PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרודיון-מצוק ההעתקים

dorobo
06-08-13, 14:14
מישהו פעם עשה את המסלול מההרודיון למצוק ההעתקים ויודע מה העבירות של המסלול? דודג' ראם עובר?

זה יהיה המסלול של היום הראשון אז אם למישהו יש מסלול ליום השני (רצוי עם קצת מים) הוא יתקבל בברכה

תודה לעונים
אמנון

omri_t
06-08-13, 15:14
תבדוק טוב את הנושא הביטחוני.

לגבי עבירות אני פשוט לא זוכר.

dorobo
06-08-13, 15:24
יש שם משהו מסוכן?

dudu
06-08-13, 16:46
אם תעשה את המסלול ,זה יהיה נהדר אם גם תתעד אותו (GPS, סיפור דרך...) אני מעוניין לעשות אותו עם טראנו

וכשתגיע להרודיון אתה מוזמן לקפה שתי דקות משם

דודו

יובל48
06-08-13, 17:15
אין דרך ישירה שמגיעה מההרודיון למצוק ההעתקים.
יש אפשרות לפנות צפונה בקצה השביל, המסומן שחור, ולנוע בתוואי וואדי אל מלח
עד לשביל נחל דרגה ואז מזרחה לכיוון מצוקי דרגות.
אין לי מושג אם מתאים לדודג'.
לעומת זאת השביל האדום ממעלה עמוס מגיע למצוק ההעתקים,בעבירות קלה,
הסמ"ש לעומת זאת די מחורבן.

מים בתקופה זו של השנה תמצא רק בים המלח,נחל דוד, נחל ערוגות או נחל בוקק,
אבל ברגל.

dorobo
06-08-13, 20:01
דודו אין לי GPS אני משתמש במפות סמ"ש אבל אני יעדכן בכיף

יובל הכוונה שלי היא המסלול דרך נחל דרגות

PW
06-08-13, 22:13
דודו אין לי GPS אני משתמש במפות סמ"ש אבל אני יעדכן בכיף

יובל הכוונה שלי היא המסלול דרך נחל דרגות
יקירי,
1. יש יותר מדרך אחת להגיע מהרודיון למצוק ההעתקים דרך הנחל (שתיכף נדון בו). אם תציין את הנתיב המדוייק - תקבל תשובה מדייקת.
2. קשה מאד להגיע מהרודיון למצוק ההעתקים דרך נחל דרגות (כדאי לך להבין היכן נמצא נחל דרגות) אלא דרך נחל דרגה.
3. אני ממליץ על עדכון לגבי הזיהויים הבאים בשורג ד.ר.ג. וההבדלים ביניהם: נחל דרגה, מצוקי דרגות, נחל דרגות, ואדי דרג'ה, הר דרגה, ח'רבת דרגות. על הדרך סגור עניין גם לגבי ראס תורבה, משאש מורבעת ונחל תקוע כדי להשלים את התמונה.
4. בכל מקרה, מדובר על איזור בעייתי משהו המחייב תיאום בטחוני עם מתא"ם מרכז / החטמ"ר המקומי. אם תרצה סיוע, פנה בה"פ.
טיול נעים ובטוח
PW

dorobo
07-08-13, 00:22
PW תודה על הסדר בדברים (גם אני התבלבלתי)
הכוונה שלי היא מההרודיון למעלה אלקוף למעלה דרגה (נחל דרגה) ולמצוק ההעתקים ולישון במצוקי דרגות ואת היום השני עוד לא החלטנו עזרה/כיוון יתקבלו בברכה
גם בסופ"ש צריך תיאום?

אשר צור
07-08-13, 07:40
לא הייתי שם הרבה זמן.
על מנת להגיע מהרודיון לנחל דרגה אתה חייב לעבור בשיפולי הכפר זעתרה ולחצות אותו.
התיאום נדרש מכיוון שהאיזור נשלט בחלקו ע"י הרשות הפלסטינית.
לא יודע לגבי דודג' ראם.
לא מומלץ.

PW
07-08-13, 11:00
PW תודה על הסדר בדברים (גם אני התבלבלתי)
הכוונה שלי היא מההרודיון למעלה אלקוף למעלה דרגה (נחל דרגה) ולמצוק ההעתקים ולישון במצוקי דרגות ואת היום השני עוד לא החלטנו עזרה/כיוון יתקבלו בברכה
גם בסופ"ש צריך תיאום?
יקירי,
1. אינני מבין למה כוונתך ב"מעלה אלקוף". מההרודיון אתה נוסע על הכביש לכפר אלדד ומעלה רחבעם. משם מזרחה בשטח לנצב זוהר, חוצה בדרך טובה את ואדי אל קף ןמטפס צפונה לשלוחה של ציר הדרך הרומית. משם יש ירידה נוחה מזרחה לדרך הירדנית הישנה והטובה / כבושה בין זעתרה לראס תורבה / מצוקי דרגות ללא חיכוך עם פאתי זעתרה. בדרך הזו לא צפוי קושי לטנדר מגודל.
2. התיאום הבטחוני איננו (רק) למרות כניסה לשטח אש, אלא בעיקר כדי להבין אם ניתן בטחונית לטייל באיזור ביום הטיול. מספיק אירוע בלתי צפוי על ציר 60 כדי להפוך את הרוגע על פיו ואת הטיול למסוכן.

בהצלחה
PW

dorobo
07-08-13, 11:34
תודה רבה PW למדתי והפנמתי

אמנון

taylorh
09-08-13, 06:39
אפשר להגיע מההרודיון למצוק ההעתקים. כאמור דרך נצב זהר , מעבר אלקוף, מעלה אלקוף , מעלה דרגה ומשם כל האפשרויות להגיע לציר ההעתקים צפונה או דרומה

-->