PDA

צפייה בגרסה מלאה : שבירת גוז'ון והלך לו DRUM

gmb
29-05-05, 15:29
בוקר טוב
לאחר טיולון קטן עם כמה חברים, הגענו לתחת דלק למלות אוויר, שוב פעם הגלגל הקדמי ימני נפלט מהג'אנט (הפעם זה קרה רק על הכביש, ובמהירות נמוכה, כמו כן, לחץ האוויר היה גבוה משאר שלושת הצמיגים (במקצת) וביחס לפעמים עברו (לקח)... זה לא עזר, שוב פעם הצמיג קפץ החוצה... לאחר "ניסיון" בזה החלטנו לפרק ולנסות לתקן על המקום... מה יש להפסיד. מקסימום נהנים קצת...
פירקנו הצלחנו להחזיר הצמיג לג'אנט ובדקנו שאין בריחה של אוויר... יופי, הצלחנו.. נכניס את הצמיג והג'אנט חזרה לרכב וניסע... אבל לא.... אחד הגוז'ונים שעל ה"נאבה?" השתחרר ונכנס פנימה... מצחיק... ניסינו להוציא אך ללא הצלחה... חושבים חושבים, ומחליטים לחבר את שאר ארבעת האומים ולנסוע כך עד לבית (משהו כמו 15 קילומטר) ומחר כבר נתקן.... נוסעים כמה מטרים, אני מוריד חבר שיסתכל על הגלגל שיושב טוב ונוסע טוב על מנת שלא יפתיע אותנו באמצע הדרך על הכביש המהיר... נוסעים משהו כמו 20 מטר, ואז לפתע רעש חריקת מתכת והגלגל הנ"ל נתקע! מיד עוזר לרכב להעצר ע"י לחיצת בלם... מסתכלים ולא רואים כלום בגלגל.. בטח הגוז'ון... נוסעים קצת רברס, והגלגל משתחרר. מנסים עוד פעם לאט קדימה ושוב פעם הגלגל נתקע.. אין עלי כלים אז אני מחליט להזמין גרר, חבל לנסות לנסוע כך הביתה ולהתקע עם גלגל נעול ב-80 קמ"ש על הכביש המהיר... (תודה על הביטוח גרירה, מאיר :) ).. מחכים "מקסימום שעתיים" לאחר שלוש שעות בא הגר.. מעלים את הסופה לאט לאט ובזהירות תוך כדי התקעויות חוזרות ונשנות של הגלגל, חזרה אחורה במעט וקדימה שוב פעם עוזרת איכשהו.. מגיעים למוסך , ומשאירים שם את הרכב ללילה... לילה טוב חבר... מגיע בבוקר, המוסכניק קפץ לרופא ואני ממהר לעבודה.. מחליט להשאיר שם את הרכב... המוסכניק מתקשר אלי לאחר מכן ואומר שפירק את הגלגל, את ה"נאבה" וגילה שהגוזו'ון השתחרר וכנראה במהלך ניסיונות הנסיעה שלנו (כולה פעמיים) הגוז'ון פגע בDRUM וצריך להחליף...
האם זה נשמע הגיוני למישהו?
למה הגוז'ון בכלל ניתק ממקומו? האם זה מה שגרם לגלגל להתקע (כנראה שכן, אבל בכל זאת שואלים)?
האם באמת צריך להחליף DRUM (זה בעצם הדיסק ברקס, לא?)
מה הנזק המשוער? כמה יעלה דיסק ברקס להערכתכם?
האם את הגוז'ון הזה צריך לחבר חזרה או שמא להחליף שם משהו?
ומה קורה כבר עם הג'אנט הזה? כבר כמה פעמים הצמיג שם מתנתק.. האם הבעיה בג'אנט? האם הבעיה בצמיג? איך אפשר לסדר את זה חוץ מלפרק, לנקות ולהחזיר שוב פעם? זה כבר לא עזר.... (צמיג 31X10.5X15 וג'אנט ברוחב 8)

תודה לכל העונים,
רמי

six 4 life
29-05-05, 15:35
לגביי הדיסק- קודם כל שלח לחריטה, בדוק אם ניתן לחרוט אותו.
בכל אופן אם אתה חורט או מחליף לחדש- חובה להחליף גם את הדיסק השני.
לא מחליפים רק אחד.

