PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ריקנים ומנשאים חדשים באיש שטח

idanw
12-08-13, 14:35
שלום לכולם,

לאחר משא ומתן עם הספק, הצלחנו להוריד משמעותית את מחיר הג'ריקן דלק הצבאי 20 ליטר ל 199 ש"ח (http://e-shetach.co.il/pl_product~redco20~20~0.htm) - כן, אנו יודעים שיש כאלה שנמכרים גם ב100 ש"ח בשוק, אבל מדובר במוצר נחות משמעותית שמיוצר בסין, בעובי דופן דק בהרבה (מתעקם ונוזל) וללא צביעת אפוקסי פנימית. - הג'ריקנים שלנו מיוצרים באירופה, בעלי עובי דופן 0.9 ס"מ וצבועים אפוקסי למניעת חלודה פנימית - והם היחידים שעברו את מכרזי צה"ל.

בנוסף, ניתן להשיג אצלנו את אותו הג'ריקן דלק 20 ליטר, באדום (http://e-shetach.co.il/pl_product~redco20red~20~0.htm) במחיר הקודם - 269 ש"ח

חדש - מנשאי ברזל לג'ריקן דלק 20 ליטר (http://e-shetach.co.il/pl_product~4944~20~0.htm) -

עידן

eran.c33
12-08-13, 16:54
מחפש מיכל 20 ליטר צבאי עשוי פלסטיק זה המיכל שהצבא האמריקאי משתמש בו היום

idanw
12-08-13, 17:18
יש לנו משהו כזה בערך - לא המק"ט הזה בדיוק, אבל דומה - תוצרת Scepter Canada
מעניין?

tamir128
12-08-13, 18:48
ה 20 ליטר עולה 199 וה 10 ליטר עולה 259?

מוזר....

אני רוצה ג'ריקן, לג'ימני אני נאלץ ללכת על ה 10 ליטר, אבל לא במחיר כזה...

idanw
12-08-13, 19:05
ממש לא מוזר, זה עניין של כמות. ה20 ליטר מגיע לארץ במכולות (בשימוש צהל), ה10 ליטר נמכר בארץ בבודדים. לכן ההפרש במחיר.

Tourist
12-08-13, 19:32
מה המחיר של הקנדי ?

idanw
13-08-13, 10:17
הלכתי למחסן לצלם את הדגם הספציפי.
בדגם הזה, הדרישה של צה"ל הייתה עמידות בנפילה מגובה 6 מטר - כשהג'ריקן מלא.
מחיר - 370 ש"ח.

idanw
13-08-13, 12:40
הגיעו גם מנשאים לג'ריקן 10 ליטר (http://e-shetach.co.il/pl_product~4962~20~0.htm)

snirjeepdreamer
16-08-13, 15:33
הג'ריקנים ה- so called אמריקאים שבשימוש צבא ארה"ב וצה"ל הם תוצרת Scepter Canada .
מדובר על ג'ריקנים ברמה מאוד גבוהה. מניסוי שאני ביצעתי אפילו אחרי שעליתי על הג'ריקן כזה 10 ליטר כשהוא ריק עם הג'יפ לא קרה לו כלום.
ראו תמונה של הדגם:
http://www.anzaborrego.net/Travel/AnzaBorrego/page/Scepter-Water-Cans

חלק מאתנו מצאו שאריות של הג'ריקנים הללו מעודפי צהל ואני אפילו הגדלתי לעשות והזמנתי ישירות מקנדה
זוג ג'ריקנים 10 ליטר שחורים + 2 של 20 ליטר. השקעתי, כי ידעתי במה אני משקיע !

עידן, אם יש לכם גישה לספק הקנדי ו\או ליבואן שלו, אני בטוח שתהיה היענות מאוד גבוהה לג'ריקנים מהדגם הנ"ל.
הסיבה לכך שמדובר על דגם שיש לו פתח לשחרור אוויר, פתח קטן לזרם מים נמוך, ופתח גדול שדרכו ניתן להכניס את כל היד
פנימה ולנקות את הג'ריקן מלכלוך, פטריות שנוצרות עם הזמן וכד'. מעבר לכך, ניתן להכניס משאבה טבולה לצורך מקלחת שטח.

boaz avrahami
16-08-13, 17:32
http://img.tapatalk.com/d/13/08/16/u9ysasep.jpg

אבהמלצת שניר ני רכשתי לפני כמה חודשים שניים משומשים מעודפי צבא ( עם חשבונית). אדפתי איזה חודשיים אחרי הסוחר אבל בסוף השתלם.
איכותי ביותר ומומלץ.

