PDA

צפייה בגרסה מלאה : פילטר אויר פתוח: טוב או לא?

קובי
01-07-03, 23:28
חבר טוב החליף השבוע לפילטר אויר פתוח (בהמלצה גם מינוביץ) הג'יפ נשמע יותר טוב הכוונה למנוע והסחיבה טובה יותר אבל מה קורה עם האבק? ו/או אם כל ליכלוך אחר כמו שמן ,גריז המאורר יכול להעיף ליכלוך?

קובי

שחר 9
02-07-03, 00:08
פילטר אויר פתוח -אחלה דבר תורם ומוסיף המון ממש המון לזה שמוכר לך אותו.

כמי שנוסע עם פילטר פתוח K&N שנחשב לאחד הטובים אני רוצה להגיד לך שזה פשוט דרעק אמיתי.

נכון כל התאוריות (הנכונות) של תוספת כוח והספק ומהירות וכל מה שתרצה הכל נכון .
הבעיה היא שהפילטר נסתם כל כך מהר שהוא כבר הופך להיות לא פתוח אלא פתוח - סתום מה שלמעשה נותן תוצאה הפוכה של הפסד .

למי אם כן טוב הפילטר? לשנים

1. כמו שאמרנו לזה שמוכר אותו.
2. לרכבים מקצועיים שבוא נאמר משתתפים בתחרויות ומנקים אותו לפני נסיעה ןאחרי נסיעה ונותנים לפילטר טיפול ראוי .

מה שקורה אצלנו זה שאנחנו מנקים אותו לא בתדירות הנכונה , למה ?
בדיוק מהסיבה שאנחנו לא מחליפים פילטר דלק עד שהאוטו מג'עג'ע,
ולא מחליפים פלאגים עד שהאוטו מזייף , ועוד

בקיצור לדעתי עדיף פילטר סגור כי בסופו של דבר מבחינת ההספק אין שינוי אז לפחות שיהיה פילטר שלא נסתם אחרי נסיעה אחת בשטח.

ולמי שמעונין להחליף פילטר פתוח בסגור , מוזמן.

שחר

נמרוד
02-07-03, 08:58
מסכים עם שחר. אני גם נוסע עם פילטר פתוח מסוג K&N (לא מבחירה) ואני לא אוהב את זה. הוא נסתם די מהר, צריך לטפל בו בתכיפות גבוהה מאד - וכשמטפלים בו בתכיפות גבוהה כנדרש ברכב שטח שאוכל הרבה אבק, הוא בפירוש לא לכל החיים! הטיעון שפילטר פתוח מסוג K&N הוא לכל החיים הוא שקר שיווקי. אחרי כמה שטיפות אתה מתחיל לראות קרעים עדינים, ואז ההתלבטות היא להמשיך להאמין לטענות שלהם או... לשמור על המנוע שלי.

לגבי תוספת הכוח - גם סוג של שקר. מנוע מקורי ללא שום שינויים מגיע עם מערכת יניקה - פילטר וצנרת אויר, שתוכננו על ידי היצרן ומספקים את כל ספיקת האויר שהמנוע צריך. פילטר הנייר המקורי איננו צוואר הבקבוק בזרימת האויר כפי שמקובל לחשוב (כמובן כל עוד הפילטר לא סתום מדי). צוואר הבקבוק, או כמו שמקובל יותר לקרוא לו המעבר הקריטי, הוא המצערת. פילטר אויר בעל ספיקת אויר גדולה יותר נדרש כאשר תשנה למשל את המצערת, או את כל הקרבורטור, למשהו גדול יותר. אבל כל עוד לא ביצעת שינויים במנוע, החלפת הפילטר לפילטר פתוח לא תשפר את הביצועים, לא בפועל, ומנסיוני האישי גם לא בהרגשה, ולא את צריכת הדלק.

אותו השיפור נכון גם לגבי שנורקל - תוספת של 2-3 מטר צינור בקוטר גדול לפני הפילטר לא פוגעת בביצועים, כי המעבר הקריטי הוא המצערת, ולא שום דבר אחר, וכמעט כל ההפסדים מקורם במעבר הקריטי. להיפך, ידוע לי שבמדידות דינמומטר שנערכו בעת התקנת שנורקלים בסופות מסוימות, נמדד שיפור, קטן, בביצועים אחרי התקנת השנורקל - בשל שאיבת אוויר קר יותר למנוע.

ניר ל
02-07-03, 09:42
אני משתמש בפילטר K&N בתוך בית הפילטר המקורי, כך שהוא לא מתלכלך בצורה יוצאת דופן. אין לי מה להוסיף, אלא רק לחזק את העובדות - אין שום שיפור בהספק,סחיבה, צריכת דלק וכו' זה קשקוש ! בדיעבד אני מעדיף להחליף פילטר נייר כל טיפול ולהיות בטוח שהוא אוטם טוב ולא מכניס לי חול למנוע.

קובי
02-07-03, 17:37
לפי מה שאני מבין פילטר פתוח לא רק שהוא לא טוב אלה גם יכול לגרום נזק למנוע אם להבין שישנה אפשרות של כניסת חול למנוע.

מסקנה להחזיר את הפילטר הסגור ומייד?

קובי

Moogi
04-07-03, 14:49
אני עד למנוע שהלך עקב שימוש בפילטר פתוח מטופל של K&N, במנוע החדש אני עם פילטר אויר מנייר בתוך הביית המקורי!
גם אחד המשווקים של איזשהו פילטר פתוח אמר לי שהוא לא ממליץ פילטר פתוח לרכב שטח!
הפילטר פשוט לא מסנן טוב מספיק, נקודה! אולי עד השטיפה הראשונה!

ערן המסוקס
04-07-03, 15:17
אני מאמין שהספיקה של מסנן האויר היבש הצבאי בסיקס היא יותר ממספיקה ופילטר פתוח לא ייתן יותר מזה.

-->