לגביי הג'אנטים-
אם הג'אנט אכן 8 אינץ', הדבר מוזר מאוד.
אולי השפה שלהם כבר הרוסה, ולכן הצמיג בורח לך.
שקול אפשרות לשים פנימית בצמיג שבורח. אולי יהיה הבדל.
אי יודע שבג'אנט שכבר לא מסוגל לתפוס טיוב-לס, מוסיפים פנימית והבעיה חולפת.

איך כל שבוע אתה הורס משהו אחר באוטו? מדהים... :twisted:

-ארז 8) -

חנן-ג'יפולוג
29-05-05, 15:46
אם הנאבה לא נהרסה על הדרך, מה שנראה לי די הגיוני לאור התיאור שלך ודי קשה לי להאמין שזה לא המצב, אז תאמר יפה "תודה" למרפי ותחליף את הדיסקים. הם עוד זולים יחסית לנאבה.

כמו שלמדת, לנסוע עם ברגים משוחררים במכלול מסתובב זה לא רעיון מי יודע כמה :cry:

חנן-ג'יפולוג
29-05-05, 15:51
בכל מקרה, אל תבנה על אף מילה של המוסכניק הזה, ועל אף מילה של כל מוסכניק אחר. בדוק טוב טוב את הנתונים שהוא יציג בפניך, כולל לראות בעיניים שלך את הנזק, בצע את השיקולים תוך כדי התייעצות עם מי שצריך, החלט על דרך הפעולה, ותן למוסכניק לבצע את העבודה.
אל תשאיר לו שום שיקול דעת. התפקיד שלו מבחינתך הוא לפתוח ולסגור ברגים על פי הנהלים שרשומים בספר, לא לחשוב ולא לקבל החלטות.

ולמוסכניקים בינינו: לא להיפגע. המשמעות של מה שכתבתי היא לא שכל המוסכניקים טפשים ורמאים, זה לא המצב. יש מוסכניקים אמינים, יש מקצועיים, ואפילו יש כאלה שהם גם וגם, אלא שלנו אין דרך לדעת מי הוא מי, ולכן צריך לסמוך רק על עצמנו.

מאיר רוטברג
29-05-05, 22:27
חל היום איסור לשים פנימיות בטיובלס.
כמובן אתה רשאי לעשות כפי שתחפוץ
הפנימיות הוצאו מחוץ לחוק ולתקנים העולמיים

ערן המסוקס
29-05-05, 22:31
ייתכן שהשפה של הצמיג עם הג'אנט פגועה ולכן קורה שהצמיג פורק לחץ. ייתכן שזה הג'אנט. את התשובה תקבל בפנצ'רייה שמכבדת את עצמה עם המלצות.

בפעם הבאה שחלק נופל לך לתוך מכלול מסתובב, לפחות תדוג אותו החוצה לפני שאתה ממשיך בנסיעה.

מקווה שזה יסתיים בנזק מינימלי..

קיד
29-05-05, 23:15
. המוסכניק מתקשר אלי לאחר מכן ואומר שפירק את הגלגל, את ה"נאבה" וגילה שהגוזו'ון השתחרר וכנראה במהלך ניסיונות הנסיעה שלנו (כולה פעמיים) הגוז'ון פגע בDRUM וצריך להחליף...
האם זה נשמע הגיוני למישהו?
למה הגוז'ון בכלל ניתק ממקומו? האם זה מה שגרם לגלגל להתקע (כנראה שכן, אבל בכל זאת שואלים)?
האם באמת צריך להחליף DRUM (זה בעצם הדיסק ברקס, לא?)
מה הנזק המשוער? כמה יעלה דיסק ברקס להערכתכם?
האם את הגוז'ון הזה צריך לחבר חזרה או שמא להחליף שם משהו?
רמי
רמי שלום,
ראשית,
סע לגפני (צמיגי החוף) שיבדוק לך את הצמיגים.

