PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בשדרוג רכב פרטי לג'יפ (ג'יפאי מתחיל)

יוסי-ג
18-08-13, 14:40
שלום לכל העוזרים יש לי רכב פרטי כבר 6 שנים ובתקופה אחרונה אחרי שטעמתי מה זה לנהוג על ג'יפ בשטח קשה לחזור לרכב הפרטי ו
1. אני רוצה להשקיע בגיפ עד 35000

2. הרכב בעיקר לסופי שבוע במהלך השבוע הנסיעות הם לעבודה וחזרה

3. רק אני נוהג בו

4. בטיולים זה כמה אנשים זה משתנה לרוב זה עוד אחד שתיים

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? איך אפשר להעריך דבר כזה?

6. תנאי סף ----ממה שהבנתי רק בנזין על מנת שאני יוכל להסב אותו לגז כי מחירי דלק גבוהיים עבורי ולא בטוח שאני יצליח לעמוד בהם לעומת הגז שהבנתי שלהסב לגז חייב שיהיה בנזין

נכון להיום ההמלצות שנתנו לי בעיקר רכב שטח טוב זה לקנות פאג'רו שנת 95 עם נעילה אחורית מבנית כריות אויר ומנוע 24 האם כדאי לחפש אותו יש משהו שיותר מומלץ?
בעיקר שיהיה חסכוני בדלק שיעשה כמו רכב פרטי .... והאם זה נכון שההוצאות בין רכב פרטי לג'יפ הם כמעט זהות? תודה...

נמרוד
18-08-13, 16:28
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? איך אפשר להעריך דבר כזה? .

אמרת שהוא יסע לעבודה ובחזרה. כמה זה יוצא? זה רוב הקילומטראז'. הטיולים זה לא הרבה, תוסיף נניח 10% לטיולים.

6. תנאי סף ----ממה שהבנתי רק בנזין על מנת שאני יוכל להסב אותו לגז כי מחירי דלק גבוהיים עבורי ולא בטוח שאני יצליח לעמוד בהם לעומת הגז שהבנתי שלהסב לגז חייב שיהיה בנזין

אתה ממש לא חייב להסב לגז. שאלת הכדאיות - בנזין, דיזל, או הסבה לגז, נגזרת ישירות מהסעיף הקודם - כמה קילומטרים הרכב יסע? אל תשכח שההסבה לגז בפני עצמה עולה כ7,000-10,000 שקלים. ברכב שלא נוסע הרבה, יקח כמה שנים טובות להחזיר את ההשקעה.

נכון להיום ההמלצות שנתנו לי בעיקר רכב שטח טוב זה לקנות פאג'רו שנת 95 עם נעילה אחורית מבנית כריות אויר ומנוע 24 האם כדאי לחפש אותו יש משהו שיותר מומלץ? בעיקר שיהיה חסכוני בדלק שיעשה כמו רכב פרטי ....

אין ג'יפ חסכוני בדלק כמו רכב פרטי. פשוט אין. היחידים שמתקרבים הם הקטנטנים - סוזוקי סמוראי וג'ימני. ג'ימני יכול לענות יפה על הדרישות שלך.

והאם זה נכון שההוצאות בין רכב פרטי לג'יפ הם כמעט זהות? תודה..

הלוואי... אם זה היה נכון מי לא היה נוסע בג'יפ? :) מלבד הוצאות הדלק הגדולות יותר, הוצאות התחזוקה השוטפת (מוסך) יהיו כפולות לפחות, אם לא יותר. נכתב פה רבות בעבר ברכב 4X4 יש במקום שתי ציריות, 6 ציריות/גלי הינע, במקום שני אגני שמן שצריך לבדוק ולהחליף יש חמישה, ובהתאם כמות הגומיות, מיסבים, אטמים, המצבר גדול יותר, הצמיגים גדולים ויקרים יותר, וכן הלאה... וזה עוד בלי להזכיר את העובדה שבאותו הסכום אתה קונה ג'יפ ישן בכמה שנים טובות לעומת פריבט.

קראת את סקירות השוק של ברלי?

