PDA

צפייה בגרסה מלאה : פראדו 99 - הגה קשה לפעמים

Orang
23-08-13, 08:01
שלום חברים, התופעה - לפעמים ובעיקר בסיבוב הגה שמאלה ההגה פשוט נהיה קשה, התחושה כאילו אין הגברת כח של המשאבה, סיבוב ימינה באותו הרגע וכאילו אין שום תקלה. הקדמה - מדובר בפראדו 1999 עם 260000 ק"מ, הרכב בבעלותי מזה כ-4 שנים, היתה קיימת לאורך הזמן הזה נזילת שמן מזערית (הייתי אומר הזעה קלה ממש) מחיבורי הצנרת למשאבה, אך מעולם לא היה מצב של חוסר שמן הגה, פעם בחודש אני בודק ויש שמן, אחת לשלושה חודשים אני מוסיף מעט את החסר, ככה שבמשך 4 שנים מדובר אולי בחצי ליטר שמן, כרגע גובה השמן במיכל תקין, אם כי השמן נראה מעט מזוהם ולא אדום יפה וצלול, ההגה עובד באופן תקין, אך שוב, מידי פעם מורגש הקושי בסיבוב ההגה שמאלה.מה לדעתכם, האם מדובר במסרק שהגיע זמנו לשיפוץ, או שמה מדובר במשאבה ? כיוון שזה קורה בסיבוב שמאלה החשד שלי הוא שמדובר במסרק ולא במשאבה, המשאבה לא יודעת אם הנהג פונה שמאלה או ימינה...האם מישהו ניתקל בתופעה דומה ? או אולי מכיר את התופעה ? האם מישהו החליף מסרק הגה לאחרונה ? עלויות ? חדש ? משופץ ? מצטער על הבאלגן, אך לא ניתן לערוך את הטקסט...תודה לעונים

raanan
23-08-13, 08:58
אין חושב שזה האות אזהרה לפני התפרקות הבולג'יונט וקריסת המתלה .
הצעה שלי, דחוף למוסך !

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=72974

רענן

אלעד1
28-08-13, 23:24
אהלן,
מצטרף לדעתו של רענן, הכי טוב לגשת למוסך ולבדוק שאין בעיה בטיחותית בפתח.
לגבי המסרק - שיפצתי מסרק בפארדו שלי לפני כחודשיים אצל בחור נחמד בשם יעקב עליו קיבלתי המלצה.
הוא עובד רבות גם עם המוסכים המורשים של טויוטה בתחום הזה.
מלבד פדיחה אחת (שהוא לקח עליה אחריות באופן מלא) הוא היה שירותי מאד, הוגן וזריז.
הנ"ל עלה לי בסביבות ה 1500 ש"ח אם אינני טועה.
אתה מוזמן לחפש בפורום טויוטה תחת "מסרק הגה"ותמצא התכתבות שלי עם המספר טלפון שלו.
בהצלחה.
אלעד

Orang
02-10-13, 23:10
רק לידיעתכם,

הבולג'ונטים נבדקו ולא נמצא בהם שום בעיה, אגב, רק למען הפרוטוקול, אם זה מעניין מישהו, הבולג'ונטים לא הוחלפו ברכב מעולם, זאת אומרת שהמקוריים החזיקו 13 שנים ולמעלה מ-260000 ק"מ, וכשהוחלפו לא אובחנה בהם בעיה כל שהיא, לא חופש, לא גומיות קרועות.
יחד עם זאת, כיוון שהם בני 13 ורציתי להיות שקט אז החלפתי אותם.
התופעה של ההגה שפתאום נהיה קשה בסיבוב שמאלה נותרה ללא שינוי.
היום הוחלף מסרק ההגה, נקווה שהתופעה נעלמה, אעדכן בהמשך...

תודה לכולם

פלג_
03-10-13, 00:04
אני גם החלפתי לא מזמן את הבולג'ונטים, לא הוחלפו מעולם, כלומר כבר 11 שנה ועם 370 אלף ק"מ
וגם אצלי לא הורגש שום חופש, הגריז נקי והגומיות שלמות.

אולי זאת הבעיה...

Orang
12-10-13, 02:54
חברים,
הבטחתי לעדכן, אז הבעיה כנראה נבעה ממסרק הגה שהתעייף, לאחר החלפת המסרק התופעה לא חזרה על עצמה.
תודה לכולם

-->