו, אתה משווה חלק חליפי עם מקורי.
השוואה לא הוגנת אין וודאות שיתאים.

פוקסי, כל הכבוד שאתה דואג למכשירי תנועה!
ללא אנשים כמוך המצב היה קשה שם.

אם אתה במוד פזרנות אז סע לעמוס מזגנים שיפרק לך את הדש.
עוד 2000 ויש לך שקט נפשי.

לדעתי הדש זו העבודה הכי מורכבת באוטו הזה.

tzagi
05-08-13, 06:56
ג׳ו, אתה משווה חלק חליפי עם מקורי.
השוואה לא הוגנת אין וודאות שיתאים.

השוואה הוגנת לחלוטין, קרייזלר לעולם לא יצרו חלקים ואחרי 15 שנה אין לך מושג מאיפה החלק מגיע ומי הOEM
וסתם בשביל הקוריוז, בעבר תימחרתי קרטונים מלאים בפילטרים שמן של ניסאן(חלק ומק'ט מקורי) עם מדבקות MADE IN ISRAEL
תוציאו את הראש מהתחת ותבינו שבניגוד למה שהצליחו לשכנע אותכם ב40 שנה האחרונות, אין כזה דבר "מקורי" כמו שאין כזה דבר"תחליפי" הרוב המוחלט מיוצר בדיוק באותו מפעל, השינוי היחיד, זה הגרפיקה על הקרטון,

boaz avrahami
05-08-13, 07:05
אתה יכול לצפות מחלף מקורי שיתאים לרכב שלך ולרוב גם לאיכות ידועה.

אין לנו כלקוח שום יכולת להעריך איכות באינטרנט ללא המיתוג הזה.

tzagi
05-08-13, 07:25
זה נכון בהחלט אם אתה קונה מוצר בדרום ת'א מאיזה פרסי (בלי עלבון והכללות)
ממש לא רלוונטי לקישור שצירפתי, בדוק לו את הפידבאק. אם זה היה זבל או לא היה מתאים הייתה יודע את זה, הקליינטורה של איבי מורכבת מעם של מתלוננים ובכיינים, מי כמוני לדעת זאת ממקור ראשון (אני מוכר שם מעל לאלפייה בשבוע)

Neilman
05-08-13, 07:36
הצעה ידידותית, תבדוק גם את הרדיאטור של החימום כשאתה מוציא את היחידה, אם הוא מראה סימני עייפות אולי כדאי להחליף גם אותו על הדרך....
אם אתה מסתבך עם הדשבורד תגיד, כזה עוד לא יצא לי אבל שניים של גרנד צירוקי, פורד פוקוס וגטס כן :-)

foxy
05-08-13, 09:05
ממש לא רלוונטי לקישור שצירפתי, בדוק לו את הפידבאק. אם זה היה זבל או לא היה מתאים הייתה יודע את זה, הקליינטורה של איבי מורכבת מעם של מתלוננים ובכיינים, מי כמוני לדעת זאת ממקור ראשון (אני מוכר שם מעל לאלפייה בשבוע)
תשמע בן אדם קרעת אותי עם התגובה אחת המצחיקות שקראתי חחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אני הולך לפרק את החשוב מכול בשבילי[חוץ מהמשפחה והכלב ] אז החשיבות של החלק אם הוא מקורי או לא בהגדרה די קובעת זה ברור שגייפ לא מיצרים את החלק אלא יצרן שמיצר עבורם אבל עדין הסבירות היא שהחלק מיוצר ברמה גבוה יותר אני מקווה

sos4u
05-08-13, 09:18

רואים שאתה לא פה הרבה זמן ...
כל מה שנשאר בדרום ת"א זה סודנים, אריתראים, ונפגעי תקיפות ...
אהה... שכחתי ובוקי נאה ...

tzagi
05-08-13, 09:47
לא יודע מה יש שם היום, אבל יש למקום פינה חמה בליבי
אוקטובר 1973
אני עומד לייד החלון בקומה שמינית(צד מזרח) וצופה בזיקוקים(אלה לא היו זיקוקים), זוכר זאת כמו אתמול. בזמנו זה היה מה זה נורמלי ובנאלי, ממש עולם אחר.

