PDA

צפייה בגרסה מלאה : מ JFK ניו יורק לROSSVILLE בולטימור....יש מסלול מועדף?

lizard
19-08-13, 19:07
אני לא בקיא בנהיגה בחו"ל, בדר"כ אני נשאר באותה עיר שנחתתי בה ו/או לוקח הסעה מאורגנת.
אנחנו נוחתים ביום חמישי בבוקר ושכרנו רכב לנסיעה לבולטימור.
האם WAZE יעבוד לי? אני מניח שאני צריך סים וחיבור לאינטרנט, זה נכון? יש להשיג בJFK סימים (הדיל של 45$ לחודש כולל הכולל הכול ללא הגבלה מאוד נראה לי כי זה גם יהיה חיבור האינטרנט שלי לעולם). יש לנו גלקסי 2 גלאקסי 4, ואייפד ואני מתכנן לקנות לי איזה טאבלט כשאהיה בבולטימור. לא הייתי רוצה לקנות לכולם סימים אבל נראה מה יקרה וכמה יעלה.
משהו שאני צריך לדעת לפני שאני מתחיל לנהוג בארה"ב? עשה ואל תעשה?
אגב, הרכב עלה לי בסביבות 2300 דולר משלמה סיקסט, אני לוקח בJFK, מחזיר בבולטימור ולוקח בבולטימור ומחזיר לJFK (זה בעצם 4 חוזי השכרה שונים, מזיל עלויות בצורה מאוד משמעותית ונדרש על מנת להכנס למצבצע שלהם שמתחיל בראשון לספטמבר) נהג אחד וצריך למלא מיכל דלק כשמחזירים.

דירה עלתה לי ל3 חודשים (כנראה נהיה רק חודשיים וחצי אבל זה מה יש) 1150 דולר, ריהוט עוד 350 דולר לחודש ואני מקווה שגז מים וחשמל לא יעלו יותר מ350 דולר לחודש. יכולתי לשכור דירה מרוהטת עם חיבורים והכול כלול אבל היה עולה 3300 דולר...הבדל משמעותי. EXTENDED STAY בבית מלון הייתה עולה 4800 דולר לחודש...

תודה

אמיר ב.א
19-08-13, 21:06
דבר עם ג'ו!

Bernard
19-08-13, 23:56
לאט לאט:

ווייז יעבוד יפה מאוד.
צריך סים לוויז ולכל יתר אפליקציות הניווט.
IGO לא צריך סים - תבקש שיתקינו לך - יש גם לגלקסי S2 וגם ל-S4.. למי שיודע למצוא - אני יכול לשלוח לך את הקבצים וההתקנה, אם יש לך דרופ בורס או משהו דומה שיתאים ל-4GB..
הדיל של $45 הוא אכן הטוב ביותר שיש (והיה) כרגע - וזה אחרי בדיקות חוזרות, לאחר מה שג'ו כתב.
את ההדיל של $45, ששלחתי לך, של STRAIGHT TALK, צריך להזמין באינטרנט (3 ימים ומגיע.. מקסימום). יש לקנות גם בחלק מחנויות וולמארט - נראה לי שזה כבר בעייתי בשבילך, אם אתה רוצה לצאת משה"ת עם סים מקומי עובד..
בשדה יש לקנות סימים מקומיים "נטענים", במכונות אוטומטיות - לא בטוח שיהיה גם של STRAIGHT TALK - תבדוק בזהירות מה הם נותנים וכמה וכמה עולה... בד"כ ה-DATA זה לחוד ולא תמיד 3G או 4G.
אין שום דבר שצריך לדעת על הנהיגה.
הדרך הקצרה/מהירה, שבט כל GPS יקח אותך דרכה, היא לעלות על ה-I278 ליד JFK, משם הוא יקח אותך ל-I95 (שזה הניו-ג'רזי טורנפייק) דרומה, אחרי שעתיים בערך תעבור לא רחוק מהבית שלי (ומפילדלפיה) ואחרי עוד 3.5-4 שעות, אתה בבולטימור.
אם יש תאונה או חסימת נתיב (כל הזמן עובדים ב-I95) או שניים מתוך השלושה-ארבעה, אתה יכול בקלות להכפיל את זמן הנסיעה....
אם יש וויז ו/או ניווט של גוגל (צריך סים) הוא יודיע לך על הפקקים ויקח אותך מהכבישים המקבילים - בכל מקרה אל תיקח שום דבר שהוא לא INTERSTATE - יש ימבה רמזורים ונוסעים דרך כל הערים והעיירות שמסביב ל-I95... שעות של רמזור אחרי רמזור.

שיהיה בהצלחה..

עריכה:
במחשבה שנייה, אם אין לך נסיון קודם בנהיגה בארה"ב:...

אני לא יודע אם אתה יודע אבל ברוב המקומות (חוץ ממרכזי הערים ומניו יורק), הפנייה ימינה יכולה להעשות גם ברמזור אדום (אחרי עצירה מוחלטת - יש מצלמות לזה).
הדבר החשוב הוא, שפנייה שמאלה, בד"כ, היא ללא רמזור מיועד - אותו רמזור לשמאלה ולישר - שלא תיסע שמאלה, בירוק, ישר לתוך אלה שבאים ממול ולהיפך, כשאתה נוסע בנחת ישר...
יש צמתים, לא מרומזרים, שלכל הרחובות/פינות של הצומת יש "עצור" - כולם עוצרים. המשך הנסיעה היא FIFO - FIRST IN,FIRST OUT (עוד פטנט שבחיים לא יעבוד בארץ - ישר יריבו מי הגיע ראשון...).
אדום מהבהב (בלילה בד"כ) זה כמו צהוב מהבהב בארץ.
כשיש מולך או לפניך אוטובוס צהוב (או ואן/מיניואן) שהאור על הגג מהבהב ותמרור עצור בולט בצד הנהג אתה חייב לעצור (לגמרי) במרחק של כ-15-20 מטר, עד שהוא מקפל את התמרור ומתחיל ליסוע - זה ה-SCHOOL BUS והוא מסיע ילדים גם בחופש הגדול ובערבים (קייטנות וחוגים וכו').'

BlackStar
20-08-13, 00:20
מיכה צ'מע

בדרך לטרנפייק ( כמו כביש 6 אצלינו ) של ניוגרזי
רגע לפני שאתה עוזב את ניו יורק ל95 תחצה את מנהטן תכנס למנהרה ותעבור ל"הובוקנט" ניו גרזי
אני לא אומר סתם. יש שם סטייק שלא אכלתה או תכאל בחיים שלך חובה
http://www.arthurstavern.com/
חובה חובה חובה אם תנסה לא תשכח את המקום הזה
הנתח הקטן ביותר הוא 24 OZ ויש לנשים קצת פחות במידה ואתה לא שומר כשרות אין מקום יותר מומלץ להיות בו באחריות
שבע שנים הייתי שם את המקום הזה אני לא שוכח
( כייף לנהוג בארהב ) שלא תתרגל .... שם לא מצפצפים בכתום שלא עוקפים הפראות לא מקללים אותך
וואלה מקנא בך בהצלחה

tzagi
20-08-13, 02:41
הכי חשוב, סע בזהירות ובנדיבות,
אל תהיה יוצא דופן על הכביש, למד מהסביבה וסע כמו שאר העדר.

וספציפית לך מיכה, ובגלל שנסעתי איתך, תתיחס לסביבה! לא לחלום, אחרת שלמה סיקסטי יהיה הרבה יותר עשיר ומיכה יהיה הרבה פחות.

lizard
20-08-13, 09:04
תודה על הטיפים. לצערי אחרי הניתוח שרוול סטקים הם כבר לא מה שהיו פעם,
ג'ו אני מאוד מתייחס לסביבה אבל ליתר ביטחון יש לי ביטוח מקיף :-)
ברנרד יש מצב שאוכל לחכות ואקנה רק אחרי שאגיע, אם אשתי תקבל סים מהעבודה לפחות לאייפד אז בכלל סבבה. אם לא אז אולי באמת אקנה רק סים לדאטה בשדה תעופה ואחכה שאגיע בשביל להזמין את הכרטיסי סים המקומיים. איך אני יודע אם אני צריך 4G או 3G? מה IPAD צריך?

