PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת הצתה משופרת

vardi
13-08-13, 08:15
אהלן חבר׳ה..
השבוע השארתי את הסוויץ׳ פתוח ופשוט נשרף הכויל...והחלטתי שזה הזמן לשדרג...
רוצה להזמין מארהב מערכת הצתה כמו שצריך.. קראתי קצת על מה שכתוב באינטרט אך עדיין לא הבנתי מה כדאי להביא.
הג׳יפ שלי ללא שיפורים במנוע מלהד קרבורטור של מוטורקראפט.
6 צילינדר.
המלצות?
תודה..!

דרור ברלי
13-08-13, 09:30
מערכות של MSD או ג'יקובס הן המוכרות.

vardi
13-08-13, 21:22
מערכות של MSD או ג'יקובס הן המוכרות.

אחלה תודה!
האם אני צריך קיט שלם? כולל דיסטרבוטור?

IlanG
13-08-13, 21:40
אחלה תודה!
האם אני צריך קיט שלם? כולל דיסטרבוטור?

שווה לך לנסות להביא קיט מפלג gm , הוא מגיע אם מודול וכיול מובנה בפנים, חוסך לך בחיבורים חשמליים שיש לך היום בן כול הרכבים , תריץ חיפוש ב eBay לא צריך להיות בעיה להביא אותו לארץ .

six 4 life
13-08-13, 23:06
אם בא לך להתעסק קצת באיתור חלקים והתקנה שדורשת טיפה התעסקות עם חשמל - רק TFI. שום דבר לא מתקרב אליה מבחינת ביצועים.

בוזי
13-08-13, 23:27
דיסטריביוטר של gm המכונה big cap וכולל בתוכו את המודול והקויל, יתן לך שיפור מורגש. בעיקר אם תשיג קיט משקולות וקפיצים המתאים למנוע הסיקס.
קל מאוד להרכבה ולתחזוקה, קצת פחות לאיתור תקלות.
הקיטים שיש באיביי - מקורם בסין ואיכותם מוטלת בספק. מוטב למצוא דיסט אמריקאי בן 30 משופץ ומותאם, מאשר חדש סיני.
Tfi זה עוד יותר טוב, מבחינת התאמה למנוע, כי הוא משתמש בחלק התחתון של הדיסט׳ המקורי, ושאר החלקים משופרים מאוד. זה נותן ביצועים עדיפים, ויכולת עלייה לסלד גבוה.
קשה יותר להשיג חלקים ולהתקין.
יש הרבה חומר ברשת וכמובן פה באתר.
בהצלחה.

vardi
14-08-13, 10:10
אוקיי תודה
עוד שבועיים אני טס לארהב. מלאס וגאס עד קנדה עם קרוואן. אז עדיף לי כבר שם לקנות ולראות בעיניים..האם זה משנה עכשיו את התמונה ועדיין עדיף gm על משהו אחר?

liontamer84
14-08-13, 10:22
אוקיי תודה
עוד שבועיים אני טס לארהב. מלאס וגאס עד קנדה עם קרוואן. אז עדיף לי כבר שם לקנות ולראות בעיניים..האם זה משנה עכשיו את התמונה ועדיין עדיף gm על משהו אחר?

מה העלות המשוערת של כזה טיול?

IlanG
14-08-13, 12:59
אוקיי תודה

הההההה אם אתה טס אז זה הזמן לחפש אצלך בג׳יפ מה צריך החלפה ( מכנית ) מה אתה רוצה לשפר, וכמה להשקיע ( מערכת הצתה של gm סינית עולה בסביבות 70$ אותו מפלג של איירון או msd יעלה פי 3) להכין רשימה ויאללה קדימה המחירים שם הם בסביבות חצי עד שליש מכאן ההגבלה היחידה זה כמה כסף יש לך וכמה מקום במזוודה :-)

vardi
14-08-13, 13:59
אנחנו עם קרוואן בערך חודש זה יוצא 11,000 וזה עוד לא בעונה...
כן אני אכין רשימה של דברים ;) תודה לכולם

vardi
16-08-13, 15:33
מצאתי קיט למערכת ההצתה. JuiceBox

http://www.ebay.com/itm/AMC-JEEP-258-4-2L-JUICEBOX-GOLD-TFI-IGNITION-UPGRADE-CJ-YJ-FSJ-CRT-PERFORMANCE-/231030544957?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item35ca7e5a3d
מה דעתכם?
תודה...

shmil
16-08-13, 15:56
ניערתי את האבק מהודעה ששקעה (משנת 2009 )
על גבי התמונה תמצא גם את המק"טים.

