PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא בטוח שזה הפורום הנכון...מחפש מנוע chevy small block 350.

lizard
26-05-05, 00:37
אני מעוניין לדעת כמה מנוע שכזה עולה ואיזה גיר אוטומטי+טרנספר מומלץ להרכיב עליו.

המכלול מיועד לרכב עבירויות שאני מז***ן עליו תמוח כבר חצי שנה.
הגענו לשלב בירור המחירים :-)

נמרוד
26-05-05, 10:25
סמול בלוק 350 הוא הV8 הנפוץ ביותר בעולם (כנראה), ובוודאי שבארץ. זה מנוע ה5700 סמ"ק שנמצא פחות או יותר על כל רכב GM בנזין גדול בארץ מאז שנות ה70. נוואדות, סיירות, וואנדורות, אל-קמינו וכל מיני פריבטים מגודלים.

הגיר שאתה מעדיף שיהיה מחובר אליו הוא TH350.

כדאי לך לקנות רכבת כוח מושלמת - מנוע+גיר+טרנספר. המחירים לא גבוהים - כלי רכב שלמים במצב נסיעה נמכרים באלפי שקלים.

lizard
26-05-05, 10:55
אחלה אני מאוד שמח לקרוא את זה.
השאיפה היא כמובן לקנות רכבת כוח שלמה.
למזלי יש לי חבר שיש לו קשרים טובים, ויש אומרים טובים מאוד, בענף ככה שהוא יוכל לעזור לי.

arnonshoshani
26-05-05, 14:26
מיכה שלום
המנועים הללו מגיעים בשלוש סוגים בסיסיים לפי סוג הזנת הדלק-
1. מנועים לפני 86 - מוזנים בקרבורטור
2. מנועים בין 86 - 94 מוזנים TBI (הזרקה חד נקודתית - לפתח הסעפת יניקה)
3. VORTEC שנת 94 - ועד היום.
החל משנת 86 (אם אני לא טועה) נדרשו מחשבים להפעלת המנוע והגיר לכן תצטרך גם את הצמות חשמל בכללותם וכן את כל חיבורי החיישנים ומשאבות הדלק (לחץ גבוה)
כדאי לעשות קצת שעורי בית לפני לקונים - אולי הברזל יהיה זול אבל המערכות הסובבות יהיו מאד יקרות.

lizard
26-05-05, 14:53
ברור לי שזו הולכת להיות חתיכת השקעה.
לא רק בציוד ההקפי, גם במנוע עצמו.

העניין הוא כזה.
אני רוצה לבנות רכב אחד, לא כמו עידו שיש לו 20 רכבים בערך.
הרכב שאני רוצה לבנות עכשיו ישמש לתחרויות בוץ ומסעות ניווט (כן אני יודע שלפודיום אין כל כך מצב שהוא יגיע, לא אכפת לי).
רכב נוסף שאני חושב עליו הוא בסגנון RHINO בשביל עבירויות סלעים.
בסה"כ מדובר בתחביב ולא מקצוע.
אני מאמין שזה יקח לי הרבה זמן, אבל הבניה זה חלק מהכיף :-)

מוני_הכוכב
26-05-05, 23:42
נדמה לי שלארז יש מנוע כזה למכירה: 0522867610

מוני

אריה פאהן
27-05-05, 22:05
מיכה שלום
החל משנת 86 (אם אני לא טועה) נדרשו מחשבים להפעלת המנוע והגיר לכן תצטרך גם את הצמות חשמל בכללותם וכן את כל חיבורי החיישנים ומשאבות הדלק (לחץ גבוה)

משאבת הדלק היחידה בTBI היא המשאבה שנמצאת במיכל הדלק ,והיא נותנת לחץ של 16 PSI שזה נמוך, הגיר 350 אינו נשלט ע"י המחשב ,ובכלל הייתי הולך על גיר 400 ,נדמה לי שהTBI הוא מ-93 אבל אני לא בטוח

Bulldog
27-05-05, 22:26
יש גם TBI מ87 ואולי 86.
TBI, MPI וLT1 זקוקים למחשב בכדי לעבוד.
גירים שונים כגון הגירים החדשים יותר מתחברים גם למחשב לרובם גם יש OVER DRIVE ו4 הילוכים שלא כמו הTH 350 וTH 400 בעלי ה3 הילוכים.
זו הולכת להיות הרבה באגי עם מנוע כזה, בהצלחה.

