PDA

צפייה בגרסה מלאה : TT חדש מבית ROCKSOLID

arnonshoshani
10-08-13, 17:55
נתבקשנו על ידי לקוח לבצע תכנון של רכב מסוג TT (טרופי טראק) כאשר אנו מבצעים תכנון ובניית שלדה מתגלגלת...

הוחלט להשתמש במתלה הקידמי המוכח כעובד היטב (בנתיים) על הרכב של ירון כהן ולשל אליו את החלק האחורי של TT אחרת שנמצאת בשלבי בנייה אצלנו בימים אלו אבל נתבקשנו לא לחשוף אותה.

הייתרון הגדול הוא שאת רוב התכנון יש רק צריך להתאים את החלקים אחד לשני (נדרשו שינויים מינוריים)

החלקים כבר בייצור במפעלי הלייזר כמובן שלא נחסך כסף בבחירת החומרים (הפחים ברובם המכריע עשויים קרוזברו או פלדת שיריון).

קצת נתונים:
מנוע GM LS3 565HP
גיר TH400 מחוזק עם הילוכים ידניים
גלגלים TOYO 37x13.5x17
גאנטים בידלוק ווקראוונס 17x9
בולמי פוקס קידמיים 14x2.5" קוילאובר ו14X3.5" בייפאס
אחורי גם בולמי פוקס 16X3" קוילאובר 18X4.4" בייפאסים
סרן אחורי דנה 60 ייעודי עם SPOOL וציריות 35 שיניים כרומולי

ועוד מטעמים

Amit Aknin
10-08-13, 21:06
שלום ארנון

ברכות על תחילת הפרויקט.
תענוג לראות תכנון הכולל מידול ברמה גבוהה.

ואם אפשר...
האם מבוצעת אנליזה מסוימת לשלדה או לחלקי מבנה לצורך וידוא עמידה בעומסים?

במבט ראשוני נראה שמבנה הפחים הקדמי הרותם את המתלים אינו מחובר בחלקו העליון למסבך עצמו?

רני דקל
10-08-13, 22:22
כיף לראות עוד פרוייקט כזה קורם אצלכם עור וגידים! סחטיין וכל הכבוד.

אפשר לשאול באיזה פלדת שריון אתם משתמשים (סתם מתוך סקרנות)?
עוד דבר שאני לא לגמרי מבין הוא השימוש בפלדות יקרות. הן אמנם יותר חזקות בכל מה שקשור לכשל, אבל לא קשיחות יותר. קרוזברו קורס בדומה לפלדה פשוטה כך שעל פניו אין שום צורך להשתמש בפלדה אקזוטית אלא אם כן החלק צפוי לחטוף עומסים לא מתוכננים (כמו משולש שנכנס בסלע). מה אני מפספס פה?

רני דקל
10-08-13, 23:11
אפשר להתעלם ולמחוק את ההודעה הקודמת חוץ מהברכות בהתחלה...

נמרוד
11-08-13, 14:02
רני אתה לא מפספס כלום - עומסים קיצוניים מעבר לתכנון - שנובעים בדיוק מהתנגשות לא מתוכננת בבולדר, או בשטרוצר, או נפילה של הרכב מגובה 3 מטר כמעט על הרכב שנפל שם לפניך - כולן חוויות מייצגות בסוג התחרות המדובר - מלמדים שחלקי המתלים כמו משולשים, זרועות מתלה, אפרייטים וחיזוקי הסרן האחורי, וכן החיבורים שלהם לשלדה, צריכים להיות חזקים במיוחד. שימוש בפלדות עם חוזק גדול ככל שאפשר להשיג, הגיוני.

ארנון - תמשיך לעדכן על כל הפרויקטים, תענוג לעיניים. ומתי כבר פיצ'ר בנסיעה???

arnonshoshani
11-08-13, 15:04
הראשון שיסע כמובן הוא הבאגי קלאס 1 שכרגע בשלבי סיום אישורי השלדה וצבע (שלאחריו יורכב מחדש ויעבור הליך רישוי)

בהמשך מקווה שדי מהר הרכב הזה ייסע למרות שאני אחראי רק על עבודות התכנון והייצור של השלדה

וכמובן עוד כמה צעצועים גדולים וקטנים שבשלבי בנייה ותכנון כרגע

GodsFather
11-08-13, 15:51
בהצלחה!

OP2000
11-08-13, 16:31
איזה יופי (-:

Tom Bril
11-08-13, 16:34
בהצלחה, הקטגוריה מתנפחת מרגע לרגע וזה מעולה, כל הכבוד על התכנון והיכולת.

morankabesa
12-08-13, 13:27
בהצלחה נראה נהדר !

שאלה קטנה - הרצפה קצת ריקה לא ?!