למען הדורות הבאים:
TFI של פורד:
ignition cap spacer: 5.99$
ignition cap: 9.49$
rotor: 3.99$
ignition wire set: 29.99$
סה"כ 50$.

בתמונה הגדולה הקופסא של הספייסר והקאפ , הקופסא הקטנה של הרוטור.
על התמונה יש את המק"טים.

78244

asafpeleg
16-08-13, 17:09
זה רק אצלי, או שהתמונות של שמיל לא נפתחות?

boaz avrahami
16-08-13, 19:17
שמיל, תעזר במדריך להעלאת תמונות לאתר ;)

IlanG
16-08-13, 20:49
ניערתי את האבק מהודעה ששקעה (משנת 2009 )
על גבי התמונה תמצא גם את המק"טים.

למען הדורות הבאים:
TFI של פורד:
ignition cap spacer: 5.99$
ignition cap: 9.49$
rotor: 3.99$
ignition wire set: 29.99$
סה"כ 50$.

בתמונה הגדולה הקופסא של הספייסר והקאפ , הקופסא הקטנה של הרוטור.
על התמונה יש את המק"טים.

78244

רגע , מה אם מודול הצתה משופר , קוייל משופר ... המחיר יעלה לכיוון $ 100 וצפונה .
אני לא זוכר איפה יש מדריך להתקנת מערכת הצתה מסוג TFI ( אם הסברים ועלויות חלקים) או כאן באתר או ב Cjclub .

shmil
16-08-13, 21:28
לא זוכר מדריך כזה, אם כי יכול להיות שיואב כתב פעם.
ההתקנות כל כך פשוטות, שלא צריך מדריך...

לטעמי, לא צריך לשפר כויל, וניתן לשפר מודול למודול GM, רק צריך להקפיד על קירור מצויין, לא טוב. מצויין.
אם אתה כל כך רוצה לשפר את מערכת ההצתה, יש שיפור מצויין, שקוראים לו מערכת ניהול מנוע 240 :)

moriseven
16-08-13, 21:41
לא זוכר מדריך כזה, אם כי יכול להיות שיואב כתב פעם.
ההתקנות כל כך פשוטות, שלא צריך מדריך...

לטעמי, לא צריך לשפר כויל, וניתן לשפר מודול למודול GM, רק צריך להקפיד על קירור מצויין, לא טוב. מצויין.
אם אתה כל כך רוצה לשפר את מערכת ההצתה, יש שיפור מצויין, שקוראים לו מערכת ניהול מנוע 240 :)

ופה קבור הכלב! הכי טוב, הכי מסודר, מפלג של GM, הכל ביחידה אחת, רק להרכיב ולתת לו 12V אחרי סוויץ'.
בלי לאסוף חלקים מדגמים שונים, בלי שום חוטים רצים, בלי מודול על צלעות קירור של מחשב כן מתחמם לא מתחמם, מי צריך את זה?

vardi
16-08-13, 22:10
מוריס, שמיל.
אשמח אם תתנו לי יתרונות וחסרונות
אני נוטה יותר לכיוון של הקיט של ה juicebox
יש לי הרגשה שככול שהחלקים מתכווצים ומתאחדים לחלק אחד (מפלג של GM) כשמשהו מתקלקל הכל הלך.
לעומת זאת, ברגע שיש לי את הקיט ויש איזשהי בעיה, אני יכול להחליף משהו "קטן" - מודול, כויל וכד'...
אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה

moriseven
17-08-13, 08:20
זה אותו דבר בשניהם, רק שבמפלג של GM זה יושב כיחידה אחת, גם אם ילך משהו(זה מפלג מאוד אמין) , מפרקים מחליפים זה לא כזה מסובך, מתחת למכסה יושבת כל המערכת (רוטור, קפיצים ומשקולות מודול הצתה ופיקאפ והקבל) הדבר היחידי שהלך לי וגם זה אחרי כמה שנים היה מודול הצתה וזה עוד במפלג משומש שקניתי מפירוק.
תחשוב על העניין של סדר בתא מנוע ועל הקטע של ההתחממות ששמיל דיבר עליו.

asafpeleg
17-08-13, 09:11
מה לגבי התאמת הגג"ש לקאמשאפט? דובר בעבר על חומר ירוד במפלג הזול. יש כבר נסיון עם זה? אני עם מפלג HEI כמעט שנה. מדי פעם מוציא לבדיקת שחיקה. במפלג עצמו הכל בסדר, אני מקווה שגם בקאם...