lizard
27-05-05, 22:28
סיכום קצר:
מנוע SMALL BLOCK 350 או 400 VORTEC הזרקה רב נקודתית, נשלט מחשב.
גיר TH400 או TH350, רצוי כזה שנשלט מחשב - בהנחה שהשליטה מקנה יתרונות כלשהם.
טרנספר? חשבתי על טרנספר 4X4 תמידי עם מצב LOW וHI, לא יודע אם קיים כזה דבר בכלל. אם לא אז טרנספר 2X4,LOW וHI, כשאת מצב ה2X4 אני מבטל. רצוי טרנספר עם נעילה נשלטת, אם אין אז נעילה קבועה.

מה דעתכם?

אריה פאהן
27-05-05, 22:50
איך הבנת ? :D
הסיכום שלי
מנוע מפלצתי מדי לבאגי,
גיר 350 ו-400 באים ללא מחשב
בכלל זה באגי 4*4 ?
בהצלחה

lizard
28-05-05, 02:02
לא באגי.
רכב עבירויות.
בתקווה שהמשקל הכולל יהיה פחות מ1400 קילו. סרן DANA44 קדמי ואחורי.
גלגלים כרגע 40", אם הסרנים לא יוכלו להחזיק אותם אז כנראה 35" עד שאני אחזק אותם (נושא אחר)

מנוע כרגע לא משופר אבל בעל אפשרויות שדרוג טובות (ולא הכי יקרות שבעולם)
כנראה גיר TH400 TURBO לא משופר.
טרנספר עדיין לא ידוע.

מתלה אחורי 4LINK בתצורת משולש, מתלה קדמי 4LINK עם מוט פנהארד.
היגוי הידראולי.

שלדה: בסיס אינץ ורבע סקדיואל 80, כלוב ותת שלדה אחורית סקדיואל 40.
הרעיון הוא לעשות את הכלי כמה שיותר קל+אפשרויות שדרוג.

Bulldog
28-05-05, 02:09
צמיג 40 על סרן 44 במשקל רכב כזה (ויהיה לך די קשה נראה לי לעמוד במשקל כזה) לא נראה לי ריאלי.
שני הפני שלי.

lizard
28-05-05, 11:13
גם אני חושב שזה לא ראלי בהתחלה. לכן כתבתי צמיגי 35".
בתור התחלה אני רוצה להגיע למצב שיש לי רכב שנוסע.
אחרי זה מתחילים במקצה שפורים.

בנתיים אני אחפש את המנוע והגיר שכתבתי.
אשמח אם תמליצו על טרנספר מתאים.

תודה

lizard
28-05-05, 11:55
טרנספר - NP208 או NP205, תלוי במחיר.
העדפה היא לNP208 שבנוי מאלומיניום.

מה בקשר לגיר L804?
עדיף מהTH400?

arnonshoshani
28-05-05, 17:35
מיכה שלום.
לגבי טרנספר עדיף תמיד NP205 כי הוא בעל גלגלי שיניים בהעברות ולא שרשרת כמו ה NP208 וה NP203.
גיר 400 נכון ללא מחשב. ועדיף על פני ה - L804. בגלל הדרישות נתונים ומחשב שלו. (גם עלות)

כדאי לך גם לבדוק צד של הטרנספר כי יש ימין ויש שמאל כמו כן ישנם סרנים 44 עם ימין ואם שמאל.
סרן אחורי אני מאמין שאתה לא עושה עם היגוי נכון ?
אני הייתי הולך על 4.3 V6 מסונומה כולל הגיר והטרנספר לפי דרישות המשקל שלך
מנוע 350 + גיר 400 + טרנספר 205 = 350-400 ק"ג לעומת 250 ב V6
אם אתה רוצה אני מעוניין למכור את הרכב עבירות שלי הוא צריך רק שיפוץ גיר.

lizard
28-05-05, 19:53
אני חושב על :
מנוע V8 400, הזרקה רב נקודמית, נשלט מחשב.
גיר TH400 TURBO שעד כמה שהבנתי כן צריך מחשב, אבל אולי קראתי לא נכון.
טרנספר NP205, או NP208. הסיבה שאני לא שולל את הNP208 הוא בגלל שהוא שוקל פחות (התיבה עשויה אלומיניום).

אני לא אקנה את המנוע לפני שיהיו לי סרנים.
בעיקר בגלל מיקום הביצה.

