PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנק הדואר - גנבים עם רישיון!!

ג'ק וריאנס
20-08-13, 01:06
מעשה שהיה כך היה, אתמול בשעות הבוקר ניגשתי לסניף דואר על מנת להעביר בעלות על רכב. קניתי את הרכב מליסינג, היה לי ביד ייפוי כח מחברת הליסינג, ללא צד מוכר נוכח.
הפקידה הציעה לי בדיקת מישכון בעלות של 81 ש"ח.
מכיוון שקצת חששתי ולא היה את מי לשאול ורציתי להעביר את הבעלות על הרכב, שיכנעה אותי הפקידה בחשיבותה של הבדיקה והסכמתי לבצעה.
כשקיבלתי לידיי את המסמך המודפס גיליתי שהאגרה ששולמה בעבור הבדיקה היא על סך 10 ש"ח והעמלה של הדואר היא 71 ש"ח!!!!!!! 710% עמלה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! סכום לא סביר בעליל.
חשבתי שאני לא רואה טוב, או לא מבין ולכן שאלתי את הפקידה. הפקידה אישרה כי אכן מדובר בעמלה של 71 ש"ח.
לשאלתי מדוע לא עידכנה אותי שהעמלה כה גבוהה ענתה הפקידה שאינה חייבת להגיד לי שום דבר לגבי העמלה. אני חושב שהדבר הבסיסי הוא לעדכן את הלקוח לגבי העמלה שהוא משלם.
מיד כשהגעתי הביתה בדקתי בתעריפון ולתדהמתי גיליתי כי קיימת אפשרות לצפייה באינטרנט לכל הנסחים בעלות של 11 ש"ח + 5.67 ש"ח עמלה לדואר בלבד!!!!!!!!!!!!!!!
אני חושב שזה גזל בצורה הבזויה ביותר. לנצל אדם בזמן לחוץ, לא לספר לו את האמת ולגנוב ממנו (אני ממש מתכוון למילה הזו) כסף זו התנהגות ממש מגעילה. ההתנהלות הזו ממש מקוממת.

הישמרו לנפשותיכם!!!

boaz avrahami
20-08-13, 06:48
תודה על המידע.
יש מצב אגב שיש לך קייס-

http://www.fridman-adv.com/lawyer107695.html

אמיר ב.א
20-08-13, 08:56
באותו נושא - בעלות סימלית באינטרנט ניתן היום לקבל גם נסח טאבו ,רישום אצל מינהל מקרקעי ישראל ועוד ועוד,
בזמן שיש כאלה שדורשים סכומים מאוד גבוהים עבור אותם הפעולות...

Saar
20-08-13, 09:49
לא שאני בעד העמלה המוגזמת, אבל מה בדיוק הטענה?
הציעו לך בדיקה ב 81 ש"ח והסכמת. איפה הבעיה?
לא הבטיחו לך בדיקה ב 10 שח ואז גבו עמלה, אלא ציינו בפניך מחיר אותו שילמת בפועל.

סער

meir alony
20-08-13, 10:08
מי שיודע יכול לחסוך הרבה כסף, דוגמא משבוע שעבר :
נזקקתי להגשת בקשה לבית המשפט, שכ"ט של עורך דין ביקשו ממני 3000-5000 ש"ח לא כולל אגרת בית משפט.
ניגשתי לבית המשפט קיבלתי טפסים והסברים, מילאתי את הטפסים וצירפתי אסמכתאות, החתמתי עורך דין שניצב קבע בדלפק המודיעין תמורת 94 ש"ח והגשתי את הבקשה.

יש עוד הרבה דוגמאות, טוב יעשה מי שנזקק לשרות מסויים אם יבדוק ברשת או בפורומים לפני מעשה.

sos4u
20-08-13, 10:11
לא שאני בעד העמלה המוגזמת, אבל מה בדיוק הטענה?
הציעו לך בדיקה ב 81 ש"ח והסכמת. איפה הבעיה?
לא הבטיחו לך בדיקה ב 10 שח ואז גבו עמלה, אלא ציינו בפניך מחיר אותו שילמת בפועל.

סער

אתה טועה סער. זה בגדר של "לפני עיוור לא תיתן מכשול" ...
הפקידה צריכה לציין שאפשר לקבל את השרות ב 10 שקלים בבית או ב 81 בדלפק.
ושיחליט ...

לא עו"ד אבל בהחלט יש פה קייס ...

Saar
20-08-13, 12:25
יוסי,

גם כשאתה הולך לקנות פנס לדים בריקושט הוא מספר לך שאת אותו הדבר תוכל לקנות ב DX בשליש מחיר, נכון?
מטרת הדואר להרוויח, הם לא אמורים להכין עבורך את שיעורי הבית.

boaz avrahami
20-08-13, 12:47
סער,
בנק הדואר אינו חנות והוא מתנהל תחת הפיקוח על הבנקים.
ישנו חוק גילוי נאות שבו כל הבנקים מחוייבים להציג על לוח בולט בסניף את גובה העמלות. (הפקידה לא צריכה לספר לך - תפקידך לבדוק)

עמלה כזו היא חזירות אבל אולי היא לא עמלה בנקאית ולכן יתכן והיא לא תחת הפיקוח על הבנקים ומותר לבנק הדואר להגזים ככל העולה על רוחו.

