PDA

צפייה בגרסה מלאה : לילה, פלמחים, מערב פרוע !!

snirjeepdreamer
21-08-13, 21:32
ביום חמישי לפני שבועיים הוזמנתי למסיבת יום הולדת של חברה בחוף פלמחים, בחלקו הלא מוכרז של החוף.
למי שמכיר מדובר על רצועת החוף המשתרעת מהצוק ועד לנמל אשדוד.

הגעתי עם אשתי, בפרייבט, החננו בצד וירדנו. לשימחתי מצאנו שלמרות שהחוף היה מלא בקבוצות של מבלים
כולם יש לציין כיבדו אחד את השני וכולם נהנו ללא הפרעה.

ואז, מדרום נפתחה הרעה !!!
זה התחיל בקבוצות של 8 רייזרים שנוסעים במהירות מטורפת, מעיפים חול לכל עבר
ולבסוף עוצרים באמצע החוף ומתדלקים עצמם בוודקה למשך חצי שעה ומשם ממשיכים בסערה.

בשלב השני הגיעה קבוצת ערסים בסופות, מוזיקה פול ווליום, ערסים קטנים נתלים מקשתות הספורט
ונוסעים בין הקבוצות תוך השמעת ייללות ייחום לכל בחורה שנקראת בדרכם.

ומה הכעיס אותי בכל הסיפור, בכל אותה עת היה פקח על ריינג'ר שכל הזמן הסתובב הלוך חזור בין
המבלים אך כאשר הגיעו החוליגנים הוא פשוט התרחק ונמנע בכלל מלגשת אליהם או חלילה לקנוס אותם.
הוא כמובן פחד שיפרקו אותו במכות. מאידך, מאוד עניין אותי מה הוא יעשה שהרי לצלם הוא לא יכול כי חושך.

בקיצור, לאור העובדה שכבר שנים רבות החוף הזה הוא מקום מפגש ובילוי של צעירים רבים, במיוחד בקיץ,
הייתי מצפה מהרשות שכל כך גיבורה על ג'יפאים ומשפחות תמימות ביום, שתפעיל את מרותה ותתגבר את כוחותיה באיזור גם ובמיוחד בלילה.
שכן אם נאלצנו לחיות עם הגזירה הרעה הזו של הימנעות מנסיעה לאורך הים לפחות שכולם יהיו שווים בפני החוק !!!

סיימתי, רשאים אש...

asafk
21-08-13, 21:57
התקשרת למשטרה?

אסף.

snirjeepdreamer
21-08-13, 22:09
באתי להינות בשמחת החברה שלנו. להזמין משטרה, לתת עדות ולהרוס את השמחה מסביב ובעיקר ההנאה
שלי ושל החברים שלי יחד... לא שווה.
נתתי למיצג החוליגני לחלוף והמשכנו בשלנו..

יריב קלר ברוך
21-08-13, 22:20
הבעייה העיקרית שהחוק לאנשי חוק !
ולא תקף לגבי העבריינים ולכן מי שדרס בעבר ונסגרו החופים בגללו יכול לדרוס גם מחר !
אני לא רואה פסול לנסוע עם רכב בחוף לא מוכרז למעט הבעייה שזה החוק.
אבל נהיגה פרועה באזור של אנשים תמיד מסוכנת

Bernard
21-08-13, 23:29
לא שאני בא להטיף, אבל בדיוק בגלל התנהלות שכזו, לא רואה-לא שומע-ובמיוחד לא מדבר החוליגנים ממשיכים. מי יעצור אותם?
איזו עדות, איזה קישקוש - מתקשרים מסרים מה האירוע ושלום על ישראל.
קל מאוד להתלונן (גם על משטרה, שלא עשה כלום) אבל לא מוכנים לעשות את המינימום...
מצד שני, אני יכול להבין את החשש ממעורבות..

מה רציתם בדיוק שהפקח הבודד יעשה? ילך לבד מול חבורת חוליגנים? ומי יבוא לעזרתו בדיוק, אלה שאפילו לא טרחו להתקשר למשטרה? אל תגזימו.
מצד שני (ותמיד יש כזה צד.. שני) גם הבחור הזה, הפקח, יכל להרים טלפון למשטרה - זו העבודה שלו...

הרבה יותר קל לחפש את המטבע מתחת לפנס (או ביום) - בחושך הרבה יותר מפחיד...

boaz avrahami
21-08-13, 23:33
תרדו מהם כבר.
ראיתי אצל אמנון לוי שהיתה להם ילדות קשה, קיפוח ואפליה.
אין לכם לב יא משתכנזים שכמוכם

Bernard
22-08-13, 00:01
וואללה, בועז - צודק.

שכחתי לגמרי.
אולי, בגלל שגדלתי ברמלה, אני בכלל לא (הייתי?) מודע לכך שיש אפלייה נוסח אמנון לוי (2013!!!) וחבר מקופחיו..