ארז
29-05-05, 10:48
אני מציע משהו אחר.....תמשיך את השירשור הזה אחרי שתקנה גלגלים....

אתה יודע מה, גאנטים....

טוב נו, גאנט אחד......

lizard
29-05-05, 11:47
מצחיק מאוד תודה.

אריק זמר
01-06-05, 19:18
שלום,
במילים אחרות, ארז מתכוון (אם אני מבין נכון) שאתה יורה לכל הכיוונים, לא מפוכס כלל ולא מודע לכל המשתנים הסובבים סביב באגי \ רכב עבירויות שכזה.

מנוע 400 ??? בנזין או דיזל אגב ? כי נכי קרוב ל400 שאני מכיר הוא ה6.5 טורבו דזל שסביר להניח שאתה לא מתכוון אליו.

מנוע 350 ? איזה שנתון, יש יותר מדי הבדלים ביניהם !

גיר 400 ?? אני מודע לחוסנו ולייתרונותיו הרבים על גיר ה350...אבל לעיתים בסיס גלגלים קצר מדי לא ייתן לך להשתמש בגיר 400...שאגב, אינו ממוחשב !!!

בכלל, לידע כללי, האבולוציה בגירים אצל שברולט וGMC היתה:
350
700R4 (עם אוברדרייב) => 4L60E (ממוחשב)
400 => 4L80E (ממוחשב)

טרנספר ? 4X4 קבוע = 205 \ 203 , 4X4 PART TIME = 208 \ 231 \ 241
הPART TIME הם מאלומיניום במקרה שלך ואם אין כלכך הרבה הבדל בין ה208 ל 231 אז ביניהם יש מספיק הבדלים ל241 שהינו יותר חזק. נקודה.

סרנים ? דנה44 עם צמיגי 40" ? את האמת, טיפ...שבונים רכב, מתחילים ממידת הצמיגים ולפיה קובעים את הצרכים. אם תתחיל עם 35" - ייקח לך שנים לעבור לצמיג יותר גדול...אם בכלל.

בברכה

lizard
01-06-05, 22:44
אריק, בגדול אתה צודק.
אני עדיין לא מפוקס לחלוטין אבל בשביל זה אני שואל שאלות.

בכל מקרה, הרכב המתוכנן יהיה עם צמיגי 40 אינץ ואולי אפילו 44.
הסרנים שאני מקווה להשתמש בהם יהיו DANA44 קדמי וDANA44 אחורי או מקבילה שלהם.
לפני שיצחקו עלי ויאמרו שהסרנים הללו לא יכולים להחזיק 40 ובטוח שלא 44, אני אקדים תרופה למכה ואומר שאני יודע. הסרנים שאני מקווה לשים יהיו מחוזקים ביותר.
עד שיהיו לי סרנים מחוזקים אני חושב להשתמש בגלגלים בקוטר 35 רגילים (כלומר זמינים) ולא בצמיגי SS BOUGER שאני רוצה לשים.
אני גם יודע שזה עולה הון, זה נלקח בחשבון.

בקשר למנוע ולמה דווקא SMALL BLOCK 350 או 400 - בנזין.
פשוט מאוד, עשיתי חיפוש על איזה מנועים מומלצים והוא יצא בכמה מקומות בתור מנוע שיש לו אפשרויות שדרוג יחסית זולות (עד 4000 דולר בארה"ב) והספק נאה של בסביבות ה450 כ"ס. כמובן שתמיד יכול להיות שלא הבנתי איזה נתון ושאני טועה.
כנ"ל לגבי הגיר והטרנספר. חיפוש באינטרנט וקריאה של כמה מאמרים.

בקשר למידות, אני לא יודע אם זה עקום או לא, הרעיון הוא שברגע שיהיה לי את המכלולי רכבת כוח, או לפחות את החלקים הקריטיים, אז אורך הרכב ורוחבו יקבע על פיהם, כשהשאיפה היא שהמרחק בין הגלגלים יהיה בסביבות ה3 וחצי מטר לפחות.

בנתיים זה הרעיון הכללי.
כנראה שלפני שאני אבנה את הרכב הזה, שידוע לי שיעלה הון, אני אבנה רכב דומה במימדים על מנת ללמוד תהליכי בניה וכדומה, כמובן עם חלקים זולים בהרבה.

נמרוד
01-06-05, 22:50
למה אתה מתכוון כשאתה כותב "מנוע 400"?