בקשר למוסכניק.....למעט השימוש במילה DRUM, אל תצלוב אותו.
קשה לי להאמין שגוזון שלם נפל פנימה אל הנבה עקב ארוכו. אבל יכול בהחלט להיות שנפל 1/2 גוזון.
מבלי לאות את הנזק, אני מעריך שהגוזון (או מחציתו) נפל אל החלל בין בית המיסבים (הנאבה), וחלקו הפנימי של דיסק הבלם. כאשר הגוזון נמצא בחלל זה, הכוח הצנטריפוגלי שולח אותו אל היקף הדיסק. היקפו של הדיסק חסום ע"י צלחת הבלם (כונס האויר העשוי פח) וה"נאקל". הפתח היחידי שיהיה לגוזון לצאת, הוא מחלקו האחורי של כונס האויר, הישר אל תוך הקליפר. מכאן ועד נעילה מכנית לא נשאר הרבה.
כמה נזק יש, אין לי מושג, אבל אם המוסכניק אמר לך בלמים, אז שיראה לך את הנזק שנגרם. המילה DRUM אינה במקומה, אבל יכול להיות שלא הבנת אותו.
בכל אופן מחירם של שני דיסקים חדשים הוא ממש נמוך, כך שזהו התיקון הזול ביותר שיהיה לך.

כלל ברזל, גרמת נזק בשוגג או בחוסר ידיעה, אתה צריך לשלם.
במיקרה זה יצאת בזול. נזק לבית המיסבים קשה לי להאמין שגרמת, היות שמעגל החלוקה של הברגים הוא גדול יותר מקוטר המיסב.

בברכה,
קיד.

חנן, אני אישית לא מאמין ל-99 אחוז מהמוסכים (למרות שהתפרנסי מזה בעצמי כמה שנים) אבל שאלות בקשר לאמינות המוסכים עלולות להסיט את הדיון.
שווה לפתוח שרשור מוסכים, היות שזה נושא חם וטעון שעולה כל פעם מחדש.

חנן-ג'יפולוג
29-05-05, 23:22
חנן, אני אישית לא מאמין ל-99 אחוז מהמוסכים (למרות שהתפרנסי מזה בעצמי כמה שנים) אבל שאלות בקשר לאמינות המוסכים עלולות להסיט את הדיון.
שווה לפתוח שרשור מוסכים, היות שזה נושא חם וטעון שעולה כל פעם מחדש.

מקובל. לא היתה כל כוונה לפתח דיון בנושא, אלא לציין שכדאי לבדוק, במקרה הזה בפרט ובמקרים אחרים בכלל, בדיוק היכן הנזק, ולקבל החלטות מושכלות.

gmb
30-05-05, 00:07
הרכב נשאר היום במוסך וטופל בהצלחה
הוחלפו שתי הדיסקים של הברקסים הקדמיים, כיוון שאחד נהרס והדיסקים מגיעים בזוגות, מה גם שהומלץ לי להחליף את שתיהם על מנת להשאירם בשיוויון כוחות..
ראיתי את הדיסק ההרוס, ובאמת יש נזק שהאום גרם לו... מדהים לראות כמה נזק יכול לעשות גוז'ון קטן שכזה לחלקו הפנימי של דיסק הבלם (החלק שעליו יושב הדיסק)... החלק הפנימי חבוט במספר מקומות ויש מספר בליטות בולטות מאוד בצורת גוז'ון או חלקי גוז'ון (בטח הגיע למקומות אלה בזווית כזאת או אחרת) והיה מקום אחד או שתיים שהגוז'ון ממש פצע את החלק הפנימי ונוצר מעין פתח קטנטן... בכל מקרה, הדיסק ההרוס נזרק והדיסק השני נשמר על מנת לשמר כספייר למקרה הצורך.. שיהיה, המוסכניק אמר שהוא במצב טוב מאוד, אז חבל לזרוק.. שיהיה...
בכל מקרה...
לתשובתכם..
לא רציתי לנסוע כאשר הגוז'ון נפל (הגוז'ון כולו ממש נפל פנימה... אפשר היה לראות את ה"מאחורי" של הנאבה...)
ניסינו לדוג, ולאחר כ-10-15 דקות כבר התייאשנו... המוסכניק ציין שיכולתי לפתור את זה בשטח בלי שום בעיה באם הייתי יודע שכולה הייתי צריך לפרק את הקליפר של הברקס, להוציא את הדיסק ולמשות את הגוז'ון.. תראו למה חוסר ידע יכול לגרום.. אני חשבתי שצריך לפרק את האום של הנאבה וכך הדיסק יוצא, כך שניסינו לעשות זאת אבל מפאת מחסור כלים מתאימים התייאשנו לאחר מספר ניסיונות...
גוז'ון חדש רותך/חובר בחזרה...

