PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך בוחרים סוללות נטענות ומטען?

yoav
26-05-05, 12:38
או - קיי - אולי קצת טיפשי- אבל מישהו צריך לשאול את זה....(וזה כן קשור לג'יפים- תיכף תראו!):
בשעה טובה הגיעו מארה"ב זוג מכשירי המוטורולה TALK ABOUT (היצרן מבטיח טווח 8 מייל.... נחיה ונראה..), וכהמלצת מרבית חברי הפורום הגיע הדגם עם הסוללות AA ולא הסוללות מוטורולה. עכשיו צריך לרכוש סוללות נטענות ומטען. אממה- איך שנכנסתי ל ZAP לקנות- יש שם הצפה של מוצרים עם המון נתונים שאני לא מבין בהם דבר. אז:
מה זה MAH? ומה זה "מטען מהיר"?ומה חשוב להשקיע ומה סתם שטויות?
או בקיצור- מה לקנות :roll:
:roll: :roll:

נמרוד
26-05-05, 12:46
mAH - מילי-אמפר/שעה - מידה לכמות האנרגיה שאגורה בסוללה, (מחולקת במתח הסוללה).

סוללה של 1000 mAH אמורה (בתיאוריה, במציאות זה פחות) לספק זרם של אמפר אחד במשך שעה, או 500 מילי אמפר במשך שעתיים, או 100 מילי אמפר במשך 10 שעות... וכן הלאה.

בקיצור, אם אתה משווה סוללות בעלות מתח זהה - 1.2V - אז סוללה אם יותר mAH תיתן לך יותר זמן שימוש.

yoav
26-05-05, 13:03
או קיי- מה זה אומר ת'כלס. מכשירי TALK ABOUT T 500, ערוצי שידור של 0.5 או 1 ווטא (אפשר לברור), אתה יכול להעריך איזה סוללות אני צריך כדי לטייל נגיד יומיים (מכשיר כבוי בלילה מן הסתם...)? או שמראש לקחת כמה שיותר MAH , גם אם המחיר כפול? ומה לגבי מטענים? יש באמת מטענים מהירים ואיטיים או שסתם הצהרות על האריזה?

yossivarman
26-05-05, 13:33
יש דבר כזה מטען מהיר ראה פה
http://www.gppowerbank.co.il/general_data.asp
יש לי את
GP POWER BANK TRAVEL
מגיע עם חוט להטעין משקע 220 וולט
או לרכב- מהמצית

- מחיר באזור תל אביב 170-180 שקל
מטעין תוך 4-5 שעות עם סוללות 2300 MAH
בקיצור מומלץ

מה נסגר עם הרעידות אצלך בסמוראי ???

חנן-ג'יפולוג
26-05-05, 13:51
קניתי בזמנו מטען GP עם שמונה סוללות 2000 MAH ו-1800 .

בשתי מילים: שווה לתחת :cry:

במקרה הטוב הן מחזיקות עשירית זמן מאנרגייזר, ומלכתחילה המתח שלהן נמוך יותר: 1.2 מול 1.6 וולט.
אני התייאשתי מהעניין, משתמש רק באנרגייזר, וקונה אותן בסיטונאות- מארז של עשר בשלושים שקלים.

הסוללות הנטענות יחזיקו לך יומיים בערך כמו שהמכשיר ישדר ויקלוט משמונה מייל :wink:

חנן-ג'יפולוג
26-05-05, 13:53
אגב, מסתובבות בשוק היום סוללות אלקליין שלא מתוצרת אנרגייזר או דורסל (בצבע זהוב-אני לא זוכר את השם) , ועדיין הן נותנות ביצועים יפים כמו של האנרגייזר, במחירים של כ2.5 שקלים לסוללה.

UNIX
26-05-05, 14:19
חנן איפה אתה קונה את הסוללות בכזה מחיר טוב?

חנן-ג'יפולוג
26-05-05, 14:29
נדמה לי שעכשיו מוכרים באייס או בהומ-סנטר מארזים של 10 סוללות ב30 ש"ח.
מדי פעם יש מבצעים כאלה, וכשאני נתקל בזה אני קונה סטוק קטן - שיהיה בבית. אני צרכן לא קטן של סוללות.

landY
26-05-05, 14:51
קניתי בזמנו מטען GP עם שמונה סוללות 2000 MAH ו-1800 .

בשתי מילים: שווה לתחת :cry:

במקרה הטוב הן מחזיקות עשירית זמן מאנרגייזר, ומלכתחילה המתח שלהן נמוך יותר: 1.2 מול 1.6 וולט.
אני התייאשתי מהעניין, משתמש רק באנרגייזר, וקונה אותן בסיטונאות- מארז של עשר בשלושים שקלים.

