PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מידע על טיול רגלי בנחל ארנון/אחד משלושת הנחלים הגדולים בירדן.

AdiVitara02
05-08-13, 19:32
אני רוצה לטייל באחד הנחלים הגדולים בירדן ומחפש מידע ממישהו שטייל לאחרונה. לא מעוניין לצאת לטיול מאורגן מהארץ.
מחפש מידע בנושאים איפה אני קונה מפות/ נסיעות בירדן/מעבר גבול/עונה מומלצת. ואם למישהו יש המלצה לאחד מהנחלים.

תודה מראש וקיץ מעולה לכולם

nezero
07-08-13, 20:18
שלום !
ראשית לידיעה- נחל ארנון הוא שמורה סגורה לטיול מלבד שני הקטעים התחתונים שלו: האחד פתוח לכול (מהכביש עד למפל הראשון- כשעתיים הליכה במים לכל צד) והשני רק לקבוצות עם הדרכה מקומית ודורש סנפלינג (מסלול ליום שלם). שני המסלולים בתשלום.
אני ממליץ לך על נחל זרד (חסה) מסלול מקסים של יומיים וחצי בעלויות נמוכות יחסית.
עוברים את הגבול בעקבה (אפשר כמובן גם בבית שאן) ולוקחים מונית ל"חממת עופרה" או שנוסעים במונית לעקבה ומשם אוטובוס ציבורי ל"טפילה" ומשם ל"חממת עופרה".
נכנסים לנחל למשך יומיים וחצי (זה הזמן המומלץ לדעתי) ומסיימים את המסלול בעיירה בשם "צפי". משם לוקחים מונית חזרה (אפשר לקבוע מראש עם אותו הנהג לשקח אותך בהלוך) ואם לא אז מחפשים מישהו בעיירה.
לגבי עונה מומלצת- כמובן שהאביב למרות שאפשר לטייל שם כמעט כול השנה (לא בזמן סכנה לשיטפונות).
לגבי סיפור מסלול- יש הרבה מאוד חומר באינטרנט- פשוט תחפש נחל זרד.
בהצלחה

AdiVitara02
07-08-13, 20:43
תודה על התשובה, בנוגע ללווי של מדריך ירדני, הבנתי שמעל ל6 אנשים יש צורך במדריך ומתחת אין צורך אבל לפעמים נוטים לעשות בעיות במעבר גבול. ידוע למישהו משהו בנושא???

nezero
07-08-13, 21:03
המידע שאתה מציין היה נכון עד לא מכבר, היום הירדנים מערימים קשיים למטיילים גם בקבוצות קטנות.
הכי בטוח זה ליצור קשר עם סוכן נסיעות ירדני ולבקש ממנו שיארגן לך את הניירת ויבוא להעביר אתכם את הגבול.
עלות לא גבוהה במיוחד (כמה עשרות דולרים).
בהצלחה

AdiVitara02
08-08-13, 19:50
תודה רבה על העזרה, אם למישהו יש עוד מידע בנושא: מפות לבנות, המלצה על סוכן ירדני וכו' אשמח לקבל. שוב תודה !!!!

-->