ניר ל
20-08-13, 11:28
תוריד לנייד אפליקצייה NAVfree USA , ואז תוריד את המפות הרלבנטיות - היא עובדת מעולה ולא תלויה ברשת , יש שם אופציה לחיפוש גוגל של כתובות , יעילה יותר מהחיפוש של האפליקציה עצמה אבל דורשת רשת.

מה זה הדיל 45$ ? של איזו חברה ?

ד"א אפשר להשתמש בנייד כממסר לאייפד.

lizard
20-08-13, 12:13
אני מתקין IGO עם מפות אמריקאיות על האייפד ואני אתקין גם את הNAVfree. אני יודע שאפשר להשתמש בנייד כממסר לאייפד, נראה מה נעשה. בסה"כ אם יש כיסוי ווירלס טוב אז לא אכפת לי רק שני סימים. גם ככה לישראל אני אתקשר דרך סקייפ או WHATSUP.
זה דיל שעולה בהתחלה 60 דולר, יש לך כמה סוגי מבצעים. מילוי של הסים עולה 45 דולר. של החברה שברנרד כתב, STRAIGHT TALK. חפש בגוגל. נראה דיל טוב.
הייתי כבר קונה אבל לא בטוח שיש לי לאן לשלוח את זה כרגע, הם כותבים שיש משלוח מהיום להיום אז אני מניח שאם אחכה יום-יומיים זה לא יהיה נורא.

Bernard
20-08-13, 17:40
תזמין לכתובת העבודה או לכתובת של הדירה החדשה, במשלוח רגיל.
זה יחכה לך כשתגיע.
נראה לי הכי טוב..

בקשר לתדרים - הכרטיס הוא אותו כרטיס - אם למכשיר יש יכולת 4G הוא יקלוט/ישדר 4G...

lizard
20-08-13, 18:27
כשהתחלתי להזמין את הסימים לא ראיתי התייחסות ל .g3/4. הייתב התייחסות ל apn אבל אני לא יודע מה זה אומר. טוב מזל שיש גוגל...

Bernard
20-08-13, 19:02
APN אלה הגדרות המכשיר לרשת הסלולאר ספציפית - אורנג', פלאפון סלקום, AT&T וכו'.
לא קשור לסוג המכשיר.
המכשיר שלך, אם הוא על אורנג'/סלקום הוא "תואם AT&T" או "TMOBILE".. זה מה שחשוב.

זאביק
21-08-13, 08:58
מיכה, כמה עצות.

1) נהיגה בארה"ב שונה מישראל, בעיקר בתחום הרמזורים והעצור. קשה ללמד נהיגה בהתכתבות. תנסה למצוא חבר/ה שנהג שם, ויודע מה החוקים, ודבר איתו אישית (אפילו טלפון זה טוב). יהיה לך הרבה יותר קל להבין

2) GPS - תפריד רשויות. קנה לך בארה"ב GPS ייעודי לרכב (אישית, אני אוהב את גרמין). יעלה לך פחות מ-100$ (כולל מטען לרכב, ומתקן לחלון), יפשט לך את החיים, וגם יותר נוח לנהוג איתו. אתה יכול לוותר על אלו שמציעים עדכוני מפות חינם לכל החיים,כי אתה יכול לעדכן את המפה מייד אחרי הקנייה (חינם), ועל דיווחי התנועה (כי הם עדכניים בערך כמו גלגל"צ - כלומר, זה לא וייז).
תכנן לך מסלול מ-JFK לחנות בסט-ביי הקרובה ותוך 5 דקות יש לך GPS עובד, בלי לחץ של סים, אינטרנט אלחוטי וכל השאר.
בסוף אתה גם יכול לנסות למכור אותו בקרייגליסט בלפחות 50% ממה ששילמת (או לקחת אותו איתך לקנות מפות של ישראל)

lizard
21-08-13, 10:16
למה שאני אקנה GPS יעודי אם יש לי בIPAD, גאלקסי 2 וגלקסי 4 ועוד אקנה לי גם טאבלט נוסף? אני שואל ברצינות. בדקתי והתקנתי על הIPAD גם את הIGO וגם את הNAVFREE. שתיהן עודות רושם של עובדות. בנוסף כנראה שאשתי מקבלת סים מהעבודה שלה (נושא מסובך) ולכן יהיה לנו חיבור אינטרנט. חוץ מזה, אני עדיין זוכר איך לקרוא מפה אז במקרה הכי גרוע נשתמש במפה...
הנהיגה קצת מלחיצה אבל אני חושב שאסתדר. הסבירו לי את ההבדלים אבל עד שלא חוותי וראיתי אז זה כמו שחייה בהתכתבות.
תודה ואני מקווה שיהיה בסדר. המטרה הבאה היא למצוא חנות RC רצינית באיזור בולטימור. אולי לא אוכל לקנות חלקםי לג'יפ אבל לפחות אקנה חלקים לנייט קרולר...אני מתכנן על בראשלס חדש והיגוי אחורי :-)

Bernard
21-08-13, 14:41
אל תתרגש מכל מה שאנחנו כותבים - נוסעים בצד ימין, כמו בארץ. כל היתר, לא רציני מידי.

אין טעם לקנות GPS. לדעתי, מיותר לגמרי - יש לך 3-4 GPS-ים ממלא. לא מבין מה נותן עוד אחד..

lizard
21-08-13, 16:16
גם אני לא.
השאלה העיקרית היא האם אני הולך להתקע בפקקים או לא, בכל מקרה, וויתרתי על שהיה בניו יורק אז יש לי לפחות 24 שעות להגיע. מקווה שלא אצטרך את כל ה24 שעות האלה.
האמת? הייתי שמח לעשות את הדרך דרך העיירות והנוף אבל מאחר ואני לחוץ לצערי אני חייב להגיע כמה שיותר מהר. את הטיול לאורך הROUTE66 אצטרך לעשות בפעם אחרת :-)

Bernard
21-08-13, 16:38
תראה, בד"כ הכל זורם ומהר.
אם יש תאונה במהיר, ואתה כבר עליו, אין הרבה מה לעשות... עומדים כמו כולם, לפחות עד היציאה הבאה.

לגבי בדיקה מראש, לבחור מסלול "ראשוני", אם אין DATA בסלולארי - אחרי שאתם לוקחים את האוטו, כנס לסטארבאקס הראשון שאתה רואה (תשאל בהשכרה איפה יש) או שתשאל בהשכרה אם ואיפה יש WIFI חופשי ותתחבר לווייז או לגוגל MAPS (שם תפתח את האופציה של TRAFIC) ותכניס את הכתובת. זה לפחות יתן לך אינדיקציה אם באותו רגע המסלול פנויי.
מנסיון (רב :() ה-MAPS, באופציית ה-TRAFIC, נותן את נתוני התנועה בצורה מדוייקת (על המטרים ממש), איפה יש עיכובים/מכשולים (מצויינים באדום, על המסלול)...
אח"כ... לפי המזל...

