PDA

צפייה בגרסה מלאה : רק שתי טיפות ? למה החיסון המקורי לפוליו לא מספק ?

JustDoB
24-08-13, 23:55
אהלן,
אני לא מחובבי הקונספירציות או הבג״צים אבל אני לא מצליח להבין למה החיסון המחומש שבו חיסון פוליו מומת ניתן לכל ילדי לא מספק לנגיף שנמצא בארץ ? לא בשביל זה התחסנו ?
ותכלס כדי לנסות ניהול סיכונים ולקבל החלטה - האם הסיכון בהדבקות בשל מתן שתי הטיפות גדול או קטן מהסיכון בהדבקות של מי שמחוסן במחומש אבל לא לקח את שתי הטיפות ויפגוש את הנגיף המוחלש שישאו ילדי ישראל שקיבלו את שתי הטיפות ?
מישהו מכיר מספרים ?

Pageup
25-08-13, 01:17
כל מי שסיים לפחות 3 זריקות של מומת - מחוסן. ה"בעיה" היא שבמידה והוא
בא במגע עם הנגיף הוא ממשיך להפיץ אותו הלאה ולא "מחסל" אותו. הסיבה
היא שהנגיף ממשיך לחיות במעיים.
בפועל, מי שחוסן אחרי 2004 ממשיך להפיץ את הנגיף וזה מה שהם מנסים למנוע.
כלומר, התפקיד פה הוא למגר את הנגיף ולהפסיק להפיץ אותו. כל זה למה?
כדי שמי שלא התחסן, או יותר נכון, החליט לא לחסן את הילדים שלו יהיה מוגן.
היינו, אתה מכניס נגיף מוחלש לגוף של הילדים שלך בכדי לחסן את כל אלה שלא
רוצים להכניס את הנגיף לגוף של הילדים שלהם.
הבעיה היותר גדולה היא ש:
1) קיים סיכוי קלוש שהילד יחלה בעצמו בפוליו (במצב שהילד לא מחוסן זה 1:200,000
ומשרד הבריאות טוען 1:1,000,000). אם הוא חוסן בעבר זה בטח יותר נמוך
עד לא קיים.
2) כל מי שיש לו מערכת חיסונית מוחלשת (סרטן, איידס, זקנים, תינוקות וכו') ובמיוחד
כאלה שנמחק להם הזכרון של המערכת החיסונית (השתלת מח עצם) ויבוא במגע
עם הנגיף יחלה.
3) כל מי שיחוסן עם השתי טיפות ימשיך להפיץ את הנגיף במשך 6 שבועות.

כתוצאה מכל אלה ילדים עם הבעיות הנ"ל ובני משפחתם לא יכולים לבוא במגע עם כאלה
שחוסנו. מאחר ומבצע החיסון ימשך עד סוף נובמבר (כרגע) אזי הם יתחילו ללמוד רק
באמצע ינואר ולא בספטמבר יחד עם כולם. כרגיל, לא חושבים עד הסוף במדינתנו הנאורה.

נתון מעניין נוסף, שלמרות שנמצאו נגיפי "פרא" (בחירת מילה יפה כדי להפחיד את כולם),
אף אחד לא חלה. והסיבה העיקרית שעושים משהו, כי פחדו שמדינות אחרות יוציאו אזהרת
מסע רפואית לכל מי שנוסע לישראל.
ועכשיו לקונספירציה: מי ש"איים" הוא ארגון הבריאות העולמי. מסתבר שלא מעט בכירים בו,
מקבלים מענקי מחקר מהחברה שמייצרת את החיסון. ויש עוד כמה טענות לגבי החברה
שהיו איתה לא מעט בעיות בזמן האחרון, החיסון לא נבדק קלינית ועוד כהנה וכהנה.

ואם אתה שואל, אני לא מחסן את הבן שלי (הגדולה מחוסנת במוחלש), אני לא מכניס
לו נגיפים מיותרים לגוף כדי לשמור על אלה שלא שומרים על הילדים שלהם ומתבססים
על החיסון של שאר האוכלוסיה. הוא יקבל בכיתה ב' את המנה האחרונה של החיסון
המומת לפי תוכנית החיסונים הקיימת.

lizard
25-08-13, 06:35
קראתי כתבה שאומרת שבזמן התפרצות אז מחסנים בחיסון המוחלש ואילו בזמן "שלום" מחסנים בחיסון המומת. אני חייב לציין שזה נורא מטריד ואני מקווה שזה יסתיים בהצלחה ללא חולים בקרוב.

