PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה למשל .... לא לעשות בודי מפיבר... [הכותרת הגרועה נערכה]

haboob
23-05-05, 23:02
חשבתי לי לתומי ... אם הסיקס בעיקרון יותר טוב בשטח....... ויפה יותר..אבל כואב בדלק ...
....אני אולי ישמע אדיוט אבל אם צריכת הדלק לא מושפעת מגודל המנוע אלא מהכובד,מבנה ואווירודינמיות..... כלומר הבעיה של הסיקס מבחינת דלק זה לא רק המנוע..אלא הכובד אז למה למשל .... לא לעשות בודי מפיבר...כלומר:
א.אין חלודות יותר בחיים...
ב.אם נכנסת במשהו בשטח אין בעיה לתקן את המקום ספציפית (תיקון פיבר)
ג.אם נכנסת במשהו בכביש זה הרי לא ממש משנה זה עניין של מזל
ד.אפשר לעצב את הגוף איך שאתה רוצה..
ה.אם הגוף קל יותר ..הרבה יותר ... הצריכת דלק תרד באופן משמעותי ..

אז לסיכום ...
אני צודק או לא ? (ןתרגישו חופשי להסתלבט אם דיברתי שטויות)
ואם כן כמה זה יכול לעלות(כלומר 5K-7K אני מניח וזה גם מה שיעלה לי הדלק עם חישוב של רכב יומי וטיולים לא?)
*סביר להניח שאני טועה כי אחרת כולם היו עושים את זה .. :mrgreen:
זהו סיימתי ... לא יודע למה זה תמיד יוצא לי ארוך ככה .... :oops:

yoavshefer
23-05-05, 23:08
איחרת!!! כבר המציאו את זה.

haboob
23-05-05, 23:27
נו וזה עובד?????
אני צודק או לא .. מחירים בעיות?.??? שתף אותי

coas
23-05-05, 23:32
אין בעיות מיוחדות, אדרבה, זה אפילו מצוין.

בעצם, אולי המחיר קצת גבוה- כ- 20,000 ש"ח.

haboob
23-05-05, 23:33
את הכותרת ... אבל אחלה שלך הרבה יותר טובה... :lol:
אבל אם אתה יודע איך לשנות לי את הכותרת אתה בטח יודע לתת לי תשובה לשאלה ..

חנן-ג'יפולוג
23-05-05, 23:36
אני ערכתי. תאמין בעצמך וגם אתה תוכל...

נדמה לי שפיבר יותר יקר מפח ביצור סדרתי, ובנוסף, פיבר לא ניתן למחזור.

למשתמש הפרטי? מדובר בחומר מצוין.

haboob
23-05-05, 23:37
20000 וואלה מה אתה אומר באי ביי (האתר זה )עולה בערך 500$ לבודי קומפלט קדימה חתיכה אחת ואחורה חתחכה אחת וזנ מגיע בכל מיני צורות ...אזהנחתי שעם כל המיסוי והרישוי ..ושאר הירקות פה זה עוד 5K ...אבל ההבדל ממש משמעותי או לא שווה נניח השקעה של 7K-10K

haboob
23-05-05, 23:39
חנן ... קודם כל נעים מאוד.. שי
בקשר לעצה הראשונה שלך ....i will
לא הבנתי ....למשתמש הפרטי?? כלומר ...

coas
23-05-05, 23:45
תסתכל על הגריל, מעט שונה מהרגיל, לא?

וברצינות, קיט טוב עולה כ2000$ שם, יש גם קיטים מקבלר אבל זה כבר באמת התפרעות..
כמה טוב אתה חושב יכול להיות קיט שעולה רבע מהמחיר הכי נמוך בשוק? שם, לא כאן.

נניח שקנית, הובלה של נפח כזה לישראל תעלה בערך 1500$ ואז תוסיף מס על כל הסכום.