כל הסיפור עלה כ-491 ש"ח (כולל מע"מ...) מה שנראה לי כמחיר סביר, לא טועה? למרות שדיין זה מכאיב לכיס.. תמיד לקראת סוף החודש כשאני חושב שהנה הצלחתי לחסוך קצת, מגיע עוד איזה בזבוז לא מתוכנן... :)

בכל מקרה, את הג'אנט/צמיג הסורר אני חייב לבדוק בדחיפות... כל השאר מתפקדים מצויין....
יכול להיות שבגלל שהצמיג קצת ישן (מבחינת התאריך) זה יגרום לכזה מצב שבו הצמיג מתנתק בקלות? הצמיג הזה נקנה משומש כאשר הקודם נהרס עקב פאנצ'ר... מבחינת יובש/סדקים הוא נראה מצוין, יותר טוב מהשני שיש, גם מבחינת הבשר הוא מצוין, אבל הוא קצת מיושן, אם אני לא טועה הוא משנת 2000/2001...
בדקתי את הג'אנט בפעם הקודמת שזה קרה אצל הפאנצ'רמאכער הזה, אבל אני כבר לא סומך עליו... הוא גם לא נראה לי מבין הרבה בדברים כאלה... הוא בדק בעין, ניקה קצת ואמר שזה לא יחזור... גם בשביל איזון הגלגל הייתי צריך להתעקש על מנת שיבצע.. הוא טען שאין צורך!... לא מוזר? יש בכלל היגיון לבצע איזון גלגלים על כאלה רכבים? מה יש לציין לפאנצ'רמאכער שיבדוק על מנת לכוונו טוב יותר למציאת הבעיה ופתרונה...

רמי

נמרוד
30-05-05, 10:04
צמיג שטח בן 3 שנים זה צמיג עייף שצריך לפרוש בכבוד. צמיג בן 5 שנים זה זבל עופות.

בלי להסתכל עליו, אני אומר לך, שוב, הגיע הזמן לצמיגים חדשים. אין שום פתרון אחר.

אתה סתם דוחה את הקץ בעוד כמה שבועות או חודשים שבהם אתה תמשיך לאכול חרא.

לגבי איזון - אפשר וצריך לאזן גם צמיגי שטח. אבל מה שיש לך אחרי 4-5 שנים זה לא צמיגי שטח, זה נבלות מסריחות גמורות מבפנים גם אם חיצונית נראה לך שיש בהם עוד חיים.

מאיר רוטברג
30-05-05, 12:53
סליחה נמדוד אתה שייך לבית הילל
צמיג שטוח בן 3 שנסע בשטח זה כלב מת
בן חמש זו סכנת נפשות
צמיג שפרק עצמו מספר פעמים למה אתהב מחכה שיירד מהגאנט במהירות 80 קמ"ש?
בחייךאתה מסכן את עצמך ואחרים לשווא

UNIX
30-05-05, 15:46
לך תשקיע ברביעייתי צמיגי שטח טובים חדשים ותהיי רגוע ותקבל שקט נפשי להמון זמן .

gmb
30-05-05, 15:56
חבר'ה
...
הגלגל היחידי שהוא ישן כל כך הוא זה שנפרק כל פעם... וזהו גלגל שקניתי לפני כחודש... כמשומש עקב הצורך שלי להחליף גלגל שפונצ'ר....
הגלגל הזה יטופל בהקדם.. לא חשבתי שגלגל ישן יהיה כל כך חסר תועלת למרות ש"בשר" יש לו ויובש אין לו...
עכשיו כשאני יודע, זה יטופל... בהקדם האפשרי...
שתי צמיגים אחוריים חדשים (בני שנה וקצת) וממש בקושי נסעו עליהם (יש עליהם עדיין את הפלונקים האלה בצידי הקוביות)...
הצמיג הקדמי השני (הישן יותר) הוא כבר בן 3... ומצבו משומש.... בערך אמצע הדרך מבחינת הבשר...
צמיג ספייר בכלל של חברה אחרת...
כך שמה שחשבתי זה לקנות שתיים חדשים ולשים מאחור, את האחוריים מקדימה ואז את הישן שיהיה ספייר שני, את הישן חלקית אפשר להשתמש עדיין בתור ספייר, לא? או שמא גם ספייר לקנות?

