PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב עד 5000 ש"ח פיאסטה או קיה פרייד או...?

de fox
27-08-13, 21:52
מחפש רכב פרטי עד 5000 ש"ח, כזה שאמין וזול לתחזק.
מזגן תקין, חסכוני בדלק, הגה כוח.
מתלבט בין ידני לאוטומט, כרגע לא שיקול

מה שרלוונטי כרגע:
קיה פרייד שנים 97 - 2000
פורד פיאסטה

מישהו יודע לספר על הדגמים הנ"ל או להמליץ על דגם אחר?

דרור ברלי
27-08-13, 22:00
לא באמת משנה - מה שהכי חשוב, שהאוטו יהיה הכי פחות זקן שתוכל למצוא.
בסכומים כאלה גם אל תצפה שהכל יהיה תקין פיקס.

de fox
27-08-13, 22:08
נו דרור... אני מחפש תגובות כמו:
היה לי XXXX רכב חבל על הזמן, חרשתי את כל הארץ איתו, לא ראה מוסך.
או:
מכיר את ה XXXX לא סוחב, חרא של מזגן, כל שני וחמישי במוסך אל תתקרב.

אתה יודע...כאלה

כל השאר, נו זה דיי ברור.

Saar
27-08-13, 23:16
אני אפתיע אותך...
פיז׳ו 306 1400 ידני
סיטרואן קסרה
סיטרואן ססקס ומכוניות יחסית מודרניות (מעל שנת 2000 ) במחיר נמוך מאוד יחסית ( בתקציב שלך)

omri_t
28-08-13, 00:15
עד לא מזמן היתה פיאסטה 2000
אוטו חמוד.
ללא בעיות אמינות
צריכת דלק טובה
הצבע נוטה להישרף
מראות הצד רגישות
הרכב מתאמץ מעל 100 קמש

de fox
28-08-13, 12:57
אני אפתיע אותך...
פיז׳ו 306 1400 ידני
סיטרואן קסרה
סיטרואן ססקס ומכוניות יחסית מודרניות (מעל שנת 2000 ) במחיר נמוך מאוד יחסית ( בתקציב שלך)

באמת הפתעת. ואיך הם בנושאים הנידונים?

nir.samo
28-08-13, 17:24
יש לי סיטרואן סקסו שנת 2001 כבר שנתיים וחצי ואני מאוד מרוצה
עלויות אחזקה נמוכות מאוד - חלפים זולים, אגרת רישוי שנתית רק 800, ביטוח גם זול (ללא מקיף)
ה-1400 עם מזגן מקורי מצויין
משמשת בעיקר בתוך העיר ולעיתים רחוקות גם בניעירוני
מומלץ

דרור ברלי
28-08-13, 17:46
נו דרור... אני מחפש תגובות כמו:
היה לי XXXX רכב חבל על הזמן, חרשתי את כל הארץ איתו, לא ראה מוסך.
או:
מכיר את ה XXXX לא סוחב, חרא של מזגן, כל שני וחמישי במוסך אל תתקרב.

אתה יודע...כאלה

כל השאר, נו זה דיי ברור.

כשמדובר במכונית ב-5,000 שקל, זה הכל חרטא.
מה זה משנה איך האוטו היה פעם? אלה מכוניות בנות 15 שנה ומעלה. אל תצפה להתנהגות, נוחות ואמינות של מכונית בת 5 או אפילו 8 שנים. יש לי רק כלל ברזל אחד כשמדובר במכוניות משומשות מאד ישנות במחיר מאוד זול - להתרחק כמו מאש מגירים אוטומטיים. אם דגם מסוים יובא לישראל רק עם גיר אוטומטי? מבחינתי זה פוסל אותו לקניה. אבסולוטית. לא רק בגלל הפגיעה האנושה בביצועים ובצריכת הדלק כמו בגלל שזה הרבה פחות אמין. משמעותית.