בד"כ, הדרך המהירה ביותר מ-JFK ל-95, עוברת דרך מנהטן - מנהרת הולנד. הכי מהר אבל...
בתוך מנהטן, בגלל הבניינים, קליטת ה-GPS לא אחידה והוא מתבלבל הרבה - פשוט לשים לב לשלטים ברחובות, לכיוון ה- HOLAND TUNNEL.
די פשוט - אפילו אני, עם כישורי הניווט הלא קיימים שלי, פיספסתי את הפנייה רק פעם או פעמיים - חוזרים לאחור (במנהטן זה פשוט רחוב אחד לכיוון הזה והאחר לכיוון ההפוך. עושים ימינה ברחוב הבא האפשרי, ושוב ימינה באפשרי ושוב ואתה חוזר, להזדמנות שנייה)..

lizard
21-08-13, 16:46
נקווה לטוב. לא ממש מתלהב לנסוע בתוך העיר. יותר מידי סרטי אסונות :-)

Bernard
21-08-13, 17:30
אתה צוחק?
יום אחד, לפני כמה שנים, אני נוסע עם חבר שלי (אז עם הצ'ירוקי) באחד הרחובות במנהטן ומול העיניים שלנו, בלוק מאיתנו, נופל מנוף, שהיהמחובר לקומה 40 ומשהו בבניין בבנייה....
פגע בבניין ליד ונשאר תלויי בקומה 20 ומשהו, בבניין האחר..

בכל מקרה, גם הוויז וגם הגוגל יתנו לך כמה אופציות (2). אם אתה לא רוצה דרך העיר, תבחר באופציה האחרת - בטח זה יהיה דרך סטאטן איילנד וברוקלין.. כביש מהיר וארוך ודי עמוס אבל בלי "רחובות"..
נוסעים על גשר הווראזנו - החדש והגדול בגשרים של ניו יורק. יפה מאוד. רואים ממני את כל דרום מנהטן, כולל אליס אאיילנד והגברת עם הגלידה (פסל החירות)..

lizard
21-08-13, 19:28
סבבה תודה.
נמצא כבר פתרון, הכי חשוב לא להיות בלחץ ולכן העדפתי לבטל את השהייה בניו יורק מאשר להלחץ. אם הכל ילך בסדר אז יכול להיות שאפילו יהיה לנו זמן לחזור לשם ליום-יומיים.
העיקר להגיע ולמצוא חנויות לקנות את כל השטויות שאני רוצה

Bernard
21-08-13, 20:09
לא להיות בניו יורק?!?!?!
כפירה!!

מצד שני, אמרת משהו על שני/שתי תינוקות...
מהר, למצוא להם/להן בייבי-סיטר ולטוס לסופ"ש לניו יורק...

lizard
22-08-13, 00:30
נראה, אם יהיה אפשרי אז נהיה אולי גם בניו יורק. כבר הייתי בעבר כנער. לא ממש חסר לי. הייתי מעדיף הרבה יותר ללכת לסמיסוניאון (מקווה שככה כותבים את זה) בוושינגטון. נראה לי מאוד מעניין.

lizard
27-08-13, 20:25
טוב נחתתי אחרי 11 שעות. בשדה רצו 120 דולר לכרטיס מוגבל ל3-4 ג'יגה בחודש. לא קניתי.
לקחתי רכב. הפעלנו את ה iso ואת הfreenav ושתיהן שוות לתחת. הפעלנו את הנתונים על הנייד של אשתי ואת הוויז....אחרי 10 דקות קרו 2 דברים. אחד: נסגרה לנו התקשורת על ידי פלאפון. שתיים: הלכתי לאיבוד.
התקשרנו לארץ לסדר חבילת גלישה לבנתיים. יקר אבל אין ברירה.
הכול התחיל לעבוד ועכשיו אנחנו בערך מאה קילומטר מהיעד. עצרנו בסטארבקס לקצת וויפי חינם.
מסקנות?
IN WASE WE TRUST.
אמנם עשה לנו טיול במנהטן ניו גרזי (המדינה) בפילדלפיה ובפנסילווניה ולקח לו הרבה זמן לעלות אותנו על הI95 אבל ססה"כ אני נהנה.
בבנצי למה התכוונתם בפניה שמאלה. כמעט חטפתי שבץ אבל עכשיו אני הרבה יותר רגוע. חוץ מזה אני חייב לציין שציפיתי לרמת כבישים טובה יותר.

tzagi
27-08-13, 20:44
אתה בצפון מזרח, סוג של מדינה עולם שלישי שלגמרה במקרה נמצאת בתוך ארה'ב, ממש אין מה לצפות לשלמות.

lizard
28-08-13, 01:34
כל כך חם פה. אני לא רוצה לחשוב מה הולך אצלך....

tzagi
28-08-13, 01:49
אצלינו לא חם בכלל, למעשה ירד גשם כמה ימים והמים בברכה פשוט קפואים...אי אפשר להכנס.

lizard
28-08-13, 07:07
משונה.
יש לי בעיה עם הstraight talk. הוא לא מקבל שום כרטיס אשראי שאני נותן לו.
יש רעיון איך לפתור את הבעיה?
תודה

tzagi
28-08-13, 08:00
לך לוולמרט,הם דילר לסטרייט טאלק, ובטוח יש אחד מרחק יריקה ממך.
אגב, בחנות עצמה לא יהיה בעיה להשתמש בכרטיס אשרי זר כמו ברשת.
אם בכול זאת לא ילך...חפש דילר לSIMPLE MOBILE או H2O בזיפ קוד שלך.

lizard
28-08-13, 08:02
מחר אני אחפש תודה רבה.

זאביק
28-08-13, 08:06
קנה לך בארה"ב GPS ייעודי לרכב (אישית, אני אוהב את גרמין). יעלה לך פחות מ-100$ (כולל מטען לרכב, ומתקן לחלון), יפשט לך את החיים,

תכנן לך מסלול מ-JFK לחנות בסט-ביי הקרובה ותוך 5 דקות יש לך GPS עובד, בלי לחץ של סים, אינטרנט אלחוטי וכל השאר.

פולני שכמוני לא יגיד "אמרתי לך" ??

סע ברגוע ותהנו מארה"ב ...

tzagi
28-08-13, 08:31
רובם פתוחים 24-7,

ואיזה יהנה? זה חצי פולני.

lizard
28-08-13, 12:03
נהנתי מאוד מהנסיעה. בסה"כ להפעיל את הוויז עלה לנו 150 שקל לחודש. כל 24 שעות יש 75 מ"ב גלישה. היתרון של וויז זה שהוא דיווח לנו מראש על תאונות, משטרה ומפגעים. זה ממש היה מועיל כי כנראה שזה לא משנה מייל או ק"מ העיקר שהמחוג יהיה על 70 :D
בסה"כ היה מעניין אם כי זה לא מה שתכננו ולכן לא ניצלנו הזדמנויות שנקרו בדרכנו. למשל להכנס לאאוטלט הכי גדול בניו גרזי על מנת לרכוש ציוד שאנחנו צריכים.
מה שכן בנסיעה הבהירה לי שבחזרה אני לוקח רכבת. יקר נורא אבל אין מצב שאני מסיע אצ כל המזוודות+תאומים+2-3 מבוגרים באוטו הזה (פיאסטה 4 דלתות).

נמרוד
28-08-13, 12:24
מה שכן בנסיעה הבהירה לי שבחזרה אני לוקח רכבת. יקר נורא אבל אין מצב שאני מסיע אצ כל המזוודות+תאומים+2-3 מבוגרים באוטו הזה (פיאסטה 4 דלתות).

זה אוטו שכור, לא? תשדרג אותו בימים האחרונים למשהו גדול יותר.

lizard
28-08-13, 12:31
חשבתי על זה גם. נראה. יש עוד לפחות חודשים וחצי.

Bernard
28-08-13, 14:38
ברוך הבא.

אל תיתן לזאביק "לקפוץ" עליך. במחיר של מכשיר GPS, אתה קונה יופי של חבילת גלישה.
הוויז עובד יופי והIGO לא עובד טוב, משום שצריך להגדיר, בהגדרות ה-GPS של הטלפון, שאתה כבר לא באסיה/ישראל אלא בצפון אמריקה ואז הוא "יתאפס" על עצמו ויעבוד..
מלבד זאת, לוודא שיש לך את כל המפות של ארה"ב.

