PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגברת לחץ מים בדירה איך ?

UNIX
08-08-13, 19:15
מישהו יודע איך השיטה עובדת ?
האם מדובר על מיכל שחור ששמים על הדוד חימום בגג כמו אצל הבני דודים ?

אמיר ב.א
08-08-13, 22:43
מבעיה שהייתה בבית של ההורים שלי ,
לרוב מדובר בצינורות סתומים בחלקם , במיקומים שונים מהחיבור של העיריה ועד הברז.

שמים צינור SP מהחיבור של העיריה ועד המיקום הבעייתי - פותר ברוב המיקרים את הבעיה.

UNIX
09-08-13, 18:40
החלפתי את כל הצנרת מהשעון של העיריה ולאחרונה החליפו גם את השעון ועדיין אותו דבר

talw
09-08-13, 19:33
החלפת גם את הצנרת בקירות ?
בית פרטי ?
דירה גבוהה בבית משותף ?
יש גם לשכנים בעיות לחץ ?
יש פילטר בכניסה או חסכמים בברזים ?

lizard
09-08-13, 20:11
אם עדיין יש בעיה אז ניתן לרכוש משאבה שעושה את זה, משאבה חשמלית כמובן שמגבירה לחץ. אני לא זוכר את השם המקצועי.
אבל אני חושב שעדיף קודם לוודא איפה יש ירידת לחץ והאם זה בגלל צנרת סתומה או משהו אחר. ביציאה לדירה שלך מהשעון יש לחץ תקין?

UNIX
10-08-13, 11:25
הצינורות בדירה גם חדשים , הדירה קומה שישית ואין משאבות

talw
10-08-13, 13:29
הצינורות בדירה גם חדשים , הדירה קומה שישית ואין משאבות

אם גם השכנים באותה קומה חווים את אותו הלחץ הנמוך ואין בביניין בוסטר ראשי שהתקלקל,זו בעיה של הרשות המקומית,תפנה אליהם בטענה ללחץ נמוך,עד כמה שאני זוכר יש לחץ מינימום שהם מחויבים לספק לפני השעון,השאלה מה אתה מגדיר כלחץ נמוך,בהשוואה למה ?.

עידו לוריה
10-08-13, 15:45
ישנן משאבות שמיועדות במיוחד לזה היה בונה לחץ קבוע במערכת לא צריך להפעיל ולכבות פשוט יש לה פרסוסטט וכאשר פותחים צרכן היא נכנסת לעבודה ומפסיקה כאשר אין שימוש , משאבות כאלו צריך להתאים לספיקה של המערכת וללחץ דרוש , בדרך כלל שמרכבים על מערכת ישנה מתחילים פיצוצים ונזילות במערכת לכן זה לא מומלץ לפני שיפוץ כללי של כל המערכת ( מה שלא רלוונטי אצלך מכוון שכתבת שהמערכת עברה שיפוץ ככלי ).

78082

עידו

shmil
10-08-13, 15:54
אם אני זוכר נכון, על פי תקנות הבנייה, בבניין מעל 6 קומות צריכה להיות מותקנת מערכת לבניית לחץ ו/או מיכל על הגג.
בדוק מה מצב הלחץ אצל השכנים.
יתכן שזה משהו שצריך להיות מטופל ע"י ועד הבית ובעלי הדירות.

UNIX
10-08-13, 18:02
יש בבניין 8 קומות , ההשוואה היא לבית בבניין חדש
הבנין שלי די ישן יש דרך למדוד את הלחץ שמגיע מהשעון?
מה תפקיד המיכל השחור שבני הדודים שמים על הדוד שלהם

ירון גל
11-08-13, 08:32
העירייה מחוייבת לספק מים עד קומה רביעית מעל זה באחריות הבניין
וכפי שאמרת זה בניין בן 8 קומות אז אני מניח שהבעייה לא רק אצלך
והייתי מליץ לחבור כולם ביחד ולסדר פיתרון נורמלי

zviki
11-08-13, 09:47
ישנן משאבות שמיועדות במיוחד לזה היה בונה לחץ קבוע במערכת לא צריך להפעיל ולכבות פשוט יש לה פרסוסטט וכאשר פותחים צרכן היא נכנסת לעבודה ומפסיקה כאשר אין שימוש , משאבות כאלו צריך להתאים לספיקה של המערכת וללחץ דרוש , בדרך כלל שמרכבים על מערכת ישנה מתחילים פיצוצים ונזילות במערכת לכן זה לא מומלץ לפני שיפוץ כללי של כל המערכת ( מה שלא רלוונטי אצלך מכוון שכתבת שהמערכת עברה שיפוץ ככלי ).

78082

עידו

+++1
בגלל לחץ נמוך בצנרת ראשית לגובה 8 קומות בת 28 שנים [ "2 ] -הוחלט ע"י מומחה חיצוני בעניין -להתקין משאבה להגברת הלחץ.
הותקנה משאבה,הצנרת הישנה לא עמדה בלחץ המוגבר,[לסטנדרט] והוחלט להחליף לצנרת חדשה.
דבר שהפך לפרוייקט בן שבוע,עשרות אלפי ש"ח,כולל חפירת תעלות באספלט עד השיבר הראשי, השבתת מעלית,אגירת מים במיכלים לשימוש יומיומי.

דידו
11-08-13, 10:18
אצלי (קומה 5-6) התקנתי לבד בוסטר שכולל בתוכו מיכל התפשטות קטן עובד בונבוניירה כבר 5 שנים הביניין בן 20
נרש במחל אור יהודה (לא מופיע בקטלוג שלהם עלה אז כ1200 ש"ח)

moshik999
11-08-13, 11:35
העירייה מחוייבת לספק מים עד קומה רביעית מעל זה באחריות הבניין
וכפי שאמרת זה בניין בן 8 קומות אז אני מניח שהבעייה לא רק אצלך
והייתי מליץ לחבור כולם ביחד ולסדר פיתרון נורמלי

עד כמה שאני זוכר המיכל השחור נועד לאגור מים למקרה שיש הפסקת מים
עד לפני כ 20 שנה גם בירושלים היו שמים מיכלים כאלה (זכר למצור על ירושלים)

ירון גל
11-08-13, 11:56
המיכל השחור נועד למנוע חיוב מים בעיקר
בשעונים הישנים מתחת לספיקה מסויומת הוא לא הסתובב ולכן פותחים את הברז מעט ואין חיוב מים

lizard
11-08-13, 12:30
המיכל מים השחור נוע למקרה שאין מים, זה בסה"כ מיכל בין 1000-2000 ליטר שמשמש כרזרבה.

asypeer
12-08-13, 13:37
אם הסיפור על מדי מים ישנים והמיכלים השחורים נכון, מדובר על מליוני שקלים שלא משולמים ע״י המגזר. סליחה, הם משולמים על ידינו.

יוני5
13-08-13, 01:06
1. ירון צודק. הערבים מתקינים מיכל מים שחור גדול שמכיל קצת יותר מהכמות הנצרכת במשך יום. שמים מצוף כמו של אסלה ופותחים את השיבר הראשי מעט כך שיוצאים מים אבל השעון לא סופר. כך הם מקבלים מים חינם, חינם.

2. ברוך, אצלי בבית מותקנת משאבה כזו שקניתי מדנדן. נותנת לחץ של 4 אטס' אם אני לא טועה, עובד מעולה.

בברכה,
יוני

-->