איזה מכוניות במחיר כזה? אני מכיר מקרוב רנו קליאו, דייהטסו שרייד ואפלאוז, בטווח המודלים היותר רחוק גם את הפיאסטה.

אל תתקרב אפילו לדייהטסו ישנות, זו צרעת שלא תצא ממנה בשלום. המושג "אמינות יפנית" מעולם לא היה בלוף גדול יותר.

פיאסטות היו אמינות פעם, סוסי עבודה. אבל הביצועים היו מאוד צנועים וכאוטו של תפרנים רובן היום כבר מוזנחות מאוד. 90-95% מאלה שתמצא, האמינות כבר הרחק מאחוריהן.

קיה פרייד אני לא מכיר לעומק. אני כן מכיר אנשים שהיו בעלים של כאלה והיו מרוצים, אבל זה היה פעם. נהגתי קצת בזוועה הזו, על הכביש זה חרא של אוטו - יפנית של פעם - שנות ה-80 של המאה הקודמת (מזדה 121) עם כל מה שמשתמע בבידוד רעשים, התנהגות, נוחות ובטיחות שהן בתת-תת-רמה, ומצד שני האיכות היא קיה של פעם - מאוד לא יפנית. במופגן. וזו לא מחמאה.

מכל הרשימה הזו הקליאו היא היחידה שראויה להיקרא "אוטו", מרווחת, נוחות נסיעה טובה, ביצועים והתנהגות טובים, חסכונית יחסית. חפש את הדגמים הכי פשוטים: מנוע 1.4, גיר ידני בלבד (דיר באלק - האוטומט זה אסון) והגה לא מתוגבר, חלונות ידניים - כמה פחות מערכות באוטו, ככה הוא יהיה אמין וטוב יותר.
גם משפחת פיז'ו-סיטרואן תיתן לך תמורה טובה. בכלל כל הצרפתיות, בגלל שכל ה"מומחים" שמזמררים כמו תקליט שבור "רק יפני" כל כך אוהבים לשנוא אותן - אין להן מחיר. וככה אתה יכול למצוא אקזמפלרים פחות ישנים באותו כסף. בכל מה שקשור ב"איך נוסעת" - הצרפתיות לועסות ויורקות את כל היתר. אם הן ידניות ותוחזקו כמו שצריך, הן יהיו גם אמינות. אל תיגע בשום צרפתיה ישנה עם גיר אוטומטי.

סוזוקי סוויפט מכונית מאוד עמידה ושורדת. מכל היפניות הקטנות היא המועדפת בעיני.

אבל בסופו של דבר - תתכוונן על האוטו הכי חדש (או הכי פחות ישן) שאתה יכול למצוא, ואז תבדוק את מצבו ספציפית. אל תצפה להסטוריית טיפולים או שכל המערכות יעבדו פיקס. תצטרך להחליט עם מה אתה מוכן לחיות ועם מה לא.

ד ו ר ו ן
28-08-13, 20:42
היתה לנו פיאסטה 1.3, 97 עד לפני שנתיים, נמכרה בפחות מהתקציב שלך, מנוע אוכל שמן, מזגן עובד מצויין, רכב סוחב יפה מאד, גם במהירויות כביש 6, תצרוכת דלק ממוצעת של 1:12~.
אמינה, פשוטה מאד לתחזוקה, חלפים לא יקרים.
בדיעבד, בשביל המחיר הנמוך שהן נסחרות, מצטער שמכרתי אותה.

asafk
28-08-13, 21:03
בגזרה של הפז'ו - סיטרואן - 206 בגרסת 1400 ידנית ואחותה הסקסו, היא ככל הנראה אחת המכוניות המוצלחות. בכלל, כל הסדרה עם מנוע 1360 (זה 1400 בעברית) וגיר ידני נהנות משילוב נדיר של ביצועים לא רעים, אורך חיים גדול עם אמינות מופגנת, וחלקים מאוד מאוד זולים (בכלל החלקים של המותג זולים יחסית). נקודת התורפה העיקרית היא שימוש במי ברז במקום נוזל קירור, ואז התחממויות הן דבר שבשגרה. מצד שני... זה המצב ברוב המכוניות בנות כמה שנים. באופן ספציפי ב 206 גם הבוקסות של משולשי המתלה הקדמי הם נקודה ששווה לבדוק - כי החלפה היא יקרה מאוד יחסית למחיר האוטו...
קיה פרייד - אוטו לא טוב. אין מה לפרט, אבל זה לא בשבילך...
פיאסטה וקליאו גם הם "סוסי עבודה", רק שעבור הרנו החלקים יחסית יקרים.