ואין שום רכב שטח, מהיר או איטי, (רציני, לא show truck) שנוסע עם צמיג במידה 40 אינץ' על סרן דנה 44. לא משנה כמה מחוזק. על זה יש קונצנזוס כמעט מוחלט.

מוני_הכוכב
01-06-05, 23:24
חיפוש קצר בפורום גיפולוג (נדמה לי שהוא גם כאן), מצא אותו, טלפון וכוס קפה במפעל הרכב שלו ותחסוך לעצמך הרבה צרות.

lizard
01-06-05, 23:57
נמרוד, למקרה שזה לא ברור, מדובר על רכב עבירויות בלבד.
כלי להכנס איתו לבוץ ולמעברי מים, אפילו לא לסלעים :-)

אחרי שקראתי שוב את הטבלה בספר 4X4 PERFORMANCE הבנתי שזכרתי לא נכון את הדגם סרן למידת צמיג. בכל מקרה אני אשמח לדון במה עדיף, גלגלים גדולים או משקל קל אבל זה לא נושא השירשור.

נחזור למנוע:
400 = SMALL BLOCK 400. מאחר ומדובר פה על SMALL BLOCK חשבתי שזה ברור.
הנה קישור לכתבה שממנה שאבתי חלק מהמידע:
http://www.chevyhiperformance.com/techarticles/6113/

lizard
02-06-05, 00:06
מוני, כבר הייתי אצל ברוך :-)
חזרתי נפעם למדי ומלא התלהבות.
מחכה בקוצר רוח למסיבת השקת ההונדה.

ברוך הוא זה שהוריד אותי מהפנטזיות שהיו לי על רכב עם 700 כ"ס במשקל 500 קילו (טוב אני כמובן מגזים). הוא הסביר לי שסרני DANA60/70 + גלגלי 44" ישקלו קרוב לטונה ומיועדים לרכבים כבדים.
כמו כן שמעתי ממנו וגם מאחרים שהיום המגמה היא לעבור לכלים קלים משמעותית.
מאחר והוא משתמש בגלגלי 40" ובטוח שהוא מבין פי אלף יותר ממני אז אם זה טוב בשבילו אז זה יכול להיות טוב בשבילי לא? :-)

ארז
02-06-05, 00:31
ה'.....איזה קשקשן :evil:

מוני_הכוכב
02-06-05, 05:12
תכנה אפשר לפתח כמו ספגטי, ללא מטרה, לשנות יעדים תוך כדי תנועה, לקבל ספגטי שהלקוח לא ביקש ושלא דומה לשום דבר אחר, שנופל כל הזמן ואין שום אסון.

כאן אתה מדבר על ברזלים ממש, אם היית אצל ברוך, בטח ראית את ה"מעבדה" שלו, וברוך באמת יודע.מ ולמרות הידע שלו, הוא נאלץ לתכנן, לבצע, ולשנות ולשנות ולשנות שוב ושוב..

ויש גם אלמנט בטיחותי, שזה הדבר החשוב ביותר! בכל המובנים, עדיף שידע לבלום מאשר להפיק 700 כ"ס, שההגה יסובב את הכלי לכיוון הנכון ולא ישבר, שהכלי לא ישבר בתנועה וכו'..

כל מה שאנשים כותבים לך הוא תמיד תגובה למשהו, עליך ללמוד ממש היטב את הנושא ולא "תצא מכאן ראש", כי כאן זה לא בית ספר אלא מענה נקודתי. ומן הסתם יש מקומות היכן ניתן ללמוד.

עשה חיפוש בגיפ טריפ, שם היה מדובר על קורסים למכונאות... עשה את העניין ברצינות ולא בחובבנות.

עוד משהו, אפילו כאן באתר יש בדף הראשי התייחסות לבניית רכב..

בהצלחה,

מוני

lizard
01-08-05, 00:31
הדגם של המנוע שאני מחפש הוא
CHEVY SMALL BLOCK 350 Gen III LS1.

הוא נמצא ברכבים משנת 98 והילך.
באיזה רכב אני יכול למצוא את המנוע הזה?

תודה רבה
מיכה

lizard
01-08-05, 17:00
מצאתי את המנוע באמריקן אינטרנשיונל מוטור פרטס.
כולל חלקים נלווים - 9000 ש"ח.