JustDoB
25-08-13, 07:59
Pageup הרבה תודה
תוכל לחדד -
התכוונת 1:200000 זה הסיכון להדבקות של מי שקיבל את המומת להידבק משתי הטיפות ?

עד כמה בטוח שהחיסון המומת חזק בפני ה׳פרא׳ שמצאו ?

עד כמה מי שחוסן במומת ולא קיבל שתי טיפות בסיכון בגלל שסביבו מסתובבים הרבה מוחלשים ?

תודה.

ועד

Pageup
25-08-13, 08:42
1:200,000 זה הסיכוי להדבק אם לא חוסנת לפי כמה אירגונים (לפי משרד הבריאות 1:1,000,000).
בעקרון, אם סיימת את כל החיסונים אז אתה אמור להיות מחוסן ב 95% (ישטוענים 99%). לטענת
משרד הבריאות אתה לא אמור לחלות. בפועל, תעשה חישוב ותבין שיש סיכוי (אמנם קטן אבל קיים).
אף אחד לא יודע באמת כמה הוא במאת מחסן, יש 3 זנים שונים של פוליו, מחסנים נגד 2 מהם (בשתי טיפות)
השלישי אמור להיות ממוגר.
הפצה של המוחלש אמורה בנוסף למיגור הנגיף לחסן גם את האוכלוסיה, מאחר והם מגיעים אתו במגע דרך
"יד שניה". מי שחוסן במומת ובא במגע עם הנגיף המוחלש אמור להתנהג כמו מי שחוסן בשתי טיפות ולכן
זה אמור להיות אותו דבר.
שוב, תפקיד השתי טיפות למגר את הנגיף מהביוב (ובכלל), להקטין את יכולת ההפצה של האוכלוסיה, לגרום,
על ידי פאניקה, להורים ה"אידיאולוגים" לחסן את הילדים שלהם (או על ידי מגע אם אחרים שחוסנו בדרך זו),
ולמנוע את אזהרת המסע של ארגון הבריאות העולמי.
כל זה תוך כדי תשלום כסף טוב לחברה בעייתית שלפי הטענות מממנת מחקרים של בכירים בארגון ובטח של
כמה רופאים בארץ.
סביר ש:
1) לא יקרה כלום חוץ מבזבוז משווע של כספי ציבור.
2) ילדים שיכלו ורצו ללכת ללימודים ביום שלישי לא יוכלו לעשות זאת.
3) מבוגרים עם בעיות חיסוניות יהיו מסוגרים בבתים תקופה.
4) האוכלוסיה הכללית תהיה יותר מוגנת
5) החברה המפיצה תהיה יותר עשירה.

הבהרה: אני לא רופא, אני לא מייעץ וכל הידע פה זה מקריאה בזמן האחרון עם נסיון לחבר את החתיכות.

JustDoB
25-08-13, 15:27
תודה.

נמרוד
25-08-13, 18:12
רוב הקונספירציות הם בראש בלבד - גם זאת. במיוחד זאת.

צריך לחסן. החיסון נטול סיכון למי שכבר מחוסנים בחיסון המומת (שזה רוב רובה של האוכלוסיה).

למה הפסיקו לפני תשע שנים לחסן? כי באיזשהו שלב שבו הנגיף בתצורתו הטבעית/פראית נעלם מהשטח, הסיכון של חולי כתוצאה מהמשך החיסון המוחלש לאוכלוסיות הפגיעות, עולה על הסיכון של הנגיף הטבעי. עכשיו טבלת הסיכונים התהפכה, ולכן ההחלטה על מבצע החיסון.

בכל מקרה, הסיכון והתועלת נוגעים לאותו אחוז קטן באוכלוסיה שסובלים מכשלים במערכת החיסון מסיבות שונות (מחלה, טיפולים כימותרפיים, וגם אותם בודדים שהוריהם בחרו לא לחסן אותם מסיבות אידיאולוגיות).