אה כן,
לפוקסי, אתה מעוניין להמשיך להאמין לפרופגנדה הסטלניסטית- בחירה שלך
אבל אל תפיץ פרופגננדה משלך(כנראה להצדיק את עצמך על הרכישה) שהיא לא מדוייקת, בלשון המעטה.

Saar
05-08-13, 10:40
פוקסי,

הרבה יותר זול ליבא את החלק ואתה יכול להזמין בודאות את החלק המתאים - שלח למוכר את ה VIN.
אם יש לך אפשרות להחזיר - שווה, אם לא, לא נורא, תראה בזה חלק משכר הלימוד.
תזמין רדיאטור חימום פנימי ותחליף אותו בזמן שאתה מפרק את הדשבורד. זה לא חובה, אבל זה כדאי.
תכין קופסאות ופתקים לברגים/חלקים.
תכין את כל הכלים הדרושים מראש - כולל כלים לניתוק צנרת המזגן.
תתחיל מניתוק המצבר.
צלם הרבה ומהרבה זויות את כל תהליך העבודה, זה יקל עליך את עבודת ההרכבה.
זה היה אחד הטיפולים הראשונים שעשיתי בזמנו ל XJ (לפני 9 שנים...)
אם אתה עובד בחניה של בית משותף, אל תפתח את החלונות בזמן העבודה - לא תוכל לסגור אותם אח"כ אם תרצה להמשיך למחרת/סתם הפסקה - מנסיון :D
בהצלחה,
סער

foxy
05-08-13, 20:50
[QUOTE=tzagi;528578]לא יודע מה יש שם היום, אבל יש למקום פינה חמה בליבי
אוקטובר 1973
אני עומד לייד החלון בקומה שמינית(צד מזרח) וצופה בזיקוקים(אלה לא היו זיקוקים), זוכר זאת כמו אתמול. בזמנו זה היה מה זה נורמלי ובנאלי, ממש עולם אחר.

אה כן,
לפוקסי, אתה מעוניין להמשיך להאמין לפרופגנדה הסטלניסטית- בחירה שלך
אבל אל תפיץ פרופגננדה משלך(כנראה להצדיק את עצמך על הרכישה) שהיא לא מדוייקת, בלשון המעטה.[/QUOTE
רשמתי תגובה מאוד חריפה אבל מחקתי כי אולי לא הבנתי נכון את התגובה שלך אז איך אומרים לוקחים אויר וממשיכים אז מעדיף לא להבין את התגובה שלך וסתם להבא אתה לא חייב להגיב על הודעות שאני רושם זה בסדר ואולי עדיף לפעמים

foxy
05-08-13, 20:54
כן בהחלט שכר לימוד ואפילו דיי יקר מחר בבוקר מקווה להתחיל יש לי להרכיב גם דרישפט קידמי ניראה לי שהמזגן יהיה הראשון בלתי ניתן לחיות עם החום הזה ותודה

tzagi
06-08-13, 07:46
יקירי,
תעיף מבט מה כתוב בשורת הURL
כתוב JEEPOLOG, לא כתוב JEEPOSTALIN
אם אתה מפרסם פה, תתכונן שמישהו יחלוק עליך במקרה שאתה טועה ואם אינך מסוגל לקבל ביקורת(כמו רוב בני עמך) אז ....אל תכתוב.

