PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מסלול/מסלולים לטיול לבד בדרום.

Redoren
29-08-13, 09:12
אחרי שתפסתי אתכם עם כותרת פרובוקטיבית...

חג סוכות הגיע עם כמות נכבדה של חופש, החברה בחו"ל והמדבר קורא לי.
מחפש מסלול או מסלולים באיזור טללים/שדה בוקר/ניצנה וכן, לבד.
עשו לי טובה ותחסכו ממני את הכל ההטפות נגד. אני יודע. אני יודע שזה לא מומלץ ואפילו מאוד מסוכן - אבל אני צריך את השקט

יש לי חילוץ 4X4 בהיכון באיזור טללים במקרה הכי גרוע, אבל במקום הטפות - אשמח אם תעזרו לי למצוא מסלול שיהיה פחות מסוכן, ולמרות שזה קשה לי - כנראה שאצטרך להסתפק בפחות עבירות.

רכוב על ג'ימיני לא נעול, לא מעט ניסיון והרבה רצון.

(למרות האמור לעיל, אם מישהו מחפש שותף לטיול באזור בסביבות חוה"מ - תנו קריאה. (עדיף מסלול ללא תמונות עירום, לטובתכם ;))

השמשוני יחיעם
29-08-13, 09:23
כמה ימים ????

Redoren
29-08-13, 09:25
יכול להיות טיול של יומיים, יכול להיות כמה טיולים חד יומיים.
יש לי איפה להתאכסן באיזור..

השמשוני יחיעם
29-08-13, 10:02
ככה מהראש,,,(:

שיבטה- נחל לבן(דרומה כמובן) ,,,ביציאה מהנחל שמאלה עד הציר האדום בציר האדום שמאלה עד נחל רסיסים (ביציאה מרסיסים כתוב עבירות קשה - אין בעיה!) לאחר העליה לפנות עם הדרך ימינה ובראשון שמאלה לאחר הירידה ומעבר הואדי הקטן לקחת חצי שמאלה ועם הדרך עד באר חפיר.

ועכשיו,,,:
אפשרות אחת - נחל ניצנה צפון מערב עד ניצנה.
אפשרות שנייה - מזרחה על הציר השחור כ - 9 ק"מ שמאלה לנחל עקב התחברות לנחל עבדת ויציאה לכביש מחנה רמון.
וכמובן יש עוד הרבה אפשרויות,,,,,(:

אל תבקש נ.צ. ,,,,אין לי מושג

ishc
29-08-13, 10:33
פארן כולל טיול רגלי בברק וורדית, מם דרך מואה, נקרות עד שדה בוקר. נק' בעייתית יחידה היא המדרגה בנקרות אבל לא צריכה להיות לך בעיה אמיתית.

דרור ברלי
29-08-13, 14:29
הכי חשוב לוודא תקינות מלאה של האוטו. ואני מדבר על תקינות פיקס - מצבר, סטרטר, מזגן, מערכת קירור, מערכת הנעה. צמיגים. הכל.
זה מבאס להיתקע לבד ולהתחיל לפסטן ברגל כדי למצוא בדל קליטה סלולרית ולהקפיץ חילוץ...
תזכור שלאדון מרפי יש נציגויות סמויות שמחכות בכל שביל ובכל מכשול... תעשה הכל מראש כדי שהמרפי היחיד שתפגוש בדרך יהיה בצורה של בקבוקי מרפי צוננים שתשלוף מהצידנית/מקרר...

ולטיול עצמו - עזוב אותך מעבירויות. תישאר על שבילים ותן לגלגלים לקחת אותך. נופים, שקט, קצב רגוע. סל"ד סרק עד נמוך, הרבה עצירות. GPS ומפה כדי להתאפס מדי פעם וזהו. מצאת נקודה שיש לך כימיה איתה ובא לך להישאר? תפרוס ציוד ותישאר. כמה שעות, יום, לילה. בלי לחץ. מי יודע, בסוף אולי גם תמצא איזה מתפשטת שנמרחת על סלע ומחכה לג'יפאי שיצלם אותה...:rolleyes:

כיף לא נורמלי לטייל לבד בשקט ולנקות את הראש, מנסיון.

Redoren
29-08-13, 14:47
תודה דרור,
שמח שמישהו (ועוד מנוסה כמוך) מבין את הראש.
זה באמת הכיוון, הרצון והחלום. לתפוס שביל ולנסוע. ברגוע, חלון פתוח, קפה ושקט.

תודה לכל העוזרים!

ד ו ר ו ן
29-08-13, 15:05
תזכור שגם בחגים יש אימונים של צה״ל, וצריך לוודא לגבי אפשרויות הכניסה לחלק מהשטחים שהוזכרו.

להוסיף על ההצעה של השמשוני,
מה שנקרא ״ציר החוות/ציר המתפללים״ מחלוצה לכיוון הר קרן דרך רוחייבה, ומשם לשיבטה- ציר חולי אמנם, אבל לא מאתגר עבירותית, ומצד שני הרבה הרגשה של מדבר פתוח+ נקודות לעצור בדרך, כולל כמה עצי שיטה מכובדים.
אם באמצע השבוע, אז גם נחל נקרות, אז הוא די שומם, ותמיד יפה, עם הרבה פינות לעצור בדרך (בסופ״ש צפה לעומסים בציר).

האזור של באר-חפיר ודרומה לנחלים אלות/עקרב/דורבן/ניצנה- אין אתגרי עבירות, יש נוף, הרבה פינות לעצור, אין הרבה מטיילים ומצד שני אתה לא באמת רחוק מהצירים הראשיים.

עשוש- בחלק שמתחיל במישר, לכיוון צפון, למואה, בלי לעבור במעלה עשוש עצמו.

ציר-המעיינות בערבה- הרבה מדבר ואין בעיות עבירות, וכל זה במרחק קטן יחסית מהכביש.

תהנה.

דידו
31-08-13, 19:57
אם הרכב אוטומט קח מצבר נוסף או בוסטר
אם ידני- חנה תמיד בירידה

מנסיון של הרבה בדד.....

-->