לרוב רובנו הגדול אין שום תועלת אישית וגם שום סיכון אישי משתי הטיפות, בריאות הציבור היא עניין ציבורי ולא אישי, דעות אישיות ואידיאולוגיות לא רלוונטיות.

הילדים שלי חוסנו ויחוסנו בעתיד על פי נהלי משרד הבריאות, כמובן.

דידו
25-08-13, 18:26
יה וואל!
נעשה ונישמע

לא כדאי לבדוק מה בדיוק אתה מכניס לגוף של הילדים שלך?
לא רק בפוליו אלא גם בשאר החיסונים?
אגב קטן- ממציא החיסון- יונה סאלק בדיעבד הודה בעצמו שלא החיסון הוא שמיגר את הפוליו סתם אנקדוטה..

itayhi
25-08-13, 18:33
הילדים שלי חוסנו ויחוסנו בעתיד על פי נהלי משרד הבריאות, כמובן.

הילדים שלך ואתה חוסנתם לפי נהלי משרד הבריאות ב"מגפת שפעת החזירים" שתקפה אותנו לפני מס' שנים?

איתי

נמרוד
25-08-13, 18:46
אני לא זוכר שהיה חיסון גורף במקרה של שפעת החזירים. אבל כן, באופן כללי - אני נוהג לפי נהלי בריאות הציבור.

הפרנסה שלי היא בפיתוח מוצרים רפואיים ואני מכיר רופאים ואת הממסד אישית ומקצועית מכל מיני כיוונים... בוודאי שיש אינטרסים, יש תעשייה ויש ממסד רפואי, אבל אין "קונספירציות", זה אני יכול להבטיח לכם. עלות החיסונים היא כסף קטן.

לגבי האם אני בודק דברים - בוודאי. כל מקרה לגופו - זה מקרה מסויים שבו העניין בכלל איננו אישי - מדובר על בריאות הציבור. אין סיכון לי ולילדי ולרוב רובנו המוחלט, ההחלטות מתקבלות על סמך שיקולים סטטיסטיים וארוכי טווח על ידי בעלי המקצוע, יכול להיות שיתגלה שהם טועים - קורה, קרה ויקרה - אבל הדבר הכי טוב הוא לשתף פעולה. לא רואה במקרה זה שום סיבה לא לשתף פעולה, החיסון אפילו לא בלתי נעים.

boaz avrahami
25-08-13, 19:02
אני יכול לשאות את המתנגדים לחיסון למה הם מתנגדים?

לתומי חשבתי שככול שמחוסנים יותר זה יותר טוב.
לתומי חשבתי שככול שנחשפים יותר לזיהומים מוחלשים הגוף הופף עמיד וחסין יותר.

לא הצלחתי להבין את האידיאולוגיה של המתנגדים.
קונספירציה היא לא טיעון...

JEEP Grand Cherokee ZJ V8 98
IR 3.5"

itayhi
25-08-13, 20:06
אתה לא זוכר? מפתיע...

אני בניגוד אליך כן זוכר. וגם בודק. כן שואל שאלות ולא, כבר לא סומך על משרד הבריאות ושיקוליו המקצועיים לכאורה.
ההבדל המשמעותי בין אז לבין היום הוא שאז כן היו חולים, כן היו מתים (ונניח שהם באמת היו ממגפת שפעת החזירים האימתנית. מס' זעום, זניח. אבל היו, נניח.)
ב"מגפה" שפרצה כאן לפני חודש עוד לא היה חולה אחד. אחד! לא בדרום ולא במרכז.
ועדיין, משיקולים שעדיין לא ברורים ו/או מובהרים למי שזה כן מעניין אותו, הוחלט לחסן מאות אלפי ילדים, בחיסון שהופסק השימוש בו לפני שנים בגלל גורמי הסיכון שבו, גם לרמת הפרט וגם לרמת האוכלוסיה.
לא מדובר כאן על עניין ביטחוני שעדיף למען ביטחון המדינה שהציבור לא ידע ממנו.
לא ברורה בכלל מגמת ה"עמימות" מצד הרשויות הרלוונטיות שאופפת את כל עניין המגפה הנוראה שעוברת עלינו עכשיו.