אסף ד.
16-08-13, 20:50
היי בועז,
איפה ניתן להשיג כאלו?
ל.כ. ?

omri_t
16-08-13, 21:01
גם אני משתמש בג'רקנים כמו ששניר הציג.
התגלגלו לידי שניים ואחד מהם לצערי לא תקין כי נדרס לו המכסה.
בכל אופן מוצר איכותי מאוד. לפלסטיק יתרון גדול באכסון מים.

boaz avrahami
16-08-13, 21:13
לסוחר שממנו רכשתי אין כרגע.
חוצמזה אכבד את פותח השרשור...

idanw
18-08-13, 13:16
בדקנו בעבר את האפשרות להביא את הג'ריקנים הנ"ל.
הבעיה - צה"ל לא רוכש כאלה, הוא מקבל אותם משומשים ב"מתנה" מצבא ארה"ב.
לנו לא משתלם להביא כאלה לצרכן הפרטי פשוט כי אין לזה שוק (זה ג'ריקן שהמחיר שלו בארץ יכול להגיע ל 500-600 ש"ח).
הג'ריקן שהעליתי תמונה שלו הוא ג'ריקן שצה"ל כן רוכש באופן שוטף, לכן יש לנו מלאי ממנו.

עידן

פלג_
18-08-13, 15:32
קשה לי מאוד להאמין שאלו שהיו אצלנו בפלוגה היו משומשים (הג'ריקן בצבע בז), הם היו במצב מושלם, חדשים לגמרי (חלקם כמובן).
אכן מוצר איכותי מאוד.

היה אחד ביד 2 במחיר מאוד הגיוני, לא יודע עם הוא עדיין שם.

OFF-RoaD
18-08-13, 15:37
צהל מקבל עודפים "משומשים" מצבא ארהב. לעיתים קרובות מדובר בציוד ששכב באיזה ימ"ח ולא ראה אור שמש, בטח שלא אבק מדבר. אבל זה ציוד שנחשב עודפים ומשומש.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 4

tamir128
18-08-13, 15:37
גם "שכב חצי שנה באפסנאות האמריקאית בבסיס בטורקיה", נקרא אצל האמריקאים משומש.

snirjeepdreamer
18-08-13, 22:54
בדקנו בעבר את האפשרות להביא את הג'ריקנים הנ"ל.
הבעיה - צה"ל לא רוכש כאלה, הוא מקבל אותם משומשים ב"מתנה" מצבא ארה"ב.
לנו לא משתלם להביא כאלה לצרכן הפרטי פשוט כי אין לזה שוק (זה ג'ריקן שהמחיר שלו בארץ יכול להגיע ל 500-600 ש"ח).
הג'ריקן שהעליתי תמונה שלו הוא ג'ריקן שצה"ל כן רוכש באופן שוטף, לכן יש לנו מלאי ממנו.

עידן

עידן, משהו לא מסתדר לי.
לפני כ- 10 שנים היה יבואן מסודר לג'ריקנים האלו בדיוק עוד לפני שהצבא החל לקבל אותם.
בזמנו אודי מזרחי הזמין משטח שלם והוא חילק ג'ריקנים מתנה ללקוחות כבדים נבחרים שבאו לעשות פרוייקטים.
אני מכיר כמה מהם שעדיין מחזיקים בהם (אני קיבלתי את האחרון מתנה :cool: ).
אולי שווה לעשות בירור מעמיק בנושא ולבחון את הכדאיות הזאת בשנית לאור העובדה שזה נעשה כבר בעבר.

ברכישה מרוכזת דרך החברה של משטח בודד כמשלוח חלקי (LCL) בים כמה זה כבר אמור לעלות?? .
ללא קשר, בתור לקוח מרוצה של מגוון מוצרים מ"איש שטח" אני לפחות רגוע ושקט שכאשר עידן מציע מוצר טוב,
הוא עומד מאחוריו ויש אבא ואימא לסיפור, ועל זה אני מוכן לשלם אקסטרא !! ולכן, אם אצטרך לרכוש עוד ג'ריקנים
והדגם הנ"ל לא יהיה בנמצא אני בהחלט ארכוש את הדגם המוצע של Scepter Canada

ד ו ר ו ן
19-08-13, 02:17
קשה לי מאוד להאמין שאלו שהיו אצלנו בפלוגה היו משומשים (הג'ריקן בצבע בז), הם היו במצב מושלם, חדשים לגמרי (חלקם כמובן).
אכן מוצר איכותי מאוד.

היה אחד ביד 2 במחיר מאוד הגיוני, לא יודע עם הוא עדיין שם.

צהל קיבל ככה גם F16 משומשים יד ראשונה מימח, אז למה לא ג׳ריקנים?