הכרטיס לא "עובד" לך משום שהכתובת למשלוח שונה מהכתובת הרשומה לכרטיס ו/או שאין כתובת אמריקאית לכרטיס - חשבתי שזה ברור (לכל מי שעושה קניות ברשת, גם מישראל, ושולח לחברים בארה"ב - אני עשיתי את זה לפני שנים), צריך להודיע לחב' כרטיס האשראי הישראלית על "כתובת נוספת" שתהיה מזוהה עם הכרטיס. גם אם הכרטיס הוא "בינלאומי" הרבה עסקים בארה"ב בודקים אוטנטיות ע"י השוואת כתובות וסטרייט-טאלק מוכרת רק בארה"ב, ולכן לא "מקבלת, כרטיסים שאינם "רשומים" בארה"ב..
שלח פקס לויזה/ישראכרט ותודיע על כתובת נוספת - יחסוך לך בעיות בהמשך, בהזמנות ברשת ובטלפון.
או שבאמת, כמו שג'ו אמר, תמצא וולמארט - אמרתי לך כבר, הם מוכרים סטרייט-טאלק אבל בד"כ רק את החבילות עם הטלפונים (והם לשימוש רק בחברה - אי אפשר להוציא/להחליף סים בטלפונים שלהם!!). יכול להיות שבוולמארט "סופרסטור" (כך זה נקרא, תריץ חיפוש) יהיו כרטיסי סים למכירה.

אם אתה פותח חשבון בנק פה (לחודשיים), אתה מקבל מיד כרטיס דביט (DEBIT) שזה, בשבילנו זהה לכרטיס אשראי, רק שהחיוב נעשה מיד, לא בעוד חודש - אז לא תהיה לך בעייה בכלל.

רכבות זה עסק יקר פה.
לדוגמא, רכבת מפילדלפיה לניו יורק, עולה כמעט כמו טיסה , אלא אם אתה לוקח רכבת, שמקום 3/4 שעה, נוסעת כמעט שעתיים (טיסה היא בערך 20 דקות).
תבדוק טוב כמה עולה וכמה זמן נסיעה ברכבת...

אם אתה פותח חשבון בנק פה (לחודשיים), אתה מקבל מיד כרטיס דביט (DEBIT) שזה, בשבילנו זהה לכרטיס אשראי, רק שהחיוב נעשה מיד, לא בעוד חודש - אז לא תהיה לך בעייה בכלל.

lizard
28-08-13, 16:30
הייתי בוולמרט הם לא מוכרים סימים רק דקות שיחה. יש להם דרך טי מובייל עסקה משתלמת יותר אבל רק לתושבי ארהב. כרגע אני בat&t נראה כמה הם רוצים. לא בטוח מה לעשות.

lizard
28-08-13, 16:32
יש לי כרטיס דביט מבנק הדואר. גם לא עבד

lizard
28-08-13, 18:25
טוב קניתי PRE PAID בלתי מוגבל מT-MOBILE. עולה 70 דולר לחודש ו10 דולר חד פעמי. ה20 דולר לחודש הנוספים לא יהרגו אותי ואין לי כוח ובעיקר זמן להתעסק עם כרטיסי אשראי, כתובות ומה שבניהם.
מה שכן, ההצעה של וולמארט ממש טובה למי שיכול לארגן מסמך זיהוי אמריקאי.

asafk
28-08-13, 20:53
למיטב זכרוני...
הויזה שלך היא מסמך זיהוי PHOTO ID אמריקאי לכל דבר.

אסף.

Bernard
28-08-13, 23:08
לא נורא. ה-$20 האלה לא יעשו אותך עשיר/עני יותר - העיקר שיש חיבור לרשת.

lizard
29-08-13, 00:00
כן כבר הייתי בלחץ כי אחרת הרהיטים לא היו מגיעים.
נקווה שעכשיו הכול ילך חלק יותר.
אשתי ואני בהלם מהאיזור. יש עיר שלמה שחבוייה בין עצים. זה פשוט לא מובן.

Bernard
29-08-13, 03:27
כן. חבר שלי, שגר ולמד שנתיים בניו יורק ושנה וקצת בלוס אנג'לס, צחק עלי שאני גר בג'ונגל.

ג'ו גר במדבר ואני ביער צפון אמריקאי - עכשיו קנינו בית (יותר זול משכירות ומחירים מצחיקים) שרק גדר קולנסאות מפרידה בין החצר לבין יער של איזה 30 קמ', עד המבנה הקרוב (איזו מחצבה נטושה). יוצאים מהשער האחורי והולכים לאיבוד...
צבאים(כולל במבים) וארנבים כל הזמן נכנסים לחצר. כשבואש עובר בסביבה, מריחים את זה טוב מאוד.. בערבים, כל האיזור מתעורר לתחייה עם המוני גחליליות שמאירות את היער, שלא לדבר על סנאים וצ'יפ-מונקס וצפרדעים (שצריך בבוקר להוציא מהבריכה, לפני שהפילטר יכנס לפעולה ו"יאסוף" אותן) ו... ג'ונגל ממש בתוך העיר או, כמו שאתה אמרת, עיר בתוך הג'ונגל.

ומלא ג'יפים (שם כולל) מדוגמים, שהשטח היחיד שהם ראו, זה קצת (טוב, הרבה) בוץ בשביל - מטר מהכביש... למות מקנאה.
עולם אחר.

lizard
29-08-13, 07:47
אני קם בבוקר, מסיט את הווילון ורואה את זה....לא יודע איזה אוטו זה אבל הוא מגניב.
מלא טנדרים פלאטבד כמו שאני אוהב. דברתי עם מישהי והסברתי לה שאצלנו אסור לשנות שום דבר ברכבים, היא פשוט לא הבינה את זה.
עדיין לא התרגחתי למרחקים. אומרים לי משהו בסגנון "זה מעבר לפינה" רק שהפינה נמצאת איזה 2 ק"מ מאיתנו.
הייתי היום בוולמארט...מדהים! מחר אני נוסע שוב. צריך לקנות כמה דברים לדירה ןאז אסתובב שם יותר. עוד לא הייתי בטרגט, יש אחד "ליד" הדירה..."רק" איזה 3 ק"מ ממנה. אותי זה משעשע. מלא רנגלרים ברמות שיפור שונות. כל מיני טנדרים מעניינים. פשוט אמריקה :D

tzagi
29-08-13, 08:18
Around the corner'
זה מונח גאוגרפי ואין מה לתרגם אותו לעיברית, זה לא עובד מכול בחינה, מילולית או אחרת
בטקסס לדוגמה זה כולל יעדים קרובים מ20 מייל.
טרגט זה דומה לוולמרט, טיפה יותר מסודר אבל גם יותר יקר(בעיקרון המוצרים זהים), מיועד לאנשים שמפחדים שהשכנים יראו אותם בוולמרט.
בקיצור...חבל על הדלק.

lizard
29-08-13, 13:12
נבדוק, לא אומר שנקנה. לי אין שום בעיה עם זה שיראו אותי בוולמארט :-)
כבר הפנמתי ש "קרוב" ו"מעבר לפינה" זה גם יכול להיות בערך המרחק מהבית שלי בכפר טרומן לתל אביב :-)

Bernard
29-08-13, 14:19
אבל פחות פקקים/תנועה ורמזורים (אלה אם אתה נמצא במרכז העיר...

lizard
29-08-13, 14:55
אותי זה מדהים כמות העצים פה. מלא סנאים. שאלתי את המתאמת לדירה אם מותר לאכול אותם....העא לא הבינה את הבדיחה כנראה. עוד מעט ניסע לוולמארט ונעשה שם סיבוב רציני. אני רוצה לקנות לי חכות דיג, כדאי לקנות שם או במקום יותר שמיועד לזה? אני מתכוון להתחיל לשלוח דברים לארץ בקרוב.

tzurs
29-08-13, 21:20
אם אתה מתכנן לדוג, תבדוק כמה עולה רישיון דייג ומה מותר לדוג.

