PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לפני שיפוץ ראש מנוע vortec 5.7 (כותרת נערכה)

amief
12-08-13, 12:14
שלום רב לכולם,

1. אני "טירון". בעולם ה- פולסייז בכלל ובפורום בפרט. זהו. אני מצטער אם השאלות יישמעו אדיוטיות.
2. הרכב המדובר: 1996 Chevy Tahoe (vortec) 5.7 (התיאום הסיאמי של היוקון). בבעלותי כשנתיים.
3. הטרגדיה: מנוע התחמם במהלך נסיעה מנהלתית על כביש החוף.
4. הממצאים: רדיאטור ריק ממים, מים שחדרו לשמן המנוע, אגזוז שמאלי (מאחורי הנהג) "שמעשן" אדי מים בזמן שהאגזוז הימני פולט גזי חממה טהורים וחסרי צבע. המנוע עובד, יש לציין, בשקט ובצורה חלקה לגמרי.
5. הדיאגוזה (לפני פתיחה): אטם ראש שמאלי.

ועשיו השאלות:
לדברי המכונאי שלי, במקרה כזה יש להוריד את שני הראשים ולשלוח את שניהם לשיפוץ. אין, לדבריו, הגיון לפתוח ולטפל כרגע רק בראש השמאלי. עלות הסיפור (כולל חלקים ועבודה) 4,000-6,000 ש"ח. את המחיר המדוייק הוא יידע רק לאחר פתיחה בפועל.

השאלות:
א. האם נכון באמת לפתוח את שני הראשים ולטפל בשניהם? מה עשויות להיות ההשלכות של טיפול רק בראש השמאלי?
ב. מה אמור לכלול הטיפול (מלבד החלפת אטם הראש עצמו) ועל מה בעצם הולך הכסף (כי האטם עצמו הוא הרי די זול ואפילו זול מאוד)?
ג. האם המחירים הנ"ל נשמעים סבירים? אם לא, כמה לדעתכם צריך לעלות הסיפור כולו (עבודה וחלקים) במוסך רציני ומיומן.
ד. האם שיפוץ הראש הוא האופציה הטובה ביותר שעומדת לרשותי (גם מהשיקול הכספי וגם מהשיקול הטכני) או שעלי לשקול אופציות אחרות (החלפת מנוע קומפלט, לדוגמא)?

תודה מראש ושוב סליחה אם השאלות נשעות קצת מטומטמות.
שגיא:confused:

shmil
12-08-13, 12:54
ברוך הבא לג'יפולוג.

אם היית עושה את העבודה לבד, הייתי ממליץ לך לעשות אכן רק ראש אחד.
כיוון שאתה נותן את העבודה למוסך, ומשלם לו הרבה כסף על העבודה, ההמלצה שלו לעשןות כבר את שני הראשים על הדרך היא נכונה.

זה לא שהוא יבקש ממך על ראש אחד רק חצי הסכום, כי מרבית הדברים מפורקים ממילא, ולכן, בשבילך, ההפרש בי לעשות ראש אחד ללעשות את שניהם יסתכם בכ-500 עד 700 ש"ח, ואם בעתיד ימות גם הראש השני תצטרך שוב לשלם את כל הסכום הגדול.

עד כאן התשובה ל-א'.

מה אמור לכלול -מה שתסכם איתו, מצעיע שתיישר קו בהזדמנות זו גם עם טיפול גדול וטימינג.
ג_ נשמע סביר, לא מכיר דווקא יוקונים/טהו
ד- לטעמי כן.

בהצלחה.

amief
12-08-13, 15:05
שמיל,

המון המון תודה על התגובה המהירה.עזרת לי מאוד.
כבר יומיים (מאז שנחשפתי לאתר ולפורום) שאני יושב וקורא בכל פעם שיש לי קצת זמן פנוי את השרשורים.
לטירון כמוני זה מאגר עצום ובלתי נדלה של ידע. עכשיו ברור לי שבעזרת הידע הרב של חברי הפורום אני יכול לנסות להתחיל לאט לאט לעשות כל מיני עבודות (קטנות בהתחלה) בעצמי.
ובינתיים, אם יש עוד מישהו שיכול להוסיף על השאלות המקוריות שלי אני ממש ממש אשמח. מכל תגובה אני לומד משהו חדש.

תודה תודה.

tzagi
17-08-13, 00:46
שמיל לא טועה (הרבה)
לא הגיוני לשפץ רק ראש אחד ולא רק מסיבות כספיות, הראשש הטרי "ייצר" יותר קומפרסיה ועבודת המנוע לא תהיה יחידה. ,
ואם כבר מורידים ראשים..אתה רוצה: ניקוי, ישור ושיוף, השחזת שסטומים, אטמים חדשים.

לשאלה ד.- זה כבר שיקול שלך ומאד תלוי בקילומטרז', אם יש עליו מעל ל150000 מייל אולי שווה לחשוב על אובראול כללי או החלפה במשהו יותר רענן.
וזה אם יש לך כוונות לשמור את הרכב לטווח ארוך בלבד.

אברמלה
03-09-13, 08:54
לא שווה ולא כדאיי לשפץ ראשיי מנוע . מנוע כזה חדש עולה בסביבות ה8000 שקל . המנוע שלך היתחמם לך תדע מה קרה לבוכנות. ומה עם מייסבי הטלטל והקרנק. . תחליף מנוע יותר זול ועדיף

kobixk
07-09-13, 20:07
לדעתי החלפת מנוע עדיפה.
אגב ביוקון טאו כל אחיו הגדולים כקטנים אין רצועת טיימניג

dodge
08-09-13, 00:52
יש שרשרת שגם צריכה החלפה .

גם אני מצטרף לדעה שמנוע מיבוא עדיף וכך גם כל אביזרי מנוע ישארו לך

-->