סקר שוק - ג'יפ 4X4 משומש לתפרנים חלק א' (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=3060)

וחלק ב' (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=3060)

יוסי-ג
19-08-13, 07:42
היי תודה על העזרה 1. הכמות ק"מ מהבית שלי לעבודה זה 12 ק"מ מה שאומר כל יום 24 ק"מ 2. לא עדיף לי לקנות כבר רכב שמוסב לגז וככה יחסוך לי זמן כסף וכו? וההשקעה בגז זאת השקעה שחוזרת בסופו של דבר..... 3. יש לי כרגע אופל קורסה והיא עושה 1/11 לחבר קרוב שש לו פג'רו קצר שנת 95 הסב אותו לגז הוא עושה לו 1/10 אז זה מעולה אני חושב לא? 4. לגבי השאלה מי לא היה נוסע בג'יפ ? אני גם חושב ככה ושבימים אלו אני מברר את זה פתאום אני מגלה שהמון אנשים נוסעים על ג'יפ כי זה יוצא להם יותר משתלם מלקנות רכב חדש מעדיפים ג'יפ סביר מאשר אוטו חדש הייתי מאוד מופתע מזה וזה חלק מהדברים שמניעים אותי להמשיך ולחקור אם באמת כדאי לי להכנס לזה בלי לפשוט רגל הפחד הגדול שלי זה הוצאות כיום אני מטפל ברכב שלי במוסך ומוציא כסף כל הזמן על טיפולים שוטפים לרכב אז אני מנסה לחשוב אם אני מוצא ג'יפ במצב די שמור עם מיגון וכל מיני תוספות אחרות ואני יעשה לו הסבה לגז ועליה אקבל אחריות לשנתיים כמה הוצאו יכולות להיות לי....

shmil
19-08-13, 07:49
אני יעשה לו הסבה לגז ועליה אקבל אחריות לשנתיים
עליה. רק עליה.
אין אחריות בהסבת רכב משומש לגז.
האחריות היא לכל היותר על מערכת הגז עצמה, לא על שום מערכת ממערכות הרכב.

raanan
19-08-13, 08:25
לחבר קרוב שש לו פג'רו קצר שנת 95 הסב אותו לגז הוא עושה לו 1/10 אז זה מעולה אני חושב לא?
החבר שלך מוכר לך לוקשים !
אין פאג'רו בנזין/גז שצורכת 1/10

ממליץ שתחפש (זה לא קשה) ותקרא עוד דעות על הסבה לגז.

ועוד משהו כללי אבל חשוב, נא תכבד אותנו עם מרווחים/שורות/פיסוק.
אני יודע שזאת לעיתים "מטלה" קשה בעידן הסמארטפון, אז מתאפקים ומקלידים הודעה מהמחשב האישי מאוחר יותר.

רענן

יוסי-ג
19-08-13, 08:49
1. התכוונתי אחריות על המערכת גז כל תקלה שקורת במהלך השנתיים מרגע התקנת המערכת הם מסדרים בלי תוספת שקל אחד יותר.... 2. חבר שלי לא מוכר לי לוקשים אין שום סיבה שיגיד דברים סתם אני נוסע איתו בג'יפ ורואה בעינים שלי מה קורה וכן אני מחפש ושואל אותכם לשמוע ולקבל עוד חוות דעת 3. אני רושם דרך מחשב ומשום מה הוא לא נותן לרדת שורות איתך הסילחה......

raanan
19-08-13, 09:10
1. חבר שלי לא מוכר לי לוקשים אין שום סיבה שיגיד דברים סתם אני נוסע איתו בג'יפ ורואה בעינים שלי מה קורה.
אז אתם טועים בחישוב או בשיטת המדידה.
לא יודע איזה עוד דעות אתה מחפש, בכול מקרה הפאג'רו Q בנזין קצר הוא רכב מצויין. אבל,
צריך להתאמץ מאד למצוא אחד שמור ומתוחזק (לי לקח יותר משנה לחפש אחד כזה ולבסוף רכשתי טרופר בנזין).

רענן

gruyon
19-08-13, 16:16
דרך אגב אם כבר רענן פה . יש לי חבר בעל טרופר דיזל שמטופל מקצה הצמיג ועד האנטנה רק במוסכי UMI , אני לא יודע אם זה דבר שלילי או חיובי .
הוא זכה לילד שלישי עכשיו והוא כניראה לא יזכה לטייל בשנה שנתיים הקרובות .
אז אם יש למישהו עניין אני יכול לברר פרטים .

יוסי-ג
20-08-13, 08:06
תודה אני אמשיך לקרוא ולנסות מה הכי כדאי ומשתלם לי..... אשמח לעוד עצות וטיפים !

SharonEden
20-08-13, 10:15
יכול להיות שהחבר שלך התכוון שבשקלול מחיר הגז זה שקול לצריכה של 1/10 ברכב מונע בנזין. במקרה הזה זה נשמע הגיוני, צריכה אמיתית של 1/5-6 מוכפלת בערך בחצי מחיר (לא סגור על מחירי הגז, אבל זוכר במעורפל שזה בערך חצי).
גם אם זה נכון, זה עדיין לא הופך את הג'יפ לשקול לרכב פרטי. לצורך העניין תוכל להוסיף מערכת גז לרכב פרטי (ואז תקבל צריכה של 1/20 לשיטתך).

-->