זאביק
29-08-13, 21:41
אמלא סנאים. שאלתי את המתאמת לדירה אם מותר לאכול אותם....העא לא הבינה את הבדיחה כנראה.

מבחינתם, זה סוג של חולדה, עם יחסי ציבור טובים יותר.
רק תיירים/מהגרים מתלהבים מהם.

בערך כמו היחס שלך לחתולי רחוב (כמה כאלו ראית פה?)

lizard
30-08-13, 00:14
אם אתה מתכנן לדוג, תבדוק כמה עולה רישיון דייג ומה מותר לדוג.
לא מתכוון לדוג, אני אפילו עוד לא יודע איך לזרוק חכה. אבל אני מתחיל ואם אני כבר פה אז נקנה טיפה ציוד. חשבתי בסה"כ על חכה, רולר וסכין טובה. הכול ישלח בדואר לישראל. לא שבישראל זה עולה יקר.

lizard
30-08-13, 00:15
מבחינתם, זה סוג של חולדה, עם יחסי ציבור טובים יותר.
רק תיירים/מהגרים מתלהבים מהם.

בערך כמו היחס שלך לחתולי רחוב (כמה כאלו ראית פה?)
הבנתי את זה. עדיין זה מגניב למי שלא מכיר.

Bernard
30-08-13, 04:09
אתה עדיין לא דג? חכה, מה מחכה לך במחלקת הדייג/חכות... יש להם חכה/חוט/קרס/פתיון/תיק לכל סוג של דג וגם לחלוקת הצבעים של כל סוג... הזויים.

נכון - אין פה בכלל חתולי רחוב אבל יש המון רקונים (דביבון רוחץ..) ואופוסומים וצבאים, שקופצים לכביש ללא אזהרה. וכמו שאמרתי, כשבואש עובר ברחוב ליד, כולם מריחים ואוי ואבוי אם הוא נדרס...
הסנאים
זה דווקא נחמד, כל זמן שהם לא גרים בבית שלך ולא מכרסמים את חוטי החשמל - הם לפחות לא משאירים ליכלוך ומרעישים והורגים כל מה שזז כמו חתולי רחוב.

lizard
30-08-13, 05:09
יש לי בבית 6 חתולים. לאמא שלי עוד 4 ולאחותי עוד 3. אני אוהב חתולים הם יצרו את פייסבוק.
אני מתחיל להתרגל ולזהות נתיבים. דרכים שאתמול נראו לי ארוכות היום כבר נראות קצרות. מסתגלים לתנאים המקומיים.
יש לי אולי איזו סוג של בעיה. אני לא יודע אם זו מתיחה, טעות קפקאית או משהו שצריך להזהר ממנו באמת. קבלתי שיחת טלפון מאיזו מישהי בשם אשלי שטוענת שאני חייב לה 5000 דולר. רק אחרי שאיימתי לפנות למשטרה היא הפסיקה להתקשר. לא הבנתי 90% ממה שהיא אמרה.
אני חושב שאולי הנספר שיש לי היה שייך למישהו אחר. איך מבררים את זה? מתקשרים לטי-מובייל?

מחר באים הרהיטים לדירה. נראה איך זה ילך.

tzagi
30-08-13, 06:29
נו אלמוגי, אתה עד כדי כך טמבל?
קיבלתה מספר מקומי, וכמובן שהמספר משוחזר והיה שייך למאות אם לא אלפי אנשים ב70 שנה האחרונות.
הטלפון היה מCOLLECTION AGENCY. פעם הבאה תגיד להם NO ENGLISH וזהו, לא שזה יעזור....אבל זה יכול להיות חיובי, דבר איתם כמה שאפשר, ככה תילמד אנגלית וגם תדאג לתעסוקה למיסכנים. רמז: אסור להם לנתק, אז פשוט תשאיר אותם על הקו וספר להם סיפורים בעיברית.

lizard
30-08-13, 07:07
אוקי טוב לדעת. רק שלא יאתרו אותי וישלחו אלי אנשים.
שכחתי לכתוב שעשיתי עסקה עם חברה בשם 012global. יש לי אצלם חשבון PREPAID של 50 דולר, הם ספקו לי מספר ישראלי שאנשים בישראל יכולים להתקשר אליו בעלות שיחה סלולרית כמדומני ולי זה עולה בסביבות ה1.5 סנט לדקה ובנוסף סיפקו לי מספר מקומי לשיחות לישראל שעולות לי 1ץ5 סנט לדקה עבור מספר בזק ו5ץ5 סנט לסלולרי.
מאוד נוח ושומעים טוב. ניתן לחבר יותר ממספר טלפון אמריקאי מקומי אחד ולכן אנחנו שוקלים לארגן לאשתי סים מקומי גם כן, חבליה מוגבלת מאחר ואן צורך בשני טלפוניםעם חבילות גלישה בלתי מוגבלות.

tzagi
30-08-13, 07:16
אתה מגנט לנוכלים
החבילה עולה $12 לחודש , דבר בלי הגבלה ובלי חיוב לדקה.(ההגבלה היחידה: עולה כסף להתקשר לנייד בישראל) אבל לנייח, או כשמתקשרים אליך-בלי הגבלה.
לצערי יש לי את זה כבר 5 שנים

Bernard
30-08-13, 07:29
יש לי בבית 6 חתולים. לאמא שלי עוד 4 ולאחותי עוד 3. אני אוהב חתולים הם יצרו את פייסבוק.
אני מתחיל להתרגל ולזהות נתיבים. דרכים שאתמול נראו לי ארוכות היום כבר נראות קצרות. מסתגלים לתנאים המקומיים.
יש לי אולי איזו סוג של בעיה. אני לא יודע אם זו מתיחה, טעות קפקאית או משהו שצריך להזהר ממנו באמת. קבלתי שיחת טלפון מאיזו מישהי בשם אשלי שטוענת שאני חייב לה 5000 דולר. רק אחרי שאיימתי לפנות למשטרה היא הפסיקה להתקשר. לא הבנתי 90% ממה שהיא אמרה.
אני חושב שאולי הנספר שיש לי היה שייך למישהו אחר. איך מבררים את זה? מתקשרים לטי-מובייל?

מחר באים הרהיטים לדירה. נראה איך זה ילך.

לאן הכנסתי את עצמי.. שוב..
ואני בכלל לא אוהב את הפייסבוק..

אז מה, נטשת את החתולים?
טוב, ממלא לא יזכרו אותך כשתחזור..

ולגבי חבילת הטלפון - לא נורא. לומדים.
איך "היא" אומרת לי? "דמי לימוד".
שוב - לא ירושש אותך.
וחוץ מזה, כשיש חבילת גלישה סלולארית (במיוחד ללא הגבלה), תמיד ניתן להשיג אותך/להתקשר בטנגו/סקייפ/וואטס-אפ - רק תדאג לעדכן את המספר האמריקאי לאפליקציות האלה.

lizard
30-08-13, 08:01
יש לא רק חתולים גם כלבים. תאמין לי לא רציתי לנטוש אבל באמת שמה שאנחנו עושים פה חשוב יותר.
אמא שלי דואגת לתת להם צומי, מצאנו שיטת WIN WIN לכולם :-)

עדיף לשלם קצת יותר מאשר להתחיל להסתבך ולהתעצבן. אגב בדקתי ובכרטיס DEBIT שיש לי מבנק הדואר אני לא יכול לשנות ארץ מוצא לארה"ב, באסה אבל בנתיים עובד יפה עם וולמארט וכל השאר. בסה"כ אנחנו מסתדרים.

tzagi
30-08-13, 08:21
עדיף לשלם קצת יותר מאשר להתחיל להסתבך ולהתעצבן.

