PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגיר חורק

yaly
26-05-05, 15:00
לאחר נסיעה של כ-20 דקות
כאשר מכניסים לשני נישמע רעש כאילו אני פוגע בגלגל שיניים
וגם קשה להכניס לשלישי אבל אפשרי
האם זה מחייב שיפוץ גיר
לבד או במוסך??
תודה על תשומת הלב

אלון_ק
26-05-05, 15:13
תחליף שמן גיר בתור התחלה. בעקבות הנסיעה השמן מתחמם וצמיגותו משתנה. שמן חדש ותקין נשאר בתחום הרצוי; שמן גמור גורם בדיוק לתופעה שאתה מציין, במיוחד אם זה משותף לכמה הילוכים (הסינכרו, שהוא החשד הבא באם הבעיה לא נפתרת, משותף להילוכים 1-3 ו2-4, לכן הבעיה אמורה להופיע גם בהכנסה ל1 ול4. התופעה אצלך היא בהילוכים בעלי סינכרון שונה בלבד).

אתה צריך שמן 80W-90. מספיק 3 ליטר, אבל עדיף לקנות בגלון (כ4 ליטר), שיהיה עודף למקרה ש...

גם אם מדובר בסינכרו מת, אין סיבה לרוץ למוסך - וודאי לא בשביל החלפת שמן.

yossivarman
26-05-05, 16:40
למה שלוש ליטר?
טרנספר - 0.8 ליטר
גיר -1.3 ליטר

itayhi
26-05-05, 17:26
יוסי

2.1 ליטר לא כולל מה שנשפך לצדדים... :lol:
בכל מקרה, תמיד טוב שיש שמן גיר בבית, מקסימום מחליפים על הדרך גם שמן
בדיפרנציאלים.
להזיק זה בטח לא יכול

איתי

yaly
27-05-05, 09:00
סליחה על החובבניות אבל איך מוסיפים לדיפרנציאל ולגיר שמן??

שעיה כליף
27-05-05, 09:53
קודם כל כדאי שיהיה לך ספר.
מעשית - יש שני פקקים, פקק עליון למילוי עד אליו, הפקק התחתון לריקון.
למילוי כדאי להשתמש במשאבה ידנית פשוטה - כזאת של 10 ש"ח.

yaly
15-07-05, 16:51
הבעיה עדין עומדת ..........
אולי זה החלק בגיר שנימצא מתחת לידית עם הקפיצים יש מצב שזה הוא?
אני מחליף מנוע אז אולי על הדרך אני הוריד גיר ואלמד קצת על הקלאץ והגיר אין לי מושג איך זה עובד.......
אז יש סיכוי שפרוק רק החלק הנ"ל ושיפוצו יעזור או שזה בטוח סינכרון

אלון_ק
15-07-05, 17:10
אולי זה החלק בגיר שנימצא מתחת לידית עם הקפיצים יש מצב שזה הוא?
אם אתה מתייחס לקופסא הקטנה שעל הגיר, אז לא.

בעיה בשילוב (חריקה) נובעת מבעיה בשילוב של גלגלי השיניים. זה יכול להיות בגלל שמן גרוע, סינכרו מת, גג"ש גמור או החלפת הילוכים אגרסיבית מדי.

פסלת את השמן? לך לסינכרו.

yaly
15-07-05, 19:30
סינכרו זה הגג"ש שמחובר למזלגות?

אלון_ק
15-07-05, 20:09
לא. הסינכרו הוא טבעת מחומר רך יחסית (פליז או נחושת, אם אני זוכר נכון) שמטרתו היא להשוות את מהירויות הסיבוב של הגג"ש המניע והמונע. כשאתה נוסע במהירות X הגג"ש בהילוך הנתון מסתובב במהירות אחת, כשאתה רוצה לעבור להילוך אחר הגג"ש החדש שצריך להשתלב מסתובב במהירות אחרת מזה שעומד להצמד אליו. הסינכרו נצמד לאט לגג"ש שעומד להיות מונע ומסתובב במהירות הגג"ש המניע, כך הוא משווה מהירויות.לכן אם אתה מעביר הילוך באלימות ומהר מדי, לסינכרו אין מספיק זמן להשתלב והוא לא מספיק להשוות את מהירויות הסיבוב, אז אתה תקבל חריקה.
http://pic.hevre.co.il/Files/DBEF05BEFA8943B0A8F23411638E4B06/norm_D5AD4F8CDE9245EB9A04C7731F62BB51.JP G

חנן-ג'יפולוג
15-07-05, 20:52
ההסבר של אלון לא מדויק. כל זוגות גלגל השיניים (חוץ מזה של הרוורס) משולבים תמיד.
מה שלא משולב זה הגג"שים לציר היציאה שעליו הם יושבים. הסינכרון מתאם בין מהירות ציר היציאה למהירות הגג"ש שרוצים לקבע אל ציר היציאה.