מזכיר לי מאמר מהזמן האחרון, של שלמה ארצי על דודו טופז.
הוא אומר שם, שטופז אמר פעם שאם לא יהיה לו רייטינג, הוא, טופז, יתאבד בשידור חי...
מעלה בי מחשבות, מה אותו לוי יעשה בשביל הרייטינג - פעם הוא כבר אמר, בראיון איתו, שלפעמים הוא שואל שאלות, שהוא יודע שהן מטומטמות ופרובוקטיביות, רק בגלל הרייטינג...
לך תדע - אולי לוי שלח את החוליגניים האלה (בעצם שחקנים בכיסויי)...

boaz avrahami
22-08-13, 00:34
שניר,
רק שתדע שהם כן צולמו...

http://www.youtube.com/watch?v=t7tPdOVbU_Y&feature=youtube_gdata_player

sos4u
22-08-13, 01:46
אפילו יונית לוי דיווחה על העניין (http://reshet.tv/חדשות/News/Abroad/Worldnews/Article,131883.aspx) בערוץ 2 !!

ד ו ר ו ן
22-08-13, 06:59
הפקח, יכל להרים טלפון למשטרה - זו העבודה שלו...

כמו שהוא או החברים שלו ידעו להביא שוטרים כדי לאכוף חנייה (לא התפרעות חס וחלילה..), אז שיעשה את המוטל עליו בדיוק למטרה לשמה נועד החוק.

אם אכן היה פקח, זה נראה כמו מסחטת כסף ולא אכפתיות אמיתית ממהות החוק או הטבע.

Bernard
22-08-13, 07:52
סיפורון... כרגיל.

במסגרת נסיונות "חיסול" משפחות הפשע, פשטה יחידה משטרה מיוחדת על משרדי משפחת פשע מפורסמת ביפו. לאנשי היחידה צורפו גם אנשי מודיעין ואכיפה של רשות המכס והמיסים (מעיין יחידת עילית של מס ההכנסה...עילית) - זאת במסגרת הנסיון לפגוע במשפחות הפשע בכמה מישורים ובראשם... הכיס. בלי כסף, אין למשפחות ואירגוני הפשיעה קיום.

החברה האלה, ממס ההכנסה, לא כ"כ הכירו את ה"נישומים" החדשים שלהםובמסגרת היהירות המובנית שלהם, כלפי נישומים, מה שנקרא "דיברו לא יפה" אל אחד מבני המשפחה העצורים.
עוד לפני שהגיעו כולם למשרדי היחידה (המשטרה) כבר חיכתה לאנשי מס ההכנסה "ידיעה מודיעינית" על מהומה שהקימה ההתנהגות שלהם בעת המעצר וכי הם צפויים ל"פעולת תגמול"...
כאיש אחד, עזבו כל אנשי מס ההכנסה את המבצע, דרשו מהמשטרה לארגן "סולחה" (!!!), בה התנצלו "עד דק" והפכו לשטיח לגרליו של אותו עצור (למבוכתם ותדהמתם של השוטרים) ויותר לא חזרו למבצעים כאלה - "לא משלמים לנו מספיק, בשביל הסיכון הזה".
אחרי שהסתיימה "הסולחה" ואנשי מס ההכנסה נעלמו כלא היו צחק העצור על (עם?) השוטרים ואמר "עם אלה אתם עובדים? מסכנים..."
בהמשך, לאחר הקמת יחידת העל 433 והחלטת ממשלה על שילוב רשות המיסים במבצעי ופעולות אכיפה ומלחמה בראשי הפשיעה בישראל הופק תו"ל שלם ותוכניות "תקיפה" משולבות לכל אחת ממשפחות ואירגוני הפשיעה בישראל - תוכניות נהדרות...
כמובן שהתוכנית הוקפאה ולקח עוד כמעט שנתיים או שלוש עד שהאיגוד המקצועי של רשות המיסים (מס ההכנסה) הסכים לקחת חלק בתוכניות, וזאת רק לאחר שסוכמו "תוספות סיכון" לעובדי מס ההכנסה.
עובדי מס ההכנסה ויתר עובדי רשות המיסים, שכל כך גיבורים נגד בעל חנות מכולת שמצאו אצלו יותר קרטוני ביצים מאשר הצהיר בפועל, לא היו מוכנים לעשות את עבודתם ולהתמודד עם נישומים ממשפחות הפשע משום "שלא משלמים להם מספיק בשביל זה"... שוטר פשוט, שמשכורתו 1/2 משלהם יכול לעמוד מולם, חשוף, אבל מס ההכנסה... דורש תשלום מיוחד... סיכון..

אותו הדבר הפקחים של רט"ג.
גיבורים גדולים מול משפחה עם שני ילדים, שאפילו לא חנו בחוף אבל מול חוליגנים ומתפרעים... תופסים עמדה מרוחקת, עד יעבור הזעם ואפילו טלפון לא מרימים למשטרה, שתציל אותם ואת המצב...
צודקים: "לא משלמים להם מספיק בשביל זה"...

tzagi
22-08-13, 08:14
עצוב.

boaz avrahami
22-08-13, 08:16
ברנרד,
אם אתה כותב ששוטר עומד מול אלו אתה כנראה שוטר לשעבר.

