PDA

צפייה בגרסה מלאה : איפה משיגים ? | תיק חובש

Tourist
22-08-13, 12:32
במסגרת טיולים רבים בחיים הפרטיים ובעבודה עם נוער אני משתדל לצאת תמיד גם עם תיק חובש (למרות שתמיד יש מע״ר/חובש בשכר עפ״י הכללים).

הבעיה היא שיש שני סוגים, או תיק או חובש...
- תיקי החובשים שיש בעסקים המספקים ציוד למוסדות הם בעצם מקרר מיני משרדי עם שתי רצועות. יש מקום ל(כמעט) הכל אבל אי אפשר ללכת עם זה יותר משעה על הגב...
- תיקים טובים לטיול אינם כוללים מספיק תאים, התאים אינם מסודרים בצורה נוחה והתיק אינו נפתח ונפרש לשני חלקים.

מה אני מחפש ?
- תיק איכותי שמתאים להליכות ארוכות עם מערכת גב נורמלית
- מקום ל׳שלוקר׳ בתא נפרד
- מותאם מבחינת נפח וסידור פנימי לציוד חבישה (את הציוד עצמו אני לא צריך)
- עוד קצת מקום לציוד אישי
- שלא יהיה מפלצת אדירת מימדים - תיק לטיול יומי
- שיהיה בצבע אדום (...?)

האם אתם מכירים מקום שניתן לרכוש בו תיק חובש איכותי ? (את הספקים הגדולים למוסדות ולמשרד החינוך אני מכיר...)
אולי איזו אמל״חיה אזרחית לא יקרה מידי ?

8ball
23-08-13, 02:52
תיקים סמי צבאיים סגנון הבאקפק 24h של 5.11 או המנשאים של מרוםדולפין נראים קצת אגרסיביים למרות שאני עם 5.11 קבוע ביום יום והוא סבבה למי שעובד בשטח ולא מסתובב על חליפה

sos4u
23-08-13, 11:32
אתה חובש ?
אין הרבה מה לעשות עם התיק אם אתה לא מוסמך להשתמש בו.
במקרים רבים רק גורם יותר נזק מתועלת...
שלא לדבר על החשיפה המשפטית שתכנס אליה אם תטפל במישהו באמצעות תיק חובש כשאתה לא מוסמך.

יש מרכז מכירה של ציוד רפואי בפ"ת, על זבוטינסקי , כשנכנסים מגהה, מצד ימין לפני צומת אוסם. אנסה לאתר לך שם ומיקום מדוייק.

זה גם , איך לומר, לא הכי זול לרכוש באופן עצמאי...

Tourist
23-08-13, 13:38
חובש חובש למה לא ?
כוונתי היתה שכשאני מוציא טיולים אני חייב לקחת חובשים בשכר עפ״י דרישות הלשכה לתיאום טיולים (חוזר מנכ״ל...).
זה לא עושה אותי פחות חובש....

שוב, את תוכן התיק איני צריך, יש לי.
אני מחפש תיק טוב.

יש לי תיק מעולה של שורש - Source (דרך אגב, חנות המפעל בטירת הכרמל - מומלץ !), אלא שאין בו מספיק תאים ואינו נפתח לשני חלקים בפרישה.

Gilad
24-08-13, 11:23
נסה לחשוב על תיק צילום איכותי של Lowe pro או Kata
יש הרבה תאים, חלוקה פנימית משתנה ופתיחה מלאה.

לא בטוח שתמצא באדום...

דרך אגב, קאטה היא חברה ישראלית, אולי יוכלו להתאים לך משהו קאסטום

asafk
24-08-13, 12:11
לפני שנים רבות תפרתי לעצמי תיק מע"ר שנכנס בתוך התרמיל. סוג של בנדולרה מרובת תאים שנסגרת כמו צדפה עם רוכסן.
קיימים תרמילי חובשים יעודיים בחנויות ציוד טקטי ברשת. אין יותר טוב.

אסף.

המשוטט
24-08-13, 13:48
נסה לחשוב על תיק צילום איכותי של Lowe pro או Kata
יש הרבה תאים, חלוקה פנימית משתנה ופתיחה מלאה.

לא בטוח שתמצא באדום...

דרך אגב, קאטה היא חברה ישראלית, אולי יוכלו להתאים לך משהו קאסטום

מצטרף להמלצה על תיק צילום .

