PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי או ג'מיני?

4x4newbie
23-05-05, 03:12
שלום לכולם !

אני "צעיר" וחסר ניסיון בכל הנוגע לגיפים.

החלטתי לקנות גיפ מתוך כוונה לטייל פעם או פעמיים בחודש בשאר הזמן אשתמש ברכב לנסיעות בין עירוניות.(בד"כ יהיו ברכב 2 נוסעים אך מניח שבטיולים יצטרפו עוד 2 "טרמפיסטים", סה"כ 4 מבוגרים, שלפחות תאורטית, משלימים עם העובדה שיהיה להם צפוף).

אין לי הערכה לגבי קושי המסלולים מניח שבהתחלה שבילי כורכר ואח"כ ככל שאלמד להכיר את הרכב אעבור ל off piste (אם אגנוב מושג מעולם הsnowboard).
off piste שקול לאתגרי עבירות , דיונות וכו. (הערה: כרגע אין בכוונתי לשפר את מכלולי הגיפ היות ואין לי ידע בנושאי השיפורים הנדרשים + לא ברור לי לגמרי האם אהנה מאתגרי העבירות).

בגדול מטרת הגיפ היא טיולים במקומות אליהם לא הייתי מגיע עם רכב פרטי.

תקציב : 30K~35K אולי 40K אבל עם לשון בחוץ ובלי ספיירים ליישור קו.

מתכנן לבצע טיפולים קטנים (החלפת שמן , מסננים ..) בעצמי ( אם אמצא ספר רכב).

שאלות:
1) איך העבירות של ג'מיני יחסית לסמוראי? לפי הבנתי הסמוראי הוא שדון שעובר המון גם ללא שיפורים.

2) איך התחזוקה של 2 הגיפים? לפי הבנתי הסמוראי אמין מאוד (אם הוא מטפלים בו היטב) וקל לטפל בו , מה לגבי הג'מיני.

3) האם יש בעיה של חלקי חילוף או שניתן להתבסס על דגמי סוזוקי אחרים המצויים בשוק?

4)אומנם קראתי את הכתבה על המכלולים שיש לבדוק לפני רכישה , אך אין לי מושג איך הם אמורים להראות . בקיצור אשמח לקבל כתובות של מכוני בדיקה אמינים שמבינים בסמוראי או ג'מיני.

אם יש עוד טיפים שאתם חושבים שעלי לדעת --> shoot
מצפה לתגובות

:shock: 4x4newbie[/list]

גיא
23-05-05, 08:46
אם נתחיל בזה שאין לי מושג מה המחירים של ג'ימני....

אני יכול להגיד לך שמבחינת "האוטו" ... אין בכלל מה לחשוב על סמוראי. אוטו ישן יותר. ספרטני ביותר. לא כל כך נוח. ( בהמעטה .. אבל אפשר בהשקעה מסויימת לשפר שם ) ללא יכולת איכסון ועוד ...

הג'ימני הוא פשוט סמוראי חדש. שעבר מקצה שיפורים מ-א-ס-י-ב-י- ביותר בתחום בנדסת האנוש.
האוטו ניראה כמו אוטו ועל הכביש הוא גם נוסע כמעט כמו שאר הקטנות ( מיני ) היפניות האוטומטיות ( וזה המקון להזכיר שג'ימני יש גם אוטומטי .. ! )

גם שם אין מקום איכסון.

את שניהם אפשר לשפר באותה רמה ושניהם עבירים באותה מידה כשלג'ימני ישנם המון פלסטיקים שאין לסמוראי. לפלסטיקים האלו יש נטייה לשנור בטיולים ואחרי זה כבר לא כואב הלב ...

המנוע של הג'ימני טיפה יותר חזק.

אבל הרבה יותר מתוחכם וחדיש - ממוחשב וכו' .. אולי פחות ניתן לטיפול בבית.
יש יותר מערכות חשמליות / פנאומטיות / וכו' שיכולות להתקלקל ואכן מתקלקלות מידי פעם.

בהנחה שהתקציב שלך מתאים לג'ימני = הוא עדיף
אם התקציב הזה מתאים לויטרה - עוד יותר טוב

הכי טוב, תבקש סיבוב ממישהו ותרגיש את ההבדל בעצמך.

יום נעים.

lior_b.s
23-05-05, 18:24
בהתאם למה שכתבת אני מצטרף להמלצה של גיא, אכן יותר תתאים לך ויטארה , גם לנסיעות יומיומיות וגם לטיולי שטח וכמובן שיהיה פחות צפוף. ויותר נוח על הכביש. (ממה שכתבת שם תבלה את רוב זמנך).

אלון_ק
23-05-05, 20:28
אישחדש, אצלנו מקובל לבצע חיפוש על נושא לפני פתיחת שרשור חדש. זה בשבילך, כך שכשאתה (או אני, או האיש הבא בתור) תרצה לדעת משהו, יהיה לך קל למצוא אותו - לא יהיה ריבוי שרשורים באותו נושא. לרבים גם נמאס לכתוב את אותם הדברים פעם אחר פעם, לכן אם נאפשר ריבוי שרשורים באותו נושא אנחנו די יורים לעצמנו ברגל. לכן אנא, בצע חיפוש לפני פרסום הודעה (גם ביקור בFAQ לא יזיק).

כשאתה מבצע חיפוש, הקלד מילת מפתח שסביר להניח שתופיע בנושא אותו אתה מחפש. "גימיני", לדוגמא. אתה תקבל 37 תוצאות. זה לא הרבה (אתה יכול בקלו לסנן את הרלוונטיות לפי הכותרת). הנה כמה (שים לב שלקישור השני יש בדיוק את אותה הכותרת כשלך):

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1585&highlight=%E2%E9%EE %E9%F0%E9

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4238&highlight=%E2%E9%EE %E9%F0%E9

תרגיש חופשי להמשיך דיון קיים, אם עוד יש לך שאלות בנושא. זה תופס לכל שאלה, לא רק לזו ששאלת - ריכוז מידע, כאמור. מאותה הסיבה, אני מבקש לא להגיב יותר בשרשור הזה.

בברכה.

-->