PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש טיפים עבור נסיעה למואב / קולוראדו

ניר ל
07-08-13, 15:07
נוחת עם הילד (13) בדנבר (וצריך גם לחזור משם) , משם ממשיך לקולורדו-ספרינגס לסוג של תערוכה.

מה שמשאיר לי 12 ימים נטו לבילוי באיזור , שכרתי רכב לכל התקופה , לא רכב שטח.

קראתי כאן את השרשורים הקודמים ,

מעוניין להגיע גם למואב , לשכור רנגלר קצר ולטייל איתו. ראיתי שעלה עניין הביטוח , האם ניתן לרכוש במקום או שצריך להכין מראש ? איזה מסלולים הם MUST ? כמה ימים הם דורשים ? איזה ציוד צריך (אוהל וכו') ? או שנכנסים ויוצאים באותו יום ?

אילו פארקים נוספים מומלצים על הדרך ? מדובר על אמצע ספטמבר

תודה

נמרוד
07-08-13, 15:42
המסלולים סביב מואב הם חד יומיים בגדול. הכי נוח לישון באיזה מוטל בעיירה. לא יודע עד כמה עמוס בעונה הזאת.

מידע על המסלולים כאן - מה שמדורג עד 3-4 אתה יכול באופן כללי לעשות עם כל SUV, לא צריך רכב משופר.
http://www.rr4w.com/trails.cfm

ניר ל
07-08-13, 16:37
חברות ההשכרה לא מתחייבות לסוג הרכב אלא לקבוצה... שנה שעברה שכרתי גראנד צ'רוקי וקיבלתי סנטה-פה ... ההבדל בהשכרה ל 16 יום לעומת פרטי פולסייז יוצא 500$ ויום השכרה של רנגלר מוגבה 2.5" יעלה 150$ לפני הנחת כמות - אז אני מעדיף לנהוג בשטח בראש שקט ולא לפחד מפנצ'רים ושריטות .

אחלה קישור , אני אעבור על המסלולים , תודה

tal64
07-08-13, 18:44
ניר שלום
אתה מוזמן להתקשר 0505908789
טל

Bernard
15-08-13, 19:45
נמרוד, טל.

המסלולים שם מאפשרים לרכב גדול וכבד (אקספדישן EL, מוגבה עם גלגלי "35) לתמרן - זה משהו בגודל של F-150 דאבל-קבינה (טיפל' קצר יותר).
זה כמעט מטר קצר יותר מ-F-350 וקצת יותר צר...

השאלה שלי נוגעת לעניין תימרון (מעברים צרים וסיבובים חדים מאוד וכו') ועבירות (יש TC די יעיל - יותר יעיל מ-TD5 ונעילת דיפ' מרכזי ןכמובן LOW).

תודה...

נמרוד
15-08-13, 20:13
יש במואב מגוון גדול מאד של מסלולים, בכל רמות הקושי. בטוח שיש כאלו שכן מתאימים לך וכאלו שלא. כלי הרכב שאתה רואה שם הם מכל הגדלים, כולל הרבה יותר גדולים משלך.

רמי גלבוע
15-08-13, 22:59
חברים,
תשכחו לטייל בשבילים הסלעיים של מואב עם צשהו שהוא לא רוביקון משופר, ואם עם SUV גדול -משופר מאוד, בלי שום קשר למה ששוכרים בחברות ההשכרה. עם ג'יפ 'רגיל' אפשר לעשות את שביל POTASH העולה ממואב לשמורת קניונלנדס, טיול שטח מהנה, עם נופים מדליקים.

לגבי המסלולים המיתולוגיים; שכור לך רוביקון משופר ב-CLIFFHANGER, הם ממש בסדר, ולא נודניקים כאשר מחזירים האוטו. יש כמה מסלולים שהם MUST, בעיקר Hell's Revenge + Fins & things. אתה יכול להקדים שלניהם יום אחד קצת צפוף, אפשר גם לפזר על יומיים, ואז להסתובב חופשי בשטח.

האם יש לך יותר מיומיים בעיירה? תוסיף את POTASH. יש עוד? לא חסר, אבל שבילים כמו POISON SPIDER הם תובעניים מאוד, לא בטוח שהייתי נכנס לשם באוטו בודד, בלי להכיר את השטח. מצד שני, כמעט לכל מכשול בשבילים האלה יש מעקף, אז פחות נורא.

מכל מקום, אל תיכנס אל הנ"ל עם גרנד צ'רוקי השכרה או דומה, אתה אולי תסיים את השביל, אבל תפרק שם את האוטו. שכור לך רוביקון.

Bernard
16-08-13, 04:01
אני בכלל לא מתלהב להכנס לשטח, כל שטח, עם רכב בודד.
זה רק מדגיש את מחיר ההשכרה מינימום של $150 ליום, לא כולל ביטוחים ומיסים למיניהם - כפול 2 (רכבים) ל-4 ימים... בררררר... המון כסף.