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

shmil
17-08-13, 09:47
במפלגי GM צריך לוודא את עניין התאמת הקפיצים והמשקולות, מה שאין צורך ב-TFI.
כשלעצמי, אני לא ממש חושב שכויל משופר מוסיף משהו אמיתי.

בוזי
17-08-13, 15:05
כל קויל יהיה משופר יותר מהמקורי של הסיקס.
גם קויל של כרמל דוכס (תאמינו לי, בדוק).
לענייננו, הקויל המקורי שיושב בתוך המפלג של gm הוא הרבה יותר חזק מהקויל המקורי של הסיקס.
היתרון האמיתי של tfi על פני מפלג gm הוא, שעקומת קידום ההצתה נשארת תואמת למנוע.
ב gm צריך לעבוד די קשה כדי להתקרב לעקומה המקורית.
זה נכון ששאר הרכיבים ב tfi אף הם טובים יותר מה gm, אבל זה עניין משני לעומת עקומת קידום ההצתה.

בעז
*

moriseven
17-08-13, 16:24
סט קפיצים ומשקולות פותר את העניין וגם נותן לך משחק כאשר אתה מחליף גם קרבורטור או אם החלפת לקאמשאפט סופה וכו'.
העניין של הגלגל שיניים שטוענים שהוא זבל במפלגים אי ביי ניתן להחלפה על ידי גלגל שיניים מינוביץ' אם ממש מתעקשים, למרות שגם אני לא נתקלתי בבעיה או שחיקה איתם.
בסופו של עניין כל אחד עושה את השיקול שלו מה יותר מתאים לסטאפ/שריטה ;) שלו.
בוזי, איך אתה טוען שהרכיבים של ה - TFI יותר טובים אם לטענת שמיל גם שם משתמשים במודול של GM?

בוזי
17-08-13, 16:51
קידום הצתה מתבצע ע״י קפיצים ומשקולות בהתאם לעליית הסל״ד, שזה חשוב, וגם ע״י דיאפרגמה שפועלת על ואקום מהמנוע בהתאם לעומס, שזה גם חשוב.
הואקום של מנועי gm כנראה שונה מהואקום שמייצר מנוע 258. כתוצאה מכך, מפלגי gm מקדמים את ההצתה מוקדם מדי מהנדרש. ע״מ להימנע מצילצולים, מאחרים את ההצתה ואז מפסידים חלק מהכוח שהושג כתוצאה מהתקנת המערכת.
בסטאפ של TFI הבעיה לא קיימת, מאחר ומשתמשים בחלק התחתון של המפלג המקורי.
מוריס, מודול זו בסה״כ קופסה אלקטרונית, שהופכת את גל הסינוס שמגיע מהפיקאפ לגל ריבועי.
המודול של gm מספיק טוב למשימה.
מצד שני, שאר הרכיבים בTFI משופרים: מכסה מפלג גדול יותר, קויל אינדוקטיבי שנותן מתח גבוה יותר, חוטי הצתה בעלי קונקטורים טובים יותר מהמקור.
בזמן תקלה, קל יותר לאתר אותה במערכות TFI, שם הרכיבים נפרדים ולא צפופים בתוך קופסה קטנה (ניסית פעם לחבר נורת ביקורת למודול של gm כשהוא מורכב בתוך המפלג?)
המסקנות שלי:
*במחיר של מפלג gm, הייתי מביא שניים.
TFI זה לחובבי הבנייה וההתעסקות.
gm זה למטייל שמחפש פשטות מבנית ואמינות.
אגב, אצלי אין לא את זה ולא את זה; יש מפלג GM עם קידום הצתה ע״י מחשב, רחמנא ליצלן. *

shmil
17-08-13, 17:49
שמיל לא אמר שבtfi יש מודול gm
אמרתי שאפשר להרכיב מודול כזה עם הtfi