אף אחד מהגלגלים האחרים לא "נפרק" לי... גם כאשר הורדתי הרבה אוויר בפעמים הקודמות.. עוד לפני שהמלצתם לי לא להוריד ללחץ חד ספרתי...

אז יש המלצות על פנצ'ריה שאפשר לסמוך עליה? (גפני זה אחד...) יש מישהו שאתם מכירים באזור אור-יהודה / יהוד/ והסביבה? שגם יהיה קרוב לבית?
רמי

skhaikin
08-06-05, 21:59
המשך סיפור באותו נושא... לפני כשבועיים עשיתי טיפול מקיף לאוטו לקראת הטסט. הכל הלך מצוין, אבל בדרך הביתה שמעתי תקתוקים מוזרים.... חשבתי בהתחלה שזו נעילה קדמית. הוצאתי את הראש מהאוטו וראיתי שגלגל קדמי מתנדנד ממש... עצרתי מיד וראיתי שהמוסכניק המסטול שכח לסגור את הגוז'ונים. כלומר רק הבריג אותם חצי סיבוב ושכח לסגור אותם עד הסוף. הרמתי את הרכב, סגרתי אותם בסדר הנכון ונגמר הסיפור. נסעתי ככה, לפני שהבנתי מה הבעיה כ 5 קילומטר בכביש מהיר... מזל שלא קרה לי או לסובבים כלום. התקשרתי אליו, צעקתי עליו קצת, הוא כמובן אמר שלא נגרם שום נזק "כי הגלגל יושב על קונוס".... מה משמעות הדבר ? יכול להיות באמת שלא נגרם נזק ? איך אוכל לבדוק זאת באמת ? בעיקרון הרכב מתנהג בסדר חוץ מחריקה הולכת ונחלשת בהתחלת הנסיעה (האמת היא הייתה גם קודם)... המלצות ?

-סרגיי

נמרוד
08-06-05, 23:03
סרגי, עלית על זה בזמן, סגרת את הגוז'ונים, אני לא רואה סיבה לחשוב שנגרם נזק מיוחד.

קיד
09-06-05, 01:07
)... המלצות ?
-סרגיי
תבקש מהמוסכניק החלפת 5 גוז'נים ללא תשלום.
ייתן, הרווחת.
לא ייתן, תבקש ממנו אחריות לבריאות הגוז'ונים עד סוף השנה.
לא ייתן אחריות, תגיד לו מה אתה חושב על אמא שלו.
בלי קשר, כדאי שתחפש מוסך אחר.
קיד.

איציק - 4X6ZH
09-06-05, 08:31
לפעמים זה מה שהמוסך חושב על הלקוח שלא מבין למה החליפו את כל הברגים .
ולא יזיק לגרז קצת את האומים . קצת קצת גריז \ שמן על הבורג .
איציק

