PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה למומחים : היילקס ששורף סולונוידים

sofanish
23-05-05, 09:00
שלום לכל ידידי בפורום.
לאחרונה , חלה אצלי ברכב תופעה מוזרה וכואבת כאחד . אני אגולל את הסיפור בקצרה .
ברכב אצלי (היילקס 94) הותקנה לפני שנה ו-3 חודשים מערכת MED חדשה מהקרטון .
לפני כחודשיים , כשנאלצתי לבצע את חידוש תקפות בדיקת המיגון ברכב עבור חברת הביטוח , פניתי למקום בו הותקנה המערכת ולמרבה הצער עקב החלפת מנוע בשנה החולפת , בוצעה העתקת ה MED למנוע החדש בצורה לא מקצועית אך עובדת לחלוטין(ה MED יישב רופף מעט על הסולונויד של משאבת הסולר) - עובדה שמנעה מן המתקין לחתום על תופס התקינות .
כתוצאה מכך הכנסתי את הרכב ל "שיקום" המערכת שכלל ביטול חופשים ע"י פירוק והרכבה + החלפת סולונויד תחליפי.
כחודש וחצי לאחר ה"שיקום" נתקע הרכב לראשונה באמצע נסיעה מנהלתית בכביש,ולאחר שנגרר ישירות למתקין (לפי תחושת הבטן) , נתגלה כי נשרפו ה MED והסולנויד החדש ביחד !
ה MED נשלח לבדיקה , ובנתיים הוחלף סולונויד חדש תחליפי נוסף.
ניחשתם נכון , הפעם לא עברו יותר מעשרה ימים עד שהמקרה חזר על עצמו , שוב נשרף הסולונויד (כשעל הרכב לא מותקנת מערכת ה MED) המוסך בדק ולא מצא מקור לבעיה .
שוב הוחלף סולונויד ( פעם שלישית) בחודשיים !!!

האם מישהו נתקל במקרה דומה בעבר ? אם כן מה ניתן לעשות ?

המצב ממש מייאש ומוריד את הביטחון העצמי לנהוג ברכב בכביש בכלל ובשטח בפרט !!!

אשמח לקבל חו"ד מקצועיות

תודה מראש
איתי

יוני5
23-05-05, 14:26
להוריד את הMED, לשלם עוד כמה מאות שקלים על ביטוח בשנה וליסוע בראש שקט.
גם הפעם היחידה שהרכב שלי נתקע זה היה בגלל תקלת MED.

יוני5

sofanish
23-05-05, 14:43
יוני , כפי שכתבתי , בפעם השנייה שזה נשרף - זה קרה כשלא היה MED על הרכב ...

איציק - 4X6ZH
23-05-05, 15:43
כשאתה אומר שרוף מה הכוונה ?
זה מה שאומר המוסך
הוא נבדק חשמלית ונמצא מנותק ?
הוא נבדק חשמלית ונמצא מקצר ?
כל הסולמאידים שהוחלפו הם מאותו ספק ?
כולם מאותו יצרן . אולי כולם אותה סדרה וכל הסדרה לא תקינה ?
איציק

sofanish
23-05-05, 16:15
איציק
בפעם הראשונה הייתי נוכח בהחלפת הסולונויד במוסך - הסולונויד התקול היה במצב נתק מוחלט.
בפעם השניה , לא הייתי במוסך בזמן ההחלפה , אך בזמן התקלה קרה משהו מוזר :
יצאתי מהרכב להוציא משהו מן הארגז והשארתי מנוע דלוק , לפתע כבה המנוע ולאחר כ - 2 שניות נשמע רעש "פק" כמו של קבל שנשרף ולאחר מכן יצא ריח מסריח מכייוון הסולונויד (כמו של גומי/פלסטיק שנשרף).

לגבי ספק הסולונוידים, אני חושב שזה אותו ספק בכל הפעמים , הסולונויד הוא מתוצרת בוש (ואולי זיוף ) בכל מקרה הוא עלה כ - 150 ש"ח.

מה שהכי מרתיח אותי זה שבעל המוסך מתנער מאחריות ואמר לי שהוא לא מוצא את הסיבה לתקלה .
לכששאלתי : מדוע שחררתי לי את הרכב אם לא נמצאה התקלה ?
התשובה שקיבלתי : כשהאוטו היה אצלי לא היתה שום תקלה , אם אתה רוצה תשאיר פה את האוטו לחודשיים ואז אני אולי אמצא

ממש תשובה הולמת מבעל מוסך מורשה !!!

יותר מזה, הוא הציע לשים מערכת MED חדשה לגמרי אם אני מעוניין על חשבוני כמובן .
כאילו שאם אני אתקין מחדש מערכת זה לא יקרה מחר עוד פעם - הרי הוא לא פתר את הבעיה האמתית !!!!!!!!!!!!

מה עושים ??