אני מבין שאף אחד לא אוהב כשזורעים לו מלח על הפצעים אבל מצד שני אין סיבה(או הגיון) להרוג את השליח.

foxy
06-08-13, 18:17
פורק הדש בורד בשעה טובה וגם תועד עכשיו לצרות ויש לא מעט התריס הארור שבור ובנוסף יש שני תרסים של צד שמאל וימין של הרכב וקשורים לבקרת אקלים וגם הם שבורים למי יש מושג מאיפה אני משיג או קונה אותם זה די לחוץ הרכב מפורק וקשה לי בלי הבהמה ותודה

sos4u
06-08-13, 18:47
פורק הדש בורד בשעה טובה וגם תועד עכשיו לצרות ויש לא מעט התריס הארור שבור ובנוסף יש שני תרסים של צד שמאל וימין של הרכב וקשורים לבקרת אקלים וגם הם שבורים למי יש מושג מאיפה אני משיג או קונה אותם זה די לחוץ הרכב מפורק וקשה לי בלי הבהמה ותודה
אם תעלה תמונות של החלקים אולי נוכל לעזור.

לרונן גניסלב, וגם ל יריב קלר יש WJ לפירוק. ייתכן והחלקים שאתה מחפש קיימים שם...
כל הכבוד על הביצוע והעבודה העצמית,
ובהצלחה !

boaz avrahami
06-08-13, 19:05
אם אתה מדבר על הקלאפות שפותחות את תעלות המיזוג זה נראה כמו חלקים שלא מסובך לייצר מאלומיניום ואז זה גם יחזיק לנצח.
תעלה תמונות

grand
06-08-13, 19:17
http://www.ebay.com/itm/Jeep-Grand-Cherokee-HeaterTreater-blend-door-repair-kit-heater-fix-/300842166278#ht_5441wt_1003

foxy
06-08-13, 20:12
תודה על התמיכה הנפשית והמורלית חחחח אין לי את הזמן להזמין כי הבהמה מפורקת אני חושב שעדיף למצוא חדש מאשר משומש שהתוצאה תהיה זהה ושוב פירוק לגבי יצור איך אומרים נתת רעיון תן לחשוב על זה ואגב אני חייב לתת פה קרדיט לבן אדם מאוד מיוחד שהוא אחראי על כול הפרויקט בכלל ואפילו על ההחלטה לקנות את הגיפ בן אדם מדהים ובעל מקצוע ישר הגון וסופר מקצועי אורן תודה רבה על הכול

גניסלב רונן
06-08-13, 20:53
חדש חליפי כמו בקישור שנתן רמי יהיה עמיד וטוב יותר מהמקורי

Bernard
07-08-13, 20:57
פוקסי, אתה רגיש מידי - חארם עליך...

תגיד מאיזה חומר הדלתות השבורות האלה ואיפה השב (תמונות, כבר אמרו?) ואני אסביר לך איך להדביק ליותר חזק מהמקור.

השבוע הדבקתי ידית דלת פנימית של האקספדישן (פלסטיק מצופה כרום) שנשברה במקום שמחזיר את הכבל לפתיחת הדלת - לחצים גדולים מאוד - מחזיק יופי. כמו שאמרתי, חזק יותר מהמקור.
הידית שהזמנתי, הגיעה יומיים אחרי התיקון... מחכה במגירה, לשעת חירום..

בקיצור.
תגיד. התיקון אורך 15 דקות ולא צריך לחכות למשלוח ולא לממן את תע"ר... אה, סליחה, יבואן ג'יפ..

boaz avrahami
07-08-13, 21:07
אם יש לך פטנט אחר מדבק 3 שניות וסודה לשתיה אז שתף את כולנו.
זה מידע מועיל בדרך כלל.

Bernard
07-08-13, 21:44
אותו פטנט אבל עם חיזוקים, בדמות חורים "דוך-אונט-דוך" וחריצת המשטח וממש יציקה של הפטנט, אח"כ אפשר לשייף לצבוע לעשות חורים לברגים וכו'... אם רוצים, כמובן.