עכישו צריך למצוא עבודה :-D

moriseven
01-08-05, 22:27
אין לי מושג כל כך מה המספר אומר אבל אולי זה מתאים לך? (הודעה שנייה)

http://classiccar.msn.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=493&PN=1&TPN=2

נמרוד
02-08-05, 12:17
הדגם של המנוע שאני מחפש הוא
CHEVY SMALL BLOCK 350 Gen III LS1.

הוא נמצא ברכבים משנת 98 והילך.
באיזה רכב אני יכול למצוא את המנוע הזה?

שברולט קורבט משנת 98. קמרו. פונטיאק פיירבירד משנת 2000 בערך. אתה יודע, כלים נפוצים במגרשי הגרוטאות... :twisted:

lizard
02-08-05, 20:50
תודה נמרוד.
נאמר לי ע"י גיא מיהוד שיש את המנוע הזה גם לשברולט מליבו.

אני אתחיל לברר בפירוקיות כמה כזה מנוע עובד עולה.
האם אתה מכיר פירוקיה שיש לה את המכוניות הנ"ל?

תודה
מיכה

Bulldog
03-08-05, 01:23
אם אתה רוצה אני יודע איפה יש 454 וורטק.
זה מנוע יותר גדול ויותר חזק.

lizard
03-08-05, 02:31
נשמע מעניין.
שלחתי לך הודעה

נמרוד
03-08-05, 22:13
תודה נמרוד.
נאמר לי ע"י גיא מיהוד שיש את המנוע הזה גם לשברולט מליבו.

אני אתחיל לברר בפירוקיות כמה כזה מנוע עובד עולה.
האם אתה מכיר פירוקיה שיש לה את המכוניות הנ"ל?

תודה
מיכה

מיכה, אני התלוצצתי...אין ולא תמצא אף אחת מהמכוניות האלו מהשנתונים החדשים בשום פרוקיה ובודדות אם בכלל על הכביש. יש לך בעייה רצינית, אתה לוקח כל דבר שאומרים/כותבים לך ברצינות תהומית. קח הכל בערבון מאד מוגבל. את הכל.

למליבו יש מנוע V6 בכלל.

ועכשיו אני אומר בברור ולא רומז - LS1 זה סדרת מנועי הסמול בלוק המודרניים של GM, אתה לא תמצא כאלו בפרוקיות.... ואתה ממש, ממש לא צריך מנוע כזה. יש עוד מליון שלבים לפני שאתה תבנה רכב עבירות עם מנוע כזה וצמיגי 44, תוריד הילוך ותחזור להתעסק עם סיקס רגיל ופשוט, תתחיל מלמטה כמו כולם, אני מבטיח לך שהסיקס יאכיל אותך שנתיים-שלוש של חרא וכיף וזה על צמיגי 31 בכלל.

lizard
03-08-05, 22:24
אוקי.
תראה, אני בשלב של איסוף מידע.
בנתיים קניתי 2 ספרים חדשים. אחד על הTH400 והשני על המנוע הזה.
יתכן ואני אגיע למסקנה שLS1 זה בהחלט OVERKILL עצבני ואלך על LZ1 או משהו כזה.
שאותו אגב אין שום בעיה למצוא.

שנינו יודעים שאני לא הולך מחר לקנות את החלקים ואפילו לא מחרתיים.
קודם כול אני רוצה JEEP :-).
זה שיש לי פנטזיות על רכב עבירות סטייל הצפרדע של ברוך, טוב שיש פנטזיות :-) מוסיף פלפל לחיים.

ביום שבת אני הולך לראות ג'יפ, בשבוע הבא כנראה מתחיל קורס ריתוך.

לאט לאט לומדים את התחום.

אגב, הייתי היום במוסך ויצא לי לעשות שם מדידות בקשר לגודל המנוע, גיר וטרנספר.
יוצא בערך 200 ס"מ הכול (לקחתי מרווחי ביטחון רבים).
זה אומר שהרכב שאבנה יהיה בערך באורך של 4 מטר, כמו בלייזר ממוצעת.