באתר הזה תוכל לקבל רעיונות
http://www.mysteryranch.com/fire/fire-medical-packs
המחיר גבוהה אבל האיכות עוד יותר (יש לי מוצ'ילה של דנה דיזיין (הגילגול הקודם של המיסטרי ראנץ) משנות התשעים ,גם הבנות שלי יטיילו איתו )

אופציה נוספת: צבריס ,אם עדיין קיים .

sent from TIZ EL NABI

יונתןמצפה
24-08-13, 14:58
חובש חובש למה לא ?
כוונתי היתה שכשאני מוציא טיולים אני חייב לקחת חובשים בשכר עפ״י דרישות הלשכה לתיאום טיולים (חוזר מנכ״ל...).
זה לא עושה אותי פחות חובש....

שני דברים:
1. אינני יודע עם איזו חברת אבטחה אתה עובד אבל קיימות חברות איכותיות שמקפידות על כוח אדם איכותי. כשמגיע חובש מחברה כזו, אתה יכול להיות יותר מרגוע.
2. האם קראת את הנחיות חוזר המנכ"ל לגבי מי מוסמך למלא תפקיד חובש? במידה ואתה חובש צבאי, משרת בשירות מילואים פעיל ועברת רענון בשנתיים האחרונות, למיטב הבנתי אתה תופש. כמובן שיש עניין עם כפל תפקידים וכד' (אחראי טיול/מאבטח וכו').
ראה כאן: http://cms.education.gov.il/educationcms/applications/mankal/etsmedorim/6/6-2/horaotkeva/k-2005-9c-6-2-26.htm
וכאן: http://www.mokedteva.co.il/WebSite/Content/kelim/ChozerMankal.aspx?main=6&sub=39#here
(צריך באקספלורר)
אם תרצה המלצה על חברות אבטחה אתה מוזמן לפנות בה"פ.

המשוטט
24-08-13, 15:05
יונתן ,החוזר מנכל שצירפת כמדומני לא בתוקף........
היום הורים או מתנדבי משאז לא יכולים ללוות טיולים.
כולל אנשי בטחון עם נשק ארוך .....
מנסיון מר

sent from TIZ EL NABI

יונתןמצפה
24-08-13, 15:37
צודק. אכן לא בתוקף. (קשה עד בלתי אפשרי למצוא את החוזר המעודכן עצמו ברשת)
לך על הקישור השני, למיטב ידיעתי הוא תופש.

לגבי מלווה חמוש (שלא לגביו נשאלה השאלה), יכול להיות או מאבטח מוסדות חינוך או מאבטח טיולים (שני קורסים שונים). ישנה אופציה נוספת של מאבטח כיתת כוננות עם נשקי הגמ"ר אבל זה מוגבל לרשות בו הוא משרת בכיתת הכוננות או לאיזור יו"ש.

כמובן שכל זה למיטב הבנתי ורצוי מאוד לבדוק בחוזרים המעודכנים טרם היציאה...

ד ו ר ו ן
24-08-13, 19:29
שני דברים:
1. אינני יודע עם איזו חברת אבטחה אתה עובד אבל קיימות חברות איכותיות שמקפידות על כוח אדם איכותי. כשמגיע חובש מחברה כזו, אתה יכול להיות יותר מרגוע.
2. האם קראת את הנחיות חוזר המנכ"ל לגבי מי מוסמך למלא תפקיד חובש? במידה ואתה חובש צבאי, משרת בשירות מילואים פעיל ועברת רענון בשנתיים האחרונות, למיטב הבנתי אתה תופש. כמובן שיש עניין עם כפל תפקידים וכד' (אחראי טיול/מאבטח וכו').
.
יונתן,
להכרותי עם הנושא, גם אם אתה חובש צבאי, זה לא תופס באזרחות למעט אם עברת הכשרה/הסמכה בסיסית במד"א, ויש לך תעודת מתנדב בתוקף.

אחרת אין לך ביטוח לשום פרוצדורה שאתה מבצע, אפילו לא לפלסטר- אחד הדברים הראשונים שמדגישים בסוף קורס חובשים בצבא הוא שאין לך כיסוי ביטוחי להגשת סיוע במתאר שאינו צבאי או אירוע טרור וכו'.

המשמעות יכולה להיות קריטית במישה ומישהו מחליט לתבוע אותך על ביצוע מהלך תקין שכביכול אין לך הסמכה לגבי כאזרח, או חס וחלילה, אם עשית טעות בתום לב.
ברגע שאתה חובש, אתה לא יכול לטעון ל"תום-לב", אם ביצעת טעות רפואית כמו אדם מהיישוב שנזעק לסייע.
בזמנו, כשביצעתי תורנויות במד"א- הדגישו את זה כל הזמן- אין ביטוח, לא עובדים.