gmb
09-12-06, 20:45
בערך שנה וחצי אחרי המקרה ההוא
נוסע לי בכביש לכיוון טיול...
באמצע הדרך מתחילים רעשים ותיקתוקים... פחד שזה מהנעילה או מהפינים שלה (סיפור קודם לפני חודשיים-שלוש) אני עוצר בצד הדרך ובודק את הרכב בעין.. לא רואה משהו מיוחד (מסתכל בעיקר על דריישאפטים/צלבים וסרן קדמי/אחורי. רואה שיש מעין מקום עצירה טוב בעוד 200-300 מטר, מניע את הרכב ונוסע לשם, כל הדרך יש רעשים ותקתוקים חזקים...
מגיע למקום, בודק ובודק, וכלום, מרים גלגלים קדמיים/אחוריים ובודק את הנעילות, הכל טוב... מוזר..
נכנס לרכב ואומר לחברים שיסתכלו כאשר אני נוסע אט אט לידם לראות מהיכן מקור הרעש.
פתאום החברה אומרת שחסר גוז'ון אחד בגלגל ובחור ליד חסר גם הגוז'ון וגם הבורג עצמו!!
לעזאזל, כמו בפעם הקודמת רק שהפעם זה הגלגל השני.
מפרק גלגל ומוריד ברקס ודיסק (הפעם אני כבר יודע לעשות את זה :) בעיקר בזכות חנן שעזר עם הנעילה לאחרונה) אין נזק לדיסק או לבית שלו, מזל... אבל מה שכן, בורג אחד שבוא ונמצא בתוך בית הדיסק, הוצאתי אותו, הג'וזון שלו חסר וגם עוד גוז'ון חסר.
4 הברגים שנשארו שם, רק אחד מחוזק היטב ושאר השלושה מסתובבים חופשי! זה לא היה בפעם האחרונה שהורדתי גלגל (בערך לפני חודש וחצי) ובדקתי חופשים בגוז'ונים לפני שבועיים.
זה נראה כאילו הברגים אמורים לצאת מהבית שלהם, ושם יש להם שיניים עליהם ועל ה"נאבה" (לא בטוח שזה השם שלה) עצמה.
מה קורה כאן לעזאזל? איך דבר כזה יכול לקרות ש-4 ברגים נשחקים ביחד ?!
לקנות ברגים כאלו חדשים גם לא יעזור הרבה, כי ב-2 חורים ב"נאבה" כבר אין שיניים ואין מה שיתפוס את הברגים עצמם מלהסתובב בתוך החור.
יש אפשרות או כדאי לרתך את הברגים למקומם או שלהחליף את הנאבה?

רמי

נ.ב
יש למישהו בורג כזה וגוז'ון מתאים? איפה לחפש חדשים כאלה?

חימושניק
09-12-06, 21:03
אתה בטוח שהסופה שלך לא ממוגנת? :sad:

חנן-ג'יפולוג
09-12-06, 21:19
תחליף את כל הגוז'ונים. מישהו עשה בסופה שלך עבודת הידוק ברברית וחסרת אחריות על הברגים, ולכן הם חלשים ונגזרים. ראינו את זה כשניסית לפתוח ברגים כשבאת אליי. מה היה אורך הפרופיל שהשתמשנו בו כמאריך? 1.5 מטר?!

gmb
09-12-06, 22:47
תחליף את כל הגוז'ונים. מישהו עשה בסופה שלך עבודת הידוק ברברית וחסרת אחריות על הברגים, ולכן הם חלשים ונגזרים. ראינו את זה כשניסית לפתוח ברגים כשבאת אליי. מה היה אורך הפרופיל שהשתמשנו בו כמאריך? 1.5 מטר?!

כן, אתה צודק,
אבל הבעיה היא שלא הגוז'ון נשבר, אלא הבורג שאליו הגוז'ון מתחבר
השאלה שלי האם להחליף את כל הבית שתופס את הברגים האלו או שאפשרי לרתך את הברגים לבית הקיים ולחיות ככה?
באמת היה קשה לשחרר את הגוז'ונים גם עם הפרופיל 1.5 מטר... וואו... :)

אלכס:
לא, זו לא סופה ממוגנת... לטוב ולרע ...

רמי

חנן-ג'יפולוג
09-12-06, 23:11
אבל הבעיה היא שלא הגוז'ון נשבר, אלא הבורג שאליו הגוז'ון מתחבר

אה? משהו במינוחים שלך שגוי.

gmb
10-12-06, 01:45
אוקיי
מההתחלה...
יש את הגוז'ונים, שאותם היה קשה לנו לפרק בשביל לשחרר את הגלגל עצמו
הגוז'ונים האלה מתחברים לברגים שתפוסים על הנאבה (אל תתפוס אותי כאן במינוח, אני מתכוון לחלק שעליו דיסק הברקס יושב)
הברגים הללו שתפוסים על הנאבה הם אלו ש אחד מהם נשבר, ועוד שלושה כרגע שחוקים מבחינת זה שהם לא תפוסים לנאבה, וכאשר הם במקומם הם מסתובבים, ככה שכאשר אני מחזק עליהם גוז'ון הם מסתובבים ביחד איתו במקום להתהדק ולתפוס את הגלגל. (יש שם מעין שיניים קטנות על הברגים האלה בקצה של הנאבה וגם בתוך החורים של הנאבה עצמה שבתוכם הברגים עוברים, אפשרי להוציאם ולהכניסם, אבל השיניים שם שחוקים ולכן הברגים מסתובבים יחד עם הגוז'ונים בהידוק של הגוז'ונים)
מקווה שהסברתי טוב והבנת(ם)

רמי

eliv1
10-12-06, 08:43
רמי,

גוז'ון - זהו הבורג שעליו את מדבר, עם השיניים המשוננות שמתחבר לנאבה.