בקשר לקחת דברים ברצינות, אני בחור רציני :-)

asafk
04-08-05, 00:10
מיכה, אני אכתוב שוב מה שכבר אמרתי לך פעם.
אתה רותם את העגלה הרבה הרבה לפני הסוסים.
כשמישהו כותב כאן בפורום משהו, אל תיקח אף פעם דברים כפשוטם- אתה יותר מדי לוקח חלקי אמירות שעונות על שאלה אחת, ומשליך אותן בתור אמיתות מוחלטות על סוגיה אחרת, בלי להבין לגמרי מה עומד מאחורי זה. כתוצאה מזה, נראה לי שאתה קופץ למסקנות מוטעות, ואתה כבר יודע מה אתה הולך לעשות ברכב ברמה תחרותית, לפני שהחלפת קפיץ בסמוראי.
והנה אני מייעץ לך מה שייעצתי מזמן-
תתחיל בקטן.
מיומנויות, כמו גם ידע, לא נרכשים מהאינטרנט. מקסימום אתה יכול להתייעץ כאן, ונעזור ברצון, אבל זה כשאתה כבר עובד על משהו, לא מתכנן מ0 רכב חדש לפני שעבדת על "סתם" מכונאות ו"סתם" בניה.

גם אחרי שתלמד ריתוך, אל תקפוץ ישר למפעל שלדות לבאגים.

מה כן?
תקנה סיקס, או סמוראי, תפרק ותרכיב אותו לפחות פעם אחת. תבנה לו מיגונים, פגושים, אתה כבר תראה לבד שיש שם מספיק "שכר לימוד" בדרך.
תמצא חיפושית ישנה, תבנה באגי, פשוט אבל כמו שצריך, ולאט לאט (ויסלחו לי אוהבי החיפושיות הישנות. חיפושיות כן הורגים בשביל באגים- זה מה שהדוקטור פורשה רצה, אחרת הוא לא היה בונה אותן עם מתלים מושלמים לזה)
רוצה יותר בקטן (וזול)? תבנה באגי חד מושבי מסובארית. פרוייקט קל, יחסית, זול מאוד, וכיף שאתה לא מאמין.

בקיצור.... תנשום עמוק, אל תחפש מנועים אקזוטיים, תתלכלך קצת (הרבה, בעצם), ואני חושב שאחרי זה תאמר לנו תודה שלא נתנו לך לעשות שטויות עם הכסף והזמן שלך.

אסף.

lizard
04-08-05, 00:25
הדבר היחידי שאני קונה/בונה בזמן הקרוב זה CJ8 שאני מקווה לרכוש במהלך החודש חודשיים הקרובים.

מה שאני עושה עכשיו זה ללמוד.
אני לוקח ברצינות את מה שאתם כותבים. ברור לי שאין קפיצות מדרגה ומישהו שלא יודע להשתמש במפתח מומנט לא יכול לבנות רכב עבירות בכלל (אפילו לא ברמה גרועה).

אני קורא המון מידע באינטרנט, נכנס לאתרים שעושים פרויקטים דומים וכשיש לי שאלות אני שואל אותם בעיקר פה.
אולי הניסוחים שלא לא נכונים ואני מודה שלפעמים אני מתלהב ושואל שאלות שאולי אין טעם שאני אשאל.
אבל כמו שכתבתי, כרגע רכב שכזה הוא בגדר חלום. מה שכן, ואם תכירו אותי תדעו, אני בנאדם שבדר"כ בהחלט מגשים את החלומות שלו.
לכן קחו אותי בקלות ולא לחשוב שזה בררתי כמה מנוע עולה זה אומר שמחרתיים הוא אצלי במחסן.
אני בסה"כ מנסה לקבל מושג על העלויות של פרוייקט שכזה ומאיפה אפשר להשיג חלקים.

אני אפילו לא סגור עדיין על התצורה. לא סגור עדיין אם להשתמש במנוע שנדון בשירשור הזה בכלל. לא סגור על כלום. רק מנסה לברר כמה זה יעלה ובמה זה כרוך.

אחרי שאני אלמד ריתוך אני מקווה לשפצר את הריתוכים שלי שארז קטל בצורה כל כך יצירתית. (בצדק).

asafk
04-08-05, 00:38
אם ככה, אל תכתוב כותרת "מחפש... מנוע/ סרנים/ גיר/ כיסא מרוץ...". תכתוב "מעוניין במידע על..." כי אנשים לוקחים אותך ברצינות כאן.

אסף.

lizard
04-08-05, 12:31
הבנתי.
כמו שאמרתי, יש לי לפעמים בעיה עם הניסוחים של ההודעות שלי.

חוץ מזה, בזמנו התנדבת לעזור לי בבחירת סרנים וכדומה מאונגר, אל תחשוב ששכחתי 8)
ככה שאם אני אקנה משהו אתה תהיה הראשון לדעת.

-->