Tourist
24-08-13, 20:53
התעודה היא של ׳איחוד הצלה׳ כך שאין בעיה.
הבעיה היא אכן ׳כפל תפקידים׳ - איני יכול לשמש אחראי תיאום + אחראי שטח + חובש/מאבטח.

חוזר מנכ״ל הוא מסמך בעייתי הן למציאת הנצרך לך והן להבנת הכתוב, למרות שעם עידן האינטרנט העסק נהיה טיפה נוח יותר.
הבעיה האמיתית עם ה׳חוזר׳ הוא תדירות גבוהה של עידכונים, תיקונים וביטולי סעיפים. בתחום הטיולים בפרט.
המצב כיום הוא שבהוצאת טיולים מוסדיים, רוב האנרגיה שלי מבוזבזת על כסת״חים אינסופיים שפעמים רבות אפילו סותרים, נוגסים חלק משמעותי מתקציב הטיול ומביאים לסרבול של התנהלות וכח אדם.

אבל לא בזה עסקינן....

מאחר ואני בכ״ז מרוצה מהתיק שברשותי ומאחר והאופציות שהועלו פה ושקיימות ברשת יקרות מידי בשבילי כרגע - נראה לי שהאופציה שהעלה אסף היא הרלוונטית ביותר כרגע.

מה זה ׳צבריס׳ שהוזכר פה ?

המשוטט
24-08-13, 21:00
מה זה ׳צבריס׳ שהוזכר פה ?

http://www.b144.co.il/mobile_v2/m_info.aspx?mid=305174&token=0

sent from TIZ EL NABI

יונתןמצפה
24-08-13, 21:22
התעודה היא של ׳איחוד הצלה׳ כך שאין בעיה.
הבעיה היא אכן ׳כפל תפקידים׳ - איני יכול לשמש אחראי תיאום + אחראי שטח + חובש/מאבטח.

חוזר מנכ״ל הוא מסמך בעייתי הן למציאת הנצרך לך והן להבנת הכתוב, למרות שעם עידן האינטרנט העסק נהיה טיפה נוח יותר.
הבעיה האמיתית עם ה׳חוזר׳ הוא תדירות גבוהה של עידכונים, תיקונים וביטולי סעיפים. בתחום הטיולים בפרט.
המצב כיום הוא שבהוצאת טיולים מוסדיים, רוב האנרגיה שלי מבוזבזת על כסת״חים אינסופיים שפעמים רבות אפילו סותרים, נוגסים חלק משמעותי מתקציב הטיול ומביאים לסרבול של התנהלות וכח אדם.

מבלי להתייחס כרגע להערתו החשובה של דורון, טרם ראיתי בעייה עם כפל תפקידים של חובש + אחראי בשטח, למעט בטיול שיש בו לינה. (כן יש בעיה עם חובש -מאבטח חמוש אלא אם הוא המאבטח השלישי ומעלה...)

וכן, חוזר המנכ"ל הוא מסמך בעייתי וזה בלשון המעטה! והבעייה המשמעותי ביותר בעיני היא המשפט השני המודגש שלך.
לצערי הרב זו המציאות, ואותה בעלי התפקידים מתקשים להבין. כשעיקר האנרגיה של מתכנן/מוביל/אחראי טיול מושקעת בעמידה בחוזר המנכ"ל הראיה נהיית ממוסכת והיכולת שלו לראות ראיה מפוקחת של בטיחות נפגעת משמעותית. ואז קורים לצערי הדברים הלא טובים!
במסגרת עבודתי אני נאלץ להתמודד עם הקושי הזה על בסיס יומי. לצערי קשה מאוד להראות לאחראי הטיולים מה קורה מעבר לחוזר המנכ"ל.
עצוב אבל זו המציאות!

Tourist
24-08-13, 21:39
כל זמן שהמדיניות (לא רק במשרד החינוך...) היא הורדת האחריות לש.ג וכיסתו״ח הקודקודים כך זה ישאר...
אחראי טיולים, החתום על הטיול, לא יכול להרשות לעצמו אפילו להציץ מעבר לגבולות חוזר מנכ״ל.
זה פשוט לא שווה את זה.

ומעבר למדיניות האטומה שמביאה למצב הזה נוסיף את מדיניות חברות הביטוח שמיד לאחר שתשלמנה לתלמיד שנפגע בטיול (ח״ו) את כל הוצאות הטיפול הן תצאנה למסע ציד בעקבות האחראי בשטח ותתבענה אותו תביעה אישית.

אבל אני בהחלט מבין את התסכול שלך כשאתה מנסה לתת לאחראי טיול פרספקטיבה רחבה יותר.

חזון, חינוך, הכרת ואהבת הארץ... תן לגמור עם זה ולחזור למשפחה בשלום.

-->