אסף.

raanan
28-08-13, 22:22
מחפש רכב פרטי עד 5000 ש"ח, כזה שאמין וזול לתחזק.
מזגן תקין, חסכוני בדלק, הגה כוח.
מתלבט בין ידני לאוטומט, כרגע לא שיקול

מה שרלוונטי כרגע:
קיה פרייד שנים 97 - 2000
פורד פיאסטה

מישהו יודע לספר על הדגמים הנ"ל או להמליץ על דגם אחר?
חסר נתונים של :
נסועה חזויה ?
שימוש עיקרי מחוץ או בעיר ?
מהירות שיוט שאתה חובב ?

אם הצורך לרכב אמין, חסכוני, נוח, יציב ומהיר למרחקים, יש לי הצעה מעניינת בשבילך .

רענן

de fox
28-08-13, 22:31
בגזרה של הפז'ו - סיטרואן - 206 בגרסת 1400 ידנית ואחותה הסקסו, היא ככל הנראה אחת המכוניות המוצלחות. בכלל, כל הסדרה עם מנוע 1360 (זה 1400 בעברית) וגיר ידני נהנות משילוב נדיר של ביצועים לא רעים, אורך חיים גדול עם אמינות מופגנת, וחלקים מאוד מאוד זולים (בכלל החלקים של המותג זולים יחסית). נקודת התורפה העיקרית היא שימוש במי ברז במקום נוזל קירור, ואז התחממויות הן דבר שבשגרה. מצד שני... זה המצב ברוב המכוניות בנות כמה שנים. באופן ספציפי ב 206 גם הבוקסות של משולשי המתלה הקדמי הם נקודה ששווה לבדוק - כי החלפה היא יקרה מאוד יחסית למחיר האוטו...
קיה פרייד - אוטו לא טוב. אין מה לפרט, אבל זה לא בשבילך...
פיאסטה וקליאו גם הם "סוסי עבודה", רק שעבור הרנו החלקים יחסית יקרים.

אסף.

ה 206 ממש לא בתקציב הזה, יותר באזור של פי 3 מהתקציב הזה.
הסקסו, דורש בדיקה.

ירדתי מהפרייד (למרות שזה מה שהניע את כל הסיפור...)

החיפוש מתמקד עכשיו ביד 1 גג 2, ידני עבור כל המודלים שהוזכרו. נראה מה יניב

de fox
28-08-13, 22:33
חסר נתונים של :
נסועה חזויה ?
שימוש עיקרי מחוץ או בעיר ?
מהירות שיוט שאתה חובב ?

אם הצורך לרכב אמין כן , חסכוני כן , נוח כן, יציב ומהיר למרחקים וכן, יש לי הצעה מעניינת בשבילך .

רענן

פתוח לשמוע...

raanan
28-08-13, 22:42
פתוח לשמוע...
שלחתי ה"פ.

רענן

de fox
28-08-13, 23:13
מה עם 106 של פיזו 1400 ידני?
נכנס לתקציב.
מה הדיבבר?

ishc
29-08-13, 01:05
בעברי 205 1.4 מוזרקת, ה-106 זה בדיוק אותם מכלולים. אחלה רכב (205), נוסע טוב, נוח ואם תיקח את הדגם הפשוט (בלי חלונות חשמל וכו') גם לא צפויות לך בעיות חשמל.
פיאט פונטו דור ראשון, פשוט מאוד ואמין מאוד כל עוד טופל סביר. הייתה לנו כזו HSD שעברה הרבה התעללות בחיים שלה ושרדה גם אצלנו תקופה עד שנמכרה למרות מצב מזעזע.