אלון_ק
23-05-05, 21:25
מה זה MED? :oops:

שחר 9
23-05-05, 22:19
גם אצלי הMED עושה צרות כנראה התקנה מחורבנת הוא יושב רופף ולפעמים לא נותן מגע לסולונאיד של המדומם , לדעתי מדובר פשוט בהתקנות חרא מאחר והגישה לשם קשה עד קשה מאד , אני עם יוני , להעיף את הMED ולפני הביטוח ל"ארגן" את טופס הבדיקה לביטוח.

לגבי שריפת סולונואידים לי התופעה לא מוכרת , אולי צרוף מקרים וחוסר מזל של סדרת סולונאידים דפוקה .

נמרוד
23-05-05, 22:26
לא מבין כלום במיגון נגד גניבה, וכנראה שאני צריך לברך הגומל שהטנדר שלי מניע כל בוקר (טפו-טפו-חמסה-חמסה).

אבל אני יודע בוודאות -

לא מדובר בסדרה של מוצרים דפוקים. התקלה אמיתית, יש לה סיבה, והסיבה קשורה איכשהו לפרוקים וההתקנות.

עוד אני יודע - זו חידת אינטרנט קשה לפיצוח, ויש כאן כמה בלשים שיכולים להצליח - אני עוקב בסקרנות :wink:

tomer s
23-05-05, 22:56
MED= מנגנון המונע הנעת רכב נפוץ בעיקר בדיזלים (מין אמובילייזר אבל ללא קוד מין מפתח עם שבב אלקטרוני) "יושב"בעיקר על המשאבת דלק
גם לי בטויוטה היתה בעיה דומה ומשקולי עלות הוחלט להחליף את הMED באפשרות מיגון אחרת יותר אמינה קודן עם שני ניתוקים :wink:

רפי לין
24-05-05, 01:10
יש לבדוק את טעינת האלטרנטור ולוודא שאינה גבוהה מדי.
בברכה - רפי לין :)

asafk
24-05-05, 01:19
הMED, כמו כל רכיב אלקטרוני, רגיש לקפיצות מתח. בהיילקס אין רכיבים כאלה, וזה המזל שלכם. אז הוספתם כזה רכיב.... אולי המערכת חשמל הפרימיטיבית (לחיוב) של הרכב לא יודעת להגן על הלפלף שבא לשכונה?

מעבר לזה, MED זה חתיכת חרא, שלא מונע מהגנב להניע את הרכב (שלוש דקות עבודה מקסימום, עם מברג גדול או לומיק- שוברים את הכיסוי שיושב על המדומם, ונותנים לו 12V מהמצבר. ממש לא מסובך), אבל מונע מבעל הרכב להניע אותו, לעתים תכופות.

אסף.

ד ו ר ו ן
24-05-05, 06:25
גם אצלי הנבלה הזו תקעה את הרכב, חוט שלא הוצמד בהתקנה השתפשף לו לאיטו על הדופן וכשהציפוי ירד הבן אלף קיצר ונשרף המוח של החרא הזה, חצי אוטו צריך לפרק כדי להגיע אליו למצוא את החוט הנ"ל שישב מאחורי לוח השעונים ליד קיר האש.

Jinji
24-05-05, 07:58
איתי,
בעל המוסך שאמר לך את הדברים האלו הוא אותו אחד שאז באת לקבל ממנו חתימה על הטופס?
אני התקנתי שם גם כן את הצ'יקמוק הזה, כי חברת הביטוח דרשה, ועוד באותו היום התחילה לי נזילה ממשאבת הסולר (שלא נזלה לפני כן, בוודאות).
כשבאתי למחרת לבדוק מאיפה הנזילה, נאמר לי שם שהנזילה בתחתית המשאבה, במקום בו אין שום קשר לרכיב המיגון שהותקן.
לי זה נראה מוזר שלאחר התקנת רכיב על משאבת הסולר התחילה ממנה נזילה, אפילו אם זה באיזור אחר לגמרי, אבל בעל המקום והעובדים שם התנערו לחלוטין מאחריות.
בסופו של דבר הייתי צריך לפרק את המשאבה ולשפץ - סיפור לא זול בכלל.
אני לא חושב שאניח את גלגלי הכרכרה שלי אי פעם אצל אותו אחד.
יכול להיות שצריך גם להוציא אזהרה כללית לגביו, שיוריד קצת את האף שלו...

sofanish
24-05-05, 09:11
לכל מתנגדי ה MED
יכול להיות שהמערכת בעייתית מלידה (אצלי עבדה למעלה משנה עם 0 תקלות).
הבעיה היא שהסולונויד נשרף גם כשלא היה MED על הרכב !!!
תגידו צירוף מקרים , תגידו חוסר מזל , תגידו בגלל התעסקות של פירוק והרכבה באיזור הבעייתי - הכל יכול להיות .
כרגע אני מנסה להבין מה תהיה הדרך הנכונה להתגבר על זה בכדי שלא אמצא את עצמי שוב תקוע והפעם אלוהים יודע איפה ...

קשה לי להאמין שחשמלאי רכב יימצא את הבעיה , כיוון שאין אצלי שום תקלות חשמל באוטו (טפו טפו) והתופעה קרתה ללא סימפטום מקדים ,ועל להכנס למוסך מורשה טויוטה - אין בכלל על מה לדבר !!!