למה שאתה קורא גוז'ון, נקרא אום, plain and simple.

(עכשיו אני מבין מה התכוונת בטלפון :) )

בהצלחה!

חנן-ג'יפולוג
10-12-06, 09:36
אז אלי כבר תיקן לך את המונחים, ואני חוזר על מה שכתבתי: אתה חייב להחליף את כל הגוז'ונים. במידה והחדשים ייכנסו אל הנאבה בצורה חופשית מדי, או יסתובבו בהידוק, אתה צריך להחליף את הנאבה גם.

איציק - 4X6ZH
10-12-06, 10:15
המצב הוא הרבה יותר קשה ומסוכן
בשוק מסתובבים ברגים \ אומים \ גודגונים לגלגל שהם במקרה הטוב בורג ברזל
תכניס לענין את האופסט של הגנט ועוד חיזוק אחד רציני
ויש לך סרט לאורך שנים .
לא מקובל בארץ לגרז את האומים ( לה כתוב בספרים שצריך )
במשך הזמן עושים החלפות של אומים וברגים טיול אחד לים טיול שני לנחל צין
חניה בבית ליד הממטרה ....
ואז באמת צריך צינור לשבור את האום .
תגרזו את האומים קצת גריז לא יזיק :roll:
איציק

חימושניק
10-12-06, 10:55
ברשותכם, אוסיף על דבריו הנכונים של איציק:

גוז'ונים ואומים מקוריים תמיד מטופלים בצורה כלשהי כנגד חלודה והתפסות, באמצעות גילוון ציפוי כרום וכו'. הבעיה היא שעם הזמן, ולאורך מחזור החיים של הגוז'ון והאום, הציפוי נחלש ואז התבריג נחשף לקורוזיה שמביאה לתוצאות כמו בשרשור הזה.

לכן יש להקפיד על כמה דברים חשובים בעניין הזה:

1. תמיד להדק את אומי הגלגלים במומנט המוגדר ע"י היצרן, כן, עם ידית מומנט, לא עם פטיש אויר (שמומנט ההידוק שלו הוא פי שניים ויותר מהדרוש עפ"י היצרנים, תלוי בגודל ויצרן הפטיש)

2. לפני הסגירה יש לבדוק את התבריגים של הגוז'נים ושל האומים. גראדים (שאריות של הברגה שנהרסה), חלודה וליכלוך הם לא דברים שאנו צריכים למצוא.

3. לפני הסגירה יש למרוח כמות קטנה מאוד של גריז על הגוז'ון כדי לשמור על התבריג וכדי להקל על סגירת הבורג.

4. במידה ויש צורך להחליף את הגוז'ונים, חובה להחליף גם את האומים!

5. בשל האמור בהקדמה, מומלץ להשתמש בגוז'ונים ואמים מקוריים בלבד!

6. שימו לב שאומי הגלגלים בעלי בסיס קוני שמטרתו למרכז את הגלגל בעת הרכבתו. אין להשתמש באומים רגילים להידוק גלגלי רכב, גם אם התבריג מתאים.

gmb
10-12-06, 17:52
אוקיי
אז סידרנו את המונחים, יש גוז'ונים ויש אומים :)
אחלה...
השאלה שלי עדיין בעינה
להחליף, הבנתי שאפשרי.
הגוז'ונים במצב בסדר בתבריג שלהם לאומים, הבעיה היא בחלק המשונן שמתחבר לנאבה, גם בחלק מהגוז'ונים וגם בחלק מהמיקומים בנאבה. יש מניעה מלרתך למקומם את הגוז'ונים האלה או שיש דחיפות ממעלה ראשונה להחליף בחדש/תקין גם את הנאבה וגם את הגוז'ונים?

רמי

tzagi
11-12-06, 07:27
Forget grease
http://www.performanceproducts.com/productpage.aspx?pid=103890&name=Lubro+Moly+Anti-Seize+Compound

-->