כל אזרח יגיד לך שגם המשטרה לא עומדת מול אלו וכנראה גם לא בית משפט.
זה לא וויכוח אלא עובדה.

ניר ל
22-08-13, 10:43
מממ...

כנראה שבמקום להתארגן כעמותה (גייז?)

אנחנו צריכים להתארגן למשפחת פשע ...

שושני , אתה מרים את הכפפה ?

4x6vo
22-08-13, 12:18
בישראל נהוג לשפוך את המים עם התינוק. אבל לפעמים משאירים את המים ושופכים רק את התינוק. זה לא רק בנושא הג'יפים אלא כמעט בכל תחומי החיים. תראה לי פקח שמתקרב לסירת דיג מיפו לבדוק את גודל חורי הרשת שלהם או סתם לבדיקת תוקף רשיונות. בדיקות כאלה עושים רק לבעלי סירות מהוגנים ושומרי חוק. אפילו ברוסיה לא מציקים כך לאזרחים, ואני אומר לכם זאת מידיעה אישית.

Bernard
22-08-13, 18:42
ברנרד,
אם אתה כותב ששוטר עומד מול אלו אתה כנראה שוטר לשעבר.

כל אזרח יגיד לך שגם המשטרה לא עומדת מול אלו וכנראה גם לא בית משפט.
זה לא וויכוח אלא עובדה.

אתם לא "עושים" גוגל, לפעמים???

בועז.
לא אמרו לך פעם, שאל לך להאמין לכל מה שאתה קורא בעיתונים ולא כל מה ש"כל אזרח אומר" (שבד"כ מגיע מעיתונים ותחושות בטן למיניהן) באמת נכון ורלוונטי.
אני מתפלא עליך. ממרום שנותיך, אתה מצטט "כל אזרח"...

מבלי להכנס לויכוח אם המשטרה ובתי המשפט "שווים" או לא , כל אחד תופס את תפקידם של אלה באופן שונה ומעריך "הצלחה" בצורה שמתאימה לו (ולנסיבות שהוא מתאר).
כמו שאמרתי פה, במקום אחר - אתה לא רוצה לחיות במדינה, שבה לשילטון (=רשויות החוק) יש יותר מידי כוח או שבחינת החשד/אשמה והענישה, תוטל על אזרחים שונים בצורה שונה. חייבלהיות איזה קו משווה-עקרוני ואסור לסטות ממנו - היום סוטים לטובת מטרה שנראית לך ומחר יסטו לטובת מטרה (נעלה) אחרת, שבדיוק תכאיב לך.. מאוד.

אני שומע פה, מדי פעם ומאנשים איטליגנטיים מאוד וחיוביים לגמרי (בלי צחוק) שעל חלק מהעבירות (שבמקרה נוגעות להם ולקרוביהם ולמה ששמעו "מהאזרח) צריך להחיל את חוקי השריעה אבל כשהשילטון/החוק מוחל בדווקנות כלפיהם או במה שנוגע לחוקים אחרים, הם רוצים ליברליזם ופלורליזם ודמוקרטיזם וכל שאר הדברים שמקנים לאזרח זכויות (יתר?).
ובאותה נשימה, הם מחלקים בצורה מכלילה וגורפת, את האוכלוסיה לאזרחים סוג א' וסוג ז' וכל יתר סולמות נוסח דרום אפריקה (שלא לומר גרוע יותר).
מדרון חלקלק לגמרי - מתחילים בלשרוף ספרים (רעים) וממשיכים בלשרוף סופרים (כנ"ל) ובסופו של דבר, גם אתה פתאום מוצא את עצמך על המוקד...

אל תהיה גיבור, לגבי הערך מי עומד "מול" ומי לא מצליח להתמודד - אתה, כחברה, לא מצליח להתמודד, בגלל שאתה, מלבד ההתמודדות, צריך לשמור על עצמך ועל זכויותך.. גם במהלך ההתמודדות.
אני מעדיף שמולנר ילך הביתה 15 פעמים, בגלל שנשמרו זכויותיו, מאשר יכניסו אותך לביה"ס (לא בית ספר..), בגלל שעיגלו פינות.

אבל מה הקשר בין כל אלה, לבין פקח שלא מרים טלפון למשטרה ומבקש סיוע במעצר וזיהויי מתפרעים ופורעי חוק?
אתה "מכשיר" חוסר יכולת/רצון/מוטיבציה או פחדנות סתם של אחד, על ידי הצבעה על מחדלים של האחר?
איזה מן תירוץ זה?

oferl
22-08-13, 19:05
שניר,
רק שתדע שהם כן צולמו...

http://www.youtube.com/watch?v=t7tPdOVbU_Y&feature=youtube_gdata_player

זה פחות מ 100 מטר מקו המים...

JustDoB
22-08-13, 19:07
אמרתי ואני שוב אומר - איפה שזה באמת חשוב -פשוט אין משילות.

-->