איך עובד גיר ידני? מה זה סינכרון? מה זה דאבל קלאץ' ? :
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=977

yaly
15-07-05, 21:15
אתם חושבים שאם אני אוריד את הגיר והחליף את כול המייסבים והחליף כול מה שנראה שחוק
זה יעבוד?
בלי לדעת איך בדיוק כול חלק וחלק עובד!
זה עבד עם הטרנספר :P
בכול מקרה נראה לי שלפני שיהיה לי גיר מול העיניים אין מצב שאני מבין משהו........
ודרך אגב תודה

חנן-ג'יפולוג
15-07-05, 21:25
הסינכרו, שהוא החשד הבא באם הבעיה לא נפתרת, משותף להילוכים 1-3 ו2-4, לכן הבעיה אמורה להופיע גם בהכנסה ל1 ול4. התופעה אצלך היא בהילוכים בעלי סינכרון שונה בלבד

אה?

אני מכיר משלבים משותפים, שעליהם יושבים שני סינכרונים, אחד בכל צד, אבל מה זה סינכרו משותף?

יש טבעת סינכרון נפרדת לכל הילוך, חוץ מרוורס, שהוא לא מסונכרן.

גם שלושת המשלבים (שהם לא סינכרונים, לא להתבלבל) , מונעים כל אחד ממזלג אחד, שיושב על מסילה אחת, שהיא או הראשון-שני , או השלישי-רביעי, או החמישי-רוורס . אין משהו משותף לראשון ושלישי , או לשני ורביעי.

לא הייתי אף פעם בתוך גיר של סמוראי, אבל אני מאמין שאין בו פטנטים מיוחדים.

אלון_ק
15-07-05, 22:18
נדמה לי שאני בהחלט מתבלבל בין הסינכרו למשלב בנוגע לאופן הפעולה.

סוזי המשתוללת
15-07-05, 22:40
אתה בהחלט מתלבל
חנן - הסבר יותר ממדוייק שהרי סוזוקי לא המציאו את הגיר רק העתיקו אותו טוב :twisted:
יאלי - כעיקרון כן אם תחליף מייסבים ראשים +מייסבי סיכות + מפתחות שילוב + טבעות סנכרון ובהנחה שהצירים העליון והתחתון לא עברו התעללות (עיקום/שחיקה וכו')אז אכן תקבל גיר במצב מצויין כמו חדש לאחר שיפוץ כי למעט בגירים שעברו התעללות הגגשי"ם לא נשברים וכך גם הקייס
אל תשכח להחליף את כל הקפיצים ששולטים בשילוב/נעילת ההילוך
בספר של היצרן שניתן להורדה /שכפול יש הסבר מצויין על הכל כולל מידות שחיקה מותרות /כאלה שפוסלות חלק
חפש את הספר אל תתחיל בלעדיו חוצמזה תצטרך חולץ מייסבים ארוך ורצוי פרס (אפשר גם בלי)

yaly
15-07-05, 22:53
ניראה לי יותר מדי חלקים ...........בטרנספר החלפתי הרבה פחות ויצא 700 ש"ח בלי הידית שגנבו........... :lol:
פה נראה לי כבר עדיף לנסות להשיג גיר חדש בגלל שכמו שאני רואה בפורום הגיר אמין רק אני נפלתי עם סמוראי שצריך לחדש לומ כול מכלול ומכלול.....................

אלון_ק
16-07-05, 01:51
אני חושב שאתה קופץ למסקנות. סינכרו אחד גמור (בהנחה שזה בכלל זה) זה לא גיר גמור, זה 180 ש"ח נזק. יותר מכך, אין סמוראי בשנתונים שלנו שאין לו בעיה בגיר, בטרנספר, בסרנים, במנוע, בחשמל ופחות או יותר בהכל אלא אם הבעיה טופלה לאחרונה. ככה זה.

אתה יכול להיות חורני ולנסוע עם גיר וטרנספר קצת מרעישים, עם סרן טיפה נוזל וכו', אבל אין סיבה. יישור קו מלא לרכב יעלה בין 2000 ל3000 ש"ח והמכלולים שאתה עכשיו משפץ הם היקרים ביותר. השאר זה מיסבים זולים ומחז"שים.

