PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם באמת צריך את כל הציוד שאנחנו סוחבים באוטו

רגב1971
08-08-13, 00:36
בפעם האחרונה שפרקתי את האוטו אחריי טיול (יומיים בים 2 מבוגרים וכלב) עלתה בי מחשבה
האם באמת צריך 6 כסאות 3, שק"שים ,4 מיזרונים, שמיכות, כריות ,שולחן, אוכל ומים ל100 איש כי אולי מישהו ישכך
אוכל עבור הכלב ושאר כלבי הארץ ,ארגזי כלים אחד לחשמל והשני למכונאות ,(נשאר רק מה שלא צריך ,מה שצריך נעלם בדרכים ניסתרות)
מדחס,רצועות לחילוץ 200 מטר,מכשירי קשר טלפונים,חלקים שונים ,נורות ,רצועות שחוקות לאלט'
שנישארו מפעם (חבל ליזרוק) לא ממש תקינים ועובדים וגם לא מתאימים לאף אוטו בחבורה
עצים למדורה שאסור להדליק וכו..............
בקיצור האם באמת צריך את כל מה שאנחנו סוחבים איתנו בגיפ לכל טיול ? או שניקח רק את מה שצריך!
אבל עם מישהו יעבור ויצטרך?
(באוטו השני המצב דומה)

השמשוני יחיעם
08-08-13, 00:46
מצטער שלא יכול לעזור (:

אני אף פעם לא "מפרק" את הג'יפ,,,ונראה לי שמשנה לשנה הוא שוקל יותר !!!!!

eysham
08-08-13, 07:47
מכיר את מרפי?
הרי ברור שברגע שתוותר על משהו שלא היה לו צל של שימוש אף פעם, פתאום הוא יהיה מה שהיה יכול להציל אותך...

ומצד שני, אין כמו ההרגשה שאחד החבר'ה ניתקעים על משהו ואתה כמו קוסם שולף מהכובע שפן שלא הייתה לך שום סיבה שיהיה לך.. :)

boaz avrahami
08-08-13, 08:19
אני מסכים עם אייל אבל אבא שלי תמיד אומר שמושבניק יכול להסתדר רק עם פלאייר וחוט ברזל...

zviki
08-08-13, 08:26
שאלת מליון הדולר, לא, אנחנו לא צריכים את כל הציוד שאנחנו סוחבים, נטייה לאגרנות כפייתית,אתה לא הראשון או האחרון שמתחבט בשאלה.
הכל מתחיל ונגמר בזה- האם יש לך מחסן בחצר? האם אתה גר בדירת קרקע פרטית? מה תדירות הטיולים שלך? האם זה גם רכב מנהלתי?
צריך להיות ממש אמיץ בכדי להחליט ממה להיפטר [בטוח שגם בארונות הבגדים יש לך בגדים שלא תלבש עוד 20 שנה,תופסים מקום,כמו אצל רבים וטובים מאיתנו]

בשלב הראשון הייתי מעיף את כל ציוד הלינה,הכיסאות שולחנות,הקרשים,מנגל ופחמים [שלא דיברת עליהם בכלל] ומעמיס חזרה רק לשעת צורך,מצמצם חגורות חילוץ ל50- 30 מטר,מי צריך יותר?
משאיר את המדחס וארגזי הכלים,רצועה רזרבית אחת לכל מערכת הנעה,ערכת קפה,עזרה ראשונה,מטפים וכו'
צריך לקבל החלטה אמיצה

liontamer84
08-08-13, 08:32
זו אחת הסיבות שבגללה אני שוקל לבנות הקמפר.... ושיהיו לו יכולות שטח.

ככה ביומיום להשאיר את הג'יפ עם הציוד המינימלי ההכרחי,
וכשרוצים לצאת לטייל - > פשוט לרתום את הקמפר ושיהיה מזווד לכל תרחיש אפשרי :)

zerez
08-08-13, 11:20
איזה מזל שיש לי ג'ימני.....

נמרוד
08-08-13, 11:44
אם הכלב שלך דורש ארבע כסאות, שני מזרנים ושק שינה כדי להרגיש טוב עם עצמו בטיול, אז כנראה שאין ברירה וצריך אוטו גדול :D

GodsFather
08-08-13, 11:44
איזה מזל שיש לי ג'ימני.....

תתפלא מה אפשר לדחוף שם... :)

בתכלס, מצב אידאלי הוא ארגז/ערכת זיווד נשלפת בסגנון אלונקה לאמבולנס עם חלקים שמקבעים את הערכה לרכב כך שלא תעוף.

tamit
08-08-13, 12:26
בנינו זה לא באמת משנה כי גם אם תוציא את כל הזבל מהרכב תתחיל לאגור מחדש וסביר להניח שתוך כמה חודשים הכל יחזור להיות אותו הדבר. אני פשוט מחזיק רכב עם בגאז' גדול וככה יש לי מספיק מקום לכל השטויות שאני מחזיק שם ולא זןכר שאפילו קיימים. בסופו של דבר אנחנו כמו פולניות טובות תמיד דןאגים שלא יחסר.
עמית
ג'יפאי מושבת ומשועמם

nirs
08-08-13, 13:09
גם אני תהיתי עד שהלך הקוייל...
חצי שעה והמשכנו את הטיול.

אם זאת אצלי כל הציוד יושב בארגזים של טריפנט שבקלות יכולים לצאת מהגיפ (וגם יוצאים בנסיעות מנהלתיות).

zerez
08-08-13, 15:10
תתפלא מה אפשר לדחוף שם... :)

בתכלס, מצב אידאלי הוא ארגז/ערכת זיווד נשלפת בסגנון אלונקה לאמבולנס עם חלקים שמקבעים את הערכה לרכב כך שלא תעוף.

אני לא מתפלא
ערכת קפה
2 כיסאות
שולחן מתקפל
קצת נוזלים לאוטו
ארגז כלים בסיסי
כבלים, רצועת גרירה, קומפרסור.....
מים לשתיה
אוכל וחטיפים
עוד כל מיני שטויות

והכלב שתופס את כל הספסל האחורי :-)

אבל היתרון בג'ימני הוא שאני חושב פעמיים על כל דבר שנכנס לאוטו

GodsFather
08-08-13, 15:28
כל זה לפני שפירקת דפנות וחשבת על גגון.

מה קורה מתחת למושבים ?

תא מנוע ?

מאחורי הגלגל הרזרבי ?

על גב המושבים ?

רשת טריפנט נשלפת עם תיקים כבר יש לך ? אם כן, רק בין הקדימה לאחורה או גם בצדדים ? והתקרה ?

קיצר, הבנת אני מניח :)

liontamer84
08-08-13, 16:24
כל זה לפני שפירקת דפנות וחשבת על גגון.

באמת תהיתי מה תהיינה ההשלכות של פירוק הדפנות המטופשות האלה... כל כך הרבה מקום מבוזבז יש שם...

מישהו עשה דבר כזה ?

Bernard
08-08-13, 16:47
רגב.

צריך הכל !!

ואני מתפלא שהרשימה שלך כ"כ קצרה..

בכלל, אני מתפלא על השאלה - רטורית, נכון?

-->