משהו כאן מריח לא טוב.

איתי

itayhi
25-08-13, 20:12
בועז, תחשוב שוב :)

אגב, רק לצורך העניין וכדי שלא אחשב רדיקלי, בנותיי מחוסנות לפוליו בחיסון המומת. זה שמקבלים בזריקה בשנת
החיים הראשונה, ביחד עם טטנוס, דיפטריה, שעלת ודלקת קרום המוח.

אני באופן אישי, בעיקר בגלל שאני אדם "עובד" ונפצע לעיתים קרובות מאוד בפצעים "שטחיים" יחסית, 10 שנים
מיום הגיוס לצבא פניתי לקופ"ח וקיבלתי באופן יזום חיסון לטטנוס.

איתי

polar bear
25-08-13, 20:14
ב 2004 לא היה שום פוליו בשום מקום בארץ

ב 2005 הפסיקו לתת את השתי טיפות

ב 2013 התגלה שוב פוליו ביותר מדי מקומות בארץ

וזהו.

טכני לגמרי.

בוא נשאל שאלה אחרת - נגיד אתה לא מתחסן - אתה מוכן לחתום על טופס שאם תחלה { או מי מילדך } בפוליו - לא תקבל שקל מהמדינה, כלום, לגמרי, לא אפילו לא פיצויי פיטורין, אפילו לא פנסיה. שום טיפול רפואי בחינם. יצא חוזר לקופות החולים לא לבטח אותך ואת בני משפחתך. מוכן?

JustDoB
25-08-13, 20:43
הילדים קיבלו חיסון, ובפעם הראשונה שהמחלה מתגלה בארץ (בעשור הזה) הם נדרשים לחיסון נוסף שיש בו סיכון, גם אם מזערי.
ונוף על כך, החיסון מטרתו אינם הילדים שלך אלא אלה שלא חוסנו במקור מכל סיבה שהיא, ואוכלוסיות חלשות אחרות. לכן אתה לוקח סיכון, גם אם מזערי, שאפילו לא מחזק את ילדיך.
והעובדה שמשרד הבריאות במסע אגרסיבי של קידום בלי הסברים מאוד לא מרגיעה.
עכשיו ש 300000 כבר קיבלו את החיסון המוחלש, מי שחוסן במקור וסיכוי סביר שבכלל לא היה פוגש את הנגיף בימי חייו דווקא יפגוש אותו בסבירות הרבה יותר גדולה - כי הילדים סביבו נושאים את המוחלש רק כדי להגן, שוב, על מי שבכלל לא חוסן במקור.
לכן אין ספק שזה לא אירוע פשוט או 'טכני לגמרי' של 'אין מחלה > אין חיסון', 'יש מחלה > צריך חיסון'.
אני עדין בדילמה אחת תכלס - מה אחוז הסיכון הגבוה יותר משני המקרים למי שקיבל את המומת - הסיכון בשתי הטיפות או הסיכון באוכלוסיה שקיבלה את המוחלש.
אני מעריך שלא יהיו תשובות ושהמספרים בכל מקרה מאוד נמוכים, אבל אין סיבה לא לדעת אותם.

polar bear
25-08-13, 20:57
סליחה, לא היתי ברור מספיק - ב 2004 לא מצאו פוליו במשך כמה שנים, בכלל, לא בביוב ולא באנשים, לכן חשבו שמספיק הזריקה. טעו. לא מספיק.

עכשיו - אל תאריך ואל תמרח אותנו - אם כל המתנגדים כל כך חכמים - האם הם יהיו מוכנים לחתום על טופס ויתור?

{ ואם אתה חייב קצת קוצי פוצי - אז נניח שיש לך ילד מוזרק שהוא נשא, ונולד לך ילד שמסיבות כאלה ואחרות לא יכול לקבל חיסון במשך שנה וחצי - והופ - פתאום - בנוסף לדבר ההוא שמונע ממנו לקבל חיסון - הוא חוטף פוליו , למה? כי סחבק חושב שלא צריך שתי טיפות }

itayhi
25-08-13, 21:07
בועז, תחשוב שוב :)

אגב, רק לצורך העניין וכדי שלא אחשב רדיקלי, בנותיי מחוסנות לפוליו בחיסון המומת. זה שמקבלים בזריקה בשנת
החיים הראשונה, ביחד עם טטנוס, דיפטריה, שעלת ודלקת קרום המוח.