יותר זול להם לחלק את הימחים באירופה לחברים מאשר להחזיר הביתה.

idanw
19-08-13, 07:34
שניר - תודה על המחמאות, שמח לשמוע.
בדקתי את זה כמה וכמה פעמים ולדעתי אין לזה שוק ,ה"שוק" של זה מתנקז לשרשור הזה בלבד, וגם הוא יעדיף לחפש משומש ביד2\Ebay\סוחרי ציוד צבאי למיניהם.
לקראת סוף השנה מגיעה מכולה מ Scepter עבור צה"ל (עם הג'ריקן שצילמתי, שממנו יש לנו כבר עכשיו במלאי) - מי שמעוניין להזמין מראש את הג'ריקן עם הפתח הרחב, מוזמן - העלות תהיה כ550 ש"ח (עלויות מדוייקות לקראת המועד)

עידן

ד ו ר ו ן
19-08-13, 09:01
עידן,
זה שמופיע בצילום הראשון, עם הכתובת ״דלק״ עליו?

הפתח נראה רחב יותר מאשר הג׳ריקן השני שהעלת, עם הפיית מזיגה-זה מיכל שניתן להשתמש בו גם למים?

דרור ברלי
19-08-13, 09:15
אני משתמש כבר זמן רב בשני ג'ריקנים קנדיים כאלה. עלו לי 100 שקל לחתיכה והייתי בטוח שעושים עלי קופה, והיום מסתבר שעשו לי טובה וזה היה מחיר מציאה. זה אחד המוצרים הכי איכותיים והכי עמידים שנתקלתי בהם.

boaz avrahami
19-08-13, 09:30
בהחלט עשו לך טובה...
נמכר כחדש באיביי סביב 100 דולר(!) לפני משלוח.

נמרוד
19-08-13, 09:31
זה אחלה ג'ריקן כי אפשר להכניס לתוכו יד ולנקות אותו.

אבל רבותי... כולה ג'ריקן למים... מה רע בשחורים ששירתו את צה"ל בכל המלחמות? כלומר, אותם הג'ריקנים בדיוק שימשו בכל המלחמות :), בלי שמישהו יכניס יד וינקה אותם מבפנים. את התפקיד העיקרי שלהם - לשמש כמשקולות, אחד בכל יד, בזמן ריצה לבונקר ובחזרה, הם עשו היטב.

boaz avrahami
19-08-13, 09:34
השחורים נוזלים ואי אפשר לזרוק לתוכם משאבה טבולה למקלחת.

כשתפסיק לרוץ לבונקר תתחיל להעריך אותם :)

מוני אורבך
19-08-13, 09:41
ואני אוסיף ואומר בשביל מה לעזזל צריכים לנקות אותו ?!!
הרי אף אחד לא מתכוון לשתות ממנו (או שאני מפספס משהו)
בשביל מי שתיה יש את כל המנרלים למניהם שפותרים מעצמם את בעית המיכל.
גריקנים זה אך ורק לשטיפה\רחצה. ככאלו לא חיבים שהמים יהיו באיכות שתיה.
לא שאני ממליץ על גריקן מלוכלך ומלא פטריות, אבל ניקוי שנתי + איוורור עושים טוב את העבודה.
יש בגרעין למכירה מיכל מים 30 ליטר מלבני. נכנס בכל רכב, ועושה מצוין את העבודה, כמו כן עמיד מאוד.
ניתן לחבר לו בקלות (יש הכנה) ברז.
עלות סביבות ה 100-200 שח.
מדוע להסתבך ולבזבז כסף אם יש כבר פתרון מוכח ובזול ??

idanw
19-08-13, 11:01
עידן,
זה שמופיע בצילום הראשון, עם הכתובת ״דלק״ עליו?

הפתח נראה רחב יותר מאשר הג׳ריקן השני שהעלת, עם הפיית מזיגה-זה מיכל שניתן להשתמש בו גם למים?

זה שמופיע בהודעה מס' 3, עם הכיתוב Fuel - הוא תמונה שהורדתי מהרשת, ואותו אין לנו.
זה שהעלתי בהודעה מס' 7 יש לנו במלאי. גם הוא מתוצרת Scepter קנדה, והוא ג'ריקן שצה"ל רוכש היום עבור מים - כולל משפך פנימי. הפתח שלו צר יחסית והוא לא מאפשר הכנסת יד - אבל הוא מאוד אטום (שלא כמו הג'ריקנים הצהליים השחורים) וניתן לעלות עליו עם רכב כאשר הוא מלא ולא תיזל ממנו טיפה - קחו בחשבון במכיוון שהוא מיוצר עבור צה"ל, יש עליו "צ" גדול + כיתוב "מים מזוקקים".

עידן

דרור ברלי
19-08-13, 11:03
הג'ריקן הצה"לי השחור תמיד נוזל, נסדק, נשבר, נוזל מהפקק (זוכרים את הניילונים מהצבא?), אי אפשר לנקות כמו שצריך ולכן מפתח בתוכו לא סתם פטריות, ערוגות של שמפיניונים מתפתחות שם. אחרי שלוש שנות סדיר וכמעט 20 שנות מילואים, לא נתקלתי בג'ריקן צבאי שלא נזל ולא היה מעופש. ולא שלא ניסינו לנקות אותם.