לי השיפוץ כלל החלפה של כל מיסב שראיתי, פיני סינכרו, טבעת סינכרו אחת, 2 סינכרונים (השאר נתרמו לי) וזהו. 800 ש"ח נזק, לא נורא בהתחשב בזה שיש לי גיר שיסע עוד 10 שנים בלי בעיה עכשיו. לדעתי אתה צריך לעשות גם אם זה כל כך מפריע לך, זה הרבה יותר פשוט במבנה שלו מהטרנספר (גם אם יש יותר חלקים).

חיזוק לסושי - בלי ספר, אל תתחיל. תוריד מהאינטרנט, זה חינם.
על החלפת פיני הסינכרו אל תוותר, הם עולים משהו כמו 5 ש"ח לשלושה.

yaly
16-07-05, 03:03
טוב תאמת אתה צודק.............בקשר לספר רכב הוא מודפס מזמן ותודה........אני אחזור לשירשור הזה אחרי שאני אוריד את הגיר והתחיל לפרק ולהחליף.......ושוב תודה

yaly
21-07-05, 19:52
עוד לא הורדתי את הגיר אבל פתחתחי את הידית והגומיה כמו שיש לטרנספר קרועה לשתיים האם התפקיד שלה
חשוב כמו בטרנספר או שאין מצב........
בנוסף לזה נקסוס אמר שכניראה השמן גמור ובגלל זה רק אחרי נסיעה כאשר האותו חם הבעיה מופיעה.........עכשיו כשהחלפתי תשמן יצא המון גריז בצבע אפור חוץ מזה שהשמן היה גמור יכול להיות שזה הגורם הגריז שלא צריך להיות שם
ואם כן איך אני מנקה תמכלול אולי אם אני אתיז עם קומפרסור נפט דרך הפתח של הריקון והמתין שהכול יצא ויתיבש
ואמלא שמן חדש או פשוט להמתין שיהיה זמן להוריד תגיר ולא לנסות לברוח משיפוץ כללי........
ואם זה לא השמן משהו יודע למה רק אחרי נסיעה של 20 דקות ויותר הבעיה מתחילה....תודה

אלון_ק
22-07-05, 13:08
אם עוד לא החלפת אפילו שמן עד עכשיו, למה אתה מודיע ש"הבעיה עדיין עומדת"? ברור שהיא לא תעלם מעצמה.

תחליף קודם את השמן (ואת הגומיה, אם כבר גילית שהיא דפוקה), תיסע קצת ואז תודיע איפה אתה עומד.

yaly
22-07-05, 14:32
.........עכשיו כשהחלפתי תשמן יצא המון גריז בצבע אפור חוץ מזה שהשמן היה גמור יכול להיות שזה הגורם הגריז שלא צריך להיות שם
ואם כן איך אני מנקה תמכלול אולי אם אני אתיז עם קומפרסור נפט דרך הפתח של הריקון והמתין שהכול יצא ויתיבש

אחי החלפתי שמן הבעיה שיצא עם השמן שדרך אגב עוד לא ראיתי שמן במצב כזה.......המון גריז שלא נראה לי שצריך להיות שם
וכניראה יש שם עוד ממנו בפנים אז יתכן שלמרות שהחלפתי שמן..גם השמן החדש "דפוק" בגלל כול הגריז שיש במכלול
אז אולי פשוט לנקות עם נפט את המכלול מהפתח ריקון בעזרת קומפרסור שיטיז את נפט פנימה להמתין שהכול יתיבש ולמלות שוב שמן........בנוגע לגומיה אתה צודק.תודה

אלון_ק
22-07-05, 14:34
שמע, יש סיבה אחת שאני חושד בשמן. התופעה שלך לוקחת זמן עד שהיא מתחילה לקרות. כל המכלולים לא משנים את התכונות שלהם משמעותית עם הזמן, אבל שמן כן.

גריז בשמן זה לא מדאיג. אבל שמן אפרפר זה לא גריז בשמן, זה מיים בשמן וזה ועוד איך יכול להיות הסיבה לבעיה שלך.

אלון_ק
22-07-05, 14:36
לגבי הניקוי, אני הייתי ממלא נפט במקום השמן, שם טרנספר בניוטראל ו"נוסע" כמה שניות בכל הילוך. לא הרבה, שלא יתחמם, אבל כמה שניות בכל הילוך שהכל יתנקה טוב. אח"כ הייתי מנקז, מחכה שהכל יטפטף החוצה, מכניס שמן חדש שגם אותו הייתי מחליף אחרי נסיעה אחת.

-->