אני באופן אישי, בעיקר בגלל שאני אדם "עובד" ונפצע לעיתים קרובות מאוד בפצעים "שטחיים" יחסית, 10 שנים
מיום הגיוס לצבא פניתי לקופ"ח וקיבלתי באופן יזום חיסון לטטנוס.

איתי

JustDoB
25-08-13, 21:08
אם התכוונת אלי, אז מי מורח אותך ? והקוצי מוצי שלך לא לענין.
אני דווקא בעד החיסון ובסך הכל מנסה להבין עד הסוף. 40% אגב מתנגדים.
ארוך לך ? That's what she said.

אפיז
25-08-13, 23:54
אירגון הבריאות העולמי גוף מושחת ומנוהל ע'י בעלי אינטרסים כנ''ל ה- FDA משרד הבריאות שלנו הוא בדיחה גרועה ובטח לא דואג לבריאות הציבור כבר במקורות הוזהרנו מעיניין נעשה ונישמע , ''מותר האדם מין הבהמה '' אמור ליצור אצלנו את ההבדל בין ''עדר של בהמות '' לאנשים חושבים ולא מובלים כעדר ..... והאימרה מיליארד סינים לא טועים מיועדת למי שרוצה לחיות כבהמה בעדר ועצם העובדה שהחוק מתיר לנבלים להכריח לו עושה את זה צודק אלה ניתן להפרה ויעמוד במיבחן מישפטי !!! מדוע ? כי דמוקרטיה אינה יכולה להתקיים במקום שהחוק = הרוב שולל את זכותו של הפרט רק משום שיש לו הכוח !!! לכן אני לא חוסנתי מעולם וואשתדל לא לחסן את קרובי כי מחלות לא מוגרו בגלל חיסונים מעולם !! אלה ע''י שינוי התנהגותי אם הגייני ואם דרך חיים ותזונה , מה שמוביל שוב למושחתים הנ''ל שמאשרים ליצר את כל הזבל שאתם דוחפים לפיכם וגרוע יותר לדורות הבאים בכדי שיוכלו למכור עוד תרופות למחלות שווא שהם מחוללים (ואני נימצא עמוק בזה ,מקור ראשון ) התעייפתם ? טוב זה לא נועד למי שרוצה לחיות בעדר ומרגיש טוב וחמים נו ניגמרו 2 האג' חינם שלי

polar bear
26-08-13, 15:33
לא רק אליך, לכל מי שאומר לא לחסן. כל המלל לא מענין אותי. אני רוצה לראות מעשים - אתה אומר שאתה לא מחסן? וותר על כל שירותי המדינה. למה? כי מי שחולה הוא עול על המדינה.

דוגמא - יש הרבה אנשים שאם תשאל אותם יגידו לך שהם נגד המדינה - אבל הם מקבלים ביטוח לאומי ובריאות וכל זה. לעומתם יש כאלה שמודים בראש חוצות שהם נגד המדינה - ומוותרים על כל דבר שיש למדינה להציע - החל מתרופות חינם וכלה בלחם מסופסד. אני מצפה מכל מי שמטיף לא להתחסן ומכל מי שיוצא בגלוי נגד מדיניות משרד הבריאות - להודיע למדינה שהוא מוותר על שירותי הבריאות שלה. האם יש מי שעושה את זה? אני אומר לך לא למרוח כי התשובה לשאלה זו היא לא - תשמע הם מושחתים או תשמע זה אולי מסוכן. התשובה על השאלה הזו תמחיש לך עד הסוף את האמת מאחורי הטענות.

זוכר למשל את המחאה החברתית? אתה בטח יודע איפה הם היום. נכון?

והדוגמא - היא בדיוק במקום. אם תרצה - אז אפשר להחליף את הביטויים האישיים בביטויים כללים של "מישהו" ו"הילד שלו" . את המציאות זה לא משנה. בנאדם שלא חיסן והילד שלו יחטוף פוליו ירוץ כמו טטל'ה לזרועות המדינה לקבלת סיוע תוך כדי שהוא מאשים את המדינה שלא הסבירה מספיק טוב.