מצד שלישי מישהו כבר מנסה להגיש תביעה יצוגית ובנתיים זה נמרח עם ארכות אחת על גבי השניה והדואר ממשיך לגבות כנראה בניגוד לחוק.

http://www.lawforums.co.il/fullArticleDetails.aspx?id=384007

עמי
20-08-13, 17:43
מי שיודע יכול לחסוך הרבה כסף, דוגמא משבוע שעבר :
נזקקתי להגשת בקשה לבית המשפט, שכ"ט של עורך דין ביקשו ממני 3000-5000 ש"ח לא כולל אגרת בית משפט.
ניגשתי לבית המשפט קיבלתי טפסים והסברים, מילאתי את הטפסים וצירפתי אסמכתאות, החתמתי עורך דין שניצב קבע בדלפק המודיעין תמורת 94 ש"ח והגשתי את הבקשה. .

לא הייתי מתגאה בכך.

הגשת בקשה בבית משפט, שלא נכתבה או נבדקה על-ידי עורך דין (שמבין מה שהוא עושה - לאחרונה לא חסרים כאלו שלא), עלולה להתברר כהרפתקאה שעלותה גבוהה בהרבה מהסכום שנדרשת לשלם מלכתחילה. אני יכול רק לשער שאם נדרשת לשלם שכ"ט של 5,000 ש"ח לבקשה אחת, מדובר על משהו מורכב יותר מבקשה לדחיית מועד דיון. אני מניח ש-94 ש"ח הוא הסכום אותו נדרשת לשלם עבור אימות חתימך על תצהיר תמיכה לבקשה ולא עבור הכנת בקשה או ייצוגך בבית המשפט.

אמנם מדובר בקנה מידה מעט שונה, אבל לצערי אני נתקל לא מעט בחכמולוגים ש"חסכו" כמה עשרות-אלפי שקלים (ולפעמים פחות מכך), אבל הפסידו מליונים.

עמי
20-08-13, 17:44
סער,
בנק הדואר אינו חנות והוא מתנהל תחת הפיקוח על הבנקים.
ישנו חוק גילוי נאות שבו כל הבנקים מחוייבים להציג על לוח בולט בסניף את גובה העמלות. (הפקידה לא צריכה לספר לך - תפקידך לבדוק)

עמלה כזו היא חזירות אבל אולי היא לא עמלה בנקאית ולכן יתכן והיא לא תחת הפיקוח על הבנקים ומותר לבנק הדואר להגזים ככל העולה על רוחו.

מצד שלישי מישהו כבר מנסה להגיש תביעה יצוגית ובנתיים זה נמרח עם ארכות אחת על גבי השניה והדואר ממשיך לגבות כנראה בניגוד לחוק.

http://www.lawforums.co.il/fullArticleDetails.aspx?id=384007

בנק הדואר אינו "בנק" כהגדרתו בפקודת הבנקאות והוא אינו כפוף לפיקוח על הבנקים.

אגב, בנק הדואר בע"מ וחברת דואר ישראל בע"מ, הן שתי חברות נפרדות ועצמאיות. אמנם קשורות, אך שונות.

meir alony
20-08-13, 18:21
לא הייתי מתגאה בכך.

הגשת בקשה בבית משפט, שלא נכתבה או נבדקה על-ידי עורך דין (שמבין מה שהוא עושה - לאחרונה לא חסרים כאלו שלא), עלולה להתברר כהרפתקאה שעלותה גבוהה בהרבה מהסכום שנדרשת לשלם מלכתחילה. אני יכול רק לשער שאם נדרשת לשלם שכ"ט של 5,000 ש"ח לבקשה אחת, מדובר על משהו מורכב יותר מבקשה לדחיית מועד דיון. אני מניח ש-94 ש"ח הוא הסכום אותו נדרשת לשלם עבור אימות חתימך על תצהיר תמיכה לבקשה ולא עבור הכנת בקשה או ייצוגך בבית המשפט.

אמנם מדובר בקנה מידה מעט שונה, אבל לצערי אני נתקל לא מעט בחכמולוגים ש"חסכו" כמה עשרות-אלפי שקלים (ולפעמים פחות מכך), אבל הפסידו מליונים.

תמורת מחיר סביר הייתי מוכן לתת את העבודה לעו"ד.
לצערי עורכי הדין אוהבים להפחיד ולדרוש כמה ת'אלפים תמורת כל פיפס.
בדקתי ברשת איך מבצעים את מה שנדרשתי לבצע, ניגשתי לבית המשפט ופשוט מילאתי את הטופס המוכן שנתנה לי הפקידה ובהתאם להנחיותיה.
במקרה הייתה לידי בתור אישה שעו"ד הכין לה את הטפסים והיא הייתה רק צריכה להגיש לאותה פקידה, הפקידה אמרה לאותה אישה שיש בעייה בטפסים והיא צריכה לחזור לעו"ד, אותה אישה הייתה בלחץ עצום כי בדיוק בית המשפט יצא לפגרה וכעסה על העו"ד שלקח הרבה כסף וביאס אותה.

שחר דורון
21-08-13, 06:31
אם אני לא טועה, מקבלים בדואר בתמורה לבדיקה זו כרטיס תדלוק בשווי 100 ש"ח..

ג'ק וריאנס
21-08-13, 20:41
אתה טועה, מקבלים כרטיס הנחה 22 אג' לליטר בנזין 95... ולי יש בכלל דיזל... :(

שחר דורון
22-08-13, 06:28
לכמה ליטרים הוא תקף?

ג'ק וריאנס
22-08-13, 09:40
עד סוף השנה

-->