חשבתי לנסוע עם שלי לשם ולשכור רכב אחד, בנוסף - שלושה ימים לכל כיוון אבל אולי יתקזז עם מחיר הטיסות, השכרת רכב "רגיל" (כנראה שנהיה 4) והשכרת רכב שטח אחד... עדיין לא חישבנו.
בגדול, הרעיון הוא להגיע ל-SEMA בווגאס ליומיים האחרונים (בשבוע הראשון של נובמבר - בכלל, התאריך ראלי לטיול במואב?) ומשם להמשיך לשלושה-ארבעה ימים במואב..

ניר ל
17-09-13, 15:01
הגעתי ! האיזור משגע ...
הטיפ הראשון שאני יכול לתת הוא - נסו להזמין מראש מוטל , כי אתמול הגענו בשש בערב וכבר לא נשאר
חדר אחד לרפואה ... מסתבר שזו תקופה חמה ומזג האוויר החורפי משהו תורם לכך גם.
אנחנו ישנים בגרין ריבר - משהו כמו 70 קמ ממואב , זה לא רחוק ואולי אפילו עדיף למי שמגיע מ i70 כי פחות
יקר כאן . מצאנו חדר במוטל ישן בשם Book cliff lodge כי גם כאן לא היה מקום בשום מוטל אחר.
המקום אמנם כמעט נטוש ונראה מפחיד מהחוץ (חיכיתי לרוצח מסור השרשרת בלילה). אבל מפתיע מאד
לטובה . לא מסריח , לא מלוכלך , יש מקלחת , חדר בגודל של דירה. מי שישן בשטח בטח לא צריך להסס.

shmil
17-09-13, 15:39
תהנה (עם קורטוב פולניות)
:)

ניר ל
18-09-13, 03:18
אל דאגה , אני נהנה :)
ב7:30 התייצבנו ב. Cliff hangers חתמנו על רוביקון קצר וקדימה ל Slick rock ... היינו לבד במסלולים למעט שיירת האמרים מאיזה מועדון שפגשנו פה ושם. ״נקמת הגהינום״ ו״ספירים ודברים״ הם מסלולים יפים , נוף מדהים , המסלולים די איטיים ומג׳עג׳עים , סוג של מכשולים לאורך כל הדרך , לא משהו שעושה רושם על הרוביקון ( 2011 עם נעילות חשמליות וצמיגי bf בלאי... כמו של יניב רק יותר יפה. הרוביקון עגלה צרחנית , אבל לשטח הזה הוא מצויין. נאמר לי שהחדשים מגיבים בעצבנות לגז , מחר אבדוק את זה ...( הם משכירים רק אוטו׳). בשעה 14:00 סיימתי את שניהם אחרי א. בוקר ועצירות נוף , כך שזה באמת בקטנה ואפשר בכיף עוד מסלול ״ארוך״ של 12 מייל יש גם של 15. אבל כבר הייתי מפורק , עליתי אחרי ההאמרים ל״ מיני גב של אריה״ שמסתיים בשלולית שעברה את גובה הגלגלים שלהם . וויתרתי עליה .
יש גם אתגר שנקרא טיפ-אובר בסוף ״ נקמת הגהינום״ אותו דווקא ניסיתי עד שהבנתי שצריך סרנים בולטים מעבר לכנפיים כדי לא לגלח את צד ימין וירדתי ברוורס.

סה״כ יפה ומאד מומלץ , לי באופן אישי זה די מספיק כי זה כבר הופך להיות מונוטוני ואני לא זוכר מה אני רואה ... לא צריך עוד ג׳יפים ולא צריך מפות או עזרים , פשוט נסעתי בשבילים עם המפה שבכניסה לכל מסלול. כן צריך לשים לב בפיצולים ובמעקפים , אבל באמת שבקטנה .*

tzagi
18-09-13, 03:58
דיבורים כמו חול.....איפה התמונות?

ניר ל
18-09-13, 05:37
אני אבוא להראות לך אישית עוד שלושה ימים ... במושגים שלכם זה ״אני יוצא אליך , תתחיל לחמם את הקפה״

p.s עומר שואל אם הבן שלך מדבר עברית וכמה רובים אמיתיים יש לו :)

lizard
18-09-13, 05:58
אני מקנא אבל לצערי אין מצב שאני בא. אשתי תהרוג אותי.

ניר ל
18-09-13, 06:03
נמרוד, טל.

המסלולים שם מאפשרים לרכב גדול וכבד (אקספדישן EL, מוגבה עם גלגלי "35) לתמרן - זה משהו בגודל של F-150 דאבל-קבינה (טיפל' קצר יותר).
זה כמעט מטר קצר יותר מ-F-350 וקצת יותר צר...

השאלה שלי נוגעת לעניין תימרון (מעברים צרים וסיבובים חדים מאוד וכו') ועבירות (יש TC די יעיל - יותר יעיל מ-TD5 ונעילת דיפ' מרכזי ןכמובן LOW).

תודה...