חייב לחלוק עליך, עדיף לעשות שעורי בית כמו שצריך ולא להאכיל כמויות של אוכלי חינם. אבל זאת רק דעתי, אתה לא חייב להסכים.

lizard
30-08-13, 13:31
חשבתי שעשיתי אבל כנראה לא מספיק.
אני בהחלט נגד האכלת אוכלי חינם אבל אם לא מדובר על מחיר משמעותי והיתרונות של המהירות והזמינות עולים על החיסרון של המחיר אז צריך לעשות שיקול.

Bernard
30-08-13, 14:21
אי אפשר לחשוב על הכל. לא נורא - שכר לימוד.

אני ממש מתבייש לספר על שכר הלימוד שלי, בגלל חוסר תשומת לב וטיפשות, שממש לא מאפיינת אותי - אני רק אומר שמדובר בסכום הרבה (המון) יותר גבוה - אתה אפילו לא יכול להתחיל לתאר.

עוד משהו, שאני יכול לומר בשיא האובייקטיביות ולא הזכרתי בשורשורים ה,נגעו" בזה, שיחסית לפה, בארץ (עם כל התלונות ומענות) יש נו משטרה נהדרת וחכמה וזריזה (שאתם ממש לא מאמינים)!
ממש כך!

lizard
30-08-13, 15:00
אין מה לעשות. מה שאתה רואה פה אתה לא רואה בישראל.
לדוגמא: אנחנו שכרנו דירה שנגד זה אין מה לעשות אבל גם שכרנו רהיטים.
יצא לנו להסתובב בקניונים וראינו שמחירי הרהיטים לא בשמים. זה נכון שאנחנו מקבלים המון רהיטים אבל אם היינו הולכים לאיקאה(מעבר לפינה) אז אני די מאמין שהיינו יוצאים עם פחות נזק וגם תורמים אותם בסוף לנזקקים.

tzagi
30-08-13, 20:03
אז למה לא הלכתם לEXTENDED STAY? בא מרוהט כולל כלי מטבח.

ברור שהשכרת ריהוט יהיה יותר יקר מקניה, הרי הם מביאים,מסדרים ובסוף באים לאסוף חזרה...כוח אדם שווה כסף, באיקיאה את מקבל בקופסאות, הרכבה עצמית.

lizard
30-08-13, 22:13
כי extended stay עולה בסביבות 4500 דולר לחודש וכרגע כולל utilities אני לא עובר את ה2000 וזה לדירה של שלושה חדרים (שבוע לפני הטיסה החברת ניהול אומרת לי שהדירה המיועדת לר התפנתה ולכן עשו לי מחיר טוב על שלושה חדרים במקום שניים, יצא בסדר כי אחותי באה בחודש הבא לכמה ימים. נקנה לה מזרן מתנפח בחמישים דולר ונשלח אותו אחר כך לארץ)
תאמין לי שבדקתי כמעט הכול. חלק בכלל לא רצו לדבק איתי טחלק אמרו לי רק כשאהיה בארה"ב לדבר איתם. בתכל'ס אני מרוצה. היה יכול להיות יותר זול אבל בקצב שאנחנו שורפים פה דולרים זה כבר לא משנה....

lizard
30-08-13, 22:16
אגב אנחנו מדברים על 1800 דולר שמתוכם מחזירים לי 400 פיקדון.
זה לשלושה חודשים. הדירה עולה לי עוד 1130 לחודש ואני לא יודע כמה ההוצאות מים גז וכדומה.

tzagi
31-08-13, 00:31
יקר רצח הצפון מזרח, אצלינן E.S. 2 חדרים זה כ $1500 בחודש, כולל הכול. או כמעט רבע מחיר.

lizard
31-08-13, 00:42
טוב אתה גר בחור במדבר :D:D:D:D:D

בניגוד לתמונה, טווינקי זה ממש לא טעים!

אל תשכח שמדובר על שלושה חודשים. הכול הרבה יותר יקר משמעותית. לשנה זה איזה 300 דולר פחות, לפחות.

tzagi
31-08-13, 01:04
אתה לא מכניס למשוואה את ההשכרת ריהוט, קניית כלי מטבח, חשמל,מים, זג, כבלים,אינטרנט ועוד ועוד,רוצה לנחש כמה כול זה יעלה לך חודשית? אני מנחש ..יותר מ$500
אבל בהיתחשבות למחירים הגבוהים...כנראה זה הדרך ה"זולה" יותר.

lizard
31-08-13, 02:00
נכון. היה יכול להיות זול יותר אבל באיזה שלב כבר הייתי ממש לחוץ. לא חשבתי שזה יהיה כזה סיפור. טעות שלי.

Bernard
31-08-13, 03:34
טוב אתה גר בחור במדבר :D:D:D:D:D

בניגוד לתמונה, טווינקי זה ממש לא טעים!

אל תשכח שמדובר על שלושה חודשים. הכול הרבה יותר יקר משמעותית. לשנה זה איזה 300 דולר פחות, לפחות.

טווינקי זה ממש, אבל ממש מגעיל!
לפני כמה חודשים כמעט סגרו את המפעל (למעשה סגרו ואחרי כמה שבועות הפעילו מחדש, עם בעלים אחר)- כל המדינה היתה כמרקחה! כל הזמן בכל מהדורת חדשות ניפחו את השכל עם האייקון האמריקאי הזה... כאילו שכל היתר בסדר, ונשאר רק לדאוג לעוגייה המגעילה הזו...

tzagi
31-08-13, 04:07
מגעיל מגעיל, אבל יש לו טווח חיי מדף של 100 שנים, יש שאומרים שאחרי מלחמה גרעינית ישארו 2 דברים בלבד, ג'וקים וטווינקיס

אה כן...מיכה היה נותן יד ימנית כדי להיות בחור במדבר במקום החור בצפון.

Bernard
31-08-13, 04:51
ברור. מראש יש לו טעם של משהו שייצרו לפני 100 שנים.

זה כ"כ אייקון אמריקאי, שבסרט הזומבים עם וודי הרלסון, הקדישו לו רגעים נבחרים (הוא כל הזמן מחפש טווינקיס) - מגעיל מאוד..

אני דווקא מבסוט מהמזרח... יש יותר "טעם" של ציווילזציה וירוק..
אבל אני גם אוהב את ניו יורק וג'ו לא...

lizard
31-08-13, 05:58
אה כן...מיכה היה נותן יד ימנית כדי להיות בחור במדבר במקום החור בצפון.
מה שנכון נכון...

בFAMILY GUY צחקו על זה שאחרי שואה גרעינית ישאר המפעל של הטווינקי.

lizard
31-08-13, 06:01
חוץ מהמבורגרים וג'אנק פוד, יש משהו שנחשב לאוכל אמריקאי? לא סטייקים אלא אם להשוות למרוקאים, חריימה וכדומה.
אוכל אוטנטי.
כשהייתי לפני עשר שנים בסיאטל אכלתי קערת פרות ים שלפי מה שהמלצרית אמרה זה אוכל "סיאטל" אותנטי.

tzagi
31-08-13, 06:29
בפולו וינגס

Bernard
31-08-13, 07:07
חוץ מהמבורגרים וג'אנק פוד, יש משהו שנחשב לאוכל אמריקאי? לא סטייקים אלא אם להשוות למרוקאים, חריימה וכדומה.
אוכל אוטנטי.
כשהייתי לפני עשר שנים בסיאטל אכלתי קערת פרות ים שלפי מה שהמלצרית אמרה זה אוכל "סיאטל" אותנטי.