אבל גם אם מכירים את זה, אולי פוקסי לא מכיר ולא הרור לו על מה אנחנו מדברים...

foxy
07-08-13, 22:36
מכיר את הרעיון ומכיר דבקים אבל אני ינסה ליצר מאלומיניום עם ציר נקווה שהמנוע עדין תקין ולגבי המציקים כנראה שיש כאלה ואין מה לעשות ועדיף להיתעלם ותודה על הרעיונות והרצון הטוב

foxy
07-08-13, 22:38
אגב מכין אלבום תמונות ושנסיים ונקווה שנצליח נעלה ושוב תודה לכולם

omribe
11-08-13, 11:06
גם לי ב-WJ יש את הבעיה של המדף. השבוע נסענו עם הג'יפ לאילת ורק אז שמנו לב להבדלי טמפרטורה בין צד הנוסע לצד הנהג.

אני אזמין היום בערב את המדף אלומיניום מ-eBay (הלינק שנתן שרמי).
אם מישהו מעוניין להצטרף ולחסוך כמה שקלים על משלוח (20 דולר לחלק בודד, 5 דולר לכל יחידה נוספת), מוזמן ליצור קשר במיידי.

עמרי

גניסלב רונן
12-08-13, 12:32
עמרי ,

תאזין לפני שאתה מזמין ...
האם בהורדת הטמפרטורה אתה שומע את מנוע הסרבו {שמפעיל את התריסים }עובד או שלא -פתח את תא הכפפות והאזן בקשב .
אם עובד אז הבעיה ככל הנראה רק בתריס/ציר,
אם לא עובד ,ממליץ להזמין מנוע סרבו יחד עם התריס .שממילא הייתי מחליף ,עניין של זמן עד שיתפגר....

omribe
12-08-13, 14:35
תודה על העצה, אעשה זאת.

באתי להזמין אתמול אבל אז שמתי לב שהמוכר באיביי טוען שהתיקון הזה גורר איבוד של אזור אקלים.
כלומר, מעכשיו הטמפרטורה של צד הנוסע תקבע לפי צד הנהג.
לפי מה שהוא רשם, בשביל לשמור על שני אזורי אקלים צריך להזמין את הקיט שדורש פירוק של הדשבורד - http://www.ebay.com/itm/HeaterTreater-PRO-Dual-blend-door-fix-/270179652197?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&vxp=mtr&hash=item3ee7f65265
אני צודק או שפספסתי משהו?

עמרי

אייל67
12-08-13, 20:54
אתה צודק עמרי.
אבל בינינו, ככה בשקט שאף אחד לא ישמע, כמה פעמים היתה הפונקציה הזאת שימושית עבורך??
במהלך 7 שנים שאני מחזיק ב- WJ, זכורה לי פעם אחת שכיוונתי טמפ' שונה לנוסע ולנהג.
ואפילו אם קרה הדבר פעם פעמיים נוספות שאינן זכורות לי (יאללה, תרוויח :)) - השווה לפרק הדשבורד עבור זה??
היתרון הגדול ב- heater treater הוא קלות התיקון (ועלותו) והגישה הפשוטה יחסית דרך תא הכפפות החוסכת את פירוק הדש ושעות עבודה רבות.
יתרון זה הולך לאיבוד אם מתעקשים לשמר את בקרת האקלים מפוצלת.

אבל אולי זה רק אני ... לא יודע.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה.

אייל

berdi
12-08-13, 23:31
לא צריך לפרק דשבורד להחלפת שני התריסים שמווסתים בין החום והקור=DUELL ZONE!
אם אצלך זה דואל זון, תזמין את שני התריסים שיושבים על ציר משותף מאלומניום.
הפירוק נעשה דרך תא הכפפות!
סע ל"עמוס מזגנים" א.ת בני ברק- 03-5798265.
דבר עם עמוס ותגיד לו שנתן שלח אותך, תתפלא לשירות ולחבילה.
בהצלחה
נתן

omribe
14-08-13, 12:48
אייל, דווקא אצלי ברכב זה בשימוש כמעט כל הזמן. תמיד לאישה קר יותר. :)

יש דעה שלישית לגבי ביטול ה-Dual zone?

עמרי

אייל67
29-08-13, 00:46
[QUOTE=omribe;530166. תמיד לאישה קר יותר. :)

[/QUOTE]

זה תמיד נכון, בהגדרה !
אייל

-->