עכשיו בתור ״בעל נסיון״ אני יכול לספר לך שזוויות נטישה נראה לי יותר קריטי לך מהתמרונים . היו לא מעט קטעים של ירידה / עליה תלולה מאד ( קירות) . אולי יש מעקפים , לא ניסיתי לעקוף שום מכשול , אבל לא נראה לי , כי דווקא הקירות האלו לא מהווים קושי מהותי , יש לסלע הזה אחיזה מעולה ורק שאריות הצמיגים קצת מקלקלות את זה .

tzagi
18-09-13, 07:25
p.s עומר שואל אם הבן שלך מדבר עברית וכמה רובים אמיתיים יש לו :)

1. עזוב קפה, זה משקה בוקר.
2. סוג של, פעם הייתה במגדל העמק?
3.אפס, וככה זה ישאר, "לא אמיתיים"? לא חסר.

ניר ל
02-10-13, 00:26
8026680281802828028380284802858028680287 8028880289802908029180292802808027980267 8026880269802708027180272802738027480275 80276802778027880293

Bernard
02-10-13, 04:32
עכשיו בתור ״בעל נסיון״ אני יכול לספר לך שזוויות נטישה נראה לי יותר קריטי לך מהתמרונים . היו לא מעט קטעים של ירידה / עליה תלולה מאד ( קירות) . אולי יש מעקפים , לא ניסיתי לעקוף שום מכשול , אבל לא נראה לי , כי דווקא הקירות האלו לא מהווים קושי מהותי , יש לסלע הזה אחיזה מעולה ורק שאריות הצמיגים קצת מקלקלות את זה .

מצטער על התגובה המאוחרת - עברנו בית והבוסית העבידה אותי בשיפוצים...

כבר לא רלוונטי האקספדישן - הנקניקים האלה לא רצו לנסוע בפורד מניו ג'רזי למואב. אמרו שבאו לשלושה שבועות וזה ביזבוז של 4 ימים הלוך ו4 חזור... לך תבין אותם.
עכשיו שלחתי לקליף-האנגר מייל, לבדוא אם יש לו 2 X רוביקונים קצרים לכמה ימים מה-19 לאוקטובר..
גם שלחתי מייל לאיזה בית להשכרה שם, במואב. מסתבר שיש שם כל מיני בתים להשכרה כמו "צימרים" (רק בקנה מידה אמריקאי..) של כמה חדרי שינה..
נהיה שם 4 ל-4 ימים..

איזה תמונות...
סאחה!!

ניר ל
02-10-13, 11:27
התמונות רובן ממואב, אך התפלחו כמה נוספות , ארצ'ס , ברייס , הגראנד קניון והלמבורגיני שמצלמת את ה פרארי 458 זה מהרד-רוק בווגאס .

כפי שסיפרתי - אני לא הייתי עומד ביותר מיומיים אינטנסיביים של עבירות ברנגלר קצר , גם את היום הראשון סיימתי מוקדם מהאפשר , עלה 270$ שזה כולל 195 על הרכב, 50 על הביטוח ו25 על הרחבת שמשות וצמיגים (לא נחוץ תכלס) , שולם במזומן .

הייתי בהחלט לוקח "סיכון" ולא משריין מעבר ליומיים את הג'יפ , כי למרות שבמואב לא היתה מיטה פנוייה - ג'יפים להשכרה היו המון והשבילים היו ריקים. התיירים היו רובם ככולם פנסיונרים אמריקאים ואירופאים . בשאר הזמן / מסלולים קלים יותר - תוכלו להסתפק בהרבה פחות משני רוביקונים מוגבהים.

asafk
02-10-13, 20:39
מי יתנני האמר....

אסף.

ניר ל
03-10-13, 12:24
אפרופו ההאמרים ,

בשתי התמונות האחרונות מצולם מכשול שהם חנו מתחתיו ועלו לבדוק אותו ברגל , עלייה תלולה עם הרבה בורות מלאים במים שבמהלכה אתה רואה רק את השמיים .

מאחר והתעצלתי לבדוק ברגל , שאלתי אותם אם יש לי מצב ... לא ממש קיבלתי תשובה - הם עצמם פחדו לנסות , אבל לא הפסיקו להריע במהלך עלייה שלי לשם .

מזל שיש לי לא מעט שעות ארז בבור , בימים הטובים שהיינו מעודדים כל מני לייצנים לנסות את מזלם ... אז אני לא מתרגש .

זחלתי למעלה במהירות 0 , עד שבאחד הבורות התחלתי להרגיש שאין רצפה והחרטום הימני יורד ויורד. עצרתי במקום וטיפסתי על הגלגל כדי לבדוק - זו התמונה של בור המים בו הבנתי שהדרך לעבור היא על דופן הצמיג בלבד (במקרה שהוא בולט מאד הצידה) - כלומר לא עם הרכב הזה.

עם האמר לא הייתי מהסס בכלל והייתי עולה עם כל צד ימין על הקיר , אבל כמו שנאמר - אלוהים מחלק אגוזים ...

-->