ברור!
קוראים לזה "מקדונלד" - הכי אוטנטי שיש... ביחד עם "דנקין-דונאט", אם כבר ראית/שמעת את הפרסומות...

כל היתר זה של מהגרים..

tzagi
31-08-13, 08:01
ברנרד, למה ללכלך? אולי מחוסר ידע.
יש אצלכם רשת מסעדות מקומיות עם אוכל מאד אוטנטי לאזור
http://www.thelube.com/qsl/food.html

ממומלץ ביותר, לא מומלץ לאלה שבודקים כולסטרול, זה לא בשבילכם.

ומיכה, אתה בבירת האוכל העולמית, יש הכול, ויותר טוב מארצות המולד. מה הפנטזיה הזאת של אוכל"מקומי"- הכול זה מקומי!
הצפון מזרח נבנה ע'י מהגרים ...הרבה מעל ל250 שנה, כול עם הביא את הטעמים שלו.
בין עם זה איטלקי במולברי, סיני בצ'ינהטוון אן ארופאי בכץ דלי- כולם מקומיים
והנה ברנרד, שלא תגיד שאני לא מכיר את דרום ת'א הגדול ושונא אותו בלי סיבה.

lizard
31-08-13, 14:20
בפולו וינגס

חפשנו אתמול ובסוף התפשרנו על המבורגר. לא מקדונלדס, היה טעים.
האמת שחפשתי KFC אבל לא מצאתי. בגלל הניתוח אני כבר לא נהנה ממסעדות כל כך.

Bernard
31-08-13, 17:15
ברנרד, למה ללכלך? אולי מחוסר ידע.
יש אצלכם רשת מסעדות מקומיות עם אוכל מאד אוטנטי לאזור
http://www.thelube.com/qsl/food.html

ממומלץ ביותר, לא מומלץ לאלה שבודקים כולסטרול, זה לא בשבילכם.

ומיכה, אתה בבירת האוכל העולמית, יש הכול, ויותר טוב מארצות המולד. מה הפנטזיה הזאת של אוכל"מקומי"- הכול זה מקומי!
הצפון מזרח נבנה ע'י מהגרים ...הרבה מעל ל250 שנה, כול עם הביא את הטעמים שלו.
בין עם זה איטלקי במולברי, סיני בצ'ינהטוון אן ארופאי בכץ דלי- כולם מקומיים
והנה ברנרד, שלא תגיד שאני לא מכיר את דרום ת'א הגדול ושונא אותו בלי סיבה.

מלכלך? למה מלכלך? בסה"כ קורה לילד בשמו...

זה לידי, זה?
זה איזה שעתיים נסיעה מהאיזור שלי - כולה בשביל השילוב "האמריקאי" של המבורגר עם כל מיני רטבים שמנוניים וכמה ירקות לא חתוכים...

האוכל "האמריקאי-אוטנטי" היחיד שאני מכיר זה כל הבישול הקייג'יני בדרום, שגם הוא מבוסס, ברובו על ROAD KILL (אמיתי או מוזמן..).
זה ועוגת גבינה ..

כל היתיר, כמו שג'ו אומר, זה אוכל מהגרים - או במילים אחרות אוכל איטלקי/סיני/יפני/יהודי (בניו יורק. לא יודע על בולטימור, חוץ מזה שלפני שקמדן בניו ג'רזי הדיחה אותה, היתה העיר "הנפשעת" ביותר בארה"ב..)

יש פה פרסומת נפצה על איזה משקה קל מטופש.
בפרסומת הסלבריטי שמפרסם (הכושי מ-"רוק 30") אומר שהאמריקאים התעייפו/השתעממו מה"עוף", אז הם הפכו אותו לנאגטס (NUGGETS), שזה שינצלונים בגודל נגיסה) - זה, במילה, המטבח האמריקאי "האוטנטי" - מהר, קטן וזול ולפעמים דווקא טעים (כריך העוף של מקדונלד הוא אחלה - יותר טוב מהדומה של KFC, אבל אני בכלל אוהב בשר ולא עוף (שזה ציפור, כאילו...)

lizard
31-08-13, 18:35
אחרי חמישה ימים אני שמח לדווח שסוף סוף מצאנו את הסופרמרקט!!!

נמרוד
31-08-13, 19:46
בלטימור אמרת?

לובסטרים. גדולים ואדומים, שלוקים בתוך חביות ענקיות של מים רותחים. קצת מלח... זה אחד מזכרונות הילדות שלי מהאזור (כמו הם הסנאים שלך. ורובה BB מטויז-אר-אס). לא שאכלתי סרטנים בתור ילד, בכל זאת... בגיל 12 ההעדפה הברורה הייתה מקדונלד'ס.

ואוכל אמריקאי ביתי אותנטי, זה באמת אוכל תעשייתי שנועד לחימום ומינימום התעסקות, אבל יש דברים מעניינים. תנסו את שפע הדברים המוכנים שרק צריך לחמם בסופרמרקט. נסה את Chicken Pot Pie וחבריו, למשל. Mac & Cheese. ביגל קפוא שמחממים בכמה דקות, עם פילדלפיה קרים צ'יז בטעם בצל מטוגן.

tzagi
31-08-13, 22:06
בעיקרון...אין אוכל אוטנטי אמריקאי בדיוק כמו שאין אוכל אוטנטי ישארלי,(תכף יקפצו כול המומחים ויטענו אחרת..)

וחוץ מזה...פעם אחרונה שבדקתי מקדונלדס מאד פופולרי בישראל....אז זה הופך אתו לאוכל ישראלי?

Bernard
31-08-13, 22:21
בעיקרון...אין אוכל אוטנטי אמריקאי בדיוק כמו שאין אוכל אוטנטי ישארלי,(תכף יקפצו כול המומחים ויטענו אחרת..)

וחוץ מזה...פעם אחרונה שבדקתי מקדונלדס מאד פופולרי בישראל....אז זה הופך אתו לאוכל ישראלי?

ברררור.
ואני מתפלא שאתה מעלה את זה במין סקפטיות שכזו...

lizard
31-08-13, 22:45
האמת שהתכוונתי לאוכל שנחשב מקומי לאיזור אבל זה לא משנה.
נמרוד אני לא מת על לובסטרים. מה שכן יש להם שרימפסים בגודל היד שלי בערך אז קניתי לי חבילה ואעשה לי אותה.
קניתי בשר ואתחיל לבשל. בתפריט מרק זנב שור וקציצות בשר עם אורז.

yes1952
01-09-13, 02:19
מיכה
רק בריאות והרבה
תשתדל להנות מהחופש
לובסטרים מיין?אני מת עליהם
ושנה טובה

Bernard
01-09-13, 02:44
האמת שהתכוונתי לאוכל שנחשב מקומי לאיזור אבל זה לא משנה.
נמרוד אני לא מת על לובסטרים. מה שכן יש להם שרימפסים בגודל היד שלי בערך אז קניתי לי חבילה ואעשה לי אותה.
קניתי בשר ואתחיל לבשל. בתפריט מרק זנב שור וקציצות בשר עם אורז.

הדבר המקומי היחיד שיש בבולטימור זה הסידרה Homicide: Life on the street או כמו שקראו לה בארץ "רצח - מאדום לשחור" ((מקור השם בעברית, הוא הטבלה שבה מצויינים מקרי הרצח אדום - לא מפוענח. שחור - מפוענח.. מאדום לשחור..
וגם זה נגמר.

lizard
01-09-13, 03:18
ברנרד lol. הייתה סדרה טובה.

