PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס 98 נורת לחץ שמן ובעיית ברקס אחורי

תנין
19-08-13, 20:52
שתי בעיות בהיילקס 98 מבקש עזרת מומחים.
נורת לחץ שמן נכבית לאחר הרבה זמן ,יכול להגיע ל15 שניות רק בהנעה ראשונה .
הנושא נידון בפורום, כנראה שהפילטר מתרוקן בגלל איזה שסתום שנשאר פתוח ,השאלה כמה זה חמור והאם התקנת בית פילטר עומד במקום השוכב מקדם אותי במשהו לפתרון הבעיה והאם זה בכלל אפשרי.
הבעיה השניה היא מנגנון המתיחה של ברקס היד בסרן האחורי כאמור יש שם את המנגנון האוטומטי שאמור להתהדק עד גבול מסויים אך בפועל ההידוק בצד הנהג מתגבר עד למצב של חימום הדרם והרס של מחזיר השמן ,קצה סרן נוזל . ניסיתי להדק את בורג הכיוונון של מנווף הבלם שנמצא בחיבור של הקבל לברקס ,להבנתי הוא אמור להקטין את מהלך המנוף וכך למנוע הידוק יתר אך ללא הועיל .
אשמח לעזרה ....

ד ו ר ו ן
19-08-13, 21:19
השסתום אל-חזור נמצא בפילטר עצמו, כך שצורת העמדת בית הפילטר לא אמורה להשפיע.

אני מכיר מקרה במאפיינים דומים שהתברר שהאגן שמן מלא בבוצה, וכמות השמן בפועל היתה קטנה מהנחוץ, ובכל מצב שהרכב לא מפולס הנורה היתה נדלקת.
במדיד הכמות נראית תקינה.
המצב התברר אחרי שהורידו את אגן השמן בגלל משהו אחר.
בהחלפה האחרונה, בדקת בדיוק כמה נכנס או מילאת עד שבמדיד זה נראה תקין?

לגבי הברקס,
נשמע מוזר שההתחממות של הדראם הורסת את במחז״ש, נשמע לי יותר סביר שיש מגרעת בציריה שבגללה המחז״ש לא אוטם ומתבלא מהר-נפוץ אחרי החלפת מיסבי גלגל לא זהירים.

ביום חם עם עבודה הדראם מתחמם יותר מאשר מהחיכוך הסטאטי של כבל מתוח מידי.

התפיסה של המנגנון יכולה להיות בגלל ג׳יפה בסנדלים עצמם, ובמנגנון המתיחה עצמו, ניסית לשחרר לגמרי את הכבל, כך שהוא בכלל לא ישפיע על הסנדלים ובכך לבדוק אפשרות שהבעיה לא בכבל?

בכל מקרה, לגבי הברקסים כדאי שתפנה למוסך שיודע לשלול את האפשרויות, ולא לשחק עם זה לבד.

-->