הסוללות הנטענות יחזיקו לך יומיים בערך כמו שהמכשיר ישדר ויקלוט משמונה מייל :wink:

מוזר, אצלי ה-GP מחזיקות לא מעט זמן. אני לא זוכר אם במכשירים יש את ה-2000 או ה-2300.
אולי בגלל שאני בכלל משתמש במקסטרק :wink: ומי שמקבל את המכשיר הידני לא משתמש בו הרבה.

eran4x4
26-05-05, 18:09
חנן

אני משתמש המון (מצלמה, פנסים, מכשירי קשר ועוד) במצברים נטענים של GP ומאוד מרוצה
התחלתי עם מצברים של 1300 היום יש לי 2100 ו 2300 והם לעניות דעתי מחזיקים יותר או לפחות כמו מצבר אלקליין איכותי.

ryanai
26-05-05, 23:42
הסוללות הנטענות דורשות טיפול נכון בעיקר שהם חדשות.
1. תמיד לפרוק פריקה מלאה לפני טעינה (קריטי שהם חדשות)
2. תמיד לטעון טעינה מלאה (בדר"כ 16 שעות)
3. בדר"כ הסוללה נותנת תפוקה מלאה רק אחרי 3 מחזורים של פריקה-טעינה.

אצלי מחזיק מכשיר נייד של מוטורלה כיומיים טיול (אם זוכרים לכבות בלילה)
אבל זה גם תלוי בכמה אתה מקשקש בקשר...

t_uri
27-05-05, 07:49
תאים נטענים מגיעים (כמעט תמיד) למתח של 1.2V זה לא יוצא דופן. השאלה האם זה משנה. יש מכשירים (דגמים מסויימים של מצלמות ניקון לדוגמא) שאוהבים גרף פריקה של סוללות מסוג ניקל-מטאל ואם עובדים איתם עם סוללות רגילות (אבץ פחם או אלקליין) הן גומרות של הסוללה במהירות מגוחחת (ניקון COOLPIX 3100 עם סוללות אנרגייזר חדשות ומספר ניסיונות לא מחזיקות הרבה יותר מחצי שעה).

היצרן מצהיר על זה שהמצלמה תתן ביצועים טובים עם סוללות MI-MH בלבד. אבל בשביל לדעת את זה צריך מן הזתם לקרוא את הספר. חנן, אם אני זוכר נכון, אתה אמרת לי פעם RTFM :D . בדגם הממשיך של המצלמה המדוברת (3200) אתה יכול לבחור בתפריט את סוג הסוללה ואז זה בסדר.

אורי טל.

שעיה כליף
27-05-05, 10:08
אני משתמש במכשירים האלה עם סוללות GP 2300 והם מחזיקות !!
קניתי מטען מהיר שיש לו גם חיבור לרכב ונגמרו לי הבעיות.
יקר אבל שווה.

AvigdorAharon
27-05-05, 23:31
יואב כתב:

או קיי- מה זה אומר ת'כלס. מכשירי TALK ABOUT T 500, ערוצי שידור של 0.5 או 1 ווטא (אפשר לברור), אתה יכול להעריך איזה סוללות אני צריך כדי לטייל נגיד יומיים (מכשיר כבוי בלילה מן הסתם...)? או שמראש לקחת כמה שיותר MAH

לא ניתן לתת תשובה חד משמעית.
בזמן בו המכשיר רק קולט ולא משדר, צריכת הזרם של המכשיר היא קטנה.
בזמן שבו המכשיר משדר, צריכת הזרם גדולה מאוד, לפעמים פי 10 מזמן הקליטה.

המלצתי, למרות שזה ברור מאליו, תמיד להחזיק סוללות ספייר.

אביגדור

asafk
28-05-05, 01:02
במוטורולות הקטנות אני משתמש ב, 2000 GP, וזה אחלה. גם בGPS. המצלמה שעבדה על AA לא אהבה אותן. בכל מקרה, כדאי שיהיו תמיד עוד כמה בטריות "רגילות" ספר- הן מחזיקות כמה שנים אם לא מכניסים אופן למכשיר- אז כדאי להחזיק סט ספר בתיק.

אסף.

שעיה כליף
28-05-05, 15:18
קניתי מטען מהיר שיש לו גם חיבור לרכב ונגמרו לי הבעיות.
יקר אבל שווה.

בין 10 ל 20 ד' טעינה ברכב (כשצריך וזה קורה בד"כ בחניון לילה).

המהנדס
28-05-05, 21:05
אני מחזק את דעת קודמי לגבי ה GP 2300 .
אני משתמש במצלמה דיגיטלית בלי סוף ויש לי שני סטים של הסוללות האלו עם מטען מהיר לרכב/לבית ואני מרוצה מאוד.

לדעתי יש היום GP יותר חזקות (נדמה לי 2600 MAH )

eran4x4
29-05-05, 17:12
כמו במחשבים ובעוד דברים לא כדי תמיד לרוץ לקיבולת הגבבוה יותר....
סתם דוגמה משבוע שעבר בדיוטי פרי - סט של 2100 10.5$
סט של 2300 14$
אני בחרתי ב 2100

חימושניק
01-06-05, 19:36
לגבי סוללות אלקליין:

מצאתי באיקאה מארז של 10 סוללות אלקליין בגודל AA תוצרת VARTA גרמניה במחיר מגוחך של 17 ש"ח!

כן, 17 ש"ח.

הסוללות מגיעות באריזת קרטון צהובה וכתוב עליהן IKEA והן עצמן צהובות, אבל על האריזה כתוב שהן תוצרת VARTA.

-->