PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת שנורקל

erzliberman
07-08-13, 15:04
קיבלתי את הקיט שנורקל-

http://i.ebayimg.com/t/Off-Road-Jeep-XJ-Cherokee-Complete-Air-Ram-Snorkel-Intake-Installation-Kit-/00/s/NTAwWDU1MA==/$T2eC16VHJGkE9no8h,fCBQmqS7mvT!~~60_3.JP G

למרות שבתמונה זה לא מצוין, על גבי השנורקל חרוט גם "Cherokee" מה שבהחלט הפתיע לטובה :-)

ההתקנה מתבצעת על גבי כנף שמאל כך שצריך להזיז את המכל נוזל ניקוי חלונות (צ'ירוקי 2001)

מצאתי כמה אמריקאים שהנדסו מחדש את הקיט על מנת שיתאים לתצורה אחרת בה לא בהכרח צריך להזיז את המכל.

מהתבוננות בחלל המנוע אין מצב להכניס את הצינור אלא דרך קדמת האוטו ובכך למעשה אנחנו חוזרים למיכל הנוזל.

ישנם קיטים שמספקים גם מיכל נוזל חליפי וערכה להתקנתו במיקום חדש, אבל לפי מה שקראתי וראיתי בפורומים אמריקאים אף אחד לא באמת הצליח למצוא לזה פתרון ישים והרוב פשוט זנחו את המכל לחלוטין

למשהו יש רעיון?

תודה

asafk
07-08-13, 20:27
יש לקנות נאד לנוזל הניקוי. לדעתי זה הפתרון הכי יעיל כי אין בעיית מקןם.

אסף.

דרור ברלי
07-08-13, 22:49
כל פיאט/אלפא בשנות ה-80/90 השתמשו במין נאד פלסטי גמיש. יעיל מאוד.

סולי
08-08-13, 01:22
יש לי כזה שקניתי לסמוראי,
שקית אוניברסלית עם משאבה עלתה ארבעים שקלים.

hadtomer
08-08-13, 07:44
יש לקנות נאד לנוזל הניקוי. לדעתי זה הפתרון הכי יעיל כי אין בעיית מקןם.

אסף.
אם תצליח למצוא-מיכל מים גמיש של אלפא סוד יעשה את העבודה.

נמרוד
08-08-13, 10:16
אצלי במודל ישן יותר מיכל הנוזל הנוסע ברכב. אבל אשמח באופן אישי (כאינדיאני לאינדיאני) אם תצלם ותכתוב על ההתקנה...

erzliberman
08-08-13, 15:28
יש לי כזה שקניתי לסמוראי,
שקית אוניברסלית עם משאבה עלתה ארבעים שקלים.

יש מצב שאתה מפנה אותי למשהו (ebay) אין לי אפילו מושג קלוש איך זה נראה

תודה מראש

erzliberman
08-08-13, 15:38
מצאתי באייביי - http://www.ebay.com/itm/66-Mustang-Washer-Bag-w-FoMoCo-Washer-Hose-Kit-/281079262756?pt=Vintage_Car_Truck_Parts_ Accessories&hash=item4171a12e24&vxp=mtr

אמנם לא 40 שח אבל נראה איכותי - הוזמן!

asafk
08-08-13, 16:05
יש למנצור במלאי.

אסף.

erzliberman
08-08-13, 17:41
תודה אבל יותר קרוב באיביי :-)

JustDoB
08-08-13, 21:15
אצלי במודל ישן יותר מיכל הנוזל הנוסע ברכב. אבל אשמח באופן אישי (כאינדיאני לאינדיאני) אם תצלם ותכתוב על ההתקנה...
+++1
תשקיע בנו...

erzliberman
19-08-13, 09:58
טוב החלק הקשה מאחורינו (נשאר עוד לעשות התאמות לתיבת המסנן אוויר וחיבור הצנרת) בינתיים מצרף טיזר קטן.

לבקשת החברים פה צילמתי את התהליך ואני עובד על לערוך את זה לכדי קובץ "הוראות התקנה".

78311

erzliberman
28-08-13, 17:10
טוב זה לקח קצת זמן (למצוא קצת זמן פנוי...) לכן החלטתי לפצל את העבודה ל-3 תתי עבודות וככה לפחות להתקדם עם זה...
יש משהו מפחיד מאוד בעובדה שמדובר בעבודה שכוללת חיתוך בבשר החי של הג'יפ שלנו, כל כך מפחיד עד כדי כך שאפילו הבן שלי בין השנתיים וחצי צעק לי "אבא מה אתה עושה לאוטו!!"
בתכלס כל עבודת התקנת השנורקל בכללותה אמורה לקחת 2.5-3 שעות.
1) פירוק המעטפת הפנימית של הכנף- 10 דק'
2) פירוק מיכל נוזל מי השמשה- 15 דק'
3) הרכבת השנורקל (חיתוך בהתאם לשבלונה, קידוח התושבת העליונה, התאמות והרכבה של גוף השנורקל)- 1.5 ש'
4) התאמת תיבת המסנן אוויר וחיבור הצנרת – 1 ש'
5) התאמות לאחר התקנה- התקנת שקית נוזל ניקוי שמשות במיקום אחר, חיתוך נוסף בפגוש לצורך נורת הדופן (השבלונה כוללת גם את המיקום של זה ככה שניתן לעשות זאת במכה אחת)-טרם נעשה מעריך שייקח חצי שעה גג

1) פירוק המעטפת הפנימית- אין פה יותר מדי מה להסביר פשוט משכו את המעטפת גומי בעדינות עד כמה שניתן היות ואין פה ברגים אלא הכל מחובר בקליפסים. פירוק המעטפת יחשוף את מיכל נוזל הניקוי שמשות שלמעשה תופס את כל הכנף.

