PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיצור דרייב שאפט אחורי

lior5
24-05-05, 19:42
בעקבות החלפת הגיר והטרנספר ב- CJ5 לחלפים של סיקס, אני אאלץ לקצר את הדרייבשאפט האחורי (בנוסף כמובן להחלפת המפרקים הרגילים במפרק CV).

אורך הדרייבשאפט כרגע הוא (ממרכז צלב למרכז צלב) הוא:
44 ס"מ במצב סגור
51.5 ס"מ במצב פתוח.

אורך הצילינדר של היוק - 11.5 ס"מ.

עד כמה לדעתכם ניתן לקצר עוד את הדרייבשאפט?

ניר ל
24-05-05, 22:16
אם אתה משתמש ב CV אתה צריך לשנות את הגיאומטריה הקיימת, כך שציר הפיניון יצביע לכוון הטרנספר (במצב הקיים הוא מקביל לרצפה), זה יצריך העתקה של תושבות הקפיצים, או שימוש בקלינים עבים בין הקפיץ לתושבת, תקצר כמה שצריך, אבל לפני שאתה נכנס לפרוייקט חפש חומר ברשת לגבי הסבות דומות בחו"ל.

lior5
24-05-05, 23:29
"תקצר כמה שצריך" זה אומר שאני יכול לקצר מהדרייב שאפט גם סדר גודל של 10-15 ס"מ?
מה הטולרנס שאמור להיות לו? אני מניח שיש גם חשיבות למהלך המתלים (ככל שהמהלך ארוך יותר, הדרייבשאפט צריך להיות מסוגל לעשות תנועה ארוכה יותר). האם יש איזשהו כלל אצבע בנושא?

נמרוד
25-05-05, 09:47
כדאי לך לעבור יסודי על האתר של טום ווד:
http://www.4xshaft.com

ניר ל
25-05-05, 21:53
"תקצר כמה שצריך" זה אומר שאני יכול לקצר מהדרייב שאפט גם סדר גודל של 10-15 ס"מ?

אם זה אפשרי טכנית (אם יש ממה לקצר) אז למה לא ?
אם מכלולי ההנעה החדשים כבר מורכבים, מה שנשאר זה למדוד את המרחק בין מרכזי היוקים, זה יהיה מצב המוצא, הגל מתכווץ בסגירת המתלה ומתארך בפתיחת המתלה, כמה מתכווץ וכמה מתארך ? זה כבר חישוב טריגונומטרי בסיסי שתלוי במהלך הסגירה והפתיחה של הסרן.
גל הינע קצרצר זו באמת המגבלה הכי קושרת בשיפור הרכב הזה. אבל אני מאמין שעם הסט אפ שאתה מתאר לא צריכה להיות בעיה, לא בטוח אפילו שצריך CV, תבדוק !

llivnat
26-05-05, 18:23
שלום לכולם!

ליאור, אמנם אין לי מה להגיד בנושא השרשור פרט לכך שמה שנאמר לך לגבי הקיצור של הדרייבשאפט והצירים של ה- CJ8 נכון, אבל אני חייב להמליץ לכולם להיכנס ולהתרשם מהאתר שלך ובמיוחד משיטת השווארמה ג'יפ שלך.
אני חייב לציין ששיעשעת אותי מאוד והאתר שלך נחמד מאוד. :wink:

דיברתי על זה עם אחי שהוא גם בעלים של CJ8, אבל הוא גם מתעסק בצבע ונראה לו שהשיטה שפיתחת יכולה לעניין חברות זרות. זה ממש יכול להיות סטארט-אפ :lol: :lol:

ד"א,
אנחנו שכנים ואשמח לקפוץ ולראות פעם את היצירה.

ליאור.

lior5
26-05-05, 18:46
תודה רבה.
אגב, הסיבה שהאתר שלי לא התעדכן בשבועיים האחרונים היא שהמצלמה בתיקון.
אבל אל תיפול רוחכם - התמונות ימשיכו לזרום בקרוב!

lior5
02-06-05, 00:00
מישהו יודע היכן ניתן לרכוש CV בארץ?
ינוביץ' לא מייבא את זה...

ניר ל
02-06-05, 09:18
אצל יצרנים ומשפצים של גלי הינע, תעשה חיפוש בדפי זהב ואח"כ כמה טלפונים כדי לוודא שיש.

-->