הג'ריקן האמריקאי/קנדי קל לניקוי, יעיל בהרבה, חזק ברמות שקשה לתאר. לספר לכם איזה התעללויות הם שרדו?

ד ו ר ו ן
19-08-13, 11:06
איך אתה מחזיק את המי-שתייה שלך?

אנחנו משתמשים בג'ריקן גם למי-שתייה, ולמלא מים לבקבוקים שנכנסים לצידנית.

דרור ברלי
19-08-13, 14:30
בד"כ שמיניות של מים מינרליים... וזה רק בגלל עצלנות נטו.
אבל את המים שבג'ריקן (שמיועדים לרחצה ולשטיפת כלים וכו') אני ממלא מברז ביתי והם טובים גם לשתיה.

ד ו ר ו ן
19-08-13, 15:31
אחת הבעיות עם מים מינרלים היא באחסנה שלהם עד שאתה שותה אותם.
בהרבה מקרים עד שקנית אותם אלו משטחים שעומדים בשמש, שזו סביבה מאד לא בריאה, הן לפירוק של הפלסטיק לתוך המים, והן להתפתחות מזהמים ביולוגיים.
שלא לדבר על המשטחים שעומדים בתחנות דלק בין המשאבות..

בג׳ריקן ייעודי זה לא קורה.

IlanG
19-08-13, 15:35
הג'ריקן הצה"לי השחור תמיד נוזל, נסדק, נשבר, נוזל מהפקק (זוכרים את הניילונים מהצבא?), אי אפשר לנקות כמו שצריך ולכן מפתח בתוכו לא סתם פטריות, ערוגות של שמפיניונים מתפתחות שם. אחרי שלוש שנות סדיר וכמעט 20 שנות מילואים, לא נתקלתי בג'ריקן צבאי שלא נזל ולא היה מעופש. ולא שלא ניסינו לנקות אותם.

הג'ריקן האמריקאי/קנדי קל לניקוי, יעיל בהרבה, חזק ברמות שקשה לתאר. לספר לכם איזה התעללויות הם שרדו?

דרור הרגת אותי :-). ... נו טוב אם בהודו שותים מהגנגס וחיים אז גם מהגריקן הצהלי אפשר .

Pageup
19-08-13, 15:45
שום דבר שמשחת שיניים, אבנים, חול והרבה שיקשוקים לא פותרים.
ובקשר לנזילה, פד רפואי מונע נזילות. רק לא לשכוח להסוות עם רשת
הסוואה.
בעוונותי זכיתי פעם ב booby באיזה הגרלה. אז אני משתמש בו ומידי
פעם מחליף שקית. גם שישיה יש לי באוטו (לא עין גדי).

יוש
19-08-13, 20:09
מיכל מים קבוע ברכב יש לכם?
יופי, גם לי.
התקנתי ביציאה שלו פילטר מים "רגיל" כמו שיש בכל מתקני המים הביתיים,
ככה שהמים שבו טובים לכל שימוש, כולל שתיה וכך כל התסריטים מכוסים.
חוששים שהמים במיכל זה לא יספיקו? אפשר לקנות את המיכל הנ"ל.
על הדרך מוותרים על כל השישיות למינהן.

דרור ברלי
19-08-13, 21:57
שום דבר שמשחת שיניים, אבנים, חול והרבה שיקשוקים לא פותרים.
ובקשר לנזילה, פד רפואי מונע נזילות. רק לא לשכוח להסוות עם רשת
הסוואה.
בעוונותי זכיתי פעם ב booby באיזה הגרלה. אז אני משתמש בו ומידי
פעם מחליף שקית. גם שישיה יש לי באוטו (לא עין גדי).

לא כל מה שעובד במימיות של טירונים שעוברות את הריטואל הזה פעם בכמה ימים, יעזור גם בג'ריקן שהיה פז"מניק גם כשאבא שלך התגייס לסדיר....

נמרוד
19-08-13, 22:23
אבל איך מתקלחים מג'ריקן לא שחור? מים קרים?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

ד ו ר ו ן
19-08-13, 22:58
גם ג׳ריקן ירוק מתחמם נהדר בשמש..

המשוטט
20-08-13, 08:44
אבל איך מתקלחים מג'ריקן לא שחור? מים קרים?

גם החומים החדשים מתחממים לא רע

sent from TIZ EL NABI

boaz avrahami
20-08-13, 13:00
גם שקוף יגיע לטמפרטורה שתעשה כוויה.
חוצמזה אם אתה ממש מרגיש צורך אתה יכול לצבוע עם מברשת בשחור אן בכל צבע יצירתי אחר

-->