JustDoB
26-08-13, 18:35
כמו שכבר אמרתי אני לא נגד החיסון ואני לגמרי איתך בעניין האחריות החברתית ואני ממש לא אנטי ממסדי. מסכים איתך לגמרי לגבי הצביעות בדוגמאות שנתת.
ואחרי כל זה כשמבקשים ממני לתת נגיף מוחלש לילדי שכבר חוסנו אני חושב שלגיטימי להבין למה ובעיקר שלא מסבירים קצת בכוונה.
אגב הבנתי למה מבחינתי ואני בדרך לחסן.

Pageup
26-08-13, 19:16
אף אחד לא אמר לא לחסן. להפך, הילדים מחוסנים!!! אבל, אלה שלא חיסנו בעבר
גורמים לי לחסן את הילדים שלי שוב ללא סיבה אמיתית.
המתנגדים לחיסון לא רוצים להכניס נגיפים "רעים" לגוף, אז אני צריך להכניס
נגיפים "רעים" לגוף של הילדים שלי כדי לשמור עליהם. נשמע לך הגיוני הסיפור הזה?

opl
26-08-13, 19:38
http://www.holesinthenet.co.il/holesinthenet-media-story-4162

נמרוד
26-08-13, 22:01
אף אחד לא אמר לא לחסן. להפך, הילדים מחוסנים!!! אבל, אלה שלא חיסנו בעבר
גורמים לי לחסן את הילדים שלי שוב ללא סיבה אמיתית.
המתנגדים לחיסון לא רוצים להכניס נגיפים "רעים" לגוף, אז אני צריך להכניס
נגיפים "רעים" לגוף של הילדים שלי כדי לשמור עליהם. נשמע לך הגיוני הסיפור הזה?

שמע, אתה מתעקש על דמגוגיה שאין בינה למציאות הרבה קשר.

האוכלוסיה שבוחרת במודע לא להתחסן היא קטנה מאד, אולי קולנית יחסית אבל היא ממש לא הסיפור. רוב האנשים שאינם מחוסנים לפוליו נמצאים במצב הזה לא מתוך בחירה - חולי סרטן שמקבלים טיפולים כאלו ואחרים, מושתלי מוח עצם, מושתלי איברים, וכהנה צרות נדירות אחרות. וחס וחלילה גם אתה או מישהו שאתה מכיר עלול להצטרף אליהם. בגלל זה חשוב שהפוליו יכחד . זה קרה ברוב הארצות בעולם וקרה גם בארץ, ולכן הפסיקו את החיסון המוחלש בשנת 2004 - כי אחרי שהנגיף הטבעי נעלם, אז הסיכון הקטן שנובע מהמשך החיסון בנגיף המוחלש נשאר ורוצים לצמצם גם אותו. רצה הגורל והנגיף הטבעי חזר, והוא נמצא בדגימות כבר בכל חלקי הארץ, וכאשר כל הילדים עד גיל 9 הם נשאים פוטנציאליים, גם אם הם עצמם לא יכולים לחלות, זה רק עניין של זמן עד שכן יהיו חולים, מקרב אותם אוכלוסיות לא מוגנות.

הנקודה העיקרית היא שהסיכון בחיסון המוחלש למי שחוסן בחיסון המומת הוא אפסי.

והסיכון מהחיסון המוחלש למי שסובל מאותם בעיות במערכת החיסונית הוא קטן יחסית לסיכון מהנגיף הטבעי.

ולגבי אותם לא מתחסנים אידיאולוגית - הם וילדיהם צריכים להקפיד טוב במיוחד על ההגיינה בחודשים הקרובים, כי הם עלולים להתחסן בניגוד לרצונם כתוצאה מהנגיף המוחלש שכן יעבור בגני הילדים ובבתי הספר... (בגלל זה גם לא חיוני ש100% מהילדים יחוסנו בטיפות החלב, וזו התשובה לאלו שתוהים למה לא מחסנים בכוח בבתי הספר. צריך שאחוז מספיק גבוה מהילדים יתחסנו במהלך תקופה של כמה חודשים, ממש לא חובה שכולם יבלעו את הטיפות).

-->