2) פירוק מיכל נוזל מי השמשה- יש לשחרר את שני הברגים כאשר הגישה אליהם היא מתוך התא מנוע. לאחר שחרור הברגים יש למשוך בכוח "עדין" את הצינור פתח המילוי של המיכל (לקח לי איזה כמה דקות להבין שניתן לשלוף אותו... J). לאחר מכן יש לשחרר בורג אחד מתושבת הכנף (זה שיושב על החלק החיצוני של הכנף) על מנת להשחיל את המיכל החוצה.(צד שמאל בתמונה זה הדופן החיצוני כאשר הפלח השחור זה התושבת כנף שגם מחזיקה את המיכל)

7854378544

3) הרכבת השנורקל- הקיט שנרכש הוא רפליקה של ARB באיכות טובה מאוד קראתי כבר על אמריקאיים שהלכו עיוור אחרי השבלונה ואז גילו שאת החור (74 מ"מ) הם קדחו במקום הלא נכון- באסה. לכן תמדדו ואז תמדדו שוב שאכן השבלונה תואמת את השנורקל. אחרי שווידאתי שאכן המידות נכונות התחלתי לחתוך-

7854578546

לצורך הקידוח השתמשתי בכוס בקוטר 74 מ"מ שהשאלתי (לצמיתות) מאחי. בעקרון זה הקוטר הנכון אולם עדיף בדיעבד להשתמש בקוטר 84 מ"מ היות וקשה להשחיל את השנורקל ב- 74 מ"מ (לכן נאלצתי לעשות 2 שנצים על מנת שיהיה אפשר להכניס את השנורקל)

7854778548

לאחר יצירת הקידוחים המתאימים מיקמתי את השנורקל במקומו על מנת לסמן את המיקום של התושבת העליונה (אין שבלונה לתושבת זו). כהמלצה יש
לבדוק טוב טוב שהדלת נפתחת כמו שצריך לפני שקודחים את החורים בסף-

78567

לאחר הקידוח יש לצבוע (ספריי גילוון) ולמרוח מסביב לניטים סיליקון לאיטום כניסת מים.

78568

עכשיו ניתן למקם חזרה את השנורקל ולחבר את הברגים בהתאם

78569

78570

4) התאמת תיבת המסנן אוויר וחיבור הצנרת- אחרי שסיימנו למקם את גוף השנורקל והתפעלנו מאיך שהאוטו נראה עכשיו!! נעבור לשלב החשוב באמת של ההתקנה שהוא חיבור גוף השנורקל בצנרת אל תיבת מסנן האויר. לצורך השלמת חלק זה יש לפרק את תיבת המסנן ו"להלביש" על פתח כניסת האוויר
את התושבת שסופקה עם הקיט. למעשה יש להדביק את התושבת החדשה אני בחרתי להשתמש ב- אר.טי.וי ולחזק אם כמה ניטים רק ליתר ביטחון.
78571785727857378574

לאחר שאטמנו לחלוטין את תיבת המסנן יש למדוד את המיקום של פתח הצינור אל תא המנוע ואז לבצע קידוח נוסף (74 מ"מ).

מבט מלמעלה אל הפתח המיועד לצינור.

78575

לאחר מכן יש פשוט לחבר את הצינור עם הבנדים לקבע את הצינור אל הכנף ולהחזיר את המגן גומי

78576

ויאללה תתחילו לנשום-

7858078581

erzliberman
28-08-13, 17:15
מצרף את התמונות של החלק שלא עלה טוב-

2) פירוק מיכל נוזל מי השמשה- יש לשחרר את שני הברגים כאשר הגישה אליהם היא מתוך התא מנוע. לאחר שחרור הברגים יש למשוך בכוח "עדין" את הצינור פתח המילוי של המיכל (לקח לי איזה כמה דקות להבין שניתן לשלוף אותו... J). לאחר מכן יש לשחרר בורג אחד מתושבת הכנף (זה שיושב על החלק החיצוני של הכנף) על מנת להשחיל את המיכל החוצה.(צד שמאל בתמונה זה הדופן החיצוני כאשר הפלח השחור זה התושבת כנף שגם מחזיקה את המיכל)

7858278583

3) הרכבת השנורקל- הקיט שנרכש הוא רפליקה של ARB באיכות טובה מאוד קראתי כבר על אמריקאיים שהלכו עיוור אחרי השבלונה ואז גילו שאת החור (74 מ"מ) הם קדחו במקום הלא נכון- באסה. לכן תמדדו ואז תמדדו שוב שאכן השבלונה תואמת את השנורקל. אחרי שווידאתי שאכן המידות נכונות התחלתי לחתוך-

7858478585

לצורך הקידוח השתמשתי בכוס בקוטר 74 מ"מ שהשאלתי (לצמיתות) מאחי. בעקרון זה הקוטר הנכון אולם עדיף בדיעבד להשתמש בקוטר 84 מ"מ היות וקשה להשחיל את השנורקל ב- 74 מ"מ (לכן נאלצתי לעשות 2 שנצים על מנת שיהיה אפשר להכניס את השנורקל)

7858678587

ד ו ר ו ן
28-08-13, 20:44
השנצים האלו בעלי פוטנציאל להתפתח לסדקים עם הזמן.
שווה לך ליצור פתח כמה שיותר מעוגל, בלי שנצים וכיפופים.

-->