נמרוד
13-08-13, 11:58
אם כבר דיונים... אז יש נושא שאני לא מבין עד הסוף, ופה יש דוגמא - למה הזרועות האחוריות הגדולות מקבילות זו לזו במבט על? אני יודע שהאמריקאים בונים ככה, אבל למה? זה גורם לצרי גלגול מאד גבוה, שמצביע למעלה, ולניתוק של הגלגל הקדמי מהקרקע בפניה הדוקה, שרואים לפעמים בסרטונים מבאחה. היתרון היחיד של התצורה הזאת שאני רואה הוא הנוחות במיקום של הבולמים הארוכים (רחוקים מהזרועות העליונות) אבל בטוח יש עוד משהו שאני מפספס.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=78085&d=1376142640

lizard
13-08-13, 12:58
לדעתי אתה לא מפספס הרבה, פשוט נוחות בנושא הקפיצים/בולמים. זה גם מאפשר לך יותר קפיצים/בולמים לכל זרוע כי אם הזרועות היו בזווית אז הכמות של המיקום בו אפשר לשים את הבולמים/קפיצים יורדת.
אני מניח שלאמריקאים זה לא משנה כל כך כי חוץ מהפניה הראשונה בהזנקה, כמה פניות הדוקות יש להם לעשות? אני שואל ברצינות.

talw
14-08-13, 11:38
מדובר פה על רכבים יחסית מאוד כבדים שנוסעים במהירויות יחסית מאוד גבוהות ,הכוחות הצנטרפוגליים שפועלים על הרכבים האלה בסיבוב מהמורתי הם עצומים.
אז אפשר להוריד את מרכז הכובד ואפשר לבנות בסיס גלגלים רחב,כנראה שזה לא מספיק לאמריקאים,והם חייבים לתת oversteer לרכבים שלהם (ע"י הצבעה למעלה קדימה עם ציר הגילגול ) ומוט מייצב בטון מאחורה.זה מה שאני מבין מהגאומטריה הזו. :confused:

nirs
14-08-13, 17:13
אני באמת צריך לקפוץ לבקר....

arnonshoshani
14-08-13, 18:39
אני באמת צריך לקפוץ לבקר....

אני אומר את זה כבר הרבה זמן ;-)

arnonshoshani
14-08-13, 19:13
אם כבר דיונים... אז יש נושא שאני לא מבין עד הסוף, ופה יש דוגמא - למה הזרועות האחוריות הגדולות מקבילות זו לזו במבט על? אני יודע שהאמריקאים בונים ככה, אבל למה? זה גורם לצרי גלגול מאד גבוה, שמצביע למעלה, ולניתוק של הגלגל הקדמי מהקרקע בפניה הדוקה, שרואים לפעמים בסרטונים מבאחה. היתרון היחיד של התצורה הזאת שאני רואה הוא הנוחות במיקום של הבולמים הארוכים (רחוקים מהזרועות העליונות) אבל בטוח יש עוד משהו שאני מפספס.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=78085&d=1376142640

נמרוד שלום

אני מבין את הרצון שלך לשלוט בכל צירי הגלגול של הרכב... אבל ברכב שטח עם מהלכי מתלה כאלו גדולים לא תמיד ניתן לשלוט בהכל. לפעמים ישנם אילוצי תכנון.
מי כמוך יודע (כאחד שתכנן רכב או שתיים) שלא ניתן לכפות את כל הכללים על עיצוב המתלים ולרוב הם אוסף של פשרות. אתה חייב להחליט מה יותר חשוב לך וללכת לשם גם אם זה פוגע בנתונים אחרים. אני ואתה ועוד רבים יכולים להתדיין שעום ימים חודשים ושנים על הגאומטרייה האידיאלית של המתלים ולא נגיע להסכמה מלאה. בעובדה היא שלא תראה רכבים זהים בגאומטריית מתלים שלהם בתחרויות וגם על הכביש. כל מהנדס או מתכנן עושה את הדבר שהוא רואה לנכון ומודע לכך שהוא מוותר על דברים אחרים. (או לא מודע וזה כבר בעייה אחרת).

קצת נחזור לעניין...

הזרועות פה אולי נראות מקבילות באופן מדוייק אבל ישנו כינוס מסויים (לא מתוכנן אלא תוצאה של אילוצים)
הזרועות פשוט מאולצות למקסימום שניתן לקבל במפתח של הסרן ושל הקבינה.
החיבור על הסרן הוא רחב ככל שניתן פשוט לצמצם את המומנט שייצר הגלגל (ככל שיותר רחוק מנקודת החיבור לזרוע) כמו כן מנסיוני ככל שהחיבור לסרן קרוב יותר למרכז מכות בגלגל עלולות להפעיל מומנט כיפוף על הסרן ולעקם אותו אחורה (ראה מקרה סרטינה).
זה מה שקורה המון ברנגלרים החדשים בסרנים הקידמיים שמתחילים לחייך כאשר ישנם גלגלים גדולים ומהירות.

נמשיך את זה יותר מאוחר כרגע חייב לחזור לעבודה

baga
28-08-13, 22:50
תענוג של עבודה/ תכנון .
יוחזר חוצה ישראל לאלתר !!!
שאוכל לראות שחיזים על באמת .
:) ישר כח ושנה טובה .

-->