ד ו ר ו ן
29-08-13, 07:40
מנסיון עגום מאד של 2 פונטו במשפחה, לא הייתי חושב בכלל כאופציה.

ishc
29-08-13, 11:54
עניין של דעה אצלנו היו 5 במשפחה, אחת אצלי ו4 אצל האחיות שלי. אחת נשרפה כליל בגלל מוסך חפר, כל השאר שירתו אותלנו נאמנה כולל האחת שלי שהייתה במצב מחפיר ועדיין המשיכה לנסוע באופן מפתיע.

ד ו ר ו ן
29-08-13, 12:09
זה לא עניין של דיעה- זה עניין של עובדות, שונות ככל שיהיו.

אתה מרוצה- אנחנו לא נתקרב לדגם הזה אולי עם מקל.. בשביל להרחיק אותו הלאה.

אחת הייתה משומשת יד ראשונה שטופלה בלי לקצר שום פינה, והשנייה הייתה חדשה מהניילון- שתיהן מיררו לבעליהן את החיים.

ציטוט של בעל החדשה: "ל-VW יש חיפושית, לפיאט יש קרציה".. גם בגלל המראה ובמיוחד בגלל מציצת הדם"..

שגיא S
29-08-13, 14:27
אם אתה רוצה פיאסטה שנת 95 שנוסעת במחיר של 1800 שקל - יש ברעננה אחת לחבר שלי.

abucoral
29-08-13, 15:39
יש לי פיאסטה 96, מנסיון זה רכב מעולה. מזגן מקפיא וחסכוני כמו טוסטוס 400.

TalWeissman
29-08-13, 16:02
מניסיון שלי כשנה ושל חבר כ5 שנים עם סיאט איביזה. זה גם אוטו נחמד.
ברשותי שנתון 98 עם מנוע 1400. תא נוסעים ידידותי מאוד עם מזגן נעים. עושה את העבודה כמו שצריך עד כה.
צריכת דלק משולבת1:15 ובינעירוני17.
המנוע הוא מנוע של vw מאוד אמין. מה שכן אומרים שהגירסא עם המנוע 1600 עושה צרות. גם מנסיון של בן משפחה ועוד כמה.
בהצלחה!

רני דקל
30-08-13, 00:55
אני נוסע ביום יום ב106 1400 ודי מרוצה.
דברים טובים: כיפי לנהיגה (יחסית, יחסית...), מאוד חסכוני (שיא למיכל בסביבות ה-20 אבל אני מגזים בנהיגה חסכונית), די פרקטי (מושבים מתקפלים לרצפה), עיצוב נחמד לחובבי הז'אנר.
דברים רעים: תנוחת נהיגה על הפנים (מאמין שגם לך לא יהיה הכי נוח אנחנו די דומים במידות), מזגן בהתקנה מקומית בינוני מאוד.

S.V.
29-09-13, 00:54
קאיה פרייד - לא הכי מומלץ. מחלות כרוניות במערכת החשמל (צמת מינוס עם מוליכות גרועה, שלפעמים מביאה אינספור קצרים ותקלות ברכיבים אלקטרוניים). פרונט עדין מאוד (תפוחי הגה, בולג'וינטים, ציריות, הכל מתרופף ושובק חיים אחרי פחות ממאה אלף ק"מ)

אופציות נוספות

מיצובישי קולט - ידנית בלבד! הגיר האוטומטי זללן ונוטה להתאבד. מנוע 1600 חזק ואמין מאוד, שמורכב ברכב קטן וקליל. צריכת דלק של 12-14 ק"מ לליטר בגרסה הידנית, בתנאי שלא לוחצים עד הרצפה. פשטות יפנית של פעם. חלקים בשפע (הרכב הוא העתקה של סופר-לאנסר עם תחת מקוצר). בשונה מקוריאניות וצרפוקאיות, המנוע פחות רגיש לשימוש במי ברז.