יוסי תאמין לי, זו לא חופשה

lizard
01-09-13, 04:03
משהו שעבר לידי היום.

yes1952
02-09-13, 21:14
אני יודע מיכה שזה לא "חופשה ממש"
אני נהגתי לקרוא לאישפוזים שלי חופשה-ולשהות באישפוז "בית הבראה"
ושמחתי על כל יום שעבר בציפיה ליום עוד יותר טוב
ושוב
שנה טובה

lizard
02-09-13, 23:31
חס וחלילה אישפוזים. אחרי שנקבל אור ירוק מיחידת ביטחון שדה נפרסם על מה מדובר ברבים. ניתן לומר שבעלות של הפרוייקט הייתי יכול לקנות איזה 5-6 JK חדשים מהדילר (בארהב כמובן לא ישראל). בכל מקרה זה שהייה לטובה ולא בגלל משהו רע.
יאמר שהווייז דואג לנו לטייל בסביבה. היום בגלל שפניתי לא נכון באינטרסטייט עשיתי עיקוף של שעה בכל העיירות בסביבה. אמנם הייתי מעוצבן אבל בתכלס היה מעניין.

Bernard
03-09-13, 04:19
ה"עיירות בסביבה" הן המקומות הכי מעניינים, שתדע לך...
עולם אחר.

tzagi
03-09-13, 04:30
תלמד את המפה ואל תסתמך על וייז, זה כלי עזר, לא תחליף.

lizard
03-09-13, 04:32
אני יודע. אני מתחיל להכיר את הסביבה. פשוט זו נקודה שיש 3 דרכים ואני אף פעם לא זוכר איזו דרך.

Bernard
03-09-13, 04:34
ואני אומר, שאם יש כרטיס אשראי(לדלק) ו-GPS ואין "דד-ליי" - כלום לא בוער..
במקרה הכי גרוע, לוחצים על HOME ב-GPS, ומגיעים הביתה..

tzagi
03-09-13, 07:31
ואני אומר, שאם יש כרטיס אשראי(לדלק) ו-GPS ואין "דד-ליי" - כלום לא בוער..
במקרה הכי גרוע, לוחצים על HOME ב-GPS, ומגיעים הביתה..

אפילו אם זה דרך מקסיקו?

Bernard
03-09-13, 14:35
מה רע במקסיקו... אם אתה לא מקסיקאי?

נמרוד
03-09-13, 15:15
אני יודע. אני מתחיל להכיר את הסביבה. פשוט זו נקודה שיש 3 דרכים ואני אף פעם לא זוכר איזו דרך.

נשמע כמו מודיעין.

lizard
03-09-13, 15:22
נמרוד לא הבנתי.

orend
07-09-13, 12:23
תופס "טרמפ" על השירשור. לפני יציאה לארה"ב מחפש סים אמריקאי עם שיחות וDATA. נתקלתי בחיפושי בשני הבאים:
http://www.freesim.co.il/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=39&virtuemart_category_id=10&lang=he

http://www.col.org.il/show_news.rtx?artID=65045

מישהו מכיר\התנסה בהם או משהו דומה?
תודה
אורן

tzagi
08-09-13, 07:42
כנכתב בעמודים הראשונים,
יש חברות שונות, .AT&T, T-mobile, Simple mobile, H2o, Red Hat, Straight talk

כנס לאתרים שלהם ובחר מה מתאים לך.
אני אישית יכול לספק לך כרטיסי סימ שלSIMPLE MOBILE ו H2O

lizard
08-09-13, 14:25
אנחנו נכנסנו לסניף של טי מובייל וקנינו 2 סימים ב160 דולר. אחד ללא הגבלה והשני רק 2.5gb גלישה אבל עם סמס לחול ללא הגבלה.

Bernard
08-09-13, 14:42
$160 לשניהם?
מה התנאים?
עדיף אינטרנט על SMS, יש את כל האפליקציות של שליחת SMS...

lizard
08-09-13, 17:00
לא כשלחותנת יש טלפון טיפש...
אחד זה שבעים דולר לא מוגבל בתחומי ארהב והשני מוגבל לשניים חצי גיגה לחודש ומאפשר סמס לכל העולם ללא הגבלה. עולה גם שבעים דולר בחודש. שישים פלוס עשר לחבילת חול.
בתכלס אני כנראה אקח שתי חבילות של שתים וחצי גיגה כי בקרוב מתקינים לי אינטרנט בדירה אז רוב הגלישה תתבצע מהמחשבים. בהתחלה עשיתי מהטלפון הוטספוט למחשבים אבל זה אסור על פי תקנון טי מובייל והם עלו עלי.

lizard
17-10-13, 04:49
עוד חודש ואני חוזר לישראל. כמה תובנות:
1. האמריקאים מאוד נחמדים אבל ידפקו אותך בלי לחשוב פעמים, הם כמובן לא חושבים שזה מה שהם עושים. דוגמא: אני מתקשר לCOMCAST ושואל אם ניתן לעשות מנוי ל3 חודשים, ניתן. האם ניתן לשלם באשראי, ניתן. אלא מה, אתה צריך לשים פיקדון. רק אחרי שעשיתי גיליתי שאין סיכוי בעולם לקבל את הפיקדון חזרה. אני שוקל מה לעשות.
דוגמא 2: שואל את חברת הניהול של הדירה אם ניתן לשלם באשראי, ניתן. רק אחרי חודש וחצי מתברר שניתן רק את התשלום הראשון, את כל השאר אתה צריך לשלם דרך חשבון בנק. אין לי חשבון בנק. אז תשלם 30 דולר עמלה לחיוב בכרטיס אשראי. למזלי הסכימו שאשלם בMONEY ORDER, סוג של צ'ק בנקאי (רק שלא קונים אותו בבנק).

יש לי כל מיני דוגמאות כאלה. זה לא שהם עושים את זה מתוך רוע, פשוט מנטליות אחרת. ראש קטן אפשר לומר.
מצד שני, אני מגיע לVITAL RECORDES להוציא תעודות לידה. 50 איש עומדים בשורה לפני האשנבים. אני בטוח שיקח לי יום וחצי. אחרי 20 דקות הייתי בחוץ. הולך לקונסוליה הישראלית להוציא דרכונים, מגיע ראשון. מחכה 3 שעות בתור.....

נמרוד
17-10-13, 08:44
מיכה, עזוב שטויות... אתה מספר לנו על אמריקאים ועל קשקושים, אבל הולך מסביב לעובדה שיש משהו עיקרי חדש בחיים שלך. זה מה שחשוב. בהצלחה ותחזרו הביתה בשלום לארץ.

lizard
17-10-13, 09:43
נמרוד, בטחון שדה. כשהכול יהיה גמור וסגור אני אספר.

מה שכן ניתן לספר זה שהמכונאים פה כנראה רמאים כמו בארץ אם לא יותר.

tzagi
19-10-13, 05:26
מיכה,
כבר אמרתי לך, אתה מגנט לצרות(ולא משנה באיזה מדינה), נראה לי שזה בגלל תמימות ו-או חוסר ידע.

מה שבטוח, את הנסיון שלך יש לקחת בערבון מוגבל.

lizard
19-10-13, 12:27
תודה ג'ו. אם יש לך עיצות מועילות אתה מוזמן לשתף, אחרת בבקשה אל תתערב.

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

tzagi
31-10-13, 07:40
יקירי, עצות מועילות אפשר לתת לאדם ששואל לפני שהוא מכנים את עצמו בבוץ ואז מצפה מאחרים שיחלצו אותו,
להזכירך, זה פורום פומבי, אם אחד יכול להגיד "אל תתערב" שני יכול להגיד "אל תפתח שירשורים אידיוטיים".

אנחנו על אותו דף?

lizard
31-10-13, 09:41
ג'ו אתה בהחלט טיפוס מאוס. שיהיו לך חיים טובים. הצלחת לגרום לי לצאת מהאתר הזה. אתה בטח גאה.

-->