חנן-ג'יפולוג
23-05-05, 23:46
לתעשית הרכב יש בעיה להשתמש בזה כי הם מחויבים לחוקים ירוקים וכו' . יש אחוז מינימלי מהרכב שחייב להיות אפשרי למחזור.
בנוסף, יש את עניין עלות הייצור ונדמה לי שפח זול ומהיר יותר לייצר, כשמדובר בכמויות גדולות.
בגלל זה, אם לא טעיתי בסיבות, כבר כמעט לא רואים היום רכבים מפיברגלאס.

המשתמש הפרטי שלא מחויב לאילוצים שכתבתי למעלה יכול להנות מאוד מגוף פיבר. לא מחליד, עמיד במכות עד רמה מסוימת, אולי גם קל יותר (אני לא בטוח שזה באמת המצב) , מה גם שאין הרבה אופציות אחרות, כי אתה בד"כ קונה גוף מיצרנים קטנים שלהם יותר זול לייצר פיבר מאשר פח.

haboob
23-05-05, 23:56
אוקי הבנתי ...
תודה חנן, תודה COAS,
הבנתי ....
אז רק עוד שאלה אחת לכל אחד ממכם...ואני אעזוב אותכם לנפשכם(להיום)..:
COAS :חנן לא בטוח שהפיבר יותר קל משמע לא בטוח שהגיפ יצרוך פחות דלק ...שזה העיקרון פה ... אתה יודע אולי אם .. זה תורם לדלק או ליכולות של הגיפ...הפיבר?
חנן : "בעלי עסק" אמרת והנחתי שאתה מדבר על עסקים בארץ בניגוד למה שדיברתי עם COAS יש לך כיוון לתת לי שאני אבדוק...?
תודה רבה אנשים ולילה טוב שיהיה לכם
(נ.ב לא הלכתי לישון אני מחכה לתשובות שלכם)

חנן-ג'יפולוג
24-05-05, 00:09
אם אתה מחפש להחזיר את ההשקעה שלך בפיבר בכך שתחסוך דלק עקב המשקל המופחת, אתה בכיוון הלא נכון, לדעתי. הג'יפ שלי לא עבר לצריכה מופחתת של דלק (לפחות לא במידה משמעותית שאני שמתי לב אליה) לאחר שהורדתי ממנו את הסגירה ושלוש דלתות, במשקל של קרוב ל200 ק"ג, אז נראה לי שאתה מאוד אופטימי.

יש יצרני סגירות פיברגלאס בישראל. אני לא יודע אם הם מייצרים גופים שלמים. שווה אולי להתקשר לנתן פליישר מהנדסת חלומות, נדמה לי שהוא ביצע פרויקטים כאלה.

בגדול, עם כל הכבוד לתכונות הטובות של הפיבר, ותוך כדי התחשבות במחיר CJ , ובמחיר הצפוי של גוף פיבר, אני חושב שמדובר בשטות רצינית, להשקיע בגוף כזה.

תטליא את מה שצריך, תוסיף עוד שכבת צבע לעשר השכבות שכבר יש, וסע לטייל. זו דעתי הלא מחייבת.

coas
24-05-05, 00:12
תלוי באיכות של הפיבר, גם אם רוב המרכב עשוי מפיבר, נדרשים חיזוקי מתכת ע"מ להלביש כיסאות, מסגרת שמשה, דלתות, קשת התהפכות וסתם כדי שזה לא יתפרק כתוצאה מגמישות השילדה.
עובי הפיבר הוא פונקציה נוספת שתלויה ביצרן. לכמה זה מגיע בסוף? תלוי באיכות התכנון והביצוע.