טויוטה סטרלט - מנוע 1300 קצת אנמי אבל מוצלח מאוד. יחסית לא רגיש למי ברז, רגיש לאיכות שמן. צורך קצת שמן כדבר שבשגרה, יש לשים לב ולהוסיף שמן מנוע גם בין טיפולים. אם מתעקשים, אפשר לקנות גם גרסא אוטומטית. הגיר הזה בין המוצלחים שיצאו מיפן. מן הסתם שצריכת דלק של רכב אוטומטי תהיה גבוהה ב10% מדגם מאותו דגם עם גיר ידני.

יונדאי אקסנט - ידנית בלבד. אם אתה תסע גם בינעירוני מנוע 1600 עדיף. היונדאי הכי מוצלחת של שנות התשעים. במחלות כרוניות, יש נטיה לפתח סדקים בחיבור הבושנגים האחוריים של המשולשים הקדמיים לשלדה. יש לשים לב לזה בבדיקת הרכב, ולא להתעצל לזחול ולנקות עם סמרטוט את האיזור המועד לפורענות.

וכמו שכבר אמרו, צריך לתת יותר משקל למצב המכאני ורמת התחזוקה של האקזמפלר שאתה בודק, מאשר לדגם או לשנתון.

polar bear
30-09-13, 00:19
לגבי פרייד - היתה לנו כזאת עד לפני שנתיים { יש ראשנוה של אישתי } - אוטו אמין מאד, מעולה לעיר, תגובת מצערת ראשונית טובה מאד, מזגן מעולה. לא יודע מה זה תקלות חשמל - אצלנו חוץ מאיזו בעיה בידית של הוישרים { ומהירות מגבים גבוהה = תאורה ראשית כבויה } לא היה שום דבר כזה. צריכת דלק בניסעה הרררית - 1:12 .מדחס מזגן הלך אחרי 12 שנים ,עד אז לא נעשה שום טיפול במערכת. מניע בנגיע ונוסע.
השבתנו אותה לאחר שלא התיחסנו כראוי לתקלת מיסב והלכו יותר מדי חלקים וזה+ המזגן פשוט לא כדאי. בגז' נוח, ובקיפול מושבים גם נהיה די גדול.

אני מבין על מה דרור מדבר כשהוא אומר להתרחק מאוטומט - אבל שלנו עשה 180K ברובם לא פשוטים בכלל ולא הראה שום סימני שחיקה. שיוט במהירות מעל 100 ממש מציקה, בגלל שיש רק 3 הילוכים.

יש לציין שהקיה יותר קטנה מהפיאסטה. ובעצם הקאיה היא פורד בשם אחר { לא זוכר איך פורד קראו לשלהם אבל זה בדיוק אותו אוטו } . אם אתה גבוה - יכול להיות שלא יהיה נוח לך בקיה - לי לא היה כל כך נוח והרגשתי כל הזמן שאני נוהג בצעצוע .

בהצלחה

de fox
01-10-13, 17:01
מה עם יונדאי אקסנט?
על פניו מועמד טוב. לא?

Tomer Gal
01-10-13, 17:22
לי הייתה סקודה פליסיה.
מאוד נוח עד שהופיעה לי תקלה שאפילו במוסך המרכזי לא שמעו עליה ולא הצליחו למצוא אותה, כנראה משהו יחודי ולא מקיף לדגם. הייתי מאוד מרוצה מהרכב.
הייתה בבעלות המשפחה כמה שנים ואצלי עוד שנתיים ללא תקלות מיוחדות.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

de fox
14-10-13, 17:25
בוצעה רכישה: פיזו 106 1400 ידנית XR שנת 2000. לא נפרץ מחיר היעד

תודה ליועצים

מקוה שיהיה שקט

Saar
16-10-13, 17:13
תתחדש, בחירה טובה לדעתי.
סער

-->