lishay7
18-08-13, 09:42
בוזי את בעיית הקידום ואקום ניתן לפתור בקלות ע"י קניית מנגנון קידום ואקום מתכוונן ואז אתה יכול לכייל את הקידום בדיוק לפי צרכי המנוע.
אני לא יודע מאיפה הבאת את זה ששאר הרכיבים של tfi משופרים יותר מהgm כמו שרשמת כי המכסה מפלג של gm גדול משמעותית מהtfi מה שמונע את הסיכוי לזליגת ניצוץ בין הטרמינלים.
מבחינת חוטים אתה יכול להשתמש באותם חוטי הצתה גם בgm וגם בtfi
לדעתי האישית בgm הרבה יותר קל לאתר תקלות וכן ניסיתי לחבר נורת ביקורת למודול והאמת זה ממש קל כל מה שאתה צריך לעשות זה לפרק את המכסה אבק של הכויל וכל המגעים גם של הכויל וגם של המודול חשופים לעיניך .
אישית אני מעדיף את הgm בגלל שהיא מערכת אסתטית שמאגדת את כל רכיבי ההצתה במקום אחד מוגן ממים וכל מה שצריך זה + אחרי סויץ וקצת משחק עם מנגנון הקידום וזהו.
וכמו שאמרת הgm היא מערכת פשוטה ואמינה שנותנת שיפור לא פחות מהtfi (לא נכנס למי יותר טוב כי דעות לכאן ולכאן לא חסר)
לי-שי.

בוזי
18-08-13, 10:25
את עקומת ההצתה אפשר לשפר ב GM, אי אפשר לשחזר את העקומה המקורית. זאת מאחר והיא לא לינארית ולא זהה לעקומה של הג'יפ. אפשר להזיז אותה, אך לא לשנות את צורתה.
תעבוד עם משאבת וואקום ואקדח הצתה, תשווה לנתוני קידום ההצתה שבספר ותראה. את הייצוג של המודול מתחת למכסה האבק אני מכיר כמובן, לא תמיד הוא מספר מה קורה ביציאת המינוס מהמודול לקויל... גם זה קרה.
בגדול שני הפתרונות טובים מאוד, לשניהם יתרונות וחסרונות. לא פסלתי אף אחד מהם.

כתבה מצויינת של אשר COAS על מערכת ההצתה בג'יפ ושיפורה באתר השני: http://www.cjclub.co.il/index.php/technical-articles/-cj

lishay7
18-08-13, 12:01
בו נתחיל מזה שעקומת הקידום המקורית לוקה בחסר בסיקס מקורי וזו גם אחת הסיבות לעצם השיפור הזה. שנית אני חושב שניתן לשחזר את עקומת הקידום כי בסך הכל מדובר במערכת משקולות וקפיצים ודיאפרגמת ואקום זה לא מדע רקטות. אם תצליח לשחזר את המשקל של משקולות הקידום ועומס הקפיצים שלהם בשיתוף עם התנגדות זהה של הדיאפרגמה לואקום אתה תקבל את אותה תוצאה כי אחרי הכל שני המערכות עובדות באותה שיטה ללא מעורבות של מחשב חיצוני כל שהו כך שזה הכל עיניין של התאמה וכאמור ניתן להשיג קיטים של משקולות וקפיצים וגם מנגנון קידום ואקום מתכוונן.
אני גם לא פוסל את הtfi פשוט לא נראה לי הגיוני לעשות משהו שנחשב לשיפור בין אם זה לצורך ביצועים או לתחזוקה קלה יותר ולסבך את המערכת יותר ממה שהיא כבר כי יש לך מפלג בנפרד וכויל בנפרד ומודול בנפרד וכמובן חיווט שמחבר את כל המרכיבים האלה שיעבדו ביחד כך שלטעמי זה מסרבל ומיותר במיוחד שההבדל בביצועים (אם קיים)הוא זניח מאוד.

vardi
22-08-13, 19:53
אהלן חבר'ה,
עצרתי רגע את כל הטירוף של עניין מערכת ההצתה.
חשבתי שוב, ואשמח לשמוע את דעתכם:
כל מערכת החשמל בג'יפ על הפנים - ממש.
יש לי ג'יפ נוסף מפורק - האם שווה להחליף את הרתמה של כל הג'יפ?
האם שווה להביא בכלל רתמה חדשה מארה"ב?
מישהו עשה את זה ומצטער? מישהו עשה את זה ומרוצה?
נראה לי שהשלב הזה הוא הכרחי לפני שאני קופץ למערכת הצתה...
אשמח לשמוע את דעתכם
תודה
אור

-->