בארץ מייצר בודי מפיבר, כך שמעתי, נתן פליישר, הנדסת חלומות.
בשיחה שהיתה לי לא מזמן עם הד' מ א.ד פיברגלאס הוא אומר שאולי יתחיל ליצר חלקי מרכב גם לCJ, כנפיים ומכסה מנוע. עדיין לא מרכב שלם. נחיה ונראה.

haboob
24-05-05, 00:13
קיבלתי חנן תודה רבה ....
אני אשקול את הצעתך הלא מחייבת (רוב הסיכויים שגם לחיוב )
במקביל אני אדבר עם נתן מהנדסת חלומות ... ונראה מה יהיה..
תודה ושבוע טוב

haboob
24-05-05, 00:16
תודה COAS...
בגדול כמו שזה נראה .... לפי מה שחנן אומר זה לא ישנה הרבה .. (מבחינת דלק)
אבל אני עוד אבדוק עם נתן וכמו שאמרת .. נראה מה יהיה
תודה ושבוע טוב..

UNIX
24-05-05, 00:19
מי שרוצה לחסוך דלק שלא יקנה cj , שיקנה סמוראי
.

six 4 life
24-05-05, 00:32
מה תעשה אם מישהו יכנס בך חלילה בצד במהירות לא גבוהה ויחסל לך חצי מהבודי פיבר שרכשת?
זה יעלה יותר מפחחות זה בטוח...

בקיצור
זה ג'יפ
ג'יפ מקבל מכות
פיבר ומכות- לא הולכים יחד.

-ארז 8)-

yaronp
24-05-05, 09:27
אם יורשה לי להצטרף לחגיגה - איני יודע כיצד השילדה "עובדת" ב-CJ-6, אולם בגיפים הישנים יותר (עם 4 צילינדר - ולא צבאיים ששם השילדה מחוזקת), השילדה והבודי גמישים ו"עובדים" ביחד.

ראיתי בעבר CJ-3 מאד מושקע עם מרכב פיברגלאס. תוך שנתיים לערך המרכב "קיבל" פיצוצים וסדקים קטנים לכל אורכו ורוחבו - ולדעתי ההשקעה היקרה ירדה בסופו של דבר לטימיון.

לעניין המשקל - אני כמעט בטוח שמרכב "טוב" מפיברגלאס בשילוב עם חיזוקי מתכת ישקול יותר מאשר מרכב מתכת רגיל!!

נקודה למחשבה.

haboob
24-05-05, 13:26
קודם כל ברור שיורשה לך להצטרף לחגיגה גם בגלל שהיא לא פרטית וגם מכיוון שככל המרבה הרי זה משובח ...
ולעניניינו .. נתן מהנדסת חלומות של לי הודעה לגבי הפיבר ורק שיבח את ה"קומבינה"
עובד טוב ,אחלה של דבר,,וכו וכו נראה שלחתי לו הודעה לגבי קצת יותר פרטים .. אבל אם את המשקל לא הצלחנו להוריד אז כל העסק(של הפיבר) זה באמת רק למותרות
בכל אופן תודה לך על הדעה

חנן-ג'יפולוג
24-05-05, 13:32
אם אתה מחליט ללכת על זה, שקול בבקשה את הרכב לפני ואחרי (שקילה עולה 15 ש"ח) וספר לנו מה היו התוצאות.

תודה.

k2000
24-05-05, 19:44
אתה יכול לדבר גם עם שוקי
משוקי דרימס בכפר סבא
בזמנו שהיה לי סיקס עברה בי מחשבה מוזרה כזו.
ועוד משהו כמה פח יש כבר בסיקס זה כולה אמבטיה
מה שבטוח שזה לא ישפיע על צריכת הדלק.

חגי

haboob
25-05-05, 00:59
יהיה הרבה יותר זול ואפקטביב לשים הזרקה..גם זה בבירור..
ואגב אם למישהו יש סיקס עם הזרקה מוזמן לשתף..

ערן המסוקס
25-05-05, 11:03
הבירור שלך מוטעה. למיטב ידיעתי, אין הבדל מוחשי בצריכת הדלק בין סופה לבין סיקס למרות המנוע המוזרק רב נקודתית בסופה.
המבנה של הרכבים כנראה אינו מאפשר את זה. אוירודינמיקה ,רכבת הינע ,יחסי העברה וצמיגים.

-->