איתי

eran4x4
24-05-05, 10:51
לשם פתרון החידה

מישהוא יכול להעלות לכאן את השרטוט החשמלי של המערכת בבקשה

שחר 9
22-07-05, 23:38
שלום לכולם.

טוב אז אחרי שלפני כמה חודשים עשה הMED עלוקה (להלן הדרק) בעיות של ניתוקי מנוע לא רצויים כולל תוך כדי נסיעה (קצת מסוכן) רציתי לפרק את הדרק , אבל ברחמנותי וטוב ליבי נתתי לו צ'אנס נוסף וחיזקתי אותו והאמת היו שלושה חודשים שקט .

בשבוע שעבר חזר הדרק לסורו והתחיל שוב לנתק על דעתו הבלעדית את עבודת המנוע , זהו נשברתי ואני הולך לבצע התנתקות חד צדדית ממנו , עקירה , כנראה גם שיהיה צורך בהפעלת כוח סביר מאחר והדרק מותקן באמצעות ברגי גזירה .

הגישה לדרק הזה מחורבנת גם אחרי שמפרקים את הזרועות של המשאבה (הגז) .
להבנתי הסולונואיד צריך לקבל + מהסוויץ' , האם החוט שנכנס לדרק הוא למעשה גם + מהסוויץ' ?

נאמר לי להכין סולונואיד חדש כי הקיים כנראה לא ישרוד את ההתנתקות.
מישהו ביצע את הפעולה הזאת ? המלצות .

תודה , שחר

sofanish
27-07-05, 16:31
שלום שחר
ישנה חשיבות למקרה שבו המנוע הוחלף למנוע של היילקס עם טורבו / מנוע האייס .
אם אתה נמצא עם המנוע המקורי (לדגמים של עד 97 וכולל) זה סיפור אחד ואם שידרגת זה סיפור אחר .
אני אישית הגעתי עד לסמנכ"ל "רב-בריח" והיו לי מס' תובנות מעניינות מהשיחה עימו אל מול המוסך המתקין שאותם לא אפרט כאן.
צור איתי קשר אם אתה מעוניין בפרטים נוספים
איתי
054-5788283

איציק - 4X6ZH
27-07-05, 19:53
חבל שיש לך פרטים טכנים שאתה לא מספר
את כל תעלולי הרכילות מול המתקין / יצרן המערכת לא מענין אותנו
אבל פרטי התקלה הטכנית מענין מאד .
איציק :shock: :shock:

sofanish
28-07-05, 12:49
איציק , הצדק עמך .
אני אספר את הפרטים הטכניים של המקרה ולא אדבר על השטיקים שהמוסך עשה.

מוצר ה MED לטויוטה היילקס מתאים אך ורק למנועים הישנים נטולי הטורבו .
כיוון שבמנועי הטורבו משאבת הסולר שונה בצורתה , לא ניתן להתקין לה MED בצורתו המקורית , דהיינו- יש צורך בשיופים,קדיחות וקומבינות כאלו ואחרות בכדי להתאים את המוצר למשאבת הסולר,עובדה אשר גורמת לקיצור חיי ה MED והסולונואיד של משאבת הסולר בצורה משמעותית ומשם ועד לאיפה שתתיקע - השמים הם הגבול !
הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהיילקס משנת 98 /האייס ,מגיעים עם אימובילייזר דיזל מקורי ולכן לא יוצרה בארץ מערכת מקורית לדגמים האלו .

בטח ניחשתם - לי ברכב מותקן מנוע האייס ולכן אני אחד מאותם "ממורמרי ה MED" !!!

טיפ אחרון : ניתן להציג עובדה זו לחברת הביטוח ולבקש במקום להתקין מערכת חלופית כגון מנתן סטרטר+נועל מכסה מנוע או כל דבר בסגנון - רק לא להתפתות לשים MED על המנועים האלו

בהצלחה
איתי

שחר 9
30-07-05, 13:58
זהו העלוקה הוסר בניתוח כירורגי אלים ,
לא היה ניתן לפתוח את ברגי בגזירה ועל כן פטיש ואיזמל עשו את העבודה מתברר ש10 דקות כולל פרוק מע' הזרועות של המשאבה , שלוש מכות קלות על הMED והעסק בחוץ , המזל שהגוף עשוי מיציקה של איזו סגסוגת זבל .
לאחר הפרוק הבנתי איך העסק מחובר ואיני מתפלא על הבעיות שהוא עושה .

מתח ישיר מאחרי הסוייץ' לסולונאיד והכל עובד כמו חדש .

ברוך שפטרנו מעונשו של זה , לעולם לא תחזור אלקטרוניקה ותחכום להיילקס.

sofanish
31-07-05, 11:21
שחר , ברכותיי
אם אתה מעוניין במערכת יעילה בהרבה למניעת גניבת הרכב , אתה יכול לדבר איתי .
בהצלחה

-->